Waddinxveen Deze viert millennium Week met eigen munt Severs 1.79 van vliet I I CAS3A wonen BELEEF DE SPROOKJES VAN DE EFTEUNG OP DE RIJNEKE BOULEVARD ALLES VOOR UW OPEL... Van Elswijk b.v. Bibliotheek maakt feest van Kinderboekenweek 1999 Benefietconcert brengt 8 mille op Video-automaten in Kaas Brie met bieslook 1.98 Gehakt Cordon bleu Waddinxveen geplaatst Wandeltocht voor senioren Rehoboth Be Fair BANKEN '99 Bingo in De Boog ORGELS-PIANO’S Volop keus - Volop voordeel! GÜ1B00T KERKSTRAAT 2, BODEGRAVEN TELEFOON 0172) 612541 4 DE GROOTSTE KEUS IN WFERKLEIJ Weekblad voor W< 54e jaargang nr. 2667 Geen 100 gram 100 gram Deze week nergens goedkoper! Plusmarkt. Opgeteld de beste! WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN ontvangen? Bel 0182 - 63 03 32 Woensdag 13 oktober 1999 i officieel Opel service-dealer Tel. (0172) 58 96 97 Dorpsstraat 257 k Hazerswoude-Dorp J Onze rookworst is met ^yOLD bekroond! vDaarom nu de 2e rookworst voor de helft van de prijs NbvP bestaat 65 jaar ontvangt computers _g -r-; SP a> cd ra Kantoor kanaalstraat 10, 2741 HH Waddinxveen, Postbus 372, 2740 AJ, Telefoon 0182- 63 03 32. Telefax 0182- 63 26 33. Op zaterdag 16 oktober van 11.00 - 16.00 uur organiseren bekende sprookjesfiguren zoals Sneeuwwitje en Assepoester leuke activiteiten voor de kinderen. f'L I BOULEVARD I d voo taxveen, Zevenhuizen en MoerkapeUe door Bert J. Woudenberg (Foto: Sjaak Noteboom) I BeoSound Century 3 jaar garantie BANG OLUFSEN OOIT KIEST U VOOR MOOIST (Foto: Dove Heemskerk.) De Waddinxveense voetbal vereniging nam maandag avond de nieuwe lichtmasten feestelijk in gebruik. Het is de enige vereniging met een lichtinstallatie op alle velden. Het vlaggeschip van de club speelde een leuke wedstrijd tegen eerste divisie-club Excelsior met onder andere in de gelederen de door Feyenoord gestalde David Connolly en Patrick Mtiliga. Zie pagina 19 gen gaat zitten om alvast wat bladzijden te lezen. Veel niet zo in boeken en lezen geïnteresseerde ouders pakken zelf de draad ook weer op. Enerzijds omdat ze vroeger lezen toch fijn von den; anderzijds omdat ze lezen als een belangrijke bij drage in de ontwikkeling van hun kroost ervaren. „Alle kinderen zijn welkom, altijd en zeker in deze Kin derboekenweek', zegt Janne- ke. „Hun lidmaatschap is gra tis. En nu het leesproject Fan tasia vrijdagmorgen van start gaat, is het eveneens voor ouders heel belangrijk de bibliotheek een keer te bezoeken. De bibliotheek biedt zoveel. Dat zou ieder een een keer zelf moeten ervaren/ KEURSLAGER PETER COMPEER GROENSUOORDE 6 WADDINXVEEN TEL. (0182) 61 29 37 WADDINXVEEN - Afgelopen woensdagmiddag liep het meteen storm bij het begin van de Kinderboekenweek in de bibliotheek in de Van Mecklenburg Schwerinlaan. De jongste lezers van drie tot zes jaar schoven aan lange tafels en kleurden en teken den naar hartelust. Niet iedereen was op tijd klaar, maar de kleurplaten kunnen worden ingeleverd en ze komen allemaal aan lange lij nen in de kinderhoek van de bieb te hangen. zelf op zaterdag I I december naar de Waddinxveense bieb komt. Alle deelnemers aan het leesprogramma krijgen een uitnodiging. In een vitrine met de toppers lagen rond die boeken allerlei gebruiksvoorwerpen en heb bedingetjes rond die kinderli teratuur als Jip en Janneke, Paddington, Nijntje en ande ren. „Die spulletjes hebben we zelf thuis en met hulp van ondermeer kinderen bij elkaar gehaald', zegt jeugdbi bliothecaris Janneke Hilhorst. „Zo’n Kinderboekenweek moet iets speciaals, iets heel leuks hebben voor de kinde ren.' Op twee ouderwetse school- bankjes met stoeltjes, pense len en griffels plus een grote, ouderwetse inktpot liggen de dit jaar bekroonde boeken. „Mag ik dit boek nu al meenemen?', vraagt een jongen. „Nee, volgende week pas', antwoordt Janne ke Hilhorst, waarna de jon- Alle jonge lezers kunnen meedoen aan het nieuwe schoolvak: Uitvinders. Aan de muur een kwartetspel met de dolste uitvindingen. Opmerke lijke uitvindingen, maar er is nog altijd iets dollers te ver zinnen. Ook over deze prijs vraag is een blad met veel informatie verkrijgbaar. En de uitvinders moeten snel aan de slag, want voor 16 oktober met de uitvinding bij de bibli- oteek worden ingeleverd. Janneke Hilhorst twijfelt niet aan de vindingrijkheid van haar klantjes. „Kinderen heb ben geweldig veel fantasie en hele opmerkelijke ideeën.' Hoge Rijndijk 315 Zoeterwoude tel. 071 - 589.93.46 WADDINXVEEN - Dobry Den is een club uit Pelhri- mov die streeft naar de meest bijzondere records. Vaak moet het vooral groot zijn, zoals stelten van vier meter. Gedurende het twee de weekend in juni zorgt de club voor grote drukte in hetTjechische dorp. Dan zijn er tentoonstellingen, mensen vertellen over de club, diver se recordpogingen worden er ondernomen en zelfs de televisie besteedt er aan dacht aan. Er werkt een man full-time en de overige medewerkers zijn vrijwilli gers. De club gebruikt een monumentale toren om de attributen in op te slaan, voor zover de omvang het toelaat... Zie ook pagina 3 WADDINXVEEN - Op vrijdag I5 oktober a.s. is er weer bingo in buurtcentrum ’de Boog’. Er zijn weer mooie prij zen te winnen. De zaal gaat open om 19.00 uur. De bingo begint om 20.00 uur. Iedereen is van harte welkom in het centrum aan de C. Huygens- laan 2 in Waddinxveen. donderdag 14 oktober vrijdag 15 oktober zaterdag 16 oktober VERBOUWINCS- UITVERKOOP Wilhelminastraat 46 Bodegraven Tel. (0172) 61 28 28 Ook het leesprogramma ’Pippi, Pluk en Pietje Bell: Lees de sterren van de hemel!’, ging van start. Jongens en meisjes verdrongen zich om de kraam waar deze tophoe ken lagen opgestapeld. Met een pasje leest iedereen vier boeken en voor elk gelezen boek krijgen de kinderen een sticker. Boek vijf moet een boek van de bekende schrijf ster Mieke van Hooft zijn, die WADDINXVEEN - Op dinsdag I9 oktober a.s. organiseert de afdeling seniorenwerk van de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk, weer een wandeltocht.Vooraf is er gelegenheid om ón kopje koffie/thee te drinken in de foyer van het Anne Frank-centrum (Jan van Bijnenpad). Om 10.30 uur gaat de groep met autoós richting Benthuizen. Daar start de tocht van 10 km richting Zoetermeer. Kosten voor deelname bedragen 4,- (inclusief drie kopjes koffie/thee. Onderweg wordt een rustpauze ingelast bij kaas boerderij ’t Geertje. Deze boerderij, waar nog ambachtelijk wordt gewerkt, is op zich al een bezoekje waard. Bij terug komst in Waddinxveen is er nog gelegenheid even met elkaar na te praten onder het genot van een kopje koffie/thee. De tocht gaat door indien het goed wandelweer is.Vooraf inschrijven is niet nodig. Voor meer informatie over de wandeltochten kunt u contact opnemen met de S.W.W, telefoon (0182) - 615555 of 631932. Afslag A4 Zoeterwoude Rijndijk Pr ^775 Vlakbij in Zoeterwoude Rijndijk (afslag A4, richting Alphen aid Rijn) De Nederlandse Bond voor Plattelandsvrouwen bestaat 65 jaar. Natuurlijk is er een terugblik. De vrouwen kijken erter ook uit naar het feest. Waar en wanneer dat wordt gehouden valt te lezen op pagina 9 De Rehobothschool uit Moerkapelle ontving afgelo pen week een computer. De PTT Post bestaat 200 jaar en deelt evenzoveel compu ters uit. Zie pagina 13 Voortaan zijn wij op zaterdag geopend 8.00-18.00 uur Plusmarkt Diwa, Winkelcentrum Zuidplas WADDINXVEEN - Rond de komende eeuwwisseling kan in Waddinxveen een half jaar lang worden betaald met een ’Millennium Vijfje’. De nieuwe Waddinxveense vijf gulden munt is dinsdagmiddag I2 oktober officieel gesla gen bij de Nederlandse Munt in Utrecht door voorzitter C.M. van der Linden van de Vereniging Historisch Genootschap Waddinxveen (HGW). o> O O) CU E 03+3 C <3- a» -Q T3 Bovendien levert de automaat ieder genre film, anoniem. „Leden kunnen een gratis pasje krijgen en voor 25,- krijgt iemand een leentegoed van 35,-. Dat is een tientje bonus. Het pasje heeft een magneets trip dat de automaat leest. De klant kan de cover van de film bekijken en het verhaaltje dat normaal op de achterkant van hoes staat. Vervolgens is het alleen maar letten op de aan wijzingen die in het beeld ver schijnen', vertelt de heer De Kwant van de videotheek aan de leplaan. Met de automaten kunnen allerlei acties worden gevoerd. Zo kan de prijs per uur worden berekend. Een film die voor vier uur wordt verhuurd kan goedkoper worden aangebo den dan een film die de hele dag bij de huurder thuis ligt. Wie oplet kan zo aardig wat geld besparen. Hoewel het een flinke investering is, denkt De Kwant dat het resultaat er naar zal zijn. „Mensen die in ploe gendiensten werken, kunnen nu gemakkelijker een band lenen. Datzelfde geldt voor mensen die er ’s avonds pas achter komen dat er niets op televisie komt wat ze leuk vinden.' I Genootschap Waddinxveen een grote belangstelling voor de munt. ‘Velen zullen het Waddinxveen se Millennium Vijfje willen bewaren en sparen, voor zich zelf, voor hun kinderen, klein kinderen, familie en vrienden. Het is een uniek bezit', aldus het genootschap. er ook nog 200 zilvereen exemplaren van het Millennium de Kerkweg- Vijfjes geslagen. Deze - even eens bij de Rabobank Waddinx veen verkrijgbare - munten met een zilvergehalte van 925 wegen circa 25 gram, dragen het zilverwaarborgteken en het muntmeesterteken, zijn ver pakt in een etui en kosten 70 gulden per stuk, inclusief btw. Waddinxveense munt heeft een dwarsdoorsnede van 38 millimeter en is in cupro-nikkel geslagen. Het Millennium Vijfje is uiteraard voorzien van het muntmeesterteken (pijl en boog) van de muntmeester van de Nederlandse Munt. de werkelijke prijs van vijf Naast deze versie van de munt gulden per stuk worden aange- zijn schaft bij de Rabobank Wad dinxveen aan Oost. Het slaan van het eerste exemplaar door oud-burge- meester en HGW-voorzitter Kees van der Linden betekende daarvoor het startsein. Voor zover kan worden nage gaan wordt er elders in ons land ter gelegenheid van de eeuwwisseling geen betaalmunt uitgegeven, zoals nu in Wad dinxveen het geval is. Het Wad dinxveense Millennium Vijfje wordt dan ook ongetwijfeld een gewild object voor elke liefhebber en verzamelaar in en buiten Waddinxveen. 2,5 zits-hoek- 3 zits in stof vanaf WADDINXVEEN - De twee videotheken die Waddinxveen rijk is, hebben sinds vorige week beiden een video-auto- maat. Door het apparaat is het mogelijk op ieder gewenst moment van de dag een video band te huren of in te leveren. Opletten wanneer de video theek open is, is niet meer nodig. Het maximale aantal te huren banden is drie en dat kunnen zowel dag- als weekfilms zijn. Het unieke Waddinxveense Millenium Vijfje is een aandacht trekkend initiatief van het His torisch Genootschap Waddinx veen, daarbij enthousiast gehol pen door de Waddinxveense muntkenner- en verzamelaar T.W.Verweij. Het nieuwe gegarandeerde betaalmiddel voor alle Wad- dinxveners heeft een werkelij ke waarde van vijf gulden. Met De bijzondere en exclusieve de munt kan vanaf maandag I november tot I mei volgend jaar dankzij de medewerking van de Ondernemers Vereni ging Waddinxveen (OVW) betaald worden in de winkels van het Gouwedorp. De vijfjes kunnen binnenkort voor WADDINXVEEN - Het benefietconcert van de interkerkelijke Boskoopse zanggroep Da Capo in de Waddinxveense Ontmoetingskerk heeft vrijdagavond 8.000 gulden opgebracht voor het Ronald McDonald Kinderfonds en de Stichting Johan Baas Oncologie Support. De Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde was met 400 belangstellenden goed gevuld. Na een mooie toegift kwam er pas om kwart over elf een einde aan de bijzondere zangavond. Er waren mooie muzikale uitschieters, bijvoorbeeld van de solisten Roel Drenth en Gerard de Goeij. Aan het zangevenement van Da Capo, geleid door Ben Kramer, werkte ook mee het vijfkoppige Koper kwintet van de Marinierskapel van de Koninklijke Marine. Voor de sponsoring tekenden de Rabobank Waddinx veen (hoofdsponsor), Baas Plantenservice Boskoop, Conveniënt, Hemcar en de Waddinxveense restau rants ’de Gouwe Dis’, ’Bibelot’, ’Akkeroord’ en ”t Baarsje’. [j 2e Bloksweg 2 1 2742 K| Waddinxveen Tel: (0182)61 25 59/Fax:63 17 35 zie onze advertentie elders in deze krant Omdat er sprake is van een beperkte uitgifte van 3.000 exemplaren van het Millennium Vijfje verwacht het Historisch rjÜ I

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 1