Waddinxveense Sana Mehadi is Marokkaans en kandidaat-notaris verschil nog groter. Onze premieverhoging maakt 't -r RIJNEKE BOULEVARD ZONDAG 2 JANUARI OPEN Kerstman bij Plusmarkt VAN II.00TOT I7.00 UUR w Dr.W.Verboom noemt toekomstige SoW-kerk "een heel zieke kerk" Betaalde krachten bij brandweer Waddinxveen werk in De Dreef Project Jip/Jop-bus in Zevenhuizen Winter, veel werk! Bel gratis 0800 - 0327 Indoor Soccer Receptie in raadhuis ’s Expositie beeldhouw- avonds florg en Zekerheid Zorg en Zekerheid. Voor alle zekerheid dichtbij. M8BH Volop keus in 11 winkels! nog een lage premie- verhoging voor onze particuliere verzeke ringen doorberekenen is nieuws. Ook voor 6 gunstige premie, wist u al. Maar dat we ook uw huidige verzekeringspapieren erbij. U zult zien dat het verschil steeds groter wordt. Geen wonder dat steeds meer mensen kiezen voor de particuliere ziektekostenverzekering van Zorg en Zekerheid. Bij elke premieverhoging mag u overstappen! REKENVOORBEELD PARTICULIEREN Vlakbij in Zoeterwoude Rijndijk s (afslag A4, richting Alphen a/d i el Van Breda ons. Want geheel tegen de adviezen van Zorg verzekeraars Nederland (10%) en het ministerie van VWS (8%) verhoogt Zorg en Zekerheid de premie met gemiddeld 4 Zelfs zonder dat we in het afgelopen jaar de premies tussentijds hebben ver hoogd, zoals veel andere ziektekostenverzekeraars. Door onze kennis van de regionale gezondheids- markt en ons adequate inkoopbeleid was dat niet nodig. Kijkt u eens naar het rekenvoorbeeld en pak i i i i i Dat u met onze particuliere en aanvullende ziekte kostenverzekeringen uitstekend verzekerd bent voor een wel heel DINSDAG 28 DECEMBER 1999 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 21 De Waddinxveense vrijwillige brandweer in actie. (Foto: Archief - Sjaak Noteboom.) L (Foto: Sjaak Noteboom.) RG50 M/V f l [ƒ-, WADDINXVEEN - De in Waddinxveense wonende oud-predikant dr.W. Verboom, her vormd docent aan de Universiteit van Leiden, voorspelt dat de toekomstige Verenigde Kerk van hervormden, synodaal-hervormden en lutheranen "een heel erg zieke kerk zal zijn". Op de jaarlijkse ontmoeting in Nijkerk tussen het hoofdbestuur van de Gere formeerde Bond binnen de Nederlands Hervormde Gemeente en zo’n I00 theologie studenten vroeg hij zich af of je "voor het aangezicht van God" mag weglopen van deze "zieke moeder". lijk te verteren passages: "Er is nauwelijks een plek te vinden waar meer rijkdom is dan bij Luther". En in de gereformeer de belijdenis staan ook wel din gen die we beter zouden willen Van Breda Bos Tuin zagen snoeien hakselen kloven blazen verwannen slijpen service aan de klanten.Vele mensen, jong en oud lie ten het zich goed sma ken met het regenachti ge, slechte weer. WADDINXVEEN - Afge lopen vrijdag was er een heuse kerstman bij de Plusmarkt in de Zuid- plas. De goede man schonk de hele dag door warme chocolademelk WADDINXVEEN - Het organisatieadviesbureau Van der Wilt management advies opent zijn nieuwe kantoor in Waddinxveen met een expositie van de beeld houwster Berna Veldhuijzen uit Katwijk aan Zee. Er is open huis op dinsdag 18 en 25 januari en op don derdag 20 en 28 januari van I0.00 uur tot 14.00 uur waarin voor een ieder gele genheid is om de expositie te bewonderen. Iedereen is welkom in gebouw De Sta ring, Staringlaan 21.05. WADDINXVEEN - De nieuw jaarsreceptie van de gemeente Waddinxveen wordt ditmaal gehouden op maandagavond 3 januari van zeven uur tot half tien. In verband met de millenniu movergang wordt deze ont moeting met het verenigingsle ven, het bedrijfsleven en de burgers van Waddinxveen niet zoals gebruikelijk ’s middags, maar ’s avonds gehouden. tijden. „Bij echtscheidingen van Marokkanen met een dubbele nationaliteit krijg je vragen welk recht van toepassing is. Die kennis staat in de kinder schoenen." De kinderen praten thuis wat zij noemen ’Nedermix’, Neder lands vermengt met Arabisch. heeft, durft echter niet weg te lopen, "omdat God het niet doet, terwijl Hij er alle reden voor zou hebben". Hoe ziek een kerk ook is, voor dr. Ver boom blijft er hoop: "De Here kan genezen. God kan een valse kerk verlossen van de dwaling". ZIEKENFONDS PARTICULIER dat hun dochters zo verneder landsen? „Nee", zegt vader. „Het gaat goed zo." Najat: „Onze cultuur is een vanzelf sprekend deel van ons. Waar zouden we ons zorgen om moeten maken?" gemeentelijke reikwijdte over stijgen en een meer bredere aanpak vragen, dan wel vanwe ge deskundigheidsbevordering of kosten en niet op lokaal niveau adequaat kunnen wor- -xX 358,50 45,00 403,50 154,50 558,00 Kettingzagen verschillende merken en modellen in diverse prijsklassen en service artikelen «rsizaxc n F MB Wadinxveense brandweer blij ven bestaan uit het beperken en bestrijden van brand, het beperken van brandgevaar, het beperken van ongevallen bij brand en daarnaast in het alge meen het beperken en bestrij den van gevaar voor mensen en dieren bij ongevallen anders dan brand. Anders gezegd komen deze taken er op neer, dat de lokale brandweer zo veel mogelijk de feitelijk hieraan verbonden werkzaamheden voor zijn reke ning neemt, waaronder begre pen wordt de operationele bestrijding van brand en ram pen. Op regionaal niveau res sorteren de taken die de WADDINXVEEN - In Waddinxveen woont Nederlands eerste vrouwelijke notariskandidaat van Marokkaanse afkomst: de 23-jarige Sana Mehadi. Ze studeerde vorige week woensdag in Leiden af in het notarieel recht en is nu officieel kandidaat-notaris. „We weten het niet hele maal zeker, maar vermoeden dat zij de eerste vrouwelij ke notariskandidaat van Marokkaanse afkomst is", aldus een woordvoerder van de Koninklijke Notariële Broeder schap (KNB), dat tot voor kort een echt mannenbolwerk was, waar een allochtone naam uitzonderlijk was. Een gezin: ouders (34 en 33 jaar), twee kleine kinderen. Eigen risico 200,- per jaar (3' klasse). Basis Privé Polis AV-Top Subtotaal Wettelijke bijdrage Totaal per maand TUINGEREEDSCHAPCENTRUM Kaagjesland 47 - 2811 KK Reeuwijk Tel: (0182) 392274 Fax: (0182) 395965 Voor het betalen van de vaste krachten heeft de Waddinx veense gemeenteraad vorige week voor het jaar 2000 een malig een extra bedrag van 17.000 gulden uitgetrokken, naast de al in de gemeentebe groting voor volgend jaar opge nomen 60.000 gulden. In de jaren daarna zullen de financië le en formatieve gevolgen wor den opgenomen in het gemeentelijk huishoudboekje. Naar de mening van het college van Burgemeester en Wethou ders dienen aan de opleiding van de brandweercommandant en andere leidinggevenden steeds hogere en zwaardere eisen te worden gesteld. Die hogere en zwaardere eisen hebben te maken zaken als pro actief, preventie, opstellen van uitgebalanceerde oefensche ma’s, toezicht op de naleving van vergunningsvoorschriften, deelname in regionale piket- dat het emancipatiestreven een motor was. „Ik studeerde voor mezelf, maar ergens speelde mee dat ik het respect wilde krijgen dat mijn ouders ont houden is. Zij moesten met brieven naar de buren om te vragen wat er in stond. Dat wilde ik niet." De klim op de maatschappelij ke ladder was moeizaam. De oudste dochters moesten elke tree bevechten. Najat: „Ik heb beslist niet de koninklijke weg gevolgd zoals dat wordt genoemd: eerst VWO en ver volgens de universiteit. Op de basisschool kreeg ik het advies naar de huishoudschool te gaan. Dat wilde ik niet. Toen ik mavo gedaan had, wilde ieder een me naar de meao sturen." Sana heeft dezelfde ervaringen. „Ik ben na de eerste klas van de mavo naar de havo overgestapt. Toen ik in het hbo m’n prope deuse haalde en wilde over stappen naar de universiteit, zeiden docenten dat maar 9 procent van de overstappers slaagt. Niet erg stimulerend. Ik ben er heilig van overtuigd: IQ is niets, motivatie is alles." Het Nederlandse onderwijssysteem was hun onbekend. Vader: „Ik ging naar ouderavonden en controleerde hun rapporten. Met huiswerk helpen ging niet". De familie ligt dubbel van het lachen als hij opstaat om te laten zien hoe hij de kinderen aanspoorde: „Dan schreeuwde ik: jij naar je kamer, jij aan het werk". Ze zijn zich bewust van het negatieve imago dat de Marok kaanse bevolkingsgroep heeft, met name door de onevenredi ge jongenscriminaliteit. Moeder benadrukt dat ze een open gezin wilde zijn. „We zeiden dat ze met hun problemen thuis moesten komen en niets moes ten verbergen of stiekem doen." Nadia: „Anders groei je als gezin uit elkaar." Sana is optimistisch gestemd. Ze denkt dat de maatschappe lijke achterstand snel wordt ingelopen. „Meisjes zijn vaak ijveriger. Kijk hoe de Neder landse meisjes zijn opgeklom men naar de universiteit. De allochtone meisjes komen eraan. Maar ook de jongens De Beethovenlaan-bewoner vertolkte volgens het Neder lands Dagblad ongeveer het standpunt dat het hoofdbe stuur inneemt inzake Samen op Weg. Als God zich in Zijn ver bond niet terugtrekt, zouden wij dan dat wel moeten doen? Met het oog op de onderschei ding in de Nederlandse Geloofsbelijdenis tussen ware en valse kerk vroeg dr. Ver boom zich verder af of sinds de dagen van de gemeente te Korinte er ooit een kerk is geweest zoals ze zou moeten zijn. "Wat dat betreft is het veelzeg gend dat Guido de Bres zijn artikel over de kerk begint met de woorden: wij geloven en belijden. Niet wij zien en belij den een kerk, maar wij geloven die". Hij citeerde met instem ming Hoedemaker: samen moeten wij gezond zijn. Het belangrijkste bezwaar tegen Samen op Weg zit in de grondslag van de nieuw te vor men kerk, zei dr. Verboom in zijn lezing over ’een gerefor meerde kerkbeschouwing’. In de opgenomen Lutherse Augs- burgse Confessie staan name lijk passages "waar men als gereformeerde moeite mee kan hebben". In de bespreking die op zijn lezing volgde minimaliseerde prof.dr. A. de Reuver de moei- Marokkanen het notariskan toor onbekend is, was ook een prikkel. Najat: „Ze hebben wei nig bezittingen, dus komen er zelden mee in aanraking." Najat Ook Najat denkt dat diploma’s -voorziet juridisch interessante de erkenning bevorderen. „Respect kun je afdwingen, met een fatsoenlijk beroep en door je werk goed te doen. Begrip kun je niet afdwingen." Sana is laat thuis gekomen en lepelt een beker soep naar binnen na een dag vasten vanwege de ramadan. „Begrip kweken voor mijn cultuur is een mission of Of de ouders geen spijt hebben life. Het is verbazend hoe wei nig mensen, op het niveau waar ik werk van de islam afweten." Sana koos voor het notariaat om zeker te zijn van een baan. Dat het notariaat een mannen bolwerk is, vormde een ’extra uitdaging’. Het feit dat onder ZEVENHUIZEN - De Jip/Jop- bus komt ook in Zevenhuizen- Moerkapelle. Het college van B&W wil de bus van januari tot en met maart 2000 in te zetten als overbrugging voor de periode dat de ontmoetingsplaats voor de jeugd nog op zich laat wach ten. De aanleg van zo’n plaats nog niet zeker omdat die afhanke lijk is van de bouwaanvraag, van de vereiste vergunning, locatie en het budget. Het voorstel is om de bus te plaatsen bij dorpshuis Swanla. De bus zal daar geopend zijn voor de jeugd op maandagavond van 19.00 tot 20.30 uur. De kosten worden gefinancierd uit de investeringen voor speel- voorzieningen en hangvoorzie- ningen jeugd in 2000. De Jip/Jop-bus is een initiatief van de stichting Jeugd- en Jon gerenwerk Midden Holland in Waddinxveen. Zie ook het arti kel elders in dit weekblad over het project. diensten van officier en com mandant van dienst, dwarsver banden met rampenbestrijding en hulp aan bedrijven en instel lingen. Uitgangspunt blijft overigens dat de lokale taken voor de den aangepakt. Gedacht kan hierbij worden aan duur materiaal, zoals een ladderwagen of een duikteam. Bij dit laatste speelt dan tevens een rol het aspect of het hier taken betreft die een relatief grote en constante personele inzet vergen. In functioneel opzicht vallen hier ook alle initiële preventie ve taken onder, bijvoorbeeld die inzake advisering bij een geplande nieuwbouwwijk met als enige uitzondering de gebruiksvergunningen (bestaande bouw). Dit laatstge noemde gedeelte wordt in de toekomst door de lokale band- weer uitgevoerd. WADDINXVEEN/GOUDA - In de sporthal De Dreef wordt op woensdag 29, donderdag 30 en vrijdag 31 december het Amstel Indoor Soccer Tournooi gehouden. Aan dit regionale zaalvoet- baltoernooi, dat voor de tweede keer wordt geor ganiseerd door de sport vereniging Gouda, nemen zestien clubs deel. Vorig jaar werd het toer nooi gewonnen door het Oudewaterse UNIO, dat dit seizoen met veel suc ces speelt in de tweede klasse. De hoofdprijs is een bedrag van 1500 gul den. Het toernooi begint woensdagochtend om half tien met de wedstrijd GSV-WSE. Op donderdag komen Gouda,Waddinxveen en Be Fair in actie. De finale wedstrijden staan op Oudejaarsdag op het pro gramma. De poule-indeling is: poule A: GSV, DONK, Floreant,WSE, poule B: Moordrecht, HOV.VCS, Gouda za, poule C: Wad dinxveen, Gouda zo, Alphense Boys, Floreant za, poule D: Be Fair, UNIO, ONA, CVC Reeuwijk. veranderen." Fouad (15): „Ik merk het aan de jongens om mij heen. Die willen geen gezeur meer, maar naar school. >m op een groot notariskan- >r in Rotterdam, wordt op voet gevolgd door haar oudere zus Najat (26), die bin nenkort ook kandidaat-notaris hoopt te zijn. Najat, getrouwd en moeder van een dochter van anderhalf jaar, moet nog een paar tentamens afleggen. Ze werkt op een klein notaris kantoor. „Als ik zeg waar ik werk denken mensen meestal dat ik receptioniste ben", zegt ze in De Volkskrant. Najat wil haar carrière combi neren met het moederschap. „Ik wilde jong moeder zijn, niet wachten totdat ik 35 jaar was." Haar voorwaarde was dat ze een parttimebaan kon vinden. „Ik werk drie dagen, mijn moe der past dan op. Haar moeder vindt het goed. „Maar ik ben ook een beetje bang dat haar kind onvoldoende aandacht krijgt." Ze vormen een klassiek migranten gezin. Vader Mehadi (55) kwam begin jaren zeventig naar Nederland, werkte in een meubelfabriek en zit nu vanwe ge een versleten rug in de WAO. Moeder Mehadi (46) kwam uit een gezin van acht kinderen; ze mocht niet naar school. Het grote doel was dat de kinderen het uiteindelijk beter zouden krijgen. Oudste dochter Najat erkent De ouders van het klassieke Waddinxveense migrantenge zin laten tegenover verslaggeef ster Mirjam Ströttelndreier van De Volkskrant, die was opge béid na het notarieel examen vah een week geleden, weten tróts te zijn op zijn succesvolle drie dochters en zoon. Dé meisjes studeren alle drie rechten. Hun broer haalt mooie cijfers op het vwo. Zus Nadia (19) is eerste jaars rech ten en belde de Amsterdamse krant, omdat de prestatie van haar zus een mooi nieuwtje leek. „En een mooi cadeautje voor mijn zus." De Mehadi’s vormen een hecht gezin. De meisjes zijn trots op hun ouders, de ouders glunde ren over het succes van hun kroost. Onder wetenschappe lijke studenten is tenslotte slechts 0,5 procent van Marok kaanse afkomst. Sana, werk- zapr WADDINXVEEN - De vrijwillige brandweer in Waddinxveen zal komend jaar verder worden geprofessionaliseerd.Ter versterking van de vrijwilligersorganisatie zal finan ciële ruimte worden gecreëerd voor de aanstelling van 2,5 vaste krachten, hetgeen betekent dat de brandweercommandant de helft van zijn tijd in vaste dienst is en dat twee onderbrandmeester een volledig betaalde baan tegemoet kunnen zien I- j Ja, het verschil met mijn huidige ziektekostenverzekering j wordt mij te groot. Stuur mij meer informatie over de particuliere j ziektekostenverzekering van Zorg en Zekerheid. Naam: I - I Adres: I j Postcode/Plaats: I Telefoon: Geboortedatum: I Stuur de ingevulde bon naar Zorg en Zekerheid, Antwoord- I nummer 10031,2300 VB Leiden, een postzegel is niet nodig. wel ’scheiden we er op los in de kerk’. Is er ergens een gemeente een verschil van mening, is men het ergens niet mede eens, dan wordt een andere kerk of gemeente formuleren. Dr. Verboom sloot gezocht. Wie roepingsbesef zich hierbij aan: de Schrift spreekt voluit in de Augsburgse Confessie. En het leerstuk van de rechtvaardiging der godde loze is nergens rijker vertolkt dan daar. Een ander discutabel onderdeel in de SoW-grondslag, de Leuen berger Konkordie, kwam even eens ter sprake. Orthodoxe hervormden wraken de ont kenning daarin van de ’verwer ping van eeuwigheid’. In de ker korde van de nieuwe kerk wordt de Leuenberger slechts betekenisvol genoemd in het kader van het gesprek tussen de gereformeerden en lutherse traditie, relativeerde dr. Ver boom. Volgens hem kan het niet de bedoeling zijn dat hij straks een handtekening moet zettten onder de inhoud van de Kon kordie, dus kan hij wel ’leven c.q. overleven’ met de SoW- grondslag. Aan het slot van zijn lezing kri tiseerde de Waddinxvener ook zij eigen achterban waar indivi dualisme hoogtij viert. Her vormden spreken wel niet meer over afscheiding, maar VARl.)

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 21