Deze Week Persoonlijk geweld in Zevenhuizen- Moerkapelle meer dan verdubbeld van der linde Sellers CASiA wonen VUURWERK i» it w I ALLES VOOR UW OPEL... E Mieke van Hooft kreeg enthousiast gehoor Thuisbevallen in GHZ 49 98 De Hypotheker Koppel- klaverjassen Nicola aardappelen Kerststol met amandelspijs tijdens millenniumnacht Van Elswijk b.v. officieel Opel service-dealer -j Bibliotheek in luxe doos INTERIEURVERZORGING I DE GROOTSTE KEUS IN MODERN LICHT Taxatie Kantoor Week blad gesloten Rectificatie 2 V2 kilo I Plusmarkt. Opgeteld de beste! La Baraque ‘hofleverancier Bejaarden krijgen géén garage als woning Dorpstraat 38, Waddinxveen, (0182) 61 23 73 Zijde 3, Boskoop, (0172) 21 25 44 tien jaar PRIMERA GROENENDIJK KONINGINNEWEG 11 d BOSKOOP (0172) 23 07 18 HAAL EEN BESTELLUST IN DE WINKEL BESTEL VOOR 25 DECEMBER Bel nu voor meer informatie en/of een afspraak Telefoon: (0182) 51 42 58 g SP 5-g dicht op vrijdag 3 I december 750 gram /AiitoN snelservice Deze week nergens goedkoper! O k ««WmWityiop 5 o 4 S 9 4> MARMOLEUM’GILDE Auto wBB snelservice M voor: Kreater bestaat het korps gehaald worden. De heer Brand (WD) vroeg de politie hoe het stond met het cijfer inzake de vandalisme- Morgen gevallen en of bepaalde gebie- besstaat het centrum voor den binnen de gemeente vaker kunstzinnige vorming Kreater locatie zijn inzake deze terreur tien jaar. In 1989 ging de vroe gere Muziekschool, in gevestigd in het afgebroken Notarishuis aan de Kerkweg-oost en later in het oude raadhuis aan de Zuidkade, samen met beelden de activiteiten. Na roerige tij den brachten een nieuw bestuur met als voorzitter Puck van Leeuwen en directeur Aad Koremans Kreater, in de vroegere Jan Ligthartschool in de Kerkstraat met een depen dance in de Peter Zuid-laan, tot nieuwe bloei. Weekblad voor W; (Foto: Sjaak Noteboom.) Eigentijdse tafellamp, incl. lamp CARWASH lh- Ihipnthrktr Stationsplein l-c/ 2801 AK Gouda APK KEURINGEN I ad voo Iedereen kent het program ma Tussen kunst en kitsch. Vaak komen er totaal onverwacht leuke spulletjes van zolder. In Zevenhuizen was dat niet anders tijdens een taxatie-avond van de stichting Oud Zevenhuizen- Moerkapelle. Zie pagina Er is maar één Hypotheker. Dat is zeker. Plusmarkt Diwa, Winkelcentrum Zuidplas Behalve verloskundigen zijn ook twee kraamverzorgenden van Kraamcentrum De Waar den in het ziekenhuis aanwezig. Betrokken patiënten worden door de verloskundigen zelf geïnformeerd. ONDERHOUD ALLE MERKEN DESKUNDIG ADVIES WADDINXVEEN niets meer aan vond. Op haar twaalfde jaar schreef Mieke haar eerste boek. Het telde 189 bladzijden en ze deed er twee jaar over. Drie keer kreeg zij haar boe ken van de uitgever terug, maar steeds wel met de aanmoediging te blijven schrijven. Ruim twintig jaar geleden werd haar eerst boek ’Kijk naar je eigen’, uitgegeven. Inmiddels heeft zij 25 kinderboeken gepubliceerd en binnen kort zijn 'Het gillende jongetje’ en ’Geen geweld’ te verwachten. Mieke van Hooft schrijft verhaaltjes voor Sesamstraat en kindermusicals. Op één van de vele vra gen van haar zeer geboeide toehoorders antwoordde zij, dat zij veel prijzen heeft gewonnen. „Nooit prijzen die door vol wassenen worden gegeven, zoals de Griffels, maar altijd prijzen van kinderen, via de Kinderjury. „En dat vind ik veel WADDINXVEEN - Sou- burgh is helemaal klaar voor het millennium-pro- bleem.Alle nodige maatre gelen zijn getroffen in samenwerking met de Wad- dinxveense huisartsen. „Al met al is veel geregeld”, laat locatie-manager De Jong weten. Zie pagina Mensen kunnen zich inschrijven bijW.de Graaf (61 I 420), EJ.Sundemeyer (610 084),TH.Goor (619 750) of via een inschrijffor mulier in de kantine vanW Waddinxveen. WADDINXVEEN - Vrijdag 24 december is het koppel- klaverjassen bij W Wad dinxveen. Aanvang: 20.00 uur. Het inschrijfgeld bedraagt 10,- per koppel. rö o_ WADDINXVEEN - Rond de 35 jongens en meisjes waren zaterdagmiddag naar de bibliotheek in de Van Mecklenburg Schwerinlaan gekomen om kennis te maken met de kinderboekenschrijfster Mieke van Hooft. Haar komst betekende de officiële afsluiting van de Kinderboe kenweek en het leesproject ’Sterren van de eeuw’, waaraan de jonge leden van de bieb konden meedoen door vijf bekende kinderboeken te lezen waarvan er in elk geval eentje van Mieke van Hooft moest zijn. In een gezellig ingerichte hoek van de bibliotheek vertelde Mieke van Hooft dat zij als klein kind al elk boek verslond dat zij te pakken kon krijgen. In het toen nog kleine Brabantse dorp Rosmalen was geen bilbliotheek en de paar boe ken op school las ze zo vaak, dat ze er belangrijken want ik schrijf voor kinde ren." Nadat zij nog uitgebreid had moe ten vertellen hoe zij aan haar ideeën voor haar boeken was gekomen, las ze een kort kerstverhaal voor. Daarna was Mieke heel blij met een map, waarin alle tekeningen en verhalen die kinderen na het lezen van haar boeken hadden gemaakt keurig door jeugdbibliothecaris Janneke Hilhorst waren gebundeld. Ook een boeketje nam ze dankbaar in ont vangst. Alle jongens en meisjes kregen een kaart en een boekenfoldertje met haar handtekening. De schrijfster riep alle kinderen op mee te doen aan de Kinder-jury in 2000, die op sommige scholen en in elk geval in de bieb wordt gehouden en waarbij de jeugd haar favoriete kinderboekenschrij vers kan kiezen. Afslag A4 Zoeterwoude Rijndijk ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE - Tijdens de presenta tie van het jaarverslag 1998 en de concept-veiligheids- monitor 1999 door een delegatie van het politiecorps Hollands-Midden aan raadscommissie 2, bleek dat Zeven- huizen-Moerkapelle in 1999 extreem hoog scoort in ver gelijking met gemeenten als Nieuwerkerk a/d IJssel en Moordrecht, als het gaat om gevallen van „geweld gericht tegen personen”. La Baraque het geweld-cijfer in 1999 zo explosief gestegen is. Hij vroeg zich af wat voor mid delen er aangewend konden worden om de zaak weer tot normale proporties terug te brengen. De heer de Jong (CDA) vroeg de politie of Zevenhuizen-Moerkapelle ongunstig afstak tegen andere gebieden met een discotheek van een dergelijk kaliber. Ook vroeg hij de politie meer te gaan doen aan toezicht en handhaving met name als het gaat om het parkeren. De RPF bij monde van de heer addinxyeen o> t s 00 cn <D cnto <D E cr>^> c co <D WADDINXVEEN - Teneinde alle risico’s met het functione ren van het computersysteem uit te sluiten is de bibliotheek in de Van Mecklenburg Schwer inlaan vrijdag 31 december de Freeke vroeg zich af of er veel hele dag gesloten. Op maandag 3 januari kan iedereen weer in de bieb terecht. Vrijdag 24 december sluit de bibliotheek om 16.00 uur. Hoge Rijndijk 315 Zoeterwoude tel. 071 - 589.93.46 WADDINXVEEN - Tijdens de komende jaarwisseling doen verloskundigen van de Verlos kundigen Kring Regio Gouda geen thuisbevallingen tussen 31 december vanaf 22.00 uur en I januari 2000 tot 06.00 uur; deze tijd zal worden verlengd zolang de telecommunicatie (nog) niet normaal functio neert. Om onnodige risico’s te vermijden geven ze er de voor keur aan om bevallingen in een ziekenhuis te laten plaatsvin den. Hierbij hebben ze allen voor het Groene Hart Zieken huis gekozen. Ook de huisart sen in Moordrecht die thuisbe vallingen doen, wijken die nacht uit naar het GHZ. De bevallingen in het GHZ vin den plaats onder begeleiding van een verloskundige (geen ziekenhuispersoneel) en onder omstandigheden die de thuissi tuatie zoveel mogelijk benade ren. Het ziekenhuis heeft die nacht een faciliterende rol, dat wil zeggen dat het ruimte, bed den en linnengoed ter beschik king stelt en voor eten en drin ken zorgt. ZELFSERVICE AUTOWASMACHINE STOFZUIGEN 10 WASPROGRAMMA'S geopend van maandag 8.00 uur t/m zaterdag 17.00 uur 24 uur per dag (automaten werken op guldens en vijfgulden-munten) Coenecoop 397. Waddinxveen, Tel. (0182)61 47 14 (nieuw!) WADDINXVEEN De werk groep die de suggestie deed, kon nooit hebben verwacht dat hun tussen neus en lippen gedane suggestie ouderen in garages te huisvesten zo’n impact zou krij gen. De regionale pers en lande lijke media als het ANP en De Telegraaf schonken er aandacht aan,gedreven door de misvatting dat het idee van ‘garagehuisves- ting’ beleid in Waddinxveen zou worden. Dat is niet het geval. De gemeente is in samenwerking met organisaties bezig met het opstellen van een ouderennota. De werkgroepen die hiervoor zijn gevormd deden in een rap port verslag van hun vergaderin gen waarin het idee naar voren kwam om garages om te bou wen naar woonruimte. De gemeente zou dat, zo was de suggestie, mogelijk moeten maken in het bestemmingsplan. Doel van de opmerking was om het ouderen gemakkelijker te maken om de garage van hun eigen huis te verbouwen tot slaapruimte en ‘natte hoek’ zodat zij niet meer van een trap gebruik hoeven maken, aldus een persbericht dat de gemeente als reactie op de canard van de media naar buiten bracht In het ANP-bericht stond dat het ver bouwen van de garagebox door de werkgroep wordt gezien als een „goed alternatief om het verwachte tekort aan ouderen huisvesting op te vangen.Te meer omdat garageboxen gelijkvloers en op de begane grond te vinden zijn.” Volgens de gemeente berust het allemaal op een mis verstand. De rapportage van de werkgroep wordt gebruikt als bouwsteen voor de nota die in de eerste helft van 2000 zal wor den opgesteld. Kantoor kanaalstraat 10, 2741 HH Waddinxveen, Postbus 372,2740 AJ, Telefoon 0182- 63 in 32, Telefax 0182-63 26 33. Werd de bevolking in 1998 al met 26 gevallen van deze ter reur geconfronteerd, op 15 november 1999 stond de teller al op 53 gevallen. Hierbij zijn nog niet geteld de vijf gewon den die enkele weken geleden in de nacht van zaterdag op zondag na een confrontatie in de omgeving van La Baraque gewond naar het ziekenhuis moesten worden vervoerd. Ook de vele aanvaringen die uiteindelijk werden gesust en waarvan geen aangiftes werden WADDINXVEEN - In verband gedaan telden nog niet mee. De met de feestdagen zal ons kan toor in Waddinxveen aan de Kanaalstraat op vrijdag 24 december en vrijdag 31 decem- theek La Baraque ontstond ber vanaf 16.00 uur gesloten WADDINXVEEN - De weke lijkse gemeentepagina met belangrijke informatie van de gemeente Waddinxveen is door een ongelukkige samenloop van omstandigheden afgelopen week niet in het Weekblad geplaatst. Daarbij is ook redac tie verloren gegaan. Rijn en Gouwe bv. biedt voor het niet gebeurde waar door niet plaatsen en eventuele hinder gesteld kan worden dat door als gevolg hiervan zijn excuses aan, aan de gemeente Waddinx veen en de lezers van het Weekblad voor Waddinxveen. slachtoffer was geweest van geweld, wat voor hem dus inhield dat 47 er wel mee was geconfronteerd. Als eerste aktie wilde hij van de in 1999 gerealiseerde nieuwe receptie functies er één geannuleerd zien en deze formatieplaats ingevuld zien middels blauw op Woensdag 15 december 1999 verschil is tussen de kernen Zevenhuizen en Moerkapelle als het gaat om geweld tegen personen. Daarnaast wilde hij weten of er nog wel eens naar foutparkeerders wordt geke ken en of de door de overheid vastgestelde aanrijtijden door politie had uitgezocht dat 40% van de uitbarstingen, geweld betrof dat in of buiten disco- en zag dit als aanleiding van het zijn. Ook is de deadline van de grote aantal gevallen. kopij in week 51 en 52 ver vroegd naar vrijdag 12.00 uur. De commissie-leden hiermee geconfronteerd, staken hun bezorgdheid niet onder stoelen of banken. De heerVente (SGP) vroeg of de situatie oplosbaar is, ook wilde hij weten of de politie wel eens op snelheid controleert in de 30-km-gebie- den.WD’er Brand stelde dat in 1997 en 1998 er ook al een dis cotheek La Baraque was en er ook in die jaren daar wel eens iets waar straat in Zevenhuizen-Moerka pelle. De heer Fermont (PvdA) wilde meer weten over de ernst van de geweldsdelicten onderling. Hij vond dat dit niet uit kwam in de cijfers en wil daarin meer systematiek zien. Hij wilde voor het hoge geweldcijfer de ogen niet slui ten en ook hij vroeg wat de politie dacht te gaan doen. De politie-delegatie zei dat van de "geweld tegen personen-geval- len" er vier zich hadden afge speeld in de kern Moerkapelle en de rest in Zevenhuizen. Daarmee werd duidelijk dat het probleem zich duidelijk manifesteert in de kern Zeven huizen. De politie staat een „innig contact en samenwer king” voor met de plaatselijke discotheek. Het feit dat daar nu ook gediplomeerde portiers staan, zag men als een duidelij ke verbetering. Daarnaast werkt men bij de politie met een horeca-scan waar bij men middels een honderdtal vragen de vinger op de nodige zere plekken weet te leggen. Zelfs met de officier van Justitie is inmiddels het weren van rad- draaiers bespro ken.Van daar uit is men met La Baraque in overleg om daar tot een pasjes-systeem te komen. Daardoor zouden vechtlustige elementen geweerd kunnen worden waardoor ook een betere situatie kan ontstaan. Burgemeester Schoots haakte daar op in door te stellen voor stander te zijn van een pasjes systeem in groter verband. Hij zag voordelen in het opzet ten van een pasjes-systeem waarbij ook de discotheken en bepaalde horeca in Zoeter- meer, Reeuwijk, Gouda en Rot terdam kan worden betrokken. Dit voorkomt dat ergens weg gestuurde elementen in de vol gende disco weer te keer gaan, maar indien zij er ergens zijn uitgegooid, de relschoppers in een relatief groot gebied ner gens meer naar binnen kunnen. De politie gaf nog aan dat zij met 33 man op straat 3 1/2 man beneden de sterkte zitten waarbij het, wegens ziekte, ont breken van een gebiedsgebon den medewerker er in 1999 voor gezorgd had dat vooral de kern Moerkapelle weinig agen ten heeft gezien. Ten aanzien van het handha vend optreden stelde de poli tie, dat wanneer dienders onderweg zijn van bv. Nieuwer kerk naar Zevenhuizen en zij onderweg alles aanpakt wat zij zien aan fout-parkeerders en zonder-licht-rijders, de politie in vele gevallen in het geheel niet op de plaats van bestem ming aan zou aankomen. De politie moest dan ook prioritei ten stellen en deed dat door o.a. snelheidscontroles te hou den op die plekken die vaak geteisterd worden door onge lukken. De politie gaf aan dat er de afgelopen zomer vele weeken den bij de Zevenhuizer Plas op de snelheid van brommers en scooters is gecontroleerd. Met de toezegging van het korps dat alles in het werk zal wor den gesteld ten einde de geweldseruptie te beteugelen beëindigde de delegatie deze presentatie. _/Auto\ snelservice Coenecoop 397 Waddinxveen Tel. (0182)61 47 14 OPENINGSTIJDEN: maandan t/m vrijdag: 8.00-18.00 uur (donderdag fot 21.00 uur) zaterdag 8.30-17.00 uur (werkplaats tot 12.00 uur) anxveen, Zevenhuizen en Moerkapelle dan andere. Daarnaast verklaarde hij van een geval waarin een vader zijn zoon mores wilde leren omdat deze iets uitgehaald had wat niet door de beugel kon, maar teruggefloten werd door slachtofferhulp. Graag wilde hij weten of dit de normale gang van zake is waneer een vader een poging doet zijn kind op het rechte pad te krijgen. De heer Mebius (Gemeentebelangen) stelde vast dat 53 van de plaatselij- ERKEND MARMOLEUM ADVISEUR het snelle en persoonlijke adres Tel. (0172) 58 96 97 Dorpsstraat 257 Hazerswoude-Dorp 54e jaargang nr. 2676J Het jubileum krijgt aandacht op ke bevolking in 1999 geen het in het teken van het Millen nium staande open huis van Kreater, opnieuw gekoppeld aan de braderie in de Dorp straat en omgeving. Onderde len van dit feest zijn een pop- festijn en de finale van het kin derkorenfestival van de Wad- dinxveense basisscholen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 1