v 5 1 1 J O Minimabeleid Meer geld voor zonneboilers Werkgelegenheid en werkloosheid Wet Voorzieningen Gehandicapten (Wvg) F zl B 1 Bijna iedereen aan het werk in Waddinxveen Jarenlang is de werkgelegenheid een grote zorg ge weest voor bestuurders. Gelukkig is dat sinds korte tijd omgeslagen, mede door de gunstige economische ontwikkelingen. Bijna iedereen is aan het werk en Waddinxveen heeft dan ook een zeer laag percenta ge werklozen. Voor degenen die nog niet geplaatst zijn, blijft de gemeente zich inspannen. De gemeente doet dit middels: - de oprichting van een centrum voor Werk en Inkomen; - instroom- en doorstroombanen (‘Melkertbanen’ of IZD banen); De gemeente heeft de zorgplicht voor het verstrek ken van woonvoorzieningen, vervoersvoorzieningen en (sport)rolstoelen aan mensen met een handicap die binnen de gemeente wonen. De voorziening moet ervoor zorgen dat de gehandicapte zolang mogelijk zelfstandig kan blijven functioneren. Dat functione ren betreft het wonen, deelnemen aan het alledaag se leven en het beschikken over een rolstoel voor verplaatsing en sportbeoefening. - Sterrenborgh voor aangepaste werkgelegenheid voor mensen met een lichamelijke, verstandelijke of psychische beperking. Platform Armoedebestrijding Waddinxveen en cliëntenparticipatie Onlangs is een cliëntenplatform voor bijstandsgerech tigden in Waddinxveen ingesteld; het cliëntenplat form adviseert gevraagd en ongevraagd de gemeente over de maatregelen op het gebied van armoedebe strijding. Vraag is hoe je kunt voorkomen dat mensen de uitkering waar zij recht op hebben, niet aanvra gen. Medewerkers van de gemeente zoeken de men sen die recht hebben op een uitkering, in de toekomst daarom thuis op, in him eigen woonomgeving. Een van de actiepunten is het bevorderen van zon neboilers. Hiermee wordt het broeikaseffect terugge drongen. Samen met het Energiebedrijf Midden-Hol- land vindt er volgend jaar een zonneboileractie plaats; tijdens deze actie worden minstens 90 zonne boilers geplaatst in bestaande woningen. De ge meente stelt hiervoor fl. 32.000,- extra subsidie be schikbaar, boven de al bestaande zonneboilersubsi- die van fl. 15.500,-. Zo komt een duurzame samenleving in het nieuwe millennium dichterbij. Meer voorlichting Ook op voorlichtingsgebied worden in het nieuwe jaar verbeteringen doorgevoerd. Een voorbeeld daarvan is het regelmatig plaatsen van voorlichtende artikelen in het Weekblad van Waddinxveen. Zo bestaat er een Regeling Bijdrage Huurlasten (RBH) ofwel de Vang netregeling. Deze regeling biedt een tijdelijk vangnet aan huishoudens die een plotselinge inkomensachter uitgang ondervinden, terwijl zij nog geen recht heb ben op individuele huursubsidie. Met deze regeling kan een deel van deze huishoudens aanspraak maken op de woonkostentoeslag van de bijzondere bijslag. Woningaanpassingen Verwacht wordt dat de gemeente met ingang van 1 januari 2000 ook verantwoordelijk is voor woningaanpassingen tot fl. 100.000,-. In de regel zoals deze tot nu toe gold, werd voor woningaanpas singen boven de fl. 45.000,- doorverwezen naar de Ziekenfondsraad. In verband met de vergrijzing en de toenemende bekendheid met de regelingen zijn de uitgaven op het gebied van de Wvg in 1999 aangepast. Gedurende het jaar 2000 wordt goed bekeken of deze maatregelen het gewenste financiële effect hebben. - werkgelegenheidsprojecten; in 2000 worden zoals elk jaar projecten uitgevoerd met arbeidsbemiddeling en sociale activering; Ook in het volgende jaar wil de gemeente weer sa men met haar inwoners werken aan een duurzame ontwikkeling om onze aarde ook voor de toekomstige generaties leefbaar te houden. Vrijwilligers van ver schillende organisaties gaan samen met de gemeen te aan de slag als het gaat om uitvoering van de ac tiepunten voor het jaar 2000 van de Lokale Agenda 21. Persoonlijk gesprek In het jaar 2000 wordt er ook extra informatie verstrekt over de voorzieningen voor gehandicapten. Via telefoon, een persoonlijk gesprek en uitbreiding van het foldermateriaal over allerlei regelingen krijgt de gehandicapte meer en betere informatie over bestaande regelingen. Onderzoek naar Waddinxveenpas In het najaar van 1999 vindt onderzoek plaats naar i de haalbaarheid van de zogenaamde Waddinxveen pas in het jaar 2000. Bij gebleken haalbaarheid wordt de pas ingevoerd. Als invoering van deze pas niet haalbaar is, dan wordt het Sociaal en Cultureel Fonds aangepast aan de huidige ontwikkelingen op minimabeleid. i tv - 4. K.teV i rH >2 '5 Z X Scheve lantaarnpaal... meldt het via tel. 62 45 00

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 27