Lekker lang tafelen BAC Wonen en Slapen heeft alles onder een dak /\/a.oo£ Hefbrug, al zestig jaar aanzien van Alphen, Boskoop en Waddinxveen IN IVII ODEN-HOLLAND WONEN ED REUSKEN /SILCO I Uw specialist op het gebied van woninginrichting IhuiemanI INTERIEURVERZORGING l/iwwrte verraft elk plekje vm w ftrterïeKr Naast de Praxis Goudkade 4 (donderdag koopavond) GRATIS PARKEREN Waddinxveen 'iuante H»rwA_ Spanplafonds Kastenwanden Wandpanelen Systeemplafond Interieurbetimmeringen SILCO Showroom St. Victorstraat 54 W’veen VOOR DOCUMENTATIE (0182) 61 68 78 http://www.silco.nl Stijl Galerij 2 2771 XJ Boskoop Tel. 0172-212271 WOONMODE De hefbruggen van Alphen, Boskoop en Waddinxveen zijn absoluut gezichtsbepalend. BV 2391 BD Hazerswoude 2396 GA ■■sxco Koudekerk a/d Rijn Pr. Bernhardstraat 17 Telefoon (071) 341 30 44 Dorpsstraat 95 Telefoon (0172) 58 92 35 (Dit artikel kwam tot stand dankzij samen werking met de Historische Vereniging Alphen aan den Rijn.) imponerende bruggenbouw. Tegenwoordig kennen de hefbruggen vele bewonderaars. Sommigen trekken zelfs een verge-lijking tussen de hefbruggen en de Eiffeltoren in Parijs. In Alphen aan den Rijn maakt een aantal mensen zich sterk om de hefbrug op de lijst van de monu mentenzorg geplaatst te krij-gen vanwege het gezichtsbepalende karakter van de brug. Met de toename van zowel het wegverkeer als het scheepsvervoer raken de hefbruggen in de jaren negentig ver ouderd.Vormden zestig jaar geleden de klapbruggen in Alphen een belemmering voor het verkeer, op dit moment wordt de hefbrug een hindernis genoemd. Maar met de voltooiing van het aquaduct onder de Gouwe, is het alleen nog maar het wachten op de nieuwe Rijksweg 11 Dan zal de hefbrug worden ontlast, maar als het aan de vele bewonderaars van de hefbrug ligt zal deze wel altijd een blik vanger blijven van de gemeente Alphen aan den Rijn. Dl t/m vr Vrijdagavond Zaterdag Voor een complete wooninrichting. Kom eens langs voor een vrijblijvend advies. WONING PROJEKTSTOFFERING Rijniandstraat 4 Wwtóinxreen (0182)41 61 If U VWT ONS TWEE STRATEN r-L O lijnen zijn korter, waard-oor bovendien fouten tot een minimum beperkt blijven. Op het gebied van sla-pen heeft BAC Wonen en Slapen zich met name bekwaamd in het technische verhaal. De heer Bac: „Kijk, er zijn legio moge lijkheden over hoe het bed eruit moet zien. Dat is het probleem niet. Waar het om gaat is dat je nachtrust opti maal is. Dat betekent dus met name goede matrassen en een Openingstijden: 10.00-17.30 uur 19.00-21.00 uur 10.00-17.00 uur Koffiedrinken.de krant lezen, voor- en natafelen; in steeds meer huishoudens vervangt de eethoek langzaam maar zeker de zithoek.Terecht worden er dan ook hoge eisen gesteld aan het zitcomfort van de eetkamerstoelen en de functionaliteit van de tafel. Daarbij hebben we bijvoor beeld bewezen elke vloer als het ware aan te kunnen. Dat komt omdat we alles zelf doen. Eigen stoffeer-ders, die de vloer niet alleen leggen, maar bijvoorbeeld ook nauw keurig vocht-metingen ver richten.” BAC Wonen en Slapen is in de regio inmiddels een ver trouwd adres, waar de mede werkers kunnen steunen op een jarenlange erv^'ing. voelen ons goed als we met materialen werken met een aaibaarheidsfactor. Maar dat neemt niet weg dat we ons ook hebben bekwaamd in harde materialen. We preten deren kwaliteit te leveren en vakbekwaam te zijn in alles wat we doen en verkopen.” BAC Wonen en Slapen beschikt over een eigen gor- dijnatelier. Daar worden de gordijnstoffen op maat gemaakt. Dat scheelt tijd en de- geen armleggers heeft. Ook zwenkwieltjes in plaats van vaste poten geven fauteuiltjes direct een meer ’office-like’ karakter. Kunststof is een blijvende trend. Overal duiken ze op: de kuipjes op aluminium spriet- iets flexibele rugleuning pootjes waar Philippe Starck het patent op lijkt te hebben. De opvolger staat inmiddels al klaar: een kunststof stoel uit- één-stuk. Qua kleuren zien we zowel de bekende zachte pastels waar onder ivoor en lavendel, als de wat hardere, vergrijsde pastels: leverbruin, donkergrijs en zalm. Recentelijk aangevuld met bru talere tinten als hardblauw en cadmiumgeel. Daarmee zijn de ontwerpen uit de jaren '60 eetkamerfauteuiltjes qua kleur dus veel uitgesprokener dan banken en fauteuils, want: mak kelijker (en goedkoper) te ver vangen. goed technisch binnenwerk. Goed slapen, daar gaat het om. En of de omtrek nu blauw, zwart of groen is, dat is smaakgebonden.” BAC Wonen en Slapen is er niet alleen voor de particulier, maar ook voor het bedrijfsle ven. „Inmiddels hebben we al vele projecten afgeleverd bij zorginstel-lingen, kantoren en noem maar op. Dat betekent dat we de volledige inrichting voor onze rekening namen. MOERKAPELLE/ZEVENHUI- ZEN - BAC Wonen en Slapen heeft de oktober woonmaand benut om een ingrijpende ver andering door te voeren. De interieu-rinrichter was voor heen tevens het adres voor kleding en bijpassende acces soires. De kledingtak is nu alleen, en nog meer uitgebreid dan voorheen, geves-tigd in Zevenhuizen in combinatie met de schoenenafdeling. Ook de afdelingen (water)bedden en woninginrichting is daar zeer uitgebreid. „We wilden ons ex-pliciet gaan specialise ren en hebben in Moerkapelle bewust gekozen voor het inte rieur”, aldus de heer D. Bac. Dat betekende dat de winkel in Moerkapelle aangepast moest worden. Het re-sultaat mag er absoluut zijn. De woninginrichter heeft de diverse artikelen op overzich telijke en uiterst sfeervolle wijze opgesteld, zodat de klant nog beter bediend kan wor den. BAC Wonen en Slapen heeft alles onder I dak. zonwerin gen voor binnen en buiten, jaloezieën, vitrages, gordijnen, bedden, tapijt(tegels), behang, marmo-leum, vinyl, parket, laminaat, cadeau-artikelen op het gebied van wonen, noem maar op. „Mensen moeten bij ons voor alles kunnen slagen, zo vinden wij”, aldus de heer Bac. „En daarnaast zorgt de diversiteit ervoor dat we een veel objectiever advies kunnen geven. Met bijvoorbeeld alleen parket in huis ben je te beperkt en ga je deze vloeren romantiseren. Dat willen we koste wat het kost voorko men." Hij vervolgt: „Van huis uit zijn we stoffeerders. We Eetkamerstoelen bieden steeds meer zitcomfort. Vaak hebben ze een en armleggers. Opvallend veel modellen zijn stapelbaar en licht in gewicht - gemakkelijk verplaatsbaar dus. Vrijwel allemaal, staan ze op aluminium of stalen buispoten; soms recht, soms rond. Naast de gestoffeerde stoeltjes en de kunststof kuipjes zijn er momenteel vooral veel mini malistische houten modellen. Leuke ’re-issues’, heruitgaven van en ’70, zijn de draadfauteuiltjes van (felgekleurd) nylon. Ook zien we steeds meer stoeltjes van platgevlochten leer, riet en meer exotische vezels als bana nenblad en zeegras. Heel inno vatief zijn de stoeltjes met een zitting en rug van een speciale, blijvend elastische gel die onder andere gebruikt wordt voor fietszadels. Met de komst van het feno meen thuiswerken is de grens tussen woon- en projectmeubi- lair steeds meer aan het verva gen. Veel fauteuiltjes zijn dan ook in diverse uitvoeringen verkrijgbaar. Qua uitstraling maakt het immers een groot verschil of een stoeltje wel of Een verfijnd lijnenspel is in alle elementen van de collectie eetkamermeubelen ’Ultimo’ van Van Gaasbeek &VanTiel te zien. In combinatie met natuurlijke materialen zorgt dit voor een frisse vormgeving. Het contrast tussen de lichte, in maple uitgevoerde meubelen en de zwarte details in ebbenhout geven ’Ultimo’ een geheel eigen charme. De HTC-Trofee 1999 in de categorie ’Eetkamermeubelen’ werd toegekend aan dit pro gramma. Deze grote sfeervolle eetkamertafel met bijpassende kast uit hetTopform programma ’Opmaat’ zijn van mas sief Europees eiken, geïmpregneerd met Eco-olie, goud blond gekleurd. Ze zijn eveneens leverbaar in White Wash, Kersenkleur of Cacao. Zoals de naam van dit pro gramma al doet vermoeden zijn alle ’Opmaat’ meubelen lev$-baar op gewenste maten. Mogelijkheden: eetkamer tafel, salontafel, hoektafel, sidetable en kast. Door: Jeanette van Veeien ALPHEN/BOSKOOP/WAD- DINXVEEN - Nederland is een waterrijk land. Sinds eeuwen moeten rivieren worden overbrugd. Nederlanders zijn ware kun stenaars geworden in het bou-wen van bruggen. Een voorbeeld van een zowel functionele als fraaie oever verbinding is de hefbrug. De plaatsen Alphen aan den Rijn, Boskoop en Waddinxveen worden gekenmerkt door de aanwezigheid van een hef brug. Vanaf de jaren twintig is vijftien jaar lang hard ge werkt aan de verbreding van de Gouwe tussen Gouda en Alphen aan den Rijn om de door-vaart te verbeteren. Halverwege de jaren dertig werd dat karwei voltooid en begon men met de bouw van de hef-bruggen. Het feit dat drie bruggen in dezelfde tijd en volgens hetzelfde principe zijn gebouwd, maakt ze uniek in Nederland. Men koos voor de bijzondere constructie omdat de Gouwe een staan de mastroute is, dit houdt in dat zeilsche pen deze vaarweg kunnen bevaren zon der hun mast te hoeven strijken. De doorvaarhoogte van alle drie de bruggen in geopende toestand bedraagt 35 meter. De hef brug in Waddinxveen werd als eerste geopend op 8 juli 1936, de Boskoopse hefbrug Ar werd officieel op 7 oktober I 936 in gebruik gesteld. De i*. bouw van de hefbrug in Alphen bij Gouwsluis was de laatste etappe in de verbete- ring van de vaar-weg Amsterdam-Rotterdam. .Deze brug werd op I4 sep tember I938 in gebruik genomen. Het kunstwerk bracht een ingrijpende verandering binnen het buurtschap Gouwsluis, maar was een belangrijke ver betering voor het verkeer, zowel te land als te water. Provinciale Wa-terstaat had nog niet vaak een dergelijke brede brug laten bouwen. De overgang kwam echter in een rijksweg te liggen en daarom was de provincie bereid om het brugdek aan merkelijk te verbreden om zo ruimte te creëren voor een voet- en rijwielpad. Niet iedereen was even blij met de nieu we oeververbinding en de loop van de rijksweg.Tijdens de opening hing bij som mige huizen in Gouwsluis de vlag half- stok. Daarmee wilden bewoners JÜJpxy- uiting geven aan hun teleurstel- ling over de omlegging van het verkeer. Door de komst van de hefbrug kwam een einde aan het tijd- perk van twee klapbruggen. “2* Om-dat het gedeelte van de oude rijksweg aan weerszijden Y van de klapbruggen nu een j- ’dood eind’ was geworden vreesden de vele winkeliers die daar waren gevestigd een daling van de omzet. De meeste mensen waren in de jaren dertig niet echt gecharmeerd van het uiterlijk van de stalen hefbruggen en vonden het een ontsiering van het landschap.Wel had iedereen enorme bewondering voor de imponerende tech niek. De stoere stalen constructie draagt ech-ter onmiskenbaar het karakter van deze eeuw, de eeuw van ijzer en staal en Eettafels zijn vooral groot en lang en bedoeld voor 6 tot 8 stoelen, hoewel ook de ronde tafel een minitrend lijkt. Veel tafels zijn nog verder te vergro ten met een uittrekbaar of ver borgen extra blad. De tafelbla den zelf lijken steeds dunner te worden, zeker die van alumini um. Wie kleur wil, kiest voor kunststof. Glas wint terrein, maar hout blijft het meest toe gepaste materiaal voor tafelbla den. Naast (ingekleurd) wengé, zijn met name eiken en noten met stip genoteerd. Maar eigenlijk zit de uitstraling van een tafel ’m niet zozeer in de houtsoort, als wel in de gebruikte beits. Het combineren van materia len is een trend op zich. Zo hebben houten tafels met een tussenstuk van aluminium, glas of lak vaak nét dat beetje extra. Spannend is ook de combinatie van mat en helder glas of een omkeerbaar ’double face’ tafel blad van hout én lak. Vaak wordt voor de poten een ander materiaal gekozen, bij voorbeeld een glazen tafel met houten frame. Veel metalen pootconstructies ogen simpel, maar zitten bij nader inzien uiterst ingenieus in elkaar. j fuf.r,k MAfUUtL K «CtDI - V

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 17