B ,4'ir ,'.,r t AAM A Plannen voor het jaar 2000 Algemeen Bestuur Procedure begrotingsbehandeling Ruimtelijke Ontwikkeling en Beheer Maatschappelijke Ontwikkeling en Dienstverlening Wijkbeheer S a m Geachte medeburgers, dinsdag 12 oktober dinsdag 12 oktober woensdag 13 oktober donderdag 14 oktober donderdag 14 oktober Commissie Ruimtelijke Ordening en Economische Zaken Commissie voor Algemeen Bestuurlijke Zaken Commissie voor Financiën, Personeel en Organisatie Commissie Openbare Ruimte en Sociale Zaken F. Jonkman Burgemeester Nu weet de gemeente soms niet op welke plaatsen het openbare gebied voor een probleem zorgt. Wij stellen het daarom op prijs als u deze klachten wilt melden. Onze plannen voor volgend jaar omvatten een klachtenloket (zie het artikel over de Centrale Balie), waar u met eenvoudige klachten bij een van onze medewerkers terecht kunt. Tot de Centrale Ba lie er is, kunt u klachten melden via tel. 624500. Commissie voor Welzijn, Onderwijs, Zorg en Sport De gemeenteraad vergadert op woensdag 27 oktober om 19.30 uur over de begroting. A.?W Als je serieus bezig bent om burgers meer zicht op en inspraak bij de besluitvorming te geven, dan hoort daar een begrotingskrant bij. In deze krant kunt u vinden wat wij van plan zijn om volgend jaar te doen met uw en ons belasting geld. Binnenkort spreken de raadscommissies zich uit over deze plannen. Niet alleen zij, maar ook u kunt dat doen tijdens commissie- en raadsvergaderingen. Wij horen graag wat u vindt van onze plannen. Ook dat is besturen in samenspraak met de burger. - betere communicatie met burgers - nauwelijks lastenverzwaring burger - professionalisering brandweer en hulpverlening - meer politie in wijken en centrum - beleid verslavingspreventie - afronding reorganisatie - grotere efficiëntie gemeentelijke organisatie - betere sturing personele omvang en kosten - inzichtelijke begroting De vergaderingen zijn openbaar; u wordt van harte uitgeno digd om hierbij aanwezig te zijn. U kunt de gemeentelijke begroting inzien bij de publieksbalie in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, en in de Openbare Bibliotheek, Van Meck lenburg Schwerinlaan 1. Schriftelijke reacties kunt u richten aan het College van Burgemeester en Wethouders van de ge meente Waddinxveen, Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Het college heeft bij zijn aantreden in het colle geprogramma Samen aan de slag duidelijk ge steld dat het besturen in samenspraak met de burgers zou plaatsvinden. Misschien hebt u er al wat van kunnen merken in de afgelopen pe riode. Wij in ieder geval wel: vele avonden is het druk geweest in het gemeentehuis met meedenkende burgers. - verdere uitvoering verkeerscirculatieplan - bevordering aanleg westelijke rondweg - stimulering fietsverkeer - stimulering openbaar vervoer - vertramming spoorlijn - stimulering bedrijvigheid - uitbouw wijk- en buurbeheer - zonneboileractie - beperking afvalstroom en scheiding - realisatie Bentwoud - onderzoek betonrotschade - Structuurplan Waddinxveen 2015 - functiewijziging lege (agrarische) bedrijfsruimten - ontwikkeling centrumvisie - onderzoek Oranjelaan - huisvesting senioren, gehandicapten en jongeren - betaalbaar wonen voor minder draagkrachtigen - bevordering eigen woningbezit - planontwikkeling nieuwbouwwijk De Triangel - leerlingvolgsysteem - onderzoek wijkfunctie van scholen - onderwijsachterstandbeleid - overdracht buitensportaccomodaties - verzelfstandiging zwembad - onderzoek sportstrippenkaart - onderzoek Waddinxveenpas - integratie gehandicapten - deskundigenbevordering vrijwilligers - nota ouderenbeleid - preventief jeugdbeleid - ontwikkeling multi-functionele accomodatie Een van de zaken die de inwoners belangrijk vinden, is het beheer van hun wijk. Scheve stoeptegels, over lastgevende bomen en gevaarlijke verkeerssituaties zijn regelmatig terugkerende ergernissen voor de burgers van Waddinxveen. Wij kunnen ons voorstel len dat u, als burger, daar geregeld overlast door on dervindt. Een begroting wordt eerst voorgelegd aan de commissies voor advies en bijstand, samengesteld uit raadsleden en duo- raadsleden. Zij adviseren het college van Burgemeester en Wethouders over het voorstel zoals dat naar de raad gaat. De commissies vergaderen op de volgende data om 20.00 uur: MA. h In de artikelen over onze begroting kunt u zien dat wij proberen onze dienstverle ning te optimaliseren. Zo wordt er een centrale balie ingericht en vinden de ver keersplannen alleen doorgang na uitvoerig overleg met betrokkenen. Het kan soms teleurstellend zijn voor maar ook voor ons dat wij u niet altijd gelijk kunnen geven als u een goed idee aandraagt. De uitvoering van ideeën zijn afhankelijk van de meestal schaarse financiën en van regelgeving. Dan doen wij ons best om u, met fei ten onderbouwd, te vertellen waarom iets wél of niet kan plaatsvinden. En soms kan iets niet direct maar krijgt uw idee alsnog éen plaatsje bij het opstellen van de plan nen voor een volgend jaar! Ik hoop dat u de krant informatief en duidelijk genoeg vindt om hierover met ons mee te denken. '7- - A L’W: ■WW - Z, ‘HZ V T mt'7- i' 3 Si W '-- Met de bewoners van Groenswaard|1 wordt overlegd over snel- I .1 4

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 22