Gouwestaete neemt revan che op DONK Korbis stunt Sterk Data General wint Waddinxveen dichter naar top ranglijst isub WSE boekt knappe overwinning WADDINXVEEN - Haast recht, dat zichzelf ziet als titel kandidaat, had tegen WSE wei nig in te brengen. Om 14.00 uur werd er afgetrapt. Haast recht probeerde een snelle openingsgoal te forceren. Doel man Boekhorst van WSE voor kwam dit echter. De eerste treffer viel wel vroeg in de wedstrijd. Maar aan de andere kant. Van der Voort zette goed door, kon zelf nog een prima voorzet afleveren op Hack, die gemakkelijk de 0-1 op zijn naam wist te brengen. Na een goede redding van Boekhorst uit een vrije trap van Haast recht zette WSE weer druk. Een lange bal van Schenk viel goed voor Pleus, die net niet kon afronden. WSE liet de bal goed rondgaan. Een terugspeel bal op doelman Boekhorst werd hem echter bijna fataal. De bal ging onder zijn voet door en rolde net langs de doelpaal. WSE-trainer stapt op Kees Kuypers Wint sjoelen WADDINXVEEN - De stand bij de Waddinxveense sjoelers ziet er als volgt uit: klasse A: I Kees Kuypers 1411 pnt, 2. André van Gemeren 1399, 3. Wim Slingerland jr. 1390, 4. Jan Kersbergen 1376, 5. Dirk Jan van Drunen 1370. Klasse B: I. Mien van Renesse 1289,2. Klas se C: I. Corry ’t Hart 1183, klasse D: I. Fokke Feenstra 1046. Weer winst voor Invictus 10 Afgelopen zondag werden er door 5 teams van bad mintonvereniging Invictus thuiswedstrijden gespeeld in sporthal de Dreef. Invictus Flyers heren I blijft winnen Matige vangst WADDINXVEEN - De Hockey meisjes winnen met 5-0 Jaarvergadering ijsclub Moerkapelle Moerkapelle - De ijsclub Moer kapelle houdt op donderdag 9 december de jaarvergadering in tweede helft was een spiegel beeld van de eerste. Twee aan elkaar gewaagde ploegen met nu een qua afwerking falend BV Alphia. Flyers profiteerde opti maal en bij het eindsignaal stond er een 55-47 overwin ning. Topscoorder: Harry van Engen met 16 punten. I Geen WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN ontvangen? Bel 0182 - 63 03 32 S:.WS» ■TT - PAGINA 27 WOENSDAG 1 DECEMBER 1999 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN i j 'l Heren 3 verraste vriend en vij and, maar niet zichzelf, met een overwinning op BV Alphia. De eerste helft zag het er niet naar uit. Qua veldspel ging het gelijk op, maar aan de afwerking ont brak het. Ruststand I6-24. De van Joske Lucassen, die weer in vorm is en de gehele wedstrijd goed speelde. Na de 8-15 set- winst herhaalde het beeld zich in de 2e set. Data General kwam op een ruime voorsprong door sterk serveren van Fanny Lafeber, die ook enkele 3-meter aan vallen scorend afrondde. Tij dens een time-out bezwoer de coach van VCS zijn speelsters niet geïmponeerd te raken door de tegenstander. Dat hielp even, want Data General liet wat steekjes vallen in ver dediging en aanval, wardoor er een 8-8 stand op het score bord prijkte. De wissels van coach Jan Visser pakten echter goed uit. Karin van der Maat bracht haar ploeg met een sterke serviceserie op 10-13 en Michelle Bijl had enkele goede blokkeringen en scoor de met doortikballen, waar door de set met 10-15 winst WADDINXVEEN - Trainer Milko Kruysse stapt aan het eind van dit seizoen op als trainer van WSE. De oefenmeester bracht afge lopen week het bestuur op de hoogte van zijn beslis sing. Het bestuur gaat op zoek naar een geschikte opvolger en respecteert het besluit dat in een vroeg stadium werd genomen. Het vroege tijdstip geeft „alle partijen de tijd naar een goede oplossing te zoeken”, zo valt in de Weekkrant te lezen. Het Ravijn uit Nijverdal. Voor DONK kan het thuisvoordeel de doorslag geven. Rianne Schram is dan wellicht weer van de partij. In de andere halve finale spelen Brandenburg en PSV tegen elkaar. De finale is op 18 december in het KNVB- sportcentrum in Zeist. verstomde echter direct op de service van Barbara Knap die een 0-6 voorsprong op het bord bracht. In de verdediging had libero Janneke den Butter weer alles onder controle en aan het net heerste het blok van Hedda Meijer. De coach van VCS probeerde met time outs en wissels de druk van Data General te ontregelen, maar de ploeg lag op stoom en wederom een serviceserie van Barbara Knap bracht de set- winst met maar liefst 3-15 bin nen. Door deze 1-3 overwin ning nestelt de ploeg uit Zevenhuizen zich stevig op de tweede plaats in de eerste divisie, waar SoVoCo zijn derde nederlaag op rij opliep tegen koploper SetUp. Komende zaterdag speelt Data General voor de 3e bekerron de uit tegen Zaanstad, de ploeg van de ook in Zevenhui zen bekende trainer Teun Buis. WADDINXVEEN - In de tweede competitie-ronde heeft Korbis voor een opval lende prestatie gezorgd door tegen het hoger aangeslagen Vitesse uit Barendrecht een 10-11 overwinning te boe ken. Omdat ook de eerste competitie-wedstrijd al in winst werd omgezet, mag van een flitsende rentree in de tweede klasse gesproken worden.Voor het begin van de competitie werd de con frontatie met Vitesse als één van de moeilijkere wedstrij den gezien nu deWaddinxve- ners in vergelijking met vorig seizoen een stapje hoger spe len. Korbis startte de wed strijd in ieder geval goed met het scoren van het openings doelpunt door Yvonne Boomers.Vitesse boog de achterstand weliswaar weer om naar een 2-1 voorsprong, maar op basis van het spel in de eerste helft was al wel duidelijk dat Korbis zeker kansen had om de wedstrijd winnend af te sluiten. Vitesse had duidelijk moeite met de tactiek van Korbis. Toch werd er in de eerste helft maar weinig gescoord door Korbis, het dorpshuis Op Moer. Aan vang 19.45 uur. Bij de bestuursverkiezing is Piet Koster aftredend en niet her kiesbaar. Door Bert Hertog WADDINXVEEN - De waterpolodames van Gouwestae te sloten het eerste deel van de competitie af met een 9- 8 overwinning op Assuron/DONK. De Waddinxveensen namen daarmee revanche voor de twee geleden nederla gen eerder in het seizoen tegen de Goudse landskam pioen. 10 speelde tegen Delft 12. Het team heeft het de hele competitie vrij eenvoudig. Er werd slechts een keer verloren en dat was van de koploper. Ook deze week had het weinig moeite met de opponent. Alleen in de enkels had het team enige problemen.Tweede heer Jeroen de Kort had drie sets nodig, maar won uitein delijk toch met 15-3,7-15 en 15-11. Invalster Sharon den Adel verloor haar enkel, maar maakte dat ruimschoots goed door in haar mix en dubbel uitste kend te spelen. Deze dubbel die ze speelde met Meta v/d Weij werd ook een driesetter waarbij een van de tegenstanders gebles seerd uit viel. De partij werd beslist met 15-5, 13- 15 en 15-8, waardoor het 7-1 werd. Invictus 13 had het aanmer kelijk zwaarder tegen Hazerswoude 2. Leo Kool en Hilda Mathot verloren beide hun enkel in spannen de driesetters. Simonet won haar enkel met 11-7,5-11 en 13-10. Ook de mix van Cor Voskuilen en Wil Bou- mans werd beslist in een derde set. Na de eerste set knap gewonnen te hebben, ging het in de tweede en derde set een stuk slechter (17-15,4-15 en 9-15). Helaas werd er niets meer gewonnen, waardoor het I - 7 werd. Het eerste van Invictus kwam uit tegen De Ritte. De enkels verliepen soepel en daardoor stond het al snel 3-1. Invalster Corrine van Zijl speelde een goede enkel die ze met 11-4 en 13-10 won. Slechts in de dames dubbel kwam het team in de problemen. Mar- loes van Heteren en Corri ne wonnen de eerste set met 15-11, maar kwamen in de tweede set niet verder dan I f-15. In de beslissende derde set liep het net niet goed en de dames verloren nipt met 13-15. Het team won uiteindelijk met 2-6. Team 6 trof dit weekend Schollevaar IDe enkels verliepen zeer moeizaam. Geen van de vaste spelers wist hun enkel te winnen. Invalster Rosina den Outer speelde echter zondag zeer sterk, ze versloeg haar tegenstander met 13-10 en I 1-3. De volgende winst bleef uit tot de dames dub bel. De heren dubbel was net in drie sets verloren. De dames speelde in de eerste set erg scherp, maar de tweede ging vrij snel verloren. In de derde set was de concentratie weer terug en werd er gewonnen met 15-12. Hierdoor werd het 2-6. Ook bij Invictus 5 wilde het niet echt lukken. Eerste heer Luutzen v/d Spek won snel zijn enkel. Dave Straver verloor in drie sets. Linda Eijckelhof won met 8-11, 11 -8 en II -8. En ook twee de dame Lisette Kuypers won eenvoudig haar enkel. Maar daarna liep het echter niet helemaal lekker meer met het team. Hoewel er alleen nog maar drie setters volgde, werd er niets meer gewonnen. Zodoende werd er met 3-5 verloren. In het bestuur zijn nog enkele vacatures. Op de agenda staat ook het punt .Benoeming leden van verdienste’. Traditioneel is de gratis verloting. braak leverde bijna succes op. Van der Voort redde nog net voor WSE van de doellijn. Met een 0-2 stand werd er gerust. De tweede helft moest Haast recht al snel met 10 man ver der. Turksever zag zijn 2e gele kaart en kon vertrekken. Na even wennen aan deze situatie pakte WSE de draad weer op. Een vrije trap van Van Dijk zette Pleus om in een wereld- goal. Haastrecht trok kort na deze treffer flink aan de hand rem toen Pleus op weg was naar de 0-4. De hierdoor ver kregen penalty werd opgeëist door aanvoerder Van Dijk. Hij scoorde beheerst alsnog de 0- 4. De getergde Van der Want van Haastrecht redde binnen 5 minuten de eer voor de thuis club door de 1-4 binnen te schieten. WSE bleef echter volop kansen creeeren. Scoren deden zij niet meer. Janmaat bracht tenslotte de eindstand op 2-4.Vlak voor tijd mocht de 2e speler van Haastrecht voor tijdig gaan douchen. Ook hij kreeg zijn 2e gele kaart in dit duel. kon worden afgesloten. Zwakke passing lag aan de basis van matig spel in de 3e setVCS legde meer druk in de service en de passers van Data General waren niet in staat deze onder controle te krij gen. Mede hierdoor werden de setups voorspelbaar op de buitenkant gespeeld waar de tegenstander veelal een dub bel blok had gepositioneerd. Ook de aanvallers deelden mee in de malaise en sloegen onnodig ballen uit. Visser bracht spelverdeler Barbara Knap en aanvalster Fanny Lafe ber nog in, maar VCS liep uit naar een 13-18 voorsprong. Bijna kwamen de Zevenhui- zensen op de service van Angelique van der Meer nog langszij, maar een passfout bij 14-13 bracht de setwinst toch bij de Brabanders. Het publiek zag weer mogelijkheden en roerde zich luidruchtig. Dat de periodetitels. Na vijf minuten veroverde Rob van Leeuwen de bal, rukte op en stelde Lennaert Visser in staat de score te openen. BSC zette Moerkapelle onder druk, maar strandde op Peter Zijder- hand, die Barry Kouer als vrije verdediger verving en doelman Mark Huisman. Na een half uur vergrootte Moerkapelle de voorsprong. Lennaert Visser passte op Peter-Paul Breedijk, die keihard inschoot: 2-0. Na de pauze maakte Danny Pols na een pass van Lennaert ZEVENHUIZEN - De uitwed strijd tegen VCS in Tilburg werd door de selectie van Data General met gemengde gevoelens tegemoet gezien. De competitiestand deed veron derstellen dat de ploeg uit Zevenhuizen veel sterker was, maar de Tilburgse opponent had wel twee weken daarvoor de toenmalige koploper SoVo- Col verslagen. Coach Visser wist dat de tegenstander uit gebreid video-opnames van zijn ploeg had gemaakt en had de hele week getraind op de zwakke plekken die de tegen stander waren opgevallen. Vanaf het begin speelde Data General geconcentreerd, sterk serveren van Hedda Meijer en een solide blokkering van vooral Aafke Verbrugge zorg den voor een snelle 0-7 voor sprong. VCS herstelde zich enigszins, maar had geen enkel antwoord op de harde aanval venstein een vrije trap door de Ammerstolse doelman onschadelijk zag gemaakt, werd het 2-0 door Appie Razak. Na een pass van Tim Bunnik omspeelde hij de doelman en schoot de bal in het doel. Kort voor tijd kopte Pons de bal na een voorzet van Bunnik door naar Razak die er 3-0 van maakte. Bij Ammerstol ging Rinie Looren de Jong naar voren, maar gescoord werd er niet meer. Moerkapelle blijft door een 3-0 zege op BSC’68 uit Benthuizen goed mee doen in de strijd om I WADDINXVEEN - Flyers Heren I had alleen de eerste helft moeite met DAS uit Delft. Heren 3 verrast met overwin ning op BV Alphia. Jongens Kadetten I nipt voorbij Sprin gers. Winst voor Jongens Junio ren 2,Jongens Adspiranten 3 en Jongens Mini’s 2.Verloren werd door Jongens Adspiranten 2 en Jongens Benjamins. Heren I begon aarzelend aan de wedstrijd tegen DAS. Hier door ging het verdedigend enige keren mis, waardoor DAS aardig bij kon blijven. Halverwe ge de eerste helft plaatste Fly ers een tussensprint en nam een voorsprong van tien pun ten. Deze bleef tot aan de thee pauze gehandhaafd. 39-29. De tweede helft ging het stukken beter, verdedigend was men bij de les en de vele balveroverin- gen werden bekwaam afge maakt. Al met al een ruime en verdiende overwinning. Uitslag 85-46. Topscoorder: Wolter Zwijnenburg met 22 punten. Sinds 1962 heeft Koster deel uitgemaakt van het bestuur van de oudste sportvereniging van Moerkapelle. Het is nog niet bekend wie hem gaat opvolgen. gers.Twee gelijkwaardige maakten er strijd van. Springers had bijna de gehele wedstrijd een kleine voorsprong, maar een slechte periode halverwege de tweede helft zorgde ervoor, dat Flyers WSE wist uit een snelle coun ter van Pleus zelfs op 0-2 te komen. Haastrecht probeerde er alles aan te doen om in de wedstrijd te komen. Een uit- 1 tlJ- op gelijke hoogte kwam. Hierna scoorde men om en om. Bij een stand van 51-49 kreeg Springers via twee vrije wor pen de gelegenheid om er een verlenging uit te slepen, maar de tweede vrije worp werd gemist en Flyers won met 51- 50. Topscoorder: Johan Wal- hout met 14 punten. Jongens Junioren 2 had geen enkele moeite met Jumpers. Rustig spelend en veel scorend werd een grote overwinning behaald. Uitslag 92-55. Tops coorder: Johan Walhout met 24 punten. Jongens Adspiranten 3 speelde vooral de eerste helft goed en doordat Springers goed bijbleef was er sprake van een span nende strijd. De tweede helft was minder, vooral doordat er door beide teams maar weinig werd gescoord. Flyers deed het iets beter en won met 44-31. Topscoorder: Edwin Geers met 16 punten. Jongens Adspiranten 2 redde Hengelsportvereniging Waddinxveen (HSW) viste haar derde wedstrijd van de wintercompetitie in het Aarkanaal. De vangst was zeer matig, slechts hier en daar werd knappe voorn gevangen, het merendaal was echter van formaat postzegel. Gezamenlijk werd nog geen elf kilo wit- vis gevangen. De uitslag was als volgt: I. M.van Leeuwen 2.420 gram, 2. J. Verhoef 2.230 gram, 3. M. Reichard 2.110 gram. Werd in deze wedstrijd louter kleine vis gevangen, de vangst van de vierde wedstrijd, in de Leid- sche Vaart, bestond hoofd zakelijk uit grove brasem. Daar was het gezamenlijke vangstgewicht van de tien deelnemers ruim 24 kilo. De uitslag was: I. A. van Leeuwen 6.970 gram, 2. H. Kraan 5.590 gram, 3. M. Rei chard 4.880 gram. Na vier wedstrijden is de stand aan de kop: IA. van Leeuwen 17.050 gram, 2. H. Kraan 14.040 gram, 3. M. Reichard 13.290 gram. Zaterdag 4 december a.s. wordt de traditionele St. Nicolaaswedstrijd gehou den. Deelnemers, lid van de HSW, kunnen zich melden om 07.30 uur aan het sta tion NS. mede door de grote verdedi gende druk van Vitesse. Dankzij doelpunten van Jaco Wineke en Edwin Jansen (tweemaal) konden deWad- dinxveners Vitesse de eerste helft qua score goed partij geven: 4-4.Na de hervatting kwam Korbis goed uit de startblokken: via Marino van Zwet (tweemaal) en Mark van den Brink wist Korbis uit te lopen tot 4-7. De gevaar lijkste heren van Vitesse wer den in deze fase van de wed strijd goed aan banden gelegd door de Korbis-spelers.Tot 7-10 behield Korbis de voor delige marge van drie doel punten, waarbij voor deWad- dinxveners Marino van Zwet (tweemaal) en Edwin Jansen productief waren. In de slot fase zette Vitesse nog een keer alles op alles, hetgeen resulteerde in twee doelpun ten: 9-10. De overwinning werd wat dichterbij gebracht door Edwin Jansen (9-1 I), maar een Barendrechtse treffer zorgde toch voor een aantal zeer spannende slotmi nuten. Korbis wist echter de 10-11 voorsprong te consoli deren. het niet tegen Springers en verloor ruim. Uitslag 29-65. Topscoorder: Bastiaan vd Windt, 8 punten. Jongens Mini’s 2 had geen moeite om Zoebas met een nederlaag naar huis te sturen. Vooral de derde periode was van grote kwaliteit. In tien minuten werd er 39 maal door Flyers en 10 maal door Zoebas gescoord, dat is elke 25 secon den een score. Uitslag 81-24. Topscoorder: Reinier Langelaar met 18 punten. Jongens Benjamins I speelde een aardige wedstrijd tegen Zoebas. Zoebas was drie perio des te sterk voor Flyers, maar het had weinig gescheeld of de vierde periode had Flyers nog bijna de winst opgeleverd. Uit slag 25-33. Topscoorder: Renze Roskam met 10 punten. Vrijdag 3 december om 21.00 WADDINXVEEN - Het meisjes B-team van Hoc- key Club Waddinxveen heeft afgelopen zaterdag thuis, een spetterende wedstrijd gespeeld. De meisjes behaalden de over winning op het B-team van HDM. Het was geen gemakkelijke wedstrijd, er werd hard gewerkt. Met name het uitstekend afron den van de aanvallen bepaalden de uitslag van de wedstrijd. Ook het Haagse team liet zich niet onbetuigd, maar liep vast op verdediging en keepster van Waddinxveen. Het Waddinxveense team speelt in de sub top. Dit is de categorie net onder de top, hierin zitten veelal de grote clubs. Behalve HDM spelen zij o.a. ook tegen Victoria en Rotterdam. Vorig jaar is dit team - toen nog C - kampioen geworden in de midden klasse. Dit jaar gooien zij hoge ogen in de sub top. Op dit moment staan ze hoog in de middenmoot. De competitie loopt door tot en met 12 december, eventueel worden in het weekend van 18 en 19 december inhaalwedstrij den gespeeld. Op 8 januari start de wintercompetitie, een serie van 5 wedstrij den los van de gewone competitie. Hockey wordt op kunstgras gespeeld, het geen sport bij vorst moge lijk maakt. worp). Daarna hield coach Maass in het derde part Petra Meerdink en Gillian van den Berg (beiden twee p’tjes) aan de kant. Mede door een paar voortref felijke doelpunten van Patricia Megens zette DONK de ach terstand om in een 6-8 voor sprong. Vervol gens werden Meerdink en Van den Berg weer ingezet waarna de Waddinx veensen weer beter begonnen te draaien. Na 7-8 en 8-8 scoorde Ellen van der Weijden de winnende treffer voor Gouwestaete. In het vierde part verknoeiden ,de meiden van Maass’ nbg drie overtal-situaties. „Anders was de uitslag groter geweest”, vol gens Maass. DONK speelde zonder Rianne Schram, die wegens ziekte was verhinderd. „Ook enkele ande re speelsters waren door lichte blessures niet helemaal fit”, vertelde trainer/coach Robin van Galen. Hij wilde de neder laag daarmee echter niet excu seren. „Gouwestaete speelde wat feller, wij hebben veel kan sen gemist”. Voor Assuron/DONK scoorden Danielle de Bruijn (3), Alice Lindhout (2), Patricia Megens (2) en Marjan op den Velde. Voor DONK is de winterstop nog niet aangebroken want op zaterdag 4 december wordt om 18 uur in het zwembad De Tobbe in de halve finale van de strijd om de waterpolobeker gespeeld tegen WADDINXVEEN - De voet balclub Waddinxveen heeft de positie op de ranglijst van de vijfde klasse verbeterd. De geelzwarten versloegen Ammerstol met 3-0. Van de kopploegen speelden GSV en Swift Boys met 2-2 tegen elkaar gelijk en verloor Ommoord verrassend met 1-3 van Lek- kerkerk. Waddinxveen kwam eerst na de pauze op toeren. Jeffrey Pons opende uit een voorzet van Dion de Jong de score. Later werd De Jong gewisseld voor junior Jeroen Toonen. Nadat Patrick Groe- Visser er 3-0 van. Daarna lieten Mark Kloos en Ronald Germe- raad nog kansen onbenut. Voor de winterstop speelt Moerka pelle nog tegen Semper Altius en MVKV, die ook in de race zijn voor een periodetitel. Overige uitslagen: Haastrecht- WSE 2-4, Groeneweg-Nieu- werkerk 2-1 Programma: zaterdag: Be Fair- Linschoten (wedstrijd van de week), Semper Altius-Moerka- pelle, zondag: Soccer Boys- Groeneweg, WSE-Bergam- bacht, Gouderak-Waddinx- veen. Jongens Kadetten I speelde een ware thriller tegen Sprin- teams een spannende DONK en Gouwestaete gaan zich nu opmaken voor het tweede competitiedeel dat na de winterstop op 8 januari begint. Daarvoor plaatsten zich DONK, Gouwestaete, Polar Bears, Nereus, Het Ravijn en Brandenburg. De beste vier ploegen gaan over naar de play offs waarin wordt gespeeld om de nationale titel. Huib Maass, trai ner/coach van Gouwestaete sprak van een prima wedstrijd van zijn team tegen zijn vorige ploeg. „We hadden DONK goed in de tang. Er werd heel beweeglijk gespeeld. Verdedi gend had ik aanpassingen gedaan, die uitstekend uitpak ten. Op de overwinning valt niets af te dingen”. Maass was vooral tevreden over het spel van Ellen van der Weijden. Zij voelde zich na een voedsel vergiftiging niet erg fit en wilde aanvankelijk verstek laten gaan. Uiteindelijk speelde Ellen van der Weijden (afkomstig van het Goudse GZC) toch en werkte een puike partij af. Na een 4-2 voorsprong in de eerste periode door doelpun ten van Mirjam Overdam, Gil lian van den Berg en Ellen van der Weijden (2) leidde Gouwe staete aan het einde van de tweede periode met 6-4 door treffers van Gillian van den Berg en Natascha Baatje (straf- vjw- ,r> -■r --.71 f -

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 27