Bedrijfsvideo Ease Automation Nog niet alle bromfietsborden zijn in Waddinxveen geplaatst fel Eerste lustrum van ‘Mensenwerk* Waddinxveense architect wint architectuurprijs J I GRAAG TOT ZIENS! Reconstructie KW-plein afgerond tót» Gereedschap Gouwebad 1 r KERSTDAG G Coenecoop College helpt Gered Weekblad voor Waddinxveen GroenRijk De Bosrand Prinsen Schouw 1, 2394 CX ALPHEN MD RIJN Telefoon (0172) 47 52 99, Fax (0172) 49 52 51 WOONMODE op RTW-radio 2DE Hervormden op ’De Sniep’ 5e Kaarsjesavond G7OEN7u< Grote kerst opruiming. I ,g I RIJKE W’F IEUBELEI KIJKEN? Colofon i i J GRATIS PARKEREN HOOGENBOEZEMg Naast de Praxis Goudkade 4 Gouda B A WOONSELEKTIE Kanaaldijk 30 - Waddinxveen Zuid Telefoon: 0182 - 632 441 "U. -ó BS 41 i DINS DAG 21 DEC E M BER 1999 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 21 I I i TUINLEVEN HET tósaüu In onze showrooms moderne-, design- en koloniale meubelen. Bij ons slaagt u vast en zeker! HB WADDINXVEEN - De herinrichting van het Koningin Wilhelminaplein in Waddinxveen is gereed. Tijdens een officieel moment is het praktische resultaat symbolisch overgedragen aan verkeerswethouder]. Neele (PCW).AIs extraatje heeft de aannemer hert monument opgeknapt en een vlaggemast geplaatst. Het karwei heeft ongeveer driekwart jaar geduurd. Op de beplanting na, die in het voor jaar zijn definitieve invulling krijgt, is het druk ke kruispunt gereconstrueerd. Dit betekent dat er vrijliggende fietspaden zijn aangelegd, dat de verkeersinstallatie is ver nieuwd en dat de wegindeling is veranderd. Naar verwachting zal het groeiende verkeer ook in de nabije toekomst het kruispunt file vrij kunnen passeren. Het Koningin Wilhelminaplein was toe aan een nieuwe verkeerslichteninstallatie. Bovendien bleek dat inrichting van het kruispunt gevaar lijk te worden voor het steeds drukker wor dende verkeer. Bij een informatieavond met omwonenden is de voorkeur uitgesproken voor een rotonde. Nadere berekeningen leerden echter dat een rotonde het toenemende verkeer in de toe komst onvoldoende zou kunnen verwerken. Er is daarom uiteindelijk gekozen voor een gelegen tussen de Beijerinck- laan en de Zonnesingel; - het fietspad aan weerszijden van de Zuidplasiaan, voor zover gelegen tussen de Beijerinck- laan en De Akker. ring en architectonische uitwerking hand in hand zijn gegaan en waar het vakmanschap vanaf straalt". 5 Profiteer nog deze eeuw! Hoe eerder u 6 komt, hoe meer keus u heeft. Uitgave: Dagblad van Rijn en Gouwe BV Raoul van Wallenbergplein 9 Postbus I 2400 AAAIphen aan den Rijn - het fietspad aan weerszijden van de Dreef, voor zover gele gen tussen de Kanaaldijk en de Fazantdreef; - het fietspad aan de noordzijde van de Sterrenlaan, voor zover beeld door slecht leiderschap*. De laatste jaren is de belang stelling voor het bedrijfsmaat schappelijk werk sterk toege nomen.‘De veranderingen in de sociale zekerheid, zoals de pri vatisering van de Ziektewet, spelen daarbij zeker een rol*, meent hij. ‘Het opent veel werkgevers de ogen wanneer zij merken dat onze hulp daadwerkelijk rende ment oplevert. Als een mede werker kampt met psychische problemen maar enkele maan den moet wachten op therapie bij het Riagg, kan ik vanuit mijn netwerk snel specialistische hulp inschakelen. Zodat die medewerker eerder terug is in het arbeidsproces’. Hoe belangrijk het is dat werk gevers zorg besteden aan hun personeel, kan Jos van Adri- chem niet vaak genoeg bena drukken.‘Beschouw het als een investering in menselijk kapi taal. In de arbeidsverhoudingen draait het niet alleen om de salariëring, maar ook om het welzijn van mensen*. ‘Zorg dat je een vorm van hulp kunt aan bieden, óók als het privé bij iemand niet goed gaat. Want aandacht en zorg besteden aan U vindt ons achter het BP station Kerk en Zanen. Redactie-adres: Kanaalstraat 10 postbus 372 2741 HH Waddinxveen Telefoon: 0182-630332 Fax: 0182- 632633 (donderdag koopavond) Da s lekker meubelen. Wilhelminokade 48-52 - Waddinxveen Zuid Telefoon: 0182 - 615 066 - het fietspad aan weerszijden van de Kanaaldijk, voor zover gelegen tussen de bebouwde kom en de Dreef; WADDINXVEEN - De Gere formeerde Kerk in Waddinx veen verzorgt op de ochtend van de Eerste Kerstdag (zater dag 25 december) de wekelijk se kerkuitzending via de locale RTW-radio. De uitzending duurt van negen tot twaalf uur en begint met een uitzending voor de kinde ren. Daarna wordt de kerk dienst in de Ontmoetingskerk uitgezonden. Voorganger in deze dienst is ds. P.A.C. Bongers. De resterende zendtijd wordt gevuld met veel muziek en weinig woorden. gewonnen die een bouwwerk in Apeldoorn heeft gerealiseerd. In een cyclus van drie jaar worden prijzen uitgereikt in de categorieën utiliteitsbouw, particuliere woningbouw en sociale woningbouw. Dit jaar was particuliere woningbouw het thema. De prijs werd uitgereikt in congrescentrum Orpheus te Apeldoorn en bestaat uit een geldbedrag van 7.500,- en een door kunstena res Henny Froeling vervaardigd beeld. Boven dien krijgt het winnende gebouw een plaquet te op de muur. De jury bestond uit architec ten, een hoogleraar ruimtelijke wetenschappen en een architectuurcriticus/redacteur. Er waren 27 inzendingen. Het betreft met name wegge deelten waarbij het verschil in snelheid tussen het autover keer en de bromfietsers als te groot wordt ervaren of waarbij de status van de weg (binnen of buiten de bebouwde kom) voor de wegggebruiker ondui delijk kan zijn. Bromfietsers moeten bij aan wezigheid van een verplicht fietspad buiten de bebouwde kom altijd hiervan gebruik maken. het bureau gebruik de RTW-radio kruispunt met een moderne verkeerslichtenin stallatie. Er is een nieuw groenplan gemaakt voor het plein. In het voorjaar worden leilinden en andere luxere beplanting aangebracht. Boven dien is het monument opgeknapt en is er eem nieuwe vlaggenmast geplaatst. Het project heeft de vorm gekregen van éen zogenaamd 'design en construct’-project. Voorbereiding en uitvoering zijn door één aannemer verricht, in dit geval door Vermeer Infrastructuur BV. Uiteraard hebben ambtena ren van de gemeente het gehele project van nabij begeleid. Opgevallen is wel dat de verkeerslichten op het gereconstrueerde kruispunt achter een lantaarnpaal zijn geplaatst. Daarover schrijft zelfs ds. C.D. Zonnenberg in het Hervormd Kerkblad. ‘Wat ik dan niet begrijp is de plaatsing van een verkeerslicht achter een lantaarnpaal. Of andersom: een lantaarnpaal pal voor een ver keerslicht. O zeker, het werkt wel, maar het functioneert niet*. ‘Komend van de Juliana van Stolberglaan, links af voorsorteren, en dan zien welke kleur het verkeerslicht heeft, dat kost moeite. Ze staan k(l)eurig in het licht*. WADDINXVEEN - De Waddinxveense archi tect ir. Gert de Graaf heeft de enige architec tuurprijs gewonnen die Nederland rijk is. De medewerker van architectenbureau Groosman De prijs kan jaarlijks door architecten worden won de Architectuurprijs '99 Apeldoorn samen met zijn collega ir. Harry Sipkens. De Graaf won de prijs voor zijn acht gescha kelde villa’s/torenwoningen. De vrijstaande vil la’s staan aan twee doodlopende straatjes, de helft van de woningen heeft echter ook een gevel aan de ontsluitende straat. „Het door gaande deel van de straat vroeg om continuï teit en ritmiek, opdat er een eigen identiteit in deze straatjes zou ontstaan", vermeldt de plan- toelichting. De jury motiveerde het geven van de eerste prijs aan De Graaf en zijn collega als volgt: „Het plan heeft een goede, mooie woning opgeleverd waar stedenbouwkundige benade- Het in driekwart jaar tijd gereconstrueerde Koningin Wilhelminaplein in Waddinx veen. (Foto: Sjaak Noteboom). Met de torenwoningen won Gert de Graaf en Harry Sipkens de Architectuurprijs ’99 van de gemeente Apeldoorn. (Foto:Groosman Partners.) WADDINXVEEN - Een witte kerst wordt nog altijd ervaren als het meest romantische en sfeervolle tijdens de kerstda gen. Het Gouwebad "de Sniep" creëert op geheel eigen wijze een vergelijkbare sfeer. Niet het wit van de sneeuw, maar het lichtblauwe water zal glin steren door de duizenden kaarsjes en vormen een zeer romantische kerstdecor. Het kaarslicht, dat ook in Gouda vele mensen beweegt de beroemde kaarsjesavond te bezoeken, brengtr een speciale sfeer in het zwembad. Op woensdag 22 december is iedereen van 18 jaar en ouder, tegen normaal geldend tarief, vanaf 20.30 uur van harte wel kom op de 5e kaarsjesavond van het Gouwebad "de Sniep" waar de kerstman uw gastheer zal zijn. Zoals u gewend bent voor deze periode van het jaar zal het zwembad sfeervol zijn ingericht met o.a. duizenden kaarsjes die voor de sfeervolle verlichting van de zwemzalen zullen zorgen. De winterse ingrediënten als het drinken van warme chocomelk en het eten van een stukje kerstbrood zullen u als welkome afwisse ling worden aangeboden. Deze gezellige avond, die wordt begeleid door live-muziek, zal om 23.00 uur eindigen. Dat zijn de stellingen over het belang van goed personeelsbe leid van directeur Carel-Jan Engel van Ease Automation in Waddinxveen, zoals die wor den aangehaald in een inter view met het magazine 'Samen- spraak’van de Rabobank Wad dinxveen. Carel-Jan Engel doet zijn uitspraken op de bedrijfsvi deo van Ease Automation. Die werd begin van dit jaar gemaakt, als beloning voor het winnen van de Ondernemers prijs 1998 voor de 'meest ver nieuwende ondernemer’ van de Kamer van Koophandel. Afgewisseld door dynamische beelden van Flughafen Leipzig en het Aeromedisch Instituut in Soesterberg, twee belangrijke klanten, vertelt de directeur over de start in 1992. ‘Ik heb geen ondernemingsplan gemaakt, geen marktanalyse uitgevoerd. Ik ben gewoon begonnen. Veel grote klanten hebben we gekregen door bij startmoment, de locatie, de kleine klusjes een uitstekende prestatie neer te zetten, waar door de mensen uitindelijk vra gen of je meer voor ze wil doen*. Rond de eeuwwiseling is Ease Automation een gerenom meerd softwarebedrijf, gespe cialiseerd in onder meer Ora cle en Unix. Het bedrijf telt twintig medewerkers en voert projecten uit op het gebied van gegevensconversies, database beheer en applicatiebouw en - beheer. Omdat projecten niet altijd op elkaar aansluiten, wor den de medewerkers tussen tijds ook gedetacheerd. Soms voor enkele maanden, soms voor onbepaalde tijd, zowel bij eindgebruikers (pensioenfond sen, banken, KPN) als bij colle- ga-softwarehuizen die een spe cialist missen.‘Het gaat niet om mensen inhuren en voor een iets hoger bedrag doorverhu ren*, stelt Jan-Capel Engel nadrukkelijk.‘Het is bij ons niet van: doe 's even tien program meurs. De klant komt bij Ease voor specialisten die een speci fiek probleem moeten oplos sen. Ónze mensen vervullen bij zo’n klus een sleutelrol.Wij zijn niet voor kwantiteit, maar voor kwaliteit*. Ease Automation stelt aan detachering diverse eisen. Zo moet de zwaarte van de klus aansluiten bij de erva ring van de medewerker.'Een te zware vent op een te lichte klus kan zijn energie niet kwijt*. Een opdracht moet ook leer zaam zijn, een uitdaging vor men, zodat de medewerker zich kan perfectioneren. Belangrijk zijn verder het juiste prijs en de klant. ‘Liever bij een eigen relatie dan bij derden*. De medewerker is altijd degene die uiteindelijk beslist of hij een klus wel of niet accepteert. Een belangrijk kenmerk bij Ease Automation is de zorg voor de medewerkers. Behalve een vast salaris, een auto van de zaak of een OV- jaarkaart, krijgen zij volop gele genheid cursussen te volgen. De collegialiteit is groot. ‘Wij kennen eikaars sterke punten*, zegt Jan-Carel Engel, die het leuk vindt om zelf ook gedeta cheerd te zijn. ‘Ben je op klus en weet je iets niet, dan kan je een collega raadplegen, want iedereen krijgt een telefoonlijst en weet waar de anderen bereikbaar zijn. Zo doen we ons best de onderlinge relatie meer te laten zijn dan een urenbriefje en een salaris- strook*. Dit is het zogenaamde fiets- en bromfietspad. Binnen de bebouwde kom zijn bromfietsers verplicht om op de rijbaan te rijden.Toch zijn er altijd plekken waar dat niet kan of waar het toch veiliger is om het fietspad te gebruiken. Dat geldt bijvoorbeeld voor doorgaande wegen, waar auto’s veel harder kunnen rijden dan bromfietsers. Daar blijven de bromfietsers gebruik maken van het fiets- en bromfietspad. Waar wijzigingen zijn op de algemene wettelijke regel komt een nieuw verkeersbord te staan. Dit is een rond blauw bord met een witte rand en twee symbolen, namelijk van een fiets en van een bromfiets. Hier moeten beide dus van het fiets- en bromfietspad gebruik maken. WADDINXVEEN - Op dit moment is een aantal leerlin gen van het Coenecoop Colle ge Waddinxveen handgereed- schap en machines aan het opknappen. Deze machines zijn ingezameld door de Stichting Gered Gereedschap te Wad dinxveen. Dit gebeurt allemaal in het kader van het project van YMCA Nederland door de YMCA-school Highfield in Harare Zimbabwe. In een van de sloppenwijken in Harare, Highfield heeft de YMCA Zimbabwe al een aantal jaren een school. Op deze YMCA school worden er voor jongeren betaalbare cursussen computer, administratie, naaien enzovoort gegeven. Graag wil deze YMCA school zijn aanbod uitbreiden met een opleiding timmeren - meubelmaken. Highfield is een van de oudste en dichts bevolkte stadsdelen van Harare. In deze wijk bestaat de meerderheid uit werkloze jonge volwassenen die de noodzakelijk beroeps vaardigheden en kennis missen. De YMCA wil door het starten van deze beroepsopleiding jon geren een kans geven voor een plaats op de arbeidsmarkt, te veel jongeren uit deze wijk kunnen niet het hoge college geld betalen wat door de stads colleges gevraagd wordt en bovendien kunnen ze de reis kosten er naar toe niet betalen. Gered Gereedschap hoopt de diverse machines snel binnen te krijgen. In zomer 2000 wil de organisatie deze machines in Zimbabwe gaan installeren. Wie nog machines overheeft kan deze inleveren bij Gered Gereedschap. Gered Gereed schap kan de volgende machi nes en klein gereedschap nog gebruiken: elektrisch handge- reedschap, lintzaag, vandikte- bank, langgat boormachine, afzuiginstallatie, afkortzaag, tafelfreesmachine, vlakbank en verf voor de machines. WADDINXVEEN - Zondag morgen 12 december van negen tot twaalf uur verzorgt de Centraal Hervormde Gemeente van Waddinxveen de wekelijkse kerkuitzending van de locale RTW-radio. Om negen uur wordt begon nen met het kinderprogramma. Om half tien wordt er overge schakeld naar de hervormde Bethelkerk aan de Bilderdijk- laan voor de kerkdienst. In deze dienst zal ds. C.D. Zonnenberg voorgaan. Na de kerkdienst zal om ongeveer tien voor elf het programma voortgezet worden met een muzikaal en poëtisch programma rond advent. Aansluitend wordt de uitzen ding besloten met een afleve ring uit de serie ’Mensen ver tellen hun verhaal’ met in de hoofdrol dr.ir. C. Roos. V' WADDINXVEEN - ‘Werkge vers moeten meer investeren in de zorg van hun personeel*. Dat zegt Jos van Adrichem, oprichter van het bureau voor psychosociale dienstverlening ’Mensenwerk’ in Waddinxveen, in een interview tegen het magazine ’Samenspraak’ van de Rabobank Waddinxveen. ‘Wanneer er thuis of in het bedrijf problemen zijn, heeft dit altijd gevolgen voor de werk prestaties. Hulp van het bedrijfsmaatschappelijk werk biedt dan uitkomst en kan het ziemteverzuim en disfunctione ren van medewerkers beper ken*. Mensenwerk bestaat nu vijf jaar. Vóór de oprichting van het bureau werkte Jos van Adrichem als bedrijfsmaat schappelijk werker bij Shell. Inmiddels heeft hij drie bedrijfsmaatschappelijk wer kers en twee tijdelijke krachten in dienst. Onlangs is de Waddinxvener een samenwerkingsverband aangegaan met een psycholo- gisch-technisch bureau, dat de vaardigheden en capaciteiten van mensen test en opleidings- adviezen geeft. De adviseurs van Mensenwerk kunnen op detacheringsbasis je personeel heeft een positie ve uitstraling op het bedrijf. Als de bromfietsers geen gebruik mogen maken van een fietspad maar op de rijbaan moeten rijden, dan geldt een rond blauw bord met witte rand met alleen het symbool van een fiets. De verplichte fiets- en brom fietspaden zijn in Waddinxveen buiten de bebouwde kom te vinden op de volgende locaties: - het fietspad langs de Zuidelij ke Rondweg, voor zover gele gen tussen de Beijerincklaan en de spoorlijn; - het fietspad langs rijksweg AI2; - het fietspad langs de Zwarte- weg, voor zover gelegen tussen Bloemendaalseweg en rijksweg AI2; - het fietspad Baarsjeskade, voor zover gelegen tussen de Bloemendaalseweg en rijksweg AI2; - het fietspad Schravenwildert- pad, voor zover gelegen tussen de Onderweg en de gemeente grens. De locatie binnen de bebouw de kom zijn: Ka WADDINXVEEN - ‘Het belangrijkste is dat je medewer kers laat excelleren in zaken waarin ze goed zijn. Als ze het naar hun zin hebben komt de kwaliteit vanzelf. Het is beter een goede klus bij een medewerker te zoeken, dan altijd te streven naar optimale winst*. voor een aantal dagen of uren per week worden ingehuurd. Meestal is dat voor een jaar of langer. Enkele klanten die van de dien sten van maken zijn Shell,Thuiszorg Rot terdam, het ministerie van Justi tie en de ANWB. Ook is het mogelijk een bedrijfsmaat schappelijk werker tijdelijk in te schakelen, bijvoorbeeld voor een reorganisatie. ‘Ons werk bevindt zich op het snijvlak van mens en organisa tie*, vertelt Jos van Adrichem.‘In het arbeidsleven en in het privéleven kunnen ingrijpende veranderingen plaatsvinden. Het is belangrijk dat het in elk geval op één van deze twee fronten stabiel is, omdat er anders problemen kunnen ont staan*. ‘Stress, overspannenheid, agres sie en conflicten* is een wille keurige greep van de zaken waarmee het bedrijfsmaat schappelijk werk te maken krijgt. ‘Daarin kunnen wij advi seren, begeleiden en bemidde len*, vertelt Jos van Adrichem. ‘Wij proberen altijd een goede, objectieve inschatting te maken Gereformeerden van de hulp die iemand nodig heeft en zoeken naar een oplossing. Stel dat iemand in zijn werk niet goed functio neert. Dat kan óók veroorzaakt worden door problemen die in de organisatie liggen, bijvoor- WADDINXVEEN - Hoewel bromfietsers en bromscooters binnen de bebouwde kom sinds vorige week woensdag 15 december op de gewone weg mogen rijden, zijn in Waddinx veen nog niet alle verkeersbor den geplaatst om deze maatre gel te ondersteunen. Buiten de bebouwde kom is dat overi gens wel het geval. Het college van Burgemeester en Wethouders heeft wegge deelten aangewezen waarop bromfietsen niet op de rijbaan mogen rijden. vindt u klassieke Advertentieverkoop: Sylvia Steenwinkel Openingstijden: Maandag tot en met vrijdag 8.30 - 17.00 uur. Klachten bezorging: Donderdag voor 17.00 uur Kanaalstraat 10 2741 HH Waddinxveen Telefoon: 0182- 630332. ‘r- g®- «14, ZsSÜ Hr ■asf o

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 21