WW C ,4 Jeugd(beleid) in de groei JIP/JOP bus Johanna van Leeuwen, Coördinatrice van het project 'Doe effe Normaal' Aanleg zandingestrooid kunststof korfbalveld. 1 In Waddinxveen wordt een algemeen en preventief jeugdbeleid gevoerd. Algemeen wil zeggen dat de maatschappelijke deelname en opname van jeugdi gen binnen de gemeenschap wordt bevorderd. Met preventief jeugdbeleid wordt de directe leefomgeving van het kind versterkt en uitval door een totaal aan pak en samenwerking tegengegaan. Deze veelom vattende activiteiten worden door het Jongerennet werk Waddinxveen uitgevoerd. Hierbinnen vormen vertegenwoordigers van verschillende instellingen een Stuurgroep Jongerenbeleid. Zij sturen de projec ten aan, waaronder de JIP/JOP bus en het project ‘Doe effe Normaal’. 1 In het leven van jongeren vinden allerlei grote en kleine veranderingen plaats, waar zij soms geen raad mee weten. De Stichting Jeugd en Jongeren werk Midden-Holland heeft daarom een bus rondrij den, een rijdend Jongeren Informatie Punt (JIP). In deze bus kunnen jongeren informatie krijgen over alles en nog wat. Omdat de jongeren vaak blijven hangen, is de bus eveneens een Jongeren Ontmoe- tingsPunt (JOP). Zo kunnen jongeren laagdrempe lig, efficiënt en samenhangend geïnformeerd worden over allerhande zaken op een plaats die de jongeren gezellig vinden en waar zij elkaar kunnen ontmoe ten. Er is ook een JIP in de bibliotheek. Jongeren die niet of nauwelijks in de bibliotheek komen, kunnen de JIP/JOP bus tot het einde van dit jaar iedere za terdag vinden op het evenemententerrein. ”Je kunt er niet vroeg genoeg mee beginnen. Voordat jon geren naar het voortgezet onderwijs gaan, leren wij ze bewust te kijken naar hun eigen waarden en normen. Door lessen maken we ze weerbaar tegen groepsdwang. Wij doen dat met het project ‘Doe effe Normaal’ in de groepen 7 en 8 van de basisschool, dan zijn de kinderen nog goed aanspreekbaar. Agenten hebben voor het derde jaar groepen geadopteerd, kennen de kinderen en leren de kinderen om te gaan met de gevaren die opgroeiende tieners bedreigen. En gaat er toch ééntje in de fout, dan kunnen deze kinderen beter worden opgevangen en wordt er samen met de ouders gekeken naar een oplos sing voor wat er gebeurd is. Echte resultaten zullen we pas op de langere termijn zien, als de kinderen van nu in de hogere klassen van het voortgezet onderwijs belanden. Het enthousiasme van de deelnemende agenten, leer krachten en leerlingen is echt veelbelovend.” eg De korfbalvereniging ‘Korbis is de afgelopen j aren sterk gegroeid. Door de slechte kwaliteit van de vel den en omdat de wedstrijden alleen op zaterdag ge speeld worden, heeft korfbalvereniging een tekort aan speelvelden. De graskorfbalvelden worden zowel voor wedstrijden als trainingen gebruikt. De speelvelden moeten dan ook gerenoveerd worden. Door aanleg van een zandingestrooid kunststofveld worden de speelmogelijkheden uitgebreid en kan Korbis weer terecht op een egaal terrein. Na afloop van het veldsseizoen 1999/2000 wordt begonnen met de aanleg van het zandingestrooide kunststofveld. - 1 Voor Korbis staat een nieuw korfbalveld gepland. r Johanna van Leeuwen: Kinderen leren bewust te kijken naar hun waarden en normen. 1 t. De nieuwe JOP wordt vaak gebruikt

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 26