Bethelschool viert 25-jarig jubileum r Brandweer beloont trouwe dienst Regenboogschool terug in de tijd Comfortabel en Dames Gouwestaete heeft moeite met Rapido ’82 Flyers heren karakter vol naar winst zuinig stoken Nic Geers prolongeert zwemtitel NBPV-vrouwen Tas ontvreemd Corrie Korver Kleding inzamelen Jeu de boules- toernooi getuigen gezocht Haringkar J in takels exposeert Eigen woning en rente-aftrek bijeenkomst verregend X Geen l wedstrijden Dames 2 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN ontvangen? Bel 0182 - 63 03 32 HViyui iHirwi '5¥W-.-. j&ij i 9F .-Ji 7 PAGINA 29 WOENSDAG 6 OKTOBER 1999 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Door Raffi Trapman Van der Loo Hypotheken buien door werd met (Foto: Dove Heemskerk.) Het nog vrije jonge team van Gou- ling mochten de deelnemers hooguit op vier onderdelen inschrijven. De Boskoper noteerde wel op zijn vier nummers de snelste tijden maar op de lOOm wissel slag met de altijd moeilijke keerpunten ging het bij het laatste keerpunt - van school slag naar borstcrawl - niet vlek keloos waardoor diskwalificatie volgde. westaete’s dames 2 heeft met de 13- I overwinning op GZC I een uitste kende start gemaakt in de nieuwe competitie. In de eerste periode speelden beide ploegen nog enigszins afwachtend, doch vanaf dat moment nam het team van trainer/coach Huib Maass en assistent coach Rai- mon van Duinen de touwtjes stevig in handen. De periodestanden waren 0-2,0-4, 0-3 en I -4. Voor Gouwesta ete scoorden Hanneke Kappen en Kim Middendorp 3x, Erica de Jong en Sandra Thijsse 2x, Marion van Hooft, Heike Koglin en Malou van Duinen ieder lx. Heel anders verliep het bij het sterk aan kwaliteit ingeboet heren 2 van aantal diploma’s en certificaten toe en werden acht mensen bevorderd. De diploma’s kregen: R.M. Alblas, A.R. v.d. Berg.W. v.d. Berg, M. Boeren, J. Dijkstra, P. Dijkstra, M.P. Koetsier, C.M.E. Moons, M.P. den Ouden,J.J. Sahetapy, R.J.R. Scharff,J.W. Vermeulen, S.Versloot, P.L.H.Versluis.W.M. van Vliet. Bevorderd per I juli 1999 werden: A.R. Aanstaande zaterdag 9 oktober speelt Gouwestaete thuiswedstrij den. In Gouwebad ’De Sniep’ speelt heren I om 18:00 uur tegen De Dolfijn IOm 18:45 uur speelt dames 2 tegen Rapido’82 2 uit Haar lem en om 19:30 uur speelt heren 2 de return van afgelopen zaterdag tegen Rapido’82 3. Alleen dames I speelt uit. Om 15:l 5 uur treden zij in zwembad ’De Tobbe’ te Gouda aan tegen Assuron/Donk I. Gouwestaete. Het team was zater dagavond in Haarlem niet opgewas sen tegen een ontketend Rapido’82 3. Heren 2 verloor kansloos met I2- I.Axel Russcher zorgde voor het enige doelpunt voor Gouwestaete. wordt dan ook oud-Hollands snoepgoed en warme choco lademelk verkocht. Op vrijdag I5 oktober begint het leesbe- ZEVENHUIZEN/ MOERKAPELLE duren eer daar een hecht team van wordt gesmeed. Gouwestaete was tegen Rapido, op de 3-2 na, wel steeds aan de goede kant van de score. Beide keepsters staken in een goede vorm en voorkwamen een groter doelpuntenfestival. De perio destanden waren 3-4, 3-2, I-4 en 3- 4. Voor Gouwestaete scoorden Nata scha Baatje 4x, Gillian van den Berg, Mirjam Overdam, Sandra Bercken- kamp 2x, Ellen van der Weijden, Petra Meerdink, Marion van Hooft en Wendy de Frankrijker ieder lx. gevaarte in de takels gehangen en op de „De glasblazer vond ik het leukst’, vertelt Richard, een leerling uit groep 8. „Wie de grootste bel wist te blazen, kreeg een pinguïn van glas cadeau. En ik had gewonnen!’ Samen met zijn vrienden Tom en Coen, beide oud-leerlingen, bezocht hij zaterdag de kinder- markt. Op het plein werd in de kraampjes vooral veel eten ver- WADDINXVEEN/BOSKOOP - Afge lopen weekend begon de competitie voor de bondsteams. Gouwestaete speelde uitwedstrijden. Dames I speelde zondagavond in Haarlem tegen Rapido’82 I en won moeizaam met I4-I0. Zaterdagavond ging dames 2 op bezoek bij GZC I in Gouda en won soepeltjes met 13-1 Heren 2 speelde tegen Rapido’82 3 en verloor kansloos met 12-1Heren I kwam nog niet in actie, aangezien het Delftse DZV I zich heeft terug getrokken uit de competitie. In het smalle bad van 'De Planeet’ ging het nog verre van gemakkelijk met dames I van Gouwestaete. Rapi do’82 gaf fel tegenstand en zorgde ervoor dat tot ver in de derde periode Gouwestaete onvoldoende afstand kon nemen. Een spannende WADDINXVEEN - De vrijwillige brand weer Waddinxveen zette maandagavond vier jubilarissen in het zonnetje. C. v.d. Hoorn en W. v.d. Wees zetten zich al der tig jaar in voor een veilig Gouwedorp. J. Vermeulen doet dit al 25 jaar en J. Spruijt heeft twintig dienstjaren achter zijn naam staan. Verder kende de korpsleiding een groot Op de I OOrn rugslag verbeter de hij tevens zijn nationale record waardoor ook een Deventer koek zijn deel werd. v.d. Berg, Brandwacht I e klas;W. v.d.fierg, Brandwacht Ie klas hoofdbrandwacht; M. Boeren Onderbrandwacht; M.P. den Ouden Brandwacht I e klas; J.J. Sahetapy Hoofdbrandwacht; R.J.R. Scharff Brand wacht; P.L.H. Versluis Brandwacht; W.M. van Vliet Onderbrandmeester. Afscheid wegens verhuizing per I oktober J.J. Spruijt. WADDINXVEEN - Gedurende de maanden oktober en november exposeert de Wad- dinxveense Corrie Korver bronzen beeldjes in de vitrines van het onlangs geopende Inala theater in Capelle a/d IJssel. Enkele van haar beeldjes zijn geïnspireerd op ’theater’ en komen goed tot hun recht in de prachtige hal van dit nieuwe publieke gebouw. tigen is op dinsdag 12 oktober van 18.00 - 19.00 uur. Iedereen is van harte welkom, ouders, maar ook grootouders. Er WADDINXVEEN - Afgelopen week hing de vlag uit bij de Bethelschool in Waddinxveen. Een week lang werd het 25-jarig jubileum van de school uitgebreid gevierd. De geplande activiteiten vonden precies tussen de buien door plaats, zodat het programma gewoon kon doorgaan. duizend brievenbussen vallen. In het hart van het herfstnum mer van Energie Water staan twee tabellen. Eén om de stan den van de gasmeter te note ren en één voor het invullen van de getallen van de elektrici teitsmeter. Het verschil van het gasverbruik is elke week te ver gelijken met het, bij het jaarver bruik behorende, weekstreef- verbruik in het huis-aan-huis- blad. Daarnaast staan deze cij fers op maandag vanaf 12.00 uur op Teletekst pagina 716 van Nederland 12 en 3. Bovendien staan ze op Internet www.emh- gouda.nl. Aan de achterzijde van de kaart staat in de handleiding het hoe en wat van deze besparingsak- tie. Deelnemers die de meters- tanden liever elektronisch ver werken, kunnen telefonisch bij het energiebedrijf een diskette bestellen. Deze kost 17,45, inclusief verzendkosten. Zij kunnen hiervoor bellen met nummer 0182-589643. De aktie start 31 oktober en loopt door tot 26 maart 2000. Vanaf dat moment kunnen de deelne mers hun kaarten insturen naar het energiebedrijf. WADDINXVEEN - Zaterdag morgen omstreeks 09.15 uur liep een 74-jarige inwoonster uit Waddinxveen een flatge bouw aan de Tollenslaan. De bejaarde vrouw maakt gebruik van een zgn. rollator. Uit het mandje op de rollator werd door een passerende jongeman de handtas met o.a. een porte monnee weggenomen. De jon gen hield zich op in een portiek van de flat. De verdachte was te voet, pakte de tas uit de rol lator liep vervolgens eerst rus tig en daarna hardlopend weg in de richting van de Bosboom Toussaintsingel.Van de verdach te is het volgende signalement bekend: blank, 18/20 jaar oud, ca. 1,80m lang, mager smal pos tuur, lichtblond tot roodachtig haar, opgeschoren model, gekleed in een donkere dikke jas en een donkere broek. De politie zoekt getuigen en ande ren die informatie hebben over deze diefstal zich te melden bij de politie in Waddinxveen: 0182-642666. wedstrijd en wellicht dat het minder goed presteren van Gouwestaete gezocht moet worden in het feit dat het team nog geen enkele keer vol tallig heeft kunnen trainen. Immers de drie internationals, te weten Gil lian van den Berg, Mirjam Overdam en Ellen van der Weijden hebben, na hun deelname aan de EK in septem ber, rust moeten nemen. Toch zag de bij Gouwestaete debuterende trai ner/coach Huib Maass voldoende lichtpuntjes voor de rest van het sei zoen. Het team barst van de indivi duele kwaliteiten, doch door de ver schillende trainingswijzen en spelsys temen, zoals die bij Oranje gelden en die van Huib Maass, zal het even Stichting Humana komt op 26 oktober kleding inzamelen in de gemeente Zevenhuizen-Moer- kapelle. Mensen die geen ’nee- sticker’ op de deur hebben, krijgen in de week voor de inzameling een ’Humana- wereldzak’ in de bus.Vanaf 9.00 uur ’s ochtends kunnen mensen de wereldzak aan de stoeprand plaatsen. Wie buiten de bebouwde kom woont en wel kleding kwijt wil, wordt ver zocht de kledingzakken in een van de kernen neer te zetten. Wie in een straat woont waar geen vrachtwagens kunnen komen, wordt verzocht kle dingzakken in een wel bereik bare straat neer te zetten. Humana sorteert de kleding voor verkoop in de winkels van Humana en voor verzending naar Afrika. De kleding die vorderingsproject Fantasia, ook overblijft wordt aan handelaren dan mogen de kinderen ouder wets verkleed naar school komen. WADDINXVEEN - De komen de weken zal op de R.K. Basis school de Regenboog (lokatie Catslaan en lokatie Zuidlaan) de tijd worden teruggedraaid. Mevrouw Sien is langs geweest en heeft het schoolproject ‘De school vroeger en nu’ geopend. De school wordt versierd met oude schoolplaten en school boeken uit vervlogen tijden worden voor een dag onder het stof vandaan gehaald want dinsdag 12 oktober wordt er een dag lang les gegeven op de ouderwetse manier. De tafels en stoeltjes staan dan netjes in rijen en de armen moeten over elkaar. Op die dag mogen kin deren ouderwets gekleed op school komen. Ook zijn er twee oudere leerkrachten uit genodigd die zullen vertellen over de school van toen. De leerlingen gaan op zoek naar spullen van vroeger thuis of bij opa en oma en brengen die spullen mee naar school. Daarvan wordt een tentoon stelling ingericht die te bezich- kocht door kinderen, ouders en docenten. De gangen in de school waren opgesierd met tal van klassen foto’s. Verscheidene lokalen waren omgebouwd tot markt plein. Zittend op een kleedje werden hier speelgoed en boe ken te koop aangeboden. De opbrengst van de kindermarkt was bestemd voor de nieuw bouw van een school in Guata- mala. Met het kopen van een patatje, een haring of een olie bol steunden de bezoekers deze actie maar al te graag. De kinderen van groep 7 en 8 verzamelden eerder in de week al geld in, met een sponsorloop en het sponsorzwemmen. De schoolleiding schatte de opbrengst hiervan op 3.500,- -. Maar de opbrengst van de kindermarkt komt hier nog bovenop. „Ik heb 31,50 opge haald’, vertelt Richard vol trots. Tom en Coen hebben om de actie te steunen op de kinder markt van alles gekocht. Zo droegen leerlingen en oud- leerlingen allemaal hun steentje bij en kon de schoolleiding terugkijken op een geslaagde week. en begon fouten te maken. Fly ers ging nu ook scoren en puntje voor puntje werd er naderbij geslopen. In de acht tiende minuut kwam men langszij 56-56 en het eindsigaal kwam met 61-56.Topscoorder: Edwin van Heiningen met I I punten. Dames I had - ondanks het gemis vam twee centers - tegen Westland Stars een bliksem- start en stond in een mum van tijd met 0-17 voor. Hierna kwam de tegenstander iets beter in het spel en er ont stond een gelijkwaardige strijd. Flyers hield echter, geconcen treerd spelend, de voorsprong vast. Ruststand 23-40. Na de rust was het Westland Stars dat beter uit de startblokken kwam en het de Waddinxveense dames nog knap moeilijk maak te en tot drie punten terug kwam. Maar in de slotfase her vond Flyers zich goed en mede door het goede spel van de aanwezige centers werd beheerst de winst gepakt. Uit slag 47-60. Topscoorder: Anita van Unen met 25 punten. A.s. vrijdagavond 8 oktober om 21.00 uur Dames I tegen Niels Stensen uit Utrecht. Zaterdag om 19.00 uur Jongens junioren I tegen Binnenland. De fiscale behandeling van de eer ste woning in het belastingstelsel voor de 21ste eeuw blijft - con form het regeerakkoord - gelijk. Dit betekent dat zowel het huur- waardeforfait als de aftrek van hypotheekrente gehandhaafd blij ven. Ook de spaar- en levenhypo theek blijven als constructie moge lijk. Wel is het zaak de hypotheek "goed in te richten". Dit om pro blemen met de fiscus te voorko men. Laat u daarom goed voorlich ten! Bij Van der Loo Hypotheken krijgt u naast de lage rente een goed advies. Een rente vanaf 3,5% behoort tot de mogelijkheden. Gaat u een huis kopen of uw hui dige woning verbouwen en wilt u weten wat uw maandlasten wor den? Voor het maken van een afspraak kunt u bellen naar (0172) 21 3715. Ellen van Deelen zit klaar om een afspraak met u te maken. of recyclingbedrijven verkocht. De opbrengsten komen ten goede aan structurele ontwik kelingsprojecten in Angola en Zambia. De projecten bestrijken gebie den als kinderhulp, onderwijs, herbebossing, bouw van scho len, Aids-bestrijding en herinte gratie van vluchtelingen. Ook in Maleisië, provincie Sabah, steunt Humana projecten. Deze projecten omvatten uit sluitend kinderhuizen, hier worden de kinderen van illega le immigranten opgevangen. Op verscheidene momenten werden de lessen onderbroken voor speciale activiteiten. Dins dag hield de school een ballon nenwedstrijd en donderdag was er een echte glasblazer te gast. Deze maakte voor elke klas een raamhanger. Vrijdag was het de hele dag feest. Met een muziekoptocht, een vos senjacht, pannenkoeken eten en een poppenspel van Jeroen van den Berg kon de dag niet meer stuk. Zaterdagochtend werd de feestweek afgesloten met een kindermarkt in en rond de school. In de loop van de middag vond er nog een dankdienst plaats in de Bethel- kerk en was er aansluitend een reünie voor alle oud-leerlingen in de school. WADDINXVEEN/GOUDA - Huishoudens kunnen enkele tientallen guldens verdienen door mee te doen aan de aktie Zuinig Stoken/Zuinig Aan van Energiebedrijf Midden-Holland. Dit bedrijf verzorgt al sinds het begin van de tachtiger jaren deze energie - en dus geld - besparende aktie voor zijn klanten. Uit onderzoek is gebleken dat meer dan de helft van de deel nemers door mee te doen aan deze aktie, minder gas ver stookt dan het jaar ervoor. Aan het deelnemen van deze aktie zijn geen kosten verbonden. Sterker nog, trouwe deelne mers die het antwoord weten op de twee vragen en een goede energietip geven, dingen mee naar één jaar gratis ener gie ter waarde van 2400 gul den. 21 Anderen maken kans op een maand gratis energie ter waarde van 200 gulden. De tabellen, waarop deelne mers hun meterstanden kun nen schrijven, staan in het komende nummer van het voorlichtingsblad Energie Water. EMH laat dit blad elk kwartaal gratis in ruim tachtig- WADDINXVEEN - Tijdens de nationale zwemkampioen- schappen voor masters in Oldenzaal heeft Nic Geers van de Waddinxveense zwemclub Gouwestaete, na de prolonga tie vorige maand van zijn titel op de 5000 m in Open Water nu ook met succes titels verde digd op de korte afstanden in een 25m bad. Vanwege de grote belangstel- WADDINXVEEN - Heren I behaalde een zwaarbevochten overwinning op Grasshoppers uit Katwijk. Dames I had niet al te veel moeite om bij Westland Stars in ’s Gravenzande te win nen. Ook was er winst voor Heren 2, Jongens kadetten I en Jongens benjamins. Verloren werd er door Jongens adspi- ranten 2 en 4 en Meisjes kadet ten I. Het begin van de wedstrijd van Heren I tegen Grasshoppers leek uit te draaien op een deba cle voor Flyers. De eerste tien minuten was het Grasshoppers wat de klok sloeg en dit kwam ook tot uitdrukking in de stand (6-21).Toch gaf Flyers de moed niet op en langzaam kwam men meer in het spel. Vooral verde digend ging het beter lopen en de ruststand kwam met een dragelijke achterstand van 21- 30. De tweede helft kwam Flyers terug tot drie punten, maar toen ging het weer even mis en met een stand van 31 -44 in de elfde minuut gaf niemand meer een cent voor Flyers, behalve de spelers. Zij geloofden er nog in, kromden de ruggen en ver dedigen werd bijna als kunst verheven. Grasshoppers had hierop geen pasklaar antwoord MOERKAPELLE - De Neder landse Bond van Plattelands vrouwen, afdeling Moerkapelle, houdt woensdag 13 oktober weer haar maandelijkse bijeen komst in Dorpshuis Op Moer, om 20.00 uur. Introducés 5,-. Mw. v. Niekerken-Landwehr leert ons deze avond op een positieve manier om te gaan met ons geheugen. Ze helpt angst voor geheugenverlies te voorkomen. Dit programma is niet leeftijdsgebonden, want geheugentraining is altijd belangrijk. grote precisie het «K ‘p nieuwe stek neerge zet. Het gebeuren trok een groot aantal toeschouwers. Tien maanden later dan gepland, opent de winkel op 19 oktober om 09.00 uur de deu ren voor de klanten. WADDINXVEEN - De Waddinxveners hebben afgelopen donderdag alvast een voorproefje gekregen van de nieuwe N haringkar van zeevis handel Gert Koele- wijn.Tussen de regen- Op drie onderdelen werd de 61-jarige Geers in zijn groep 60-64 wel opnieuw kampioen van Nederland. De lOOm rug slag ging in 1.23.0, de 50m vlin der in 35.5 en de lOOm vrij- eslag in 1.08.2. WADDINXVEEN - Door de barre weersomstandigheden van afgelopen zaterdag moest het geplande afdelingstournooi van 4 tegen 4 helaas worden afgelast. De vele plassen maak ten het terrein onbespeelbaar. De wedstrijdleiding beraadt zich nog over de vraag wan neer en waar de competitie wordt voortgezet. Uitsluitsel daarover is in de loop van de week te verwachten. Inmiddels is de dinsdagavond- clubcompetitie voor doubelet- tes 2 tegen 2) van start gegaan. Na twee avonden lagen diverse equipes nog vrij dicht bij elkaar. Afgelopen dinsdag speelden de nummers I en 2 team Hans Cammeraat en Stephan Tabben tegen elkaar. Het team Stephan Tabben kreeg een gevoelige afstraffing met een 13-0 nederlaag. Na 3 speelavonden en 9 gespeelde partijen staat het team van Cammeraat bovenaan met 9 uit 9, saldo 80 gevolgd door team Joziasse met 7 uit 9, saldo 45. i

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 29