Hypotheekbemiddelaars onder vuur SHOP Fi HUIS HYPOTHEEK ALLE OPSTELLINGEN GAAN ERUIT! 1,2$O.- VISIE □non I- I LZ Ondernemer uit Veenendaal komt met oplossing tegen kalkaanslag VE hypotheek SHOP VeHypotheekDesk zn GARAGEDEUREN ROOMBADKAMERS GAAN WEG TEGEN BODEMPRIJZEN! LIEBHERR KOELER DIVERSE SHOW- LIEBHERR KOELER Hypotheekrente: kort of lang, laag of hoog Door de bomen het bos niet meer zien u 'i I ?- ONAFHANKELIJKE hypotheekadviseurs KEUKENS BADKAMERS TEGELS DE LAATSTE TRENDS, DE NIEUWSTE MODELLEN EN DE MOOISTE KLEURENCOMBINATIES COMPACT, DUURZAAM, VEILIG PERFECT RESULTAAT He sfê Een passende keuken zit er voor u altijd bij. Onze keukens komen uit eigen fabriek. Dus alles kan naar wens worden aangepast! WACHT NIET TE LANG (0172)61 18 07 (0172)61 83 12 UU Martin van IJperen Garagedeuren Moestuin 13 2411 SJ Bodegraven Tel. Fax I- Crawford Dealer S rvolle w -1BESPARING DOOR WATERONTHARDER)- GOEDKOOP GELD LENEN u ruimte voor een onkeuken? Vanaf Schoonhoven afslag Krimpen a/d IJssel nemen! Tiendweg 45 (industrieterr. Tiendweg) Krimpen a/d Lek (0180) 57 01 44 s :S» ft jF; ft ft ft ft ft r. ft ft (Foto; Cock Korssen) De module kan zo om de waterleiding worden aangebracht, zonder zagen of boren. kalkoplossers ven we een niet goed, geld terug ga rantie. Op het product zelf zit trou wens een levenslange technische ga rantie”. De Jong schat dat de mensen met een waterontharder een kleine vijfhonderd gulden per jaar kunnen besparen. ’’Kalkaanslag en ketel steen veroorzaken heel wat schade. Niet alleen de watemota, maar ook de energienota neemt toe. De le- ervoor dat je door de bomen het bos niet meer ziet. De vraag naar hypotheken is groot geworden. Het aanbod van hypotheekvers trekkers en hypotheekadviseurs reageerde daar onmiddellijk op en groeide in verhouding evenre dig mee. Deze pagina laat een lichtpuntje in de duisternis schij nen en is bedoeld om enig inzicht in hypotheken te verkrijgen. U KRIJGT VAN ENECO OOK NOG EENS wo.- TERUGGESTORT OP UW REKENING! U KRIJGT VAN ENECO OOK NOG EENS too.- TERUGGESTORT OP UW REKENING! "Het is geen wondermiddel”, bena drukt de Jong, ’’maar echt een oerde gelijk product. De module die zo op de waterleiding wordt aangebracht, zonder dat het nodig is te zagen, zorgt ervoor dat het kalk niet meer hecht. De leidingen en apparatuur zijn in korte tijd weer helemaal schoon, maar je merkt het effect al veel gauwer. Na het wassen voelen haar en huid minder hard aan en het leidingwater ruikt beter. Ik heb ook een Alpine Water Descaler bij ken nissen geïnstalleerd en zij zeggen dat de koffie nu veel pittiger smaakt, terwijl ze ook geen vlaai meer op de thee krijgen”. Het principe van de werking van de module was al zo’n honderd jaar bekend. ”Ze konden er toen nog niet zo veel mee omdat er Krediet 70.000. 80.000. Een voorbeeld van korte rente met zekerheid is een zogenaam de starthypotheek of wacht-af hypotheek. De hypotheekverkrij- ger start met een rente die een of twee jaar vast staat. Die rente- duur is kort en dus laag. Maar diezelfde persoon kiest voor de mogelijkheid om in die jaren op een willekeurig moment de rente voor een langere periode vast te zetten. Stijgt de rente, dan zet je de rente vast, daalt de rente, dan daalt die rente mee. Dat klinkt aanlokkelijk. Echter, hoe weet je nu of de rente stijgt en wat als de rente al gestegen is? Sommige geldverstekkers sturen hun klan ten een brief als de rente stijgt. Deze brief dient dan binnen een aantal dagen ondertekend retour te worden gestuurd, waardoor Krediet in handen 71.000, ƒ81.000, Zonder vriesvak, 184 liter. Met glazen draagplateaus. Energieklasse ”A”. Nismaten (hxbxd) 1024 x 560 x 550 mm. Van 1^4^.- nu voor ft hypotheek^ geen product te vinden was, dat zijn werking behield”, zegt de Jong. ”Dat het echt een goed product is mag blijken uit het feit dat de Alpine wa terontharder volgens de strenge ISO 9002 norm geproduceerd en gele verd wordt. Om de mensen duidelijk te maken wat het product kan bete kenen, leveren we de waterontharder twee maanden op proef. Daarbij ge- Vanaf Rotterdam Vanaf Schoonhoven Tk. 4-dlg. rose wc set, com pleet 25 Tel. 0172-612324. Goudse straatnamenboeken tk. gevr. Tel. 0182-539468. goeding), de vraag en het aanbod. De korte rente wordt bepaald door de Europese Bank en is in belangrijke mate afhankelijk van inflatie en economische groei. Saillant detail: de lange rente heeft in de afgelopen jaren veel meer bewogen dan de korte. Maar er is meer dan alleen maar korte of lange rente. Factoren als zekerheid en flexibiliteit zijn namelijk voor veel mensen ook heel belangrijk. Niet zelden kie zen mensen voor een combinatie daarvan. Vroeger was dat onmo gelijk, maar tegenwoordig zijn er honderden verschillende soorten van hypotheken. In principe is alles mogelijk en kiest de klant zelf voor zijn eigen risicoprofiel. Let wel, het is niet zo dat een korte rente altijd beter is dan een lange (of andersom). Wel is het zo dat iemand, die over de afge lopen dertig jaar een variabele rente zou hebben gehad, minder betaald zou hebben dan iemand die de rente telkens voor tien jaar zou hebben vastgezet. p. mnd. 130,- 150,- le is en vrijblijvende informa- aan: Boer Spaarkrediet, K. Conradstraat 19, 2405 BJ Alphen a/d Rijn. 4 In een groots opgezet onder zoek komt de Vereniging Eigen Huis met verpletteren de resultaten over de Nederlandse hypotheekbe- roepsgroep. Een groot per centage van alle uitgebrachte hypotheekofferte’s is veel te duur, zo zegt Eigen Huis. Uit eigenbelang (hogere provi sies) zouden hypotheekbe middelaars hun cliënten vaak niet het beste en/of goed koopste product leveren. En dat is uiterst dubieus, want als je naar een ’onafhankelijk’ adviseur gaat, verwacht je juist het beste van het beste te krijgen. Gebeurt echter het tegenovergestelde, dan vinden er excessen plaats en wordt de gehele beroeps groep door het slijk gehaaid. Wat is er nu eigenlijk aan de hand. Laten we de verschillen tussen hypotheekadviseur en hypotheekverstrekker eens wegwezen is dan het devies Met andere woorden: ga niet over één nacht ijs, maar kijk en vergelijk! Er zijn voldoen de hypotheekbemiddelaars die wel op zoek zijn naar de beste oplossing voor hun cliënten. Vele bemiddelaars hebben een goede reputatie en zijn al sinds jaar en dag actief in* de hypotheekbran- che. En eerlijk is eerlijk, als de adviseurs voortdurend een hypotheek voor hun klanten zouden uitzoeken, die niet voor de klant maar voor hen het meeste oplevert, dan is hun op voorhand geen lang leven beschoren. Mensen kunnen gelukkig snel bepalen welke verstrekker c.q advi seur goed is en welke niet. Hoe de ook, de moraal van dit verhaal is: laat je adviseren door een expert, dan kun je veel geld uitsparen! Tk. 2 boxen, 10 W PLO 40 Tel. 0172-618335. Tk. verzam. eierdopjes 100 versch. ƒ50,- 0172-618335 Goudse straatnamenboeken kt. gevr. Tel. 0182-539468. Goudse straatnamenboeken tk. gevr. 0182-539468. Ovale spiegel, pracht lijst, 50. 0348-688464. Tk. gevr. oude ansichtkrt. en oude foto's Tel. 0172-217866. Tk. meisjesfiets (22") 6-8 jr roze/wit ƒ35 tel. 0348-421859 Tk. spaling golfclubs 1/2 set ƒ95 Tel. 0172-421290. Het onderwerp ’hypotheek’ is hot in Nederland. De reden is de gekte op de huizenmarkt: prijzen van woningen zijn in relatief korte tijd exorbitant hoog geste gen. Tel daar de extreem lage rente bij op en de ’hype’ is ver klaard (het een is grotendeels een gevolg van het ander). De ontwikkelingen op de huizen markt zijn van grote invloed Duobad 180 x 8o cm. incl. 8-jets whirpoolsys- teem. Leverbaar in wit of pergamon. Compleet geleverd incl. luxe bad- afvoer. Normaal z-ftCr nu voor 1695- Het rentebeleid is in negen van de tien gevallen een onderwerp wat in een adviserend gesprek door een hypotheekverstrekker c.q. -adviseur zelden aan bod komt. Terwijl het hoofdbestand deel van een hypotheek toch altijd de rente zal zijn. Ondanks alle mooie namen als beleggings hypotheek, spaarhypotheek en annuïteitenhypotheek zal na het afsluiten altijd rente moeten wor den betaald. En dus lijkt het aan snijden van het onderwerp ’rente’ van essentieel belang. Echter, de renteschommelingen zijn achteraf vaak te verklaren, maar vooraf zelden te voorspel len. Eigenlijk is het uiten van een renteverwachting niet meer of minder dan koffiedik kijken. Uit het verleden blijkt dat de hypotheekrente fluctueert en op dit moment stijgende, maar nog steeds relatief laag is. Het advies om de rente op zo’n moment zo lang mogelijk vast te zetten, ligt dan voor de hand.Vanuit het oog punt van zekerheid is dit goed te begrijpen, maar of die zekerheid nodig is en of kiezen voor zeker heid zelfs wel verstandig is, is nog maar de vraag. Want normaliter is het lang vastzetten van rente duurder dan kort vastzetten. Dat komt doordat de geldmarkt voor de zogenaamd lange rente een hogere vergoeding kent dan de korte. De lange rente wordt bepaald door de markt. Stel nu dat de overheid of een grote onderne ming geld nodig heeft. Bij gebrek aan voldoende ’eigen geld’, wordt besloten een lening af te sluiten. De staat of het bedrijf zegt wan neer er terugbetaald zal worden en welke vergoeding (rente) zij daarvoor over heeft. De vergoe ding hangt af van de looptijd (hoe langer het duurt eer er terugbe taald wordt, hoe hoger deze ver- alsnog het oude lage tarief ver kregen kan worden. En zo wor den de factoren zekerheid en een lage rente met elkaar gecombi neerd. Daalt de rente binnen dat jaar, dan kan deze actie bij som mige geldverstrekkers nog een keer herhaald worden. Andere geldverstrekker bieden deze mogelijkheid zelfs jaar in, jaar uit. Maar als de rente stijgt zet de klant die natuurlijk liever langer vast. En dan? Gewoon tien of vijf tien jaar vastzetten? Dat is een mogelijkheid, maar een andere mogelijkheid is om de rente voor tien of vijftien jaar vast te zetten met rentedemping. Op dat moment gaat de klant een vaste rente betalen voor deze periode. Indien de rente vervolgens stijgt of daalt met bijvoorbeeld meer dan 2 procent, dan gaat de rente die de klant betaalt mee omhoog of omlaag. Daalt de rente met bij voorbeeld 2,3 procent, dan daalt de vaste rente met 0.3 procent. Bij stijging idem dito. Het voor deel dat de hypotheekverkrijger op deze manier opstrijkt is aan zienlijk; men betaalt een fors lage re rente dan bij van een rente met een looptijd van tien of vijf tien jaar. Een combinatievorm van vast met variabel is ook mogelijk. Gekozen wordt dan voor een variabele (lage) rente. Stel dat de lange rente stijgt boven een bepaald punt, dan wordt deze automatisch vastgezet voor een langere periode. De klant strijkt dan het rentevoordeel op. Zolang de rente niet stijgt text het bepaal de punt blijft de klant een zeer lage rente betalen. Hier is echter ook een nadeel aan verbonden: het vastzetten gebeurt nadat de rente is gestegen. Men betaalt in dat geval een iets hogere rente dan indien de rente gelijk was vastgezet. laagste maandlast. Overname lopende leningei Krediet in handen 53.000,- 63.000,- vensduur van huishoudelijke appa raten wordt verkort; er ontstaan hoge kosten voor reparatie en vervanging. De schade van hard water loopt nog hoger op als je de milieuschade door het gebruik van wasverzachters en agressieve kalkoplossers erbij optelt”. Voor meer informatie kan men bel len met DJ Consultancy. (Tel.: (0318) 54 20 79). Met 4*”* sterren vriesvak, 165 liter. Met glazen draagplateaus. Energie klasse ”A". Nismaten (hxbxd) 1024 x 560 x 550 mm. Van lAtgT- nu voor ttfo.- Tk. broodbakmachine 150 Koel/vries combi 400 Tel. 0182-640319. Tk. Vaillant keuken/douche geyser, mag. 135 m. atm. bev. ƒ150 Tel. 0172-474454. Tk. doos met grote debbie stripboeken 15 Tel. 0182- 550580 Het water in Nederland is behoorlijk kalkrijk, hard zoals dat in de volks- mond wordt genoemd. Het vaakst merken we dat aan het koffiezetap- paraat dat om de haverklap ontkalkt moet worden. De overvloed aan kalk I in het leidingwater is verder te mer- I ken aan de douchekop, het bad, de I kranen, de verwarmingselementen I van de wasmachine en de vaatwas ser en bijvoorbeeld de wandtegels in I de douche. Als het aan Wim de Jong uit Veenendaal ligt, zijn die proble- I men straks voorbij. De Jong heeft in I deze regio sinds enige tijd het agent- I schap van de Alpine Water Desca- Ier. Dat is een module die, op de wa terleiding aangebracht, zorgt dat het kalk geen schadelijke invloed meer j heeft. Tk. gevr. souvenirs Waddinx- veen, Woubrugge, o.a. lepeltjes 0182-619032. Tk. 2 pers, ombouw ledikant 140 x 200 2 nachtk. 250 Tel. 0172-213903. Tk. bedbank, i.g.st., zwart rib fluweel, 35. Tel. 0348- 421859. beeld tienjaars rentes aan die de cliënt tussentijds kan wij zigen. Je kunt zo de laagste rente van de komende tien jaar eruit pikken, en voor dat voordeel willen cliënten vaak graag iets meer betalen. Goedkoop telt, maar termen als ’veilig’ en ’doordacht’ sco ren ook hoge ogen. -Aflossing. Bij een spaarhypo theek hanteren geldverstrek kers altijd een verschillende premie. Hetzelfde verhaal als bij de rente gaat hier spelen: Geen bijzondere voorwaar den? Dan de goedkoopste pakken! Bij de beleggingshy potheek zijn er twee criteria. Wat zijn de (verborgen) kos ten van het product en hoe is de performance (beleggings- resultaat) van de aangeboden club. Over dit laatste wordt vaak te weinig gepraat, terwijl het toch van groot belang is. -Adviseur. De adviseur is de spil in het verhaal. Want de kennis, creativiteit en erva ring van een adviseur zullen in negen van de tien gevallen een groot verschil opleveren. Iemand die na een spoedcur sus tot hypotheekadviseur gebombardeerd wordt, na lange tijd in een bloemenzaak te hebben gewerkt, heeft een uiterst dubieuze achtergrond. Wee de arme cliënt die deze persoon als adviseur tegen over zich krijgt! Het inlevend vermogen, de luistervaardig heid, de kennis en ervaring van een adviseur zijn abso luut de belangrijkste aan dachtspunten in de relatie tussen adviseur en cliënt. Onafhankelijkheid telt ook, want je kunt bij kantoren terechtkomen die maar één geldverstrekker kunnen aan bieden omdat ze daar bepaal de prijs- en provisieafspraken mee gemaakt hebben. Snel op een rijtje zetten. -Rente. Logisch, toch? Als je twee hypotheken naast elkaar zet en je hebt twee gelijke renteperiodes - bij voorbeeld twee hypotheken met een rentevaste periode van vijftien jaar vast en qua voorwaarden is er ook geen verschil te ontdekken - dan kies je uiteraard voor de goedkoopste offerte. Echter, het is dan niet de bedoeling om een hypotheek met een rentevaste periode van tien jaar met die van vijftien jaar te vergelijken. Immers, een tienjaars rente is altijd goed koper (minder zekerheid). Maak je die vergelijking toch, dan vergelijk je appels met peren. Moeilijker wordt het op het moment dat de voor waarden van de rente heel aantrekkelijk zijn. Een maat schappij als Woonfonds Hypotheken biedt bijvoor- Tk. geborduurd schilderij veld- boeket 60 x 70 cm. Mooie lijst ƒ75 Tel. 0182-550580. Grammofoonplaten uit de jaren 50/60 pop, beat, rock roll 0297- 285889 Tk. staande en tafelmodel schemerlamp, met marmeren voetv.a. 35 0172-477929. 6 I A met behulp van het Spaarkrediet. Lenen tegen de m geen bezwaar. Looptijden v.a. 5 jaar. Voorbeelden bij 60% IB. Rente 0,467% pmnd, 5,8% pjr. Te betalen p.mnd. 218,- 249,- geweest op het aantal hypothe ken dat vandaag de dag verkregen kan worden. Honderden hypo- theekvormen, die vele mogelijk heden realiteit maken. Voor men sen die een hypotheek nodig heb ben is dat gunstig. Echter, het inwinnen van advies is voor negen van de tien mensen pure noodzaak geworden. Want de hoeveelheid hypotheken zorgt ft I iM ,1 Nederland kent gelukkig vele gerenommeerde hypotheekbemiddelaars die verstand hebben van hun vak en bovendien de wensen van de klant voorop zetten. is» -rd am I -Jnhoven I «mWT lisatoa dRMK- 1 Te betalen p.mnd. 164,- 194,- Rentekrediet. Gedurende 5 jaar alleen rente betalen. Krediet p. mnd. 51.000,- 95,- 61.000,- 114,- Ook het adres voor persoonlijke leningen, doorlopend, kredieten en hypotheken. Voor grati: tie bel (0172) 47 32 77 of schrijf aai Onze collectie Oostenrijkse zithoeken maken wij helemaal op maat naar uw wensen. Ka. f1500.- r—lnd.terr. Tlendweg^ I '/‘i n

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 21