WADDINXVE Eindejaarsreceptie schakers Samenwerking Novitas Plantae en Cebeco gaat definitief door Meer kerstbomen verkocht Waddinxveen niet bang voor millennium OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELINGEN WEEK N2 Country FM in Zevenhuizen-Moerkapelle u E E T E G E M N R B R E K OPENINGSTIJDEN GEMEENTEHUIS KRINGLOOPCONTAINERS WEG ROND JAARWISSELING INZAMELING KERSTBOMEN MELDPUNTEN MILLENNIUMNACHT NIEUWJAARSRECEPTIE VUURWERK MILLENNIUMTOELAGE VOOR MINIMA 624622 624767 624500 612570 GEWIJZIGDE MARKTTIJDEN GROEN OVERIGE VERGUNNINGEN INSTITUUT SOCIALE RAADSLIEDEN MILIEUZAKEN BEZWAAR GEMEENTELIJKE VERORDENINGEN DINSDAG 28 DECEMBER 1999 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 3 I bij de zuidelijke kop- houtopstanden heeft bestuur 0900 - 8384 64 26 66 de Brandweer: 54 72 00 Ambulance: 54 55 80 Gemeentehuis: 62 46 24 51 5767 59 35 11 zie de reguliere publicatie elders in deze krant. 624680 COLOFON afspraak via Eindredactie Gemeenterubriek: Publieksvoorlichting het aanvraagformulier is 1 februari Storingsnummers: Gas en elektriciteit: t I. Gemeentehuis postadres telefax kan ontvangen is daarmee uit gebreid tot ruim 3.6 miljoen (potentieel aantal luisteraars boven 13 jaar: ruim 6.6 mil joen). De uren worden opge vuld met een mix van old en new country, waarbij het accent ligt op de hedendaagse countrymuziek met artiesten als Ilse de Lange, the Maver icks, LeAnn Rimes en Shania Twain. Rond 09.30, 15.30 en 21.30 uur wordt er in de rubriek ’de Evenementenagen da’ informatie gegeven over country evenementen in het 08.30 - 14.00 uur 08.30 - 12.30 uur 19.00 - 20.30 uur ondervroeg 64 mensen in de leeftijd van 15 tot 80 jaar. Verder blijkt uit de mini-enquê- te dat 45,3% zegt geen proble men te verwachten door de overgang naar het nieuwe mil lennium en vindt daarbij dat de hele ophef onzin is. Iets minder Waterleiding: CAI (kabel): Tevens vertelde hij dat het in de bedoeling had gelegen dat wethouder van Huut deze oorkonden zou uitrei ken maar dat hij op het laatste moment verhinderd was. Al met al was het een geslaagde eindejaarsreceptie waar men onder het genot van een hapje en drankje nog enige tijd gezellig met elkaar het afgelopen jaar de revue liet passeren. Zoals het betaamt heeft iedereen een goed voornemen voor een komend jaar, die van Messemaker 1847 Met het eerste team kampioen wor den en nu eens eindelijk promoveren naar de 2e klasse KNSB i t Ruim drie miljoen huishou dens in Nederland hebben dit jaar een kerstboom gekocht.Vergeleken met 1998 betekent dit een toena me van zes procent. De kerstboom met kluit wordt steeds populairder bij de consument. Het markt aan deel van deze boom in de totale verkopen is dit jaar flink gegroeid vergeleken met 1998. Gemiddeld was een koper in 1999 bijna 21 gul den kwijt voor een kerst boom met kluit, zo blijkt uit onderzoek van het Product schap Tuinbouw (PT). Van de 6,8 miljoen huishou dens in ons land heeft 45 procent dit jaar een kerst boom gekocht. In 1998 ging het om 43 procent. Mensen die geen kerstboom aan schaften hebben meestal in vorige jaren al eens een i t I de belangstelling voor bomen tussen de twintig en dertig gulden neemt toe. Hierbij gaat het zowel om kerstbo men met een kluit als om bomen met een afgezaagde stam.Vermoedelijk kiezen de huishoudens steed vaker voor een duurdere Nord- mann- of blauwspar dan voor een traditioneel exemplaar. Ruim eenderde van alle kerstbomen zijn dit jaar door de consument bij een tuin centrum gekocht. De straat handel was goed voor zeven tien procent, gevolgd door de kweker met zestien pro cent. Het Nipo heeft het onderzoek -in opdracht van het PT- in het afgelopen weekeinde uitgevoerd onder 1.000 huishoudens in ons land. Deze huishoudens zijn representatief voor heel Nederland. GOUDA - Tijdens de einde jaarsreceptie die de Goudse schaakvereniging Messema ker 1847 voor het eerst in haar geschiedenis hield, stond voorzitter Gert-Jan Ludden eveneen Einde jaarsreceptie voor leden en genodigden. In de gezel lig, voor deze gelegenheid speciaal aangeklede, clublo- catie De Ronssehof' kon de voorzitter Gert-Jan Lud den eind vorige week zo’n zestig aanwezigen van harte welkom heten. In deze ope ningstoespraak gaf hij onder andere aan wat de achter grond was voor het houden van deze eindejaarsreceptie (bijeenkomst). Ludden: „U kunt het zien als een soort feestelijke afslui ting van het huidige jaar waarbij wij nog even stil staan bij de hoogtepunten die onze vereniging in 1999 heeft gehad, maar ook blik ken wij vooruit naar het komende jaar waarin Mes semaker 1847 wederom vele activiteiten op schaak gebied zal ontplooien De activiteitenkalender voor het nieuwe jaar van de Goudse schaakclub blijkt inderdaad nogal gevuld te zijn met onder anderen het Trias jeugdtoernooi, detweede editie van het Groene Hart toernooi, de Batle of the Centenarians mensen (32,8 denkt dat de computers uit zullen vallen. Veel mensen vinden het jaar 2000 een magisch jaar. Mensen gaan op zoek naar iets religieus, spiritueels en zoeken zeker heid. Een kleine meerderheid vindt dit onzin (53,1%); de (wedstrijd tussen Neder landse schaakclubs die meer dan honderd jaar bestaan) wedstrijden tegen Defensie en Gemeente en het 8e SIOM open schaakkam pioenschap van Gouda en het ontvangen en spelen tegen teams uit Solingen. Overigens worden het tijd stip en plaats waar de schaakevenementen worden gehouden net als in het ver leden ruim van te voren aan het ’publiek' bekend gesteld. Een speciaal actiepunt van Messemaker 1847 blijft nog steeds het verkrijgen van een openluchtschaakspel’ ergens op een centrale plek in Gouda, alwaar het publiek inwoners of toe risten) met grote schaak stukken een partij kunnen gaan spelen, Het plan was al in een ver gevorderd stadium en de locatie zou de Markt zijn maar door de herinrichtings plannen van de gemeente is het nog niet geheel duidelijk of een en ander nu nog ver wezenlijkt kan worden, maar we blijven het probe ren’, aldus Gert-Jan Ludden. Een van de verrassingen op deze gezellige bijeenkomst was de uitreiking van ’oor konden ’aan een viertal leden van Messemaker 1847 die zich vele jaren op uit zonderlijke wijze verdien- i I land. Luisteraars kunnen via Internet (www.countryfm.nl) zien welke platen er gedraaid worden. Country FM is bereik baar via: Postbus 285,5140 AG Waalwijk, telefoon 0416- 566056, fax 0416-566058. Email: info@countryfm.nl. Telefonische informatie kunt u krijgen op (0182)62 46 22 i I i fcj 1<® ls:Si: i s:* WADDINXVEEN - De gemid delde Waddinxvener is niet bang voor het nieuwe millenni um. Dit blijkt uit een enquête van de Ichtus baptistengemeente. 96,8 Zegt niet bang te zijn voor de eeuwwisseling. Ichtus kunstboom gekocht. Hierbij gaat het om twee miljoen gezinnen. Dit jaar haalden ruim 1,1 miljoen huishou dens geen kerstboom in huis. Eenpersoonshuishoudens zijn hier in de meerderheid. De kerstboom met kluit kwam in 1999 op een marktaandeel van 64 procent in de totale verkopen. Drie jaar geleden lag dat percentage nog op 52 procent. De kerstboom met afgezaagde stam verliest ter rein.Van alle verkochte kerstbomen in dit jaar ging het bij 29 procent om een ’afgezaagd’ exemplaar tegen 36 procent in 1996. Het marktaandeel van de kunst boom ligt de laatste twee jaar rond de zeven procent Uit het onderzoek kwam verder naar voren dat de consument steeds duurdere kerstbomen aanschaft.Vooral bouw van het assortiment en de kwekersrechtelijke taken. Beide organisaties behouden hun zelfstandigheid; van een fusie of overname door BC is geen sprake. De samenwerking met Bloem- |en uit tegen een ontwerpbesluit kunt u zaken moeten nuchter worden bekeken. Doel van de enquête was te weten komen hoe Waddinx veen tegenover het millenni umprobleem staat en wat de gevoelens zijn bij de overgang naar een nieuw millennium. OPENINGSTIJDEN GEMEENTEHUIS Alle afdelingen elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. In de middag kunt u alleen terecht op afspraak. OPENINGSTIJDEN AFVALSTATION, Zuidelijke Rondweg 250 Voor afgifte (grof)vuil en K.C.A. elke werkdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur. bollenbureau Cebeco betekent een ontlasting voor het bureau van Novitas Plantae, geleid door Joop Maas. In het verle den is bewust gekozen voor een beperkte bureau-omvang. Omdat de capaciteit nu volledig wordt benut, zocht Novitas Plantae een strategische part ner voor administratieve en commerciële ondersteuning. Na diverse gesprekken met mogelijke partners vonden Maas en het bestuur van Novi tas Plantae Bloembollenbureau Cebeco de beste partner. Op 29 november spraken de leden van Novitas Plantae zich positief uit over het samenwer kingsvoorstel. Hierin neemt de taakverdeling een belangrijke plaats in. Nu de alliantie met BC een feit is, zullen Maas en zijn medewerkers zich volledig kunnen toeleggen op de uit breiding van het productenpak ket en op de kwekersrechtelij ke activiteiten. De bestaande afspraken met winners die hun rassen al bij Novitas Plantae Vanaf I januari 2000 verzorgt Bloembollenbureau Cebeco de verkoopadministratie, de in- en verkoopbemiddeling en het promotiebeleid voor de kwe- kersvereniging. Novitas Plantae concentreert zich op de uit- SPREEKUREN Burgemeester en wethouders alleen na de secretaresses. Alleen in levensbedreigende situaties Algemeen alarmnummer 1-1-2 In niet levensbedreigende situaties: Politie: (015) 888 19 05 Medische diensten in de millenniumnacht stelijk hadden gemaakt voor de club. Het betrof hier de heren P.van Hensbergen A.P.Heuperman ;J.M.Reiss en A.Schurink. Op iedere oorkonde stond een tekst die aangaf op welke wijze betrokkene zich had onder scheiden. Ook was er een bloemetje voor twee aan wezige echtgenotes de dames Schurink en Reiss. Terwijl helaas de heer Heu- perman verstek moest laten gaan aangezien hij in het ziekenhuis verblijft. Die brengen we hem aan zijn bed en wensen hem daarbij van harte beterschap vulde Ludden aan. Raadhuisplein 1 (0182) 624624 Postbus 400, 2740 AK De weekmarkt op de Willem de Zwijgerlaan kent op oudejaarsdag een andere begin- en eindtijd. De markt wordt gehouden van 09.00 - 14.00 uur. woensdag 5 januari twee kwartjes per ingeleverde -L.i de bomen ingezameld OPENINGSTIJDEN AFDELING PUBLIEKSZAKEN Balie voor Burgerlijke Stand, Burgerzaken, Reis- en Rijdocumenten: maandag tot en met donderdag vrijdag dinsdag- en donderdagavond Sociaal raadsvrouw - uitsluitend op afspraak - maan dag tot en met donderdag van 09.00 tot 16.30 uur. Geen nieuw rijbewijs op 31 december De Rijksdienst voor het Wegverkeer heeft meegedeeld dat er op 31 december geen nieuwe rijbewijzen kunnen worden verstrekt. Dit geldt ook voor het vernieuwen van een rijbewijs. MELDING De volgende melding o.g.v: een Algemene maatregel van (art. 8.40 Wet milieubeheer) is ontvangen: Besluit opslag vuurwerk - Artistic Art Photography op het perceel Kon. Wilhelminaplein 2. Vanaf 29 december 1999 liggen het eerstgenoemde ontwerpbesluit en de melding vier weken (tot 26 januari 2000) en het ontwerpbe sluit actualisatie twee weken (tot 12 januari 2000) ter inzage bij de afdeling VROM, op werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur en op ver zoek op de maandagavonden gedurende drie aaneengesloten uren (tel. 62 48 38, hr. W. van Valen). Het gemeentehuis is op 31 december 1999 geopend van 08.30 - 12.00 uur. Op 3 januari 2000 zijn de balies van de afdeling Publiekszaken geopend van 11.00 - 14.00 uur. Op 4 januari is alles weer nor maal, zie de openingstijden in de zwarte balk onder aan deze rubriek. Een verzoek aan iedereen die tijdens de jaarwisseling vuurwerk af gaat steken: laat het afval niet liggen, maar ruim het zoveel moge- lijk op. De gemeente zet begin januari extra materieel in om het zwerfvuil te verwijderen. Dit kan echter niet op alle plaatsen binnen de gemeente tegelijk gebeuren. Kinderen kunnen met het restvuurwerk dat niet is afgegaan gaan spelen en een kinderhand is ..óók heel teer! Ook daarom bovenstaand verzoek. De glas-, papier-, blik-, en kledingcontainers die overal in de gemeente staan, worden rond de jaarwisseling weggehaald. Op donderdag 30 december wordt hiermee gestart. Vanaf maan dag 3 januari worden de containers weer teruggeplaatst. Op woensdag 5 januari staan alle containers weer op hun plaats. Heeft u een inkomen van maximaal 110% van de netto bijstand- norm, dan kunt u bij de gemeente een éénmalige millenniumtoe- lage aanvragen. Een folder met aanvraagformulier is af te halen in het gemeente huis, of bel even - tussen 9 en 10 uur 's morgens - naar de afde ling Sociale Zaken en Arbeid. Uiterste inleverdatum van 2000. De sociaal raadsvrouw, mevrouw C.MJ. de Bakker, is van 27 tot en met31 december 1999 afwezig. Vanaf 3 januari 2000 kunt u bij haar - op afspraak terecht van maandag tot en met donder dag. PASPOORT OF RIJBEWIJS NODIG? Als u merkt dat uw paspoort, identiteitskaart of rijbewijs vernieuwd moet worden en u heeft begin januari 2000 dit document écht nodig, wacht dan niet tot de eerste dagen van januari. Neem het zekere voor het onzekere en kom in december naar het gemeentehuis. BINNENGEKOMEN KAPAANVRAGEN De volgende kapaanvragen zijn ontvangen: - Brugweg 119, 1 iep - Werumeus Buninglaan 48-126, 4 populieren gevel - Vijverlaan 33, 2 wilgen en 1 populier Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in over de definitieve besluitvorming. In dit stadium kunt u geen bezwaarschrift indienen tegen een voorgenomen veiling. Wel kunt u uw bedenkingen kenbaar maken bij de afdeling Voorbereiding wer ken en Verkeer. De volgende vergunningen o.g.v. A.P.V. of andere wettelijke regelgeving zijn verleend: - Van Puffelen Buitenreclame te Rotterdam: plaatsing 15 driehoeksre- clameborden, periode 10 t/m 24 januari 2000; promoten van de opendag van Roc Zadkine; - Driehoek Buitenreclame Benelux B.V. te Tilburg: plaatsing van 10 driehoeksreclameborden, periode 28 april t/m 7 mei 2000; promo ten van een tuinmeubelbeurs in sporthal De Dreef, 4 t/m 7 mei; - De heer DJ. Roos te Waddinxveen: Drank- en Horecavergunning voor de inrichting gevestigd in het perceel Dreef 4 (Sporthal De Dreef) te Waddinxveen; - Voetbalvereniging W.S.E.: ontheffing sluitingsuur voor een feest avond op 15 januari 2000 met als eindtijd 16 januari om 03.00 uur; - De heer H. Cuvelier te Waddinxveen: Millenniumfeest in de ochtend van 1 januari 2000 van 01.00 uur tot 06.00 uur voor maximaal 150 personen in een loods op het perceel Tuinbouwweg 7, alhier. Om in noodgevallen (levensbedreigende situaties, waarvoor u nor maal 112 belt) toch hulp te kunnen inroepen als in de millennium nacht de telefoon niet werkt, zijn meldposten ingericht in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, politiebureau, Limaweg 35 en brandweerkazerne, Noordkade 48. U kunt daar via een speciale verbinding politie, brandweer, ambulance of huisarts laten waar schuwen. Als alles goed gaat sluiten de meldposten om 02.00 uur, maar zo nodig blijven zij langer open. Dit hangt af van de situatie, waaron der het weer normaal functioneren van de telefoon. ONTWERPBESLUIT B W hebben het voornemen vergunning ingevolge de Wet milieu beheer te verlenen aan: - Movit Carrosserie Wegenbouw B.V., voor het oprichten en in werking hebben van een carrosserie- en wegenbouwbedrijf op het perceel Piasweg 16-2. Tegen het ontwerpbesluit kunt u tot 26 januari 2000 schriftelijke bedenkingen indienen bij het college van B W. Tot deze datum kunt u voor een gedachtewisseling over het ont werpbesluit of het mondeling inbrengen van bedenkingen daarte gen een afspraak maken, tel. 62 48 38. Uw persoonlijke gegevens worden, indien u dit wenst, niet bekend gemaakt. U moet een ver zoek daartoe schriftelijk indienen, tegelijk met uw bedenkingen. Alleen als u tijdig bedenkingen uit tegen een ontwerpbesluit kunt u later beroep instellen tegen het definitieve besluit. Publieksvoorlichting Inst. Sociaal Raadslieden - Meldpunt discriminatie Afval; ophalen grofvuil, informatie en klachten Gouwebad "De Sniep" Sniepweg 13d Andere belangrijke telefoonnummers in de gemeentegids ZEVENHUIZEN/MOERKA- PELLE - Het 24-uurs radiosta tion Country FM wordt vanaf heden ook door Casema doorgegeven in Zevenhuizen- Moerkapelle op FM 88.9 in stereo. Het totaal aantal huis houdens dat Country FM nu De nieuwjaarsreceptie van de gemeente Waddinxveen wordt gehouden op maandag 3 januari 2000, aanvang 19.00 - 21.30 uur in het gemeentehuis. I.v.m. de millenniumovergang vindt de receptie niet 's middags plaats zoals gebruikelijk, maar in de avonduren. U bent van harte welkom om I goede voor het nieuwe jaar toe te wensen. Tegen dit ontwerpbesluit kunt u tot 12 januari 2000 schriftelijke bedenkingen indienen bij het college van B &W. Mondeling beden kingen indienen is niet mogelijk. Alleen als u tijdig bedenkingen uit tegen een ont later beroep instellen tegen het definitieve besluit. BOSKOOP/LISSE - Bloembol lenbureau Cebeco uit Lisse en kwekersvereniging Novitas Plantae uit Boskoop gaan definitief samenwerken. Op 29 november stemden de leden van Novitas Plantae hiermee in. hebben ondergebracht, worden gerespecteerd. Bloembollenbureau Cebeco ontvangt voor zijn werk van de kwekers een vergoeding van 2,5 procent per transactie. De leden van Novitas Plantae krij gen daardoor de beschikking over een ervaren team van gespecialiseerde verkopers en een ondersteunende apparaat voor administratie en marke ting. Op elke transactie is bovendien een kredietverzeke- ring van toepassing, die volledi ge betalingszekerheid garan deert. Tot slot zorgt Cebeco voor snelle betaling. Directeur Piet Boer van Bloembollenbureau Cebeco spreekt van een win-win situ atie voor alle betrokkenen. Het bedrijf heeft de omzet in vaste planten en boomkwekerijpro ducten de afgelopen drie jaar ruimschoots verdubbeld. Boer verwacht dat de samenwerking met Novitas Plantae direct zal bijdragen aan voortgaande groei. Wanneer u vindt dat u rechtstreeks in uw belang bent getroffen door de verlening van een - hiervoor genoemde - verleende beschikking, kunt u binnen een termijn van zes weken na de dag van verzen ding/ uitreiking van de beschikking een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van B W (tenzij in de publicatie een andere procedure is vermeld). Informatie over de beschikkingen kunt u krijgen bij de genoemde afdelingen. ONTWERPBESLUIT INZAKE ACTUALISATIE VERGUNNING - Trappenfabriek Van den Hondel, actualisatie c.q. uitbreiding van de voorschriften, hetgeen inhoudt dat er nieuwe voorschriften wor den verbonden aan de op 2 februari 1977 en 18 oktober 1983 ver leende vergunningen voor een trappenfabriek op het perceel Maar ten Schoutenstraat 2. VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN - Kon. Wilhelminasingel 69, 1 prunus in de achtertuin - Willem de Zwijgerlaan-Tesselschadelaan, 28 diverse bomen langs het voetpad gelegen achter W.S.E. en zuiveringsinstallatie en 1 esdoorn langs de Willem de Zwijgerlaan t.b.v. de aanleg 3e fase fietsroute E - Peuleyen 47, 1 populier in de voortuin Het rooien van bovengenoemde bomen en I geen gevolgen voor aantasting van natuur-, landschap-, of dorp- schoon, als bedoeld in artikel 5.4.2 van de APV. Voor informatie kunt u terecht bij de afdeling Voorbereiding werken en Verkeer. De inzameling van kerstbomen vindt plaats op 2000. Men krijgt een beloning van twee kwartjes boom. Tussen 13.15 en 16.00 uur worden de boi op vier plaatsen: - Koningin Wilhelminaplein (parkeerterrein AH); - Zuidplashof (parkeerterrein voorzijde); - Wingerd (grasveld) en - Overtoom (grasveld). Grotere partijen, meer dan 50 stuks, kunnen door de gemeente wor den opgehaald. U kunt hiervoor telefonisch een afspraak maken op dinsdag 4 januari a.s. tussen 13.00 en 16.00 uur op telefoonnum mer 62 45 00. VANDALISME GEVOELIG MATERIAAL Haal losse plantenbakken, afvalcontainers en brandbare spullen op oudejaarsdag tijdig binnen. U kunt er op deze manier toe bijdragen dat het in de millenniumnacht op straat voor iedereen veiliger zal zijn. het gemeentebestuur en elkaar al het BESTUURLIJKE EN AMBTEUJKE INTEGRITEIT De gemeenteraad heeft op 22 december 1999 een handleiding vastgesteld voor de in acht te nemen bestuurlijke en ambtelijke inte griteit. Het gemeentebestuur hecht zeer grote waarde aan de hierin vastge legde uitgangspunten voor de dagelijkse praktijk in het contact mef de bevolking en zal de handleiding binnen afzienbare tijd op ruime schaal verspreiden. Geïnteresseerden kunnen reeds nu een exemplaar inzien bij de publieksvoorlichtingsbalie of een exemplaar opvragen bij de afde ling P.O.B. onder telefoonnummer 62 46 33. De handleiding is bindend in de zin van art. 1:3 van de Algemene wet bestuursrecht en treedt op 1 januari 2000 in werking.

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 3