Gemeente Deze werkt concreet Week aan Triangel gas Sellers M! VUURWERK Veel zang en kleur in Dorpshuis Swanla Kerstmarkt C.W.M. Waddinxvener met Chinese genezingsleer op televisie De Gouwestem i’l 14U7 <198 Artifact Roomboter Croissants jll KEUKEIM- BLAD? Belegen Uniekaas ALLES VOOR UW OPEL... b- J Inbrekers Wensboom in gemeentehuis aukt De Hypotheker betrapt Van Elswijk b.v. officieel Opel service-dealer Aleid Abels 9 Mieke van kilo Expositie cursisten ORGELS-PIANO’S Volop keus - Volop voordeel! EOBOOT KERKSTRAAT 2, BODEGRAVEN TELEFOON 0172) 612541 i 3 stuks Deze week nergens goedkoper! Klimpieten maken was groot succes WADDINXVEEN - Voor 22 jongens en meisjes van vier tot zeven jaar was het maken van ’klimpieten’ in de bibliotheek al een echte voorloper van het Sinterklaasfeest. Dankzij de prima voorbereiding door een team van medewerksters van de bieb kon er door de jonge bezoekers in alle rust en zeer uitgebreid met allerlei materia len worden geknutseld. De Pietjes werden op alle mogelij ke manieren versierd. Dat ze echt konden klimmen was een grote verrassing voor de klein tjes. leder kind kreeg iets lek kers, er werden liedjes gezon gen en jeugdbibliothecaris Jan- neke Hilhorst las een Sinter klaasverhaal voor. Hooft-kaartjes nog verkrijgbaar Nesselande Kantoor Weekblad Plusmarkt. Opgeteld de beste! U gesloten en aangepaste deadline Historisch Waddinxveen PRIMERA GROENENDIJK KONINGINNEWEG lid BOSKOOP (0172) 23 07 18 LET OP DE FOLDER BU DEZE KRANT OF HAAL EEN BESTELLUST IN DE WINKEL Bel nu voor meer informatie en/of een afspraak Telefoon: (0182) 51 42 58 kroes interieur adviseurs in modern wonen -S E a> 1 'hiiiikitiilllli Mjxveen, Zevenhuizen en Moerkapelle Weekblad voor Stationsplein l-c/ 2801 AK Gouda Vorige week lazen we over het ontstaan van de aards- traaltheorie. Deze week ver haalt Historisch Waddinx veen over hoe J. Bron in aan raking kwam met de aards- tralen. Zie pagina 13 VC Nesselande speelde afge lopen week de laatste wed strijd in dorpshuis Swanla. De volleyballers gaan verhui zen naar de Rotterdamse Topsporthal. Rick Wiggers, een talent uit eigen kweek vertelt over de verhuizing. Zie pagina 31 WADDINXVEEN - De lees- club van de NBvP bestaat 25 jaar.Wat is nu het leuke van met elkaar een boek lezen? Volgens de deelnemers aan de leesgroep „lees je boeken waar je anders nooit aan zou beginnen”. Dat is een goede reden. Voor meer, zie pagina 2 ma. t/m vr. open van 09.00-17.00 uur Elke 2e zaterdag van de maand geopend van 0930-15.30 uur WADDINXVEEN - De gemeente Waddinxveen gaat con creet beginnen te werken aan het Triangel-project. Onlangs vond een besloten informatie-avond plaats voor de gemeenteraad zodat die een beter beeld kregen van de materie. Er is gewerkt aan een startnotitie. Dit zei wethouder Ruimtelijke Ordening MariaWientjens afgelo pen donderdag. De nieuwbouwwijk wordt in twee fases gerealiseerd. De eerste fase moet ’tussen nu en 2005* worden gebouwd. gebruikte spulletjes kunnen verkopen, dus wees er snel bij. het afbreken van de boom worden de wensen geïnventa riseerd; afhankelijk van de wens kan hiermee rekening worden gehouden bij het gemeentelijk beleid. Het is ook mogelijk om de bewoners van de Tsjechische gemeente Pelh- rimov alle goeds te wensen voor het nieuwe jaar, de kaar ten voor Pelhrimov worden na het afbreken van de kerst boom in de daarvoor bestem de brievenbus gedaan.Voor deze bijeenkomst zijn met name verenigingen uitgenodigd die iets extras doen voor de bewoners van Waddinxveen in het Milleniumjaar. Zij organise ren of nemen deel aan activi teiten die maken dat het jaar 2000 een jaar van hoogtepun ten wordt voor de inwoners van Waddinxveen. Plusmarkt Diwa, Winkelcentrum Zuidplas Chr. Huijgensweg 2 Industrieterrein Molen Wetering Alphen aan den Rijn Tel: 0172 - 46 01 30 hele jaar naar tentoonstellin gen toe met hun fokpro- gramma’s. Hun selectie is dan ook streng. 'Mindere góden’ werden tijdens de tentoon stelling te koop aangeboden. Want misschien niet zo per fect als de prijsvogels, zijn de dieren natuurlijk niet minder leuk als huisgenootje. De uitslag van de Grote Ver loting is als volgt: I e prijs: 2360, 2e prijs: 30,3e prijs: 14214e prijs: 2113, 5e prijs: 750, 6e prijs: 1140,7e prijs: 4818e prijs: 4319e prijs: 742. De prijzen zijn af te halen bij de heer j. Huurman, De Bongerd 47 te Zevenhui zen. WADDINXVEEN - Op don derdag 9 december om 17.00 uur steekt burgemeester F. Jonkman de lichtjes aan van de ’wensboom’in de hal van het raadhuis van de gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein I. Tientallen vertegenwoordigers van diverse organisaties han gen daarna hun kerstwens in de boom. Sinds enige jaren verstuurt de Gemeente Wad dinxveen geen kerstkaarten meer aan relaties vanwege de kosten en om het milieu te sparen. In plaats daarvan zin een aantal organisaties uitge nodigd om hun kerstwensen die middag in de boom te han gen. Ook bezoekers aan het raadhuis of belangstellende burgers kunnen hun kerstwens in de loop van de volgende weken in de boom hangen. Na ZEVENHUIZEN - De jaarlijk se vogeltentoonstelling van vogelvereniging Zang en Kleur uit Zevenhuizen trok dit jaar enkele honderden bezoekers. 66 Liefhebbers zonden een krappe 600 vogels in die op vrijdag 3 en zaterdag 4 december werden tentoonge steld en streden om de uit te reiken prijzen. Het ging veelal om vogels van 'topkwaliteit' die een schitterend scala aan kleuren lieten zien. Maar liefst zeven kampioenen waren er te kiezen. Uiteindelijk werd P. Dullaard algeheel kampioen TT met zijn Witkopnon. Hij haalde met de vogel een score van 93 punten en dat is WADDINXVEEN - Zater dagavond ontdekte een bewoner uit de Eikenlaan bij zijn thuiskomst dat zich in de woning twee mannen bevonden die kennelijk behoorden tot het inbre kersgilde. De slotplaat van de voordeur was gefor ceerd. Toen de inbrekers zich betrapt voelden, gin gen ze er als een haas van door. Toen de bewoner vastgesteld had dat niets van zijn eigendommen ver dwenen waren stelde hij de politie in kennis. De nieuwste trends in keuken- en wastafelbladen vindt u bij Erbi. Kom zaterdag 11 december a.s. kijken in showroom de Connection en vraag hier deskundig BladAdvies. bijzonder hoog. C. Benschop werd algeheel kampioen van Zang en Kleur. De jury bestond uit leden die zijn opgeleid door de Nederland se Bond van Vogelliefhebbers. Om een prijs te verdienen moeten de diertjes een goede kleur hebben, goede veren, niet in de rui zijn, de juiste houding bezitten en aan nog meer criteria voldoen. Iedere fokker is wel gespecialiseerd in een soort. De een kweekt bij voorkeur kanaries, de ander parkieten, etc. In het tot volière omgetoverde dorpshuis gaven 92 soorten luid en duidelijk blijk van hun bestaan. De fokkers leven het WADDINXVEEN - In ver band met de Kerstdagen en „Oud en Nieuw” zal ons kan toor in Waddinxveen aan de Kanaalstraat op vrijdag 24 december en vrijdag 31 december vanaf 16.00 uur gesloten zijn. Ook is de dead line van de kopijstroom in week 51 en 52 door het feestgedruis die weken veran derd. Omdat de krant eerder moet worden opgemaakt vraagt de redactie om kopij aan te leveren vóór vrijdag middag 12.00 uur. Tol raakt enthousiast wanneer hij erover vertelt. Zhi Neng heeft hem zijn gezondheid terug gegeven en nu ziet hij het als zijn taak anderen te helpen. „Het is echt heel goed voor mensen maar je moet het erva ren. Die energie is enorm, mensen staan soms echt te stuiteren. Natuurlijk kom ik ook mensen tegen die sceptisch zijn, maar dat is geen probleem. We laten ze het wel even voelen”, lacht hij. Het kenmerkende van Zhi Neng Qigong is dat het prak tisch voor iedereen te doen is, ieder op z’n eigen niveau. Ook een handicap of ziekte is geen beletsel. Rob geeft de lessen samen met een vriend, Hugo, die magneti seur is. Gebaseerd op een eeu- WADDINXVEEN - Op zater dag 11 december aanstaande houdt de aktiviteitencommissie van De Gouwestem de jaarlijk se Kerstmarkt dit jaar samen met de winkeliers van WC Groensvoorde. De aanvang is 9.00 uur en de kerstmarkt duurt tot 16.00 uur. Bij de kramen kunnen bezoe kers terecht voor onder ande re kerstkaarten, mandarijnen, oliebollen, poffertjes, kaarsen, kerststerren, warme Glühwein en natuurlijk de cd’s van het mannenkoor. De opbrengst komt geheel ten goede aan de aktiviteiten (onder andere concerten) van het mannenkoor. Tevens heb ben Stoere Maatjes, Drogist Groensvoorde, I Fiori en Basti aan Optiek die dag aanbiedin gen. Voor de kinderen t/m twaalf jaar zijn er twee extra kramen beschikbaar waar zij opvangcapaciteit waarin staat dat Waddinxveen recht heeft op 39% van het contigent woningbouw Midden-Holland. Dat percentage kunnen we aanwenden voor de tweede fase. Het convenant loopt tot 2009", aldus Wientjens. Daarbij gaat de gemeente ervan uit dat zij nog woningen mag bouwen na 2005. „Dat is logisch, er kan niet ineens wor den gezegd dat we nul wonin gen mogen bouwen. We krijgen wel woningen toegewezen." De wethouder heeft begrip voor de 'contigenten-metho- de’. „Ik heb geen moeite met een maximaal aantal te bouwen woningen.We moeten accepte ren dat het eens vol is. Belang rijk is dat we nooit 'de lucht ingaan’. Een 'Manhattan in de polder’ zal er nooit komen. Dat is geen gezicht", aldus Wien tjens. Het concept-bestem- mingsplan is de stap na de startnotitie. Dat wordt bespro ken. Vervolgens komt er een bestemmingsplan dat wordt behandeld door de gemeente raad en door de Provincie. De verwachting is dat dat gebeurt in april/mei volgend jaar. Er komt nog een informatie-avond voor geïnteresseerden. contact gekomen met de Chi nese cultuur. Hij bezocht dat land met een vriend, verdiepte zich in de filosofie en werd onderwezen in de bewegings leer Zhi Neng Qigong. Het zou hem van een praktisch onge neeslijke ziekte afhelpen en sindsdien ziet Rob Tol het als zijn taak deze leer te onderwij zen. Zhi (wijsheid, Neng (het kun nen) Qigong is een systeem dat gericht is op vermindering van stress, het verhogen van het intellect en de productiviteit, het bevorderen van een lang leven en gezondheid, zoals omschreven in een brochure van Total Chi. Het is een methode voor zieke en gezon de mensen. Gezonde mensen blijven er vitaal bij, zieken kan het helpen genezen. De metho de is voortgekomen uit vijfdui zend jaar Chineese genees- wenoude gezondheidsleer is Zhi Neng Qigong ongeveer 25 jaar geleden door dokter Pang Ming (een lao shi-leraar) verder ontwikkeld en wordt nu door zo’n elf miljoen mensen wereldwijd toegepast. Dit aan tal neemt met de dag toe. In China zijn er momenteel drie centra - medicijnloze zieken huizen - waar 10.000 mensen dagelijks Zhi Neng Qigong beoefenen met opmerkelijke resultaten. Dit aspect komt ook aan bod in de NCRV-uitzen- ding. De lessen zijn op woens dagavond van 20.00 tot 21.30 uur in he gymlokaal van de Theo Thijssenschool naast de hefbrug in Waddinxveen. Voor informatie: telefoon en fax 079- 3630565 (Rob), 079-3413200 (Hugo). •o cl 2 S c <u cm ra o <-& Waddinxveen, M. Kossen. De loopt nog niet tentoonstelling is voor een ieder gratis te bekijken tot en E V) ■5. Tel. (0172) 58 96 97 Dorpsstraat 257 k Hazerswoude-Dorp WADDINXVEEN/REGIO - Mogelijk deze week al is Wad dinxvener Rob Tol van Total Chi te zien in het programma 'Man bijt hond’ van de NCRV. Een programma over Nederland met een knipoog, zoals het heet. Daarin wordt de draak gestoken met bepaalde zaken of nieuwe trends getoond. Tot de laatste categorie behoort de uit China afkomsti ge bewegingsleer Zhi Neng Qigong, door Rob Tol onder wezen in Waddinxveen, Zoe- termeer en Pijacker. Hij heeft sinds twee maanden ook een winkeltje met Chinese kunst en siervoorwerpen aan de lep- laan in Waddinxveen. „Ik zit ———l Kantoor kanaalstraat 10, 2741 HH Waddinxveen, Postbus 372,2740 AJ, Telefoon 0182- 63 03 32, Telefax 0182-63 26 33. addinx mui- oplage 14.500 exemplaren WADDINXVEEN - Cursisten en tien oud-cursisten van de schilderes en docente Aleid Abels uit Waddinxveen doen mee aan een expositie in Kre- ater in de Kerkstraat, die don derdagavond 9 december om acht uur wordt geopend door de weldra vertrekkende direc teur MOD van de gemeente hier pas twee maanden en het r' zo erg hard. Hopenlijk komt dat nog maar voor mij is het lesgeven echter met donderdag 23 december in het voornaamste”, zegt hij. het gebouw van Kreater. Jaren geleden is hij via via in kunst waarbij de universele energie centraal staat. Energie die alom tegenwoordig en te vrij te gebruiken is. Deze ener gie kan, op het lichaam toege past, genezing brengen. In feite, zo legt Rob Tol uit, zijn dat dezelfde principes als die ten grondslag liggen aan yoga, reiki en worden toegepast door een magnetiseur. „Ook de bewegingsleer Tai Chi heeft dit, na lange training, als resultaat. Maar bij Zhi Neng gaat het sneller. Het werkt meteen. Wanneer de je bewegingen doet voel je de energie. Je kunt het soms zelfs zien. De bewe gingen maken je rustig, je visu aliseert dingen die er niet zijn en dat geeft energie die je op jezelf toepast. Het verschil met magnetisme of reiki is dat je er niemand voor nodig hebt: je doet het zelf. Zo leren mensen zichzelf te helpen.” Er is maar één Hypotheker. g g Dat is zeker. Dr Ihipnlhrlrr WADDINXVEEN - Voor de voorleesmiddag van Mieke van Hooft, zaterdag I I december in de bibliotheek in de Van Meck lenburg Schwerinlaan, zijn nog kaartjes 1,50) te koop. Alle jongens en meisjes die hebben meegedaan aan het leesproject ’Sterren van de eeuw’, en vier boeken van de sterrenparade van kinderschrij vers plus een boek van Mieke van Hooft hebben gelezen, kre gen een pasje en een gratis toe gangsbewijs voor deze bijzon dere middag. De voorleesmiddag bestaat uit twee delen. Van half twee tot kwart over twee zijn de zes tot achtjarigen welkom. De 9- tot 12-jarigen kunnen van kwart voor drie tot half vier naar de bieb komen. „Mieke van Hooft vindt het leuk om zoveel mogelijk kinde ren om zich een te hebben en dus kunnen we nog wat extra kaartjes verkopen", zegt jeugd bibliothecaris Janneke Hilhorst. ----- 54e jaargang nr. 2675 De Triangel is het terrein tus sen de Beijerincklaan, de spoorbaan Gouda-Alphen en de Zuideliijke Rondweg. Nu is er het AZC gevestigd en bestaat het uit polder. In het gemeentehuis is al een soort van proefverkaveling gemaakt van het gebied waarbij gekeken is naar de meest ideale ligging van de te wijk ten opzichte van de zon. De gemeente streeft er name lijk naar om de wijk nog duur zamer, milieuvriendelijker en beter in te vullen dan Zuidplas ’90. „We streven ernaar om weer voorop te lopen qua innovaties", aldus de wethou der. In de startnotitie staat ver der om wat soort woningen het gaat en hoe de wijk er glo baal uit komt te zien. De raadsleden hadden tien dagen om twee rapporten door te lezen. Wat betreft de financiën moeten nog enkele kwesties worden uitgediept. Maar er zijn nog meer onze kerheden. Zo is nog onbekend wat het beleid van milieuminis ter Pronk zal zijn na 2005. „We hebben wel een conve nant afgesloten met de gemeenten Gouda en Moord recht over de regionale De voorzitter van Zang en Kleur houdt het kooitje vast van de winnende Witkop non van algeheel kampioen TT, P. Dullaard. (Foto. Sjaak Noteboom.) Een demonstratie van Zhi Neng Qigong werd afgelopen week gegeven voor de NCRV televisie. (Foto.A. Rooie) Rijneke Boulevard Zoeterwoode Rmfik2b - 2394 AH Hozerswrxidelöjndijk Tel. (071) 341 38 61 - Fox (071) 341 39 95 F 1

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 1