Werkgroepen ingesteld voor voortgang Woonpartners fuseert Gemeente vergist zich erststuk 12,50 JK WEEK centrumplan bij bouwplan Beth-San met De Samenwerking naar buiten toe zullen optreden onder de naam Woonpartners Midden-Holland, is met onmid dellijke ingang het bestuur en de directie van de gefuseerde organisatie in handen gelegd van R.J. Mascini. De nieuwe organisatie heeft een raad van toezicht bestaan de uit mevrouw M.J.C. Suijker- van Alten, C.G. v.d. Berg, J. Boersma, J.L. Lenards, S. Neijs- sen, J.J.L. Staal en W. Waterreus. Twee leden van de nieuwe raad van toezicht zijn op voordracht van de huurdersorganisaties HWZM en WBHS benoemd. Het bestuur en de raad van commissarissen van De Samen werking zijn inmiddels terugge treden. Dit geldt ook voor de interim-directeur bij deze orga nisatie S.Ch.P. Maassen en het interim-hoofd Woningbeheer jL f<ab0^oo^ Lasswell van start aan de Noordkade I ZATE RD AG 18 DECEMBER! VAN DE TOT 23.00 UUR EXTRA KOOPAVOND! ZIE ADVERTENTIE ELDERS IN DEZE KRANT Rabobank kiest ’Gouwezoom’ uit Inloopavond in kerst sfeer bij Krea Musica WADDINXVEEN - Maandag avond 20 december tussen half acht en elf uur houdt het alge meen gemengd koor ’Krea Musica’ in het centrum voor kunstzinnige vorming aan Kerk straat een inloopavond in kerstsfeer. driehonderd inzendingen Klassemeubelen voor lage prijzen Twee nieuwe Kerstfeest ij: Openingstijd van weekmarkt G?oen7ij< Zevenhuizense ijsclub verhoogt de contributie hoogleraren in Waddinxveen Surprise- pakketten van ’de Passage’ WADDINXVEEN - Tot en met de dag voor kerstmis houdt het winkelcentrum ’de Passage’ weer de succesvolle Kassabon Aktie-Envelop. ’Passage’ in De Hoeksteen GroenRijk De Bosrand Prinsen Schouw 1, 2394 CX ALPHEN A/D RIJN Telefoon (0172) 47 52 99 Fax (01 72) 49 52 51 Bk Jfl u vindt ons achter het BP-station Kerk en Zanen Geen i RIJKE Zondag I9 december open van 10.00 tot 17.00 uur IMporiNseuicfï WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN ontvangen? Bel 0182 - 63 03 32 Gespecialiseerd in eiken (blank, donker en honing), modem, grenen en kersen. 5000 m2 toonzalen! gestoken. Wh Dorpsstraat 119, Zevenhuizen Telefoon0180-631111 fax: 0180-633024. Tot 18.00 uur geopend. Vrijdag koopavond tot 21.00 uur. van voor Cottage dealer. PAGINA 13 WOENSDAG 15 DECEMBER 1999 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Aanbieding zolang de voorraad strekt (Foto: Lasswell). HET man. Beiden maakten op verzoek van de Rabobank deel uit van een jury die uit de inzendingen de meest geschikte naam moest kiezen. In de jury hadden ook zit ting de notarissen mr.J.A.M. Koek en mr. A.L.J.Westerhuis, de bestuursvoorzitters G. van Ringelenstein en G.Th.H. Steen- land, de bankdirecteuren A.j. Ammerlaan en J.G.J. Mulder en de journalist B.J. Woudenberg (voorzitter). Naar de mening van de voltallige jury is er met de keuze voor Rabobank ’Gou wezoom’ sprake van een originele en volledig nieuwe naam die in het woon- en werkgebied van beide banken nog niet eerder is gebruikt. Dat was overi gens ook de bedoeling van het bestuur en de directie van de gefuseerde Rabo bank, want 'een nieuwe bank verdient een nieuwe naam’. Deze naam moest bovendien pakkend, duurzaam, geogra fisch herkenbaar, goed uitspreekbaar zijn en nieuw elan uitstralen. Rabobank ’Gou- wezoom’, in welke naam het werkgebied in Gouda en Waddinxveen aan de oevers van de Gouwe wordt gesymboliseerd in het woord ’zoom’, voldoet volgens de jury aan al die genoemde criteria. Het bestuur en de directie van de gefuseerde bank hebben zich eensgezind bij dit oor deel aangesloten. De leden, de besturen en de directies van de Rabobanken van Gouda en van Waddinxveen hebben eerder dit jaar unaniem tot een volledige fusie van beide banken besloten om ook in de toekomst een goede en betaalbare dienstverlening voor de leden en klanten te garanderen. Door de fusie per I januari 2000 ont staat een bank met I45 medewerkers, drie kantoren in Gouda en in Waddinx veen en een balanstotaal van ongeveer een miljard gulden. Hiermede behoort de Rabobank ’Gou- wezoom’ tot de grotere banken in de Rabobank-o rgan isatie. De receptie bij Lasswell werd druk bezocht. Iedereen kan nu weten dat het bedrijf aan de slag is gegaan in het pand aan de Noordkade. Schoots zegde toe te zullen ondezoeken of deze oplossing haalbaar is. Over de grondprijs werd verder niet meer gediscu- sieerd waardoor Beth-San voor redelijk geld eigenaar wordt van de omstreden grond. ZEVENHUIZEN - De Zevenhuizense Ijsclub heeft inde II 9de jaarvergadering in café De Roerdomp aan de Rotte de contributie verhoogd. Gezinnen gaan 17,50 (was 15) en indivi duele leden 12.50 (was 10) gulden betalen.Voor 65-plussers is de contribu tie vastgesteld op 7,50. De laatste keer dat de ijs club de contributie ver hoogde was in 1982. De verhoging is noodzakelijk doordat de afdracht aan de KNSB tot 3,50 is ver hoogd en in de toekomst nog hoger zal worden. Door het uitblijven van natuurijs sloot Zevenhuizen het boekjaar af met een verlies van 2000 gulden. De club heeft echter de beschikking over 27.000 gulden aan medailles en lin ten, die klaar liggen voor toertochten. De bestuurs leden Wim van Dorp, Klaas Verwey en Arend Eindho ven werden herkozen. WADDINXVEEN - Woonpart ners Midden-Holland in Wad- dinxveen en Woningcorporatie De Samenwerking in Gouda zijn een organisatorische fusie overeengekomen. De diverse noodzakelijke acten zijn inmid dels bij de notaris gepasseerd. In mei van dit jaar onderteken den Woonpartners Midden- Holland en De Samenwerking een intentie-overeenkomst tot fusie. In de aansluitende periode werden de mogelijkheden van een fusie vanuit volkshuisveste- lijke, organistorische en finan ciële overwegingen grondig onderzocht. Dit onderzoek leverde de overtuiging op dat door een fusie een nieuwe levensvatbare organisatie in deze regio kon ontstaan. Hoewel de beide organisaties pas vanaf I januari als eenheid WADDINXVEEN - Waddinx veen kent twee nieuwe hoogle raren: prof.dr. WP. Knuist van de Schielandweg en prof.dr.ir. C. Roos van de Jan Dorrekens- kade-Oost. Op beide vijftigers is de Wad- dinxveense gemeenschap, de kerk- en sportwereld, bijzon der trots. RTL5 zond vorige week een interview uit met Wim Knuist in het programma ’5 In het land’. Kees Roos en Wim Knuist hiel den in Leiden en Tilburg op hetzelfde tijdstip hun openbare rede. Professor Kees Roos liet zijn geboeide toehoorders nog eens op hun vingers natellen dat de echte millenniumwisse ling pas eind volgend jaar is. De eerste 2000 jaar zijn name lijk pas volgemaakt op 31 december 2000. Diverse men sen hebben er een tweede mil lenniumprobleem aan overge houden. Prof.dr.ir. C. Roos bezet in Lei den de bijzondere leerstoel Toepassingen van de Wiskunde. Deze leerstoel is ingesteld door de Stichting Leids Univer- siteits-Fonds. De Waddinxvener zal zich naast zijn hoogleraarschap aan de Technische Universiteit van Delft aan deze leerstoel part time wijden. Na de MULO en de HTS maak te Kees Roos zijn studie aan de Technische Universiteit van Delft in 1969 af als wiskundig ingenieur om vervolgens in 1975 tot doctor te promover en op het gebied van de ideaal- theorie. Op de Katholieke Universiteit Brabant in Tilburg hield prof.dr. Wim Knuist zijn inaugurale rede aan de Faculteit der Socia le Wetenschappen. De Wad dinxvener doceert er vrijetijds- wetenschappen. Onder de titel ’Werk, rust en sociaal leven op zondagen sinds de jaren zeventig’ zette de nieuwbakken hoogleraar uiteen dat uit onderzoek is gebleken dat de laatste twintig jaar de mensen op zondagen steeds minder tijd aan familiebezoek zijn gaan besteden. Voor de televisie antwoordde Wim Knuist desgevraagd dat ook zijn eigen familieleven niet ontkomen is aan minder fami- liecontacten op de zondagen. Wie voor 150 gulden aan Pas- sage-kassabonnen in een enve lop stopt, welke met naam en adres moet worden ingeleverd bij Van de Wal Speelgoed of Music Shop, maakt kans op een Passage-surprisepakket. Er mogen door de deelnemers meerdere enveloppen met kas sabonnen worden ingeleverd. Dat betekent alleen maar meer kansen. De eerste 25 van de in totaal 75 surprisepakketten ter waarde van honderd gulden per stuk zijn al uitgereikt. Dat gebeurt ook weer op donder dag 16 december en woensdag 29 december. De hoofdprijs - een reischeque ter waarde van duizend gulden - valt tijdens de laatste trekking als alle ingezonden enveloppen met kassabonnen weer mee doen. WADDINXVEEN - De christe- lijk-maatschappelijke vrouwen beweging ’Passage’ viert vol gende week woensdagavond 22 december om zeven uur in wijkgebouw De Hoeksteen (Esdoornlaan) haar jaarlijkse kerstfeest. Er zal die avond voor de aanwezigen een broodmaaltijd worden geser veerd. Voor dit kerstfeest is een koortje gevormd dat enkele lie deren zal zingen. De negen medewerksters en medewerkers van ’Lasswell’ aan de Noordkade hadden zich in feestelijke kleding gestoken ter gelegenheid van de officiële start. WADDINXVEEN - De projectgroep Centrumplan is voor de tweede keer bijeen geweest. In deze bijeenkomst zijn enkele werkgroepen ingesteld en taken verdeeld. De projectgroep, bestaande uit vertegenwoordigers van de Ondernemersvereniging Wad dinxveen, de Passagecombina- tie C.V en ambtenaren, bereidt de plannen voor het centrum gebied voor. Tijdens deze bij eenkomst heeft de project groep enkele werkgroepen ingesteld en de taken verdeeld. Voorlopig zijn de volgende werkgroepen ingesteld: een werkgroep die het programma voor de sociaal-culturele voor zieningen voorbereidt, een werkgroep volkshuisvesting, een werkgroep verkeer en ver voer die zich bezighoudt met de verkeerssituatie. Hieronder vallen de verkeers- circulatie en het zoeken van oplossingen voor een verkeer sluw centrum. Deze groep heeft al overleg gehad met de bewoners van de Oranjelaan en zal binnenkort in overleg treden met bewoners van het centrumgebied (Souburghlaan en rondom de Passage) en met het Industrieel Contact Wad- zing van de muziek: 'Sans (saints) day carol’, ’Hark, the herald - angels sing’, ’Let is snow’, ’Rudolf the rednosed reindeer’, ’God rest you merry gentlemen’, ’White Christmas’ en een prachtige versie van ’Stille nacht, heilige nacht’. Het algemeen gemengd koor ’Krea Musica’ verwelkomt graag nieuwe koorleden, vooral tenoren en bassen. Wie niet weet hoe groot zijn of haar stembereik is, zal worden gead viseerd door dirigente Rineke Marwitz. dinxveen (ICW), een werk groep ’winkelen en Passage en tot slot een werkgroep ’ver werven en schuiven’. Tussentijdse uitwerkingen van de centrumvisie door de werk groepen worden voorgelegd aan de betrokken raadscom missies. De projectgroep heeft een planning vastgesteld die erop gericht is om in maart de uit werking van de cetrumvisie gereed te hebben. Vervolgens wordt deze uitwerking bespro ken met bewoners en belang hebbenden die al eerder over de centrumvisie zijn geraad pleegd. Tezamen met de infor matie die deze bewoners en belanghebbenden aanleveren, kunnen de centrumplannen in april aan de gemeenteraad worden voorgelegd. De pro jectgroep hoopt dat er daarna zo snel mogelijk begonnen kan worden met de uitvoering van de eerste fase van het cen trumplan op het gebied Passa ge- FotoKlein met 16 vakiaken altijd bij u in de buurt! klein GOUDA - LEKKENBURG 39 BLOEMENDAAL ’digi-emotion’. De negen medewerksters en medewerkers van het nieuwe Waddinxveense bedrijf hadden zich ter gelegenheid van de offi ciële start in feestkleding SHOPPING Op De foto geheel rechts Bergambachtenaar F. Groeneveld, die de naam ’Gouwezoom’ voor de gefuseerde Rabo banken van Gouda en van Waddinxveen heeft bedacht. Op de foto in het Goudse stadhuis van links naar rechts Gouda’s burgemeester drs. J.H. Boone, directeur J.G.J. Mulder van de Goudse Rabobank, voorzitter G. van Ringe lenstein van de Waddinxveense Rabobank, Waddinxveens burgemeester F. Jonkman, juryvoorzitter B.J. Wouden berg en directeur A.J. Ammerlaan van de Waddinxveense Rabobank. (Foto. Rabobank - Martin Droog). WADDINXVEEN - Aan de Noordkade in Waddinxveen is ’Lasswell’ officieel van start gegaan. Het bedrijf is thuis in de sector ’communication events’ en antwoordde dat de gemeente zich niet bewust was dat men in die hoek nog grond in eigen dom had. Hij vond wel dat de gemeente dit had moeten weten en gaf toe dat er fouten waren gemaakt. Verder gaf hij aan dat het bouwrijp maken door het zorgcentrum was betaald en probeerde de lachers op zijn hand te krijgen door inzake het opgevoerde parkeer-probleem met het voorstel te komen in de Holle- voeterlaan dan maar parkeer meters te plaatsen waar elk uur staan een gulden kost. De heer van de Stee kwam wat constuc- tiever uit de hoek door voor te stellen het terrein van de voor malige NAM-lokatie aan het Westland speciaal voor deze langparkeerders beschikbaar te krijgen. Hij stelde dat deze lokatie geasfalteerd is, niet meer gebruikt wordt en op een acceptabele loop-afstand van Beth-San ligt. Voorzitter Er wordt een programma geboden van carols en andere kerstliederen. Het geheel is omlijst met kerstgroen, kerst- bonbons en sfeerverlichting. Er is gelegenheid zittend of aan sta-tafels te luisteren in de repetitieruimte. Een bloemle- WADDINXVEEN - Rabobank ’Gouwe zoom’. Dat wordt de spiksplinternieuwe naam van de nu nog zelfstandige Rabo banken van Gouda en van Waddinxveen die per I januari 2000 zullen worden samengevoegd. De naam is bedacht door de heer F. Groeneveld uit Bergambacht. Hij was een van de ruim driehonderd deelnemers aan de vorige maand door de Rabobank in beide gemeenten gehou den prijsvraag voor een nieuwe naam van de fusiebank. Met zijn door een una nieme jury gekozen inzending van Rabo bank ’Gouwezoom’ won hij een geheel verzorgd weekeinde voor twee personen in een Europese hoofdstad naar keuze. De nieuwe naam van de gefuseerde Rabobank Gouda-Waddinxveen is vrij dagmiddag 10 december 1999 door bur gemeester drs. J.H. Boone van Gouda bekend gemaakt in de trouwzaal van het Goudse stadhuis. Hierbij was ook aanwe zig Waddinxveens burgemeester F.Jonk- D.J.C.M.Arntz. De nieuwe orga nisatie beheert ruim 7.50 huur woningen en overige eenheden in de gemeenten Gouda, Wad dinxveen en Zevenhuizen- Moerkapelle. Woonpartnerts Midden-Holland heeft voorts toelating in de gemeente Moordrecht. In de nieuwe organisatie wer ken ruim 70 medewerkers. De dienstverlening aan de huurders wordt verzorgd vanuit drie ves tigingen in de gemeente Gouda, Waddinxveen en Zevenhuizen- Moerkapelle. Alle back-office activiteiten worden verzorgd vanuit het hoofdkantoor op het bedrijven park Coenecoop. Dit betreft alle beleidsmatige en financiële zaken, alsmede de voorberei ding en uitvoering van nieuw bouw en planmatig onderhoud. ZEVENHUIZEN-MOERKA- PELLE - Maandagavond 6 december zag raads-commissie I zich geconfronteerd met een voorstel tot grondverkoop aan zorgcentrum Beth-San te Moerkapelle. Enige tijd geleden realiseerde Beth-San een uit breiding vooral ten behoeve van een recreatieve ruimte voor de eigen medewerkers waar van velen intern de gehe le week aanwezig zijn. Tijdens de bouw van deze ruimte werd duidelijk dat een deel van de bebouwing op grond geschied de die tot de gemeente behoorde. Bij de bouwaanvraag had dit boven water moeten komen, maar werd door de gemeente niet opgemerkt waardoor met de bouw een ongewenste situatie ontstond. Overleg tussen gemeentebe stuur en de stichting Zorgcen trum Zuid-Holland leidde tot een principe overeenkomst waar binnen de omstreden grond voor 300,- per meter aan Beth-San wordt overgedra gen. De heer Bac (SGP) wilde weten hoe dit had kunnen gebeuren en vroeg zich, met de insprekende inwoner de heer de Gruijter, af wie destijds het bouwrijp maken van de grond had betaald. Mevrouw Spekman (PvdA) vond de overeengeko men prijs te laag. De heer vd Stee (VVD) sprak in dit ver band van een „fancy prijs” zeker gelet op de huidige markt waar niet zelden het dubbele wordt betaald, De heer Mebius (Gemeentebelangen) was ter oren gekomen dat aanwonen- den van de Hollevoeterlaan erg veel hinder ondervinden van de auto’s van medewerkers van het zorgcentrum die hun voer tuig in die laan parkeren, er ver volgens de hele week niets mee doen en pas tegen het weekend weer met de auto huiswaarts keren. Burgemeester Schoots VOORBROOD BH HET RIJKE TUINLEVEN WADDINXVEEN - De week markt aan de Willem de Zwij- gerlaan sluit eerder op de vrij dag voor kerstmis en op Oude jaarsdag. Op de vrijdagen 24 en 31 december vindt de markt plaats van 9.00 tot I4.00 uur. Op andere marktdagen duurt de markt tot 17.30 uur.

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 13