WADDINXVE Een ’Nederlandse islam’ is mogelijk Keurslager Peter Compeer krijgt Goudkeur voor rookworst OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN WEEK N° s® Alliance Francaise Midden redelijk succes Stichting Pelhrimov pakt millennium groots aan organiseert soirée Tjechische ketel Landelijke Politiedag bij Politie Hollands mogelijk naar Waddinxveen Geslaagd Nieuwjaars receptie WADDINXVEEN Bingo in Anne Frankcentrum Scouts St.Victor bouwt zendtoren tijdens JOTA bewezen. In de voorgaande jaren hebben de scouts onder andere verbindingen gemaakt met Italië, Portugal, Malta, Libië en zelfs West- Verginia in de Verenigde Staten. PAGINA 3 WOENSDAG 13 OKTOBER 1999 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN E T R U B E M E N R E K G E Kruistochten ^5 BEGROTING PRESENTATIEMOGELIJKHEDEN IN GEMEENTEHUIS GROEN BINNENGEKOMEN KAPAANVRAGEN VERGADERINGEN BEZWAAR RUIMTELIJKE ORDENING VERKEERSZAKEN het Wikkeveld, aan de ïb Door Dave Heemskerk x WADDINXVEEN De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeshoek van de publiekshal ter inzage. Gemeentehuis postadres telefax maken andere diensten meer te met gods- heeft geen idee. Het aantal is overigens 750.000. „Er kunnen dus nog veel onwetendheden, die weer zorgen voor een ver keerd beeld, worden weggeno men*, reageert Van de Haven op het onderzoek. WADDINXVEEN - Het komende weekend doet scouting Sint Victor mee aan Jamboree On The Air (JOTA). Gedurende dit weekend kunnen scoutinggroepen uit de hele wereld via radioverbindingen met elkaar zenden. Zoals ieder jaar wordt door leden op vrijdag een hoge toren gepionierd waarin meerdere antennes worden bevestigd. Hoe hoger de toren wordt, hoe verder de radioverbindingen over het algemeen reiken. Dat de SintVictor- groep op deze manier grote afstanden kan overbruggen, heeft ze in de afgelopen jaren al dorpschoon, als bedoeld in artikel 5.4.2 van de APV. Voor informatie kunt u terecht bij de afdeling Voorbereiding werken en Verkeer. een een Het actielogo van de stichting. Belangstellenden zijn ook dit jaar tijdens dit weekend van harte welkom in het scoutings- clubhuis aan de Jan Willem Frisoweg te Wad dinxveen. Op vrijdagavond en zaterdag kan men daar, onder het genot van een drankje, de zendamateurs en de diverse speltakken aan het werk zien. Bestuursrecht, Postbus 20302, 2500 EH Den Haag, verzoeken een voorlopige voorziening te treffen, als de onmiddellijke uit voering van het besluit onevenredig nadeel meebrengt. Aan het indienen van zo'n verzoek zijn kosten verbonden. Nadere informatie kunt u krijgen bij de afdeling Voorbereiding werken en Verkeer (telefoon 62 48 46). Over de regels die hiervoor gelden is in het gemeentehuis een folder beschikbaar. Voor meer informatie kunt u zich wenden tot de publieksvoorlichter, telefoon 62 46 22. De Centrale balie Publieksvoorlichting is dagelijks geopend van 08.30 -14.00 uur (vrijdag 12.30 uur). Daarna kunt u voor informatie terecht bij de receptie. De receptie is dagelijks geopend van 08.30 -17.00 uur (op vrijdag tot 16.30 uur). tegen het vele papier dat door kerstkaarten wordt gebruikt. SPREEKUREN Burgemeester en wethouders alleen na afspraak via de secretaresses. Sociaal raadsvrouw -uitsluitend op afspraak- maandag tot en met donderdag van 09.00 tot 16.30 uur. Aan de school Tergouw aan de Livings- tonelaan 52 in Gouda zijn voor de herintredende cursus voor verpleegkundigen vijf dames uit Waddinxveen geslaagd: Jean nette Kamphuis, Wil Mol, Ingrid van Rijen, Maya van Termey en Marja de Waal. WADDINXVEEN - De stich ting Vriendenband Waddinx veen - Pelhrimov probeert een ketel van recordclub Dobry Den uit het Tjechi sche Pelhrimov naar het stadhuis van Waddinxveen te krijgen. De ketel moet dan tijdens de traditionele nieuwjaarsrecep tie van de gemeente gevuld zijn met grog. „De papieren voor de doua ne en het transport zijn in principe geregeld. We hebben ook de toestemming gekre gen van de club uit de Wad- dinxveense zusterstad. Het is alleen nog de vraag of het gevaarte zonder problemen in het stadhuis kan staan*, aldus secretaris Anton Mer tens. „Dobry Den gebruikte de ketel zelf al eens door hem tijdens Kerstmis op het plein in Pelhrimov neer te zetten, gevuld met Glühwein. Wij wilden iets soortgelijks doen*, legt Martens uit. Tijdens de reis naar Pelhri mov die medewerkers van de gemeente en leerlingen van de balletschool Kreater gaan ondernemen, zet de secreta ris van de stichting de laatste puntjes op de i met de men sen daar voor het lenen van de ketel. INVALIDENPARKEERPLAATS Er is besloten een bestaand parkeervak naast de woning Zuid- plaslaan 49 aan te duiden als gereserveerde invalidenparkeer plaats voor een nabij dat parkeerterrein woonachtige bewoner. De begroting van de gemeente Waddinxveen over het dienstjaar 2000 ligt vanaf heden ter inzage bij de Publieks- voorlichtingsbalie. Tegen betaling van de kosten kunt u een exemplaar verkrij gen. Van der Haven probeert de cursus Inleiding tot de islam ieder jaar te organiseren. WADDINXVEEN - De Stichting Waddinxveens Welzijnswerk, afdeling Seni- orenwerk organiseert op dinsdag 19 oktober a.s. een bingo-avond in het Anne Frank-centrum. De zaal gaat open om I9.30 uur, de bingo begint om 20.00 uur. De kosten zijn 4.00 voor één plankje of 5,00 voor twee plankjes voor zeven ronden, inclusief een kopje koffie. Er zijn mooie prijzen te winnen. Alle 55-plussers zijn van harte welkom in het activiteitencentrum aan het Jan van Bijnenpad I in Waddinxveen. In de publiekshal van het gemeentehuis is op de begane grond een (beperkte) ruimte die gebruikt kan worden voor presenta ties van de gemeente zelf of van verenigingen die in Waddinx veen gevestigd zijn. Voor de exposities geldt dat zij een openbaar karakter moeten hebben. De algemene regels voor het indienen van een bezwaarschrift zijn van toepassing. Als. u een bezwaarschrift heeft ingediend, kunt u de President van de Arrondissementsrechtbank, sector stichting een boekwerkje laten maken van een selecte groep kerstgroeten om toch iets tast baars aan de actie over te hou- den. „Veel dingen moeten we nog organiseren. De ideeën zijn er wel en de contacten zijn gelegd, maar ze moeten nog gerealiseerd worden*, aldus Tineke Boterkoper van de stichting. De aanpak is al wel bekend. Op verschillende loka- ties komen brievenbussen te staan waar de Waddinxveners hun groet, zonder postzegel, in kunnen gooien. Het zullen waarschijnlijk houten bussen worden in wit en zwart uitge voerd met een logo. Dat is heel anders dan het idee van Dobry Den. „Zij maken een giganti sche brievenbus uit de jaren 20 en zetten die op een markante plaats in Pelhrimov neer. Bij hen moet alles apart en groot*, zegt Boterkoper. Daarom kwam de stichting Vriendenband Waddinxveen - Pelhrimov ook uit bij de Tjechi sche club. „Zij hebben altijd iets aparts en dat is nu net wat we zochten voor het millennium. Ze maakten de grootste koe kenpan, een enorm T-shirt dat ze met mooi weer buiten han gen en fabriceerden een enor me sjaal*, vertelt Boterkoper die er van overtuigd is dat het een succesvolle actie zal wor den. algemeen doel met een 624767 624500 Gouwebad "De Sniep" Sniepweg13d 612570 Andere belangrijke telefoonnummers in de gemeentegids WADDINXVEEN - De islamologe drs. Betty van der Haven heeft er al twee van de vier bijeenkomsten over inleiding tot de islam opzitten. Nog twee te gaan. „Het gaat mij erom dat mensen meer weten van de islam en dat het beeld over die godsdienst wat wordt genuan ceerd*, aldus Van der Haven. De volgende kapaanvragen zijn ontvangen: - Jan Campertlaan 2, 1 den in de tuin naast de woning - Zuringveld t.h.v. 11 t/m 21, 2 lijsterbessen in plantsoen - Papaverveld naast nummer 63, 1 es in plantsoen Eigenlijk is het vreemd dat de kennis van de islam van de Nederlanders niet verder gaat dan de kruistochten waarover tijdens de geschiedenislessen wordt verteld. Nederland was nog tot in deze eeuw een mogendheid dat regeerde over 35 miljoen moslims in Neder- lapds-lndië, het huidige Indone sië. „De islam groeit ook nog steeds in de wereld en mis schien ook nog wel in Neder land.* Ook autochtone Neder landers ontdekken de religie. „Het is voor moslims belangrijk om hun geloof in Nederland te kunnen belijden en zij zoeken naar wegen hun gebruiken en regels te verweven met de Hol landse cultuur. Ik kan me voor stellen dat er op den duur een ’Nederlandse islam’ zal ont staan. De gebruiken zullen altijd hetzelfde blijven maar er kan wel een verschil ontstaan in culturele verbondenheid. Nu is de godsdienst nog zeer cultu reel verbonden met landen als Marokko en Turkije. Maar het is mogelijk dat dit met de tweede of derde generatie verandert*, aldus de islamologe. Misschien is het mogelijk dat de gedachte van de Waddinxveense ook in gang wordt gezet doordat jon gere generaties steeds meer ’ver-nederlandsen’. VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN - Jacob van Lennepstraat 6, 1 ceder ih de achtertuin - Mozartlaan 2, 2 platanen in de achtertuin OPENINGSTIJDEN GEMEENTEHUIS Alle afdelingen elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. In de middag kunt u alleen terecht op afspraak. OPENINGSTIJDEN AFVALSTATION, Zuidelijke Rondweg 250 Voor afgifte (grof)vuil en K.C.A. elke werkdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur. 2 het gebied van de Gouweboulevard 3 een perceel aan de Noordkade nabij de grens met Boskoop 4 de Pater Jornaweg e.o. De besluiten 2, 3 en 4 treden in werking op 14 oktober 1999, het besluit 1 op 15 oktober 1999. De voorbereidingsbesluiten met bijbehorende tekeningen liggen m.i.v. 14 oktober op werkda gen tussen 08.30 en 12.30 uur ter inzage bij de afdeling VROM. Tegen deze besluiten is geen bezwaar of beroep mogelijk. Zoals vorige week al in de begrotingskrant en in deze rubriek is vermeld, wordt deze week in alleïaadscommissies de begroting 2000 behandeld. De gemeenteraad vergadert op woensdag 27 oktober vanaf 19.30 uur over de begroting. Keurslager Compeer is zeer tevreden met het behaalde totaal van 100 punten. Vooral aan het begin van het rook- worstseizoen is het behalen van Goudkeur voor een pro duct een goede stimulans. Op die manier houdt men de kwa liteit in het oog en kan men zien of de rookworst nog ver beterd kan worden om een perfect product af te leveren aan de klanten. De Vereniging van Keurslagers heeft 550 leden, gevestigd door het hele land. Elke Keurslager moet voldoen aan strenge eisen op het gebied van kwali teit, versheid, presentatie, assortiment, hygiëne en servi ce. Voldoet een lid niet aan de door de WK gestelde normen. OPENINGSTIJDEN AFDELING PUBLIEKSZAKEN Balie voor Burgerlijke Stand, Burgerzaken, Reis- en Rijdocumenten: maandag tot en met donderdag08.30 - 14.00 uur vrijdag 08.30 - 12.30 uur dinsdag- en donderdagavond 19.00 - 20.30 uur Door Dave Heemskerk WADDINXVEEN - De stich ting Vriendschapsband Wad dinxveen - Pelhrimov organiseert in samen werking met de Tjechische recordclub Dobry Den (Goedenmiddag) kaartenactie dat nieuw record ’kerstwensen versturen’ moet opleveren. Op 13 november geeft de stichting in samenwerking met carna valsvereniging de Gouweslob- bers het startsein bij het gemeentehuis. De - hopelijk - enorme berg kaarten komen uiteindelijk in Tjechië aan zodat de mensen daar de beste wensen uit Wad dinxveen krijgen. Dobry Den zorgt ervoor dat hetzelfde gebeurt in Pelhrimov. „De grootte van de groet maakt niet uit*, vertelt Tineke Boter koper van de stichting, „Er zijn mensen die bezwaar hebben De tradi tionele nieuwjaarsreceptie van de gemeente Waddinxveen in het gemeentehuis wordt gehouden op 3 januari 2000. De exacte tijden moeten nog worden vastgesteld. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunt u gebruikmaken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in over de definitieve besluitvorming. In dit stadium kunt u geen bezwaarschrift indienen tegen een voorgenomen veiling. Wel kunt u uw bedenkingen kenbaar maken bij de afdeling Voorbe reiding werken en Verkeer. WADDINXVEEN - Alliance Francaise Boskoop, Wad dinxveen en Zoetermeer, organiseert, maandag 25 oktober een soirée in de Immanuëlkerk, Beatrixlaan 2 te Waddinxveen. Aanvang 20.15 uur. De zaal is open vanaf 20.00 uur. Het thema van deze avond is: Le Marais, door Christophe Peter. M.Ch.Peter neemt ons mee naar Le Marais (het moe ras) dat tot de oudste wij ken van Parijs behoort. Tij dens het bewind van de Lodewijken waren hier voornamelijk de rijken gehuisvest. Thans vindt u er statige herenhuizen, de Synagoge, Le Marais is een wijk van tegenstellingen; sociaal en etnologisch. De lezing wordt in het Frans gegeven. Entrée: leden/cursisten gra tis op vertoon van de carte nationale A.F. introducés io,-. De cursus geeft een globaal beeld over de islam. De eerste ochtend vertelt Van der Haven over de geschiedenis van de godsdienst, het leven van de profeet Mohammed, zijn leven in Medina en de verspreiding van de islam. De tweede bijeen komst over de Koran, het ont staan ervan, de voorschriften die erin staan en welke rol het boek speelt in het leven van de moslim. Iedere les laat ze een voor werp zien en is er veel ruimte voor discussie en het stellen van vragen. „De islam is een vriendelijke godsdienst maar door de continue nega tieve verhalen over oorlogen in de wereld waar het geloof mee te maken heeft, ontstaat er bij Nederlanders een negatief beeld. Er wordt wel eens vergeten dat het meeste nieuws negatief is. Met de cursus wil ik het beeld volledig maken want de islam is tolerant. Moslims noemen zich zelf, christenen en joden dan ook de ’mensen van het boek’, in de Koran staan ook verhalen die in het Oude Testament voorkomen.* DENC We zijn net zo blij met een gekochte of zelfgemaakte kerstgroet als met een groet die op een visitekaartje staat geschreven.* De stichting verbindt tevens een prijs aan de actie. Wie de meest originele, mooie, liefste wens weet op te schrijven maakt kans op een reis naar Pelhrimov tijdens het tweede weekend in juni wanneer de recordclub Dobry Den het stadje weer op stelten zet met de meest vreemde recordpo- gingen. Op 7 januari zal de trek king zijn met een notaris en Thechische gasten uit de Oost- Europese gemeente. Veel zaken moeten nog worden geregeld. De exacte lokaties buiten die van het gemeente huis, moeten nog worden gere geld. Ook wie nog buiten de carnavalvereniging hun mede werking gaat verlenen aan de start van de actie. Ook wil de Wanneer u vindt dat u rechtstreeks in uw belang bent getroffen door de verlening van een - hiervoor genoemde - verleende beschikking, kunt u binnen een termijn van zes weken na de dag van verzending/uitreiking van de beschikking een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van B W (tenzij in de publicatie een andere procedure is vermeld). Informatie over de beschikkingen kunt u krijgen bij de genoemde afdelingen. Publieksvoorlichting 624622 Inst. Sociaal Raadslieden - Meldpunt discriminatie Afval; ophalen grofvuil, informatie en klachten Sniepweg 13d WADDINXVEEN - In Wad dinxveen was het districtsbu reau aan de Limaweg van 10.00 tot 15.00 uur voor het publiek geopend. Het was er gezellig druk, zeker in de middag. Veel jongeren in de leeftijd van 8 tot I4 jaar bezochten de thuishaven van de Waddinxveense gendarme rie. In het bureau waren stands gemaakt o.a. over preventie, het Millennium, Doe Effe Normaal en over het werk van de tech nische recherche. Bij het bezoeken van de stands kon den vragen worden ingevuld, waaraan ook een prijs verbon den was. keuring 1999/2000 ontvangen. Naast de bed rijfs keu ring zijn de Keurslagers ook op andere onderdelen bezig met het ver hogen en bewaken van de kwa liteit van hun dienstverlening en producten. Elke Keurslagerij krijgt jaarlijks bezoek van een Mystery Shopper, die het bedrijf en de dienstverlening beoordeelt door de ogen van de consument. Het kwaliteits Bewakings Bureau Levensmid delen onderzoekt ieder jaar een aantal producten op samenstelling en bacteriologi sche kwaliteit. Dit jaar zijn dat kipfilet, rundergehakt en nasi. Bij de Keurslager mag worden gerekend op betrouwbaarheid, klantvriendelijkheid en kwali teit. VOORBEREIDINGSBESLUITEN De gemeenteraad heeft op 29 september 1999 besloten dat een herziening van het bestemmingsplan wordt voorbereid voor de volgende locaties: 1 een perceel ten zuidwesten van de Zuidelijke Rondweg en een perceel achter de Tweede Bloksweg 54b Raadhuisplein 1 (0182) 624624 Postbus 400, 2740 AK 624680 dan kan hem het K-embleem worden ontnomen. De bij de Vereniging van Keurslagers aan gesloten slagerijen moeten vol doen aan strenge eisen. Elk jaar verricht een van de regioma- nagers op een onverwacht moment een uitgebreide keu ring om te bezien of de Keur slagerij nog aan alle gestelde normen voldoet. Bij de keuring komen punten aan de orde als hygiëne, assortiment, versheid, kwaliteit, vakmanschap en ser vice. Het bedrijf van Keurslager Compeer te Waddinxveen is onlangs gekeurd, met een goed resultaat. Dat betekent dat Compeer zich opnieuw een jaar lang Keurslager mag noe men en heeft hiervoor als bewijs een certificaat bedrijfs- De onderwijzeres studeerde islamologie in Leiden nadat ze de propedeuse theologie had behaald en geeft ook les op scholen in Waddinxveen. „Ik ben geïnteresseerd in religies. Het vormgeven van een leven door middel van een religie is heel interessant. Leerlingen laat ik ook kennis met gods- dan het christelijk geloof door bezoekjes te brengen aan bijvoorbeeld de moskee of synagoge*, aldus Van der Haven. Zo draagt ze haar steentje bij om Neder landers bekend maken andere diensten. Een onderzoek van de NOS in opdracht van de Nederlandse Moslim Omroep wees uit dat Nederlanders steeds bekender raken met de islam maar er toch nog veel onwetendheid is. Momenteel zegt zes procent niet te weten wat of wie moslims zijn terwijl dat zes jaar geleden nog elf procent was. Een moeilijken vraag was hoeveel moslims er in Nederland wonen. Slechts 2 procent van de ondervraagden wist dat. Vijfenvijftig procent WADDINXVEEN - Op 2I sep tember hield de Vereniging van Keurslagers de jaarlijkse keu ring van ambachtelijk gemaakte Gelderse Rookworst. Keursla ger Compeer verdiende door de goede kwaliteit van zijn rookworst het predicaat Goudkeur zo is deze week bekend geworden. Om Goudkeur te behalen moet de rookworst aan stren ge eisen voldoen. Het produkt wordt door een onafhankelijke en deskundige jury beoordeeld op de volgende onderdelen: geur en smaak, kleur, samen stelling en snijdbaarheid. In totaal kunnen I00 punten behaald worden, pas bij 92 pun ten of meer ontvangt men het Goudkeur-certificaat. Het rooien van bovengenoemde bomen en houtopstanden heeft geen gevolgen voor aantasting van natuur-, landschap-, of NIEUWE AANBIEDPLAATSEN MINICONTAINERS DIS TELVELD EN ZURINGVELD B W hebben besloten - onder opheffing van de bestaande plaatsen - in het Distelveld en in het Zuringveld nieuwe aan- biedplaatsen voor de minicontainers voor huis- en tuinafval aan te wijzen. De locaties van de nieuw aan te leggen plaatsen zijn: 1 langs de zuidzijde van het Distelveld, op korte afstand van de aansluiting met de Weidezoom 2 langs de westzijde van de Weidezoom, nabij en ten noordwes ten van de aansluiting van het Distelveld op de Weidezoom 3 langs de zuidzijde van de Groenezoom op korte afstand van de aansluiting van het Zuringveld op de Groenezoom 4 op de hoek van het Papaverveld en zijde van de woning Wikkeveld 15. Betty van der Haven

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 3