Fraai kunstlicht bij Be Fair Collecte Nederlandse Tien jaar dansen voor ouderen Nieuw seizoen Krea Musica begonnen Uitbreiding kent kostenplaatje Vijf jaar Pino: eigen ideeën belangrijker dan subsidie Knappe 3-0 overwinning Data General Reproset investeert in toekomst Brandwonden Stichting i51 h RTW-FM live Jaarmarkt verpleeghuis De Riethoek bij lie Coenecoop- loop B-diploma Eigen woning en rente-aftrek PAGINA 19 WOENSDAG 13 OKTOBER 1999 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Dansen maakt hongerig en natuurlijk trakteert de jarige. (Foto: Sjaak Noteboom.) Van der Loo Hypotheken nummers tien jaar geleden op poten met de toenmalige SWOW. „In Gouda zag ik de activiteit voor het eerst. Dat was daar een keer per maand en het leek me leuk om zoiets ook in Waddinxveen te organise ren1, vertelt Kunz. Het dansen begon met 37 paren in het Anne Frankcentrum. Iedere week gedurende twee uur konden de senio ren zich bekwamen in ondermeer de rumba, tango, quick steps en wals. Momenteel wordt er bij v.d. Lubbe gedanst met nog tien paren in de leeftijd van zestig tot 75 jaar. regelmatige scores op de buitenkant van karin van der Maat en Joske Lucassen zorgde dit in de Ie set voor een vlotte 15-5 winst. school te sturen1, benadrukt Kientz. Emmy Kientz en Mary Steenland leiden de dinsdagochtend bij peuterspeelzaal Pino. (Foto: Dove Heemskerk.) WADDINXVEEN - In het Gouwebad ’de Sniep' te Waddinxveen is, voor de eerste keer in het nieuwe zwemseizoen, op dinsdag 5 oktober voor het B-diplo- ma gezwommen. De beoordelingscommissie bestond uit Rob Hogerbrugge.Wim van Minnen en Guido Linkerhof. Er waren deze keer 29 kandidaatjes waar van er helaas twee ziek zijn gemeld. De overige 27 kin deren zijn allemaal geslaagd. De namen van de kinderen die hun B-diploma gehaald hebben, zijn: Daisy Kruidenier, Joy Krijgsman, Melanie Schakelaar, Joyce Merkestijn, Peter Hofstee, Lars Geitenbeek, Daphne Schippers, Femke Huizinga, Jeroen Sonneveld, Jaco Schouten, Steve Moen, Rosalien de Jong, Benjamin van Vuuren, Paul Hofman, Adriaan Bout, Geronimo Hess,Amber Hoogboom, Mark Paul, Louisa Goor, Ilse Boogerman, Mike van Vliet, Peter van der Spek, Jessica in ’tVeen, Leandro Anker, Geerten Schollaart, Maarten Paul en Martijn Peek. WADDINXVEEN - Al tien jaar hebben oudere inwoners van het Gouwedorp de mogelijkheid om te dansen. Woensdag 6 oktober werd het oprichten van de club gevierd bij dansschool v.d. Lubbe. Er is een conceptboek dat verhaalt over tien jaar dansen. De heer v.d. Lubbe kreeg het tijdens de pauze van de jubileumdansmiddag overhandigt door de heer Kunz. Het uiteindelijke boek zal later verschijnen. Meneer Kunz en de heer R. Vunderink zetten de activiteit WADD1NXVEEN/GOUDA - Op zaterdag 6 november zal in Verpleeghuis De Riethoek, Ridder van Catsweg 258 te Gouda, van 10.00 tot 16.00 uur een Jaarmarkt worden gehou den. De opbrengst van deze jaarmarkt zal worden bestemd voor de aanschaf van binnen en buitenmeubi- lair in het verpleeghuis. Het thema van de Jaarmarkt is dit jaar Transport door de jaren heen. Het verpleeghuis zal deze dag worden ingericht en versierd met diverse transportmiddelen. Ook dit jaar kan weer gesnuffeld en gekocht wor den bij de boeken- en kle- dingstandjes en de overbe kende rommelmarkt. Verder kunnen bij de diver se standjes leuke (eigenge maakte) spullen worden gekocht. Voor de kinderen zijn er bijzonder leuke attracties (met prijsjes), het poppen theater Dubbele Jan, met de voorstelling Heksen Toeren.Tegen betaling kun nen kinderen op het springkussen springen en een ritje maken met de paardentram. De hele dag worden er loten gekocht en zijn er mooie prijzen te winnen. De Gatenblazers luisteren net als ieder jaar weer de feestvreugde op. Spullen, bestemd voor de rommel markt, kunnen worden afgeleverd bij de receptie van het verpleeghuis. Op donderdag 4 november vanaf 19.30 uur wordt in De Riethoek een veiling van curiosa en antieke spullen gehouden. De te veilen spullen kunnen vanaf 20 oktober in de vitrines op de begane grond van het verpleeghuis worden bekeken. Een matige start in de 2e set rnet enkele aanvalsfouten en zwakke middenblokke- ring bracht Data General op een 0-4 achterstand. Coach Visser greep in met een time-out en bracht Fanny Lafeber in als passer/loper. Opnieuw de service oefende veel druk uit op de passers en spelverdeelster van Alterno en Data General zette de achterstand om in een 8- 4 voorsprong. Michelle Bijl varieerde in aanvalscombinaties, waarbij de omloop op rechtsvoor regelmatig scoorde. Op 9- 8 nam spelverdeelster Barbara Knap dit ritme over waardoor Data General kon uitlopen naar een 15-10 setwinst. In de 3e set bij een 8-2 voorsprong verviel Data General in de oude fout van con centratieverlies. Eerst wat nonchalant uitgeslagen aanvalsballen, gevolgd door WADDINXVEEN - Zaterdag 16 oktober doet RTW-FM live verslag van de 11 e Coenecooploop. Het team van Sportcafé houdt de luisteraar via de pro gramma’s ‘Muziek door de jaren heen1, ‘Toeristencafé1 en hun eigen programma op de hoogte van de ont wikkelingen van deze loop. Zij volgen de start, brengen flitsen van de loop, houden luisteraars op de hoogte van de finish en laten de winnaars en lopers uit de regio Waddinxveen en Boskoop aan het woord. Het Sportcaféteam van RTW-FM start om 13.00 uur met haar flitsen van de I I e Coenecooploop. Wethouders ook het volle pond. Bij toekomstige aanvra gen kan deze als voorbeeld gelden. Er is echter ook een mogelijkheid om de geldelijke compensatie gedeeltelijk of geheel kwijt te schelden. Het oorspronkelijke voorstel zoals dat door Burgemeester en Wethouders is beoor deeld rept over een bedrag van 25.245,- omdat het maximum bedrag plus het aankoopbedrag van de woning volgens het voorstel niet in verhouding staat tot het doel van de regeling: voor dat totaalbedrag ver vangende woomruimte reali seren. En volgens het oor spronkelijke voorstel kan dat voor een lager bedrag ook gelet op de ontwikkeling van de verkoopprijs van bestaan de koophuizen. een serie passfouten brachten Alterno weer in de race. Het probleem is dat je na zo’n inzinking vrijwel nooit meer het oude ritme kan oppakken.Visser pro beerde zijn selectie tijdens time-outs weer scherp te krijgen, maar zelfs een 13-8 en 14-9 voorsprong bleken niet voldoende om het zelfvertrouwen te herstellen. Alterno rook z’n kans en kwam punt voor punt langszij op 14-14. Dankzij lepe plaatsingsballen van Aafke Verbrugge en een uitstekend blok van de goed spelen de Angelique van der Meer kwam de setwinst toch met 16-14 aan Zevenhuizense kant terecht, waarmee een mooie en verdiende 3-0 overwin ning werd bezegeld. Dit resultaat moet het team sterken in zelfvertrouwen voor de volgende wedstrijd tegen HHC in Horn. Op zaterdag 23 oktober om 19.00 uur wordt thuis in de grote hal van Swanla voor de 2e bekerronde gespeeld tegen VSTS uit Bodegraven. Voor het zover is moet de raad zich nog over de aan vraag buigen en heeft de aan vrager nog het recht zijn zienswijze kenbaar te maken. Door het samentrekken en dus verloren gaan van een woning, mag de gemeente Waddinxveen I woning aan het contigent toevoegen. Het uiteindelijke bedrag dat de bewoner moet betalen komt waarschijnlijk terecht in een nog aan te leggen reserve volkshuisvesting. Voor een kennismaking kunnen geïnteresseerden iedere maan dagavond terecht tijdens de repetitie in het Kreater aan de Kerkstraat te Waddinxveen, aanvang 19.45 uur. Pino zit, net als de andere peu terspeelzalen, nagenoeg vol. Omdat het een particuliere speelzaal is, hebben de leidsters van Pino een eigen filosofie. „Er zijn veel verschillen tussen ons en de zalen die zijn aangesloten bij de Stichting Waddinxveense Peuterspeelzalen. Zij worden gesubsidieerd door de gemeen te en hanteren andere tijden. Ook kunnen kinderen geen hele week worden onderge bracht1, legt Kientz uit. Pino werkt ook vanuit de vaste overtuiging dat een kind zich veilig moet voelen en als dat het geval is, het zichzelf vrij ontplooit. De leidsters onder steunen de kinderen daarbij. „Zo worden de peuters ook opgevoed door ons. We heb ben niet alleen kinderen van vier maar er ook van twee bij zitten. Ze wennen aan elkaar, leren met elkaar omgaan en door de doorstroming groeien ze op met onze visie.1 WADDINXVEEN - De voetbalvereniging BeFair heeft als eerste voetbalclub in de Goudse regio de beschikking over kunstlicht op alle vier de velden. De verlichting op het hoofdveld werd maandagavond na een openings woord door burgemeester Fedde Jonkman in gebruik genomen met een wedstrijd tussen BeFair en eerste divi- sieclub Excelsior. de Deen en Volkan jaar1, aldus Knol. De dochter van Valk werkte altijd in het kopieergedeelte en bleef gewoon bij Knol in dienst. Momenteel is ze met zwanger schapsverlof maar eerdaags pakt ze de draad weer op bij Knol. De nieuwe baas is een oud- leraar van het AOC Groencollege in Boskoop. Knol gaf er 22 jaar op part-time basis lessen techniek en kunstzinnige vorming. Daarnaast werkte hij als etaleur en ontwerper. „Dat is ook mijn achtergrond, eerst volgde ik een opleiding etaleur en daarna deed ik de kunstaca demie in Rotterdam1, aldus de oud-leraar. Knol was wel eens aan iets anders toe dan het les geven. „Ik dacht er goed over WADDINXVEEN - In de gemeente Waddinxveen is de woningvoorraad beperkt en daarom moet er worden betaald voor het onttrekken van een woning aan die voor raad. Die boodschap kreeg een bewoner aan de Molenring deze week van de gemeente als reactie op het aanvragen van een onttrek- kingsvergunning in augustus. De familie kocht de naastlig gende woning en voegde de woonruimten samen door een muur te verwijderen. Achteraf werd er een ont- trekkingsvergunning aange vraagd. Het samentrekken van de woningen en de daar voor benodigde onttrek- kingsvergunning levert de indiener een gemeentelijke aanslag op van 67.320,- plus 532,- voor de vergun ning zelf. De gemeente kan een bedrag van 680,- per m2 rekenen als compensatie. Volgens de gemeente gaat het om een vrij unieke gebeurtenis. „Het is de eer ste keer dat dit hier gebeurt1, aldus burgemeester Jonkman. De Huisvestingsverordening waar de aanvraag op geba seerd is, is door de gemeen teraad in 1996 vastgesteld en deze vergunningsaanvraag is de eerste sinds die tijd. Daarom vraagt het college van Burgemeester en Van de achttien rond de velden geplaatste lichtmasten zijn er inmiddels vijftien aan sponsors verkocht en vervolgens aan de vereniging geschonken. De lichtmasten zijn afgelopen week geplaatst. „Het is een klus van formaat geweest1, sprak voor zitter Hubert Poot. Burgemeester Jonkman toonde waardering voor het vrijwilli gerswerk. „Pet af voor deze fantastische vereniging1, zei hij. BeFair gaf een volledig Excelsior tot halverwege de tweede helft goed partij. WADDINXVEEN - De peuter speelzaal is net uit. De twee leidsters ruimen het zaaltje boven basisschool de Kameleon in de Victorwijk op. Stoeltjes op tafel en de vloer aanvegen, een vast ritueel. Ook na het 5-jarig jubileum van Pino. „Het was een heel gezellig feest in onze eigen zaal. Daar voelen de kinderen zich namelijk het meest op hun gemak1, vertelt leidster Emmy Kientz. „De kin deren speelden een uur met hun ouders, ze konden lekker kleien, sjoelen en een feest hoed maken. In feite hetzelfde programma als wat ze altijd doen maar nu met hun moeder of vader.1 Vaak wisten de kinde ren precies wat ze wilden gaan doen met hun ouders omdat ze vertrouwder zijn met de mate rialen dan pa of ma. „Voor de ouders was het ook feest want zij kunnen meespelen en zien gebouw de peuter eens op een moment dat zij ze normaal niet meema ken1, zegt Kientz. Na het vertrek van de ouders Ontmoetingskerk te Waddinx veen. De repertoirecommissie is voortvarend van start gegaan. Thema voor de uitvoering in april is: ‘De vier jaargetijden in de natuur en in het leven van de mens1. Uit de diverse muzi kale genres zijn songs gekozen, n.l. uit musicals, Amerikaanse liedjes uit de jaren 1950 en I 960, gospelsongs, en populaire muziek uit de jaren 1970. De meeste nummers zijn Engelstalig. Sinds april De fiscale behandeling van de eer ste woning in het belastingstelsel voor de 21ste eeuw blijft - con form het regeerakkoord - gelijk. Dit betekent dat zowel het huur- waardeforfait als de aftrek van hypotheekrente gehandhaafd blij ven. Ook de spaar- en levenhypo theek blijven als constructie moge lijk. Wel is het zaak de hypotheek "goed in te richten". Dit om pro blemen met de fiscus te voorko men. Laat u daarom goed voorlich ten! Bij Van der Loo Hypotheken krijgt u naast de lage rente een goed advies. Een rente vanaf 3,5% behoort tot de mogelijkheden. Gaat u een huis kopen of uw hui dige woning verbouwen en wilt u weten wat uw maandlasten wor den? Voor het maken van een afspraak kunt u bellen naar (0172) 21 37 15. Ellen van Deelen zit klaar om een afspraak met u te maken. van dit jaar staat Krea Musica onder leiding van Rineke Marwitz. Deze veelzijdi ge musicus uit Waddinxveen heeft meerdere koren onder haar directie, geeft cursussen in binnen- en buitenland boven dien bespeelt zij een aantal ins trumenten waaronder dwars fluit en contrabas. Rineke Marwitz is als docent verbon den aan de muziekschool Kreater. Het koor heeft helaas afscheid moeten nemen van pianist Michiel Steenwinkel. In zijn plaats is getreden Geerten Boogaard uit Waddinxveen. Krea Musica streeft naar een evenwichtige verhouding tus sen de vier stempartijen; sopra nen, alten, tenoren en bassen. In dit verband zijn nieuwe teno ren en bassen van harte wel kom. De toegangsdrempel is laag; iedereen die plezier heeft in zingen kan zich aanmelden. Het lidmaatschap is ƒ19,- per maand. konden de kinderen een video kijken, liedjes zingen en een gebakje versieren. Ook kregen ze een T-shirt van de twee leid sters met een Pino erop. Vijfjaar geleden ging de peuter speelzaal in de huidige opzet van start. Het was een initiatief van de toenmalige Jozefschool die aan ouders vroeg of het mogelijk was een speelzaal te openen. Wijkvereniging Zonnig Zuid had al opvang voor één ochtend in de week en in samenwerking met hen startte Pino met vijf ochtenden. „Er zijn vijf leidsters, iedere och tend zijn er twee en die hebben een vaste dag. De peuterspeel zaal is geopend van half negen tot twaalf uur. Precies de tijden van de basisschool omdat dat makkelijker is voor de ouders. Veel peuterspeelzalen hebben dat niet. Maar dat wil niet zeg gen, ook omdat we toevallig in hetzelfde gebouw zitten, dat we afhankelijk zijn van de Kameleon! We bedruipen ons zelf en niemand is verplicht om de kinderen later naar die WADDINXVEEN -Twee dagen oud is de nieuwe trots van de kopieer-poot van Reproset. Het apparaat kan zwaarder papier verwerken, laat geen witte randen achter en de kleurkopieën zijn van fotokwa liteit. Ook professionele foto grafen komen er kopieën laten maken. „Dit is het nieuwste Canon Fullcolor kopieerappa raat, deze week in Nederland in gebruik genomen1, vertelt K. Knol van Reproset. Het apparaat is de trots van zijn bedrijf. Sinds I augustus 1999 scheidde het kopieerge deelte zich af van de drukkerij hoewel dat moeilijk te zien is. „TedValk en ik kennen elkaar al zo lang, al sinds het begin van Reproset en dat bestaat 16 WADDINXVEEN - Het Algemeen Gemengd Koor Krea Musica is weer volop aan het repeteren voor de uitvoeringen in het nieuwe seizoen. Op zaterdagmiddag I I december geeft het koor een Concert in Kerstsfeer in een van de ver zorgingstehuizen van de Stichting Humanitas te Schiebroek. De laatste repeti- tieavond van het kalenderjaar, maandagavond 20 december is gereserveerd voor een inloop concert. Belangstellenden zijn van harte welkom; het pro gramma staat in het teken van het naderend Kerstfeest. De toegang is gratis; het concert vindt hoogstwaarschijnlijk plaats in gebouw Kreater aan de Kerkstraat te Waddinxveen. Op vrijdag 14 april 2000 is er een concert voorzien in de ZEVENHUIZEN - Voor de eerste thuis wedstrijd van de nieuwe competitie gold voor de dames van Data General de vraag hoe sterk de tegenstander Alterno uit Apeldoorn moest worden ingeschat. Immers, deze debutant in de Ie divisie had de week ervoor toch maar het zeer ambitieuze Vrevok met 3-1 verslagen, terwijl de selectie van coach Jan Visser zelf een onnodig 3-1 verlies bij Activia had geleden. Visser begon toch weer met dezelfde opstelling, met Michelle Bijl als spelver deelster en Janneke den Butter als vrije libero. Hoewel den Butter ook nu met enkele onzekere passes begon, herstelde zij zich anders dan de vorige wedstrijd goed en zorgde de verdere wedstrijd voor zeer degelijke passes en goede ver dediging. Data General legde vanaf het begin een grote servicedruk op de tegenstander.Vooral de services van Hedda Meijer en Angelique van der Meer scoorden regelmatig. Gevoegd bij K. Knol bij de gloednieuwe full-color kopieermachine. (Foto: Dave Heemskerk.) na toen ik de kans kreeg bij Reproset opnieuw te beginnen. Dacht bij mezelf of ik nog wel door wilde gaan tot mijn zestig ste met lesgeven. Het is er altijd hectisch. Je staat altijd onder druk. Een leraar moet kennis overdragen en de sfeer in de klas beïnvloeden. De bal ligt altijd bij hem. Hier is het ook druk maar heel anders1, legt Knol uit. In de service wil hij nog verder gaan dan nu het geval is. De apparaten worden op computers aangesloten zodat klanten vanaf hun kan toor of huis printopdrachten kunnen geven via e-mail of ISDN. „In de toekomst wordt het werk alleen nog maar pret tiger en makkelijker1, voorspelt Knol. WADDINXVEEN - Gelukkig kennen de meeste mensen niet de pijn van een verbrandings- slachtoffer. Maar iedereen heeft zich weleens gebrand aan een hete pan of aan kokend water en weet hoe pijnlijk zelfs een kleine brandwond kan zjjn. Ondanks dat de behandelings methoden voor brandwonden de afgelopen jaren sterk verbe terd zijn, is het genezingsproces van een brandwondpatiënt nog altijd vaak langdurig en pijnlijk. Sinds 1971 zet de Nederlandse Brandwonden Stichting zich in voor brandwondslachtoffers. Dankzij deze inzet en de giften van vele Nederlanders is er in de afgelopen jaren al veel voor uitgang geboekt bij het verbe teren van de behandeling maar ook bij het voorkomen van brandwonden. Maar zolang er slachtoffers zijn, blijft er geld nodig voor voorlichting en onderzoek. Daarom gaan er in de week van 10 t/m 16 oktober weer ruim 55.000 collectanten in heel Nederland op pad. De stichting doet een dringend beroep op de mensen om hun Daarna liepen de Rotterdammers in korte tijd van 1-2 naar 1-5 uit door doel punten van de, door Feyenoord bij Excelsior gestalde Ier David Connolly (2) en Patrick Mtiliga Kahraman. De ruststand 1-2 kwam tot stand door treffers van Sjaak Polak en Dennis van de Po! voor Excelsior en Hafid Assoulymani voor BeFair. BeFair-doelman Ralph Boonstoppel stopte een straf schop van Connolly. werk te steunen, door een bij drage te geven aan de collec tant die in de collecteweek nog tot 16 oktober langs kan komen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 19