Disney on ice in Moerkapelle istorisch Waddinxveen Souburgh haalt veel kerstvreugde binnen spetterend festijn Autoschade... Opvoering musical ’Survival’ een Rowah A-jeugd in evenwicht Uitbreiding Nijverheidscentrum Zevenhuizen niet zonder slag of stoot De aardstraalkastjes van Johannes Bron 4 i w Keukencentrum verhuist maar gaat niet weg Kreater Activiteiten in begint nieuwe K ZS De Boog cursussen PAGINA 33 DINSDAG 21 DECEMBER 1999 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Vertrouwelijk SCHADECENTER 3 PROFILE REPAIR Schadecenter van Leeuwen xzz. Knap vervelend en het komt altijd ongelegen. Geen auto tot uw beschikking en u had zich uw avond anders voorgesteld dan u te buigen over de administratieve afhandeling met de verzekeringsmaatschappij. De slang bleek verdwenen te zijn en dat was een vreselijke ontdekking. De puber, beu van grote mensen die altijd alles onder controle willen hebben, bleek het dier te hebben bevrijd. Leiderman kwam even eens tot het inzicht dat het in het leven om vrijheid gaat en de hele groep keerde opgewekt en verfrist terug naar het druk ke leven thuis. Inmiddels worden de gemeenteraadsleden door de verslaggevers van De Spiegel attent gemaakt op de proef neming. Enkele leden van de gemeenteraad verzoeken het college van B en W om dit te bespreken in een openbare gemeenteraadszitting. Dat betekent wel dat deze zaak in de publiciteit komt. Om dit tegen te gaan, informeert de burgemeester op 18 decem ber 196I schriftelijk de gemeenteraad. In dit vertrou welijk schrijven wordt open baarheid van zaken gegeven. brengen en stemt daar dus niet in toe. WADDINXVEEN - Zorgcen trum Souburgh staat deze weken geheel in het teken van Kerstmis. In de Marchandzaal, de Dag- verzorging en de verpleegaf- deling stralen kerstbomen en tal van andere versieringen. Ook de hal is in kersttooi, met in een aparte hoek een kerstmarkt. Hier zijn allerlei zelfgemaakte kerstspulletjes te koop, zoals kaarten, kaar sen, beschilderde dakpannen, maar ook potjes jam en geur de lavendeizakjes. De opbrengst komt ten goede aan activiteiten voor de bewoners van de verpleegaf- deling en de bezoekers van de dagverzorging. De harmonie van Muziekver eniging Concordia gaf don- De heer Heemskerk die een kas bezit naast de omstreden lokatie, gaf duidelijk aan dat het wat hem betreft maar op één ding vast zat en dat betrof de waterafvoer van bedoelde nieu we lokatie. Hij stelde dat de laatste jaren vele sloten in de omgeving al dan niet illegaal zijn dichtgegooid waardoor de sloot tussen zijn kavel en de nieuwe lokatie nog de enige afvoer van water realiseert. Deze sloot is erg smal en nu al is de stroomsnelheid bij grote regenval in deze sloot zo groot dat de oevers afkalven. De heer Heemskerk was bang dat bij afvoer van water vanaf het nieuwe Nijver heidscentrum in deze sloot er grote proble men zouden ontstaan en wilde deze goed opgelost zien. Hij was daar bij bereid ook aan zijn kant van de sloot enige verbreding te rali- seren.Alle fractie’s vonden dat het probleem van de waterafvoer een technisch probleem was dat gewoon goed moest worden opge lost. De heer Bac (SGP) verzuchte nog dat de heer Heemskerk in ieder geval een realistisch bezwaar had, iets dat niet van alle bezwaren tegen deze uitbreiding gezegd kon worden. Het gemeentebestuur gaf in zijn beantwoor ding aan dat wat betreft de nieuwe lokatie alle waterafvoer op eigen terrein gerealiseerd wordt. Daarnaast zegde men toe de heer Heemskerk tegemoet te willen komen en indien nodig betonnen schoeing te plaatsen opdat het probleem van grondafkalving voor de heer Heemskerk tot het verleden zou gaan behoren. Ook werd de heer Heemskerk door de gemeente de toezegging gedaan dat in overleg met het Hoogheemraadschap en de heer Heemskerk een goede oplossing voor dit probleem zal worden gecreëerd. Hierin konden alle commissieleden zich vin den waardoor het voorstel naar de gemeen teraad gaat. Of snelle realisering daarna haal baar wordt, hangt echter in hoge mate van de verdere belanghebbenden af die bezwaren tegen deze uitbreiding hebben ingediend. gen mag, net als de bezoekers van de Dagverzorging, een gast uitnodigen. Vrijdagoch tend 24 december geven leerlingen van de Eben Haë- zer-school een kerstuitvoe ring in de Marchandzaal. De bewoners van Souburgh vie ren oud en nieuw in de huis kamer van de verpleegafde- ling. Alle activiteiten rond Kerst mis en de jaarwisseling eindi gen op maandag 3 januari, wanneer vanaf 10.00 uur in de Marchandzaal de nieuw jaarsreceptie zal worden gehouden. In opdracht van het college van B en W wordt op 17 oktober 196I in alle stilte een aardstraalkastje geplaatst op het terrein. Eerst wordt een betonnen put met een hoogte van anderhalve meter ingegraven. Deze put dient om de corrector optimaal te beschermen tegen trillingen waaraan de grond voortdu rend bloot staat. De bodem van de put wordt daarna voorzien van een laagje zand waar het kastje waterpas komt te staan. Met behulp van een kompas, waarvan de corrector aan de bovenkant is voorzien, wordt de appara tuur zuiver afgesteld op het magnetische noorden.Ten- derdagavond 16 december onder leiding van Jeroen Wentel een kerstconcert in Souburgh. Rond de zestig bewoners genoten in de Mar chandzaal van de prachtig uit gevoerde variaties op diverse kerstliederen en andere muziekstukken. Het meezin gen van bekende kerstliede ren was voor de bezoekers wederom een hoogtepunt. „Onze bewo-ners en bezoe kers genieten telkenmale enorm van een optreden van Concordia", zegt locatie manager Simon de Jong. „Zelf waardeer ik het in hoge mate dat de muzikanten van Con cordia op hoogtijdagen altijd tijd voor Souburgh vrij willen maken." De vertelmiddag van Hans Geel op vrijdagmiddag 17 Coenecoop 250, 2741 PL Waddinxveen tel: 0182-621831, fax 0182-621841 email: info@vlcoenecoop.nl internet: www.vlcoenecoop.nl december stond eveneens geheel in het teken van Kerstmis. Hans Geel, ook zo’n trouwe en gewaardeerde gast in Souburgh, maakte van deze bijeenkomst opnieuw een waardig, ingetogen en intiem feest. De keukenbrigade van Sou burgh verzorgt ook dit jaar drie schitterende kerstbuffet- ten, op dinsdag 2Iwoensdag 22 en donderdag 23 novem ber, vanaf vier uur ’s middags. Vanwege de grote belangstel ling worden dit jaar drie in plaats van twee buffetten gehouden. Een extra zware taak voor zowel de keuken- ploeg als tal van vrijwilligers, die echter met grote vreug de wordt vervuld. Iedere bewoner van het zorgcen trum of de senioren-wonin- Tekst: J. Versluis Historisch Genootschap Waddinxveen. Inlichtingen omtrent lid maatschap: secretariaat tel. 615 698. R - V WADDINXVEEN - In ver band met kerstavond is er op vrijdag 24 december a.s. geen koppelklaverjassen in buurtcentrum ’de Boog’ (C. Huygenslaan 2).Voor kinde ren t/m 12 jaar is er op woensdag 29 december a.s. een bingomiddag. De zaal gaat open om 13.00 uur, de bingo begint om 14.00 uur. Deelname per ronde kost I,-. Er worden vier ron des gespeeld. Er wordt geen entreegeld geheven. Op vrijdag 7 januari a.s. is er weer bingo voor de volwas senen. De zaal gaat open om 19.00 uur. De bingo begint om 20.00 uur. Ieder een is van harte welkom. WADDINXVEEN - ’Pisnijdig’ is Wim Slingerland, eigenaar van Keukencentrum Waddinxveen. In een dorp als Waddinxveen ontstaan geruchten gemakkelijk en binnen de kortste keren bereikt het iedereen die het horen wil. Zo zou nu het Keu kencentrum stoppen met de verkoopactiviteiten. „En dat is beslist niet het geval", zegt Slin gerland die vindt dat het ver haal de wereld maar eens uit moet. Hij kwam het zelf te horen bij de slager toen hij het toevallig opving uit een conversatie. „Er is bij de gemeente een bouw vergunning aangevraagd voor de locatie waar nu het Keuken centrum staat. Ik ben een overeenkomst aan gegaan met een projectontwik kelaar die een plan heeft voor de locatie van het Keukencen trum. Er zou nieuwbouw moe ten komen met winkelruimte en woningen. Mijn zaak zal er na de nieuwbouw niet terugko men omdat de nieuw ontwor pen ruimte te klein is", legt Slin gerland uit. Maar dat wil niet zeggen dat de winkel ophoudt te bestaan. „Wij zijn bezig met het vinden van een andere geschikte loca tie waar we zowel de showroom als het magazijn kunnen huisvesten. Het gaat om een showroom van 2000 m2", aldus Slingerland. Hij wil het Keukencentrum huisvesten binnen de gemeente Waddinxveen. Slingerland is er geboren en getogen en de zaak loopt er goed. „Wij vinden ech ter wel dat zo’n grote showroom niet past in het cen trum van Waddinxveen; er is altijd het parkeerprobleem en de route er te komen. Met de koper van het pand aan de Zuidkade was de tijd rijp", aldus Slingerland. Scheidsrechter Jolanda Hof fmans had het duel goed in de hand en leidde voortreffelijk. Duidelijk was dat Ancora het beste van het spel had. Met name de afstansschoten waren gevaarlijk en troffen dikwijls doel achter de Rowah-keep- ster. Aan de andere kant ver keerde de Rijnmondse doel- vrouw in bloedvorm en stopte de Waddinxveense schoten met verve. De winst ging met 7-22 mee naar de Maasstad. Het Al-team van Sonja van Ham had Saturnus uit Ridder- De kinderen maakten eveneens zelf de kostuums en de decors. Misschien dat hierdoor de aan dacht voor het zingen af en toe niet alle aandacht kreeg. Niet alle liedjes werden perfect uit gevoerd, maar de intentie en overgave straalden ervan af. Het publiek applaudisseerde enthousiast en er werd een ’grande finale’ gegeven. Voor Kreater was deze musical een prima startschot voor de, eigen Waddinxveense Theater school, die na de grote vakantie begint. In het nieuwe jaar zal al een cursus voor circus-artie- sten van alle leeftijden worden gegeven door de bekende cir- cus-artiest Mark van den Broek. De Theaterschool kent straks de onderdelen dans, decor, kleding, dans, zang en gri meren. Belangstellenden voor de circuscursus kunnen zich opgeven bij Kreater, telefoon 0182-61442-2, fax 0182- 632735 of e-mail info@kre- ater.nl. Schadecenter van Leeuwen regelt het voor u. En u krijgt ook nog een perfect herstelde auto terug. We zitten in Waddinxveen op bedrijventerrein Coenecoop. Maar u kunt ook bellen: 0182-621831Vierentwintig uur per dag. Voor het geval u ergens staat met schade... ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE - Het ont- werp-bestemmingsplan Uitbreiding Nijver heidscentrum heeft onlangs vier weken ter inzage gelegen. Eén van de mensen die bezwaar aantekende, maakte van het spreek recht gebruik. kerk als opponent. Binnen enkele seconden knalde Marion van Ham Rowah reeds op voorsprong. Dit was het signaal voor de Waddinxveense mei den om, via goed samenspel, Saturnus te overvleugelen. De ongelukkige nederlaag van vori ge week tegen Ventura was gelukkig goed verwerkt. Keep- ster Marti-ne Verweij verdedig de met bravour haar doel en had ook goed het oog op de hoge schoten. Coach Sonja van Ham was verheugd dat al haar veldspeelsters hadden ges coord. Op deze manier is het voor de tegenstander lastig om ons te bestrijden, aldus Sonja van Ham. Immers als een speel ster, via persoonlijke dekking, wordt uitgescha-keld scoort gelukkig een ander. De laatste Rowah-competitie-wedstrijd van dit millennium werd door het AI -team met 24-10 gewon nen. De Al-ploeg bestaat uit: Kim Hoffmans, Kim van Stel, Marije van Oord, Martine Ver weij, Marion en Bianca van Ham en Linda en Moniek Hoefnagel. ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE - Rolling ’90, de rol- schaatsvereniging van Moerkapelle, heeft afgelopen weekend middels drie uitverkochte shows haar Winter show I999 gepresenteerd. Het show en kunstrijden dat de vereniging daarin ten beste gaf, was van een dermate gehalte dat bezoekers zich soms bij een ’Amerikaanse show’ waanden. Verschil was natuurlijk wel dat de artie sten van Disney hun kunsten op de gladde ijzers vertonen terwijl bij Rolling ’90 alles op "wieltjes" gaat. WADDINXVEEN - De beide A-juniorenteams van handbal vereniging Rowah moesten afgelopen week-end thuisspe- len in sporthal "de Dreef’. Allereerst was het de beurt aan het A2-team van coach Karin Jongkind. Tegenstander was Ancora uit Rotterdam-Zuid. Het uitduel stond iedereen nog vers in het geheugen gegrift. Een wedstrijd die veel te hard was. Deze keer was het geluk kig anders. WADDINXVEEN - Afgelopen zaterdag werd in de theaterzaal van het Coenecoop College aan de Dreef een schitterende uitvoering gegeven van de zelf gemaakte musical ’Survival’ Begonnen met niets en na der tien weken een complete mus- cial van drie kwartier op het podium brengen. Dat is wat 22 kinderen in de leeftijd van negen tot en met veertien jaar hebben gepres-teerd. De lei ding had een docententrio van Kreater in de Kerk-straat: Gabriëla Lucassen (script, zang, dans en muziek), Gerard Rooker (decorbouw en tech niek) en Saskia Kennedy (kos tuums en grime). De kinderen bedachten zelf welke personen ze wilden uit beelden, wat het onderwerp en het verhaal zouden zijn en hoe dat kon worden gespeeld. De uitkomst was een survivaltocht door zakenvrouwen, schooljuf fen, sportmensen, clowns, een astronaut, twee prinsessen en een puber, onder leiding van Leiderman met zijn huisdier de slang. Het gezelschap reed per bus naar de bergen, waar de survi val begon. Bergbeklimmen, kanovaren, touwklimmen en door de modder kruipen, een vermoeiende bezigheid. Daarna werd een kampvuur gemaakt, werden marshmallows gepoft en ging het gezelschap in een tentje slapen. Nou ja, slapen... slotte wordt de put afgeslo ten met een 22 centimeter dikke betondeksel. Dit gevaarte weegt 350 kilo. Hiermee is het experiment van start gegaan. Óm de grondwaterstanden op te kunnen meten worden - in overleg met de Grondmij - op het terrein peilbuizen aan gebracht. Een sluier van geheimzinnigheid hangt over deze proef. De gemeenteraad is hiervan niet op de hoogte, maar de journalistiek zit intussen niet stil. Bij de redac tie van het weekblad De Spiegel is bekend geworden dat er in Waddinxveen geëx perimenteerd wordt met de Bron-corrector. De redactie wil een serie artikelen over dit onderwerp afsluiten met Johannes Bron als hoofdper soon. Burgemeester Van der Hooft wordt door de redac tie telefonisch benaderd. Ze willen graag informatie over de proef met het aardstraal kastje in Waddinxveen. Maar hij is er geen voorstander van om dit in de openbaarheid te WADDINXVEEN - Half januari beginnen bij Kreater in de Kerkstraat verschillen de nieuwe korte cursussen. Voor kinderen vanaf vier jaar is er een kenningsma- kingscursus viool. Kris Pels geeft liedbegeleiding op de gitaar voor beginners en gevorderden. Saskia Marz richt zich op stemvorming en koorscholing.Voor de jeugd zijn er cursussen tekenen, schilderen en boetseren door Jeroen Dijkhuizen en Josiah Onemu. Nieuw zijn de korte cursus sen popschool door Gerard Houtman, kunstgeschiedenis onder het motto ’grote kunst dichtbij’, door Reina de Raat en algemene muziekleer door Xandra Zij Istra. Kobie Koorengevel neemt afscheid als docente foto grafie. Haar lessen worden overgenomen door Piet Roorda, zelf reportage foto graaf. Hij zal het bestaande aanbod van Kreater overne men en dat uitbreiden met het geven van bepaalde reportage opdrachten aan cursisten, van wie het werk in Kreater zal worden ten toongesteld. Informatie en opgaven bij het secretariaat van Kreater, telefoon 0182- 614422, e-mail info@kreater.nl. Vanuit het niets ontstond deze vereniging zowat tien jaar gele den en thans mag zij zich al tot de besten in Nederland reke nen. Dit jaar realiseerde de ver eniging drie bronzen plakken bij de Nederlands Kampioen schappen en dwong daar mee deelname aan de Europees Kampioenschappen af, welke komend jaar in Eindhoven gehouden zullen worden. De ’artiesten’ van Rolling ’90 bestaan uit inmiddels 55, voor al dames, in de leeftijd van 3 tot 20 jaar. Deze ’amateurs’ slagen er onder de bezielende leiding van bestuur, trainsters, ouders en sponsors al acht, jaar in, elk jaar weer een betere show neer te zetten. De "millennium show" was voor de pauze opgebouwd uit een aaneenslui tend sprookje wat zich afspeel de in de donkere gebergten van Afrika. Decorstukken als olifant, giraf fe, kameel en zelfs een comple te ’negerhut van oom Tom’ hadden de sportzaal van Op Moer omgetoverd tot heuse Afrikaanse binnenlanden. Ondersteund door twee tam tams en Afrikaanse muziek ver zorgden de deelnemers gekleed in exotische kostuums een wervelende show, waarbij souplesse en het synchroon rij den voor oogverblindende taferelen zorgde. Dames onder andere gekleed als de bekende Jane van Tarzan draaiden pro fessioneel hun pirouettes. Mid dels een intermezzo waarin een Italiaanse ijskar gevuld bleek met twee als ijsjes ver klede jonge leden van de ver eniging en een show waarbij de vloer geheel gevuld werd met showrijdende ’Italiaanse ijsjes’ gleed de show na de pauze naar de kerstsfeer van Disney- filmmakers. De jeugd van de vereniging mocht verkleed als ’kerstbengeltjes’ het spits afbij ten met in de show een heuse WADDINXVEEN - De aards traalkastjes van Johannes Bron genoten in I962 lande lijke aandacht en brachten veel teweeg. Omdat het een uitzonderlijk maar ook lang verhaal betreft, publiceert het Weekblad deze geschiedenis als een wekelijks feuilleton. Deze week het vierde deel. De harmonie van Muziekvereniging Concordia vergastte de bewoners en bezoekers van Souburgh en de bewoners van de senioren-woningen vorige week donderdag op een prachtig kerstconcert in de Marchandzaal. (Foto: Sjaak Noteboom) verlichte arrenslee, hetgeen voor hartverwarmende tafere len en mooie momenten zorg de.Vervolgens werd een prach tig kerstcadeau de vloer opge reden waaruit zestien in prach tige kostuums gestoken rijd sters tevoorschijn kwamen die vervolgens een schitterende kür reden. De show kreeg zijn finale met veel glitter en glamour die zo in Las Vegas opgenomen zou kunnen zijn. Gelet op de vele prachtige kos tuums in deze show kan het haast niet anders of er moeten velen betrokken zijn geweest bij het maken van deze kleding. Al dit soort steun draagt er toe bij dat de show een jaarlijks hoogtepunt binnen de Moerka- pelse dorpscultuur is gewor den. De Wintershow 1999 van Rol ling ’90 maakte weer eens dui delijk waarin een klein dorp groot kan zijn. <5

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 33