Dames 2 op weg Burgemeester bezoekt Barry van Bommel naar Ie klasse Data General overklast Orion Flyers dames zoekende naar vorm I 1 Ijsclub Moerkapelle eert scheidende bestuursleden Rowah-C verslaat TOG 4 Eerste neder- Overwinning Keukencentrum competitie Jeu de boules Bingo Be Fair Be Fair laag Korbis Uitslagen regiofinaledag I999 Sjoelen Stand winter Regen spelbreker voetbalclubs RH te Verdediging Geen twijfel küj 1 PAGINA 37 WOENSDAG 15 DECEMBER 1999 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN V ■D Met een sterke serviceserie van 6 punten zette spelverdeel- ster Barbara Knap de toon, zodat de coach van Orion op de eerste servicebeurt al een time-out moest nemen om de verdediging van zijn ploeg te organiseren. Het mocht hem niet baten, veertien punten voorsprong. Hierna gooide Lokomotief alle routine en een jarenlange erva ring van sommige spelers (oud ere- cq promotie-divisiespelers) in het veld en langzaamaan werd de achterstand tenietgedaan. De ruststand was 46-45. De tweede helft ging gelijkop, waarbij Flyers steeds een kleine achterstand moest goedmaken. Met nog I2 seconden te spelen had Flyers de laatste aanval. Een driepunter zou verlengen betekenen, maar dit lukte net niet. Uitslag 90-87. Topscoorder: Wolter Zwijnen- burg met 37 punten. Dames 2 speelde geen gelukkige wed strijd tegen Dunkinn. Qua veld- Daar liet de ploeg uit Zeven huizen echter geen twijfel over Door Bert Hertog MOERKAPELLE - De ijsclub Moerkapelle heeft in de jaar vergadering afscheid genomen van de bestuursleden Piet Koster en Bert Breedijk. Zij hebben resp. vanaf 1962 en 1977 deel uitgemaakt van het ijsclubbestuur. Beiden werden toegesproken door voorzitter Joop Koster en werden tot lid van verdienste benoemd. Piet Koster (71stopt wegens gezondheidsredenen. „Ik kan terugkijken op een mooie tijd bij de ijsclub”, zegt Koster, die starter was bij de wedstrijden die op de ijsbaan op de Rotte werden georganiseerd. „Wel is het in de loop der jaren anders geworden.Vroeger leefde de ijsclub veel meer in Moerkapelle. De jaarvergade ringen werden steevast door zeventig leden bezocht. Ik ben in het bestuur gekozen in een jaarvergadering in het vroege re café Hertog aan de Zijde. Ik volgde Maarten Boevee op. In het bestuur zaten mannen als Gerrit Zwarteveld, Steven Duursma, Dirk Verbeek en Wim Boevee. Als we ’s mid dags van het ijs afkwamen gin gen we altijd bij de moeder van Wim Boevee, die aan de Holvoeterbrug woonde, een brandewijntje met suiker drin ken. Ik weet nog dat de oude ijstent aan de Rotte door een storm in elkaar is gewaaid. Daarna hadden we een ijstent, die op het voetbalterrein stond. Die is later verkocht. Tegenwoordig gebruiken we een keetwagen”. Herinneringen aan kortebaan- wedstrijden van vroegere op de Rotte komen naar boven. „Er werd vaak fel gestreden door de broers Arie, Cees en Max den Braber uit Zoeter- meer, later Kees-Jan Klos uit dezelfde plaats.Verder had je een snelle schaatser als Ab van Adrichem uit Moordrecht. De ijsclub Moerkapelle had goede rijders in de broers Piet en Rien de Graaf van De Kruisweg en Dick de Knegt. Later was dat Piet Immerzeel. Ik vond het altijd leuk om met de jeugd om te gaan. Mijn vrouw Jo heeft altijd achter me gestaan”, vertelt Koster, die veertig jaar deel heeft uit gemaakt van het Oranje- comité in Moerkapelle en pro motor is geweest van de mini raceclub. Bij het 75-jarig bestaan van de ijsclub kreeg Koster de gouden medaille met oorkonde van de gemeente Zevenhuizen/Moer- kapelle. Bert Breedijk (55) hielp in de WADDINXVEEN - Op het ogenblik wordt op de dins dagavonden de wintercompe titie doublette gespeeld. De meeste deelnemers hebben drie avonden en derhalve negen partijen gespeeld. De partijen worden in een ont spannen sfeer gespeeld en voor menigeen is het de gelegenheid om de techni sche- en tactische vaardighe den op een hoger peil te brengen. De tussenstand t/m 7-12-99 is: I .Janssen 8 uit 9 saldo 59; 2.Versluis 8-9-39; 3. v.d. Made 7-9-514.Cammeraat 6-9-45; 5.Monster 6-9-44; ó.Wubbeb 6-9-27; 7,’t Hart 6-9-9; 8.v.Dij- ken 5-6-319.Nieuwland 5-9- I2; lO.Voskuilen 5-9-saldo -5. Belangstellenden voor dit edele balspel zijn altijd wel kom op het terrein aan de AlbertinckThijmlaan.Wad- dinxveen. De leden geven graag uitleg. WADDINXVEEN -Vijdag I7 december 1999 zijn er weer schitterende prijzen te win nen bij voetbalvereniging Be Fair tijdens de traditionele kerstbingo-avond. Om ca. 21.30 uur vindt de trekking plaats van de winnende lot nummers in de jaarlijkse lote rij. Aanvang 20.00 uur in het clubhuis. WADDINXVEEN - Afgelopen WADDINXVEEN - In de vierde competitie-ronde in de tweede klasse heeft Kor bis de eerste nederlaag moe ten incasseren. Na drie over winningen bleek Albatros uit Zwijndrecht een maatje te groot: 22-17. Door deze nederlaag doet Korbis afstand van de koppo sitie in de tweede klasse. Voor het begin van de zaal- competitie werd het Zwijnd- rechtse Albatros al hoog ingeschat. De competitiestart gaf Korbis echter wel meer zelfvertrouwen.Vooral de eerste helft gaven Korbis en Albatros elkaar goed partij. Korbis keek als eerste tegen een achterstand aan, maar door goed spel wisten de Waddinxveners dit om te buigen in een 3-6 voor sprong. Daarna was Albatros produc tiever: één Korbis-doelpunt tegenover zes Zwijndrechtse doelpunten (9-7).VIak voor rust verkleinde Van Zwet namens Korbis door middel van een strafworp de ach terstand: 9-8. Na de pauze kwamen de Waddinxveners goed uit de startblokken; snel werd de achterstand omgezet in een 9-I0 voorsprong.Toch kreeg Korbis naarmate de wedstrijd vorderde steeds meer moei te met het hogere baltempo van Albatros. Ondanks twee doelpunten van Terra verloor Korbis met name in het laatste kwartier qua score de aansluiting (22- 17). Korbis speelt zijn laatste wedstrijd tegen ONDO, waar voormalig Korbis-trai- ner Poortvliet actief is. ONDO speelt eerste klasse en het zal een zware dobber worden die wedstrijd te win nen. Aanvang is 17.00 uur in 's Gravezande. WADDINXVEEN/REGIO - Marathon: I Gouda; 2 Delft; 3 Naaldwijk en 5 Waddinxveen. Ehad: I Gouda; 2 Rosmalen; 3 Leiden en 7 Waddinxveen. Estafette; I Gouda; 2 Delft; 3 Naaldwijk en 6 Waddinxveen. WADDINXVEEN - De uit slagen van de Waddinxveense Sjoelers zijn: Klasse A: I Dirk Jan van Drunen l4l2;2Wim Slingerland jr. 1392; 3 Cees Kuipers 13914 André van Gemeren I363 en 5 Henk van Beek I36I punten. Klasse B: I Teus Visser I338 punten. Klasse C: Jan Olie 1241 pun ten. Klasse D: I Wim Slinger land sr. 1128 punten. winter van I977 bij het sneeuw-schuiven op de baan en werd datzelfde jaar in het bestuur gekozen. „De ijsclub had nieuwe mensen nodig. Ik kwam tegelijkertijd in het bestuur met Cees Brouwer, Dick Sol, BertVermuIm en Martien Pak. „Ik herinner mij nog goed wedstrijden op de Rotte op zaterdagavond met vijftien plussers. Er werd gere den om worsten van slager Stuivenberg. Een keer hadden we de baan gedweild met warm water uit de ketel van tuinder Oosterom. Een dag later was de baan spiegelglad. Er is nog nooit zo hard gere den. Ik weet ook nog dat bestuurslid Teus van Adrichem bij een wedstrijd over 500 meter kruispuntwachter was en ondersteboven werd gere den. Ook was er eens een ijszeiler die tussen schaatsende publiek door zeilde. Dat kon natuurlijk niet, dat was levens gevaarlijk. De langste ijswin- ters hadden we in de jaren 1985-1986.Toen kon er wel veertien dagen op de Rotte worden geschaatst. Er zijn echter ook winters geweest dat er geen of niet voldoende ijs was. Dan bleef het materi aal opgeslagen. Ik vond het Het is nog niet bekend wie Piet Koster en Bert Breedijk in het bestuur van de ijsclub Moerkapelle gaan opvolgen. „We hopen deze winter op sterk ijs en willen dan ouders van kinderen voor een bestuursfunktie warm maken”, sprak voorzitter Joop Koster. De ijsclub sloot het vorige seizoen af met een batig saldo van ruim 1500 gulden. want Angelique van der Meer nam eveneens een aantal servi cepunten voor haar rekening en aan het net regeerde de aan val van de scherp spelende Karin van der Maat en een werkelijk uitstekende Fanny Lafeber. Na de met 15-2 gewonnen set ging de ploeg van coach Jan Visser onoverdroten voort. Servicedruk van Aafke Verbrugge en wederom Fanny Lafeber stelde de passers van Orion voor onoverkomelijke problemen. Op het midden was Olga van Zaanen zeer attent met het wegtikken van netballen en tac tische plaatsingsballen van de tegenspeler. Door perfecte pas sing kon Barbara Knap snelle en gevarieerde aanvalspatronen uitzetten, waarvan ze volop gebruik maakte. Op 10-2 kwam Joske Lucassen de aanval ver sterken waarna ook deze set met 15-2 gewonnen werd. Orion leek rijp voor de sloop, set afgesloten en konden de volle 3 wedstrijdpunten aan de mooie 2e plaats plaats in de Ie landelijke divisie worden toege voegd.Volgende week wacht de moeilijke uitwedstrijd tegen koploper SetUp’65 in Ootmar- sum, dat wederom een punt verspeelde en nu nog maar 3 en Bert Breedijk. Ook (Foto: Artistic Art; Liesbeth van der Vis.) ZEVENHUIZEN - Voorafgaand aan de wedstrijd tegen Orion waren er nog twijfels of Data General het verschil in de com- petitiestand ook in daden wist om te zetten. Orion was namelijk met een sterke comeback bezig en had onlangs koploper SoVoCo nog met 3-0 verslagen. De dames van Data General zetten de spanning echter om in wed- strijdconcentratie en rolden met soms indrukwekkend sterk volleybal de ploeg uit Doetin- chem op. val. Met een hogere servicedruk en ruimer spel was het snel voor elkaar; een klinkende set- was vanaf dat moment een kwestie van volhouden. Vanaf 6-6 kwa men de dames van het Keuken centrum constant met 2 punten voor. Onder aanmoediging van ex-Be Fair speelster Marlies van Ringelenstein en een goed blok en veldverdediging werd de van: Kennart van der Tas, Nivard van Niekerk en Stef Hoogendijk. Beter verging het de meisjes-C in Berkel en Rodenrijs tegen het plaatselijke T.O.G. Na een 3-6 voorsprong bij rust wonnen zij met 7-9. De ROWAH-doelpunten waren van: Marjo de Schipper, Sharon Brouwer, Iris van Stel en Wendy van Velzen. echter een prachtige onder breking van mijn werk als er sterk ijs was en de baan kon worden opgezet. Mijn funktie was het onderhoud van de baan. We hebben de beschik king over een goede baan- veegmachine.Vorig jaar ben ik gestopt met mijn loonbedrijf in Moerkapelle en verhuisd naar Creil in de Noord-Oost- polder. Ook daar het ik me bij WADDINXVEEN/BOSKOOP - Afgelopen zaterdag speel de Gouwestaete uitwedstrijden en dat ging gepaard met prima resultaten. De meest in het oog springende wed strijd was het prestigeduel tussen dames 2 van Gouwesta ete en het team van het Bodegraafse BZ&PC l,als mede- titelkandidaat. De confrontatie werd met 6-3 in het voor deel van een uitstekend spelend Gouwestaete afgesloten. Huldiging van de scheidende ijsclubbestuurders Piet Koster hun vrouwen Jo enTrijnie deelden in de hulde. maar het blijft damesvolleybal en dus is de concentratie altijd een kwetsbaar gegeven. Juist toen Orion alles of niets ging spelen, nam Data General wat gas terug. De service verzwak te en de passers lieten ook steekjes vallen. Coach Visser zag onmiddellijk het gevaar en nam bij I -2 ach ter al direct een time-out. Het effect was echter beperkt en bij 4-9 achter probeerde hij wederom zijn speelsters op scherp te krijgen. Het spel bleef echter rommelig en dat is altijd in het voordeel van een technisch mindere tegenstander. Met 9-I5 ging de set dan ook naar Orion en vroeg het publiek zich af of Data General zich zou kunnen hervinden. WADDINXVEEN - De regen zorgde er voor dat afgelopen weekeinde alle voetbalwedstrij den werden afgelast. In de afde ling van Be Fair ging alleen de wedstrijd NBSW-Jodan Boys (0-0) door. Groeneweg week uit naar de Swanlahal in Zevenhuizen om een partijtje te trainen. „De velden stonden blank, ook voor komend weekeinde zie ik het somber in”, vertelde trainer Henny de Jong. Het inhaalpro gramma voor komend week einde is: zaterdag: BVCB-Be Fair, Moerkapelle-MVKV, zon dag: Groeneweg-Haastrecht, ESTO-WSE, Waddinxveen- Swift Boys (wedstrijd van de week). beslissende voorsprong van twaalf punten 19-31De twee de helft ging Flyers uiterst fana tiek van start en overdonderde MSV. De Waddinxveense dames wisten de achterstand terug te brengen tot 48-50. Hierna ech ter herkreeg MSV de greep op de wedstrijd en viel Flyers weer terug op het niveau van de eer ste helft Uitslag 52-64. Tops- coorder:Anita van Unen met 13 punten. Heren I ging op bezoek bij Lokomotief in Rijswijk. Deze ploeg is lijstaanvoerder en nog steeds ongeslagen. Flyers begon goed aan de wedstrijd en nam op een bepaald moment een een ijsclub aangesloten. Het gaat daar makkelijker dan in Moerkapelle. Iedere inwoner krijgt een acceptgirokaart toe gestuurd. Degenen die betalen mogen op de ijsbaan, de ande ren moeten entree betalen. Verder besteed ik veel tijd aan mijn hobby het houden van duiven. En van de nieuwtjes uit Moerkapelle blijven we goed op de hoogte”. WADDINXVEEN - Het na een 5-4 ruststand, met 10-8 Rowah-AI team speelde afge- verloren. De doelpunten waren lopen weekeinde een veel te van: Kennart van hard duel tegen Ventura in Schiedam. Het zwakke en inconsequente fluiten van de scheidsrechter was daar mede debet aan. Voordat de Rowah- meisjes er erg in hadden ston den ze reeds met 3-0 achter. Toen ze van de eerste schrik bekomen waren, knokten ze zich terug in dit topduel om de eerste plaats. De rust brak aan met een gelijke stand 8-8. Ook na de hervatting was de strijd veel te hard, zonder dat de scheidsrechter passend optrad. Het dieptepunt was een elle boogstoot in het gezicht van Saskia van Heteren, waardoor zij een flinke bloedneus op liep. De scheids had dit echter wederom niet gezien. De wed strijd werd met 13-1 I gewon nen door Ventura. Ook het jongens-C team kon het helaas niet bolwerken tegen Delta Sport uit Zierik- zee. Ondanks veel inzet werd, In de laatste wedstrijd van de eeuw moesten de heren aan treden tegen hekkensluiter Rotterdam. Het eens zo beruchte Rotterdam, met een mooie waterpologeschiedenis, bezet momenteel de laatste plaats in de tweede klasse. De heren moesten het doen zon der Jeroen van Tol en Wouter Steller, die vanwege buitenland- verplichtingen niet konden meedoen. De jeugdige talenten Myk Middendorp en Paul Ver- wey kregen voor het eerst de kans om zich vanaf het begin van de wedstrijd te profileren. In de beginfase was duidelijk dat het wennen was voor de Gouwe- staeteheren. Sportfondsenbad Noord is zeker 2,5 meter smaller dan overige zwembaden in Nederland en dit heeft zeker invloed op de tac tiek. De heren gingen dan ook moeizaam van start, maar kwa men door twee goals van Jaco de Jong wel aan de leiding met 0-2. Ook in de tweede periode ging het niet geweldig, met name het afmaken van de kan sen gaf problemen. In deze periode waren het Mark Morti mers en Jaco de Jong die hun ploeg op een 2-4 voorsprong zetten. In de derde periode waren de Gouwestaeteheren even de weg kwijt. De kansen werden niet benut en Rotter dam profiteerde in de ’contra’ van deze missers. De marge van twee doelpunten verdween als sneeuw voor de zon en aan het einde van derde periode keken de heren tegen een kleine ach terstand (5-4) aan. Rotterdam groeide in de wedstrijd en rook zijn kansen voor een ware sen satie. In de vierde periode waren het de Gouwestaetehe ren die duidelijk maakten wie er het meeste recht had op de overwinning. Remko Overdam (2x), Mark Mommers (2x) en Jaco de Jong stelden de over winning veilig en bepaalden uit eindelijk de eindstand van 5-9. Zo sluiten de heren de laatste wedstrijd van het jaar overtui gend af en kunnen zij zich in de winterstop klaarmaken voor de tweede helft van de competitie. Mede gezien het feit dat dames I het eerste deel van de com petitie reeds had beëindigd, ging deze keer alle blangstelling uit naar het duel der giganten in de tweede klasse A tussen de dames van Gouwestaete 2 en BZ&PC I. Gouwestaete had één verliespunt en BZ&PC had er twee. In een goedgevuld en sfeervol zwembad ’De Kuil’ te Bodegraven kon men aan alles merken dat er ’iets’ op het spel stond. Gouwestaete kwam uitste kend uit de startblokken en trok de partij direct naar zich toe. In de eerste periode creëerde het team tal van kan sen, waaruit Hanneke Kappen en Marion van Hooft scoorden. Ook in de tweede periode bleef Gouwestaete de betere ploeg en een doelpunt van Hanneke Kappen bracht Gouwestaete halverwege de wedstrijd op een 3-0 voorsprong. In de derde periode scoorde Marion van Hooft 4-0, alvorens BZ&PC pas voor het eerst tot scoren kwam. Eind derde periode bracht Heike Koglin Gouwesta ete op een comfortabele 5-I voorsprong. In de vierde perio de kwam BZ&PC nog tot 5-2, doch Kim Middendorp maakte aan alle illusies van BZ&PC een eind door 6-2 te scoren. BZ&PC bracht tenslotte de eindstand op 6-3. Het team van trainer Huib Maass en coach Raimond van Duinen speelde een van de beste wedstrijden van het seizoen en door dit resultaat staat dames 2 mini maal drie punten los van de concurrentie. WADDINXVEEN - Burge meester Jonkman bezocht afgelopen maandag Euro pees Kampioen jiu jiu-tsu Barry van Bommel. De 24- jarige Waddinxvener won in november met zijn part ner BartVeth uit Maarssen in november de gouden medaille op het EK jiu jiu jitsu in Leeds, Groot Brit- tannië. Bij zijn bezoek in huize Van Bommel roem de Jonkman de kampioen in zijn toespraak voor de goede prestatie en noem de hem „een ambassa deur” voor het dorp. In 1997 was Van Bommel al eerder Europees Kam pioen met een andere partner. De prestatie van Van Bommel en zijn part ner is opmerkelijk daar zij pas kort met elkaar trai nen en toch Denemarken en Zweden achter zich lie ten; traditioneel sterke landen. Eerder wonnen zij het Nederlands Kam pioenschap. (Foto:A. Fioole.) WADDINXVEEN - Dames I redde het niet tegen MSV uit Noordwijk. Heren I verloor nipt de topper tegen Lokomo tief in Rijswijk. Winst was er voor Dames 3, Jongens Adspi- ranten 4 en Jongens Mini’s I. Verloren werd er door Dames 2, Jongens Adspiranten 2, Meis jes Kadetten I en Jongens Ben jamins IZowel Flyers Dames I als MSV speelde een slechte wedstrijd.Vooral de eerste helft was van laag niveau. Tot de der tiende minuut ging het nog gelijk op, maar daarna ging MSV iets minder fouten maken en nam men aan het einde van de eerste helft een - naar later bleek - bestaan. Servicedruk en uitste kende blokkering van Aafke Verbrugge en Angelique van der Meer zorgden voor een snelle voorsprong. Libero Jan- zaterdag versloeg eerste dames- neke den Butter pastte weer team van Keukencentrum Be foutloos en had enkele won- Fair, Cito uit Zeist met 2-3. Met derbaarlijke reddingen op de De Jong als spelverdeelster, Bos, harde diagonaal geslagen aan- valsballen van de tegenstander. Bij I -8 achter had de coach van Orion zijn tweede time-out verbruikt en gooide hij min of meer de handdoek. Tegen dit snel spelende Data General was geen kruit Wijker.Van de Ruit en De Rooij als aanvallers en diagonaalspeel- ster Slob ging coach Gerard Lupgens van start. De ploeg uit Zeist begon goed en haalde de eerste set met 15-6 naar zich toe. De pass en aanval van Be Fair lieten in deze fase van de gewassen. Met 15-3 werd de 4e wedstrijd veel te wensen over. In de tweede set kregen de Keukencentrum-dames meer grip op de wedstrijd. Met een 12-15 uitslag was de stand in sets weer gelijk. Lange ralley’s kenmerkten deze set, waarvan het geroutineerde team uit Waddinxveen de overwinning telkens weer naar zich toe wist punten voorsprong heeft op de te halen. Door veel persoonlijke ploeg uit Zevenhuizen. fouten in de eindfase van de derde set, wist Cito deze alsnog op zijn naam te schrijven (16- 14). Coach Lupgens besloot het roer om te gooien en liet routi nier Bos het spel verdelen. Met spel was men niet de mindere, Van der Louw op de diagonaal- maar het scoren wilde maar niet positie verstevigde hij zijn aan lukken. Dunkinn deed dit wel en de nederlaag is verklaarbaar. Uitslag 35-54. Topscoorder: Inger Huls met 9 punten. Jon- winst (2-15). De vijfde set gens Mini’s I had in Grasshop pers een heel gemakkelijke tegenstander. Het werd een walkover. Uitslag 95-18. Tops coorders hier: Willem Wubben, Coen Landheer en Sander van Vuuren elk met 16 punten. Ben jamins I redde het niet tegen Jumpers en verloor met 28-46. wedstrijd beslist in het voordeel Topscoorder werd Nordine van Be Fair. (12-15). Zaterdag zal Nairi met 12 punten. A.s. vrijdag de laatste wedstrijd van dit mil- 17 december om 21.00 uur lenium plaatsvinden in Sportzaal Heren I tegen Jumpers. de Groenswaard. r r® -- ïl

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 37