WSE lang Flinke winst voorTTV Kwiek in spanning Flyers heren delven onderspit Cadenz.NL boekt eenvoudige overwinning Waddinxveense trampolinespringer behoort tot wereldtop Rapidkampioenschap Moerkapelle MOERKAPELLE - Vrijdag 29 oktober start de schaakvereni ging Moerkapelle het traditio nele Rapidkampioenschap. De voerige speeldata zijn: december, 28 januari en maart. Per avond worden drie partijen van 25 minuten bedenktijd gespeeld. Ook voor Goede vangst tijdens Herfstdagwedstrijd Be Fair slaat VTC zoek Beenbreuk Ron Kievit J) M WOENSDAG 20 OKTOBER 1999 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 29 t de /e r Dames A-1 ROWAH periodekampioen Gouwestaete start competitie moeizaam 4 Korbis A2 en Dl kampioen WADDINXVEEN - Het aantal kampioenen bij Korbis jeugd is verdubbeld! Vorige week nog twee, nu reeds vier teams dat de .veldcompetitie met bloe men kon afsluiten. Ongeslagen kampioen werd A2 dat tegen Vriendenschaar opnieuw met zeer grote overmacht won, het werd maar liefst 26-1Zij scoorden totaal 113 keer in deze korte competitie en kregen I0 punten tegen. Dl won zeer ruim bij Koag, 0-12 en ruim genoeg om feest te vieren. Er werden 41 doelpunten gescoord en slechts zeven door de tegenstander. Zaterdag kunnen Cl en E2 kampioen worden, een gelijkspel is al voldoende, een week later kan C2 het feest compleet maken, ook daar is een gelijkspel genoeg. - cle't7 de der van der Wel, Twan van Kuijk, Ferry van Hal en libero Coen Duiverman de basis vormde. In Moerkapelle-Abbenes. Wedstrijd van de week: super sprint schaatsen in Inzell (met regiodeelname). 3 3 moesten we tien sprongen achter elkaar doen. Een jury beoordeelde deze sprongen met cijfers. Het hoogste en het laagste cijfer viel af, om de wedstrijden eerlijk te laten verlopen', weet de Waddinxveense topsporter, die beroemd worden ook wel wat lijkt. Maar voorlopig is het trampolinespringen nog een ondergeschoven kindje. De moeder van Melvin weet daar alles van: „Trampolinespringen zit wel in de lift. Nu komen er ook eindelijk Olympische Spelen. Het turnen loopt nog steeds wel ruim voor op het tram polinespringen.' Nederland doet goed mee met het trampolinespringen. In Zuid- Afrika behaalden twee meis jes in de categorie ’synch- room springen’ de gouden medaille. En dat terwijl Nederland voor het eerst met een ploeg vertegen woordigt was bij het Wereld Kampioenschap. De reis naar Zuid-Afrika moest bekostigd worden door sponsors. „Melvin is met een lijst langs de deuren gegaan in onze buurt om geld bij elkaar te krijgen', vertelt zijn moeder verder. „Sommige mensen gaven vijf entwintig gulden en anderen een tientje. Zo haalde hij negenhonderd gulden op in de buurt. De rest van het geld heeft de familie betaald. Totaal was er toch bijna vier duizend gulden nodig!' Dat Melvin het geld meer dan waard is, bewijst de flinke lijst resultaten, die de Waddinxvener sinds I995 heeft behaald.Tijdens het Jeugd EK, volgend jaar in Eindhoven, wacht hem waar schijnlijk een nieuwe kans om zijn prestaties te laten zien. „Hoe ik begonnen ben met trampolinespringen? Ik zag het in een circus en was niet-leden is dit toernooi zeer geschikt. Deelname is gratis. Vanaf 20.00 uur is de schaak- zaal in dorpshuis Op Moer voor de deelnemers geopend. Voor informatie kunt u terecht bij Ben van Geffen, tel. 079- 5932238 of Marian van Elteren 079-5932338. WADDINXVEEN - Na de ruime overwinning van vorige week stond afgelo pen zondag voor het dames-A I team van hand balvereniging Rowah de 'terugwedstrijd' tegen het Goudse Vires op het pro gramma. Rowah moest het doen zonder Kim Hoffmans. Dat betekende geen wisselspeelsters; dus iedereen moest vol aan de bak. In de eerste twintig minuten liepen de combi naties stroef en kon Vires nog gelijke tred houden met de Waddinxveense meisjes (2-2). Omdat kort voor rust Rowah enkele keren het vijandelijke net wist te vinden en keepster Martine Verweij goed het oog had op de Goudse afstandsschoten, ging Rowah met een 3-6 voor sprong de rust in. Na de hervatting speelde Rowah vrijuit, combineerde zich vlot langs Vires en won de ‘derby van het Groene Hart' met 7-15. Met vier overwinningen en een gelijkspel werd het perio- dekampioenschap in de eerste helft van het veld- seizoen behaald, aldus de jarige coach Lex van Ham. Na de herfstvakantie begint voor de handbalsters het zaalseizoen. De thuisduels speelt Rowah in sporthal 'De Dreef. Het succesvolle Rowah-team bestaat uit de volgende speelsters: Kim Hoffmans, Kim van Stel, Marije van Oord, Martine Verweij, Linda en Moniek Hoefnagel en Marion en Bianca van Ham. WADDINXVEEN/BOSKO OP - Afgelopen weekeinde ging voor de zwemafdeling van de Gouwestaete de competitie weer van start. Na de degradatie uit de hoofdklasse afgelopen jaar, moet de ploeg nu zijn draai vinden in de Ie klasse. Na de I e ronde bleek dat dit niet zo eenvoudig te zijn. Door het missen van jeugd in bepaalde leeftijden is het moeilijk om mee te strij den aan de top. Toch wer den er individueel goede tijden gezwommen. Zo was Jurre Geleynse goed op dreef en zwom 3 PR’s. Op de I OOrn rug zwom hij naar een tijd van 1.48.02, op de I OOm vrij naar 1.40.21 en tenslotte op de dubbele afstand 3.24.67. Ook Koen Verweij was deed goed zijn best en zwom de 100m .rugslag in een PR van 1.44.66, de 100m wisselslag legde hij af in 1.39.58. Op dezelfde afstand zwom ook Mike Slot een fraai PR van 1.39.55.Thijs Mimpen kwam goed voor de dag op de 50m schoolslag in 0.51.65 en verbeterde ook zijn tijd. Tenslotte was het Ferry Boon die bij de jon gens het PR festijn afsloot met een tijd van 2.44.71 op de 200m vrij. Al met al was dit alles goed voor een 16e plaats landelijk. wedstrijd werd er voor Flyers een met veel stof voor de trai ning want de aanval liep niet goed en dat was vooral op het conto van de vaak slechte pas sing te schrijven. Daarbij verde digden de Leidenaren op het scherpst van de snede. Gevolg was dat Flyers dichtbij de bas ket te weinig kansen kreeg en dat de punten dus van verder Door Raffi Trapman WADDINXVEEN - Op jonge leeftijd jezelf topsporter mogen noemen, is niet voor iedereen weggelegd. De der tienjarige Melvin Kok uit Waddinxveen is er dan ook vroeg bij. Hij mag zich tot de topsporters van het trampo linespringen rekenen. Twee weken geleden deed hij mee aan het Wereld Kampioenschap trampoline springen in Zuid-Afrika. Melvin kwam uit in de World Age Group Games, waarin jongeren vanaf elf jaar oud mogen deelnemen. „Zuid-Afrika is een mooi land en het waren hele leuke wed strijden. Er waren deelne mers uit 22 landen van over de hele wereld. In mijn groep deden vijftig jongens van der tien en veertien jaar oud mee en ik ben zeventiende gewor den', begint Melvin Kok een beetje trots te vertellen. Volgens zijn moeder is dat een knappe prestatie, omdat Melvin nog maar net dertien jaar geworden is. Dat werkte dus een beetje in zijn nadeel. „Ik kon niet veel vakantie houden', vertelt Melvin. „Ik moest heel veel trainen. De kampioenschappen werden gehouden in Sun City. Dat ligt midden in de wildernis, in de buurt van een aantal krotten wijken. We sliepen in huisjes die daar in de omgeving Bij de jeugd overtuigde vooral de jongens A2. Met veel spelers in de dubbele cijfers werd een afgetekende 87-53 winst op Argus I gepakt. Coach Inger Huls zag speler Michael de Levie met 20 pnt. het vaakst scoren. Beide jongens-mini teams tot slot pakten de volle winst. Het eerste won met gering verschil van Zoebas, 24- 20, het tweede had het makke lijker met Dunkinn: 53-17. Topscoeres waren resp. Harm- Jan Neutel en Robin Landweer. ’angstgegner’ Leiderdorp. Ten onrechte bleek al snel in de wedstrijd want de basketbal- sters van coach Werner Bakker speelden van meet af aan een gewonnen wedstrijd dank zij geconcentreerd spel. Vooral voor rust werden de aanvallen goed uitgespeeld en daarmee de juiste opties verzilverd. Lekker strak verdedigend werd de tegenstander van het scoren afgehouden en het voordelige verschil was bij rust dan ook al riant: 27-10. Na rust ging Flyers gewoon goed verder al liep het verschil niet veel verder meer op. Het wat ruwe spel van het lange Leiderdorp gaf af en toe wat problemen maar Flyers bleef gewoon echt met het hoofd bij de wedstrijd en had meestal de nodige rust in de aanval. Doorgaans werden, bij voorbeeld door Ymke Troost, de juiste schoten genomen. Ook door vermoeidheid werd er iets minder vaak gescoord dan voor rust maar met 49-26 werd een mooie overwinning binnengehaald. lagen. Alles was goed gere geld.' Het leven van een top sporten kan dan ook best aantrekkelijk zijn. „Of ik ook gezond moet eten? Niet zoals de turners in ieder geval! In Zuid-Afrika hebben we bijna alleen maar hambur gers en pizza’s gegeten. Volgens mij hadden ze ook niets anders. We kregen wel een Engels ontbijt.' Gelukkig had dat geen effect op de prestaties van Melvin. „Tijdens de wedstrijden resultaat. Kwiek-4, dat in dezelfde poule leiding in de eerste klasse uitkomt, moest met een 7-3 nederlaag tegen BOK-I uit Bodegraven naar Waddinxveen Door Bert Hertog WADDINXVEEN/REEUWIJK - WSE heeft zijn aanhang in de uitwedstrijd tegen RVC’33 lang in spanning gelaten. Terwijl de Reeuwijkers in de tweede helft knokten voor de gelijkmaker werd het na een half uur spelen 0-2 door Martijn Sol uit een strafschop. Antoine Verwey had Erwin Pleus ten val gebracht. oefenduel tegen Ammerstol nog ontbreken. WSE speelde met Boekhorst, Scharff, Van der Voort, standen met 3-0 te Trainer/coach Gert Timmer kon weer beschikken over de langste speler van de SNS- het zichzelf league, Joost Looman, die samen met Joost van den WADDINXVEEN - Het eerste seniorenteam van ttv Kwiek heeft goede zaken gedaan in Nieuwkoop. In de uitwedstrijd tegen TTVN-I behaalden zij een afgetekende 2-8 winst. Kwiek vestigt zich hiermee hal verwege de competitie op een tweede plaats in de eerste klas se van de regionale tafeltennis- competitie Holland-West. Ronald Verboon opende de wedstrijd door in drie games te winnen van Nieuwkopen Egazar. Cees Vos had echter moeite met zijn tegenstander Immerzeel en verloor (2I- I5/2I-I5). Daarna ging het crescendo met Kwiek en liepen ze uit naar I -8. Cees Vos, niet in de goede vorm, verloor zijn laatste partij. Ronald Verboon en Wim van Wageningen bleven ongeslagen, Cees Vos won I x. Kwiek-2 speelde in klasse 2- prom.Van de Goudse afdeling naar een fraaie 8-2 overwin ning. In de thuiswedstrijd tegen Gouda-2 waren het Jacques Brand en Paul van der Hart die ongeslagen bleven. Rob Kappé WADDINXVEEN - Na twee 5-sets wedstrijden werd het voor de dames van Keukencentrum Be Fair uit Waddinxveen tijd om uit de volle winst drie wedstrijdpun- ten binnen te halen. Be Fair zag hiervoor kansen in de uitwedstijd tegen VTC Woerden I. Met de zieke Thamar Kok op de bank begonnen de Be Fair-coaches Lupgens en v.d.Meent met Wilma de Jong als spelverdeel- ster en Marit v.d.Louw, Jacqueline v.d. Ruit, Rita Slob, Marcella Bos en Antoinette Wijker als aanvalsters In de eerste set domineerde Be Fair met sterk spel. VTC stond constant onder druk door de moeilijke service van de Waddinxveensen en door de snelle omloop-ballen van Marcella Bos werden er mooie punten gescoord. De dames van VTC hadden weinig tot niets in te brengen. Be Fair liep snel uit en dit resulteerde in een 2-15 setwinst. De tweede set begon sterk voor de Waddinxveen. de beginfase was het nog wat aftasten, maar de Nesselanders wisten met meer servicedruk, de gastheren onder druk te zetten en langzaam maar zeker een voorsprong op te bouwen. De middenaanval van Cadenz.nesselande, Twan van Kuijk en Joost Looman, zorgde keer op keer voor punten. De laatstgenoemde zorgde voor het laatste punt met zijn blok kering (I7-25). In de tweede set kreeg Nesselande meer weerstand van Ekspalvo. Tot 20-20 ging de strijd gelijk op. Maar op commando van coach mooie combinaties gespeeld en de aanvalsters konden de verdediging van VTC zoek slaan. VTC kwam niet aan hun eigen spel toe, maar Be Fair des te meer. Vandaar dat ook deze set met 6-I5 gemakkelijk naar Be Fair ging. Be Fair kende in het begin van de derde set een zwakke start. De stand ging gelijk op tot 7-7. Na een goede service-beurt van Jacqueline van de Ruit kreeg Be Fair toch de kans om de winst naar zich toe te trek ken. Door geconcentreerd te blijven spelen en gesteund door de aanmoedigingen vanaf de kant ging ook de derde set met 9-I5 naar Be Fair. Binnen 50 minuten konden de dames uit Waddinxveen de winst vie ren en drie punten mee naar huis nemen. Door deze overwinning heeft Be Fair zich weer in de boven ste regionen van de derde divi sie genesteld. Op zaterdag 30 oktober staat de thuiswed strijd tegen Zenzero/Sovicos op het__ programma, zoals gebruikelijk om I6.30 uur in sportzaal Groenswaard. WADDINXVEEN - De jaar lijkse herfstdagwedstrijd van de Hengelsportvereniging Waddinxveen (HSW) werd gehouden in de Ringvaart bij Leimuiden. De vangst was goed, negen deelnemers vingen gezamenlijk 46 kilo witvis. Winnaar werd M. Reichard. Weliswaar vissend op de staartplaats, bracht hij met de lange vaste hengel 10.070 gram aan witvis op het droge. Met 9.550 gram werd A. van Leeuwen tweede. Deze viste met de feeder (werphengel met voerkorf), een favoriete en effectieve hengelmethode om grove vis aan de schubben te komen. De derde plaats was voor W. Houtman met 6.020 gram. Laatstgenoemde won tevens de Van der Stelt-wisselbeker voor de grootste vis, een bra- Timmer, werd toen de eind sprint ingezet. De Nesselanders deden er nog een schepje bovenop en met een goede blokkering en weer een haarscherpe service zorg de de Zevenhuizense ploeg dat ook de tweede set in winst werd omgezet (21 -25). Ook in de derde set kon de Dordtse ploeg geen vuist maken, wisten zij in de eerste wedstrijd de Supercup-winnaar het lastig te maken, in de wed strijd tegen Cadenz.nesselande lukte dat van geen kant. Nesselande zorgde door beter weg moesten gemaakt worden. Ook daar lag een zwakker punt bij Flyers want het schot moest te veel van een enkeling komen en dat heeft een tegenstander natuurlijk vlug door. Ondanks deze aanmerkingen was het toch Flyers dat bij rust aan de voordelige kant van de score zat: 33-27. Na rust kwam het krachtsverschil tussen de teams echter ook op het sco rebord tot uitdrukking. Doordat de Flyers de eerste tien minuten na rust slechts vijf punten wisten te scoren, ging de stand naar 38-47 voor LUSV. In een slotoffensief kwa men de Waddinxveense basket ballers nog even heel dichtbij, 50-54, maar weer een onzorg vuldigheid gaf de nekslag. LUSV won terecht met 50-61De les voor Flyers die uit deze wed strijd getrokken zal moeten worden, is dat er een volledige concentratie nodig is. Topscorer bij Flyers was Mike Heerkens met 15 pnt. De Flyers-dames moesten afreizen naar de vroegere ZEVENHUIZEN - Zaterdag speelde het theam van Cadenz.NL in Dordrecht tegen Control Techniques/Ekspalvo en wist op een gemakkelijke Oostrom, Mulder, Schenk, Sterk (Belkadi), Sol, Wolfgram (Van Dijk), Pleus, Hack. Inhaalprogramma zaterdag: even dames uit Er werden volleybal de derde set even eens met 20-25 op hun naam te zetten. Met deze winst staat Cadenz.nesselande samen met Piet Zoomers ongeslagen aan kop van de SNS-league. Aanstaande zaterdag staat de streekderby tegen Alcom/Capelle in het dorps huis Swanla op het program ma. Deze wedstrijd begint om 19.00 uur zal zeker spannend worden, daar de ploeg uit Capelle a/d IJssel heel wat goed te maken heeft. Met twee nederlagen op rij staan zij onderaan de ranglijst. Fouad Belkadi kwam in het veld waardoor WSE met drie aanvallers ging spelen. RVC kwam toen duidelijk in de pro blemen. Scheidsrechter P. Janson uit Vlaardingen, die binnenkort de tweede klasse-wedstrijd Goes- Sparta leidt, zag zich genood zaakt zes maal de gele kaart te trekken voor RVC’ers nl. Harold Ballering, Pascal Lindhout, Remco de Wit, Arie Verkleij en Dennis Gabriels (twee keer dus rood). Bij WSE kregen Justin Sterk en Peter Oostrom geel te zien. Marcel van Dijk speelde eerst in de tweede helft mee. Milko Kruysse: „Marcel van Dijk heeft donderdag na zijn blessure weer voor het eerst getraind. Hij is nog niet helemaal fit. Ik wilde de verdediging die wijze de wedstrijd via de set- het tegen Excelsior standen 25-17/25-21/25-20 goed deed laten met 3-0 te winnen. staan. Het spel van RVC ligt ons f niet. WSE maak- te moeilijk, maar ik ben blij dat het nadat Hoek, Rick Wiggers, Kristiaan wij met drie spitsen gingen spelen goed uitpakte”. RVC’33 wacht'met smart op de terugkeer van de aanvallers Arjan de Haas (tot december in het buitenland) en geblesseerde Mart van Meer. Van der Meer traint nog niet met de groep mee en zal komende zondag ook in het Daarna brak het Reeuwijk ver zet en liep WSE nog uit naar 0- 4 door doelpunten van Pleus, die de bal na een voorzet van Pleus inkopte en invaller Fouad Belkadi eveneens uit een voorzet van Pleus. Voor de rust namen Waddinxveners de leiding door Erwin Pleus, die een fout van aanvoerder Harold Ballering afstrafte. Pleus kreeg een vrij veld en omspeelde doelman Kees Schoonder- woerd, die de geblesseerde Lars van de Akker verving. Die fout en de betwiste straf schop betreurde RVC-trainer Rob Hoppener. „Bij 0-2 weet je dat het gelopen is want wij scoren heel moeilijk (zeven goals in zeven wedstrijden, red.). De uitslag is echter geflat teerd. Tot 0-2 waren wij niet de onderliggen de partij”. z Integendeel, na de pauze zorgde l RVC voor een flink portie druk op de veste van WSE. De lange spits Marcel Harskamp had zijn ploeg naast WSE kunnen bren gen, maar schoot naast. Ook voor de rust miste Harskamp na een vrije trap van Lindhout de juiste richting. WSE-trainer Milko Kruysse had plezier van de wissel die hij na een kwartier in de twee de helft aanbracht. Justin Sterk werd naar de kant gehaald en sem van 50 cm. Afgelopen zaterdag werd in de Oude Rijn bij Nieuwerbrug de driekamp gevist tussen de hengelvereni- gingen van Waddinxveen, Moordrecht en Zevenhuizen/ Moerkapelle. Er werden goede vangsten geboekt, 26 deelne mers vingen gezamenlijk ca. 80 kilo witvis. Winnaar werd J. van Uunen van HSV Moordrecht. Met de feeder, zijn favoriete manier van hengelen, haalde hij 15.510 gram witvis op de kant. Tweede werd E. Faas, eveneens van Moordrecht, met 9.030 gram. De derde plaats was voor HSW’er J. van Elswijk met 5.380 gram. Evenals als vorig jaar werd het korps van Moordrecht eerste, Waddinxveen tweede en Zevenhuizen/Mkp derde. A.s. zaterdag start HSW met de wintercompetitie. Deelnemers kunnen zich aan melden om 07.00 uur bij het station NS. Voor informatie over de competitie kan men terecht bij A. van Leeuwen, tel. 615225. MOERKAPELLE - Voor de Moerkapelse voetballer Ron Kievit kende de wedstrijd SVOW-Moerkapelle (l-l) een onfortuinlijk slot. In de laatste minuut liep hij bij een duel met een speler van SVOW een beenbreuk op. Kievit werd naar het ziekenhuis in Leiderdorp vervoerd waar hij dezelfde dag werd geopereerd. In de wedstrijd SVOW- Moerkapelle werd na de rust gescoord. Eerst door Moerkapellenaar Lennaert Visser na een door Dennis Jager genomen vrije trap, die werd verlengd door Rob van Leeuwen. Drie minuten voor tijd scoorde SVOW met Kievit geblesseerd op de grond de gelijkmaker waarna dezelfde speler in blessuretijd een been breuk opliep. Overige uitslagen: Be Fair- NBSVV 3-1, Groeneweg- Bergambacht 4-1, Waddinxveen-Noorderkwar tier 6-2. WADDINXVEEN - In een directe strijd om de koppositie in de Ie klasse hebben de heren van Waddinxveen Flyers hun meerdere moeten erken nen in LUSV I uit Leiden: 50- 61De dames van Flyers deden goede zaken in en tegen Leiderdorp: met 49-26 werd een prima overwinning behaald. kwam alleen tegen Gouwenaar Waddinxveen Flyers heren I Wim Kouwenhoven tot winst, ontving vrijdag de Leidse stu- Een stevige tweede plaats is het dentenvereniging LUSV Imet Flyers nog ongeslagen aan de van kern Den Haag. Aardig detail was dat Flyers coach Frank Minnee als zijn opponent de terug. Met de voorlaatste plaats ex-Flyer Bart Molenaar trof. De die Ying Jun Wang, Martien van Klink en Hans van der Drift innemen zullen in de tweede helft alle zeilen bijgezet moeten worden om aan degradatie te ontkomen. Kwiek-8 liet in Gouda belang rijke punten liggen tegen llac-6. Het team van Piet van Es, Henny Vermeulen en Wim de Wit verloor met 8-2. Voor opponent OTTV-3 betekende dit stuivertje wisselen met Kwiek om de eerste plaats in de klasse 3-degr. In 4-degradatie handhaafde Kwiek-12 z’n koppositie. Weliswaar werd met 4-6 verlo ren van de nr. 2, het Oudekerkse OTTV-5, maar Kwiek blijft met vier winstpar- tijen verschil aan de leiding. bezig een sport te zoeken. Ik zei tegen mijn moeder dat het me een leuke sport leek. Zo kwam ik bij mijn vereni ging Pro Patria in Zoetermeer terecht. Ik moet daar vier of vijf keer in de week trainen en ben zo snel in de topsport terecht geko men', legt Melvin uit. „Het is een leuke sport. Je probeert steeds moeilijkere dingen te doen en het moet steeds netter gaan. Er zit wel een eind aan. De echte top springt drievoudige sprongen. Je kunt wel veel soorten sprongen combineren.' Door al het harde trainen blijft er weinig tijd voor school over. Voor Melvin is dan ook een goede oplossing gezocht. „Ik zit in het tweede jaar van de topsportklas van het Thorbecke Lyceum in Rotterdam. Ik krijg alleen de echt belangrijke vakken en dus geen gym of muziek. Ik moet iedere dag om tien over tien op school zijn en ben om vier uur uit. Zo blijft er voldoende tijd over om te trajnen.Of Melvin ooit een professionele topsporter kan gaan worden is nog de vraag, aangezien er niet veel te ver dienen valt met het trampoli nespringen. „Ik weet niet wat ik anders wil worden. Voorlopig hoop ik van het trampolinespringen later mijn baan kan maken.' .1

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 29