I Bij Zuidelijke Rondweg komt natuurvriendelijke waterplas I Voor een behaaglijke Coniferen i I tuin Legpenningen voor KWF-bestuursleden Stukken eerst in raad, daarna naar bevolking Ridderschap voor Jan A. Berendse Jubilarissen bij 80-jarige Bouw- en Houtbond FNV Koperkwintet Marinierskapel en ’Da Capo’ in Ontmoetingskerk Legpenning voor G. van derVlist Bronzen beeldjes Extra geld voor kortere wachtlijst bij DeVierstroom G7OEN7u< f””1 Nu 10 voor GroenRijk De Bosrand F PAGINA 27 WOENSDAG 6 OKTOBER 1999 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HET RIJKE TUINLEVEN ZIE ADVERTENTIE ELDERS IN DEZE KRANT FotoKlein met 16 vakzaken altijd bij u in de buurt! 4 Sr f l m technisch onderwijs. met kortmee jaar); L v.d. Berg (60 jaar). Na de huldiging werd het 80-jarig bestaan van de afdeling Zuidplas van de Hout- en Bouwbond FNV gevierd met een drie-gangen buffetdiner in restaurant ’Bibelot’ aan de Limaweg in Waddinx- veen. Het was een geslaagde vaond met een goede opkomst. van Beyerinck BV. De meerkos ten voor de inrichting van deze digd door het projectteam Bentwoud van de Dienst Lan delijk Gebied. De aanlegkosten van de water land en is er een bosvergunning nodig van Staatsbosbeheer. WADDINXVEEN -Wad- dinxveens burgemeester F. Jonkman heeft de gemeente lijke legpenning uitgereikt aan G. van der Vlist, scheide nd bestuurslid van Woon- partners Midden-Holland. Na ruim 26 jaar actief te zijn geweest in de sociale woningbouw in Waddinx- veen en Zevenhuizen-Moer- kapelle nam hij officieel afscheid in het hoofdkantoor van ’zijn’ woningbouwcorpo ratie. De heer Van derVlist trad in I97I als huurder toe tot de ledenraad van de toenmalige woningbouwvereniging Wad- dinxveen.Vijf jaar later werd hij lid van het bestuur om vervolgens secretaris (per I december 1989) en voorzit ter (vanaf november I99I tot 1998) te worden.Tot 19 mei 1999 is hij lid van het bestuur gebleven. In de jaren dat de heer Van derVlist bestuurlijk actief is geweest, zijn er heel wat veranderingen doorgevoerd in de organisatie. Wat eerst uitsluitend woningbouwvereniging Wad- dinxveen was, werd op 18 april 1996 een samenwer kingsverband tussen de woningbouwvereniging Beter Wonen uit Zevenhuizen- Moerkapelle, de Stichting SSW en de woningbouwver eniging Waddinxveen. Dit samenwerkingsverband is verder uitgebouwd en dit heeft ertoe geleid dat op 28 oktober 1998 de drie cor poraties officieel zijn gefu seerd. De naam werd Woon- partners Midden-Holland. Nadat in mei van dit jaar het bestuur had besloten over te gaan tot de benoeming van een directeur met daar naast een raad van toezicht, heeft de heer Van derVlist (samen met anderen) zijn zetel ter beschikking gesteld. Hij keert niet terug in de nieuwe Raad van Toezicht. De Technische Universiteit van Kaunas in Litouwen benoemde Jan Berendse dan ook tot ’dr. honoris causa’ aan deze univer siteit. De rector van de TU Kaunas was in Delft aanwezig om deze onderscheiding offi cieel uit te reiken. Scheidend algemeen directeur Jan Berendse, die als operatio neel directeur van Festo Hol ding BV aan het bedrijf verbon-' den blijft, is bij Festo BV als managing director opgevolgd door ir.Thomas J.O. Pehrson. worden. ‘Overigens was het opmerke lijk dat de PvdA-fractie het woensdag steeds steeds had over een overgangsmaatregel als zij de nieuwe WVG-veror- dening bedoelden. Een kwestie van onwetendheid of was hier de wens de vader van de operationeel directeur Festo Holding BV, kreeg het schouderklopje van koningin Beatrix tijdens het relatie-eve- nement Festo Techno Parade, onder meer vanwege zijn ver diensten om de technische scholing te verbeteren. Otter, wonend aan de De Genestetlaan, exposeert deze en volgende maand bronzen beeldjes in de vitrines van nieuwe 'Is Ja Theater’ in Capel- le aan den IJssel. Enkele van haar beeldjes zijn geïnspireerd op het onderwerp ’theater’ en komen dus goed tot hun recht in de prachtige hal van dit nieu we theater. moest wethouder drs. Aad van Holsteijn (PvdA) toegeven dat het er naar uitziet dat enkele groepen mensen buiten de boot dreigen te vallen. Hij bood een opening om de verordening al snel te herzien. Over enige tijd zal een evalu atie worden gemaakt waarbij mogelijk bijstelling aan de orde zal komen. De CDA-fractie betreurt het dat er in de tussentijd mensen misschien de dupe worden van het zeer sobere beleid en zal in de komende commissieverga dering vragen hierover stellen. Wellicht kan er dan binnen Marine is een van de vaste x ensembles met vijf solisten en eerste blazers uit het orkest. Onder het motto ’Qua patet orbis’ wordt er in binnen- en buitenland opgetreden. ’Da Capo’ werd acht jaar gele den opgericht en kent voorna melijk Boskoopse en Waddinx- veense leden. Haar naam dankt zij aan een muziekterm en 75?° WADDINXVEEN - In de raadscommissie algemene en bestuurlijke zaken is een belangrijk verschil van mening aan het licht gekomen over het betrekken van de bevol king bij de besluitvorming tussen enerzijds VVD, PCW en- CDA en anderzijds PvdA en D66. over de dit jaar afgesloten CAO’s, wer den de 12 aanwezige jubilarissen gehul digd. De jubilarissen zijn T. van Leeuwen (25 jaar); H. Broker (40 jaar); P. Deurloo (40 jaar); C. de Jong (40 jaar); H. Heller (40 jaar); J. Nomen (40 jaar); J. van Os (50 jaar);A. Hertog (50 jaar); P. Meetings (50 jaar);A. Monster (50 jaar);A. Nilsson (50 De CDA-ers waren en zijn van het maatschappelijk werk mening dat er teveel bezuinigd werd en dat de minimum-zorg- plicht van de overheid wel erg minimaal werd ingevuld. mee willen maken1. ‘Het is onvermijdelijk dat de raad dan een stapje terug moet met vlekkenplannen krijgt doen om ruimte te geven aan het college en de samenleving om met voorstellen te komen waarvoor draagvlak bestaat, stap terug Wat mij betreft zal de raad op hoofdlijnen het speelveld gaan aangeven en de eindbesluiten nemen. Discussies over ■to ster mevrouw Blonk was één van hen. In de jaren veertig was kanker een volksziekte waartegen vrijwel niets te doen was. Veel geld was nodig voor onderzoek naar kankerbestrij ding. Koningin Wilhelmina, die haar naam aan het fonds gaf, heeft bij gelegenheid van haar gouden regeringsjubileum (in 1948) het nationaal geschenk van ruim twee miljoen gulden bestemd voor de kankerbe strijding in ons land. Nog steeds wordt hét werk van de Nederlandse Kankerbe strijding mogelijk gemaakt door giften van de Nederlandse bevolking. Giften bestaan uit de jaarlijkse collecte, donaties en nalatenschappen. De afdeling Waddinxveen van het KWF heeft ongeveer 65 trouwe collectanten. Sommigen doen dit werk al langer dan 25 jaar. Het grootste gedeelte van de fondsen wordt besteed aan het onderzoek. Daarnaast wordt aandacht besteed aan voorlichting, patiëntenbegelei ding, onderwijs en opleiding. De toekomstige waterplas is gelegen tegenover het asielzoe kerscentrum. In het streekplan Zuid-Holland Oost is opgeno men dat er een aantal ecologi sche verbindingszones wordt aangelegd tussen de Krimpe- nerwaard en het tussen Wad dinxveen en Zoetermeer in de komende 25 jaar te realiseren Bentwoud. Tevens is in het streekplan de mogelijke inrichting per zone aangegeven. De geplande inrichting van de zone op Wad- dinxveens gebied als waterber- ging is hiermee in overeen stemming. De bestaande waterberging achter het complex van Groen- compostering Waddinxveen BV Vorige week donderdagmorgen 23 september is in het Wad- dinxveense gemeentehuis de hiervoor benodigde overeen komst over ruiling van gronden ondertekend door burgemees ter F. Jonkman en directeur J.C.M. Omtzigt van Beyerinck BV, eigenaar van Groencom- postering Waddinxveen BV. In de gesloten overeenkomst is opgenomen dat Beyerinck BV voor eigen rekening en risico een vervangende waterberging aanlegt op een nog door de gemeente aan te kopen perceel ten zuidwesten van de Zuidelij ke Rondweg. De waterberging wordt niet alleen aangelegd op het door de gemeente gekochte perceel van Beyerinck BV, omdat anders uitsluitend één grote waterbak kan worden gereali seerd. In het nieuwe ontwerp is er daarom voor gekozen ook het aangrenzende perceel van de gemeente te benutten. Dit per ceel ter breedte van circa 40 meter is gelegen tussen de Zui delijke Rondweg en het aange kochte perceel van Beyerinck BV. Tevens is het bestaande popu lierenbos ten westen van de Zuidelijke Rondweg (tussen de Tweede Bloksweg en de geplande waterberging) in het inrichtingsplan opgenomen. \^OOTINSiRVjct\ werden hem opgespeld door de Delftse burgemeester mr. H.M.C.M. van Oorschot. klein in Waddinxveen, tel. 0182- 618852. Aan de zaal kosten de kaarten vrijdagavond f 20,- per stuk. De opbrengst van het benefietconcert is bestemd voor het Ronald McDonald Kinderfonds en de Stichting Johan Baas Oncologie Support. Beide instellingen bestaan bij de gratie van giften en donaties. Als hoofdsponsor voor het zij aan een muziekterm muzikale evenement fungeert betekent 'opnieuw beginnen’, de Rabobank Waddinxveen. De repetities van ’Da Capo’, Andere sponsors zijn onder dat ongeveer tien keer per jaar tijdens kerkdiensten optreedt, zijn elke dinsdagavond in de Boskoopse Gereformeerde Kerk. Het bestuur van ’Da Capo’ bestaat uit José Versluis (voor- Yvonne Lankhaar (secretaresse), Piet Kolster (penningmeester), Annelies Zeeuw (bestuurslid) en Anke den Oudsten (bestuurslid). Van de concertcommissie maken deel uit José Versluis, Roel Drenth, Anke den Oud sten, Gerard de Goeij en Ben Kramer. vindt, namelijk vlak voor de besluitvorming. Nu zou dat KoTVÊT zelfs ineens niet meer mogen?1 Drs. Marjan Stoffers kondigt aan dat de P’dA zich daar met hand en tanc tegen zal verzet ten. De sociaal-democraten waren en zijn bijvoorbeeld zeer enthousiast over de wijze waarop het college het vlek- kenplan voar het centrum heeft gepresenteerd. ‘Door meedenkers te vragen en veel ruimte voor inbreng te geven is dit een succes gewor den. De bekngstelling was niet De Waddinxvener Jan A. Berendse (links op de foto), scheidend algemeen directeur van Festo BV in Delft, krijgt van de Delftse burgemeester mr. H.M.C.M. van Oorschot de versierselen behorende bij het Ridderschap in de Orde van Oranje-Nassau opgespeld. (Foto: Fotostudio Jacobson). DELFT/WADDINXVEEN - De 62-jarige Waddinxveense Sniepweg-bewoner Jan A. WADDINXVEEN/ZEVENHUIZEN/BOS KOOP - De afdeling Zuidplas van de Bouw- en Houtbond FNV, ontstaan na de fusie van de drie plaatselijke afdelingen in Moerkapelle, Zevenhuizen, Boskoop en Waddinxveen, vierde vrijdag I oktober het 80-jarig bestaan. Na een feestelijke toespraak door regio bestuurder Cees Peijster, die uitleg gaf De op de feestavond ter gelegenheid van het 80-jarig bestaan van de afdeling Zuidplas van de Hout- en Bouwbond FNV in het zonnetje gezette jubilarissen en hun echtgenotes. (Foto.Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Er wordt tegenover het asielzoekers centrum aan de Zuidelijke Rondweg een recreatieve en ecologische waterplas met wandelpaden, een houtkade, rietland en natuurvriendelijke oevers aangelegd. Dit watergebied komt in de plaats van de voor het publiek ontoegankelijke waterberging achter de Tweede Bloks weg. WADDINXVEEN - Tijdens de nieuwe verordening die de sub- raadsvergadering van vorige sidiemogelijkheden voor week woensdagavond 29 sep- gehandicapte Waddinxveense tember heeft de gemeenteraad burgers regelt, ingestemd met extra middelen voor van De Vierstroom (kruiswerk en maatschappelijke dienstver- lening). Er werd een krediet van f Vorige week woensdagavond j 27.500,- beschikbaar gesteld waarvan f 20.000,- voor het inlopen en zo kort mogelijk houden van de wachtlijst. Het resterende bedrag zal wor den besteed aan automatise ring en het registratiesysteem. Indirect kan daarmee ook de wachtlijst worden bekort. De CDA-fractie gaf aan ver heugd te zijn dat op deze wijze een deel van de door de chris- ten-democraten bij de begro tingsbehandeling in november vorig jaar gevraagde extra mid delen voor De Vierstroom beschikbaar komen.‘Mensen in nood kunnen zo toch de nood zakelijke hulp en begeleiding afzienbare tijd al gerepareerd’ krijgen1, aldus het CDA. Tijdens dezelfde raadsvergade ring werd ook het debat over de Wet Voorziening Gehandi capten (WVG) heropend, slechts drie maanden na vast stelling van het nieuwe WVG- beleid. Vlak voor de zomer stemde de CDA-fractie als enige tegen de gedachte?1, reageert het CDA. Met deze twee naast elkaar gelegen percelen is het volgens het Waddinxveense gemeente bestuur mogelijk om een eer ste aanzet te geven aan de inrichting van de recreatief- ecologische verbindingszone tussen de Krimpenerwaard en het Bentwoud. Bovendien is het mogelijk met de te graven waterplas aanslui ting te zoeken bij de toekom stige woonwijk ’De Triangel’, die is gepland in het groene gebied tussen de spoorlijn Gouda-Alphen aan den Rijn, Tweede Bloksweg en Zuidelijke Rondweg. andere Baas Plantenservice Boskoop, Convenient, Hemcar en de Waddinxveense restau rants ’de Gouwe Dis’, ’Bibelot’, ’Akkeroord’ en ’t Baarsje’. Het Koperkwintet van de Mari- nierskapel der Koninklijke zitster), aan de Tweede Bloksweg 54B ter plaatse zijn bestemd voor zal worden gedempt in verband ’agrarische doeleinden’. De met uitbreiding van het com- aanleg van een waterberging is posteringsbedrijf. hiermee in strijd, omdat geen De nieuwe waterberging heeft sprake is van agarische bestem- een waterbergend oppgrvlak ming. In ander verband zal bin- van circa 1,8 hectare. De nenkort een wettelijke proce- inrichtingstekening is vervaar- dure (artikel 19 WRO) worden gestart om een en ander plano logisch mogelijk te maken. Ook zal Beijerinck BV een ontgron- dingsvergunning bij de provin- berging komen voor rekening cie Zuid-Hollnd aanvragen. Ten slotte zijn er nog een keur- verguning noodzakelijk van het recreatie-ecologische verbin- hoogheemraadschap van Schie- dingszone komen overigens slechts gedeeltelijk voor reke ning van het bedrijf. Met de provincie en de Dienst Landelijk gebied worden de mogelijkheden onderzocht om een bijdrage ter beschikking te stellen in het kader van het Strategisch Groenproject Zoe- termeer-Zuidplas. Het toekom stige beheer en onderhoud is nog onderwerp van gesprek tussen gemeente, provincie, hoogheemraadschap van Schie- land en de toekomstige beheerder van de verbindings zone (wellicht Staatsbosbe heer). Het Waddinxveense col lege van Burgemeester en Wet houders heeft eind vorig jaar bepaald dat deze verbindings zone hierin zal worden opge nomen. Over de inrichtings- schets is door de gemeentelijke raadscommissie ruimtelijke ordening en economische zaken een positief advies uitge bracht. Op dit moment is echter nog het geldende bestemmingsplan ’Landelijk Gebied West’ van toepassing waarin de gronden voor niets zo groot. Wat ons betreft moet op deze weg wor den voortgegaan1, zegt drs. Marjan Stoffers. ‘Ik hoop dat mijn collega-raads- leden van WD, PCW en CDA zich goed realiseren dat ook in Waddinxveen de tijd voorbij is dat de burger via zijn of haar stem zijn of haar belangen vol ledig in handen van het gemeentebestuur legt1. ‘Ook Waddinxveense burgers organiseren zich in toenemen de mate op allerlei manieren om bepaalde wensen of belan gen naar voren te brengen. Het gemeentebestuur van vandaag moet daarom haar vensters wijd open te zetten om in een vroegtijdig stadium actief steun mobiliseren voor haar beleid1. ‘Intensieve communicatie naar van i onmisbaar tot de juiste besluitvorming te komen. De CDA-jóngeren hebben Dit verschil van mening houdt verband met de koerswijziging die het college van B. en W. heeft ingezet in de dialoog met de bevolking. De VVD, gesteund door de PCW en het CDA, heeft er grote moeite mee dat het col lege het gesprek met de bevol- king aangaat vóórdat de ideeën of concept-documenten door de raadsleden geschikt voor de inspraak zijn bevonden. Aanleiding was het voorstel van het college om de voorge stelde uitwerking van de door de raad enkele jaren geleden vastgestelde missie ven de gemeente - ’Waddinxveen, complete gemeente in het Groene Hart’- te gaan bespre ken met een representatieve groep uit de bevolking. De fracties in de gemeenteraad buiten en het organiseren zouden tegelijkertijd ook hun draagvlak zijn inbreng kunnen hebben. Dit geworden om voorstel haalde het niet, omdat WD, PCW en CDA eerst het document iri de raad wilden bespreken. De PvdA-fractie vindt deze opstelling van de drie fracties zeer teleurstel lend.‘Al sinds de opstelling van Ideaal voor het vormen van hagen. Keuze uit Thuja occ. Atrovirens en Cuppresocyparis leylandii. Maat 80/100. 4 Aank‘ec^ng deze week geldig of zolang de voorraad strekt. Prinsen Schouw 1, 2394 CX ALPHEN A/D RIJN Telefoon (0172) 47 52 99. Fax (0172) 49 52 51 U vindt ons achter het BP station Kerk en Zanen. politiek naar de bevolking toe moet1, aldus PvdA-fractievoor- zitster drs. Marjan Stoffers. ‘Het college is steeds voorge houden dit ze veel meer in contact met de bevolking moet treden, veel meer moet luiste ren en interactief moet bestu ren. Participatie is één van de hoofdpunten van beleid1. ‘Maar nu puntje bij paaltje gemeentebestuur echt komt, nu de omslag gemaakt is en het college veel meer de boer op gaat via wijkbezoeken raad dan een stapje terug moet WADDINXVEEN - De afdeling en met vlekkenplannen krijgt doen om ruimte te geven aan Waddinxveen van het Koningin een meerderheid van de frac- het college en de samenleving Wilhelmina Fonds voor de kan- ties ineens koudwatervrees, om met voorstellen te komen kerbestrijding en de bestuurs- Wat ik echt onbegrijpelijk vind waarvoor draagvlak bestaat, leden mevrouw C.C. Blonk en is dat er zelfs een stap terug Wat mij betreft zal de raad op mevrouw H. Kleiweg-de Waal lijkt te worden gezet1. hoofdlijnen het speelveld gaan hebben dinsdagavond 5 okto- ‘Al sinds jaar en dag worden aangeven en de eindbesluiten ber in buurthuis ’De Padde- concepten van het college voor nemen. Discussies over details stoel’(Lijsterbesstraat) uit han- inspraak vrijgegeven, voordat passen daar niet meer in1. den van burgemeester F. Jonk- ze eerst door de raad zijn---man de gemeentelijke legpen- ’goedgekeurd’. Denk maar aan ning gekregen. de begroting en het beleids- BrODZCD beeldjes Mevrouw Blonk heeft 50 jaar plan.Terwijl die inspraak toch al zitting gehad in het plaatselijke op het laatste moment plaats- CoTNe KWF-bestuur, terwijl mevrouw l.i. Kleiweg-de Waal er 40 jaar op heeft zitten. Tijdens de feest avond in ’De Paddestoel’ wer- WADDINXVEEN - De Wad- den zij en de plaatselijke KWF- dinxveense Corrie Korver-den afdeling in het zonnetje gezet. aan de De Het Koningin Wilhelmina Finds is dit jaar een halve eeuw actief in Waddinxveen. Na de Tweede het Wereldoorlog is in 1949 de Nederlandse Kankerbestrijding Koningin Wilhelmina Fonds opgericht. Nog in hetzelfde jaar nam een aantal Waddinxveners het ini tiatief een eigen locale afdeling op te richten. Oud-kleuterleid- WADDINXVEEN/BOSKOOP - De interkerkelijke Boskoopse zanggroep ’Da Capo’ is er hele maal klaar voor om komende vrijdagavond 8 oktober om acht uur in de Waddinxveense Ontmoetingskerk (Groens- voorde) een benefietconcert te geven waaraan wordt meege werkt door het vijfkoppige Koperkwintet van de Mari nierskapel van de Koninklijke Marine. Het bijzondere Boskoopse muziekevenement in Waddinxveen staat onder lei ding van de vaste dirigent van ’Da Capo’, Ben Kramer. Ook in Litouwen en Letland, Toegangskaarten van f 17,50 waar het Delftse bedrijf doch- per stuk kunnen worden tervestigingen heeft, zette de gekocht bij voorzitter José Ver- Berendse, scheidend algemeen Waddinxvener zich in voor het sluis-janssenjan Luykenstraat 9 directeur van Festo BV in Delft, is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De dat bij deze koninklijke onderschei- goed begrepen, zoals in het ding behorende versierselen artikel in het Weekblad voor Waddinxveeen van twee weken geleden bleek1. ‘Op zich is het goed dat dit Jan Berendse, die doorgaat als het collegeprogramma is raads- meningsverschil op tafel is operationeel directeur van breed overeenstemming dat de gekomen1, vervolgt de PvdA- fractievoorzitster. ‘Ik ben het met de PCW .eens dat we er een diepgaande discussie over moeten gaan voeren.We zijn nu in het stadium gekomen dat de term ’interactief bestuur’ niet langer alleen maar een mooi begrip is, maar in de praktijk handen en voeten moet krij gen. Tenminste, als wij er ais ernst ///Zr M -13 3

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 27