met gasten in de Rozenburcht Bennie Jolink •JPJ Scherpe kantjes af van maatregelen WVG Liesbeth v.d.Vis wint weer prijs Gratis taxatie Oude spulletjes Psoriasismiddag Groene Hart ziekenhuis 55 geslaagden B-diploma WADDINXVEEN Be Fair komt te kort in streekderby graafsen scoorden veel punten, mede door de harde buitaan- val. (6-15). In de 3e set kwam Annemarie de Rooij als buitenaanvalster in het veld. Jacqueline van der Ruit ging naar haar vertrouwde stek op de middenpositie. Dit had meteen het gewenste resultaat. De passing werd goed ver zorgd, zodat de middenaanval- sters zich naar hartelust uit konden leven. Keukencen trum/Be Fair nam een voor sprong van 9-6. VSTS gaf nog even tegengas maar Keuken centrum/Be Fair maakte het netjes af (15-13). In de 4e set nam Cora Bos het spelverdelen over. Aan beide kanten werd voor elk punt hard gestreden. Thamar Kok verdedigde in het achterveld H i Winter, veel werk! Unieke kaarsjes avonden in Waddinxveen Hypotheekrente 10 jaar vast 5,0% Spannende massakamp schakers Waddinxveen/ Boskoop Sterkspel Schalers Inloopmiddag Geen WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Van Breda Bos Tuin zagen snoeien hakselen kloven blazen verwannen slijpen service ontvangen? Bel 0182 - 63 03 32 Tuingereedschapcentrum Van Breda Ay L - W PAGINA 23 zijn geheel Mierkapelie. Aanvang Bijverwarming, Elektrisch, gas, diesel petroleum 40 modellen In de van de competitie bij WADDINXVEEN - Op woens dag 15 december tussen 14.00 en 16.00 uur is er in het patiën tenservicebureau op de Jozef- der Vis een niveau van inter nationale allure dat tevens een inspiratiebron vormt voor haar dagelijks werk als portret en huwelijksfotograaf. Vier keer per jaar vinden bij eenkomsten plaats waar door fotografen uit o.a. Engeland, België, Duitsland, Zwitserland, Amerika en Nederland seminars en workshops wor den geleid en gehouden. systeem worden bekeken. Als blijkt dat bijstelling van het beleid noodzakelijk is, dan kan hiertoe worden overge gaan door op pragmatische wijze financiële tegemoetko mingen met terugwerkende kracht tot I januari 2000 te wijzigen. Personen die tussen I juli 1999 en I januari 2000 een aanvraag voor een vervoers voorziening hebben inge diend en die al onder de nieuwe regeling vallen, ont vangen in dat geval met terugwerkende kracht vanaf I juli 1999 een herziene bij drage. De gemeenteraad heeft besloten dat de geraamde meerkosten voor 2000 van 106.500,00 bekostigd wor den uit de post Onvoorziene uitgaven 2000.Structurele dokking wordt gevonden bij vaststelling van de I e Bestuursrapportage 2000 of het Beleidsplan 2001-2004. WADDINXVEEN - De gemeenteraad van Waddinx veen heeft in de vergadering van 24 november besloten om de scherpe kantjes af te halen van maatregelen die in juni dit jaar werden genomen over de Wet voorzieningen gehandicapten. Dit betreft de finaniële tegemoetkomingen voor vervoersvoorzieningen, een aangepast budget voor Aanvullend Openbaar Vervoer (AOV) in combinatie met het gebruik van een electroscooter of een elektrische vierwieler en het gebruik van de eigen auto. Het besluit van de gemeente raad heeft ertoe geleid, dat het AOV-budget ten behoeve van personen aan wie geen electroscooter of een elek trische vierwieler is vers trekt, gehandhaafd blijft op 1.000,00 (op jaarbasis). Heeft men echter wel de beschik king over zo’n vervoermid- WADDINXVEEN - Liesbeth v.d.Vis (Artistic Art Photogra phy) van het Koningin Wilhel- minaplein 2 uit Waddinxveen won eerder dit jaar de eerste prijs heeft gewonnen in de grote nationale portretwed- strijd om de Kodak Profes sional Portrait Award. De fotografe die wekelijks de Wedstrijd van de Week-foto maakt voor het Weekblad heeft nu bij de Stichting Dutch Institute of Profession al Photography de titel behaald van Licentiate (LCIPP). Een strenge beoordeling van 10 foto’s door 4 topfotogra- fen, juryleden uit Duitsland, Engeland en België gaat voor af aan deze kwalificatietoe- kenning. Het behalen van deze titel geeft het fotografieportfolio van fotograaf Liesbeth van ier- len. en zon del, dan wordt het AOV-bud get vastgesteld op 250,00 (op jaarbasis). Nadat dit bud get is verreden, kunnen per sonen met een handicap aan wie een AOV-pas is vers trekt, gebruik blijven maken van het AOV tegen betaling van hetzelfde bedrag dat van toepassing is op ouderen vanaf 65 jaar. De tegemoetkoming in de kosten wegens het gebruik van de eigen auto wordt eveneens herzien. In die gevallen waarin geen electro scooter of een elektrische vierwieler is toegekend, bedraagt met ingang van I januari 2000 de financiële tegemoetkoming 1.810,00 (op jaarbasis). Beschikt men echter -naast de auto- wel over een zo’n vervoermiddel, dan ontvangt men een autokostenvergoe ding van 1.060,00. De eerder vastgestelde financiële tegemoetkomingen wegens het gebruik van een -door de bedrijfsvereniging verstrekte- bruikleenauto wordt gehand haafd. Als er sprake is van een kennelijke onbillijkheden van zwaarwegende aard kun nen b&w in bijzondere geval len ten gunste van de gehan dicapte afwijken van de bepa lingen in de vastgestelde ver goedingen of verstrekkingen .Er wordt dan ook rekening gehouden met een stijging van de Wvg-uitgaven met 25.000,00 omdat verwacht wordt dat er een groter beroep wordt gedaan op de hardheidsclausule. Medio 2000 vindt er een evaluatie plaats aan de hand van de opgedane ervaringen met de nieuw genomen maatregelen en de effecten daarvan voor betrokkenen. Aan de hand daarvan zal een fundamentele discussie plaatsvinden over de Wvg, waarbij tevens de mogelijk heden van een vraaggestuurd Natuurlijk is het nog steeds mogelijk om 5,0% rente te beta len voor een 10 jaar rentevaste periode! U kunt bijvoorbeeld kie zen voor de RiantRente of een soortgelijk product. Wij kennen deze producten en leggen ze u graag uit! Binnen een uur reke nen we u voor hoeveel u kunt besparen. Vaak gaat het om dui zenden guldens per jaar! Als u een woning heeft gekocht of van plan bent een woning te gaan kopen, kom bij ons langs. Wij geven u een gratis en vrijblijvend advies. En ja, wij gaan wel verder dan het standaard verhaal over een 10 jaar vaste rente! Doe uw voordeel hiermee en bel ons van daag nog voor een afspraak. Van der Loo Hypotheken (0172)21 37 15 lokatie van het Groene Hart ziekenhuis te Gouda (ingang Jan van Beaumontstraat) een infor matiemiddag. Bent u niet in de gelegenheid op dit tijdstip te komen en heeft u toch belangstelling, belt u dan eens naar de vereniging, tel. 070-3820202 op dinsdag, woensdag en vrijdag tijdens kantooruren. De vereniging biedt psoriasis- patiënten ook de mogelijkheid om deel te nemen aan een besloten zwemuur en wel in zwembad Het Keerpunt, Van der Hagenstraat 11 te Zoeter- meer, op maandagavond van 2115 tot 22.15 uur. WOENSDAG DECEMBER 1999 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Er waren deze keer 55 kandi- daatjes die allemaal zijn geslaagd. De namen van de kin deren die hun A-diploma heb ben gehaald zijn: Glenn v.d. Bosch, Thomas v.d. Ham, Maai ke Haeren.Arnoud Holierhoek, Mitchel Eugster, Richard Jon genburger, Lieke Alblas, Ruud v.d. Berg, Rick Roetert-Steen- bruggenjoep van Keulen, Dun can Vink, Caitlin Vink, Bas Dols, Yannick Limburg, Sanne v.d. Poel, Rodney Heuvelman, Joyce van ’tWout, Daphne van Schie, Ruben Vergroesen, Casper Boersma, Bart Boersma, Sanne Hendriks, Casper Drost, Aimee Drost, Martine Post, Kimberley Vonk, Natasja Pronk, Bobby Tofield, Inge Dukker, Casper de Graaff, Lisa v.d. Berg, Eline v. Doorn, Dennis Broer, Michelle Jordaan, Marit Kleiweg, Martijn van Raad, Wouter v.d. Noort, Roy Rodenburg, Sander v.d. Poel, Saami Benguedda, Arte Havenaar, Tony Warmerdam, Nikita Warmerdam, Rilberto Lado, Jeanine Hoogendoorn, Tiko Vergroesen, Tamara Vink- huyzen, Caroline Keizer, Elise v.d. Bosch, Edwin Engels, Sandra Kant,Tim Beusekamp, Ebenezer v. Tilburg, Frederik Engels en Joke van Tilburg. ZEVENHUIZEN/MOERKA- PELLE - Ter ere van het 15-jarig bestaan van de stichting Oud Zevenhuizen-Moerkapelle wor den donateurs en belangstel lenden in de gelegenheid gesteld per persoon drie voor werpen gratis te laten taxeren. Taxatie vindt plaats op her komst, ouderdom en waarde. Dit alles zal gebeuren in Ons Verleden, Tweemanspolder I5 te Zevenhuizen en wel op dins dag 7 december tussen 19.00 en 22.00 uur. Voor deze gele genheid hebben wij beëdigd taxateur Rob Opscholtens en presenter Arie Boertje (die volledig op elkaar ingespeeld zijn omdat ze reeds meerdere keren dergelijke programma’s hebben gepresenteerd). Eén Kaagjesland 47 -2811 KK Reeuwijk Tel. (0182) 39 22 74 Fax (0182) 39 59 65 Het gekwalificeerd lidmaat schap van het DIPP betekent een ultieme vorm van kennis uitwisseling waarmee ieder DIPP-lid zich bezig houdt en uiteindelijk zal leiden tot kwa liteitsverhoging van de foto grafie in het algemeen. De Stichting DIPP is opge richt om internationaal tot kennisuitwisseling te komen en daardoor mede inspiratie bronnen te creëren voor de eigen fotografie. Vele disciplines in de fotogra fie zijn vertegenwoordigd bin nen de stichting o.a. portret-, huwelijks-, publiciteits-, pers-, Liesbeth van der Vis met mode-, industriële fotografie, het behaalde certificaat. menigmaal de harde buitenaan- val van VSTS. Blokkerend waren de Bodegraafse dames zeer sterk, maar door mooie aan- valscombinaties, afgewisseld met tactische ballen werd de verdediging van VSTS toch doorbroken (15-12). In de 5e set (ralleypointsys- teem) nam VSTS door goed serveren een kleine voor sprong. Bij 8-5 in het voordeel van VSTS werd van speelhelft gewisseld. VSTS scoorde veel vuldig met tactische ballen net over de 2 middenblokkeersters van Keukencentrum/Be Fair. Keukencentrum/Be Fair werkte zeer hard, maar trok toch aan het kortste eind (10-15). Zaterdag 4 december a.s. spe len de Waddinxveense dames in de Groenswaard tegen RW I.Aanvang 16.30 uur. ding is zeker: vreugde en teleurstelling kunnen elkaar snel afwisselen. Misschien hebt u ook topstuk ken op zolder waarvan u nieuwsgierig bent naar de waarde.Wat voor voorwerpen? Boeken, modelspoortreinen, fotocamera’s, schilderijen, kris tal, speelgoedauto’s, etsen, manuscripten. Bij binnenkomst in Ons Verle den krijgt u een volgnummer welke bepalend is wanneer uw voorwerp (max. 3 per persoon) zullen worden getaxeerd. U kunt, met uw voorwerp, bin nenlopen vanaf 19.00 uur. De toegang is gratis, ook voor aspirant donateurs. Voor nadere informatie tel. 0180-633304. WADDINXVEEN - Zaterdag 27 november jl. speelden de vol ley halsters van Keukencen trum/Be Fair de Streekderby tegen VSTS/Raaphorst uit Bodegraven. Doordat Marit van der Louw niet aanwezig was bij Be Fair, nam Jacqueline van der Ruit haar positie over als buitenaan- valster. Sabrina den Noorlander startte als middenaanvalster. Keukencentrum Be Fair had moeite om de service van VSTS onder controle te krijgen, waardoor de aanval te door zichtig was voor de Bodegraaf se dames. VSTS liep snel uit. In de slotfase kwam Keukencen trum/Be Fair nog even terug maar VSTS kon het afmaken (8- 15). Ook in de 2e set nam VSTS gelijk het initiatief. De Bode- BOSKOOP - Op zaterdag 4 december komt Bennie Jolink (van de Achterhoekse popgroep Normaal) met een aantal gastmuzikanten naar Boskoop met de ’Howlin’ at the moon live tour’. behandeling. Drie nummers nieuw: Love unconditional, Postman en Lalala Lalala, waar van de laatste twee spontaan ontstonden in de demofase in de zogenaamde ’hooiberg’ (tot studio omgebouwde ronde schuur met glazen wanden) bij Bennie thuis. Bennie Jolink komt niet alleen naar Boskoop ook beide Dijk- leden Antonie Broek (drums en achtergrond zang) en Pim Kops (piano, hammondorgel en ach tergrond zang) zijn van de par tij. Verder bestaat de gelegen- heidsband uit: Arthur Ebeling (gitaar), Hein Offertnans (staan de en elektrische bas), Andre Houtappels (pedal steel gitar), Rens van der Zalm) dobro, mandoline, viool, fiddle, achter- grondzang) en Frédérique Spigt (zang en achtergrondzang). Het optreden wordt absoluut geen Normaal optreden. Zelfs Bennie’s stem lijkt niet meer op die van de Normaal voorman. Jolink zegt hierover. „Voor mij zijn Engels en Achterhoeks geschikter voor rock’n roll dan Nederlands. Voor Engelse liedjes had ik altijd andermans werk nodig en ik speelde liever eigen num mers. Voor covers heb ik altijd maar weinig respect gehad. Maar nu zie ik in dat ze me dwingen om te gaan zingen. Daar heb ik me nooit zo mee bezig gehouden. Wie zoals ik altijd maar zijn Jarenlang hebben journalisten Bennie Jolink aan zijn kop lopen zeuren waarom hij in het Ach terhoeks en niet in het Engels zingt. Nu het na 25 jaar dan ein delijk zover is met de cd ’How lin’ at the moon’, doet hij het zonder zijn band Normaal.Toch wenst hij deze eerste Engelsta lige release niet als een solo album te zien. Dat lijkt abnor maal, maar dat is het niet. Het blijkt net zo goed het project te wezen van De Dijk-leden Antonie Broek en Pim Kops. „Wij hebben dit album met z’n drieën gemaakt. Het had weinig zin daar een bandnaam bij te bedenken, omdat zij straks weer gewoon doorgaan met de Dijk en ik met Normaal”, aldus Jolink. Hoewel hij in eerste instantie een country album wilde uitbrengen, heeft hijdat idee na de eerste gesprekken met Antonie en Pim laten varen. Het resultaat is een muzkale smeltkroes van typiich Amerikaanse stijlen, van country en soul tot een broei erig rhytm’n blues en de vera- meiikaanste, maar van oor- sprnng Franse Cajun-muziek. Wa. bijzonder aan het album is, is dit vier van de 14 tracks zijn van Hank Williams, de aartsva- dervan de country. „HankWil- lians is mijn absolute held”, vetelt Jolink. „Ik had evengoed ze nummers van hem kunnen dien”. Cp vijf tracks covert Jolink zchzelf, dat wil zeggen Nor- naal-nummers. Samen met ex- eigen teksten gebruikt, gaat ze llormaal gitarist, de Engelsman Xian Gascoigne, waarmee hij iog steeds op goede voet staat, heeft hij de teksten in het Engels vertaald. Opgeluisterd met de stemmige pedal steel gitaar van Andre Houtappels heet de kraker ikVuul mien zo zo zo nu I’m feeling so so so. Alie werd Oh Dinah. Achter eenvolgens Net als gisteren (just like yesterday), ’N kerel van stoal (Man of steel) en Woarum moet mien dat over komen (It always happens to me) kregen ook zo’n speciale WADDINXVEEN - Het lijkt nog ver, maar de donkere dagen voor Kerstmis naderen rap. Het jaar 2000 ook en dat maakt de kaarsjesavonden bij Van Berkesteijn Wooncultuur aan de Kanaaldijk 44 in Wad- dinxveen-zuid dit jaar extra uniek. De kerstshow is weer uitgebreid. Van maandag 6 t/m vrijdag 10 december, vijf avonden achter elkaar, kunnen de bezoekers van 16.00-21.00 uur kerstin kopen doen voor op, in, naast, bij én onder de kerst boom. Aan het begin van elke avond worden 2000!! Kaar sen aangestoken. De musicale begeleiding (life) creëert een heel speciale en feëerieke kerstsfeer. Tussen 17.00 en 19.00 uur wordt er een gezellige Elzasser zuurkool schotel geserveerd, waarop bezoekers op basis van reser vering gebruik kunnen maken, tel. 0182-614633. Hugo van Berkesteijn: "Dit wordt al weer onZe negende editie van onze kaarsjesavon den. We kunnen wel stellen dat deze presentaties in onze showroom inmiddels een begrip geworden zijn in de regio, waar steeds meer bezoekers op afkomen". De kerstshow kan ook bezocht worden op zaterdag I I december en op de twee extra koopzondagen van 5 en 12 december, tussen 12.00 en 17.00 uur. OP deze dagen kunnen de bezoekers genie ten van de Koffie Theetafel met een keur aan kerstgebak en andere lekkernijen. Op zaterdag I I en zondag 12 december wordt de kerst sfeer opgeroepen door een programma met Christmas carols van The Singers of the Season. Elk jaar wordt op één avond de hele competitie van de schaakclubs in Wa? dinxveen en Boskoop stilf legd voor een zo massaal mogelijke wedstrijd teger elkaar. De laatste jaren vit Waddinxveen nogal een/ Deze keer waren de vo- tekens niet goed: de jeid had vroeg op de avoncfiet 5-3 verloren. Ook de rste partij bij de senioren fg binnen een uur door at verloren. Maar binnepen kwartier had Van depaven sr. door mat teruggangen. Daarna kwamen detinten voor de gasten als pe appels van de boofvallen. Halverwege de wötrijd stond WSV zes peten voor. Zelfs de votfitter. Ton Kuiper, die bhen vijf zetten aan de rat van de afgrond bungeldikwam er met een overwiiing uit. Hoe dat gegaan-, hopen we nog eens inijzonder- heden te verneen. Maar er stonden oopartijen gedecideerd vor Boskoop gewonnen engebeurden daar niet alleeal van die rare dingen. Erakteristiek waren er aamet eind van de avond nojdrie partijer aan de gang-.in Muit en het onvermijdelte duo Jaap van Sandijk n Jaap Smit. Jaap van Sarfijk won vanuit een stand net een pion minder; JarMuit had gelfk spel in hanen en vond let niet netjes >m zijn tegei- stander ‘dq>r de klok ti jagen’; en Jap Smit wistin een goede>telling de eiige zet te vindn, die tot drect verlies leidle. Daarme had Waddinxven de wedtrijd bij de seniCren gewonen met 11 -10.n dezelfd week had het tweede eerwissel- vallige uitwedstrijd iet het kleinst mogelijke vfschil gewonnen. Er wan twee invallers nodig geeest, van wie Ton Kuiper ei vol punt inbracht. MOERKA*ELLE twaalfde ronde onderlinë schaakvqeniging Moe'ka- pelle waen de meeste par tijen va) goede kwalteit. Misschiet wel de beste par tij was lie tussen Jessevan Elteren en Gerard van Ommeen. Jesse veil ver woed fan tegen de Gro- Kann-verdediging van ard en leek te gaan wil Gerarc bleef echter ka benutta zijn kans: hij) het eirdspel. meer declameren dan zingen. Omdat de woorden veel voor je betekenen, ga je ze schreeu wen. Je wilt gehoord worden. Door in het engels te zingen werd ik ineens teruggeworpen op mijn stem. En dat viel me eigenlijk best mee eerlijk gezegd. Ik zag mezelf nooit als een zanger. Maar er is met mijn stem kennelijk meer te doen dan stierengebrul voort te brengen. De zaal gaat 4 december om 21.00 uur open, kaarten zijn vanaf heden te verkrijgen bij de Rozenburcht, VW Boskoop en Hoogduyn tweewielers. In het patiëntenservicebureau op de Jozeflokatie van het Groene Hartziekenhuis in Gouda (ingang Jan van Beau montstraat) wordt op woens dagmiddag 8 december van 14.00 tot 16.00 uur een inloop middag voor borstkankerpa- tiënten gehouden. De middag is bedoeld voor vrouwen met borstkanker die voor, tijdens of na hun behan deling vragen en/of problemen hebben en het prettig vinden hierover met lotgenoten te praten. Voor het geven van informatie, het beantwoorden van vragen of een gesprek zijn op deze middag Noortje van Wel en Coby Schuiling van het LCBB (Landeling Contactorgaan Begeleiding Borstkankerpatiën- ten) aanwezig. Heeft u vragen over deze inloopmiddagen dan kunt u bel len met: Noortje van Wel, tele foon: 0182-617627 of Coby Schuiling, telefoon: 0182- 342660. In het Gouwebad De Sniep te Wad dinxveen is op dinsdag 23 november weer voor het A- diploma gezwommen. De beoordelingscommissie bestond uit Rob Hogerbrugge, Jacco Rhijnsburger en Guido Linkerhof. Wim Vroegindeweij spelde zeer goed tegen Dief Bac, die een stuk offerde .(wart kreeg net niet volgende compensatie, maar Wri ver zuimde zijn aanvalska^en te benutten en de partirindig- de in remise. Maart? Vroe gindeweij kwam te/n Ben van Geffen in eer scherp Ben-Oni duidelijk adem tekort en werd na;en paar foutjes hardhanig afge voerd. De koploer heeft over zijn vorm nrt te kla gen. In de tweede rode van de strijd om de tÊ-beker is het viertal var Hoerkapelle uitgeschakeld ioor Dor drecht. In dl plaats werd met 3,5-0,5 jërloren. Alleen Arno Luinfiburg speelde remise. Hip van Elteren, Cees van Voren en Jan Blok moesten h/t hoofd buigen. Moerkapeb 3 verloor in de RSB-comptitie met 5,5-0,5 tegen hetweede team van Unilever in Vlaardingen. Kevin Bkker haalde het halve put binnen. Gerrit van Meetren, Henk Doorn- hein, Mrian van Elteren, Michiel Rensen en Ron Droog l/ten de eer aan hun tegenstriders. Op vijdag 3 december wordt i Op Moer de twee de rode speeld van het Rapidsóaakkampioenschap van I 20.00 iir. - k "'‘I*-- O 1

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 23