Peter deVries verlaat Rabobank Bij het Opleidingscentrum SVS volgen 14.000 cursisten circa 90 cursussen X0 s YA c Nieuwe WN-cursus ’Pech aan de auto Rabobank wil klankbordgroep als ledenbinding 95 •MS Zuidplaspolder? PCO-leden over fusie Gala-avond r WEEKBLAD-CARTOON VAN ELIAS •It Jonge rijks- monumenten Half miljoen voor studie Meer glas tuinbouw in in Zevenhuizen centrumvisie T Tulipa 'Roodkapje' met Boskoop gjg GroenRijk De Bosrand ■H Prinsen Schouw 1. 2394 CX ALPHEN A/D RIJN Telefoon (0172) 47 52 99, Fax (0172) 49 52 51 ■M nog even Geen WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN ontvangen? Bel 0182 - 63 03 32 Maat 10/11. JU Per 2 5 stuks v Van 7.95 voor - -• PX3?7’ I t ilfil Sb WOENSDAG 20 OKTOBER 1999 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 15 1 docenten. de marktontwikkelingen. een fl n 7 TUINLEVEN HET RIJKE WADDINXVEEN - Jaarlijks volgen bij het Opleidingscen trum SVS voor scholing in het schilders- en stukadoorsbedrijf reclame- en presentatietech nieken aan de Limaweg in Wad- dinxveen zo’n 14.000 curcisten cira 90 verschillende cursussen, veen van de vereniging Veilig Verkeer Nederland (WN) houdt weer samen met Van Leeuwen Autobedrijf BV op het bedrijvenpark Coenecoop een cursus 'Pech aan de auto'. De deelnemers aan de cursus krijgen in beknopte vorm te maken met allerlei technische zaken die vrij eenvoudig zelf te verhelpen zijn. Heel veel bestuurders zijn namelijk nauwelijks in staat een wiel worden de glas- tot ongeveer kwart over tien. De theorie wordt verzorgd door Hans Vergeer, secretaris van het Provinciaal Overleeg Verkeersveiligheid Zuid-Holland (POV). De kosten voor de twee avonden bedragen 15 gulden per persoon. Belangstellenden voor dé cursus 'Pech aan de auto’ kunnen zich opgeven bij plaatselijke WN-secretaris A.J. Both.Aca- ciastraat 26,Waddinxveen, telefoon 0182-615777 (na 18.00 uur). WADDINXVEEN - Vrijdag 12 november wordt voor de tweede maal in succes sie de Gala-avond gehou den. De gasten zullen wor den verwelkomd met een kir-royale en vervolgens onthaald op een gastrono misch 7-gangen diner. De muzikale omlijsting zal worden verzorgd door de allround zanger Rob Griek- spoor, die vorig jaar zijn visite kaartje heeft afgege ven met nummers van o.a. Tom Jones, Frank Sinatra en Engelbert Humperdinck. De avond begint om 19.00 uur, is uitsluitend op reser vering en avondkleding is verplicht.Voor informatie en/of reservering: Restau rant ‘de Boeg1, tel. 0182- 632880. res taurant 'Bibelot' (Limaweg) gehouden algemene vergade ring werd Peter de Vries door bankvoorzitter Gerrit van Rin- gelenstein warm toegesproken. Het gaat volgens hem om een moeilijk en pijnlijk besluit voor het vertrekkend bestuurslid. Zijn inbreng wordt waardevol en met bruikbare ZEVENHUIZEN-MOERKA- PELLE - De provincie Zuid- Holland heeft vijf objecten in de kern Zevenhuizen-Moerka pelle geselecteerd die voor rijksbescherming in het kader van de Monumentenwet 1988 in aanmerking komen. De gese lecteerde monumenten bevin den zich allemaal in Zevenhui zen. Het gaat om: een boerderij aan de Bredeweg 94, Boerderij Land Kanaan aan de Een- nering vormen. 'Voor onze bank was je een zeer competent en waardevol bestuurder, met een brede ken nis van bancaire zaken en een helder inzicht in de ontwikke ling van de financiële markten’, sprak Gerrit van Ringelenstein. 'Je bestuurlijke capaciteiten, aangevuld met een aantal eigenschappen zoals oprecht en voorkomend, maakte je tevens tot een fijne en zeer gewaardeerde collega, die wij niet alleen als bestuurder maar zeker ook als 'de mens Peter’ niet snel zullen vergeten’. WADDINXVEEN - De afdeling Waddinx- te verwisselen, een lampje of zekering te vervangen of betrekkelijk simpele manke menten op te lossen. Tijdens de twee cursusavonden van 'Pech aan de auto’ worden veel van deze zaken duidelijk uitgelegd en voorgedaan, waarna de cursisten het ook zelf mogen probe ren. De cursusavonden zijn op maandag I en 8 november bij Van Leeuwen Auto bedrijf BV op het bedrijvenpark Coene coop, beide keren van kwart voor acht ‘Nog meer maatwerk bieden cursussen die in het bedrijf gegeven worden, geheel aange- veilingen is verminderd en er gaan meer groenten via de han del, dan wel rechtstreeks, naar grootwinkelbedrijven. In kassen worden groenten meestal geteeld op steenwol. Door deze teelt op,een zoge naamd substraat in plaats van, zoals vanouds, op de aarde doet de grondsoort van de ves- WADDINXVEEN - De Coöpe ratieve Rabobank 'Waddinx- veen’ aan de Kerkweg-Oost, drachtsdijk 4, een voormalig die rond de eeuwwisseling zal jachthuis aan de Koornmolen- zijn gefuseerd met de Coöpe- gat 2, een kerk in de Dorps straat I 39 en een boerderij aan de Eendrachtsweg I In de raad van 26 oktober zal het voorstel van B W om de minister van VROM positief te adviseren ten aanzien van de plaatsing van vijf jonge rijksmo- numenten op de Rijksmonu- mentenlijst ter worden behandeld. De Waddinxvener, die voor de VVD zitting heeft in de gemeenteraad, is vier jaar bestuurslid van de plaatselijke Het college is in zijn vergade- Rabobank geweest, ring van vorige week dinsdag Op de maandagavond in accoord gegaan met het pro jectvoorstel tot uitwerking van de gemeenlijke visie voor de eerste fase van het centrumge bied. De benodigde 500.000 gulden zullen worden gehaald uit de reserve grondexploita tie. De begeleidende stuurgroep, met één of twee vertegen- genoemd woordigers per deelnemende sporen die een blijvende herin- partij, kent burgemeester F. Jonkman als technisch voorzit ter en wethouder M.C. Wien- tjens-van der Velden als coördi nerend portefeuillehouder. De andere twee wethouders zullen aanwezig zijn als belangrijke zaken aan de orde komen die hun werkterrein betreffen. WADDINXVEEN - Peter deVries heeft vanwege gezond heidsredenen met onmiddellijke ingang een punt gezet achter zijn lidmaatschap van het bestuur van de Coöpe ratieve Rabobank ’Waddinxveen’. ratieve Rabobank 'Gouda', is vast van plan in beide gemeen ten meer leden te gaan werven en ook met initiatieven te komen om het lidmaatschap van deze bank meer inhoud te geven. Dat zei een enthousiaste voor zitter Gerrit van Ringelenstein vaststelling op de maandagavond in restau rant 'Bibelot' (Limaweg) gehou den jaarlijkse algemene verga dering van de Rabobank Wad dinxveen. De bankbesturen van Waddinx veen en Gouda hebben in het afgelopen jaar met andere Rabobanken deelgenomen aan de discussie over een nieuwe en eigentijdse invulling van de coöperatiegedachte. Binnen de bankorganisatie zijn daartoe beslissingen genomen om hier aan gestalte te geven. De beide locale Rabobanken wensen zich hierbij aan te slui ten, met als gevolg dat de statu ten en het huishoudelijk regele- ment in overleg met de leden een wijziging moeten onder gaan. 'Dit betekent dat onze leden veel directer bij het beleid van de Rabobank betrokken zullen worden en in de gelegenheid worden gesteld om hier ook daadwerkelijk invloed op uit te oefenen’, aldus Gerrit van Rin gelenstein in een toelichting voor de Waddinxveense leden. De met de Rabobank Gouda samengaande Rabobank Wad dinxveen is van plan een klank bordgroep te gaan instellen, die bestaat uit 15 leden met een maximale zittingsduur van vier jaar.Van de leden komen er 13 uit de bedrijvensector en 2 uit de particuliere sector. Hun 'werkkapitaal' is winstuitkeringsfonds dat jaar lijks van het bankbestuur een donatie ontvangt van 1% van het bedrijfsresultaat voor voor ziening en belasting. Na tussenkomst van de klank bordgroep komen hiervoor in aanmerking uitsluitend plaatse lijke projecten met sociale, cul turele of algemeen economi sche activiteiten. Het reeds bestaande winstuitkeringsfonds Van de Rabobank Gouda zal in de gefuseerde bankorganisatie worden ingebracht. Los hiervan verzekerde Gerrit van Ringelenstein de Waddinx veense leden dat iedereen bij de Rabobank blijvend en onver kort zal kunnen blijven rekenen op integriteit, respect, vakken nis en een eerlijke, open en klantvriendelijke behandeling met een sterke betrokkenheid op de locale gemeenschap, waarbij voor de bank winst slechts een middel is om bank voor erkend schilder aanmel den bij het AF. Dit erkend schilder- en afwer- kingsbedrijf is gevestigd in het gebouw van de FOSAG in Gouda. De aanvraag wordt in behandeling genomen na inschrijving bij de Kamer van Koophandel en Fabrieken. Alleen de vakman mag zich erkend schilder noemen. De SVS-cursussen gaan over vaktechnieken, milieu, arbeids omstandigheden, management, automatisering en communica tie. ‘De CAO regelt dat werkne mers van tijd tot tijd een cur sus kunnen volgen. Voor een tegemoetkoming kunnen de werkgevers een beroep doen op het Scholingsfonds Schil ders1, zegt Peter van Zijderveld. Zijn collega Chris Vermeij voegt toe dat bij het SVS dertig con sulenten werken. Zij onderhou den onder meer de contacten met de ROC’s en bezoeken bedrijven, waar zij met de ondernemer een opleidingsplan voor het personeel opstellen. WADDINXVEEN - Burge meester en Wethouders zijn van plan de Waddinxveense gemeenteraad voor te stellen een half miljoen gulden uit te trekken voor een haalbaar heidsonderzoek en het opstel len van een nota van uitgangs punten voor het centrumge bied. WADDINXVEEN/ZEVENHUI- ZEN - In de aan Waddinxveen en Zevenhuizen-Moerkapelle grenzende Zuidplaspolder bij Nieuwerkerk aan den IJssel zou wel eens een nieuw glastuin bouwgebied kunnen komen. Zoals bekend heeft het kabinet onlangs besloten geen nieuwe glastuinbouw meer toe te staan in de Hoeksche Waard, ten zui den van Rotterdam. Als alternatief wordt nu door de minister van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij (LNV) de Zuidplasplolder bij Zevenhuizen-Moerkapelle genoemd. De PvdA in de Twee de Kamer heeft zich overigens al weer tegen deze locatie ver klaard. Voorts is door de RPF-fractiè in het parlement aangegeven dat in ons land niet alleen aan de varkens- en kippenhouderij een grens moet gesteld, maar ook aan tuinbouw. Als nadelen noemt deze partij de vele ruimte en energie die nodig is voor de kassen. Boven dien verstoort de glastuinbouw 's nachts de duisternis. Feit is dat in de traditionele glastuinbouwgebieden - het Westland en de omgeving van Aalsmeer - de tuinders hun bedrijven nauwelijks meer kun nen uitbreiden. Door dit ruimtegebrek trekken ze naar elders. Maar ze gaan het liefst niet te ver. In Bleiswijk en omgeving staan nu 1.400 hectare kassen. Daar, en ook te zuiden van Rotterdam, neemt de oppervlakte onder glas nog toe. Kwekers zijn nogal gehecht aan een kassengebied dicht bij dé veiling. De specifieke kennis en expertise in gebieden rondom een veiling biedt de kwekers meer kansen voor research en plantenveredeling. Het is overigens de laatste jaren minder noodzakelijk om een kassenbedrijf in de buurt van een veiling te vestigen. De aanvoer van groenten via de te kunnen zijn en blijven en zeker geen doel op zichzelf. Volgens de bankvoorzitter is er in de afgelopen tijd in het kader van de koers van de Rabobank in de volgende eeuw uiteraard ook en volop over de coöpera tiegedachte nu en in de toe komst gesproken. 'Unaniem is men van mening dat onze Rabobank er niet op uit is aan mensen geld te ver dienen, maar een bank wil zijn die voor mensen geld probeert te verdienen’, aldus Gerrit van Rkngelenstein. 'Een Rabobank dus waarbij niet gegeven door 250 freelance- het eigen belang - het maken van zoveel mogelijk winst - voorop staat, maar waarbij de financiële dienstverlening aan mensen centraal staat. Dat betekent dus een coöperatie blijven’. Omdat de Rabobank een coö peratie wil blijven met het financiële belang van mensen als uitgangspunt en er inmid dels in heel het land zeven mil joen mensen bankieren bij deze bank, is besloten van een betrekkelijk besloten krediet- operatie door te groeien naar een open coöperatie waarvan iedereen desgewenst lid kan worden. Dat betekent dat het lidmaat schap niet meer verplicht is bij het afsluiten van leningen. Ver der wordt UA in BA omgezet, waardoor de aansprakelijkheid wordt teruggebracht. Een andere wijziging si dat de bank directeur voortaan ook bestuurder is. 'Praktisch gezien volstrekt logisch en maatschappelijk zeer gewenst. Hij draagt immers niet alleen zorg voor de meest rele vante informatie, maar zijn pro fessionele en bancaire kennis is voor ons als beheerscolleges onmisbaar om onze taak op een verantwoorde wijze te kunnen vervullen’, oordeelde Gerrit van Ringelenstein. De bedoeling van dit alles is in een langdurige relatie met de cliënten en een hoge mate van continuïteit in de dienstverle ning de klantwaarde te gaan vergroten. In de komende tijd zal dus door de Rabobank uitgezocht gaan worden hoe dat in Waddinx veen en in Gouda met een ledenwerfactie en de instelling van een klankbordgroep het beste kan, waarbij overigens passende financieringen tegen een zo laag mogelijke prijs zul len blijven worden aangeboden. Peter de Vries was volgens de Rabobank-voorzitter niet iemand die de confrontatie zoekt, maar wel altijd probeer de als vertegenwoordiger van de leden zonder onderscheid en met goed onderbouwde argumenten hun belangen te behartigen. 'Kenmerkend in je functioneren was ook dat je altijd blijk gaf van een grote mate van betrok kenheid bij alles wat er zich, niet alleen plaatselijk, maar ook organisatiebreed afspeelde. Vanuit die betrokkenheid was je ook een trouwe bezoeker van de kringvergaderingen’. Gerrit van Ringelenstein zei met gemengde gevoelens afscheid te moeten nemen van Peter de Vries, juist aan de vooravond van het samengaan van de Rabobank Waddinxveen met de Rabobank Gouda. Hij bedankte Peter de Vries voor de goede tijd en samen werking en wenste hem van harte beterschap. Zijn woorden liet hij vergezellen van een envelop met een reserverings- bewijs voor een zevendaags verblijf voor twee personen in een Twents hotel. Scharlaken rode tulp die bloeit WADDINXVEEN - Woens dagavond 27 oktober om acht uur houdt de Vereniging voor Protestants Christelijk Onderwijs te Waddinxveen (PCO) een algemene leden vergadering in de Koningin Beatrixschool aan het Zuid- plashof. Op de agenda van deze ledenvergadering staat een voorbereidende bespreking aangegeven met het oog op de besluitvorming voor de fusie met het protestants- christelijk onderwijs in Boskoop. De vereniging PCO te Wad dinxveen besluit per I janu ari 2000 alle rechten en ver plichtingen over te dragen aan de nieuwe Vereniging voor Protestants Christelijk Onderwijs te Boskoop en Waddinxveen. Volgens de beide schoolbe sturen met 1.500 leerlingen is bestuurlijke samenwerking steeds meer noodzakelijk geworden gezien de steeds groter wordende bestuurs last, de behoefte aan des kundigheid en het belang van financiële risicosprei-, ding. De Vereniging PCO in Wad dinxveen oriënteert zich al sinds enkele jaren op bestuurlijke schaalvergro ting. Inmiddels hebben de (gemeenschappelijke) mede zeggenschapsraden met de fusie ingestemd en een posi tief advies gegeven. Het woord is nu aan de leden van de Vereniging PCO in Waddinxveen. Ze zijn overigens deze zomer al uitvoerig geconsulteerd over een beoogde fusie met de Vereniging PCO in Boskoop. Op grond daarvan hebbenn beide schoolbesturen con creet het voornemen gefor maliseerd om te komen tot een bestuurlijke fusie tussen beide verenigingen. wijs op MBO- en HBO-niveau, waarvoor het vijf Regionale Opleidings Centra (ROC) heeft. Tot slot biedt het centrum een breed scala aan cursussen, waaronder de kader- en onder- nemersopleiding. Het SVS, waarvan de geschiedenis terug gaat tot 1943, telt 130 mede werkers. ‘Wij zijn het overkoepelend orgaan van de nationale schil dersscholen. Wij schrijven les stof, houden toezicht, geven adviezen. Wij zijn erkend door het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschappen (OCW) om examenopgaven te legitimeren. En we hebben een eigen druk kerij om het vele cursusmateri aal te drukken', vertelt cursus leider Peter van Zijderveld. Iemand die het MBO-diploma van de Nationale Schilders school bezit of van zijn vakbe kwaamheid blijk geeft via het diploma Gezelschilder, en daar- rond eind april. Aanbieding deze week geldig of zolang de voorraad strekt. U vindt ons achter het BP station Kerk en Zanen. De eerder in Waddinxveen doorVeilig Verkeer Nederland en Van Leeuwen Autobedrijf BV gegeven cursussen ’Pech aan de auto’ waren steeds een succes. (Foto:WN-Waddinxveen). Die cijfers over het schilders- opleidingsvak staan genoemd in een reportage over het Oplei dingscentrum SVS in het maga zine 'Samenspraak' van Rabobank Waddinxveen. In samenwerking met het bedrijfsleven en scholen wor den aan de Limaweg de vakop leidingen verzorgd voor schil der, stukadoor, glaszetter, lak- verwerker, vloerenlegger, betonreperateur en monteur van wand- en plafondsystemen. De vakopleidingen worden gegeven via werkend leren: de deelnemers gaan één werkdag per week naar school. Daarnaast is het SVS nauw na de kader- en ondernemers- betrokken bij het dagonderf- opleiding afrondt, mag zich past aan de werkzaamheden daar', licht Chris Vermeij toe. Beide cursusleiders houden zich bezig met de organisatie van de cursussen, het toezicht op de uitvoering, maar vooral ook met het up-to-date hou den van de lesstof. Andere wetten of regels kun nen aanpssingen nodig maken, tigingsplaats er niet meer toe. Met nieuwe cursussen, zoals Gemeenten met tuinbouwloca- hout- en marmerimitatie en ties elders in het land azen op watergedragen verven, speelt glascultuur, want het levert het opleidingscentrum in op werk op. In verhouding neemt, je oppervlakte glastuinbouw er sterk toe. Dat komt vooral doordat de locaties buiteh West-Nederland vrij klein zijn. Uitgedrukt in hectare glas gaat namelijk maar een beperkt deel van de traditionele tuinbouw gebieden over naar andere pro vincies. Eerder is het zo dat een bedrijf bijvoorbeeld in Limburg groter wordt dan in Zuid-Hol land. Ondanks alle nieuwe glastuin bouwlocaties blijven Zuid-Hol- landse kwekers bij een noodza kelijke verplaatsing liever in de open gebieden in West-Neder land. Wat de tuinders vooral op hun stek houdt, is de mentaliteit in een tuinbouwgebied. De han del, de toeleveranciers, de ken nis, de voorlichting en ook de gemeentepolitiek zijn factoren die elkaar in een gebied ver sterken. Bovendien moeten de gezins- en familiebanden bij een verhuizing niet worden onder schat. s J? :-:

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 15