Algemene beschouwingen Groen Links Boskoop SGP/RPF fractie: „Op hoop van zegen CDA: krachtiger visie op ontwikkeling Boskoop mét artikel 12 status Algemene beschouwingen fractie VVD Reconstructie Zijde meest urgent D66: dure gemeente moet kritisch zijn op eigen handelen Hoofdlijnen begrotingsbehandeling door PvdA Sociaal beleid Parel zonder glans e Zegen van de hoop 100 jaar geleden van GOUWE KOERIER PAGINA 17 WOENSDAG 10 NOVEMBER 1999 Samenvatting van de bijdrage van de fractie van SGP/RPF beschouwingen Precies honderd jaar geleden, schreef Herman Heijermans zijn ’Op hoop van zegen’. Een stuk waarin op geld beluste reders aan de kaak werden den aangebracht in de beschikbaarheid van de politie is de situatie nog niet opti maal. Het nog steeds toene mend gebruik van tractoren voor zwaar transport zorgt voor hinder en schade aan mensen, wegen en huizen. Deze situatie is onverant woord en onhoudbaar. De controle op handhaving dient geïntensiveerd te worden. Die kaart is misschien wel de joker. Dat moeten we maar afwachten. Afwachten en voorlopig gewoon goed ons werk doen, luidt het motto. De komende periode zullen we steeds tegen de grenzen Duur Boskoop Boskoop is met stip binnen gekomen in de top-5 van duurste gemeenten van Nederland. Niet iets om trots op te zijn; wel reden om met elkaar meer dan ooit te streven naar zorgvuldige en duidelijke besluitvorming, goede rapportages, een effi ciënte bedrijfsvoering en open communicatie binnen de muren van het gemeente huis en met de Boskoopse bevolking.Waarom? Omdat het algemeen belang in het geding is. Elke gulden kan maar één keer worden uitgegeven. Soms lijkt dat wel eens te gemakkelijk te gebeuren. We waren en blijven kritisch, want nooit eerder stonden zoveel dure uitgaven voor de deur: herinrichting Boskoop- Oost, het opknappen van de Zijde en andere wegen, het kwaliteitsproject Boskoop 2002, een sporthal. Het lijkt erop alsof de gemeente wordt bestuurd door projectontwikkelaars. De Historische Vereniging legt nu de laatste hand aan de inventarisatie van beeldbe palende en monumentale panden. Daarna is het zaak zo spoedig mogelijk een eigen beleid vast te stellen. van wat kan en mag gaan aanlopen. Een leuke ontdek kingsreis? Een noodzakelijk avontuur? We zullen zien. Belangrijkste spelregel is hierbij dat gemeenteraad en burgers goed en op tijd wor den geïnformeerd. nant heeft gesloten, waarin de zogenaamde ’ruggengraat’ (d.i. de verbreding en verlenging van de Wijkdijk naar Reeuwijk) een Het college zal met het bedrijfs leven moeten gaan overleggen over het laten vervallen van deze verbinding voornamelijk ten behoeve van de gemeente Reeuwijk en de veiling in het convenant opgenomen. Joker? De begroting 2000 is niet alleen vanwege het magische jaartal bijzonder, maar ook naar vorm en inhoud. Einde lijk eens alles op een rij. We gaan nu realistisch begroten, viel uit de mond van een wethouder op te tekenen. Boskoop zit financieel zwaar in de min en dat betekent dat ook burgers hun steentje moeten bijdragen. Boskoop speelt de kaart artikel- 12, oftewel vraagt om extra geld in Den Haag. Boskoop sloopt te veel Boskoop is geen openlucht museum en ook het Archeon ligt één gemeente verderop. Dat neemt niet weg dat het gewenst is te streven naar behoud van beeldbepalende en monumentale panden. Het tempo, waarin de laatste tijd is gesloopt, is schrikbarend. D66 plaatst bij een aantal van die acties dan ook vraagte kens. Jaar 2000 Het afgelopen jaar is op amb telijk niveau veel verbeterd. De uitvoering van beleid geschiedt echter nog te veel op ad hoe basis. Een meerja- niet zouden worden uitgevoerd neemt de verkeersonveiligheid toe en dat is wat ons betreft niet acceptabel. Wat betreft de gemeentelijke organisatie zijn op papier goede aanzetten gegeven om tot een betere ser viceverlening aan burgers te komen. Helaas moeten we con stateren dat de praktijk van bereikbaarheid en serviceverle ning nog steeds te wensen over laat. We verwachten veel van de nieuw gevormde sector Wijkbe heer en stellen voor om met een paar proefprojekten duide lijk te laten zien wat de nieuwe werkwijze in de praktijk kan inhouden. Ook hier geldt dat het papier geduldig is, maar dat je alleen door goede uitvoering de meerwaarde kunt aantonen. derheid van de raad weigerde een initiatiefvoorstel van Groen Links te bespreken, werd onder meer kort daarna geprobeerd een motie van D66 van tafel te vegen. Is het niet een taak van de bur gemeester om te laten zien dat hij boven de partijen staat? zegen toe bij het uitvoeren van de nieuwe plannen en de dage lijkse taken. De fractie vergadert minimaal I maal per maand. U bent van harte welkom op ons beraad, indien u nadere vragen hebt over het gemeentelijke beleid. Meldt u bij: B. Geleijnse (Valkenburgerlaan 77 tel. 212882), T.C. Segers (Waterlelie 5 tel. 217954), K. van Dorth (Rozenlaan 57 tel. 2I4I08) of M. Konijn (Wilge- hout I tel.214465). voor Boskoop, zodat daar snel tegen kan worden opgetreden. Al enige tijd wordt er gepraat over een nieuw subsidiebeleid, zonder dat er concrete voor stellen worden gedaan. De PvdA geeft een ’schot voor de boeg’ door te stellen dat verenigingen en organisaties die nu voor hun vele werk een (vaak geringe) subsidie krijgen dat subsidie ook zullen behouden onder een nieuw systeem. Wat betreft ver keersveiligheid moet volgens de PvdA het accent liggen op uit voering van afgesproken maat regelen; aan nieuwe nota’s heb ben we geen behoefte. Het col lege moet fors druk uitoefenen op het bedrijfleven om mee te betalen aan de herinrichting van Boskoop-Oost. Als die plannen jaar al nam D66 daarvoor het initiatief. Internet is een heel waardevolle aanvulling op de huidige informatievoorziening in ons dorp. In 2000 zal net als in ande re jaren de verkeersveiligheid hoog op de agenda van D66 staan. Over de Zijde hoeven we in dit verband niets te zeggen. Daar moeten we aan het werk! Boskoop is geen bedrijventerrein. Vrachtwa gens moeten zoveel mogelijk uit de wijken en tractoren horen eigenlijk niet op de openbare weg. Op hoop van zegen. Wij keren het om: er is zegen te verwach ten als je, ook als gemeente, de geboden van God onderhoudt. De SGP/RPF fractie is van mening dat er zegen is, voor diegene, die zijn hoop vestigt op God. Wij wensen het college, de Raad en alle medewerkers van de gemeente Boskoop Gods De tweedeling in Nederland gaat Boskoop niet voorbij. Ook inons dorp geldt de rijken worden rijker en de armen hebben het steeds moeilijken De SGP/RPF fractie vindt dat het college van burgemeester en wethouders meer moet doen voor de minder draag- krachtigen in onze samenleving. Deze komen er ook dit jaar Verkeer De afgelopen jaren is een aantal verkeersplannen opge steld. In plaats van het maken van nieuwe plannen dient een aantal zaken, zoals het invoe ren van 30km-zones uitge werkt te worden. Hierbij moeten ook politie en bur gers betrokken te worden. De uitwerking van de herin richting verloopt moeizaam. Nochtans zal het college alles in het werk moeten stellen om de herinrichting door te laten gaan. Om het voortbestaan van Openbare Scholen te garan deren is de WD voor het verbijzonderen van het Open baar Onderwijs. Hiertoe zal een school voor Bijzonder Openbaar Onderwijs opge richt moeten worden. Het integraal jeugd- en jon gerenwerk is in 1999 onvol doende en te gefragmenteerd van de grond gekomen. Dit uit zich onder andere ook in de bemensing van De Tunnel. Een echte beleidsnotitie inza ke het integrale jeugd- en jongerenwerk dient in 2000 opgesteld te worden. Meer dan ooit moet met bur gers worden gesproken over inrichtingsplannen en dorps- ontwikkeling. Het CDA vindt dat meer en gerichte inspan ningen op het gebied van geza menlijke visieontwikkeling met inwoners, bedrijfsleven en ver enigingsleven noodzakelijk zijn. Het CDA pleit in dit verband ook voor het instellen van een welstandsverordening. Het CDA ziet graag de raads commissies meer betrokken bij visieontwikkeling. Genoemd Artikel 12 In het kader van de Artikel 12 status is een rigoureuze ver hoging van de OZB onaf wendbaar. Het verhogen van de kwijtscheldingsnorm van 95% naar 100% wordt door deWD positief ondersteund Er wordt goed beleid gevoerd om de armoedeval tegen te gaan, dit beleid zal mensen niet beletten weer aan het werk te gaan. De Financiële Schouw laat een schrikbarend tekort zien. In feite is het tekort aanzienlijk groter omdat de reserve van de gemeente Boskoop voor een deel bestaat uit 'fantoom’ reserves. Dit zijn reserves die wel boekhoudkundig bestaan, maar waar tegenover geen of aanzienlijk lagere dan de opgegeven activa staan. Alvo rens de reserves in het kader van de Artikel 12 status uit te putten dient dit fenomeen nader bezien te worden. Het veiligheidsgevoel van de burgers is lager dan gewenst. Hoewel verbeteringen wor- Ronde tafelgesprekken en visieontwikkeling In de algemene beschouwingen pleit het CDA voor een krach tiger visieontwikkeling op ver schillende gebieden: infrastruc tuur en wijkbeheer in relatie tot onderhoud, inrichting en veiligheid en de positie van Boskoop als sierteeltcentrum in het Groene Hart. se activiteiten. Anderzijds komt de OZB niet aan Boskoop ten goede, terwijl wel gebruik wordt gemaakt van de Boskoopse infrastruc tuur. Nu ook het CDA een gelijke stem laat horen, zullen we met verenigde krachten moeten bezien op via welke realisatie mogelijk is. Het zorgloket is helaas nog niet van de grond gekomen. DeWD is van mening dat dit loket nu binnen afzienbare tijd geopend moet worden. renvisie van het bestuur is dan ook onmisbaar. DeWD wil verder nagaan hoe de burgers van Boskoop de gemeente zien en zou willen zien. Dit zowel als bestuur, ambtenarenapparaat maar ook qua inhoud. Bestuurlijk wil deWD op hoofdlijnen gaan besturen, dit is echter alleen mogelijk als de raad kan vertrouwen op correcte details. Vorig jaar heeft deWD geopteerd voor een multi functioneel dorpshuis, inclu sief sportaccommodatie. Hiertoe zal een totaal accom- modatiebeleid ontwikkeld moeten worden. Pas dan kun nen we aangeven wat nodig is, voor wie en waar. In 2000 moet nadrukkelijk bekeken worden waar zo’n dorpshuis gerealiseerd kan worden, de voorkeur van deWD gaat uit naar het gebied bij de Sport- laan of Babsloot, het liefst nabij het centrum van ons dorp. DeWD heeft een notitie opgesteld inzake het subsidie beleid. Deze notitie gaat ervan uit dat vóóraf bepaald wordt op basis van welke uit gangspunten subsidie vers trekt kan worden. Bij de te voeren besprekingen zal ook het veld betrokken moeten worden. Reeds langere tijd wordt binnen deWD gesproken over het ITC terrein dat fei telijk aan Boskoop toebe hoort. Immer de meeste bedrijven komen uit Boskoop en zijn gelieerd aan Boskoop- D66 steunt klassenverklei ning en nieuwbouw van een school in Waterrijk. De gemeente geeft veel subsidies.Terecht, maar daar moet wel een goede rappor tage vanuit de ontvangers tegenover staan. Aandacht voor kunst blijft gewenst, in openbare ruimtes en ook als manier voor men sen om zich te ontplooien. Zelfs een armlastige gemeen te als Boskoop mag ons inziens (beperkt) investeren in kunst. Mensen die zijn aangewe zen op een uitkering of ande re ondersteuning moeten op steun vanuit de gemeente kunnen rekenen. D66 is er voor om de kwijtschelding van lasten voor mensen met een bijstandsuitkering op te trekken tot 100 procent. Uiteraard blijft het milieu blijft een punt van voortdu rende aandacht. De gemeente zal aandacht moeten hebben voor starters op de woningmarkt. Voor velen is het nu al onmogelijk een huis te kopen. Dat is zor gelijk. D66/BOSKOOP/4 NOVEM BER 1999 Het jeugdbeleid in Boskoop zal veel meer aandacht moeten krij gen. Voor de beroepskrachten in de Tunnel en het Praathuis zijn veel te weinig uren beschikbaar, ondanks adviezen voor uitbrei ding. Terugblik Het afgelopen jaar heeft in het kader gestaan van de kwaliteitsverbetering van het gemeentelijk apparaat en de Financiële Schouw.Twee zaken waarin veel is geïnves teerd en die een goede basis vormen om te komen tot een betere dienstverlening aan de burgers. Door de komst van Coos Rijdijk en Jaap Perfors zijn twee vacatures vervuld, waarmee deWD zeer con tent is. De Financiële Schouw heeft duidelijk gemaakt dat Boskoop de komende jaren financieel gesteund moet worden. De aanvraag van de Artikel 12 status is dan ook onvermijdelijk. Helaas is in 1999 geconsta teerd dat de wegen in Water rijk bijna allemaal foutief zijn aangelegd. De betrokken wet houder doet al het mogelijke om de zaak weer goed te krijgen en de overlast zoveel mogelijk te beperken. De WD hoopt dat er niet nog meer van dit soort verborgen gebreken zijn. In 1999 is besloten de gym zaal aan deVogellaan te ver kopen. Het gevoerde proces verdient geen schoonheids prijs en het vertrouwen van de burgers in de politiek heeft een deuk opgelopen. derd? Artikel 12: ’de reddings boei voor Boskoop!?’ In Boskoop zijn alle papieren gezet op het bereiken van de artikel 12 status: de rijksover heid die extra geld pompt in de lege schatkist van Boskoop. De fractie van SGP/RPF vraagt zich af wat er gebeurt als we de artikel 12 status niet krijgen? Het optreden van het college en de collegepartijen ten opzich te van de niet-collegepartijen laat (voorzichtig uitgedrukt) de Kwijtscheldingbeleid Het CDA stemt in met de optrekking van het kwijtschel- dingsbeleid naar 100 procent. Het CDA vindt daarnaast dat gezocht moet worden naar intensivering van de mogelijk heden voor bijzondere bij stand. De uitvoering van het politie beleid gaat niet goed. Er zijn in uren beschikbaar voor de weinige agenten die in Boskoop hun vaste plek hebben. Belangrijk is verder: D66 is voorstander van een goede sporthal. De financiële kant van de zaak verdient daarbij nog de nodige aan dacht. Het belang van spor ters weegt zwaar. Dat geldt ook voor het vierde veld van Floreant. D66 is voor renova tie. De gemeente investeert in wijkbeheer. D66 is voor wijk beheer en roept alle Bosko pers op gebruik te maken van de mogelijkheden zelf mee te praten over de eigen omgeving.Wie meepraat, heeft recht van spreken. De gemeente Boskoop gaat on line, op internet dus.Vorig De fractie van SGP/RPF pleit voor meer aandacht voor nor men en waarden. Dat is niet alleen een landelijke discussie. Ook in Boskoop is het van belang om te werken aan respect voor eikaars goederen, meningen en verschillen. De ’zorg voor elkaar' moet hoog op de politieke agenda. uitgetrokken zijn voor o.a. socia le, culturele en sportvoorzienin- gen blijven hier ver bij achter. Zo is bijvoorbeeld voor 2000 een bedrag van 10,5 miljoen begroot voor verkeersmaatre gelen en slechts 1,5 miljoen voor veroorzaakt doordat het college alle overige investeringen. Ook met het bedrijfsleven een conve- het college spreekt van: „een sober niveau van sociaal-maat- schappelijke voorzieningen in Boskoop.” Groen Links is van mening dat de forse, maar nood- essentieel onderdeel vormt, zakelijke, verhoging van de O.Z.B. en de eventuele tege moetkoming van het Rijk niet voor het overgrote deel besteed deze ’ruggegraat’. Ons inziens is mag worden aan wegen en der gelijke. Ook de sociaal-maat- schappelijke, de culturele en sportvoorzieningen moeten op een redelijk peil gebracht wor den. Op dit punt en enkele ande re, ons inziens belangrijke, pun ten zullen wij bij de bespreking de praktijk te weinig van de begroting in de gemeen teraad nader ingaan. Alle inwoners van Boskoop betalen hun belasting, ook de gemeentelijke belastingen (OZB). De SGP/RPF is van mening dat daarom de gemeen te moet zorgen voor een goede en veilige leefomgeving. Wij zijn vinden, dat nu het gevoel van onveiligheid bij veel burgers toeneemt, het voor de gemeente Boskoop een streven moet zijn om als nummer I te staan op de lijst van veilige gemeenten. De SGP/RPF pleit voor het terugdringen van vandalisme. Waarom neemt de gemeente geen initiatief om de fietsen diefstallen bij het station te ver minderen? bekaaid af. We lezen over aller lei maatregelen in de harde sector: de herinrichting, woningbouw, aanpak van riole ring en onderhoud van wegen. Maar onvoldoende buit de gemeente de mogelijkheden uit om eigen sociaal beleid te maken. Jammer! Wellicht een nieuwe kans in de nieuwe eeuw. De herinrichting Boskoop- Oost verkeert in een impasse. Volgens Groen Links is dit mede worden de plannen voor schoolwoningen en de Tuin van Holland. Tevens pleit het CDA voor verbetering op het vlak van het Lokaal Economisch Overleg, met meer aandacht voor het midden- en kleinbe drijf. den, die herindeling van het ITC/PTC gebied op Boskoops grondgebied bespreekbaar zouden moeten maken. De SGP/RPF fractie bemerkt bij een ronde door ons dorp, ’de parel aan de Gouwe’ (citaat uit ons Boskoopse volkslied), dat de parel niet meer flonkert en dat de glans verloren is. We ergeren ons aan de vervuilde straten en pleinen, aan graffiti op borden en gebouwen, aan hondenpoep en aan kapot gereden bermen. Slecht onderhouden wegen en trottoirs zijn ons een doorn in het oog. De SGP/RPF pleit al jaren om een concrete aanpak van deze punten. Wellicht in de nieuwe eeuw...? In de komende jaren wordt het tekort aan lokalen voor het basisonderwijs en de kinderop vang groter. Ook heeft een aan tal andere organisaties tekort zaamheden door op die dag de aan opslagruimten. Groen Links Zijde autovrij te maken. De Algemene Beschouwingen van het CDA Boskoop kunt u opvragen bij de secretaris van de fractie, J. Binken, Zwaluw- Algemeen Het CDA heeft in haar algeme ne beschouwingen gereageerd op de begroting van de gemeente Boskoop. Daarbij constateert het CDA dat de tekorten zodanig hard zijn gemaakt, dat de artikel 12 sta tus onontkoombaar is. Boskoop alleen kan het niet meer trekken. Het CDA stelt dat de prijs van het toegangskaartje voor de artikel 12 status wel hoog is: de lastendruk neemt in Boskoop fors toe. Boskoop behoort tot de duurste gemeenten in Nederland en is daarbij waar schijnlijk tevens een van de 4 of 5 gemeenten die een artikel 12 status hebben. Het CDA ziet nog verschillen de moeilijkheden, namelijk, de verwachte kostenstijging in verband met de aanleg van rio leringen, de risico’s met betrek king tot de waardestijging van woningen in relatie tot de alge mene uitkering en de ontwik keling van de rentestand. sportzaal omvormen tot een goede sporthal en Floreant ruimte geven om goed te kun nen trainen en spelen. De jaar rekening 1998 levert een mee valler op waaruit dat betaald kan worden. Een paar jaar gele den heeft de gemeenteraad ingestemd met een breed en actief minimabeleid. Zorg en financiële ondersteuning op maat. We constateren dat het daarvoor gereserveerde geld niet volledig wordt uitgegeven en sporen het college aan geen nota’s te produceren maar ser vice te verlenen die is afgespro ken. In toenemende mate is er sprake van vandalisme en ver nielingen. De PvdA vraagt de burgemeester zich sterk te maken voor meer politieuren Het opknappen van de Zijde de toekenning van de bijzondere (met name het fietsveiliger bijstand. maken) heeft terecht een hoge prioriteit. Hopelijk kan op zondag 24 sep tember 2000 (autovrije zondag) een feestelijke start worden gegeven voor de eerste werk- Eindelijk een begroting voor 2000 die (veel) meer overeen komt met de werkelijke financië le situatie in Boskoop. Groen Links heeft hier al jaren op aan gedrongen. Het tekort op deze begroting bedraagt voor 2000 een bedrag van 14 miljoen en dat tekort loopt op tot 19 mil joen in 2003. Een ’artikel 12’ aanvraag voor Boskoop en een flinke verhoging van de O.Z.B. is hiervan het onvermijdelijke gevolg. Dit kan worden betreurd, maar het is wel de enige manier om te trachten een aantal noodzakelij ke en achterstallige voorzienin gen voor ons dorp te realiseren. Een en ander toont echter wel aan dat dit en voorgaande colle ges de financiële toestand van Boskoop jarenlang te rooskleu rig hebben voorgesteld. Voor de pleit voor een uitgebreid onder aanleg en het onderhoud van zoek naar de behoefte aan wegen is er tot en met het jaar (extra) lokalen. Bij dit onder- 2003 een bedrag van circa 70 zoek moet de vestiging van een miljoen begroot! De gelden die nieuwe school in Waterrijk, en kinderopvang in Boskoop-Oost, centraal staan. De begrotingsbehandeling voor het jaar 2000 wordt overscha- duwd door de financiële proble men en het beroep dat Boskoop noodgedwongen moet doen op de Rijksoverheid om financieel bij te springen. De lasten stijgen daarbij fors en de PvdA ondersteunt het colle ge om een ruimer kwijtschel- Ondanks de financiële problemen in Boskoop zijn er - mogelijk met wat extra steun in het kader van artikel 12 - toch zaken die met spoed aangepakt moeten worden. De gemeenteraadsfracties hebben op dit punt verschillende voorkeuren maar de Zijde staat onbetwist bovenaan de lijst van meest urgente prioriteiten. De weg ver keert in zeer slechte staat en er moeten betere voorzieningen komen voor langzaam verkeer. fFoto.A fioote) Het inspreekrecht voor inwo ners, met name in de commis sies loopt niet goed. Groen Links blijft er voor pleiten dat insprekers na de eerste ronde van commissieleden en voorzit ter nog éénmaal de gelegenheid Groen links is verheugd dat krijgen het woord te voeren, het college, na jarenlange aan drang onzerzijds, de kwijtschel dingsnorm voor gemeentelijke heffingen en belastingen ver hoogt naar 100 procent. In Boskoop wordt echter nog 50 laatste tijd nogal te wensen over, gulden eigen bijdrage in rekening Nadat het college en de meer- gebracht wanneer iemand in aanmerking komt voor bijzonde re bijstand. Deze eigen bijdrage wordt nog maar in enkele gemeenten toe gepast. Het is socialer en effi ciënter om deze eigen bijdrage af te schaffen. Overigens blijkt uit een CNV- onderzoek dat Boskoop op meerdere punten achter blijft bij Pleidooi voor herindeling gebied ITC-PCT Het CDA stelt vast dat de gemeente Rijnwoude de lusten heeft van het ITC terrein en Boskoop de lasten. De gemeen te Rijnwoude int de OZB en de gemeente Boskoop vraagt de artikel 12 status aan, mede omdat de wegen door ITC-ver- keer worden belast. Het CDA betreurt deze gang van zaken en verzoekt het col lege een notitie te ontwikkelen waarin de gehele problematiek van het ITC-PCT gebied, het gebruik en de ligging ten opzichte van Boskoop wordt geschetst tegen de achtergrond dingsbeleid te gaan voeren, de wettelijke mogelijkhe- zodat inwoners met een krappe beurs worden ontzien. De ach terstanden die moeten worden weggewerkt hebben vooral te maken met wegenonderhoud, wegreconstructies, en onder houd van bruggen en beschoei ingen. De PvdA pleit ervoor om sociaal-culturele voorzieningen en sportvoorzieningen óók de volle aandacht te geven: de Sporthal en Zijde Het CDA maakt zich zorgen over de nieuwbouwkansen voor de sporthal. De artikel 12 status zou wel eens een lelijke streep door de nieuwbouw- plannen kunnen geven. Het CDA vindt het van groot belang voor het sportvereni- gingsleven in Boskoop een sporthal te realiseren. Voor de - versnelde - aanpak van de Zijde wil het CDA circa Algemene 6 ton beschikbaar stellen, als begroting 2000 inkomsten vanwege de extra OZB-heffing ten behoeve van de ontsluiting van Boskoop- Oost. Met de uitvoering van deze plannen zal pas na 2000 wor den begonnen. Het CDA wil de 6 ton gebruiken door uitbeste ding van de eerste planfase gesteld, voor aanpak van de Zijde. Rijke scheepseigenaren lieten onzeewaardige schepen uit varen in de hoop bij een scheepsramp veel geld (onrechtmatig) op te strijken van de verzekering. Honderd plein 20, telefoon 0172213620. jaar geleden, ook toen op de De algemene beschouwingen drempel van een nieuwe eeuw, staan vanaf 9 november ook op Een tijd van zwakheid, oorlogs- internet: http://www.informa- dreiging, wantrouwen en gela- tie.com/CDA tenheid. Is er echt wat veran- m -

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 17