I Met gratis geur! 50 Cyclamen Zeven brievenbussen voor wenskaartenactie NU OOK IN GOUDA J. Maasland nieuwe voorzitter van RPF A. Boonstoppel wordt nieuw bestuurslid ICW Invictus I gaat voor kampioenschap Die Gouwe Sanghers roemen akoestiek Ontmoetingskerk WN leert pech aan de auto verhelpen Nouwen bij werkgevers o Hypotheekrente 10 jaar vast onder de 6% J.P. Glerum veilt enkele werken van Jan Neven (2I) G?OEN7|J<| Bevestiging predikante WADDINXVEEN - Komende zondagmiddag 21 november om drie uur zal in de Remonstrantse Kerk aan de Zuidkade mevrouw ds.A.S. Lenselink uit Leiden bevestigd worden als plaat selijk predikante. Extra handhaving van de politie in millenniumnacht Heerlijk geurend GroenRijk De Bosrand Prinsen Schouw 1, 2394 CX ALPHEN A/D RIJN Telefoon (0172) 47 52 99. Fax (0172) 49 52 51 A. Ij van Naast de Praxis Goudkade4 Gouda 1 •JÉ Per stuk 5.00 Nu 2 voor HET RIJKE TUINLEVEN GRATIS PARKEREN WOENSDAG 17 NOVEMBER 1999 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN worden. In Europees verband herinnering Mr. Paul I WOONMODE dam zijn bestuurslidmaat schap ter beschikking heeft moeten stellen. Naast praktijkles was er ook de theorie voor de deelnemers aan deWN-cursus ’Pech aan de auto’. Deze theorie werd gegeven door Hans Vergeer. (Foto: Mega-Color). vermelde werk was opvallend dat de sopraan met soms te veel gevoel voor dramatiek het werk ten gehore bracht. Die Gouwe Sanghers sloot het eer ste gedeelte af met ’Jacob’s Ladder’ en ’Oh, Mary don’t you weep’. Dat het mannenkoor ook het a capella-werk beheerst kon het publiek horen in ’Trees’ (O. Rasbach), in ’Wanderers de rust duidelijk voelbaar was, in ’Der Lindenbaum’ (F. Schu bert) met goed op elkaar afge stemde partijen en in ’Aus der bijeenkomst over het leven, werken en elkaar bereiken in de 24 uurs-economie van het komende millennium. Op deze bijeenkomst zal spre ken mr. Paul A. Nouwen, oud- hoofddirecteur van de Konink lijke Nederlandse Toeristen bond ANWB en oud-mede- werker van de verzekerings maatschappij Nationale Neder landen. Hij is thans in verschillende schappelijke organisaties en het bedrijfsleven en bereidt de stad Rotterdam voor om Culturele Hoofdstad van Europa te zijn in het jaar 2000. Het doel van de actie is een grote verzameling millennium- groeten bij elkaar te krijgen in daarvoor speciaal ontworpen brievenbussen. een kiezen zij dan voor een staten bond in plaats van een federa tie. De driemansfractie is vooral Dezè week gaat de hypotheek rente weer omlaag. En waarom zou u hiervan niet willen profite ren! Immers, u betaalt toch niet graag teveel. Omdat lang niet alle banken gelijke rentetarieven heb ben loont het de moeite de ban ken met elkaar te vergelijken. Van der Loo Hypotheken werkt samen met meer dan 20 verschillende banken. Wilt u weten of u voor de verlaagde rente in aanmerking komt? Bel Van der Loo Hypothe ken voor een vrijblijvend advies. Wij geven u een deskundig en onafhankelijk advies en gaan voor de laagste lasten. Dit kost u slechts een uurtje van uw tijd. Van der Loo Hypotheken (0172)21 37 15 WADDINXVEEN - De bekende veilingmeester Jan-Pieter Glerum heeft enkele schilderijen van de 21 -jarige Waddinxveense kunstschilder Jan Neven (Jan Dorrekenskade-Oost) geveild. Dat gebeurde in de centra le hal van het Unilever Corporate Centre aan het Weena in Rotterdam bij de opening van een expositie van negen jonge kunste naars uit het gehele land. De officiële opening werd verricht door Antony Burg- mans, voorzitter van de Raad van Bestuur van Uni lever NV. Aan de opening van deze expositie was een veiling verbonden, waarvan de opbrengst ten goede kwam aan de Stichting FSHD ten behoeve van wetenschap pelijk onderzoek naar de oorzaken en geneeswijzen van deze zeer zeldzame spierziekte. De expositie met in totaal acht werken van de Wad- dinxvener Jan Neven (waarvan 'De Zwarte Handschoen’ en ’Geleegd’ werden geveild) en acht andere net afgestudeerde kunstenaars is tot vrijdag 26 november in Rotterdam te bezoeken. Jan Neven studeerde dit jaar af aan de Koninklijke Academie voor Beeldende Kunst in Den Haag. Hij exposeerde eerder in de Academie, in Pulchri Studio en bij Ernst Young, alle drie in de residentie. Zijn onderwerpen zijn gekozen vanuit zuiver schil derkunstig oogpunt. Door slaggevend daarbij is de vraag of hij met een bepaald onderwerp een goede compositie kan maken. Gaandeweg is Jan Neven zich steeds meer gaan inte resseren in ’licht’. Wanneer hij licht schildert, probeert hij tevens te ver wijzen naar het goddelijke licht. Het is zijn doel om schilderijen te maken waarin dit het eigenlijke onderwerp is. Het bestuur van het ICW heeft besloten dat bestuurs lid WM. van Leeuwen het secretariaat van het vertrek kend bestuurslid zal overne men. Het voorstel is voorts om in de ontstane vacature directeur A. Boonstoppel jr. van het gelijknamige auto mobielbedrijf te benoemen. Statutair kunnen tot zeven dagen voor de aanvang van de vergadering door tenmin ste vijf leden schriftelijk tegenkandidaten worden gesteld.Voordat de bijeen komst van het ICW begint kunnen er in restaurant ’Bibelot’ winterse stamppot ten worden gegeten. De bevestiging zal worden gedaan door mevrouw ds. C.W van Veen-de Graeff. Ds.Anniek Lenselink volgt ds.J.Tromp op. De nieuwe predikante heeft zich dins dagavond 16 november op de gemeenteavond van de Remonstrantse Kerk voor gesteld. Ds. Lenselink heeft in augustus van dit jaar haar proponentsexamen afge legd aan de Theologische Faculteit in Leiden. Naast haar part-time predikant schap is zij docente aan een pedagogische academie in Rotterdam. WADDINXVEEN - De ledenvergadering van de ondernemerskring ’Indus trieel Contact Waddinxveen’ (ICW), waar secretaris-gene- raal prof.mr. G.A. Geelhoed van het ministerie van Alge mene Zaken zal spreken over 'Nederland vanaf 2000’, begint volgende week dins dagavond 23 november om half acht in restaurant ’Bibe lot’ (Limaweg). De bijeenkomst is een half uur vervoregd voor het afhandelen van een paar huishoudelijke zaken. Eén daarvan betreft de verkiezing van een nieuw bestuurslid. Dit is nodig geworden omdat drs. R. Zoutendijk door het aanvaarden van een functie op het hoofdkantoor van ABN-Amro in Amster- De eerste brievenbus werd namens de gemeente Waddinx veen in ontvangst genomen door Dinette Wijnen, bestuurs- voorlichtster in het gemeente huis aan het Raadhuisplein. Onder de muzikale klanken van de Waddinxveense muziekver eniging ’Concordia’ en in aan wezigheid van de Waddinx veense carnavalsvereniging ’De Gouweslobbers’, gestoken in hun prachtige nieuwe cos- tuums, stopten de bestuurs- voorlichtster en de voorzitster van de Stichting Vriendschaps band Waddinxveen - Pehlrimov de eerste wenskaarten in de bus. De overige zes brievenbussen zijn geplaatst in de Openbare Bibliotheek (Van Mecklenburg Schwerinlaan), de Passage (reis- commissies buitenlandse zaken en transport. Op het laatste terein zet de heer Van Dam zich in voor een inhaalverbod voor vrachtwagens, vervanging van vliegverkeer over korte de SGP/GPV/RPF kwam de afstand door vervoer per hoge snelheidstrein en vrachtver voer over water. bureau Holland International), de Luifelbaan (Garantmarkt), het Koningin Wilhelminaplein (Wereldwinkel), het centrum voor kunstzinnige vorming Kreater (Kerkstraat) en de Zuidplas (Plusmarkt). Ook op deze plaatsen zorgde Concordia voor de muzikale noot en attendeerden De Gou weslobbers met prins Carnaval en zijn gemalin de aanwezigen op de wenskaartenactie. Aan de inzending is als prijs verbonden een reis naar Wad- dinxveens Tsjechische zusters tad in juni 2000 om het ’Dobry-Den Weekend’ mee te maken. PAGINA 29 De Stichting Vriendschapsband Waddinxveen - Pelhrimov hoopt dat veel Waddinxveners aan deze actie zullen meedoen, zodat er een recordaantal wenskaarten op 7 januari 2000 - de slotdag van de actie - uit de brievenbussen tevoorschijn kunnen worden gehaald. maatje te klein voor haar tegenstander maar Marloes van Heteren wist haar single te winnen en zorgde voor een 2-2 tussenstand na de enkels. De herendubbel gingdit seizoen nog niet verloren. Ook deze keer wisten de mannen in een mooie pot het punt binnen te halen. gehouden van de Politieke blij met het zitting hebben in de Federatie (RPF) in Waddinx veen is J. Maasland gekozen tot nieuwe afdelingsvoorzitter. De avond zelf stond in het teken van de Europese politiek. Europarlementariër Van Dam van aanwezigen daarover vertellen. De volksvertegenwoordiger maakte duidelijk dat christelijke politiek zich wat hem betreft ook bezig moet houden met zaken die het nationaal bestuurlijk niveau overschrij den, zoals handelspolitiek, milieuproblemen en het asiel- vraagstuk. Wat betreft de Europese han delspolitiek ten aanzien van de WADDINXVEEN - De politie Hollands Midden zal tijdens het millennium gedurende die nacht aanvullende maatregelen treffen om de openbare orde en veiligheid te handhaven. Dat heeft de korpsleiding maandag in een persbericht meegedeeld. Zo is, zelfs meer dan in voor gaande jaren, extra personeel in dienst geroepen om een redelijk niveau van rust, orde en veiligheid te garanderen. Dat wil de politie bereiken door zoveel mogelijk in de dor pen en wijken aanwezig te zijn enio nodig in een vroegtijdig stadium in te grijpen.Tegen ern stige feiten zal echter direct worden opgetreden. Aan bedrijven is wel geadvi seerd om die nacht zelf maat regelen te treffen om de onderneming te beschermen tegen voorkomende vormen van criminaliteit en storingen. Dat betekent echter niet dat bij meldingen van bedrijven niet wordt in gegrepen. Als er op dat moment voldoende politie capaciteit aanwezig is, zal de melding vanzelfsprekend naar behoren worden afgehandeld. Alleen in geval van personele schaarste zal een beroep wor den gedaan op de ondernemer zelf om tijdelijke maatregelen te treffen. Daarover zijn de ondernemers in de regio op de hoogte gesteld via de Kamers van Koophandel. GOUDA/WADDINXVEEN - De afdeling Hollands Midden van de Hollandse Werkgevers Vereniging (HVW) houdt vol gende week woensdagavond 24 november van vijf tot zeven uur in multifunctioneel cen trum ’De Oostpoort’ aan de la’ (j. Livingstone), ’The day you Goverwellesingel in Gouda een sangs this song’ (D. Ravenal) en ’Olisten Sister’ uit ’Snowboat’ (J. Kern). Aan het eind van het program ma zongen zowel koor als soliste gezamenlijk ’My favouri te things’ (R. Rodgers) en ’I could have danced all night’ (F. Loewe). Voor begeleiding op piano zorgde Marijn Slappen- del, pianist en organist van pro fessie.Tevredenheid bestond na afloop van het concert zowel bij uitvoerenden als toehoor- functies betrokken bij maat- ders. Resumerend kan worden gesteld dat de regiobewoners een avond hadden waarbij ze genoten van kwalitatief hoog gegradeerde zang. De dames wonnen niet en de tussenstand was 3-3. De beide mixen werden gewonnen en de overwinning was zeker gesteld. Invictus staat nu 3 punten los van de nummer twee. Het kam pioenschap lijkt binnen handbe reik. Maar er staan nog 7 wed strijden voor de deur waarin de nodige punten nog moeten worden zeker gesteld. Het tweede team speelde uit in Delft. ’Het was een gezellige wedstrijd’ volgens Maaike v/d Weij. Hoogstwaarschijnlijk kwam dit ook de de gemakke lijke 7-I overwinning. Alleen de mix van Frank Keizer en Maai ke ging de mist in. WADDINXVEEN - De jaarlijk se tweedaagse cursus ’Pech aan de auto’ van de afdeling Wad dinxveen van de vereniging Vei lig Verkeer Nederland (WN), die traditiegetrouw werd gehouden bij autobedrijf Van Leeuwen BV op het bedrijven park Coenecoop, is weer een succes geworden. De in totaal 4I deelnemende cursisten werden gesplitst in twee groepen. De ene groep begon met de praktijk en de andere groep kreeg eerst theo rieles. In de garage van het autobedrijf werd gedemonstreerd hoe kapotte lampen moeten wor den vervangen en waar ieder lampje in de auto eigenlijk voor dient. Vervolgens werden onder toe ziend oog van alle deelnemers de zekeringen, olie, water, accu en andere onderdelen onder de loep genomen. De monteurs gaven uitleg en lieten zien hoe alles werkt. In de cursus werd ook aan dacht besteed wat er zelf alle maal gedaan kan worden om pech met de auto onderweg zoveel mogelijk te kunnen voorkomen. De tweede avond mochten de cursisten banden verwisselen. De uitleg daarbij werd even eens gegeven door monteurs van autobedrijf Van Leeuwen BV. Hans Vergeer, bestuurslid van de WN-afdeling Boskoop en werkzaam als secretaris bij het Provinciaal Overlegorgaan Ver keersveiligheid Zuid-Holland, nam het theoretische gedeelte voor zijn rekening. Van hem kregen de cursisten veel tips hoe te handelen bij pech onderweg. Na de twee avonden gingen de deelnemers vol lof weer naar huis met het boekje ’Veilig in de auto’ met twintig tips. voor de Nederlandse agrariër. De Eurorafractie van SGP/GPV/RPF kiest wat de Europese samenwerking betreft voor het zogenaamde subsidiariteitsbeginsel, betekent aan een bestuurlijk orgaan overlaten WADDINXVEEN - Tijdens de vorige week donderdagavond I I november najaarsvergadering Reformatorische WADDINXVEEN/BOSKOOP - Er waren twee zaken waar het publiek het unaniem over eens was op vrijdagavond 12 novem ber. De Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde in Waddinx veen is een zeer goede con- certruimte en het Boskoopse mannenkoor ’Die Gouwe Sang hers’ (DGS) en de solisten Lis ette Emmink (sopraan) en Marijn Slappendel (piano) bewezen door hun uitstekende zang- en pianoprestaties deze ruimte waardig te zijn. Na het openingswoord door voorzitter Leo Verweij werd Verkrijgbaar in diverse kleuren. Maat 30-35 cm Aanbieding deze week geldig of zolang de voorraad strekt. U vindt ons achter het BP station Kerk en Zanen. het publiek vanachter uit de Ontmoetingskerk verrast door het koor met het DGS-lied. Naar het podium toelopend zong het koor het Boskoops Volkslied, gecomponeerd door J. Erkelens op tekst van de heer Splinter, voor de aanwezigheid van Boskoops eerste burger K. van Rijsdijk. Alle lof komt in de eerste plaats de vakbekwame dirigent Jeroen Bosman toe. Hij liet zijn koor en de sopraan zingen en hoe! En met succes, gelet op het ovationeel applaus dat na de gezamenlijke uitvoering in de kerk weerklonk. Geboeid zat het publiek als het ware op de punt van de stoel te luisteren. Er werd deze avond een programma gebracht, waarin opera, musical en klassieke koorwerken de ’hoofdschotel’ vormden. Voor de pauze zong Die Gouwe Sanghers onder andere ’Daar was een wuf die spon’ (H. Strategier), ’Le Rossignol’ (A.M. Gréty), ’Soldatenkoor’ uit Faust (C.H. Gounod) en ’The Creation’ (A. Vos). Dit schep pingsverhaal blijft altijd boeien. Lisette Emmink soleerde in de liefdesaria uit het Italiaanse liedboek ’Caro mio ben’ van T. Giordani. Uit de opera ’La Forza del Destino’ van Verdi zongen Die Gouwe Sanghers en Lisette Emmink, onder steund door Marijn Slappendel, het wereldberoemde ’LaVergi- ne degli’ Angeli’. Hierin was duidelijk waar neembaar dat de soliste een brede podiumervaring heeft, terwijl de pianist het geheel zeer luchtig begeleidde. Uit de opera ’Rigoletto’ van Verdi zong het mannenkoor zeer geheimzinnig en vol span ning het lied ’Zitti’, Zitti’. Liset te Emmink was Norina uit de opera ’Don Pasquale’ van Donizetti en zong schalks het lied ’Cavatine’, waarmee zij de mannen in de kerk probeerde te verleiden. Het Boskoopse mannenkoor en de sopraan zongen vervol gens de negro-spirituals 'Steel away’ en 'Joshua fit the battle of Jericho’. Beide werken werden mooi vertolkt, met name bij het eerst Bij dit laatste spelen volgens WADDINXVEEN - Het afgelo- Europarlementariër Van Dam pen weekend was alweer de 7e zaken als de mogelijke invoer speelweek van de badminton- van hormoonvlees en de zeer in ’Wanderers slecht gehuisveste kippen uit de Nachtlied’ (B. Stümer) waarin Verenigde Staten van Amerika. Een eventuele liberalisering van de wereldmarkt op dit gebied WADDINXVEEN - De Stichting Vriendschapsband Wad dinxveen - Pelhrimov is zaterdag in verband met de komende eeuwwisseling begonnen met een bijzondere wenskaartenactie. De deelnemers aan de tweedaagse WN-cursus ’Pech aan de auto’ kregen duidelijk uitlegd hoe zij het beste een band kunnen verwisselen. Ze moesten dat karwei ook in de praktijk uitvoeren. (Foto: Mega-Color). competitie. Voor veel teams is dit een punt waar ze kunnen kijken of er nog mogelijkheden voor een eventuele promotie in zit. Of dat er even extra hard mag volgens hem dan ook geen gewerkt moet worden om de onrecht doen aan de financiële degradatie te voorkomen. Traube’ (anoniem), een vrolijk positie van en de regelgeving Degradatie speelt voor het drinklied. voor de Nederlandse agrariër. eerste van Invictus zeker geen Deze muziekwerken werden De Eurorafractie van rol, dit jaar gaat men honderd door het Boskoopse mannen- SGP/GPV/RPF kiest wat de procent voor de promotie naar koor in de Ontmoetingskerk Europese samenwerking de eerste divisie. Om dit doel goed vertolkt. Pianissimo en betreft voor het zogenaamde te bereiken werd er zaterdag fortissimo wisselden daar waar subsidiariteitsbeginsel. Dat I3 november een belangrijke nodig eklkaar af, waardoor de betekent aan een lager wedstrijd gespeeld in Leids- melodie perfect doorklonk. bestuurlijk orgaan overlaten chendam. Team I speelde daar Niet onvermeld mag blijven dat wat aan hen overgelaten kan tegen Orbital, de nummer twee een aantal koorleden een dub- worden. In Europees verband in de strijd om het kampioen- belkwartet vormde en het Est- schap, Invictus staat op de eer- lands Volkslied ten gehore ste plek. Joeri Kraayestein wist brachten. Dit ter herinnering Mr. Paul door middel van goed spel de aan een bezoek in het verleden eerste overwinning veilig te van het jeugdkoor ’Noorus’. NOUWGD stellen. Daarna volgde een ver- Hierna soleerden zowel koor schrikkelijk spannende heren als soliste in de wereld van de kij \*/pr|/npvPrQ enkel waarin Dennis Steenland musical. Er ontstond geroeze- J O met I5-I2 in de derde set verl- moes in de kerk toen de koor- oor. Linda Wiegel was een leden zich omdraaiden en de smokingjasjes uitdeden en zich toonden met een prachtig gil let. Solisten en koor zongen en speelden naar grote hoogte in ’Over the rainbow’ (H. Arlen), 'The Nightingale’ uit ’Cinderel- Ook de landen aan de Middel landse Zee kunnen volgens hem immers veel meer dan tot nu toe hun kustwateren hier voor benutten. Na het beantwoorden diverse vragen keerde ieder met een verhelderde blik op het reilen en zeilen van de World Trade Organisation spe- Europese politiek huiswaarts, len volgens hem op dit moment Er kon worden teruggezien op voor een christen belangrijke een geslaagde avond, zaken. Hij noemde de gerechtigheid voor arme landen, de schep pingsorde in verhouding tot genetische manipulatie en de houding ten opzichte van die renwelzijn. (donderdag koopavond)

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 29