Gehandicapten laten zich horen Gemakkelijke zege Cadenz op Zwolle Ook lllusion-trainster Waddinxveners onder indruk van de NewYork-marathon Souburgh 3e fase: koopappartementen voor ouderen Kinderschrijfster komt zelf in bibliotheek Marietta Petkova speelt op kamermuziekconcert Brede selectie helpt Gouwestaete naar brons NK geplaatst Afzakkertje Zenderuit- breiding Zevenhuizen- Moerkapelle Enveloppen actie Kw-Plein WOENSDAG 17 NOVEMBER 1999 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 33 Winter, veel werk! 8 I I Geen WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Van Breda Bos Tuin ontvangen? Bel 0182 - 63 03 32 zagen snoeien hakselen kloven blazen verwarmen slijpen service Hobby-kioofmachine Compact en krachtig 4 TON! vanaf 995,- 63 modellen TUINGEREEDSCHAPCENTRUM Van Breda Kaagjesland 47 - 2811 KK Reeuwijk Tel.: (0182) 39 22 74 - (0182) 39 59 65 1 S'. r/ lllustratie:Trebbe Bouw West bv. raad daar zij de consequenties t.a.v. de gemeente begroting niet konden overzien. inleveren van al dan niet elek trische vervoersmiddelen in de winter. Voor de leden van het CDA, in een fraai PR van 0.58.95. Ook Nanda Gerling toonde haar talent op de lOOm wissel- ling Midden Holland, weer haar maandelijkse inloopochtend in WADDINXVEEN - De derde fase van het Souburgh-complex bestaat uit 43 koopappar tementen (6 penthouses, drie kamer- en vier- kamerwoningen) die in 2001 worden opgele verd. Het gebouw beslaat vier verdiepingen en een vleugel met drie verdiepingen. Het is een project van Trebbe Bouw West. De gemeente Waddinxveen, Woonpartners en Woonzorg Midden-Holland hielpen mee met de ontwik keling. De doelgroep zijn 65-plussers met zor- gindicatie uit de regio. De woningen zijn voor zien van een anti-speculatiebeding. De prijs van een appartement is gemiddeld 350.000,-.Volgens projectontwikkelaar Treb be een 'scherpe prijs’.Trebbe mikt op mensen die hun huis goed verkopen en een apparte ment mét zorg terugkopen. „Na de twee fases van ieder 26 huurappartementen zijn nu de koopappartementen aan de beurt. Alles is aan elkaar gebouwd zodat de bewoners niet naar buiten hoeven als het weer wat minder is. Een arts kan snel ter plaatse zijn en de woningen hebben het seniorenlabel: lage drempels en aanrecht, aangepaste brievenbussen en gemak kelijke toegang voor rolstoelen. Als optie kun nen de bewoners een alarmverbinding krijgen met zorgcentrum Souburgh", legt ing.Van der Anne Frank-centrum en wel van 10.00-12.00 en van 13.00- 16.00 uur. WADDINXVEEN - Woensdag 24 november houdt de Welfare van het Rode Kruis in Wad dinxveen haar jaarlijkse najaars- verkoop. Hier zijn de mooiste borduur- en andere handwer ken te koop. De verkoop vindt Anneke Langendam: „Op 9 januari want dan wordt de halve marathon van Egmond gehouden. Met het laatste stuk van zeven kilometer over het strand”. 175 lopers, 125 supporters en twintig begeleiders onder wie mijn man Ron en Marjan, de vrouw van Leen. We werden verdeeld over drie hotels in New Jersey”. Vier jaar geleden besloten Anneke Lan gendam en Leen Burghoorn om samen te gaan hardlopen. Hij had gevoetbald bij Be Fair, zij deed aan tennis en volleybal. „Voor de grap deed ik op oude tennis schoenen met mijn dochter aan de Coe- necooploop mee. Het jaar daarop was mijn buurvrouw er ook bij. Zo is het gekomen. We hebben ons goed voorbe reid op de NewYork-marathon.We heb ben meegedaan aan de Zevenheuvelen- loop (Groesbeek) en de Dam tot Dam- loop (Amsterdam-Zaandam)”. Burghoorn: „We trainen twee keer per week. Op maandag- en donderdagavond. Dat is vaste prik. Bij ons is nooit de behoefte ontstaan om lid te worden van een club. Voor de NewYork-marathon organiseer de Radio Rijnmond speciale duurlopen in de Biesbosch, Barendrecht en Spijkenisse. Ook zijn er trainingen geweest bij de Zevenhuizerplas en bij de Brienenoord- brug. Konden we al vast wennen want in New York moet je over flink stijgende bruggen”. ZEVENHUIZEN - Cadenz Nesselande speel de afgelopen zondag in Zwolle tegen Remote IT. Deze ploeg begon het seizoen sterk door winst op kampioen Piet Zoomers voor de Super Cup. Daarna verloren de Zwollenaren verrassend veel wedstrijden. Ook in deze wedstrijd slaagde Remote er niet in te win nen. Met de setstanden 25-22/25-17/25-12 (3- 0) bleef Cadenz.nl ongeslagen. De eerste set had een wisselend verloop. Cadenz wist al snel door hun sterke service een 3-0 voorsprong op te bouwen. Deze werd door de Zwollenaren nog ongedaan gemaakt en er ontspon een redelijk gelijk opgaande strijd. Waarin toch al te zien was, dat Nesselande de punten makkelijker wist te scoren dan Zwolle. Cadenz met een uitste kend spelende Kristiaan van der Wel op de buiten aanval en in het midden Twan van minuten over de klassieke afstand van 42 kilometer en 195 meter viel gezien het koude winderige weer zelfs mee. Burg hoorn: „In Rotterdam liepen we een tijd van 3.58. Dit parcours was een stuk zwaarder omdat er veel slecht asfalt was”. Voordat beiden aan het loopavontuur in New York begonnen was er gelegenheid om in een paar dagen de wereldstad te verkennen. Burghoorn: „Dat was al ver moeiend. We hebben veel gezien, Empire State Buiding, hetVrijheidsbeeld.de beurs in Wall Street, Madison Square Garden”. Beide Waddinxveense lopers zijn geïmpo neerd geraakt door het enorme enthou siasme van de bevolking in de verschillen de wijken waardoor werd gelopen. Er heerste een cosmopolitische sfeer omdat lopers uit 105 landen meededen - deze stonden afgedrukt op een plastic zak die iedere deelnemer kreeg. Anneke Langendam, evenals Leen Burg hoorn werkzaam in de administratie: „De dag voor de marathon werden de lopers in de tuin van het gebouw van de Ver enigde Naties toegesproken. In zeven talen werd het woord gevoerd. Een gos pelgroep speelde liedjes evenals de snel ste fluitist ter wereld. Daarna gingen we met zijn allen naar het Central Park voor een ontbijt.Toen proefde je de geweldige sfeer al”. Het uitlopen van de marathon vormde voor beide Waddinxveners geen pro bleem. De tijd van vier uur en zeven Gestart werd voor de machtige Verra- zano-brug op Stateneiland. De golf atle ten nam de brug in twee lagen, boven en beneden. Daarna ontstond in de wijken Brooklyn en Bronx waar verschillende nationaliteiten wonen meer gelegenheid om een eigen tempo aan te houden. Beide atleten bleven in eikaars nabijheid. Anneke Langendam: „Onderweg liepen we Danny Blind voorbij”. Hetgeen klopt, want de voormalige aanvoerder van Ajax klokte een tijd van 4.44. Hand-in-hand gingen beiden over de finish in het Cen tral Park. In de speciale editie die een dag later door de New York Times werd uitge bracht stond te lezen dat Anneke Lan gendam als 13095ste en Leen Burghoorn als 13096ste was gefinisht. In totaal liepen 31000 atleten de marathon uit. Burghoorn: „Het was een overgetelijke ervaring. Anneke Langendam: „Het is de mooiste loop die wij mochten meema ken”. En wanneer gaan de Waddinxveen se kilometervreters er weer tegenaan? Kuijk, zorgde weer voor een voorsprong die uit liep naar een 25-22 setwinst. In de tweede set voerde de Nesselanders de servicedruk op, wat direct resulteerde in een snel groeiende voorsprong. Met een sterk verdedigende RickWiggers en in de eindfase een goed aanvallende Ferry van Hal werd de set met 25-17 binnen gehaald. Ook de derde set was een gemakkelijke prooi voor Cadenz.Nesselande. De rally’s die er waren wist Nesselande in winst om te zetten. Met 25-15 werd de set gewonnen. Voor aanstaande zaterdag staat de volleybal- topper tussen Cadenz.Nesselande en de nummer drie GeoveWrevok op het program ma. Deze wedstrijd wordt in het dorpshuis Swanla om 19.00 uur gespeeld.Voor Cadenz.Nesselande betekent dit tevens weer een ontmoeting met Arno van Solkema en Gijs Ronnes. WADDINXVEEN - Het eerste Kamermuziekconcert op 25 november in de sfeervolle Remonstrantse kerk aan de Zuidkade 59 brengt de interna tionaal beroemde en veelge prezen pianiste Marietta Petko- va naar Waddinxveen. Haar recital omvat onder meer werken van J.S.Bach, F.Chopin en S.Rachmaninov. Van Bach speelt Petkova Partita no. I in Bes gr.t. bwv 825. Dit jaar is Chopinjaar en van deze com ponist speelt de pianiste Fanta sie in f kl.t. opus 49, Grande Valse in As gr.t. opus 42, Noc turne in fis kl.t. opus 48 en Polonaise in As gr.t. opus 53.Tot slot van het optreden staan tien preludes van Rachmaninov op het programma. Marietta Petkova geeft concer ten in heel Europa, in Noord- Amerika en Japan. Daar speelt zij solorecitals, brengt kamer muziek en treedt op als soliste bij diverse beroemde orkesten. Op de grote Nederlandse podia is zij een graag geziene gast. Haar recitaldebuut maakte de jonge Bulgaarse in I994 in de grote zaal van het Concert gebouw in Amsterdam, waar zij Met de gedachte dat dit vooral door de brede selectie komt en met het aankomende talent in het achterhoofd, blijft het er voor de zwemafdeling in de toekomst goed uitzien. WADDINXVEEN - Het aan de laatstgehouden Kinderboeken week verbonden leesprogram ma ’Sterren van de eeuw’, voor basisscholieren loopt nog tot I december aanstaande in de bibliotheek in de Van Mecklen burg Schweringlaan. Alle deelnemers moeten voor die datum vijf boeken lezen. Vier naar eigen keuze uit de ’Sterrenparade’, maar in elk geval eentje van de kinderboe- ken-schrijfster Mieke van Hoof. Zij komt zelf op zaterdag I I december naar de bieb om voor te lezen uit haar eigen werk en vragen van kinderen te beantwoorden. van het college over om de vervoerskosten per gehandi capte te verlagen van ongeveer 2400 naar ongeveer 1700 gul den waarvan 1000,- werd gereserveerd voor Aanvullend Openbaar Vervoer (AOV). Gehandicapten die een ver voermiddel zoals een elektri sche scootmobiel e.d. werden op hun AOV-toelage gekort St. Jozef (ingang Jan van Beau- montstraat) van 10.00-12.00 uur. sprekers zeer hoog zat, bewijst wel de vraag of wethouder v. Holsteijn genegen was drie maanden zijn benen in te leve ren. Het voorstel van B en W afge lopen donderdag waarover de Commissie Openbare Ruimte en Sociale Zaken zich moest buigen was het college-voorstel om de bezuinigingen op het WADDINXVEEN - Donderdag I I november roerden de gehandicapten zich danig onder aanvoering van de secre taris van het Gehandicapten Platvorm Mw. Paling. Het voorstel van het College van B en W is, om de bezuini gingen, welke door de raad in juli goed gekeurd werden, te verzachten. In juli werd tijdens een roerige raadsver gadering besloten om 450.000,- te bezuinigen op de WVG-uitkeringen voornamelijk ten laste van het vervoer. Gebleken was dat de post vervoer enorm uit de hand was gelopen, al dan niet door oneigenlijk gebruik en de mono polie positie van vervoerder Connexxion. Laan uit. De bewoners kopen ieder één par keerplaats in de parkeergarage onder het gebouw. De parkeervakken zijn groter dan normaal om het in- en uitstappen te verge makkelijken. Bezoekers kunnen de auto kwijt op open parkeerplaatsen tegenover het gebouw. „Zo wordt voorkomen dat onge wenste bezoekers toegang kunnen hebben tot de parkeergarage die op afstandbediening werkt." Het gebouw wordt zeer ’ouderen vriendelijk’, denkt Van der Laan. „Er komt een videofoon-installatie bij de ingang, het is een levendige omgeving met veel water en groen. Bovendien zijn de mensen van alle gemakken voorzien: een bibliotheek en een winkelcen trum naast de deur." Dat het complex over (enkele) jaren naast de bouwput van een nieuw winkelcentrum ligt, wenst Van der Laan te bagatelliseren. „De bouwput valt wel mee. Bovendien hebben dit soort appartementen de toekomst. Er is een grote vraag omdat Nederland vergrijst en met de scherpe prijs stijgen de appartemen ten in waarde." Rest de vraag of ouderen daar iets aan hebben. De woningen gaan half december 1999 in de verkoop via makelaar Van ‘t Hof te Waddinx veen. WADDINXVEEN - Op zondag 31 oktober heeft lllusion-train ster Samantha Kruyt zich op een wedstrijd in Eindhoven, geplaatst voor de Nederlandse Kampioenschappen twirlen in januari 2000. Zij deed een week eerder mee aan een wedstrijd en haalde toen niet de benodigde punten. Zij heeft met de show in Bra bant 53 punten behaald: een I e prijs met promotie naar de Iste divisie. Naast de al voor het NK gekwalificeerde a- groep die zij traint, moet ze nu ook zelf naar de kampioen schappen. vanaf I990 na internationale studies woont. Haar repertoire omvat alle stijlperioden. Haar leraren noemen haar een natuurtalent. De kritieken na haar optredens zijn zeer lovend. Twee door haar met solorecitals gevulde cd’s zijn met gejuich ontvangen. Het concert in de Remonst rantse kerk begint om acht uur. Kaarten kosten vijftien gulden; een abonnement voor vier concerten kost 47,-. Houders van de diverse passen krijgen zeven gul/den korting op het abonnement en een rijksdaal- der op een losse kaart. Kaarten kunnen worden gekocht vanaf een half uur voor het begin van het concert. Reserveren is mogelijk bij Kreater in de Kerk straat, telefoon 0182-614422. De inloopochtend is voor ieder, lid of geen lid, toeganke- Jongens en meisjes van zes, zeven en acht jaar worden die zaterdag verwacht tussen half twee en kwart over twee. Daarna, van kwart voor drie tot half vier, zijn kinderen van negen tot en met twaalf jaar aan de beurt. Wie alle vijf boeken van het programma heeft gelezen krijgt in de bieb een pasje en een uit nodiging het bezoek van Mieke van Hoof mee te maken. Aan de uitnodiging zit een strook, die ingevuld een gratis toegangs kaartje oplevert. Mochten er nog kaartjes over zijn, dan zul len die na I december aan de balie worden verkocht. WADDINXVEEN/BOSKOOP - In een vol zwembad "de mor genstond" werd vorig weekein de traditiegetrouw de "Haagse kilometer" gehouden. Ook dit jaar waren vele topploegen uit het land naar Den Haag geko men om te strijden voor de wisselbokaal. Tegen clubs als Aquarijn, de kempvis, DSZ- Hoogwerf, DWK, WVZ, SG Dordrecht en LZ 1886 wist de Gouwestaete door een brede selectie zich in de top te hand haven. Dit is ondanks de weinig spectaculaire tijden een heel positief gegeven. Records werden er nog wel gezwommen. Zo was de esta fetteploeg van de heren goed voor een verbetering van het oude record op de 4x50m vlin derslag. In een tijd van 1.53.62 snoep ten Joost Krommenhoek, Mark v.d. Schrier, Marcel Zijderhand en Jan Willem v.d. Hoek 6 sec. van het oude record af. Bij de I OOrn rugslag meisjes ’84 el Deden Nanda Gerling en Denise de Riet individueel het zelfde. Hun tijden waren resp. 113.28 en 117.26. Nico Baarda en Michael Jongenengel zetten hun progressie van de afgelo pen weken voort en scherpten hun persoonlijke record op de lOOm vrije slag jongens ’84 el flink aan tot resp. 1.00.44 en 1.01.22. Joost Krommenhoek bewees dat hij veel klasse in huis heeft door de lOOm vlinderslag jon gens ’82 el glansrijk te winnen lijk. Met ingang van januari 2000 wordt de inloop verplaatst naar de middag: elke eerste woens dagmiddag van 14.00-16.00 uur, te beginnen op woensdagmid dag 6 januari. Voor inlichtingen over de inloop en andere activiteiten kunnen geïnteresseerden terecht bij de Nederlandse Ver- plaats in de kleine zaal van het eniging voor Slechthorenden, afd. Midden Holland, tel. 0182- 519343 of 0172-614815. WADDINXVEEN - Dins dagmiddag 9 november omstreeks 13.40 uur con troleerden agenten op de Noordkade in Waddinxveen een 65-jarige Waddinxvener, die een personenauto bestuurde. De man stapte uit, waarbij zijn broek afzak te, en liet zijn urine lopen. De man had alcohol gedronken en werd aange houden. Op het bureau blies hij 555 ug/l. De man kreeg een proces-verbaal en een rijverbod van 6 uur. Ook het rijbewijs werd ingevorderd. ZEVENHUIZEN/MOERKA- PELLE - Casema heeft haar programmapakketten in bovengenoemde gemeenten uitgebreid. Nieuw op de kabel in zowel Nieuwerkerk als Zevenhuizen/Moerkapel- le is TV Rijnmond. Dit is de regio tale publieke omroep J voor Rotterdam en omge ving. TV Rijnmond zendt zeven dagen per week een interessante mix uit van (regionaal) nieuws, achter gronden en sport De frequentie is TV Rijn mond kanaal 8 (196,25 Mhz). slag meisjes ’84 el door deze Inloopochtend Slechthorendheid Najaars-verkoop Rode Kruis Anneke Langendam en Leen Burghoorn tonen de in New York veroverde medaille. „Onderweg liepen we Danny Blind voorbij”. (Foto: Artistic Art, Liesbeth van de Vis.) De wet schrijft voor dat indivi duele vervoersbehoefte doel treffend, doelmatig en cliënt- vriendelijk moet zijn maar tevens bepaald die wet dat sinds begin 1994 de gemeenten zelf mogen bepalen hoe de VWG-gelden, welke door het Rijk beschikbaar worden gesteld, besteed mogen wor den. Zo betaalde de gemeente o.a. gedeeltelijk de verbouwing AOV in te trekken evenals het van het zwembad en toegang van de flats voor ouderen aan de Petteplas uit de VWG-reser- ves. De raad nam in juli het voorstel welke overigens in juli tegen de bezuinigingen stemden, PvdA en D66 ging het voorstel niet ver genoeg en vroegen om het gehele bezuinigingsplan van juli uit te stellen en weloverwogen, zonder het mes op de keel van wege de tijdsdruk beslissingen te nemen welke later misschien weer herzien moeten worden. WD en PCW (beide partijen met slechts I vertegenwoordi- maar konden deze weer verho- ger) wilden eerst nog fractiebe- gen door het vervoermiddel in de winter in te leveren. Dat deze regel een van de vele Door Bert Hertog WADDINXVEEN - „Ik vraag me af wat dit nog kan overtreffen”. Boordevol indrukken is Leen Burghoorn (43) terug gekeerd van de NewYork-marathon. Samen met zijn buurvrouw Anneke Lan gendam (45) nam de Waddinxvener voor de eerste keer deel aan deze meest pre stigieuze marathonloop ter wereld. Nauwelijks bekomen van de jetlag’ van de terugvlucht doen zij hun verhaal. Bei den hadden tweemaal de marathon in Rotterdam, bekend vanwege zijn snelle parcours, gelopen. Maar New York, smelt kroes van verscheidene culturen, is een tikkeltje anders. Het is, vertelt Burg hoorn, het Walhalla van de marathonwe- reld. Beide recreatieve atleten nemen regelma tig aan lange afstandslopen deel. Leen Burghoorn: „Dan spreek je andere atle ten en hoor je waar zij hebben gelopen. Van hen kregen wij de raad dat wij beslist eens naar New York moesten”. Anneke Langendam: „We hoorden dat Radio Rijnmond dit jaar een reis organi seerde naar New York. Daar hebben wij ons voor opgegeven. Er gingen 320 per sonen mee, een vliegtuig vol. Onder hen WADDINXVEEN - Maan dag was de eerste trekking van de enveloppenaktie van het Koningin Wilhelmina- plein. Het Koningin Wilhel- minaplein bestaat 25 november precies 40 jaar. De winkeliers laten dit niet zomaar voorbij gaan en hebben daarom gedurende twee weken leuke aanbie dingen en deze enveloppe- „r^rge5Lganiseerd,- Wie ook wil deelnemen aan deze leuke aktie, spaart vanaf vandaag 4 kassabon nen van verschillende win keliers van de Waddinx veense 'Oranje Galerij' (K.W.-plein). Deze bonnen kunnen in een aktie-envelop worden gedaan en ingele verd bij de winkeliers van het Koningin Wilhelmina- plein. Vanaf maandag 15 novem ber t/m zaterdag 27 novem ber worden er dagelijks trekkingen gehouden. De envelop(pen) die zijn ingele verd doen met elke trek king mee, dus er is dagelijks kans op waardebonnen van de K.W.-plein-winkeliers ter waarde van 180,-.Vraag naar de enveloppen en de kassabonnen. Deze zijn ver krijgbaar en in te leveren bij: Slagerij van Tilburg, Bak ker Ammerlaan, Uitzendbu- ro Dactylo, Etos, Gall Gall, Natuurmarkt v.d. Hoe ven, Albert Heijn, Cafetaria De Bulldog, D. Sonneveld, Van Onselen Hakkebar, Videoland,VSB Bank, Gert Koelewijn Zeevishandel. afstand te winnen in een even eens fraai PR van I 14.59. Bij de WADDINXVEEN/GOUDA - lOOm vrije slag meisjes '84 el Op woensdag I december was het een hele strijd voor houdt de Nederlandse Vereni- Denise de Riet, Danielle Brug- ging voor Slechthorenden, afde- geling en Saskia Captein onder ling om uit te maken wie de snelste is op dit onderdeel. Het het Bleuland ziekenhuis, locatie pleit werd beslecht door Deni se door in een PR van 1.03.15 als 3e te eindigen. Danielle en Saskia kwamen er vlak achter aan in eveneens PR’s van 1.04.80 en 1.05.56. Ook op de lOOm schoolslag jongens ’84 el was er voor Joost Krommen hoek weer een plak weggelegd. Ditmaal was het een zilveren in een tijd van 1.16.09. Ook Roy Zirkzee was hier goed op dreef en zwom zich in een PR naar een tijd van 1.21.82 toe. Tenslotte was het de estafette ploeg van de heren weer die het laatste record van de dag op zich namen. Mark v.d. Schrier, Jan Willem v.d. Hoek, Marcel Zijderhand en Patrick van Keulen legden de 4x50m wisselslag af in een fraaie tijd van 1.59.05. Dit alles was goed voor een hele goede 3e plaats algemeen. iY -

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 33