Niels den Hertog, nieuwe predikant Chr. Geref. Kerk >eier Blozei J Skimmia japonica f 'Rubella' Wonderschoon en winterhard. Ic Boskoper sjoelkampioen Passage Met Ons Belang naar ’Potasch Perlemoer’ BVP: top 5 in zicht na winst op Watergras precies te horen hoe deze tegenstander te kloppen was. De spelers lieten zien dat ze de aanwijzingen goed in de oren hadden geknoopt. Na de her vatting volgde de ene kans na de andere, maar paal, lat en keeper zorgden ervoor dat de stand 2-1 lange tijd op het sco rebord bleef staan. Lakbir Ben Mohammed zorgde uiteindelijk dan toch voor de verdiende gelijkmaker. Hierna drukte BVP door en wist Theo van der Lip de club op voorsprong te zet ten: 3-2. Watergras gooide ver volgens alles op alles en zette BVP zwaar onder druk. Maar dankzij keeper Richard Koele- wijn en goed verdedigingswerk kon BVP deze moeilijke minu ten ongehavend doorstaan. In de laatste minuut beoordeelde de Watergras keeper een ingooi verkeerd waarvan Lakbir kon profiteren maar de Marok kaan schonk de treffer aan Micha van Dam die-van dichtbij de bevrijdende 4-2 binnentikte. Wederom behaalde BVP dus een mooie en terechte over winning. Sterke punt was vol gens Jan Kok de veerkracht. Dat de ploeg na een 2-0 ach terstand terug wist te komen. Door dit resultaat komt de top vijf voor BVP in zicht. Onderhoudswerk en Adriaan ’In de kerk gaat het om wat God te zeggen heeft’ G^oenTik Franchise WOONMODE (donderdag koopavond) Spijkerboor GroenRijk De Bosrand Prinsen Schouw 1, 2394 CX ALPHEN A/D RIJN Telefoon (0172) 47 52 99. Fax (0172) 49 52 51 Lezing magnetiseur BOSKOOP - Op uitnodiging de Limoges door mevr.V.O. van de Ned.Ver. van Huisvrou wen houdt de Boskoopse mag netiseur H. Smit op dinsdag I6 november een lezing over mag netiseren en andere vormen van genezing. De avond wordt gehouden in gebouw De Brug op het Kerkplen, aanvang 20.00 Laatste kans uur. Gratis voor leden, 5 gulden entree voor niet-leden. op kaarten voor Bassie GOUWE KOERIER PAGINA 21 WOENSDAG 10 NOVEMBER 1999 Aanvechting Dienaar Predikanten-nest i HET RIJKE TUINLEVEN LM^BALANCE l I Naast de Praxis Goudkade 4 Gouda Op de juiste plaatsen slanker worden! GRATIS PARKEREN Van 12.50 voor Ml Door Sjaak Blaazer KJ i i ’Nou, de laatste berichten van de archeologie uit Israël zullen menig gelovige toch wel aan het denken zetten. Tot de tijd van de wegvoe ring naar Babel is er niets aan bewijzen te vinden. Niets over David, de stad Jeruzalem, Salomo en ook niet dat het volk Israël in Egypte is geweest en 40 jaar door de woestijn heeft gezworven.’ logie die bewijzen wel had gevonden, zouden de mensen, zou de wereld dan wel massaal naar de kerk toe komen? En nog een vraag: Is de weten schap niet steeds in beweging? Vandaag is er toch dit en mor gen weer dat?” Kandidaat C.C. den Hertog wordt vrijdag 12 november a.s. als pre dikant van de Christelijke Gerefor meerde Kerk bevestigd door diens vader, de heer G.C. den hertog, predikant te Leiden. De bevesti- gings- en intrededienst begint om 19.30 uur in de Nederlands Her vormde Kerk, Kerkplein I in Boskoop. BOSKOOP - Deze week is de laatse kans om aan gratis kaar ten voor Bassie en Adriaan (op 4 januari in de millennium fees- om een actie van de Dorpskernwin- keliers. Het winkelend publiek kan vier kassabonnen aan elkaar, voorzien van naam en adres, deponeren in de daarvoor bestemde Dorskerntonnen die BOSKOOP - Alliance Fran^aise BOSKOOP - De Chr. maat schappelijke vrouwenbewe ging Passage houdt een bij eenkomst op donderdag I I november om 20.00 uur in De Loods. Bij die gelegen heid spreekt Nel Dozy, consulente van de brand- wondenstichting. KAZERNESTRAAT 7 - GOUDA (0182)51 34 15 reeds 13 jaar ervaring succes vooraf schriftelijk gegaran deerd wetenschap pelijk getest bel voor een gratis figuur- analyse Met een open, soms wat ver baasde blik, kijkt Niels den Hertog de wereld in. Toch aar zelt hij bij geen enkele vraag. Hij komt meteen met zijn ant woord. „Natuurlijk heb ik wel eens getwijfeld. Niet zo zeer of God wel zou bestaan, maar waarom er in deze wereld din gen gebeuren die er gebeuren. Maar twijfel is toch ook een kenmerk van geloven? Ook als predikant heb je wel eens vra gen. Het was naar ik meen Lut her die zei dat de grootste aan vechting van het geloof was dat „Ja, ik wilde van jongsaf predi kant worden. Even heb ik in mijn jongste jeugd wegenwacht willen worden, maar al aan het eind van de lagere school was het duidelijk wat ik wilde. Dat is niet gek, want ik kom uit wat men noemt een predikanten nest. Mijn vader G.C. den Her tog vierde twee weken geleden zijn 25-jarig jubileum. Tijdens zijn bevestiging in 1974 werd ik gedoopt. Mijn vader staat al weer negentien jaar in Leiden (Opstandingskerk in de Steen- schuur). 25 jaar later mag hij mij als predikant in Boskoop bevestigen. Ook mijn grootva der C. den Hertog was predi kant en mijn andere grootva der, W. van ’t Spijker, was hoog leraar kerkgeschiedenis. gerland Sr. 1148, 2 R. Taktor I 100, 3 Ronald Meyer 1084, 4 Fokke Feenstra 1072 en 5 Ben den Ouden 1028. Stand: gemid deld I R. Taktor 1045,2 Fokke Feenstra 1041,3 Yvonne Sinne- ma 1033, 4 Ben den Ouden 1025 en 5 Dick Esveldt 1002 punten. termeer organiseert donderdag 18 november een soirée in het Stedelijk College Zoetermeer, locatie Petrus, Dr. J.W. Paltelaan IAanvang 20.15 uur, de zaal gaat om 20.00 ur open. Hert thema van de avond is L’Oeuvre van der Spek. Deze stad is onder meer bekend door de produc tie van porselein en email. Entree gratis vor leden, 10 gul*- den voor niet-leden. waanzin er in deze mensen is gevaren. Maar wie zegt me dat ik onder diezelfde omstandig heden, in diezelfde tijd, anders gehandeld zou hebben?” Niels den Hertog speelt in zijn schaarse vrije tijd wat klassieke gitaar. Ook luistert hij graag naar muziek. Absoluut favoriet is Bach, maar hij is ook gechar meerd van de Beatles. Moderne popmuziek boeit hem soms. Vaak ergert hij zich echter aan de teksten. Lezen en studeren doet hij ook graag. Zijn favorie te schrijver is Elie Wiesel („Als wij de slachtoffers van de holo caust vergeten dan scharen wij ons aan de kant van de beu len”).Waardering heeft hij voor taalkunstenaar Marten Toonder in diens Bommel-verhalen. Moderne schrijvers leest Den Hertog wel, maar boeien hem zelden. ’Bovendien,’ zo zegt hij, „het lijkt wel alsof alle moderne auteurs gefrustreerd zijn.” Over hoe hij in Boskoop zal gaan preken, zegt hij: „Ik denk dat ik dat aan de hand van series ga doen. Nee, ik zal me zelden laten beïnvloeden door de actualiteit. De tekst zal altijd voorop staan. Wel zal ik van daaruit laten zien dat het Woord ons wel degelijk iets biedt voor het leven van elke dag. Eigenlijk kom je vanuit elke tekst automatisch even bij de actualiteit, bij het hier en nu terecht. Dat is ook logisch, want het Evangelie heeft een bood schap. Voor ons. En wij leven toch hier en nu? De God van de Bijbel is de levende God die door dat woord ons opzoekt in het leven van alledag.” om te kunnen bekvechten. En wie zouden de rollen van Potasch Perlemoer beter kun nen spelen dan Hans Boskamp en Fred Vaassen die in de TV serie Oppassen al zo’n furore maakten met hun gezamenlijke cateringservice. Verder spelen mee onder andere Heddy Les ter en Wim Serlie. De regie is in handen van Guus van der Made. Wie belangstelling heeft dient contact op te nemen met mevrouw Verburg, Klaverblad 53, telefoon 213471. Decohome Keijzer (Burgem. Colijnstraat) en in de winkelpromenade aan de Koninginneweg. Dit kan tot en met vrijdag 12 november. De lijst met winnaars van de derde trekking hangt bij Primera in de winkelpromenade aan de Koninginneweg. Hier kunnen de winnaars tot zaterdag 13 november ook hun entreekaar- ten ophalen. De lijst van de vier de trekking hangt tot zaterdag 20 november bij Fleur en Groen 'aan de Zijde, tevens het afhaal- adres voor gewonnen entreebe wijzen. Niels den Hertog (25), dit jaar afgestudeerd aan de Universi- teit in Apeldoorn, legt uit dat er nog geen ds. voor zijn naam staat. „Ik ben kandidaat. Pas na mijn bevestigings- en intrede dienst ben ik predikant. Dan mag ik in plaats van drs. ds. voor mijn naam zetten.” De jonge aanstaande predikant van de Christelijke Gereformeerde Kerk in Boskoop zegt dit heel gedecideerd. Aan de wat ver wonderde blik in zijn ogen is te merken dat hij niet verwacht had dat iemand dit niet wist. Deze zomer bracht de Christe lijke Gereformeerde Kerk in Boskoop een beroep uit op kandidaat Den Hertog. Er was een vacature, die ontstaan was door het vertrek van ds. Oos ting. Toen Niels den Hertog liet weten dat hij dit beroep wilde aanvaarden, volgde nog een toetsing door de classis. In de Christelijke Gereformeerde Kerken in Nederland is het namelijk gewoonte dat een kandidaat voor hij in zijn eerste gemeente komt, eerst nog een examen aflegt bij de classis. Niels den Hertog deed dat met succes op 29 september jl. „Ja, zo gaat dat bij ons. Nee, ik vind dat niet gek. Zo is het bij ons nu eenmaal geregeld. Op die manier houden de kerken toezicht op het niveau van een toekomstig predikant. Verder is het zo dat de Universiteit zo niet zelfstandig kan worden ten opzichte van de kerken. Het werk van de Universiteit wordt op deze manier ’gecontroleerd’ door de kerken. Dat examen voor de classis Den Haag (Boskoop valt onder classis Den Haag) is overigens best zwaar. Je mag de onderwerpen voor dit examen voorbereiden, maar je moet wel uitleg geven over Oude- en Nieuwe Testa ment, dogmatiek, kerkrecht, e.d.” ik heb van jongsaf predikant willen wor- (Foto.'A. Fioole) ■M met de TFM-methode BOSKOOP - „Het is mij wel duidelijk geworden dat ik naar Boskoop moest gaan.Toch kan ik het hoe en waar om niet goed uitleggen. Ik ben in drie plaatsen beroepen en natuurlijk heb ik in gebed gevraagd om antwoord. Dat is er voor mijn gevoel ook gekomen, maar Gods hand aan anderen uitleggen blijft moeilijk.” Dit zegt kandidaat C.C. den Hertog, die vrijdag 12 november a.s. in het ambt van predikant van de Christelijke Gereformeerde Kerk bevestigd wordt door zijn vader, ds. G.C. den Hertog. Deze bevestigings- en intrededienst wordt gehouden in de Nederlands Hervormde Kerk in Boskoop. Nee, niemand heeft mij die kant opgeduwd. Wel is tegen mij gezegd dat ik goed moest weten waar ik aan begon, maar dat was alles. O, misschien aar dig om te weten, ook mijn twee broers studeren voor predi kant en mijn schoonvader C. van Atten is predikant in Hil versum. Is het teveel gezegd dat ik uit een predikanten-nest kom? Toen mijn keuze vast stond heeft mijn vader, die ik ook in zijn werk als theoloog zeer waardeer, mij wel bijzon der gestimuleerd.” Na de lagere school doorliep hij het gymnasium Sorghvliet in De Haag. Daarna studeerde hij aan de uitstekend bekend staande Leidse Universiteit. Daar deed hij zijn propaedeuse en toen volgde Apeldoorn. Niels den Hertog: „De studie in Leiden was heel anders dan ik mij had voorgesteld. Vanzelf sprekend werd er veel aan dacht besteed aan de vaardig heden die je als predikant moet beheersen, maar er werd ook fors aan de uitleg van de Bijbel gedaan. Dat laatste gebeurde afstandelijk en heel kritisch. De dingen die ik als vanzelfspre kend aannam en dus zonder meer geloof de, werden daar onder een vergrootglas gelegd. Er werd heel zakelijk naar de tekst gekeken. Ik heb daar veel van geleerd. Het heeft mij ook gevormd. Die aanpak lijkt mis schien gevaarlijk, het tegendeel is het geval. Je wordt er door gelouterd. Je geloof krijgt daar door meer fundament.” BOSKOOP - Vrijwilligers van het IVN gaan zaterdag 13 november onderhoudswerk doen op het Spijkerboor en de tweek) te komen. Het gaat Compierekade. Men gaat om 9.00 uur aan de slag voor het nodige zagen en snoeien. Belangstellenden kunnen hier aan meehelpen. Er wordt gezorgd voor koffie en soep, men dient zelf een lunchpakket zijn opgesteld bij Hagoort en een mok mee te nemen. Bij (Gouwestraat), twijfel over het doorgaan kan gebeled worden met W. Dieho (tel. 415356) of C. van der Kooij (tel.218598). je geen aanvechtingen meer had. De wereld van vandaag zet zich tegen geloven af. Dat begrijp ik wel, want als je kijkt wat er allemaal voor ellendigs in de wereld gebeurt, dan komen er vragen. De Bijbel ontkent dat ook niet. Kijk maar naar Job. Die had ook vragen. Zijn vrienden hadden de ant woorden. Althans dat dachten ze. Maar zijn vrienden spraken over God, terwijl Job met God sprak. En dan blijkt aan het einde van het boek dat Job recht van God heeft gesproken. Op een juiste wijze dus. Al moet daar wel bij gezegd wor den dat ook Job aan het eind de hand op de mond legt in ontzag voor God.” Niels den Hertog blijkt in dit verband sterk beïn vloed te zijn door Miskotte. Die heeft een schitterend boek over Job geschreven. Het was zijn vader die hem op het spoor van Miskotte zette. Al op 16-jarige leeftijd had hij de stu die van G.G. de Kruijf over de theologie van Miskotte ’Hei den, Jood en Christen’ op zijn boekenplank staan. Toen niet beseffend welke invloed Mis kotte op hem zou gaan hebben. Andere belangrijke theologen die hem beïnvloed hebben zijn: Noordmans, Karl Barth, Calvijn (ook al is die moeilijk te lezen) en Luther. Niels den Hertog studeerde af op een scriptie over Dietrich Bonhoeffer. De toekomstige predikant van de Christelijke Gereformeerde Kerk in Boskoop is iemand die veel leest en studeert. Zo heeft hij ook kennis genomen van de werken van Kuitert en Den Heijer. Wiersinga heeft hij nog niet gelezen. „Ook de boeken van die mensen lees ik. Je moet je namelijk niet opsluiten op een eiland. Zegt Paulus niet ergens dat je Jood moet zijn onder de Joden en Griek onder de Grieken? Zo kun je hen makkelijker begrijpen en berei ken. Dat is in feite een oproep om je ook in andere culturen te verdiepen. Als ik die boeken lees, wil ik altijd weten wat er achter zit. Waarom denken mensen zo? Ik ben ook altijd benieuwd naar de achterliggen de vraag. En dan gezien in het licht van het Evangelie. Of ik dergelijke boeken, dergelijke thema’s ook in mijn kerk aan de drukt.” Over zijn intredepreek doet Niels den Hertog niet geheim zinnig. „Ik preek over Romei nen Ivers 16 en 17. Het gaat over de kracht van het Evange lie en van het geloof. De reden? Ik vind dat een fraaie tekst. Er blijkt uit dat God iets doet met het Evangelie in het leven van mensen. Het Evangelie is niet een wijsheid die je onder de knie moet krijgen. Het Evange lie wijst vooruit, naar de toe komst. Het is een. belofte.” Even denkt Niels den Hertog na en zegt dan: „En van een belofte zie je meestal niet onmiddellijk resultaat. Als ik iemand honderd gulden beloof, kan hij de waarheid daarvan alleen ontdekken als hij mij aan die belofte houdt. Een belofte doe je als je - hoe dan ook - iets van een relatie hebt met iemand. Zo is het ook met ons geloof. God heeft aan ons een belofte gedaan en wij mogen God aan die belofte houden. De wereld die nog niet verlost is, weet niet van die belofte. Daardoor wordt er door die wereld soms hard geoordeeld. God zou sommige ontberingen niet mogen toelaten. Ik zeg het heel eerlijk, al het leed dat mij via de media bereikt doet me niet zo veel meer. Dat is niet goed, maar er is, ook bij mij, sprake van een zekere gewen ning. Wie van ons reageert er nog geschokt op beelden die ons bereiken? Ik ben pas weer in Israël geweest. Daar bezoek ik altijd het holocaust-museum en elke keer ben ik weer geschokt als ik de foto’s zie. Geschokt door die foto met Christus aan het kruis met daarbij de tekst dat Joden niet gewenst zijn. Ook een foto waar een Joodse rabbijn gedwongen wordt bij een mas sagraf van Joodse mensen, die zojuist voor zijn ogen zijn ver moord, de kaddish te zeggen. Dat raakt mij tot in mijn ziel. Dan vraag ik me af wat voor Den Hertog: „Ik heb dit nieuws vanwege de verhuizing en andere bezigheden slechts zij delings gevolgd. Staat door deze berichten nu plotseling het gezag van de Bijbel op losse schroeven? Naar mijn mening is er genoeg bewijsmateriaal voor de juistheid van de Bijbel. De Bijbel vraagt niet naar archeo logische bewijzen. Ik denk zelfs dat de Bijbel nooit echt voor 100 procent historisch aanne melijk is te maken. In de geschiedeniswetenschap name lijk weigert men vaak princi pieel om rekening te houden met het handelen van God. Zo beneemt men zich van tevoren het zicht op Gods werk. En stel je nu eens voor dat de archeo- i} 5 tot 7 bloemen. f— Potmaat 13 cm. Aanbieding deze week geldig of zolang de voorraad strekt. U vindt ons achter het BP station Kerk en Zanen. W’VEEN/BOSKOOP - Sjoel kampioen André van Gemeren (Boskoop) heeft de hoogste score behaald (I4I9 punten) bij de Waddinxveen sjoelers. Jan Kersbergen werd een goede tweede (I399), Kees Kuypers, de leider van het klas sement werd derde met I395 en Wim Slingerland Jr. (Moord recht) 4e met 1392 en 5e Henk van Beek I389 punten. Het algemeen klassement klas se A: I Kees Kuypers 141 3, 2 Andr van Gemeren I399, 3 Wim Slingerland Jr. I 3914 Jan Kersbergen I389 en 5 Dirkjan van Drunen I363 punten. Klas se B: I Gerard Vos I288, 2 Peter van Leeuwen 1283, 3 Adri Faas 1268, 4 Teus Visser I263 en 5 Cees Slingerland I249. Stand: I Gerard Vos gemiddeld 12912 Teus Visser 1286, 3 Trudy van Dam 1280,4 Frans Bouwmeester I276 en 5 Cees Slingerland I265 punten. Klasse C: I Conny ’t Hart 1220, 2 Floor van Abshoven 1215, 3 Cor van Gils 1207, 4 Cees van Wijk II83 en 5 Ceron van Beek I 174. Stand: I Floor van Abshoven I 183, 2 Gert Kersbergen I I82,3 David Sinnema I 180,4 Cees van Wijk I 178 en 5 Corry ’t Hart I I76 punten. Klasse D: I Wim Slin- Den Hertog: „De Christelijke Gereformeerde Kerk van Boskoop ken ik nog niet goed. Dat is logisch, lijkt me. Ik ben in Boskoop een paar keer voorge gaan in een dienst. Dat is alles. Ja ik weet dat er uit verschil lende plaatsen mensen in Boskoop naar de kerk komen. Ook uit plaatsen waar ook een christelijke gereformeerde kerk is. Boskoop is echt een streekgemeente. Dat is denk ik een gevolg van de polarisatie binnen onze kerken. Noem het - met die vreselij ke woorden - de lin ker- en de rechter vleugel, zo je wilt de behouden de en de wat meer verande ringsgezinde vleugel. Boskoop ligt daar zo’n beetje tussen in, geloof ik. Polariseren is niet iets goeds, zeker niet in de kerk, die immers niet van ons, maar van Christus is. Het uit elkaar groeien in onze kerken wordt naar mijn mening nog gestimu leerd door het feit dat er onder andere twee verschillen de jeugdorganisaties zijn, zodat het kan gebeuren dat jongeren uit dicht bij elkaar liggende ker ken elkaar nooit treffen, omdat ze in verschillende circuits optrekken. Naar mijn inzicht moeten we in de kerk niet allereerst kijken naar wat ons scheidt, maar naar wat - beter nog Wie - ons bindt. Het is met de kerk niet als met voetbal fans: als je van aanvallend voet bal houdt, kies je voor Ajax, wie van inzet en hard werken houdt kiest Feyenoord. De kerk is niet een vergadering van gelijkgezinden, mensen die het in alles met elkaar eens zijn. De kerk is de gemeente van Chris tus. Hij roept mensen samen. Het is meer als met familie: die kies je ook niet uit, die krijg je! In de kerk gaat het niet om wat wij mensen leuk vinden, maar om wat God te zeggen heeft. Misschien klinkt het idealis tisch, maar volgens mij is het bijbels om het zo te zeggen. De verdeeldheid in onze kerken, maar ook het feit dat er in Nederland zoveel verschillende kerken zijn, gaat me erg aan het hart. Ik ben daarom erg blij dat de gemeente van Boskoop gesprekken voert met de vrij gemaakte kerk in Waddinx veen. Dat is volgens mij de opdracht van Christus: de een heid zoeken.” Als aan Niels den Hertog wordt gevraagd of hij in Boskoop voor veranderingen gaat zorgen, zegt hij: „Ik kom hier als dienaar, niet als heerser. Mijn taak is het om de gemeen te te dienen. Hoe het in de toe komst gaat, weet ik niet, maar ik denk dat ik op termijn dege ne ben die vertrekt. Zo gaat dat met predikanten. Die blijven zelden hun hele leven één gemeente dienen. Als je je dat bewust bent, mag je de mensen in je gemeente nooit met zaken achterlaten die jij hebt doorge- BOSKOOP - Op dinsdag 23 november organiseert het reis fonds van de vereniging voor ouderen ’Ons Belang’ opnieuw een rit naar het Stadstheater in Zoetermeer voor de voorstel ling van ’Potasch Perlemoer’. Vertrek om 19.00 uur vanaf Parkzicht om eerst een rondje in Boskoop te rijden om de gas ten op te halen met de bus alvo rens richting Zoetermeer te rij den. Iedere Boskoper van 50 jaar en ouder kan mee. Een korte beschrijving: Potasch Perlemoer zijn twee eeuwig ruziemakende compagnons met een hart van goud. Zelfs als Alliance Potasch een sigaartje geeft aan Perlemoer is dat aanleiding om ruzie te zoeken. Ondanks alle moeilijkheden die ze met elkaar hebben, kunnen ze geen dag Boskoop,Waddinxveen en Zoe- zonder elkaar. Al was het maar BOSKOOP - In sporthal De Sporthoeve heeft BVP het opgenomen tegen Watergras I. Om mee te blijven doen in de bovenste regionen moesten de Boskopers uiteraard weer win nen. En dat zou ook gebeuren. Het gaat dus goed met de eer ste klassen Coach Jan Kok kon niet beschikken over de gebles seerde René Konijn. Zijn plaats werd ingenomen door Arjan van Dijk. In een aardige wed strijd probeerde BVP de tegen stander snel vast te zetten en kansen te creëren. Nadat er een paar gemist waren, kwam Watergras beter in haar spel. En zoals zo vaak, de club die de kansen niet benut, krijgt er zelf een om de oren: 0-I. Erger nog, ondanks pogingen van BVP om zich via een I -1 te herstellen, moesten de Kok- boys zelfs de 2-0 incasseren. Maar daarna kreeg BVP toch weer vat op de wedstrijd wat na diverse onbeutte mogelijk heden toch resulteerde in 2-I door Micha van Dam, na een fraaie individuele actie. 2-1 was tevens de ruststand. In de rust werden de spelers door Jan Kok en assistent- coach Edgar van Eeden (nog steeds geblesseerd) gewezen op hun fouten en kreeg men Kandidaat Niels den Hertog voor het knusse kerkje in de Nieuwstraat: den...” orde stel? Dat hangt ervan af. Ik weet nu nog niet wat er in mijn gemeente leeft. Het antwoord op die vraag hoop ik snel te horen. Als men over deze boe ken gesprekken wil, zal ik dat niet uit de weg gaan. Ik kan me ook andere onderwerpen voorstellen. Voorbeelden? Waarom bidden we? Of wat is het nut van het gebed?” -x

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 21