Floreant laat zich door Leiden in de luren leggen I Zwemmers schitteren op NK estafette Winst Agon heren I Colpa Optiek onderuit Weer zege Invictus Verrassende podiumplaats voor Van Zoest in zware Flora Cross fas?* Damesteams Gouwestaete liggen weer op koers Gebr.Van der Salm sponsort en bedankt Floreant! Geen voetbal Boskopers lopen met negen man pijnlijke Nederlaag op: 6-1 veelbelovend met binnen tien minuten een goede kans voor Koos Boer die zelf had kunnen schieten maar de bal (net niet goed genoeg) af gaf aan Roel de Mos. Ook Ron van der Laan kreeg een mogelijkheid. Van Beek: ’Als we in de eerste vijf minuten scoren, krijg je een totaal andere wedstrijd. Nu kwamen we in de eerste helft achter en na rust snel op 2-0. Daarna liepen we achter de fei ten aan.’ Aansluiting Uitgeschakeld Uitslagen 2C Heren I Dames I ■K •«si' ■fl I GOUWE KOERIER PAGINA 27 WOENSDAG 10 NOVEMBER 1999 3.58.52, wat resulteerde in een Met vier persoonlijke records zetten zij de Gouwestaete weer 4 persoonlijk records naar een fraaie eindtijd van 4.44.70, wat 5.08.84. Met deze prestaties in het achterhoofd en de progressie Salm akkoord ging met een hernieuwd spon- sorschap, bedacht het damesteam van Floreant een leuk bedankje. Dat werd een unieke foto, waarop goed uitkwam dat de dames hard aan nieuwe tenues toe waren. Ook was de naam Van der Salm duidelijk in beeld gebracht. Deze geste werd zo op prijs gesteld dat Gebr. van der Salm een advertentie met het bedankje in de GK zetten. Onlangs, bij de presentatie van de nieuwe tenues werden vrouwen, kinderen en de gebroeders met cadeaus overladen. Rob en Hans waren buitengewoon verrast. Ook waren zij verbaasd toen de dames aanboden een avond te komen helpen bij het potten van planten. Zoals waarschijnlijk bekend is Gebr. Van der Salm gespecialiseerd in de kweek van Gaultheria, Lavandula, Salix en Pernettya. Op de foto tonen de Floreant-dames de Pernetty- a’s. Dat er uit de verbintenis Floreant-Gebr.Van der Salm iets moois aan het opbloeien is, is wel duidelijk. De broers: „Het sponsoren van zo’n team is gewoon hartstikke leuk. De club en de meiden laten merken dat ze onze spon soring waarderen en wij zijn verguld voor de originele aandacht de zij aan ons besteden." de ’nabije’ toekomst zeer nog meer van deze ploeg verwach ten. BOSKOOP - Wegens afkeu ring van het veld is Floreant zondag dit weekeinde niet in actie gekomen.Wel gespeeld zijn de wedstrijden DOSR- ROAC 2-I en Meerburg- UDO 7-3. Meerburg leidt op dit moment, gevolgd door Roodenburg en Lisse. Floreant staat op de vierde plaats. Komende zondag speelt Floreant uit tegen Warmunda om 14.00 uur. BOSKOOP - De omgekeerde wereld. Een sponsor die de club bedankt die hij sponsort. Dat was vorige week in de GK te zien. Gebr. Van der Salm, sponsor van Floreant-dames I bedankte de Floreant-dames voor de mooie foto’s. En dan te weten dat de dames de spon sor met deze foto’s wilden bedanken. Het lijkt erop alsof het grote bedanken - in de positieve zin van het woord - is losgebarsten. Hoe zit een en ander in elkaar? De broers Hans en Rob van der Salm, oorspronkelijk afkomstig uit Hazerswoude, startten in 1988 een nieuw bedrijf op de Kooiweg in Boskoop. De zaken gingen goed, ze kenden een paar voetballende dames, en dus werd Gebr. van der Salm zes jaar geleden (hoofd)sponsor van Floreant-dames I .Toen de tenues zo goed als versleten waren, klopten de dames weer aan bij Gebr.Van der Salm. En niet tevergeefs. Hoe wel beide broers meer binding hebben met Ajax zien ze ook de dames van Floreant wel zitten. Naar Ajax gaan zij overigens al vanaf de tijd van Tscheu-la-Ling en Lerby. Naar de dames van Floreant komen zij slechts bij heel bijzondere wedstrijden kijken.Toen Van der W’VEEN/BOSKOOP - Afgelopen weekeinde werden in zuidoost Beemster (Purmerend) de Nederlandse estafettekampioen- schappen voor junioren gehou den. Voor de ploeg van de Gou westaete een serieuze graadme ter om te zien hoe deze talent volle ploeg er landelijk voor staat. Na een intensieve voorbe reiding was de ploeg van trainer Ton v.d. Schrier klaar voor het óechte werkó. Deze voorberei- kon de derde treffer niet uitblij ven en de rust werd bereikt met een 2-3 achterstand. Colpa Optiek bleef aanvallend spelen en Kees Nanninga pikte een bal op uit de verdediging en Art Verzijl bracht de partijen weer op gelijke hoogte. Het spel bleef gelijk. Weer was het Kees die de bal bemachtigde en drei gend over de as van het veld naar voren stoof en zelf zijn exercitie afrondde, 4-3. De tegenstander echter wachtte en strafte af. Uitgekiend werd Colpa Optiek teruggedreven en, mede door weinig wisselspe lers, vloeiden de krachten weg. De stand liep op naar 4-7 en kort voor tijd was het weer Kees Nanniga die schuin inlo pend de eindstand op 5-7 bracht. Jammer, maar toch lek ker gevoetbald. Voorschoten - JAC afg., Leiden - Floreant 6-I, Monster - Vites se Delft I-2, Honselersdijk - BMT l-I.PEC Den Haag - KRV afg., Forum Sport - Lugdunum l-l. De stand: I. KRV 8-19; 2. Mon ster 8-17; 3. Forum Sport 9-14; 4. Vitesse Delft 9-I3; 5. Leiden 9-I3; 6. Voorschoten '97 7-I2; 7. JAC 8-1 I8. Honselersdijk 9- I I; 9. BMT 9-9; I0. PEC Den Haag 8-8; I IFloreant 9-8; 12. Lugdunum 9-7. Voor het eerste herenteam van Gouwestaete stond de uit wedstrijd in en tegen Sassen- heim op het programma. De vraag was wanneer de heren weer eens konden laten zien wat ze in hun mars hebben. De ploeg van trainer/coach Maar ten Schouten heeft tot op heden nog te weinig laten zien. Het team zit duidelijk in een dal en heeft nog niet de smaak te pakken in de tweede klasse. De heren moesten het afgelo pen zaterdag weliswaar doen zonder de jeugdige talenten Myk Middendorp en Paul Ver- wey, alsmede de nieuwbakken vader Mare Mommers, maar BOSKOOP - Afgelopen vrijdag speelde de volleyballers van Agon hun derde thuiswedstrijd van het seizoen. Het was een beladen wedstrijd, omdat zowel Agon als Jupiter nog ongeslagen waren.Agon begon de eerste set sterk en kwam met 4-0 voor. In het verdere verloop van de set kwam de tegenstander nog iets terug, maar maakte geen schijn van kans en Agon won deze set met I5-5. In de tweede set kwam John van Beelen onver wacht in het veld. De krachts verhoudingen bleven hetzelfde als in de eerste set. Agon ging hierdoor slordiger spelen en de servicedruk verdween. De set werd ondanks dat met duidelijke cijfers gewonnen. De setstand was I5-6. Vervolgens maakte Agon 'de wedstrijd af. De laatste set was weer wat beter dan de tweede set. Hierdoor ging Agon met drie punten aan de haal. Over twee weken speelt Agon heren weer een thuiswedstrijd om 21.00 uur op de gebruikelij ke vrijdagavond. treffer te produceren. Roel de Mos werd in kansrijke positie binnen de zestien aangetikt en Gerrit van den Berg schoot vervolgens de toegekende strafschop binnen: 2-1 Kort daarna moest De Ruiter trekkebenend van het veld af. Hij werd vervangen door Chris Miltenburg die meteen van dichtbij een mogelijkheid kreeg op de gelijkmaker na een diepe pass van Adriaan van Herk. Maar Chris durfde het kenne lijk niet aan en produceerde een voorzet waar niets meer uitkwam dan een corner. Nadat ook Theo van der Lip verzuim de van enige afstand op doel te knallen, ontstond uit de tegen aanval de 3-I. De doelpunten maker legde, slalommend vanaf de middenlijn de complete defensie van Floreant in de luren. Even later moest Erik Koetsier ingrijpen omdat Van BOSKOOP - Ook bij bar slecht weer en een onbegaanbaar, modderig parcours blijft de Rabo Flora Cross populair. Net als vorig jaar trok het evene ment zeshonderd deelnemers uit de hele regio naar Boskoop, onder wie een paar heuse cracks. In de zuigende klei was de Keniaan Samuel Rango Olengu- ra (26) oppermachtig. Het slechts 47 kilogram wegende mannetje was in het voordeel omdat hij nauwelijks in de blub ber wegzakte. Joost La Lau van Leiden Atletiek, de Nederland se titelhouder korte cross, kon Olengura een tweetal rondes bijhouden maar moest hem daarna laten gaan. Thuisloper Fred van Zoest, die al opviel in de Coenecooploop, kon La Lau lang bedreigen. Op de finishlijn had hij slechts drie seconden achterstand op La Lau; goed voor een bronzen plak. Een fraai resultaat voor de Bos koper, die vooraf tekende voor een plaats bij de eerste tien. „Met sterke mannen als Olen gura, La Lau, Najib en de win naar van vorig jaar Koen Raay- makers, gaf ik mezelf niet veel aan de kant van Agon. De Boskoopse dames slaagden er door een overtuigende midden- aanval van Annemarie Groot- endorst nog in terug te komen tot 11 -10, maar konden de klus niet klaren. Met 15-10 moest de eerste set uit handen worden gegeven. Het enthousiasme was in de tweede set ver te zoeken. In de verdediging was men niet alert genoeg, waardoor Deo met name tactische ballen veel kon scoren. Veel aanvalsballen kwamen via het blok op de grond terecht. Zo gebeurde het dat de Boskoopse dames ook in deze set weinig konden uitrich ten. Met 15-8 ging de tweede set verloren. Gelegenheidscoach Marco Weismann zette invalster Carolien Kamps in de derde set in op de buitenpositie. Hoewel zij een goede invalsbeurt maakte kon zij het tij niet keren voor de dames. Deo speelde hun eigen spel en Agon liep voornamelijk achter de feiten aan, hetgeen resulteerde in I5-2 setverlies. Aanstaande vrijdag treedt Agon thuis in de Puttelaan aan tegen Radius/MVC. Tenslotte werd het kampioen schap afgesloten met de 4xl00m schoolslag. Ook hier werden alle persoonlijke beste tijden weer hele goede derde plaats. Na deze flink aangescherpt. Nico Baarda, op de zwemkaart bij de junioren, prestaties van formaat was het Bij de 4xl00m vrije slag was het voor de (vol zelfvertrouwen) ploeg weer een waar zwemfes- tijn. Na een indrukwekkende voor de ploeg niet zo moeilijk om zich op te laden voor de 4x 100m rugslag. Ook hier zwom men Het missen van levensgrote kansen in de eerste vijf minu ten, te weinig strijdlust bij het gros van de spelers, het gebles seerd uitvallen van twee onmis bare krachten en twee onge lukkige rode kaarten, waarvan een voor de wel uitblinkende keeper Jan Paul van Willigen, vormen bij elkaar de verklaring voor de grote nederlaag in een wedstrijd die Floreant met negen man beëindigde. Twaalf minuten voor tijd, bij een 3-I stand en toch nog mogelijkheden voor het op dat moment met tien man spelen de Floreant, was het breekpunt in deze door regen en wind geteisterde, troosteloze partij. Bij het voorkomen van een doelpoging van Leiden kreeg Jan Paul van Willigen de bal tegen zijn hand. De opmerkelijk punctueel fluitende Goudse scheidsrechter Kevin Blom trok onmiddellijk de daarbij voorgeschreven kleur kaart: rood. In de geest van de wed strijd had hij geel kunnen geven, temeer daar hij vijf minuten eerder al invaller Erik Koetsier met rood had wegge stuurd vanwege diens tweede gele kaart. Trainer René van Beek noemde de rode kaart voor Van Willigen dan ook heel triest. „Rood kan natuurlijk, maar er zijn scheidsrechters die in zo’n wedstrijd gewoon geel geven. Blom wil hogerop en met een controleur langs de lijn floot hij dus volgens het boekje”, aldus Van Beek. Ruiter. Ditmaal scheurde hij een kuitspiertje waardoor hij weer voor een paar weken uit geschakeld is. De problemen blijven zich dus opstapelen voor Van Beek die nog steeds niet kan beschikken over de geblesseerde Martin Uittenbo- gaard en Pieter van der Loo. Floreant begon nog Afzien in de blubber met in de greppel (tweede van rechts) Boskoper Peter Pauw. (Foto.A. Fioole) Het was één van de teleurstel lingen die de Gouwenaar zater dag te verwerken kreeg. Al na twintig minuten moest verdedi ger Martin Geers er af met een hoofdwond die later met drie hechtingen gerepareerd moest worden. Doorbijter Geers wilde zelf verder voetballen, maar verzorger Cees Bonefaas vond dat onverantwoord. Geers werd vervangen door Erik Koetsier, een speler die altijd tot op het randje wil gaan en dat, voor het neerleggen van een tegenstander, al na twee minuten moest bekopen met een gele kaart. In de tweede helft was het raak bij de dit sei zoen al zo geplaagde Robert de kans. Omdat de krachtlopers in het voordeel waren boven de souplessejongens, schopte ik het ver. Ik ben heel blij met dit onverwachte resultaat”, zei hij. Vlak voor het begin kreeg Van Zoest van zijn Goudse sponsor Hans v.d. Water een paar spe ciale spikes aangereikt met veel rubber doppen. Dankbaar: „Die schoenen zorgden ervoor dat ik niet onderuit ging en als een van de weinigen vrij soepel over de kleiruggen danste.” Zonder spikes was het niet te doen, merkten voral de deelne mers aan de prestatieloop. Zij glibberden alle kanten op en zaten van top tot teen onder de modder. Ook Hans van Beek hield de eer van AV’47 hoog. Hij finishte op slechts 32 seconden achter Van Zoest als vijfde en hield zelfs I998 winnaar Raaymakers achter zich! Bij de dames ging de overwinning naar Erika van der Bilt van Leiden Atletiek. Uitslagen:senioren I,Olengura, 9 km in 35 minuten 2! secon den. 2 La Lau (35.50), 3 Fred W’VEEN/BOSKOOP - Zondag 7 november was het druk in sport hal De Duikelaar. Zes teams van badmintonvereniging Invictus speelden thuis. Invictus 2 speel den tegen Schoonhoven I. Het bleek al snel dat Invictus een stuk sterker was dan de tegenstander. Zonder veel moeite werden 3 van de vier enkels gewonnen. De heren hadden ook weinig tegen stand in de dubbel. De dames dubbel werd wel een echte wed strijd, hoewel deze toch een zeer vreemd verloop had. Nadat Maai ke v.d.Weij en Corrine van Zijl de eerste set met 12-15 hadden ver loren, kwamen ze sterk terug met BOSKOOP - In een spannende wedstrijd tegen Watergras is het Colpa Optiek niet gelukt om in de bekercompetitie nog een perspectief vervolg te bereiken. De hele wedstrijd was er wel een wankel evenwicht. In de aanvang was het Kees Nan ninga die de Boskoopse ploeg aan een voorsprong hielp. Snoei hard in de rechterbovenhoek. Het spel leek gemaakt te wor den door Colpa Optiek, maar het was Watergras die dat ook wel toeliet en als de kans er was speelden ze die doeltreffend uit. Na 16 min. was de voorsprong veranderd in een I-2 achters tand. Met enthousiast aanvallend spel lukte het toch weer langszij te komen. Een voorzet van Jaco Hoogendoorn bereikte Marten v.d. Drift die zonder pardon de gelijkmaker produceerde. Toch W’VEEN/BOSKOOP - Afgelo pen zaterdag speelde Gouwe staete uit- en zondag thuis wedstrijden. Zaterdagavond won dames I in Zoetermeer wederom royaal van WVZ. Deze keer werd het 19-1 Heren I werkte in en tegen Sassenheim een forse 7-3 achterstand weg en speelde uiteindelijk met 7-7 gelijk. Dames 2 bevocht een moei zame zege tegen Alliance Iin Zaandam werd het 7-5. Heren 2 kon het niet bolwer ken tegen Alliance 2 en verl oor met II-4. Zondagavond speelde dames I tegen Rapi- do’82 uit Haarlem en won met I5-4. Dames 2 deed goede zaken door ook van De Zijl/LGB I uit Leiden te winnen; 6-2. Na vorige week thuis met 27- 0 te hebben gewonnen van WVZ toog dames I afgelopen zaterdag voor de return naar Zoetermeer. Ook deze keer wonnen de Waddinxveensen royaal met 19-1maar de wijze waarop was anders. Probeerde WVZ vorige week nog zelf kansen te creëeren, deze keer trachtte de ploeg van trainer/coach Wim Groen via een felle pres sing Gouwestaete onder druk te zetten. Dat lukte maar gedeeltelijk, want de Waddinx veensen vlogen weer van alle kanten in de richting van het Zoetermeerse doel en namen gedecideerd een 0-2 voor sprong. Luid was dan ook het gejuich op de tribunes toen de nr 7 van WVZ I-2 liet aante kenen. Daarna lag het initiatief weer volledig aan de kant van Gou westaete. De ploeg van trainer coach Huib Maass creëerde kans op kans, doch door vele ongelukkige passes en onzorg vuldige schoten op het doel viel de score uiteindelijk niet zo hoog uit. De periodestan- den waren I-5,0-3,0-6 en 0-5. Voor Gouwestaete scoorden Gillian van den Berg 6x, Nata scha Baatje 4x, Ellen van der Weijden,Wendy de Frankrijker en Evelyn deTyssonsk 2x, Mir jam Overdam, Sandra Bercken- kamp en Marion van Hooft lx. Gouwestaete won ook haar tweede wedstrijd dit weekend. Na de uitwedstrijd, die de dames met I4-I0 wonnen, werd het nu thuis tegen Rapi- do’82 I5-4. Dat lijkt royaal, maar evenals zaterdag bij WVZ hadden de Waddinxveensen ook bij deze wedstrijd, met name in de eer ste twee periodes, veel kansen nodig om te scoren. Beide ploegen hadden zes overtalsi- tuaties onbenut gelaten en dat is kenmerkend. Ook werd nogal ’kort’ gefloten door de scheidsrechters. Niets lukte en pas halverwege de derde periode ging het een beetje lopen. De periodestan- den waren 3-12-0,4-1 en 6-2. Voor Gouwestaete scoorden Sandra Berckenkamp 4x, Ellen van der Weijden en Natascha Baatje 3x, Mirjam Overdam 2x, Gillian van den Berg, Petra Meerdink en Wendy de Frank rijker lx. Afgelopen vrijdag reisde het eer ste damesteam van Agon af naar Nootdorp om de strijd aan te gaan met de Dames van Deo. Helaas bleek Agon niet zo goed in haar vel te steken als in de afgelopen drie competitiewed strijden en moesten zij zonder punten huiswaarts gaan. De wedstrijd ging met 3-0 naar Deo. In de eerste set ging het aanvankelijk gelijk op. Wel bleek direct dat de dames uit Noot dorp veel rust in hun spel had den en dat ontbrak er bij Agon juist aan. Bij een stand van 5-5 kon Deo uitlopen door fouten Bij de 4xl00m wisselslag jongens ’84 en later was er meteen suc ces. Na Michael Jongenengel 111.51Nico Baarda 116.23), Joost Krommenhoek (0.58.40) tikte Mike Facey in de fantasti sche tijd van 4.28.77 als tweede aan. Alleen de torenhoge favoriet DWK moest de ploeg voor laten gaan in dit geweld, maar liet ding bleek de ploeg geen windei- gerenommeerde ploegen als de eren gelegd te hebben, want al bij Dolfijn, SG Dordrecht en streek- de eerste estafette was het raak, genoot v.Vliet Barracuda achter. I5-6, om vervolgens de derde met 5-I5 te verliezen. Ondanks dit verlies werd het toch 6-2. Bij het eerste team van Invictus liep het allemaal op rolletjes. Alleen in de heren enkels waren er wat problemen. Eerste heer Joeri Kraaijestein won in drie sets met 15-119-15 en 15-11De tweede heer Dennis Steenland moest helaas zijn meerdere erkennen in de tegenstander, want hij verloor met I2-I5 en I2-I5. De dames, Linda Wiegel en Marloes van Heteren, hadden geen problemen en wonnen makkelijk. Ook de rest werd gewonnen, waardoor het 7-1 werd. Leiden, dat in de eerste 45 minuten wel tweemaal de paal had geraakt, was zeker geen tegenstander waar Floreant tegenop hoefde te kijken. Alleen, te veel spelers presteer den onder hun niveau. Niette min wisten de Boskopers een kwartier na rust de aansluit- niveau zal wel wekelijks voor resultaat geknokt moeten wor den. Door alle spelers. Als dit niet gebeurt, krijgen we nog een moeilijke tijd.” Trainer en spelers rekenen er ook op dat het publiek achter de ploeg blijft staan, óók bij een nederlaag. Want winnen doe je met elkaar, maar verliezen ook. BOSKOOP/LEIDEN - De zaterdagvoetballers hebben het uit bij Leiden lelijk laten liggen. Er werd gevoetbald zoals het weer was. Heel erg slecht. De ploeg van René van Beek kreeg met 6-1 klop. Het klinkt afgezaagd, maar zoals bij eerdere nederlagen dit seizoen had het wéér niet hoeven te gebeuren. van Zoest (35.53), 4 Hakim Najib, 5 Hans van Beek, 6 Koen Raaymakers, 25 Leon van Prooijen (AV’47). Veteranen: I Hans van Wegen (Altis), 7 Jan Oskam (AV’47). Veteranen 2: I Tjibbe Krottje (AV’40), 8 Bas Slingerland (AV’47). Andere opvallende AV’47 verrichtingen bij de jongens C: 5 Vincent Cok, meisjes C: 6 Jozien Stolwijk. Jongens Dl: 9 Christiaan van Eek. Meisjes Dl: 6 Aranka Grootendorst. Jongens D2: 10 Tim van Gemeren. Meisjes D2: 5 Lizzy van Zalingen. Jongens PAI: 9 Imre Grootendorst. Meisjes PAI: 8 Iris Bakker. Jon gens PA2: 4 Melvin Slingerland, 6 Joost van Gemeren. Meisjes PA2: 5 Manon Kruit. Jongens PB: 10 Rens Paauw. Meisjes PB: 5 Suzanne Oudenes. Jongens PC: 5 Maarten v.d. Heiden. Meisjes PC: 4 Maureen Koster, 7 Meike Warnaar. Vier Waddinxveense winnaars: Joost Blokland (jongens A), Gijs v.d. Knaap (jongens C), Maarten Blokland (jonmgens D2) en Coen v.d. Harst (jongens PA2). De dames van Floreant-1 tijdens een korte werkonderbreking op het ultra-moder- ne bedrijf van Gebr. van der Salm. mét Niek de Leeuw in de gele deren. De Gouwestaeteheren kenden wederom een slechte start van de wedstrijd. Reeds in de eer ste periode keken de heren al tegen een achterstand aan van 3-1; alleen Jaco de Jong wist tot scoren te komen. De twee de periode was een vervolg van de eerste. Het was welis waar Gouwestaete dat het meeste balbezit had, maar het was Sassenheim dat profiteer de van de fouten van de Gou westaeteheren. Wouter Steller en Rodi Visser wisten de scha de te beperken tot een 5-3 achterstand halverwege de wedstrijd. „Onbegrijpelijk, er wordt fanatiek getraind, de inzet in de wedstrijden is gewoon goed, alleen het ren dement en zelfvertrouwen van de ploeg is heel laag”, aldus aanvoerder Remko Overdam. In de derde periode was het Jaco de Jong die via een strak afstandsschot de tussenstand in de derde periode op een 7- 4 achterstand bracht. In de laatste en beslissende periode was het alles of niets. Wouter Steller en Marc Faber verkleinden de achterstand tot 7-6. In een zeer hectische slot fase, waarin beide ploegen kansen kregen om te scoren, was het Erik van Beek die zijn doel rustig dicht timmerde en Remko Overdam die uiteinde lijk de 7-7 aantekende. Weder om een enigszins teleurstel lend resultaat van de Gouwe staeteheren. Aanstaande zaterdag 13 november spelen de bonds- teams van Gouwestaete thuis wedstrijden in Gouwebad ’De Sniep’ te Waddinxveen. Dames 1 opent de sessie om 18.00 uur tegen het altijd lastige Polar Bears I uit Ede. Heren I speelt om 19.00 uur tegen middenmoter Hoorn I uit de gelijknamige plaats. Om 19.45 uur speelt dames 2 tegen rode lantaarndraagster KZC I uit Beverwijk en heren 2 sluit om 20.30 uur de avond af met de wedstrijd tegen LZ 1886 3 uit Leiden. Roy zirkzee, Mike Facey en Joost Krommenhoek zwommen in resp. 1.16.49, 1.21.31, 1.16.68 en 113.96 naar een zeer fraaie vijf- Nico Baarda (113.92), Mike de plaats in een scherpe tijd van opening van Joost Krommenhoek Facey 115.40), Michael Jonge- in 0.53.74 kregen Nico Baarda nengel (l.l 1.42) en tenslotte 1.01.25), Mike Facey 1.02.00) en Joost Krommenhoek 1.03.56) in die wordt geboekt mogen we in Michael Jongenengel (1.01.53) vleugels en zwommen allen in fantastische pr’s naar een tijd van goed was voor een zesde plaats. der Lip zijn man had laten lopen. Onder de ogen van arbi ter Blom deed hij dat kennelijk iets te rigoreus wat hem zijn tweede gele kaart opleverde en dus kon gaan douchen. En Ger rit van den Berg kreeg een gele kaart voor aanmerkingen op de leiding. Door het wegvallen van Koetsier zag Van Beek zich genoodzaakt de zaak om te gooien. Het gretige Leiden rook meer succes, maar zag zich eerst nog gestuit door Jan Paul van Willigen die in zijn ijver de bal buiten de zestien met de hand raakte en naar de kant werd gestuurd. Richard Koelewijn moest zijn plaats voor de laatste twaalf minuten overnemen en Theo van de Lip werd er uitgehaald. Met elf tegen negen zou ook Koelewijn drie keer moeten vissen. Eerst benutte Leiden een strafschop gegeven na een overtreding van Koos Boer (daarvoor ook geel) en vervol gens liep de thuisclub in de slotminuten nog tweemaal sim pel over het uitgedunde en geknakte Floreant heen: 6-1. Voor René van Beek was dit verlies na het succes in Delft een grote tegenvaller. „Je denkt het lek boven water te hebben en dan word je meteen weer teruggeworpen. Ik merkte in de rust al dat een zekere matheid over de ploeg lag. Het voetbal hoeft niet altijd hoogstaand te zijn, maar op dit 261 fieti tttfefS J vanöffS/ idersï

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 27