’’Zijn we goed voorbereid op het millennium? Dat geeft de burger moed!” Toch WOZ-aanslagen Café Royal krijgt nieuwe eigenaar voor substraattelers F Bedrijfsleven: Waddinxveen goed bereikbaar Kerken starten gezamenlijk nieuw millennium Gevonden/ vermist Psoriasis bijeenkomst Het nieuwe millennium. Nederland is voorbereid! n Geen WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN ontvangen? Bel 0182 - 63 03 32 - r» i DINSDAG 28 DECEMBER 1999 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 15 Door Dave Heemskerk i WADDINXVEEN - „Nee, die bel die hou ik, dat is een aandenken", antwoordt Boudewijn Verkerk desgevraagd. De bel voor de rondjes kreeg de vertrekkende eigenaar van Café Royal 15 jaar geleden van een groep vast klanten. Klanten die nog steeds hun drankje nuttigen en gezelligheid opsnuiven in het café aan het KW-plein. „Die bel kreeg ik vlak voordat Feyenoord kampioen werd met Johan Cruijf in het team. Moest ik als Ajacied met een Gouden Gids-shirt door het café hossen. En alle Feyenoord-suppor- ters maar rondjes bestellen door aan de bel te trekken. Ze maakten ook een grote pot voor de hapjes. Gezellig”, ver telt Boudewijn enthousiast. Na 23 jaar komt er een einde aan het horecabestaan van Boudewijn en Ellen Verkerk aan het KW-plein. Eigenlijk wil den ze de 25 jaar vol maken maar toen een cafébezoeker een bod uitbracht, WADDINXVEEN - Gevon den: 18-12 Rood met wit jong katertje (omgeving Pas sage Waddinxveen); 20-12 Lapjes kat zwerft rond (omgeving Kerkweg Oost bij de Aldi Waddinxveen); 22-12 Cypers grijs/bruine kat met witte pootjes en bef (omge ving leplaan Waddinxveen). besloten ze er eerder een punt achter te zetten. „We hebben er een beetje genoeg van, het is toch een druk bestaan. We gaan het even lekker rustig aan doen. Wat precies, weten we nog niet, het ging daarvoor allemaal even te snel", aldus Ellen. „Misschien dat we na de rustperiode weer iets gaan opstarten. De mensen weten al wat locaties voor ons." Want het echtpaar Verkerk zijn horeca- mensen in hart en nieren. De verkoop was er nog maar net door of mensen klampten ze al aan of het echt waar was dat ze zouden stoppen. Blijkbaar hebben ze het goed gedaan. Er zijn veel kerst kaarten en leuke reacties binnen geko men. „Of we nu met de VUT gingen", glimlacht Ellen. „De meeste mensen vin den het erg jammer. Maar er zal niet veel veranderen. De biljartclub blijft, de opzet zal voorlopig ook niet veranderen en onze dochter Michelle zal achter de bar blijven staan." Het Café Royal heeft dan ook een belangrijke sociale functie. Zowel oud als jong komt er over de vloer. De sfeer is er gewoon gezellig. Er kan een boel, eigen cd’s meenemen en ze laten afspe len, soms komen er bands of is er een apres-skifeest. Het is een soort verleng de van de huiskamer. „Dat is wel een verschil met vroeger.Toen zaten de men sen aan de bar, of stonden in de zaak. Als er echt geen ruimte meer was, gingen de mensen zitten.Tegenwoordig gaan de groepen jongeren in een hoek zitten pra ten en zitten er maar twee mensen aan de bar", legt Boudewijn uit. Om de gezel ligheid nog meer te verhogen schafte het echtpaar nog een nieuwe muziekinstalla tie aan. „De apparatuur is beter bij een grote drukte omdat het de hoge tonen beter laat horen. Muziek is dus niet lan ger alleen een bas op de achtergrond." De nieuwe eigenaar, D. Bron, hoeft daar dus niet naar uit te kijken. Zijn eerste aanschaf zal dus wel een nieuwe bel wor den. Door Huib Schouten ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE - Tijdens de raadsver gadering op 21 december 1999 werd duidelijk dat tuin ders die op substraat telen en daardoor zeer milieube wust bezig zijn, in tegenstelling tot hun collega’s die in de volle grond telen, in 2000 opnieuw een aanslag WOZ tegemoet kunnen zien van het gemeentebestuur van Zevenhuizen-Moerkapelle. WADDINXVEEN - Op zondag 2 januari maken de Rooms- Katholieke kerk, de Gerefor meerde Kerk en de Hervormde Immanuëlkerk een gezamenlijke start door het houden van een kerkdienst in de Ontmoetings- kerk aan de Groensvoorde. Aanvang is 11.30 uur. Doel van deze dienst is als gelo vigen vanuit verschillende geloofsrichtingen als eenheid te gaan en staan in de wereld van het nieuwe millennium. In de dienst zullen de pastores Ad v.d. Helm, Peter Bongers en Cees de Jong in drie stappen het thema van deze dienst behan delen: Wat willen wij achterla ten en niet meenemen naar de nieuwe eeuw, wat willen we meenemen en waar gaan we naar op zoek in de nieuwe eeuw? Ook zullen de kerkgan gers zelf betrokken worden bij deze vraagstelling en kunnen middels het invullen van een vragenformulier in de dienst hun eigen gevoel en mening kenbaar maken. De bekende Waddinxvener Hans Geel heeft speciaal voor deze gelegenheid een Millenniumlied geschreven dat zondag 2 januari tijdens de dienst gezongen wordt. CDA had zich nooit kunnen vinden in het specifiek belasten van de substraattelers. Hij zag geen consistent beleid bij het college en zag ook mogelijkhe den via andere dekking het tekort te beteugelen. De heer Bac van de SGP meldde bij het afschaffen op 9 november al bezorgd te zijn geweest. Hij had het toen al liever een jaar uit gesteld. Net als de heer Mebius van Dorpsbelangen wilde hij niet dat deze post over alle burgers verdeeld zal gaan wor den. Freeke van de RPF wil de tuinders best tegemoed komen mits er dekking gevonden wordt. Mevrouw Spekman van de PvdA tenslotte, meldde altijd al voorstander te zijn geweest van de WOZ-heffing richting substraattelers en kon zich prima in dit voorstel vin den. Wethouder de Gooijer was het met de leden eens dat bepaald niet van een consistent beleid kan worden gesproken, „maar soms moet je nou eenmaal je beleid bijstellen wanneer nieu we informatie beschikbaar komt”. Hij betreurde dat gel den bij het rijk niet afkwamen, maar weigert de rekening bij een groep te leggen waar hij zeker niet thuis hoort. Daar naast stelde hij dat de gesignal eerde potjes juist zijn, doch hij verwachtte ook nog wat ande re onverwachte uitgaven. Bur gemeester Schoots vulde nog aan dat feitelijk een te laat ver zonden brief van de minister de oorzaak is van deze situatie en stelde dat wanneer nu niet opnieuw de regeling ingevoerd zou worden, er later bij goed keuring in het Europeese Parle ment er geen reden voor com- pensatie-gelden meer zou bestaan. Gevolg was dat het voorstel tot WOZ-heffing voor sub straattelers werd aangenomen met de WD en het CDA als tegenstemmers. Nadat het voorstel de sub- straatteelt vrij te stellen van WOZ-belasting onlangs in de Eerste Kamer is aangenomen, was het college van B&W de mening toegedaan dat de door deze maatregel gederfde inkomsten ruimschoots door het rijk vergoed zouden wor den. Zevenhuizen-Moerkapelle zou van het Rijk eenextra uit kering uit het gemeentefonds tegemoet kunnen zien. Reden voor gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle om op 9 novem ber 1999 de raad het voorstel te doen, de WOZ-aanslag voor substraattelers op te heffen. De gemeenteraad ging in meerder heid akkoord. De regering heeft echter gemeend het voorstel ook bij de Europese Commissie te toetsen en zolang daar geen uitspraak over is gedaan, weigert het rijk de gemeenten met extra geld tegemoet te komen. Daar wet houder de Gooijer er in zijn onlangs gepresenteerde begro ting 2000 rekening met de gemeentefonds-uitkering had gehouden (een bedrag van 167.400,-), zag hij geen ander uitweg de raad voor te stellen de verordening weer te wijzi gen ten nadele van de sub straattelers. Door de aanslagen in 2000 gewoon te versturen voorkomt de wethouder een begrotingstekort. WD’er van der Stee stelde dat nu de gemeente een net geno men besluit weer wil ontbin den, zij zich van haar onbe trouwbare kant laat zien. Hij stelde dat wanneer de gemeen te iets besloten heeft zonder ontbindende bepalingen, zij dat niet ineens weer terug kan draaien als het per ongeluk geld gaat kosten. „De overheid moet betrouwbaar zijn en besluit is besluit.” Daarnaast wist hij nog wel enkele potjes bij de gemeente waaruit deze tegenvaller betaald kon wor den. De heer de Jong van het WADDINXVEEN - Wad dinxveen is voor het bedrijfsleven goed te berei ken. Bij de uitkomst van een bedrijfsonderzoek bleek dat Waddinxveen een score van +24,3 punten behaalde van het maximale aantal van +32. De score is goed voor de eerste plaats. Het bedrijfs onderzoek ging uit van de EVO die de logistieke belangen van 34.000 leden ondernemingen behartigt. De uitslag werd bekend gemaakt tijdens een logis tiek bedrijfsbezoek van wethouders in Noordwijk. Voorschoten werd tweede met 13,7 punten. Delft scoorde het slechtst met - 17.Volgens de EVO wordt efficiënte bevoorrading van steden en dorpen in Zuid- Holland steeds problemati scher vanwege de ver keersdrukte, de herinrich ting van binnensteden en de scherpere eisen die gemeenten stellen aan vrachtverkeer.Volgens de EVO bedreigen gemeente lijke maatregelen als gewichts- en lengtebeper- kingen, paaltjes, inrijverbo- den en venstertijden de vitaliteit van de steden en dorpen omdat alleen goed bereikbare centra efficiënt bevoorraad kunnen wor den. GOUDA/ WADDINXVEEN - De eerstvolgende bijeen komst voor psoriasis-patiën- ten in het Groene Hart Zie kenhuis (Jozeflokatie) is op woensdag 19 januari 2000 van 14.00 tot 16.00 uur. Mensen met vragen over de aandoening kunnen vrijblij vend binnenlopen. Een afspraak is niet nodig. Een besloten zwemuur is er in het Keerpunt te Zoeter- meer op maandagavond van 21.15 tot 22.15 uur. Boudewijn en Ellen Verkerk doen afstand van hun Café Royal. Vanaf 3 januari is er een nieuwe eigenaar. Het echt paar bedankt alle klanten voor alle leuke reacties en fijne jaren. (Foto: Sjaak Noteboom.) 0800-8051 Nederland is goed voorbereid op de millenniumwisseling. Het bedrijfsleven en de overheid hebben de afgelopen jaren alles op alles gezet om de risico’s ondercontrole te krijgen. Grote problemen worden niet meer verwacht. Gas, water, elektriciteit, de gezond heidszorg. De telefonie-bedrijven. De banken. Iedereen heeft zijn uiterste best gedaan om de eeuwwisseling vloeiend te laten verlopen. Maar hoe goed we ook zijn voorbereid, we nemen het zekere voor het onzekere. Daarom hebben de hulpverlenings- de politie, de brandweer en de GGD's dubbel voorbereid te zijn. Want we zijn wel goed, maar we zijn niet gek! gebruik het alarmnummer 1-1-2 alleen in levensbedreigende situaties. op oudejaarsavond in het hele land extra paraat. Typisch Nederlands om voorbereid. Let dus op de millennium- informatie van uw eigen gemeente. En instanties extra geoefend op de millenniumovergang. Daarom zijn we bij Ook uw gemeente heeft zich Lja** 2 i A J •fj Wyal

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 15