Jan Berendse ziet in de jeugd altijd de toekokst HOGE BELONING amaval Jongens meisjes Crocusbollen Kleure Protestbrief van hervormden aan de Tweede Kamer Groeten uit Waddinxveen De Vierstroom geeft cursus ’Babymassage’ school in Kaartavond Jubileumfeest van katholieke Passage-avond over de euro Ontmoetings- kerk Rab o-Spaar dag: 30 oktober 1999 tussen 10 en 15 uur. Gtoen7ij< GroenRijk De Bosrand Prinsen Schouw 1. 2394 CX ALPHEN A/D RIJN Telefoon (0172) 47 52 99, Fax (0172) 49 52 51 Aanleg Bentwoud op I I november Themafeest bij SC Antilope rw Flink gegroeid Sponsoring Litouwen HET RIJKE cowboys cowgirls tot en met 12 jaar) Naast de Praxis Goudkade 4 Gouda (donderdag koopavond) GRATIS PARKEREN ’’Western-Rabobank” Kerkweg-Oost 161, Waddinxveen. (zie advertentie in dit Weekblad van 27 oktober 1999) Per 100 stuks Van 9.95 voor WZ r i PAGINA 17 WOENSDAG 13 OKTOBER 1999 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN het enige (MIRJAN INTERIEUR IDEE) TUINLEVEN Ook wordt er uitgebreid stil gestaan bij het tempo waarin een baby leeft. Dit is namelijk niet gelijk aan het tempo waar in men zelf leeft. Verder wordt er in de cursus aandacht besteed aan wat men het beste kan dien als een baby U vindt ons achter het BP station Kerk en Zanen. weer te nemen'. In de bij het parlement voorliggende wetsvoorstellen is volgens de Cen traal Hervormde Gemeente van Waddinxveen alleen de mens tot maatstaf der dingen genomen, terwijl naar de diepste overtuiging van de Waddinxveense hervormden alleen de Heilige Schrift richtinggevend dient te zijn, niet alleen bij de grenzen van het leven, doch bij alle zaken die de samenle ving aangaan. ‘Wij willen u, als vertegenwoordiger van ons volk, wijzen op uw grote verant woordelijkheid bij de besluitvorming van deze ingrijpende wetsvoorstellen en wij verzoeken u de beschermwaardigheid van het door God gegeven menselijke leven bij uw afweging ernstig te laten meewegen', besluit de brief aan de Twee de Kamer van de Centraal Hervormde Gemeente van Waddinxveen. WADDINXVEEN - De centrale ker- keraad en de vier wijkkerkeraden van de Centraal Hervormde Gemeente van Waddinxveen hebben in een brief aan de Tweede Kamer geprotesteerd tegen de wetsvoorstellen tot verrui ming van de zwangerschapsonderbre king en levensbeëindiging. De Centraal Hervormde Gemeente van Waddinxveen schrijft aan het parle ment diep verontrust te zijn over de beide wetsvoorstellen inzake de abortus en euthanasiepraktijk in ons land. ‘Eeuwenlang was in onze samenleving de beschermwaardigheid van het menselijk leven onaangedaan. In een klein aantal jaren heeft hierin reeds een aangrijpende verschuiving plaatsgevonden. Wij constateren dat sinds het aantreden van het paarse kabinet de regering haar functie als hoedster van het leven meer GEZOCHT: en meer prijsgeeft', aldus de hervormde briefschrijvers. De grens van het leven mag naar hun overtuiging niet door onszelf worden bepaald.‘Wij willen zeker niet het lijden onderschatten. Een goede bestrijding van pijn en lijden dient met alle verantwoor de middelen te worden nagestreefd'. ‘Het leven dat wij uit de hand van de Heere onze God ontvingen mag, hoe geschonden ook, niet door de mens zelf worden beëindigd, daar alleen Hij, Die het leven geeft ook het recht heeft het nemers hun baby te masseren. Daarnaast leert men hoe men een kind het beste op kan pak ken, zodat het zich geborgen voelt. Festo Nederland is sinds de oprichting flink gegroeid. Het bedrijf biedt thans werk aan 165 medewerkers, van wie velen in de directe omgeving woonachtig zijn. Daarnaast beschikt Festo over twee regionale kantoren, in Zwolle en in Son. Het sociale welzijn van het per soneel ligt verankerd in het beleid van het bedrijf, waarbij de visie hieromtrent van Jan Berendse een belangrijk uit gangspunt vormt. De medewer kers kunnen daarom rekenen op uitstekende sociale voorzie ningen, verzekeringen tegen gunstige premies en een goed ingerichte werkplek die aan de jongste Arbo-wetgeving vol doet. Daarnaast biedt het bedrijf regelmatig stageplaatsen aan voor jonge mensen in opleiding. Overdracht van tech nologische kennis krijgt veel aandacht in het strategisch beleid van het bedrijf. De oplei- dingsdivisie Festo Didactic ont wikkelt en verzorgt cursussen in industriële automatisering, maar verkoopt ook instructie- middelen aan het middelbaar en hoger technisch onderwijs. Naar het oordeel van Jan Berendse was er meer nodig om de teruglopende belang stelling voor techniek te keren. Hij nam daarom het initiatief voor het opzetten van centra voor praktijkgerichte kennis overdracht. Feitelijk gaf hij daarmee gehoor aan de visie van oud-minister WADDINXVEEN - Donderdag I I november wordt er bij Benthuizen na jaren van vertra ging een officieel begin gemaakt met de aanleg van het Bent woud tussen Waddinxveen- /Boskoop en Zoetermeer. Het bosplan omvat 1.000 hec tare en moet in tien jaar tijd worden aangelegd. Voordat het een echt bos is waar gewandeld kan worden zijn we 25 jaar ver der. Aan de officiële start van de aanplant wordt medewerking verleend door de Haagse kun- stenaare Adriaan Nette. Het begin is gelegen bij de nieuwe Zoetermeerse woonwijk Oos- terheem. Daarna gaat de bos aanleg langs de Hoogeveense- weg in de richting van Boskoop. WADDINXVEEN - Waddinxvener J.A. Berendse van de Sniepweg, zoals vorige week bericht bij* zijn afscheid als algemeen directeur van Festo BV in Delft koninklijk onderscheiden met het Ridderschap in de Orde van Oranje-Nassau en met de erepenning van de gemeente Delft, is gepokt en gemazeld in zijn bedrijf. Op de prentbriefkaarten is het Warnaarplantsoen, dagrecre- atiegebied 't Weegje in Wad- dinxveen-Zuid, de scheepvaart op de Gouwe, de ’Wokkels’ (het kunstwerk met twee getordeerde zuilen bij de Beijerincklaan) en een luchtfo to van het gebied rondom de hefbrug over de Gouwe te zien. Plant nu crocusbollen voor kleurenspektakel eind februari. Crocus species gemengd. Maat 5/7. J Aanbieding deze week geldig of zolang de voorraad strekt. veel huilt, slecht slaapt of veel last heeft van dramkrampen. Tot slot is er ook gelegenheid tot het uitwisselen van erva ring. ‘Kortom: in de cursus ’Babymassage’ leert men de lichaamstaal van de eigen baby verstaan', aldus de organiseren de instelling voor thuiszorg, ouder- en kindzorg en maat schappelijke dienstverlening. De curcus ’Babymassage’ begint op maandag I november om negen uur. De overige bij eenkomsten vinden plaats op 8, 15,22 en 29 november. De kos ten bedragen f 160,- voor leden van De Vierstroom en f 406,- voor niet-leden. Verschillende ziektekostenver zekeraars, waaronder het Trias, vergoeden (een deel van) het cursusgeld. Wegens organisato rische redenen kan men zich het beste nog deze week aan melden door te bellen naar De Vierstroom-Zorglijn (tel. 0182- 594500). mr. Chris van Veen (Onderwijs), die de oprichting van tenminste tien technologiecentra in Nederland bepleitte. Inmiddels exploiteert Festo, in samen werking met partners, twee van deze centra. In beide gevallen was de Waddinxvener medeo prichter. Het eerste centrum, dat op deze wijze tot stand kwam, is het CIA (Competence Centre for Industrial Automation) in Amsterdam, een samenwer kingsproject met de Hoge school van Amsterdam. Jan Berendse is onbetaald commis saris van dit in maart 1995 opgerichte centrum. Het tweede centrum, hetTIAC in Almelo, werd opgericht in mei 1997. In samenwerking met de plaatselijke MTS (Dr. D.H. Groen College) en een insti tuut voor bedrijfsopleidingen (Stichting Regionaal Centrum Stodt). De hoofdvestiging van Festo in Delft heeft overigens een eigen technologiecentrum. Er zijn plannen voor meer cen tra naar dit model. Voorts is de koninklijk onder scheiden Waddinxvener onbe taald lid van de Raad van Advies van de Festo Academy, een ini tiatief van het moederbedrijf in Duitsland. Het is een oplei- dings- en trainingscentrum voor het eigen personeel en voor externe belangstellenden. Jan Berendse is nog steeds per soonlijk actief in het overdra gen van kennis via lezingen aan universiteiten en als deskundi ge op taltijke seminars. Daarnaast schrijft hij maande lijks een column voor het tech nisch vakblak ’Aandrijftech- niek’. In deze columns behan delt hij thema’s die na aan het hart liggen, waaronder onder nemerschap, economische trends, het onderwijs in Neder land en de export. De geboren Naaldwijken stond in I967 in Kwintsheul aan de wieg van Festo Nederland, het negende dochterbedrijf van het in I925 opgerichte Duitse Feto KG. Inmiddels zijn er wereld wijd 52 zelfstandige vestigingen. Festo produceert en verkoopt aandrijfcomponenten en bestu ringssystemen voor de automa tisering van productieproces sen in nagenoeg iedere tak van industrie. Pneumantiek vormt de basistechnologie. Vermeldenswaardig is in dit verband dat Jan Berendse bestuurslid is van de Federatie Hydrauliek en Pneumatiek (FHP). De Waddinxvener is voorts medeoprichter en bestuurslid van de in I998 gestarte Kring Delft van de Hollandse Werkgeversvereni ging (HWV). Jan Berendse werd per 20 december I985 algemeen directeur van Festo BV, dat toen nog in Delfgauw was gevestigd. Op zijn voorstel ver huisde het bedrijf in oktober I988 naar een nieuw gebouw in Delft. De ondernemer was van mening dat een technisch bedrijf als Festo uitstekend kon gedijen in een stad waar veel high-tech bedrijven en kennis intensieve instituten aanwezig waren. Deze visie bleek goed te zijn, want de contacten met het locale bedrijfsleven en de samenwerking met instituten als de Technische Universiteit en TNO zijn sedertdien zeer hecht geworden. WOONMODE a.s. zaterdag 16 oktober 11.00 t/m 15.00 uur ar-at is binnenhuis advies door binnenhuisadviseuze WADDINXVEEN - Autoclub ‘De Gouwe Rijders' uit Wad dinxveen organiseert op I4 oktober haar traditionele kaartavond. Inschrijven vanaf 20.00 uur. Aanvang om 20.15 uur.Tijdens deze avond worden vier rondes gespeeld. Men hoeft geen lid te zijn van onze vereniging, dus iedereen is van harte welkom. Na het kaarten zal er een prijsuitreiking plaats vinden met leuke prijzen. Op onderstaand adres kan men inschrijven: Hotel, Cafe, Restau rant ‘De Unie', Kerkweg-Oost 226 in Waddinxveen. WADDINXVEEN - Met een eucharistieviering in de Ont- moetingskerk (Groensvoorde) is zondag I0 oktober stil gestaan bij het 125-jarig bestaan van rooms-katholiek basisonderwijs in Waddinx veen. Na de viering was er een fees telijke bijeenkomst en een reü nie in het kerkgebouw ter gele genheid van dit jubileum. De festiviteiten begonnen om elf uur en duurden tot drie uur. In I874 werd in Waddinxveen begonnen met het geven van rooms-katholiek onderwijs. Dit jaar is de Stichting voor Katho liek Onderwijs ’Sint Victor’ gefuseerd met de Stichting Rooms Katholiek Schoolbe stuur Gouda, uit welke samen voeging de Stichting Regionaal Katholiek Schoolbestuur Gouda ontstond. Omdat het einde van een lange periode van zelfstandig katho liek schoolbestuur in Waddinx veen plaatsvond in een jubi leumjaar leek het de organisa toren van de eucharistieviering, de feestelijke bijeenkomst en de reünie het een goede gedachte de mijlpaal van een 125-jarig jubileum niet onge merkt voorbij te laten gaan. WADDINXVEEN - Of er met prentbriefkaarten veel groeten uit Waddinxveen worden gedaan weten we niet, maar een nieuwe mogelijkheid daar toe bestaat zeker dankzij een bijzonder initiatief van de Rabobank Waddinxveen aan de Kerkweg-Oost. Ter gelegenheid van tijd geleden geopende Bedrij- wederom op initiatief van de Waddinxvener, een joint-ventu re aangegaan met de Techni sche Universiteit van Kaunas onder de naam KTU Festo Ltd. Dit heeft geleid tot de inrich ting van een technologiecen trum waar studenten en tech nici uit het bedrijfsleven prak tijkgerichte ervaring met pro- ductie-automatisering kunnen opdoen. Het doel van de samenwerking is technologiekennis te ver spreiden onder studenten en afgestudeerden die hun weg in het bedrijfsleven vinden. Jan Berendse is onbetaald adviseur van KTU Festo Ltd. Door zijn gevoel voor de loca le cultuur en de manier van zaken doen heeft hij met respect voor de ideeën en gewoonten van de plaatselijke werknemers bijgedragen aan de totstandkoming van een professioneel bedrijf. Parallel aan de ontwikkelingen in Litouwen ontstond bij Festo in Delft een afdeling Export Services die exporterende Nederlandse bedrijven ging ondersteunen bij hun activitei ten op de Baltische markt. Daarnaast werden contacten gelegd met de Litouwse over heid en de locale Kamer van Koophandel. Dit heeft geleid tot een uit- wiesseling van kennis tussen de Litouwse Kamers en de Delftse Kamer van Koophandel.Vervol gens is in Litouwen, met inten sieve medewerking van Festo, een Holland House opgericht dat tot een belangrijk informa tiepunt voor ondernemers is uitgegroeid. Ingegeven door de visie van Jan Berendse heeft Festo zich altijd sterk gemaakt voor activiteiten van jongeren. In Delft heeft dat onder meer geleid tot spon soring van teams van de plaat selijke hockeyvereniging en de ondersteuning van een jeugd- voetbaltoernooi van Vitesse- Delft. WADDINXVEEN - De Vier stroom (kruiswerk en maat schappelijke dienstverlening in Midden-Holland) gaat de vol gende maand in Waddinxveen de cursus ’Babymassage’ geven. De nieuwe Vierstroom-curcus bestaat uit vijf wekelijkse bij eenkomsten van anderhalf uur en is bedoeld voor ouders van baby’s van ongeveer twee tot negen maanden oud. Tijdens de cursus leren de mannelijke en vrouwelijke deel- vencentrum voor zakenrelaties van de bank aan de Kerkweg- Oost is vooor de eigen cliënten een setje unieke ansichtkaarten samengesteld met daarop exclusieve Waddinxveense foto’s. ’Om te versturen of gewoon te bewaren’, aldus directeur A.J. Ammerlaan en voorzitter G. van Ringelenstein van de RabobankWaddinxveen. WADDINXVEEN - Vanavond - woensdag I3 oktober - houdt de afdeling Waddinxveen van de christelijk-maatschappelijke vrouwenbeweging ’Passage’ haar maandelijkse vergadering in De Hoeksteen aan de Esdoornlaan. Deze avond staat helemaal in het teken van de euro. Twee medewerkers van de Rabobank Waddinxveen (Kerkweg-Oost) zullen vertellen over het nieu we betaalmiddel. In het seizoen staan er verder nog avonden van ’Passage’ op het programma op I0 novem ber (Remedica Eindhoven over de nieuwe levensfase), 22 december (kerstavond), I2 januari (kijken in de keuken van schrijfster J. Verweerd), I6 februari (verrassingsavond), I5 maart (J.Aarnoutse over gevan genispastoraat), I2 april (lezing over Oranjevrouwen) en I0 mei (glas blazen door fam.Van de Wal). WADDINXVEEN - Deze maand bestaat SC Antilope 25 jaar en het bestuur laat dat niet ongemerkt voorbij gaan. Daar om is er voor de leden van de vereniging een Back to the Six- ties-party georganiseerd op 22 oktober I999. Al meer dan honderd leden schreven zich in bij Else Kaptein of Jeannette Meijer. Dat kunnen er nog wel meer worden volgens de orga nisatie. Uiteraard zal het them afeest leuker zijn als de mensen op gepaste wijze gekleed naar het feest komen. Een foto van de hervormde Brugkerk aan de Kerkweg-Oost in het Brugcentrum, één van de vier kerkgebouwen van de Centraal Hervormde Gemeente, gefotografeerd vanaf de opgehaalde hefbrug over de Gouwe. (Foto: Sjaak Noteboom). De nieuwe prentbriefkaart met vijfWadddinxveense foto’s van de RabobankWaddinx veen. Verder participeert de Wad dinxvener actief in de plannen voor een nieuwe sporthal in Delft. Een andere sponsoracti viteit is het financieel onder steunen van studentenreizen, waarbij vaak ook Festo Duits land in het bezoekprogramma wordt opgenomen. Het enthousiasme van de Sniepweg-bewoner voor de ballonsport heeft geleid tot de jaarlijkse deelname van Festo aan het succesvolle Ballonfesti val van Waddinxveen op Koninginnedag. Jan Berendse is een man met een bijzondere uitstraling naar zowel zijn personeel als naar de Festo-omgeving waarin hij zijn contacten onderhoudt. Hij heeft kans gezien om in dertig een bedrijf op te bou wen dat zeer winstgevend is, sociale zekerheid biedt aan het personeel en daarom de toe komst met vertrouwen tege moet mag zien. Bij aanvang van zijn werkzaam heden voor Festo had Jan Berendse slechts een LTS- diploma. Hij weet dan ook wat het is om onderaan te begin nen. Daarom is hij zich er ook van bewust hoe belangrijk het is om jonge welwillende men sen op weg te helpen. Deze doelgroep heeft altijd op zijn aandacht en steun mogen reke nen, bijvoorbeeld met het roy aal aanbieden van stageplaat sen. Begin jaren negentig heeft Jan Berendse enkele bezoeken aan Litouwen gebracht. Na een gedegen onderzoek en in samenspraak met het Duitse bedrijf resulteerde dit in I992 in de opening van een eigen vestiging in Kaunas. Dit bedrijf is na enkele, soms moeilijke, jaren uitgegroeid tot een gerespecteerd en winstge vend bedrijf met twintig mede werkers. Voorts is op 30 april I997 in een andere Baltische staat, Letland, ook een eigen kantoor van start gegaan. In oktober I994 is Festo BV, ,.V |8t-. Tp. Aj' Wfc. I w

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 17