Moerkapelle kanshebber op eerste periodetitel Weer gelijkspel voor WSE Geen rust voor Invictus Malle gevallen op de schaakclub Zilver voor Niels P ereboom op NK 50 meter I Ie Coenecooploop met snelle atleten GOUD GELD VOOR UW OUDE KASSA SPECTACULAIRE INRUILACTIE L Waddinxveen schotvaardig Winst voor Nesselande Rowah-C Korbis jeugd bovenaan 12-jarige schaker meisjes ongeslagen start competitie Smurfenvoetbal bij WSE fw' "-'Wlw Ambitieus Jager zorgt W PAGINA 31 WOENSDAG 6 OKTOBERT 1999 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Door Bert Hertog (Foto:Walter Planije.) De elektrische secretaris ’herberekent’ de ranglijst: als men in de eerste ronde gelijk speelt tegen de kampioen, krijgt men 50 pun ten. Als de kampioen in de volgende weken tien plaatsen zakt, devalueert dat gelijk spel tot 45 punten. Stand: IJaap Smit, 2. Leo van der Haven, 3. Hans van Woudenberg, 4. Bart hold Jansen, 5. Hans van Offeren, 6. Peter de Louw, 7. Arjan Hennink, 8.Ton Kuiper, 9. Wim Hennink, IO. Eduard Philipse.Van de spelers van het eerste achttal zijn er nu vijf bij de eerste tien. was de schotenserie is dan bepalend voor de eindrangschikking. De Waddinxvener liet een laatste serie noteren van 98 terwijl de Brabantse een laatste serie van 96 punten afleverde. Hiermee legde Niels Pereboom beslag op de tweede plaats en Merel Rosa Lukkes op de derde plek. zondag: WSE-Excelsior, Groe- neweg-ESTO, GSV-Waddinx- veen. Wedstrijd van de week: DONK-Gouwestaete(dames- waterpolo). val in buitenspelpositie voort zetten. Hieruit volgde de gelijk maker (l-l). Reparatie en onderhoud aan alle merken kassa's. 24-uurs service Uiterst ambitieus blikt de jonge schutter uit Waddinxveen in de toekomst. ‘Verleden jaar derde op de NK, dit jaar tweede, dus wil ik er voor gaan om volgend jaar eerste te worden', zo stelt hij.‘Ik weet dat het niet makke lijk zal worden, want de onder- WADDINXVEEN - Dit weekend werd er weer veel gebadmintond door de leden van badminton vereniging Invictus. Zowel in sport hal ’De Duikelaar’ als ’De Dreef’. De teams spelend in de Dreef hebben als volgt gepres teerd in dit als reserve-weekend aangeschre ven staande weekend. Team 16 wist geen vat te krijgen op zijn tegenstander. Hoewel eerste heer Herman Schenkels mooi zijn enkel won (I5-I2, I5-0) en even daarna ook de dubbel samen met Robert Doone (15-7,9-15 en 15-9), werden alle andere partijen verloren. Het werd daar door 2-6. WADDINXVEEN - Het meisjes C-team van hand balvereniging ROWAH behaalde afgelopen zater dag de vijfde achtereenvol gende overwinning. In Pij- nacker werd er na een 2-5 ruststand met 4-8 gewon nen, van Oliveo. Met dit resultaat staat de formatie van coach Hans de Heer met de maximale score van tien uit vijf aan de kop. De jongens-C speelden in Rotterdam tegen Atomium. Dit jonge team speelde een prima wedstrijd maar verloor met 20-14. Op zondag speelden de dames A-junioren I onder de rook van de Rotterdam se kuip tegen Ancora. De eerste helft ging gelijk op met een 6-7 ruststand. Na de rust was Ancora kans loos tegen het aanvalsge- weld van ROWAH, waarbij bijna alle speelsters hun doelpuntje meepikten. Omdat in het doel keep- ster Martine Verweij haar doel goed verdedigde won ROWAH met de duidelijke cijfers 8-18. Ook team 14 had het moeilijk. Het team speelde tegen BC Schoonhoven 5. Beide heren verloren hun enkel evenals de tweede dame.AlleenTanny vd Baan won (I 1-2, 11-6) haar enkel. Samen met Henk Plooy won ze ook de mix, maar verder kwam het team niet. Ook hier werd het 2-6. Invictus 3 speelde tegen DKC 3. Eerste heer Tjeerd Hillerts en tweede heer Rémon van Offeren op Bert van der Knaap: de zwakke punten in Berts spel werden zorgvuldig blootgelegd. Jaap van Sandijk had de langste partij van de avond en in een eindspel met toren en pionnen tegen een paard voor Kees Alblas trok hij langzaam de winst naar zich toe. Henk Stam van het tweede was wat ach teloos tegen Ton Kuiper van het derde en werd daarvoor opgebracht. fantastisch en het massaal meegekomen/toegestroom- de publiek genoot weder om met volle teugen. Waanzinnige acties en enorme missers volgden elkaar op maar niemand maakte zich er druk om want uiteindelijk waren alle kinderen winnaar in dit fan tastische uurtje. Moe maar voldaan werd na een uur voetbal weer het jeugd honk bij WSE opgezocht waar een ieder een glaasje limonade kreeg en vervol gens een klein presentje. De echte ’bikkelsmurfen’ die al 3x op ons complex waren geweest, kregen een extra groot presentje als beloning voor hun knappe prestatie. Het smurfenvoet bal neemt nu enkele weken opfrisverlof, maar gaat op zaterdag 23 oktober om I 1.00 uur weer van start met een tweede smurfen- blok van drie weken. WADDINXVEEN - De voetbalploeg van Waddinx veen toonde zich in de wedstrijd tegen het onder aan bungelende PKC’85 erg schotvaardig. In het sport park De Sniep won Wad dinxveen met liefst 12-1. Voor de geelzwarten scoorden Marco Versloot (6), Jeffrey Pons (3), Dion de Jong, Remco de Jeu en Appie Razak. WSE speelde in Bleiswijk met 2-2 gelijk tegen Soccer Boys door doelpunten van Guido Hack en Martijn Sol. Groeneweg verloor met 2- I van Woerden. Be Fair, dat maandagavond om 20.00 uur de nieuwe lichtinstalla tie in gebruik neemt met een wedstrijd tegen eerste divisieclub Excelsior, verl oor met 6-4 van de zater- dag-voetballers van Soccer Boys. VAN AALST AFREKENSYSTEMEN Dronensingel 3g - Bodegraven Tel. (0172)61 82 09 WADDINXVEEN - Tegen Soc cer Boys had W.S.E. de eerste winst kunnen boeken. Zonder van Dijk en Van der Voort, bei den geblesseerd, werd er om 14.00 uur afgetrapt. Al snel bleek W.S.E. het betere spel op de mat te leggen. De weersom standigheden waren erbarme lijk. Het eerste gevaar kwam van W.S.E. Een overtreding op Belkadi leverde een vrije trap op. Sol legde de bal breed op Hack die de bal loepzuiver bin nenschoof (0-1Even later was het weer Hack die voor gevaar zorgde. Hij zag zijn inzet echter op het dak van het doel belan den. Na een half uur spelen werd het spel wegens bliksemflitsen enige tijd stilgelegd. Na de onderbreking startte Soccer Boys gretig en mocht een aan- vor James (Zuid-Afrika), Max Baan (Duitsland), Wim Borns (België), Martin Ojuku (Kenia), winnaar van de Stockholm marathon, Edo Baart, Remco de Bree, Jacques van Avendonk. Het wedstrijdveld zal nog ver der worden aangevuld met onder meer een aantal promi nente dames. De regio zal ver tegenwoordigd zijn door de sterke Gouwenaar Kanfaoui en het Boskoopse duo Hans van Beek en Fred van Zoest. Na de treffer pakte W.S.E. de draad weer goed op. Uit een voorzet op maat van Sterk kopte Hach de bal wederom op het dak van het doel.Toch werd W.S.E. voor de rust beloond voor hun inzet. Belkadi passte de bal op de goed doorgelopen Mulder. Deze werd door de Soccer Boys sluitpost onregle mentair gestuit wat W.S.E. een strafschop opleverde. Sol aar zelde niet en schoot vlekkeloos de I-2 in de touwen. De tweede helft moest de nog niet geheel herstelde Pleus het veld verlaten en werd hij ver vangen door Horsman. Na een rommelig begin van de tweede helft werd de doorgebroken Heijboer, Pols, Hertog, Van der Loos, Kievit, Visser, Van Leeu wen, Zuierveld. Programma voor zaterdag: De Zwervers- Be Fair, Moerkapelle-Abbenes, ZEVENHUIZEN - Zaterdag 9 oktober aanstaande zal het team van Cadenz.Nesselande de competitie starten in het dorpshuis Swanla te Zevenhui zen met de wedstrijd tegen ECOstyle/Sudosa uit Assen. De formatie van trainer Gert Timmer, heeft de afgelopen weken vele oefenwedstrijden gespeeld en hier was een stij gende lijn in het spel te zien. Zaterdag kan het Zevenhuizens publiek het team voor het eerst weer aanschouwen. De wedstrijd zal op de vertrouwde tijd van 19.00 uur beginnen. Ook het A-2 team speelde een goede wedstrijd. In het verre Hellevoetsluis won ROWAH na een 7-8 rust stand, verdiend met 9-13. Volgend weekend staan op het handbalveld, naast zwembad De Sniep, weer (spannende) thuisduels op het programma. nenten de twee weekenden daarna pas zouden schieten, moest tot afgelopen weekend gewacht worden waar de score van 569 punten toe zou leiden. Geheel conform verwachting behaalde de, dit jaar voor het laatst in de junioren klasse uit komende, Wilco Eggen uit Heerlen de eerste plaats. Deze ook in de Duitse Bundesliga schietende junior zette een score neer van 582 punten. De strijd om de tweede en derde plaats werd beslecht in de laat ste serie. Evenals Niels Pere boom behaalde ook kernploeg- lid Merel Rosa Lukkes uit Uden een score van 569 punten. Het resultaat behaald in de laatste WADDINXVEEN - Het was weer een groot feest zaterdag 25 september bij voetbalvereniging WSE alwaar voor de voorlopig laatste keer het Smurfen voetbal plaatsvond. Na de enorme waterhoos van vrijdagavond was het KNMI de vereniging ook deze keer weer goed gestemd en konden 2I smurfen worden begroet voor een gezellig uurtje plezer en voetbal (in deze volgorde wel te verstaan). Onder de deskundige lei ding van zeven man en vrouw uit de WSE-senioren en -dames en grote smurf en smurfin werden de kin deren weer een uur lang vermaakt met een heuse warming up, een tikspelletje met bal, het schieten op een heus doel, een dribbel- oefening en uiteindelijk natuurlijk een hele lange partij. De spelvreugde was gedu rende een heel uur weer WADDINXVEEN - De gevestigde orde in de ranglijst is nog lang niet hersteld. Een remise van Hans van Woudenberg met zwart tegen Leo van der Haven is geen knallende verras sing: Leo heeft wel eerste klasse gespeeld. Jaap Smit kreeg een vreemde tweede zet van Albert Prins en ging die op zijn gemak weer leggen. Dat kostte tijd. Toen de dame van Albert ingesloten was, gaf Albert op: ten koste van mat was de dame nog te redden. Peter de Louw en Barthold Jansen verdeel den hun tijd wonderlijk: na ruim een uur per persoon deden beiden elf zetten. Met de noodzaak om de rest haastig af te werken, ging Barthold het handigst om. Wim Hennink had werk tegen Henk Erkelens, maar Henk liet zich pardoes mat zetten in een stelling die nog kansen gaf. Een zonderling drama van vergissingen voerden Hennie de Roodt en Kees Klaassen op. Hennie kwam een toren voor en gaf het stuk terug. Beter was de overwinning van Hans van Gemeren wonnen beide hun enkel. Samen wonnen ze ook de dubbel, met de enigszins vreemde uitslag van I5-4, 7-I5 en 15-5.Tjeerd haalde ook nog de laatste partij van de dag binnen, samen met Suzanne Rademaker, waar door het 4-4 werd. Het zesde team had het heel wat makkelijker tegen Oudewater IHoewel slechts twee van de vier enkels werden gewonnen (door Jean Lamaison en Britt van Braam Morris), bleek het team toch op gang te komen in de mixen en dubbels. Zonder grandioos badminton wer den wel alle volgende partijen gewonnen, wat een 6-2 overwinning opleverde. Team 2 kwam uit tegen Clear 77. Frank Keizer speelde een spannende enkel en won met I5- 5, I3-I5 en 15-12. Slechts een enkel werd ver volgens verloren. Een hele spannende partij werd de heren dubbel. Leon van Prooijen en Sander Treffers maakte er een driesetter van, maar verloren uiteindelijk toch nipt met I5- 1115-17 en 14-17. Maar geen andere partij ging meer verloren waardoor met 6-2 werd gewonnen. Horsman in het strafschopge bied neergelegd. Weer eiste Sol deze strafschop op. Hij schoot deze keer te onzeker, zodat de keeper kon ingrijpen. De rebound van Hack verdween over het doel. Het spel bleef van beide kanten rommelig en onzorgvuldig. Toch had invaller Horsman de I-3 op zijn schoen. Na een dieptepass van Wolfram stond hij voor open goal. Hij schoof de bal echter naast de doelmond. In de slot fase werd een overtreding van Scharff bestraft met een penal ty voor de thuisclub. Zij faalden niet en schoten, geheel tegen de verhouding in, Soccer Boys langszij (2-2). Zo liet W.S.E. twee punten lig gen in Bleiswijk en wachten ze nog steeds op de eerste over winning. euro-omrekening 1700 artikelen 16/32 omzetgroe- scanmogelijkheid pen PC-koppelbaar WADDINXVEEN - Een aantal jeugdteams van Korbis korfbal staat bovenaan in hun competi tie. De veldcompetitie eindigt eind oktober alweer en maar liefst zes teams maken kans op het eerste kampioenschap dit seizoen. CI won met 2-3 bij De Regen boog en is nog steeds ongesla gen, C2 won ruim van KCC met I -6 en ook zij zijn ongesla gen, ook C3 dat met maar liefst 12-2 won van KCC staat bovenaan. Dl won met 2-7 bij Zwijnd- recht en is de beste in hun groep. El won in een spannende wed strijd thuis, van Nieuwerkerk met 3-1 en kan zaterdag tegen KCC, bij winst al zeker zijn van een kampioenschap. In novem ber begint de zaalcompetitie, alle teams worden dan opnieuw ingedeeld. een week later. Op het oog vol komen rustig begon de, voor de KSVR uit Rotterdam schie tende, Niels Pereboom in Brummen aan zijn 60 schoten serie. De eerste vier schoten waren zogenaamde tienen uit het boekje. Doch op dat moment sloeg de nervositeit toe. In de daarop volgende zes schoten verloor Niels maar liefst 8 punten, daarmee zijn eerste serie afsluitend met een score van 92 punten uit de maximale I00. Ook de tweede serie kende een soortgelijk verloop en ook werd een score genoteerd van 92 punten.Vanaf de derde serie ging het, mede door het iets veranderen van zijn houding, aanmerkelijk beter. De derde serie werd afgesloten met een score van 99 punten! Om vervolgens via tweemaal 94 punten te eindi gen met een serie van 98 pun ten. Met name deze laatste serie zou later van essentieel blijken te zijn. De uiteindelijke score van 569 punten stemde de schutter toch tot tevredenheid. ‘Geen persoonlijk record, maar wel beter dan verleden jaar op de NK‘, zo luidde de analyse van de jeugdschutter. En daarna begon het lange wachten. Omdat de Waddinx vener schoot tijdens het eerste NK-weekend en al zijn oppo- vier jaar geleden door eigen leden werd gebouwd, keerde de hoop onder de Koudekerk- supporters weer terug toen de lange spits Roald van der Wal uit een voorzet van linkerver- dediger Potman raak kopte, maar in de 20ste minuut ver grootte Moerkapelle de marge weer tot twee door Rob van Leeuwen, die zich goed vrij speelde en doelman Radema ker geen kans gaf: I-3. -Rob van Leeuwen is evenals de andere nieuweling Den- i nis Jager een aanwinst voor Moerkapelle. voor de opbouw van ach teruit en aanvaller Van Leeuwen, afkomstig van Smits- hoek, sleurt Moerkapelle voor in naar een hoger niveau. De beste kans in de eerste helft liet Lennaert Visser onbenut. Hij ging °P een sullige manier om met een doorgekopte bal van Van Leeuwen. Koudekerk moest in de tweede helft komen en het drukte Moerkapelle in de verdediging terug. Maar juist daardoor ont stond er ruimte voor snelle Door Ton vanWieringen WADDINXVEEN - Het zal ongetwijfeld spannend worden op zaterdag 16 oktober. De Coenecooploopcommissie is er namelijk in geslaagd een groot aantal atleten van onge veer gelijke sterkte te contrac teren voor het hoofdnummer: de 10 kilometerwedstrijd. Zo’n twintig deelnemers moe ten in staat worden geacht op het snelle Coenecoopparcours onder de dertig minutengrens te duiken! Viervoudig winnaar Greg van Hest, die houder is van het par- coursrecord - tevens Neder lands record! - met een tijd van 27 minuten en 51 seconden, verschijnt om 14.35 uur wegens een blessure niet aan de start. De kans is voorts klein dat een andere Nederlandse uitblinker en voormalig Coene- cooploopwinnaar, Kamiel Maase, zal meedoen. De com missie is wel druk bezig om Maase alsnog over de streep te trekken. De volgende atleten staan opde wedstrijdstartlijst: Aziz Bougra, winnaar van de Goudse Singel- loop, Wilfred Kiplagat Samoei, Aden Ysuf Farah (Somalië), Radjid ben Meziane, Warren Petterson (Zuid-Afrika), José Peixeiro (Portugal) met een persoonlijk record van 28.05, Corrie Smaalmans (België),Tre- Voor de atleet die het par- coursrecord van 27.51 verbe tert, ligt een bonus van duizend gulden te wachten. Gelijk met de wedstrijdloop starten om 14.35 uur de 10 kilometerpres- tatielopers en de halve mara thon. De 5 kilometer begint om 13.20 uur en de gratis jeugd- loop (1,2 km) om 13.00 uur. Gerekend wordt op 1200 lopers. Iedere succesvolle atleet ontvangt een fraaie her innering. Tot 9 oktober kan er goedkoper (voor)ingeschreven worden. Inschrijfformulieren zijn te verkrijgen bij Rabobank Waddinxveen en Rabobank Boskoop. Ook via internet is inschrijving mogelijk: www.tref.nl/waddinxveen/coe- necooploop. Start en finish zijn gelegen bij het Grontmijgebouw op bedrij venpark Coenecoop. MOERKAPELLE - In de vierde ronde van de onderlinge com petitie bij de senioren van schaakvereniging Moerkapelle heeft de twaalfjarige Ron Droog gewonnen van niemand minder dan Wim Vroegindewe- Ü- Wim had, met zwart spelend, het aangeboden pionnetje via het Morra-gambiet van het bord gesnoept, maar kreeg nooit prettig spel. Wit won de kwaliteit en het eindspel. De glunderende Ron, die al een jaar begeleid wordt door Jesse van Elteren, mag volgende week ’gewoon’ in het derde spelen. linge verschillen zijn klein en voor je weet sta je naast het erepodium' vervolgt hij. De komende periode zal weer volledig in het teken staan van de discipline luchtgeweer. De doelstelling hierbij is om vol gend jaar juni de finale te halen op de NK, een prestatie die dit jaar op één punt na niet gehaald werd. Het luchtseizoen is de Waddinxvener gestart met een tweetal prima resulta ten. Zowel in Hengelo, waar hij een score realiseerde van 381 punten (uit het maximum van 400) als in Leichlingen (Duits land) met een score van 375 punten wist hij een eerste plaats te bemachtigen. WADDINXVEEN - Tijdens de Nederlandse kampioenschap pen schieten heeft Niels Pere boom uit Waddinxveen met een score van 569 punten een prachtige tweede plaats gehaald op de olympische disci pline klein kaliber geweer 60 schoten liggend (afstand 50 meter). In de aanloop naar het NK lie ten de prestaties van Waddinx- veense jeugdschutter te wen sen over.‘Het lijkt wel of ik het verleerd ben' was zeer regel matig uit de mond van de schutter te horen. Tijdens een trainingsstage in Zwitserland is er stevig gesleuteld aan de hou ding van de schutter. Hierdoor werden de resultaten langza merhand beter en begon ook het geloof in eigen kunnen sterk toe te nemen. Eenmaal terug uit Zwitserland heeft de jeugdschutter nog deelgenomen aan een tweetal wedstrijden die met wisselend succes werden afgesloten. In Haarlem reikte hij met een score 553 punten tot een zesde plaats in de senioren B- klasse, terwijl een week voor de NK de wedstrijd in Hengelo met een uiterst teleurstellend resultaat (548 punten) werd afgesloten. Dat ook hier gold: ‘een slechte generale repetitie betekent een goede voorstel ling' bewees de Waddinxvener Trainer Arie van der Laan: „We gaan voor de eerste periodeti tel. Het ligt er aan wat Sleutels in de komende wedstrijden gaat doen. Zelf moeten we er rekening mee houden dat zo lang je bovenaan staat het steeds moeilijker wordt. Ik weet niet wat ons te wachten staat”. Voor de wedstrijd Koudekerk- Moerkapelle begon hadden beide clubs evenveel pun ten. Moerkapelle kende echter een overdonderend begin in het sportpark aan de Gruttolaan waar het terrein ondanks de overvloe dige regenval goed bespeel baar was. Na amper tien minu ten stond de club uit Moerka pelle al met 0-2 voor. Na vijf minuten werd de bal na een hoekschop van Marco van der Loos door Rob van Leeuwen doorgekopt en door Lennaert Visser goed afgewerkt. Zeven minuten later legde Van Leeu wen na een uitstekende Moer- kapelse aanval de bal af aan Vis ser die voor 0-2 zorgde. Op de overdekte tribune, die KOUDEKERK - De voetbalvereniging Moerkapelle is na de verrassende 6-2 overwinning op Koudekerk kandidaat voor de eerste periodetitel. De blauwwitten staan drie punten achter op koploper Sleutels uit Leiden dat moei zaam met 3-2 won bij hekkensluiter Woubrugge.Voor de eerste periode moeten nog drie wedstrijden worden gespeeld. tegenstoten van Moerkapelle. Eerst nog redde doelman Rademaker op een schot van Van Leeuwen na een pass van Danny Pols en een harde inzet van Pols na een snel genomen vrije trap van Van Leeuwen, maar in de 23ste minuut was het wel raak. Edwin Zuierveld reageerde na een verre uittrap van doelman Mark Huisman sneller dan verdediger Jurgen van der Mey en scoorde 1-4. Een fout van doelman Huisman stelde Rolf Penneburg in de gelegenheid om er 2-4 van te maken. Het slotakkoord was voor Moerkapelle. In de 30ste minuut miste de boomlange verdediger Van der Bijl waarna Lennaert Visser de bal panklaar legde voor Edwin Zuierveld. De eindstand 2-6 werd vijf minuten voor het einde bereikt toen invaller Lennard Tepper scoorde op aangeven van Vis ser. De jonge Tepper was in het veld gekomen voor Alexander Hertog. De gasten kregen daar na nog drie dotten van kansen, maar gescoord werd er niet meer. Moerkapelle speelde met Huis man, Lekkerkerk, Jager, J rioerxapei ELBTROTE '«V-'

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 31