Koningin Wilhelmina plein bestaat Elke ochtend... veertig jaar Nieuwe vitamine V weer in aantocht Eerste plaats Toos Van oorsprong Waddinxveens bedrijf krijgt ISO-2001 certificaat uitgereikt In Bari rust de heilige Nicolaas Rijn en Gouwe Wandeltocht Plusmarkt voor senioren Diwam flink Ruilbeurs Cormula’s zoekt nieuwe leden I I uitgebreid Koppel-klaverjassen in de Boog I I I I I I I I I I I I I I I I I I Kerstbomenaktie Geen WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Wie nu kiest voor een kennismakings- abonnement, ontvangt Rijn en Gouwe vier weken vóór zeven uur in de bus. Voor deze ontvangen? Bel 0182 - 63 03 32 i A,,,. WOENSDAG 24 NOVEMBER 1999 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 29 op Rijn en Gouwe. Naam: Adres: Plaats: winkel meer heeft antwoordt zij: „Waarom niet? Het is toch mooi wonen hier? Er is hier altijd iets te zien, alle winkels vervoer is binnen handbereik, wat zou een mens nou nog meer moe ten wensen?' Momenteel vinden er veel ver anderingen plaats aan het KW- WADDINXVEEN - Begin december komen de nieuwe zomervakantiegidsen weer uit. Spanje, Frankrijk en Griekse eilanden, of wellicht verre bestemmingen zoals de Caribean en Zuid Afrika, de nieuwe gidsen zitten boordevol vitamine V’s. Hoewel Holland International Reis- buro aan de Passage 225 nog druk doen de is met de boekingen voor de winter sport, wordt achter de schermen al druk gewerkt aan de voorbereidingen voor de komende zomerperiode. Het reisburo dat dit jaar haar 25-jarig jubileum viert heeft sinds kort een eigen ticketprinter. „Afhankelijk van de omzet in de ticketverkoop kun je in aanmerking komen voor een ticketprinter. Hierbij is wel het IATA diploma vereist”, vertelt manager Sigrid van Dijk. „Voor de klant heeft dit als voordeel dat zij na hun boe king niet terug hoeven komen om hun ticket op te halen, maar deze na beuling direct kunnen meenemen.” Overigens geldt deze mogelijkheid alleen voor lijn- land International Reisburo om de klant een op maat gesneden en bovenal onbe zorgde vakantie te bieden. en minitrampoline springen over het paard. Toual deden circa 30 vereni gingen uit de Regio mee, ver deeld over ongeveer 300 groe pen, met in totaal circa 1000 deelne(e)m(st)ers. Het Wad- dinxveense TOOS deed met I WADDINXVEEN - Plus markt Diwa aan de Zuidpla- slaan 184 is flink uitgebreid in zowel winkelruimte als assortiment. Nadat de zaak begin vorige week enkele dagen moest worden geslo ten, gingen de deuren woensdag 17 november weer open voor de consu ment. Diezelfde consument kan sinds de heropening rekenen op zo’n duizend extra producten op het gebied van kruidenierswaren en verse bediening. Eigenaar P. Dirven: „Brood, diepvries producten, groenten, verpak te maaltijden, van alles heb ben we meer. De reacties zijn uitermate positief.Veel klanten hebben ons gecom plimenteerd met de vernieu wing.” Als gevolg van de bouwtechnische ingreep is de winkelruimte vergroot met zestig vierkante meter. „Het gaat om een interne verbouwing, waarbij het magazijn is verplaatst. Het gewonnen vloeroppervlak is bij de winkel getrokken en het magazijn bevindt zich tij delijk in conuiners”, aldus Dirven. Het tijdelijke aspect maakt deel uit van de strate gie ’regeren is vooruit zien’. Dirven: „We willen in 2000 bij een grotere, externe ver bouwing nog eens vierhon derd vierkante meter win kelruimte winnen. Het hele winkelcentrum wordt dan verbouwd, dus dat is een mooie gelegenheid. De laat ste verbouwing was eigenlijk een tijdelijke opfrissing.” Wanneer de nieuwe zomergidsen in de schappen liggen, gaat direct ook de kerst bomenaktie van start. In het reisburo staat een reusachtige kerstboom met daarin tientallen enveloppen. Alle enve loppen bevatten een bepaald kortings percentage. Bij elke boeking mag de klant een enveloppe uit de kerstboom halen, waarbij hijzelf de korting bepaald. „Deze korting kan aardig oplopen tot 250.—”, vertelt Sigrid, die al eerder eenzelfde succesvolle aktie in een ander Holland International agentschap organiseerde. „Het hele jaar door hebben wij ter gele genheid van het 25-jarig jubileum talloze akties gehad, met deze kerstbomenaktie luiden wij het jubileumjaar weer uit.” asfalt aangebracht en de gemeente verdeelt het ’groen’ anders, niet alleen op het KW- plein maar ook op de Juliana van Stolberglaan en de Willem de Zwijgerlaan. was erg geïnteresseerd en we konden het gelukkig snel eens worden. Het zijn ook nog eens gezellige onderburen, wat vluchten. Ook voor zakenlijke reizen biedt de ticketprinter uitkomst. „Veelal worden zakenreizen onverwachts en op zeer korte termijn gepland. In tegenstel ling tot vroeger, dat de zakenman zijn tic ket op Schiphol moest ophalen, kan hij deze direct meenemen, hetgeen hem erg veel tijd scheelt”, stelt Sigrid. „Ook voor ons biedt de ticketprinter vele voorde len. o hebben wij zoveel mogelijk in eigen hand en kunnen we een geplande reis direct afhandelen.” Holland International Reisburo staat garant voor kwaliteit en klantgerichtheid. Met een team van zeven medewerksters, variërend van 19 tot 50 jaar, is het reisburo qua reiskennis een allround agentschap te noemen. „Wij hebben voor ieder wat wils. Al onze medewerksters hebben zo hun eigen ervaringen met reizen en kunnen de klant uiterst deskundig adviseren.” Spor tief, lekker luieren of juist veel willen zien, alle know how is aanwezig bij Hol- WADDINXVEEN - Op vrijdag 26 november a.s. is er koppel- klaverjassen in buurtcentrum ’de Boog’. De aanvang is 20.30 uur. De zaal gaat open om 19.30 uur. Het inschrijfgeld bedraagt 10,- per koppel. Het eerste kopje koffie is gratis. Iedereen is van harte welkom in het buurtcentrum aan de C. Huygenslaan 2 in Waddinxveen. jongensploeg en 3 meisjesgroe- pen mee aan de diverse onder delen van het springen. De vol gende cijfers werden behaald. De recreantenmeisjes onder leiding van Ellen Kerver en Jac queline Zwijnenburg haalden op de trampoline 6,9 pnt. Deze zelfde groep haalde bij het onderdeel lange mat 6,5 pnt. De recreatiegroep meisjes onder leiding van Ellen Kerver wist bij het trampoline sprin gen 6,8 pnt te verdienen. Deze groep liet ook verschillende sprongen zien op de lange mat, daar scoorde zij 6,0 pnt. De keurgroepjongens onder WADDINXVEEN - Op dinsdag 30 november a.s. organiseert de afdeling seniorenwerk van de Stichting Waddinxveens Welzijns werk, een wandeltocht. Vooraf is er gelegenheid om ón kopje kof- fie/thee te drinken in de foyjr van het Anne Frank-centrum jan van Bijnenpad). Om 10.30 uyr gaat de groep met autoós rich ting Reeuwijk. Daar start de tocht van 10 km rond de Reeuwijkse Plassen. Onderweg wordt een rustpauze ingelast bij óHet Wapen van Reeuwijkó. Bij terugkomst in Waddinxveen is er nog gelegenheid even met elkaar na te praten onder het genot van een kopje koffie/thee. De tocht gaat door indien het goed wan delweer is. Vooraf inschrijven is niet nodig. Kosten voor deelna me bedragen 4,- (inclusief 3 kopjes koffie/thee). Voor meer informatie over de wandeltoch ten kunt u contact opnemen met de S.W.W, telefoon (0182) - 615555 of 631932. Postcode: WADDINXVEEN - Een van de bekendste plaatsen in Waddinxveen is het Koningin Wilhelminaplein, in de volksmond vaker aangeduid als het KW-plein. Morgen bestaat het 25 jaar. Er schijnen velen door dit hei lige water te zijn genezen, dus de vraag ernaar is veel groter dan het jaarlijkse aanbod. Daarom vermengt men het heilig vocht met gewoon water en daarna doet men het in flesjes, die gratis te verkrij gen zijn. Maar iedereen die zo’n flesje meeneemt, laat natuurlijk wat geld voor de kerk achter. Het Hollandse sin terklaasfeest wordt in Bari niet gevierd, maar op driekoningen krijgen de lieve Italiaanse kin deren cadeautjes van een oude fee via de schoorsteen Wie stout is geweest krijgt steenkool, wat natuurlijk weer aan onze Zwarte Piet doet denken. Ook in Venetië is een Nicolaaskerk met overblijfse len van de Heilige uit Myra; de Barinezen zouden niet alles uit het graf te Myra hebben mee genomen. Of het waar is En hoe komen we nu aan Spanje in dit verband? Wel het gedeelte van Italië, waarin Bari ligt, is lange tijd in Spaanse handen geweest. Ook werden rijke en belangrijke landen als Spanje en Italië indertijd vaak met elkaar ver ward. BOSKOOP - Op woensdag 10 november 1999 werd door een afgevaardigde van Lloyd’s Regis ter Quality Assurance Ltd. het bedrijf op het I.T.C. terrein in ISO-9002 certificaat overhan digd aan de heer C.H.Wijkamp, directeur van Van Stijn Rijnwou- de B.V Dit gebeurde in het bij- edelgefineerd cialiseerd is in de fabricage van plaatmateriaal voor de meubelindustrie, jacht en interieurbouw- heeft een rijke historie. Op 21 juni 1875 begonnen de gebroeders Pieter en Johannes van Stijn aan de Zuidgoudkade (nu Wilhelminakade) in Wad dinxveen in een klein vertrek met het vervaardigen van speel goed. Begin deze eeuw was de Waddinxveense meubelindus trie in opkomst en maakte een sterke groei door. Dit had tot gevolg dat de gebroeders Van gehouden. Stijn zich ook gingen toeleggen op het maken van meubelen zoals: theemeubelen, salonta fels, boekenkasten en kapstok ken. In de jaren dertig ging men -naast de fabricage van meube len- fineer verwerken. Deze Tijdens de springwedstrijden werden alleen de springonder- delen van het turnen gedraaid, alle onderdelen moesten met een groep van minimaal 5 spring(st)ers worden uitge- zijn van het voltallig personeel begonnen werd met nieuw- tijdens een feestelijke bijeen komst in de kantine van het bouw van een ruimer onderko men op het I.T.C. terrein. Gezien de locatie werd de han- Hazerswoude-Dorp. delsnaam veranderd in Van Stijn De onderneming-welke gespe- Rijnwoude. Op I januari 1996 werd het bedrijf overgenomen door de huidige directeur, de heer C.H. Wijkamp. Hij wist beschermheilige van zeelieden en kooplui is geworden, ’s Avonds wordt het beeld met muziek en vuurwerk naar de basiliek teruggebracht. Op 9 mei wordt er ook weer volop feest gevierd, maar er gebeurt ook iets heel anders; in het bijzijn van de gelovigen halen drie hoge geestelijken, onder wie de aartsbisschop van Bari, het genees krachtige vocht uit het graf van Sint Nicolaas.Voor dit ver schijnsel is geen verklaring te geven. WADDINXVEEN - Afgelopen zaterdag zijn in Leidschendam in het sportcomplex ‘De Fluit' de Regionale Springwedstrijden van de Regio Zuid Holland Noord voor de Recreanten en deWedstrijdcategorieën A en B Deze wedstrijd werd georganiseerd door de Wedstrijdcommissie van de Regio van de Koninklijke Nederlandse Gymnastiek Bond in samenwerking met de plaat selijke gymnastiekvereniging. In de maand december zingen kinderen vaak het lied van de stoomboot die uit Spanje de goede Sint weer brengt, maar eigenlijk zouden ze "uit Bari" en mis schien ook wel "Myra" moeten zingen. Er klopt dus iets niet. Wat is er aan de hand geweest? Welk misverstand is er ont staan? Toen de heilige Nicolaas op 6 december was overleden, werd hij ter plekke, dat wil zeggen, in de Turkse stad Myra begraven. Die stad werd toen een pel grimsoord vanwege de roem die er van Nicolaas en zijn wonderen uitging. Zo kwam er uit zijn gebeente een vocht dat een zeer geneeskrachtige uit werking had. Maar toen de Mohammedanen Turkije gingen heroveren, werden alle heilige Christelijke plaatsen natuurlijk bedreigd. Om die reden (en ook omdat ze wel een beroemde heilige konden gebruiken) roofden Italiaanse kooplieden die met Turkije handel dreven, het gebeente van Nicolaas en brachten het per schip naar Bari. Waar een fraaie basiliek op zijn graf gebouwd werd. De aankomst van de heilige gebeurde in 1087 op 7 mei, vandaar dat er in mei in Bari drie dagen lang een Sint Nicolaasfeest is, maar het lijkt nauwelijks op het Nederlandse festijn. Op 7 mei begint het grote feestvelen zijn dan bij de haven samengestroomd om de aankomst van de zeelieden met het gebeente te zien. Hier zou het beeld van Sinter klaas die per boot arriveert, vandaan kunnen komen; alleen staat piet niet te lachen, want die kent men in Italië niet en ook een schimmel valt niet te activiteit luidde een nieuw tijd perk in, want de vraag naar deze gefineerde platen nam sterk toe. Geleidelijk werd met de productie van meubelen gestopt, zodat de onderneming voerd. De leeftijd van de deel- zich geheel kon toeleggen op de ne(e)m(st)ers was vanaf 6 jaar. fineerbewerking. Tijdens de wedstrijden werd aan de volgende onderdelen meegedaan; lange mat springen, Mede door de gunstige ontwik keling in de Nederlandse luxe plank springen over de kast, jachtbouw in de jaren zestig minitrampoline springen ging het bedrijf zich steeds meer toeleggen op edelgefi neerd plaatmateriaal. Het bedrijf wist zich een stevige marktpositie te veroveren. Door deze expansie werd het bedrijfspand aan de Wilhelmina kade te klein, zodat in 1995 met behulp van de inzet van de werknemers het felbegeerde ISO-9002 certificaat te verwer ven. Van Stijn Rijnwoude B.V., met afnemers in binnen- en bui tenland ziet mede door dit ISO- 9002 keurmerk het komende millennium met vertrouwen tegemoet. WADDINXVEEN - De Wad dinxveense Drumband Cormu la’s is op zoek naar nieuwe leden. Zij die interesse in de muziek hebben en dat in een drumband willen leren kunnen geplaatst worden als Tamboer, Trompetist of Majorette. Ook jonge dames kunnen bij de Cormula’s terecht. Door regel matig de oefenavonden te bezoeken en thuis bezig te zijn met de oefeningen, ontwikkeld zich al vlug een beter gevoel voor muziek, meer ritme gevoel, daar heb je je hele leven plezier van. Al oefen je maar 10 minuten per dag, even draaien met de baton, even een marsje slaan thuis, even blazen op de trompet en je loopt al vlug mee in de mooie frisse groen/witte uniformen. De kosten voor dit alles vallen echt mee. Nieuws gierig geworden, kom gerust kijken met ouders of vriendin nen. Bel voor informatie B.P. Langendam 0182-616573, B.F. Langendam 0182-615874 of WB. Langendam 0182-616959. r I I WCIKCII VWf Z.CVCII UUI III UC UU2>. VUUI UCZ.C vrijblijvende kennismaking betaalt u 14,75. Ik heb de afgelopen drie maanden geen proefabonnement gehad 1 Op winkelcentrum de Passage worden gevonden. Een uitzend- na is dit de meest geliefde plek bureau van Waddinxveners om hun boodschappen te doen. Voor een ieder is er wel een winkel van zijn of haar gading bij. Elke wil je nog meer?' Op de vraag vrijdag is het extra druk op het waarom zij boven de winkels KW-plein vanwege de wekelijk- blijft wonen, terwijl zij zelf geen se markt op de Willem de Zwijgerlaan. ’s Avonds is het KW-plein trekpleister voor bezoekers van de plaatselijke kroeg Royal. Minder bekend is zijn dichtbij, openbaar dat er ook nog mensen wonen op het Koningin Wilhelmina plein en wel direct boven de winkels. Eén van die mensen is mevrouw Zwijgers-Zalm.Vroe- plein. Er worden fietspaden ger had zij samen met haar man aangelegd, er is een nieuwe laag een succesvolle groentewinkel, asfalt aangebracht en Enkele jaren geleden besloten zij daar mee te stoppen en de ruimte te verhuren aan een ander bedrijf. „Mijn man was 63 jaar en vond het zo wel welle tjes geweest', zegt zij, „We ver huurden de zaak aan een ande re groentehandel en gingen genieten van de rust. Helaas ging die zaak snel ter ziele en moest er een ander bedrijf WADDINXVEEN - Wijk en Speeltuinvereniging ‘De Padde stoel', Lijsterbesstraat 18 te Waddinxveen organiseert zaterdag 27 november een Ruilbeurs. Deze ruilbeurs begint om 14.00 uur en eindigt om 16.00 uur.Voor inlichtingen kunt u bellen naar W.v.d.Schee, tel. 0182-616720. ontdekken. Op 8 mei wordt het Sint Nicolaasbeeld uit de kerk gedragen en naar de haven gebracht in een processie met veel mensen en bloemen. Daar aan gekomen zet men het beeld op een drij ver en duwt men het de zee op, waar het de hele dag blijft drijven. Dit verwijst dui delijk naar de legende van Sint Nicolaas die door vele ingrepen in stormen de Het KW-plein kreeg enkele maanden geleden een opknapbeurt samen met de J. van Stolberglaan. (Foto: Even Hardendood.) Tel.: (voor controle op de bezorging) Stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar: Rijn en Gouwe, Afdeling Abonnementen, Antwoordnummer 10008, 2400 VB Alphen aan den Rijn. Het reislustige team van Holland International Reisburo staat garant voor een op maat gesneden en onbezorgde vakantie. (Foto: Marïanka Peters.) r leiding van Rene Kleiweg haal de op de trampoline 7,5 pnt, dit was goed voor een Ie plaats. Deze zelfde jongens wisten bij het lange mat springen 8,3 pnt te verdienen, ook dit was goed voor een Ie prijs. De jongens- groep ging dan ook naar huis met twee prijzen. Er was ook nog een groep recreanten aspirant dames onder leiding van Rene Kleiweg op de trampoline, deze groep haalde 7,6 pnt. Deze groep wist bij het lange mat springen 7,5 s pnt te halen, daarmee vielen ze met hun 4e plaats net buiten de prijzen. ij.dewar Vftn ri- -O zérkeers- hchten bulten Gd /zwZ tk AANKOMST VAN ST NICOLAAS. <n. Ik ~<l’ V|>, iAuLm UUaxtl JIkoLxxIö.u aUikl .lutoltq wtr# u?. cAel Litul ivul .rufVtjuxelil jLv.b

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 37