Fusie in de Rowah nieuw millennium goed van start Kraamzorg Beter Auto bij Autosnelservice Souburgh staat in 2000 voor nieuwe taken Kampioenschap voor Invictus 2 Subsidie voor Turkse vereniging Jansen ofWoudenberg kampioen schaken WADDINXVEEN - Meestal geeft de Waddinxveense schaakvereniging een volgorde van de beste tien of acht scha kers. Maar het is van enig belang, op hoeveel afstand ze van elkaar staan. De bovenste twee staan betrekkelijk dicht bij elkaar; daarna komt er een groot gat van ca. 200 punten; en van 3 tot I I is het verschil klei ner dan 200 punten. Op 6 januari werd er in het bekertoernooi gespeeld en daarbij was een verrassende uitslag: Ryan den Drijver hand haafde zich koelbloedig tegen Henny de Roodt van het eer ste. Na het gelijke spel won Ryan het vluggertje om door gaan naar de volgende beker ronde. Herman Smitskamp leverde met wit tegen Eduard Philipse een volwaardige remi se af, maar ging bij het vlugge ren met verwisselde kleuren het schip in. Ronald Dannis won een levendige partij (met dubbelpionnen en dus veel Waddinxveense Kaarten Geen auto- Realisering Meeting-point Leliestraat vrije zondag in Waddinxveen bij De Paddestoel Sponsoractie C-1000 coureur pakt punt op NK WADDINXVEEN - Afgelopen weekend startte het Neder lands Kampioenschap indoor karting. Het was de eerste deelname voor de 14-jarige Waddinxvener Maarten Over dijk. Sterker nog, hij reeds nau welijks nog binnen. Overdijk begon met outdoor karten en hield het daarbij. De 14-jarige wist dan ook niet wat hij bij het NK kon verwachten. De doel stelling lag laag: een punt pak ken. Dat lukte met de behaalde tiende plaats. De door Framec b.v. gesponsorde jeugdige cou reur moest als eerste trainen. Hij verraste zichzelf door mee te komen op het hoge niveau van het kampioenschap en zich als vijfde te trainen. De tweede training ging minder en Over dijk eindigde als tiende om als twaalfde te starten. De start ging niet zo goed maar na een lichte startcrash voorin, wist de Waddinxvener enkele plaatsen goed te maken. Na wat gevechtjes met andere rijders eindigde hij uiteindelijk als tien de. Goed voor één punt. 1 ■te 1 i PAGINA 19 WOENSDAG 12 JANUARI 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN SS De verkoopafdeling van Autosnelservice heet voortaan Beter Auto. fFoto:A.Fioole.) WADDINXVEEN - De ’American Dream’ in Waddinxveen. Het lijkt er een beetje op in het geval van Autosnelservi ce. Het garagebedrijf begon elf jaar gele den in de Maarten Schoutenstraat. Er werd een sprong in het diepe gewaagd door een nieuwe garage te bouwen zon der dat er zicht was op de te verwach ten klandizie. Maar de zaken gingen boven verwachting goed. Omdat het bedrijf enorm groeide, verhuisde Auto snelservice twee jaar geleden naar de Coenecoop. En ook op die locatie steken voorzichtig de eerste geluiden de kop op dat de huidige behuizing in de toekomst wel kan gaan klemmen zonder aanbouw. Het bedrijf groeit namelijk nog steeds maar dan nu in de verkoopafdeling. Auto- WADDINXVEEN - Na vorig jaar geen enkel team als kam pioen te kunnen huldigen, is er nu al een tweede team dat kampioen is geworden: Invic tus 2. Daarbij komt nog dat team 4 al zo goed als kampioen is en team I en 10 een zeer goede kans maken. Al vroeg in het weekend werd het tweede team van Invictus kampioen tegen Schoonhoven. Nadat Frank Keizer en Leon van Prooijen beide hun enkel hadden gewonnen, was de beurt aan de dames. Helaas wist alleen Corrine van Zijl te winnen, waardoor de toch niet onver dienstelijke stand van 3-1 op het scorebord kwam. De herendubbel van Sander Treffers en Leon werd daar meteen na gewonnen en toen daarna ook de damesdubbel werd gewonnen was het kam pioenschap binnen want de 5- I voorsprong was niet meer in te halen door de tegen stander. Uiteindelijk werd het 6-2 omdat ook nog een mix werd gewonnen. Het team promoveert nu naar de 2e divisie. Het 4e team kon ook kam pioen worden dit weekend, daarvoor moest het echter len dat ook." Om zoiets zelfverzekerd te kunnen zeggen, moet de kwaliteit van het gebodene op een goed peil staan. Naar eigen zeggen is dat ook zo bij het bedrijf. Het is aangesloten bij de Bovag en voert het Autopas kilometer certificaat. Dat certificaat is het paspoort van de auto. Het geeft de garantie dat er niet met de kilometerteller is geknoeid. „Over de eerste drie jaar kunnen we niet veel zeg gen omdat de wagen dan niet APK- gekeurd hoeft te worden, maar het is een goed systeem dat 80 tot 85 zeker heid biedt." Het bedrijf biedt dat ook; er is een garantie van maximaal twee jaar op een auto. Bovendien kunnen mensen vragen om referenties. „Wij hebben niets te verbergen." De kosten voor het gebruik van de telefoon en activiteiten als sport en feesten zal de ver eniging zelf moeten opbrengen. De Turkse vereniging wordt ook ondersteund door de stichting Jeugd- en Jongeren werk Midden-Holland en de stichting Meander uit Alphen a/d Rijn. WADDINXVEEN - Vanaf 17 januari tot en met 5 maart kunnen sportverenigingen veel geld verdienen bij C- 1000 Van Mourik. De deelnemende verenigin gen kunnen in deze periode van alle ingeleverde kas sabonnen 2 procent van het totale bedrag in de clubkas gestort krijgen. Daarnaast is er voor de vereniging die het hoogste bedrag bij elkaar weet te sparen een extra bonus van 500 te verdienen. wel winnen. Het team kwam met 2-2 uit de enkels waarbij door Emiel van Boxtel en Liesbeth van Bergeijk voor de winst partijen werd gezorgd. Daarna werden beide mixen gewonnen. Bart Moors en Ellen Bos wonnen met 15-12 en 15-10 en Liesbeth en Hugo van Bergeijk met 17-14, 10-15 en 15-7. Helaas werd hierna niet meer gewonnen, waardoor het 4-4 werd. Hoe wel er dus niet gewonnen werd, heeft het team met dit gelijk spel wel een haast onoverbrugbare voorsprong opgebouwd op de concurren tie. Team I won uit tegen Culem- borg met 8-0. Als Invictus I volgende week zondag tegen de nummer twee gelijk speelt is het kampioen en promo veert het naar de I e divisie, de op een na hoogste divisie. Iedereen is uitgenodigd om te kijken. WADDINXVEEN - De Pad destoel organiseert op vrij dag 14 januari een klaverjas- en jokeravond. De zaal gaat open om 19.30 uur. Aanvang is 20.00 uur. De entree bedraagt 3,50 voor niet- leden en 2,50 voor leden. Er zijn leuke prijzen te win nen en er is een loterij. WADDINXVEEN - Het college van B&W heeft besloten geen medewerking te verlenen aan een autolo ze zondag op 24 september 2000 in Waddinxveen. Het verzoek hiertoe van het Landelijk Overleg Autovrije Zondag (LOAZ) is afgewe zen omdat de Werkgroep Duurzaam Waddinxveen er geen heil in ziet. Dat bleek tijdens overleg tussen de Werkgroep en de gemeente bij het vaststellen van het nieuwe actieprogramma voor het jaar 2000. Volgens de werkgroep leidt een autoloze zondag juist tot een toename van het autoverkeer. Bij een derge lijk initiatief worden altijd activiteiten georganiseerd en die hebben een ver- keersaantrekkende werking waardoor het middel erger is dan de kwaal, zo meent de Werkgroep. De Autovrije Zondag van de LOAZ is bedoeld om de negatieve gevolgen van het nog altijd toenemende autoverkeer voor milieu en leefbaarheid onder de aan dacht te brengen. Het LOAZ wil een positieve daad stellen door bepaalde gedeelten en wijken voor een dag af te sluiten voor het autoverkeer. ZEVENHUIZEN-MOERKA- PELLE - Nu de skatebaan inmiddels in gebruik is, wil het college van burgemees ter en wethouders zo spoe dig mogelijk met de proce dure starten voor de reali sering van een zogenaamd ‘meeting-point’ voor jonge ren. Het is de bedoeling dat de ontmoetingsplek bij de skatebaan aan de Leliestraat wordt ingericht, op de plek van de voormalige bushok jes. Naast een onderkomen voor jongeren is de mee ting-point een schuilgele- genheid voor skaters in het geval van barre weersom standigheden. Bij de realisering van de ontmoetingsplaats wordt ook de openbare verlichting bij de skatebaan meegeno men. Er is een afgedopte leiding aanwezig voor ver lichting. Deze werd vroeger gebruikt voor de verlichting van de voormalige bushok jes. Voor de realisering is een bedrag van 15.000,- geraamd en er is reeds een krediet beschikbaar gesteld. Afhankelijk van de kosten wordt het verzoek van de jeugd om de ontmoetings plaats aan beide zijde dicht te maken (tot 75 cm) door B&W gehonoreerd. Geen WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN ontvangen? Bel 0182 - 63 03 32 Het aantal sollicitanten over trof zelfs het aantal vacatures. In mei zal vermoedelijk met de derde fase seniorenwoningen, dit keer in de koopsector, wor den begonnen. In dit voorjaar wordt begonnen met de aanleg van de tuin van Souburgh langs de Prins Bernhardlaan. Voorts wordt door Woonpartners (eigenaar van de twee gebou wen met seniorenhuurwonin gen), de gemeente en aanne- mer/projectontwikkelaar Treb- be een begin gemaakt met de aanleg van de algemene tuinen en het park rond Souburgh. Simon de Jong deelde voorts mede dat in het afgelopen jaar de bewonersgebonden dossie rs zijn ingevoerd in de verzor ging van de seniorenwoningen. Maarten Overdijk draait nu iets langer dan een jaar mee bij het Smit Racing Team uit Reeuwijk. Het is een formule ford-team. Hij heeft een jaar leren sleute len en reed buiten met de karts. De jonge coureur was met zijn team aanwezig bij de NK en EK formule ford. De races voor het NK indoor zijn om de twee weken. De vol gende is in Roosendaal. De Waddinxvener heeft veel trai- ningsarbeid voor de boeg. Hij moet nog een hoop leren om echt mee te kunnen komen op NK-niveaur.Voor het trainen is ook geld nodig uit sponsoring. Overdijk: „Sponsors zijn bij mijn team altijd welkom.” Wie interesse heeft, kan bellen met 0182-635 705. Aanvoerder Stef Hoogendijk was invaller-doelman. Hij kweet zich prima van zijn taak. Blijk baar zit het keepersbloed in de familie. Hij stopte zelfs een strafworp.Jurek Dudek heeft er een concurrent bij. Ook de aan vallers wisten te scoren, zodat de strijd werd gewonnen met de duidelijke score: 4-15. Het mini-team moest het thuis opnemen tegen Atomium (Rot terdam). In de eerste helft ging het nog gelijk op. Ruststand: 2-2. Na de hervatting liepen de Rowah-mini’s over de tegen stander heen. Ze wonnen het duel met 8-2. Rowah’s "team van de toekomst" verzorgde een sterk optreden. Het dames Al-team moest, na een goed millennium tournooi op 2 janu ari, het in Maassluis opnemen tegen Unitas. De geblesseerde Moniek Hoefnagel werd ver vangen door Saskia van Hete- ren. De meiden van Sonja van Ham combineerden goed en waren duidelijk te sterk voor de opponent. Na een 5-10 rust stand won Rowah met 8-22. De Rowah-goals waren van Linda Hoefnagel, Kim van Stel, Kim Hoffmans en Bianca en Marion van Ham. waardering voor de groeiende groep inwoners van Waddinx veen die zich enthousiast inzet voor Souburgh. Vele vrijwilli gers verlenen op alle afdelingen en bij diverse activiteiten onmisbare hand- en spandien sten. Vrijwilligers zijn eveneens actief in de Cliëntenraad en in de Vrienden van Souburgh. Het afgelopen jaar werd op het terrein van Souburgh het twee de complex met wederom 52 seniorenwoningen in gebruik genomen. De bewoners maken meer en meer gebruik van de voorzie ningen binnen het zorgcen trum. Vanuit Souburgh krijgen zij veel zorg. Het kostte geen enkele moeite hiervoor nieuwe medewerkers aan te trekken. open lijnen) tegen Peter de Louw. Jaap van der Heiden maakte betrekkelijk snel een toren buit tegen Theo Goor; maar het paard, waarmee dat gebeurd was, kwam nooit terug, en ten slotte moesten twee torens van Jaap tegen drie lichte stukken van Theo strij den, wat ze niet aan bleken te kunnen. Barthold Jansen had voor de beker moeten spelen tegen Jan van der Born, die verhinderd was. Dus werd hij ingedeeld tegen Jaap Smit. Barthold is een aanvaller; Jaap een verdediger, die doodleuk een gambietpion aannam en probeerde, die te handhaven. Aan het einde van de avond stond hij nog steeds en dwong toen maar een gelijk spel af. Wel enigszins een ver rassing. Stand aan de kop: IJansen, 2. Van Woudenberg, 3. Kuiper, 4. Goor, 5. WHennink, 6. R.Dan- nis, 7. H.de Roodt, 8. Van der Born, 9. Philipse, 10. Prins. en de efficiëntie wordt bevor derd. Het jaar 2000 wordt gebruikt als een overgangsjaar om aller- de provincie Zuid-Holland, lei regelingen en werkwijzen gelijk te schakelen en de beide kwaliteitssystemen te integre ren. Dat bevordert de herken baarheid voor de kraamgezin- nen, de verzekeraars en vooral ook de kraamverzorgenden. De groeiende tekorten aan geschoolde en gemotiveerde kraamverzorgenden baren lan delijk al enige jaren grote zor gen. Door een gericht perso neelsbeleid met extra inspan ningen op het terrein van wer ven en opleidingen van nieuwe medewerkers hoopt Kraam zorg de Waarden een aantrek- marktwerking. kelijk werkgever te zijn en te blijven. Ook dat is doelstelling van de nieuwe organisatie die door de fusie behoort tot de grootste van het land. WADDINXVEEN - De Turks Culturele Vereniging Waddinx veen krijgt een subsidie van 8.750,- voor het jaar 2000. Met het bedrag kan de vereni ging de huisvestingskosten (één lokaal), organisatiekosten (kan toorartikelen) en de diverse voorlichtings- en ontmoetings- activiteiten bekostigen. De vereniging krijgt het bedrag omdat het naar de mening van de gemeente goed werk ver richt. De Turks Culturele Vereniging Waddinxveen steunde vorig jaar onder andere de slacht offers van de aardbeving in Tur kije en ook de activiteiten in het weekend in het lokaal in de voormalige Prof. Kohnstamm- mavo worden goed bezocht. WADDINXVEEN - Wanneer de gemeente Waddinxveen haar toezegging gestand doet, dan belooft de 21-ste eeuw veel goeds voor handbalvereniging Rowah. Immers, de vereniging heeft het voornemen om haar I O-jarig bestaan te vieren in een eigen accommodatie naast het zwembad. Sportief is Rowah deze eeuw prima van start gegaan. Het was als eerste de beurt aan het meisjes C-team. Tegenstander in sporthal "de Dreef' was het Rotterdamse ASC. Rowah speelde een geconcentreerde wedstrijd met een snelle omschakeling van verdediging naar aanval. Na een 8-4 ruststand won Rowah met 12-9. De Rowah-goals waren van Marjo de Schipper, Iris van Stel, Angela de Heer, Lisette Boonstoppel en Sharon Brou wer. In de middag moest dit zelfde team in Schiedam nog aantreden tegen de koploper; het plaatselijke Ventura. Blijk baar was dit te veel van het goede voor de Waddinxveense jeugd. Ze werden overvleugeld door de snelle en doeltreffende uitvallen van de tegenstander. Na een 9-2 ruststand, won Ven tura met de monsterscore 20- alle ruim 500 medewerkers een zilveren speldje met het logo van de Kraamzorg de Waarden: het bekende gestileerde figuur- van moeder en kind, ont worpen door ex-medewerk- ster Yvonne Wijnhof. "Een schitterend ontwerp en iets om met trots te dragen", aldus Jelle ten Velden in zijn ope ningstoespraak op 5 januari in Hotel Sassenheim, waar enkele honderden medewerkers elkaar ontmoeten ter gelegen heid van de fusie en de start van het nieuwe jaar. management van ons zorgcen trum. De cultuur verandert en de taken van leidinggevenden worden steeds duidelijker", zo zei de locatie manager. Dit vraagt veel van de mede werkers, de leiding van afdelin gen en soms ook van onze bewoners. Ik ben gelukkig dat dit gebeurt vanuit een positieve instelling en dat men met veel inzet samen aan het werk is." Hij zei tevens verheugd te zijn over de open sfeer binnen het werk en de wijze waarop dat wordt uitgevoerd door een ieder, vanuit zijn of haar eigen verantwoordelijkheid. „Het proces van samenwerken maakt een positieve ontwikke ling door." De Jong toonde eveneens veel De beide organisaties gaan ver der onder de naam Kraamzorg De Waarden. De aldus ontstane instelling bedient grote delen van met name het duin- en veenge bied rond Noordwijk en Alphen aan den Rijn en het groene hart van Nederland met als grotere plaatsen Gouda, Woerden en Gorin- chem. In totaal worden per jaar omstreeks 10.000 kraamgezin- nen van hulp voorzien door ruim 500 kraamverzorgden. Als belangrijkste reden voor de fusie geeft directeur Jelle ten Velden aan: versterking van de concurrentiepositie. Dat is van groot belang sinds de kraam zorg terecht is gekomen in een systeem van Cliënten en verzekeraars kie zen organisaties met de beste kwaliteit tegen de laagste prijs. Beide organisaties beschikten al over een gecertificeerd kwa- Als welkomsattentie ontvingen liteitsbeleid (ISO-9001 en 9002) en behaalden ook nog het kwaliteitskeurmerk voor het borstvoedingsbeleid. Bovendien grenzen de werkge- tje bieden aan elkaar waardoor een samengaan ook om die reden voor de hand lag. De zorg wordt georganiseerd vanuit twee locaties: Euromarkt 9 te Alphen a/d Rijn en Indus trieweg 8 te Schoonhoven. Het is de bedoeling dat alle admini stratieve processen worden gecentraliseerd, waarmee schaalvoordelen worden benut 2. Een wedstrijd om snel te ver geten en een uitslag waar niets op was af te dingen. De beide Rowah-treffers waren van de hand van Iris van Stel. Ook de jongens C-jeugd speelden een dubbel wedstrijdprogramma. Overigens een slechte competi- tieplanning ten top van het Nederlands Handbalverbond. Voor de Rowah-jongens echter geen enkel probleem. De eerste tegenstander in het thuisduel was MOK uit Zwijndrecht. Door goed samenspel met treffers van bijna alle spelers won Rowah. De einuitslag was 18-9. Vervelend was dat het nationale griepvirus ook Rowah niet ongemoeid had gelaten. Met name keeper Dominick van derTas, coach Joyce Knaapen en voorzitter Kees Hoffmans (afwezig op de nieuwjaarsre ceptie) hadden last van de griepbacillen. De goals waren van Kennart van derTas, Sander Moling, Stef Hoogendijk, Mit- tchel Knaapen en Nivard van Niekerk. De locatie voor de middagwedstrijd was speciaal. In de topsporthal, naast de mooiste voetbaltempel van Nederland, de Feijenoordkuip, was de tegenstander Ancora. Het zorgdossier op de ver- pleegafdeling wordt aangepast. Binnenkort beginnen op deze dossiers gerichte opleidingen voor het verzorgend en verple gend personeel. „Deze vorm van rapportage is van wezenlijk belang om de kwaliteit van de zorg voor onze bewoners op een nog hoger peil te brengen", gaf De Jong aan. De badkamer op de tweede verdieping wordt binnenkort verbouwd om een hoog/laag- bad te plaatsen. De invoering van keuzemenu’s voor de afne mers van de in de keuken van Zorgcentrum Souburgh berei de Thuisdiners werd een groot succes. Het aantal gebruikers stijgt nog steeds. REGIO/WADDINXVEEN - Twee Zuid-Hollandse organi saties voor kraamzorg zijn het jaar 2000 begonnen met een fusie. Het gaat om Kraamzorg Duin en Veen, geves tigd in Alphen aan den Rijn en Kraamzorg De Waarden, gevestigd in Schoonhoven. invictus 2 werd afgelopen weekend kampioen en pro moveert naar de 2e divisie. (Foto.Invictus.) snelservice is niet alleen een garagebe drijf, maar in- en verkoopt ook tweede hands auto’s. Ooit klein begonnen, aange- moedigd door klanten die voor repara ties kwamen, is de verkoopafdeling van Autosnelservice inmiddels een voiwaardi- ge poot binnen het bedrijf. Dat was reden voor de familie Lugthart om een nieuwe naam voor de afdeling te verzin nen. De benaming ‘Autosnelservice’ dekt volgens hen niet de hele lading en daar om heet het verkoopgedeelte vanaf vrij dag 14 januari ‘Beter Auto’. Die naam schept volgens hen een verwachtingspa troon bij de klant en biedt tevens een stuk zekerheid. Bovendien maken de twee namen meer mogelijk in de toe komst. „We kunnen nog groeien en wil- WADDINXVEEN - Locatie manager Simon de Jong van Zorgcentrum Souburgh begon zijn nieuwjaarstoespraak vorige week in de Marchand-zaal met de constatering dat de jaarwis seling vlekkeloos was verlopen. „De communicatie in- en extern ging beter dan ooit", aldus De Jong. „Het stroom- noodaggregaat blijft staan en met enkele andere in de orga nisatie opgenomen voorzienin gen is Souburgh bij een moge lijke komende uitval van de nutsvoorzieningen self-suppor ting." Bij een terugblik op 1999 gaf hij als zijn mening, dat het een suc cesvol jaar is geweest. „De organisatie past zich geleidelijk aan bij de wijzigingen in het I S

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 19