van start Projectgroep en stuurgroep centrumplan gaan roen 11 iezellig D66-fractie wil openbaar vervoer over de Gouwe H Lekker’ eet weer in Waddinxveen Dertig dozen levensmiddelen •Li J GroenRijk De Bosrand ’Sonnevanck’ herinnert aan een tijd die voorbij is Weer controle hondenbelasting CDA bezoekt bibliotheek WEEKBLAD-CARTOON VAN ELIAS Nieuw G^oenTik bedrijf aan Noord kade WOONMODE Tafelkerstboompje r Stuurgroep Geen 1 TUINLEVEN RIJKE WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN ontvangen? Bel 0182 - 63 03 32 Naast de Praxis Goudkade 4 Gouda GRATIS PARKEREN Van 12.50 voor |£U< H I PAGINA 19 WOENSDAG 24 NOVEMBER 1999 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN door Bert J. Woudenberg Huize ’Sonnevanck’ aan de Kerkweg-Oost in Waddinxveen. (Foto: Sjaak Noteboom). VEILIG. VLUG." EN MILIEU-VRIEhIDEL'JK - Ka I HET i ingezameld. De levensmiddelen zijn bestemd voor mensen in onder andere Oekraïne, Moldavië, Rusland, Albanië en Tsjetsjenië. De actie was onderdeel van een landelijke actie van Dorkas Hulp Nederland. Dorkas ver leent structurele en sociale hulp in Oost- Europa, het Midden-Oosten en Afrika. Ook wordt hulp geboden in gebieden die door natuurrampen en oorlog worden getroffen. Amsterdam over het Ijssel meer blijkt in korte tijd popu lair*, weet D66-raadslid Yvonne van Went. ‘Ook minister Tineke Netelen bos van Verkeer en Waterstaat ziet het wel zitten en wie weet, zijn er extra subsidies uit dit soort experimenten te halen*. De democrate vindt de Gouwe een ideale rivier voor dit soort - in vergelijking met een weg - een heel veilige manier van ver voer*. ‘In minder toegankelijke gebie den in Zuid-Afrika, de jungle van Afrika en Zuidoost-Azië is varen altijd de eerste keus als het om vervoer gaat. Wij zou- WADDINXVEEN - Terwijl een project groep en een stuurgroep druk bezig zijn de haalbaarheid van het plan voor een toekomstig nieuw centrum in Waddinx veen te onderzoeken, wordt langs de Kerkweg-Oost ook nog de mogelijkheid geboden terug te kijken naar hoe het vroeger in dit deel van het Gouwedorp moet zijn geweest. WADDINXVEEN - De pasverschenen jaaruit- gave van ’Lekker’, naar eigen zeggen ’s lands toonaangevende restaurantgids waarin Neer- lands 500 beste restaurants worden opge- somd, is ook weer in Waddinxveen langs geweest. Een vermelding en in het algemeen een milde beoordeling krijgen de drie Waddinxveense restaurants ’Akkeroord’ (Akkerkoord), ”t Baarsje’ (Zwarteweg) en ’de Gouwe Dis’ (Zuidkade). Over restaurant ’Bibelot’ (Liam- weg) en andere Waddinxveense restaurants wordt gezwegen. Van Ron en Tonneke de Bruin (’Akkeroord’) wordt in ’Lekker’ hun toegenomen reiskoorts vermeld. Zo is het de gasten van dit horeca- echtpaar van 43 en 41 jaar bijvoorbeeld niet ontgaan dat ze in Zuid-Afrika hebben rondge keken, want na terugkomst speelden wijnen en spijzen van dat land een belangrijke rol. Volgens ’Lekker’ is het neveneffect hiervan dat de sfeer in ’Akkerdoord’, die enkele jaren tegenover het parkeerterrein Beukenhof. Wie wil weten hoe het vroeger bij de hefbrug over de Gouwe is geweest en waaraan een nieuw centrumplan op het gebied van sfeer en onthaasting wellicht nooit zal kunnen tippen, kan niet lang genoeg naar 'Sonnevanck’ kijken en zich tegelijkertijd een beetje voorstellen hoe het vroeger moet zijn geweest. WADDINXVEEN - De CDA-fractie in de Wad dinxveense gemeenteraad heeft haar grootfractiebe- raad gehouden in de Open bare Bilbliotheek Waddinx veen (Van Mecklenburg Schwerinlaan). De christen-democraten werden ontvangen door een delegatie van het bestuur en de directeur.Tij dens een levendige discus sie werd van gedachten gewisseld over tal van zaken, zoals de financiële positie van de bibliotheek, de rol van vrijwilligers, de nieuwe media (internet en cd-rom), het ledental en de staat van onderhoud van het gebouw. Bestuursvoorzitter Jan Wil- lemstein hield een korte inleiding waarin hij stelde dat de bibliotheek een belangrijke functie heeft in Waddinxveen. Waar het bestuur zich ern stig zorgen over maakt is de financiële armslag van de bibliotheek. Zo is er op dit moment geld tekort om het beleidsplan uit te voe ren. Ook moet volgens hem worden nagedacht over een nieuwe biblio theek in de Passage. Na de inleiding volgde er een rondleiding. Het viel de CDA-leden op dat de bibli otheek, ondanks het vele gebruik dat er die dag van gemaakt was, er verzorgd en netjes uitzag. Na de rondleiding volgde een vragenronde waarin ingegaan werd op de onderwerpen die JanWil- lemstein genoemd had, zoals de positie van de vrijwlligers. Hierover wordt genuanceerd gedaxht. Namens de CDA-fractie dankte fractievoorzitster Dorenda Gerts het bestuur voor de informatie. De christen-democraten zijn van plan zich vaker op deze wijze te laten informeren over maatschappelijke ont wikkelingen. De stuurgroep bespreekt op regelmatige basis de voortgang van de centrumontwikkeling in Waddinxveen. WADDINXVEEN - De Rotaract Club Wad dinxveen heeft samen met Plusmarkt Diwa (Zuidplaslaan) levensmiddelen ingezameld voor mensen in Oost-Europa. Het winkelend publiek werd gevraagd een artikel te kopen en dit te overhandigen aan leden van de serviceclub voor jongeren. De reacties waren heel positief. Er werden tijdens de actie meer dan 30 dozen WADDINXVEEN - ’Laswell Communication Events’ en ’Laswell DigiEmotion’ aan de Noordkade 42 in Waddinxveen openen vrij dag 10 december tussen half vijf en half zeven offi cieel hun deuren. Bij het nieuwe Waddinx veense berijf werken negen mensen: Esther Boot, Wilma Gertenaar, Marcel Renting, Marquerite de Ruijter,Yvonne van Stek, Esther Tops, Conny Vet, HenkVissr enTheo Wijt zes. een hoge navordering en een boete nog voorkomen als zijn of haar hond direct wordt aan gemeld bij de gemeente. Het tarief voor de hondenbe lasting bedraagt dit jaar 126,- voor één hond; de tweede hond kost ook 126,-, maar voor een derde hond betaalt men het dubbele tarief 252,-. Belastingplichtigen die één hond houden en (denken) in aanmerking te komen voor kwijtschelding van gemeentelij ke belastingen, kunnen deze kwijtschelding in één keer aan vragen voor alle gemeentelijke belastingen tegelijk. Dit betreft de onroerende zaakbelasting, de afvalstoffenheffing en de hondenbelasting. In Waddinxveen wordt voor het houden van één of meerde re honden belasting geheven. Uit oogpunt van rechtsgelijk heid moet de gemeente er op toezien dat iedereen aan deze belastingplicht voldoet. ontlasten, moeten wij daar zeker over gaan nadenken*. Yvonne van Went gaat haar idee inbrengen in de discussie die nog steeds aan de gang is rond de vertramming van de spoorlijn Gouda-Alphen aan den Rijn en verder naar het kustgebied bij Noordwijk. ‘Een verbinding over water tus sen Gouda en Alphen aan den Rijn kan een mooie aanvulling zijn op die plannen*, aldus Yvon ne van Went. bruikneming van de NATO- pijpleidingen voor kerosine naar Schiphol is het aantal tank schepen over de Gouwe aan- den daar eens goed over moe ten nadenken. Als de weg een jungle is geworden, moet je proberen een weg in die jungle te vinden en dat is bijna altijd een waterweg*. Yvonne van Went vindt dat de bootdienst voldoende opstap plaatsen moet hebben. ‘In Alphen aan den Rijn zijn er ver schillende plaatsen te bedenken waar de boot kan aanleggen, bij de Julianabrug, bij de hefbrug over de Gouwe, noem maar op. In Boskoop kan de boot onder meer in de buurt van de insteekhaven en bij de hefbrug aanleggen*. ‘In Waddinxveen zijn aanleg plaatsen te bedenken aan de noordkant, bij de hefbrug over de Gouwe, aan de kade van wat De Overkant wordt genoemd, aan de Zuidkade bij de Kouwe Hoek en in Gouda zijn tal van financiën. Inmiddels is er een overlég begonnen met verte- Tijdens de overleggen van de genwoordigers van de bewo ners van de Oranjelaan. Dit overleg met de bewoners projectgroep staat een aantal vaste punten op de agenda. Zo komen het verkeer in de Oran- heeft een formele plaats in de jelaan, het beroepsgoederen- gekregen, verkeer en de Gouweboule- vard aan de orde. Ook de for mele status van de plannen is onderwerp van gesprek. Inmiddels kan worden gecon stateerd dat voor het gehele gebied nu een voorbereidings- besluit geldt waardoor onge- wor- Burgemeester Fedde Jonkman is voorzitter van de stuurgroep wenste plannen kunnen Rotaract Club Waddinxveen zamelde samen met de Plusmarkt Diwa 30 dozen levensmiddelen in voor mensen in Oost-Europa. (FotoRotaract Club Waddinxveen). (donderdag koopavond) WADDINXVEEN - Terwijl de nieuwe bootdiensten elders in het land (Ijsselmeer, Dor drecht) nog volop te kampen hebben met gebrek aan vol doende passagiers, wil de frac tie van D66 in de Waddinx veense gemeenteraad open baar vervoer over de Gouwe gaan realiseren. Volgens de democraten is de Gouwe uitstekend geschikt openbaar vervoer.'Met de inge- voor snel openbaar vervoer naar Gouda, Boskoop en Alphen aan den Rijn. En met lage boten, zoals rondvaart- boen, hoeft het wegverkeer zienlijk verminderd. De rivier is geen hinder van geopende hef- bruggen te ondervinden: de boten varen er gewoon onder door. ‘Het vervoer van personen over water tussen Dordrecht, Zwijndrecht en Rotterdam, en ook tussen Lelystad, Almere en De Projectgroep Centrumplan vloeit voort uit de intensieve samenwerking tussen onderne mers, projectontwikkelaars en de gemeente in de afgelopen zomermaanden. Deze samenwerking heeft geresulteerd in het project voorstel eerste fase zoals dat in de vorige raadsvergadering van de gemeente Waddinxveen is vastgesteld. De projectgroep heeft tot taak laat zich daarbij ad hoe bijstaan door de andere collegeleden. Namens de Ondernemers Ver eniging Waddinxveen hebben oud-voorzitter Gerrit van Rin- gelenstein en voorzitter Henk de Bas zitting in deze groep. De Passage Combinatie Wad- het dinxveen C.Y. is in de stuur groep vertegenwoordigd door M. van Middelkoop en namens Achmea Global Investors maakt H. Zeelen hiervan deel projectstructuur zoals eveneens is vastgesteld door de Waddinxveense gemeenteraad. een haalbaarheidsondezoek te doen en een nota van uitgangs punten op te stellen. De leider van de projectgroep is mevrouw A.E. Kongingsveld- den Ouden, die net als de extern projectsecretaris J. Peters afkomstig is van ingenieursbureau Grontmij.* Zij maken tevens deel uit van de stuurgroep. De groep is ver der samengesteld uit vertegen woordigers van de Onderne- uit. Projectcoördinator is direc- mers Vereniging Waddinxveen teur ROB P.J.H. Wouterse; pro- (OVW), de Passage Combinatie jectsecretaris is WP. Kaandorp. Waddinxveen CV (projectont wikkelaars) en ambtenaren. De projectgroep wordt bijge staan door enkele ad hoe leden op het gebied van economische zaken, welzijn, communicatie en Verkeer Op agenda den tegengehouden. Voor het gebied Gouweboulevard zal het ontwerp-bestemmingsplan ver der moeten worden uitge werkt. De leden van de projectgroep zullen op ad hoc basis contac ten onderhouden met de bewoners om met hen de mogelijke ontwikkelingen te bespreken. WADDINXVEEN - Donderdag 18 november wordt de eerste vergadering gehouden van de Projectgroep Cen trumplan. Deze projectgroep is vorige week geïnstal leerd, samen met de stuurgroep centrumplan. Bij de installatie heeft Waddinxveens burgemeester Fedde Jonkman hen van harte succes toegewenst bij hun taken voor de verwezenlijking van het nieuwe centrum van Waddinxveen. WADDINXVEEN - Vanaf deze week gaan op initiatief van de gemeente Waddinxveen de controleurs voor de honden belasting weer op pad. Belas tingplichtigen kunnen, als zij geen aangifte hebben gedaan voor hun hond, een navorde ring krijgen met een toeslag die net zo hoog is als de navorde ring; bovendien staat er een forse boete op het niet doen van aangifte. geleden nogal stijfjes kon zijn, stukken relax ten is geworden. In ”t Baarsje’ heeft ’Lekker’ genoten van de tuinkerssoep als amuse en het viergangendi ner met op de huid gebakken roodbaarsfilet, versierd met een gebakken gamba op home made tagliatelle met wat spinazie en een romig rozemarijnsausje. Een dat was alleen nog maar het tussengerecht. De keuken van chef-kok Gerard Schalkwijk (37) wordt door ’Lekker’ niet gecompliceerd genoemd, wel goed en de presentatie mag er zijn. Mede dankzij de smakelijke huiswijnen, de vriendelijke bediening van gastheer Robert Penseel (26) en de inbreng van patron Daam Scharloo (61) verliep de avond rimpelloos. Van ’de Gouwe Dis’ zegt ’Lekker’ dat er spra ke is van een nieuwe chef en een nieuw geluid. Hoewel de redactie schrijft wel wat te zien in chef-kok Johan Kanbier wordt aardbei ensaus (’we werden er elders ook door geteisterd’) niet zo geslaagd genoemd bij een aardige plak ganzenlever. die op dinsdag 9 november werd geïnstalleerd. Hij droeg bij die gelegenheid een gedicht voor vanWD-raadslid Peter de Vries over de ontwikkekling van het dorp Waddinxveen naar een gemeente met een hart. Coördinerend wethouder Maria Wientjens-van der Velden (WD) vertegenwoordigt het college in de stuurgroep. Zij ■ÈBM w®»— Maat 30 cm. Exclusief decoraties. Aanbieding deze week geldig of zolang de voorraad strekt. Prinsen Schouw 1, 2394 CX ALPHEN MD RIJN Telefoon (0172) 47 52 99, Fax (0172) 49 52 51 U vindt ons achter het BP station Kerk en Zanen. Inmiddels is het woonhuis ’Sonnevanck’ van binnen en buiten geheel gerestau reerd en een lust voor het oog. Het huis, waarin vroeger dierenarts J. Slager woonde en praktijk hield, is in de oude luister hersteld, evenals de omgeving ervan. Menigeen die over de Kerkweg- Oost rijdt, fietst of loopt kan het niet laten even te kijken naar dit juweeltje plaatsen te bedenken, te begin nen bij de Coenecoopbrug en verder de stad in*. ‘De Henegouwerweg, de N207, is een zeer drukke provinciale weg', zegt Yvonne van Went. ‘Veel autoverkeer en vrachtver keer tussen Gouda en Amster dam maakt daar gebruik van. Als we die weg door waterver voer - over relatief kleine afstanden - en ook het foren senverkeer tussen Gouda en Alphen aan den Rijn kunnen De controleurs voor de hon denbelasting gaan weer huis- aan-huis controleren of er één of meer honden in een pand aanwezig zijn. Dat gebeurt elke werkdag tot ’s avonds negen uur. De controleur is in het bezit van een legitimatiebewijs, waar de bewoners hem of haar naar kunnen vragen. Aan de hand van een lijst kan de con troleur nagaan of er voor de hond belasting wordt betaald. Als dat niet het geval is, wordt er een navorderingsaanslag opgelegd. Deze wordt ver hoogd met eenzelfde bedrag dat te weinig is betaald. Boven dien staat op het niet doen van aangifte een forse geldboete. Ook wanneer iemand niet thuis is probeert de controleur te beoordelen of er op het betreffende adres een hond aanwezig is. Zonodig komt de controleur later nog een keer terug. De controle is perma nent van aard; jaarlijks wordt in Waddinxveen op willekeurige momenten gecontroleerd. Wie één of meerdere honden bezit, waarvoor geen belasting wordt betaald, kan een aangif tebiljet afhalen bij de publieks- balie in het gemeentehuis aan het Raadhuisplein. Deze is dagelijks geopend tus sen 8.30 en 14.00 uur (op vrij dag tot I2.30 uur) en op dins dag- en donderdagavond tussen 19.00 en 20.30 uur. Men kan a.s. zondag geopend van 10-00 tot 17.00 uur ^•'M.VV’CK rvmmi. -- 'L14. «ATiONALK 5 J HU

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 11