WADDINXVE Communicatie- sww avonden over centrumverkeer Docent gezocht 2000-expositie in de bieb Plan pontje Lange Vaart Uit de praktijk van de sociaal raadsvrouw Rijden onder invloed Ton van Duijn op bezoek bij NBvP/ Vrouwen van Nu OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELINGEN WEEK N° riiiu Gemeente stelt e jongerenmede- werker aan PAGINA 3 WOENSDAG 12 JANUARI 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN E E N T E R U B R M G E E K Financiële vergoeding bij verhuizing vanwege een handicap Wie komen ervoor in aanmerking? 624622 624767 624500 612570 08.30 - 14.00 uur 08.30 - 12.30 uur 19.00 - 20.30 uur RUIMTELIJKE ORDENING VERGADERINGEN Waar kan men de ver goeding aanvragen? GEMEENTELIJKE BELASTINGEN GROEN Af GEMEENTELIJKE VERORDENINGEN CHEMOCAR A[ MILLENNIUMTOELAGE VOOR F MINIMA BEZWAAR Valen, Op de agenda lagformulier thuisgestuurd. VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN Volgens de bewoners leveren de antennes op het dak van de Elzenhorstflat veel overlast op. (Fbto.Afioofe.) t Postbus 400, 2740 AK COLOFON Gemeentehuis postadres telefax Door Drs. Corrie de Bakker Sociaal raadsvrouw - uitsluitend op afspraak - maan dag tot en met donderdag van 09.00 tot 16.30 uur. WADDINXVEEN - Een 31-jari ge automobilist uit Waddinx- veen is op donderdag 6 januari omstreeks 02.00 uur betrapt op het rijden onder invloed. Surveillerende agenten zagen de automobilist al slingerend op het Noordeinde rijden en zagen dat hij bijna tegen gepar keerde auto’s aan reed. Op de Dorpstraat kon de automobi list worden staande gehouden. De automobilist blies 745 ug/l, terwijl 2320 ug/l is toegestaan. De man kreeg een proces ver baal en een rijverbod van negen uren. Inlichtingen en opgave als lid bij het secretariaat: Lia van Pruissen, telefoon 0182- 612571. SPREEKUREN Burgemeester en wethouders alleen na afspraak via de secretaresses. WADDINXVEEN - Mw. R. is onlangs naar het Jan van Bijnen- pad verhuisd, omdat zij in haar eengezinswoning de trap niet meer kon gebruiken. Zij belt het Instituut Sociaal Raadslie den met de vraag of zij in aan merking komt voor een tege moetkoming in de verhuiskos ten. Mevrouw R. moet helaas teleurgesteld worden, want een dergelijke vergoeding moet men vooraf<\!p» aanvragen. Eindredactie Gemeenterubriek: Publieksvoorlichting Telefonische informatie kunt u krijgen op (0182) 62 46 22 WADDINXVEEN - De Stichting Waddinxveens Welzijnswerk zoekt een docent voor de cursus Klussen in huis die de SWW samen met Formido gaat organiseren. De Stich ting zoekt iemand met twee ’rechterhanden’ die aan een groep van zes tot acht personen de beginse len van het thuisklussen wil bijbrengen zoals timmeren, schilderen en een beetje elektra zoals een stekker aanzetten.Telefoon 0182 - 631 932. van het kunnen beteke- brochure 'Bouw- WADDINXVEEN - Op de eerste avond van de afde ling Waddinxveen van NBvP/Vrouwen van Nu, dinsdag 18 januari, zal de bekende paardenkenner en -liefhebber Ton van Duin van De Koetserij aan de Bloemendaalseweg in Gouda een lezing met dia’s houden over de geschiede nis van het rijtuig en de koninklijke stallen. De bijeenkomst begint om 20.00 uur in de Marchand- zaal van Zorgcentrum Sou- burgh. Prins Bernhardlaan. Belangstellenden en intro ducés zijn welkom tegen betaling van 7.50. De ledenvergadering heeft plaats op dinsdag 15 febru ari, zelfde plaats, zelfde tijd. Na de pauze is er aandacht voor het werk van Artsen zonder Grenzen. De eerste koffie-ochtend is inmiddels gehouden en het de Rotterdamse diergaarde Blijdorp als onderwerp. De ochtendbijeenkomst op woensdagmorgen 2 febru ari, half tien, in Kreater in de Kerkstraat, staat in het teken van Senioren en Vei ligheid. Een functionaris van Politie Hollands Midden geeft onder het motto ’Mens durf te leven’, tal van nuttige en op de praktijk gerichte tips.Tips die ook voor jongeren zeer de moeite waard zijn. Belang stellenden zijn welkom. Zij hoeven geen entree te betalen. Op woensdag 16 februari leidt een excursie van NBvP/Vrouwen van Nu naar Den Haag. Eerst wan delen door het nieuwe stadscentrum en na de lunch een rondleiding door het gebouw van de Tweede Kamer. Op 7 maart staat een stadswandeling door Leiden op het programma. De klaverjasclub begint de tweede helft van het sei zoen op woensdag 26 janu ari, 20.00 uur, in hotel-res- taurant De Unie, Kerkweg Oost. Voor meer informatie kunt u ook bellen met de heer W. van 624838 of met de Milieudienst, afdeling Bodem, 545705. beeld. Zij is slecht ter been en kan de trap niet meer op. Het installeren van een traplift is in een dergelijk geval noodzake lijk, maar erg kostbaar. Verhui zen naar een andere woning kan dan een goedkopere moge lijkheid zijn. stadsregio Rotterdam en het Recreatieschap Rottemeren. Voor de exploitatie (de bemen sing) van de seizoensgebonden pontverbinding wordt een bij drage gevraagd van de gemeen ten Bleiswijk en Zevenhuizen- Moerkapelle. Het college wacht nadere uitwerkingen en voor stellen van het recreatieschap af. dinxveen. De flat hiernaast is voor commerciële verhuur. Die antennes leveren de eigenaar van de flat flink wat poen op." „Wij zijn een commercieel bedrijf, dus daar wordt natuur lijk op verdiend", vertelt Bruin tjes. „De antennes zijn door ons op het dak van de flat geplaatst en gaan er niet vanaf. Maar we zullen er niet mee doorgaan op andere flats, omdat het toch tot een hoop gedoe leidt. Het is dus niet zo dat wij ver volgens de masten bij andere flats weghalen." Bewoners die verhinderd zijn maar toch ideëen willen aanle veren, kunnen hierover telefo nisch contact opnemen met mevrouw J.van den Berg, tel. 0182-624 824. COMMISSIE voor ALGEMEEN BESTUURLIJKE ZAKEN op dinsdag 18 januari a.s., aanvang 20.00 uur. Op de agenda o.a.: - Onderzoek softdruggebruik Midden-Holland - Discussie Interactief Besturen belangrijke gebeurtenis in de achter ons liggende eeuw. Die werden, met als sponsor Reproset aan de Dorpstraat, tot een boekje gebundeld. Bur gemeester Jonkman zal dege nen die bijdragen hebben gele verd op donderdag 26 januari om half vijf in de bibliotheek de eerste exemplaren overhandi gen. De enigen die het finaal hebben laten afweten zijn de tieners. Zij kregen gelegenheid per e- mail een stukje toekomstvisie in te zenden, maar daar is ondanks toezeggingen niets van terecht gekomen. U kunt een aanvraag voor een woningaanpassing aanvragen bij het VG-loket (Voorzieningen Gehandicapten) in de publieks hal van het gemeentehuis. U krijgt dan op korte termijn een uitnodiging voor een gesprek.. Mocht dat problemen opleve ren dan kunt u ook vragen om een gesprek bij u thuis. Tijdens dat gesprek wordt uw situatie bekeken. Om de medische noodzaak vast te stellen wordt ZEVENHUIZEN - Het Zeven- huizense college van B&W staat positief tegenover het ontwikkelingsplan voor een pontje ter hoogte van de Lange Vaart, dat het Recreatieschap Rottemeren heeft opgesteld. De financiering van dit project wordt gesubsidieerd door het Rijk in het kader van Kwali teitsimpuls Groene Hart, de plaatsen aan Raadhuisplein 1 (0182) 624624 624680 WADDINXVEEN - Volgende week starten de communi- catie-avonden over het verkeer rondom het toekomstige centrum van Waddinxveen. Het doel van de avonden is om open te communiceren met omwonenden over de verkeersmogelijkheden enerzijds en de wensen van de bewoners anderzijds. komsten een beeld krijgen van de wensen van de bewoners op het gebied van het verkeer en de verkeersvoorzieningen, zodat hiermee in het vervolg proces rekening gehouden kan worden. De bewoners krijgens tijdens de avonden aan de hand van kaartmateriaal een toelichting op de verkeersaspecten van de centrumvisie. Het ligt in de bedoeling dat zij zich na die toelichting groepsgewijs over de verkeersaspecten gaan bui ten en één of meer wensbeel den voor het verkeer formule ren. Mensen die permanent in een huur- of koopwoning wonen en in het gebruik van die woning blijvende beperkingen onder vinden. Dit worden ergonomi sche belemmeringen genoemd. Mevrouw R. is een goed voor- WADDINXVEEN - De werk stukken van peuters, kleuters en oudere kinderen zijn ze bekijken in de bibliotheek in de Van Mecklenburg Schwerinlaan. De firma Janmaat aan de Zuid- kade heeft klokken en uurwer ken beschikbaar gesteld en ook enkele particulieren zijn in de kast gedoken. Het project ’Met de bieb naar 2000’ is een groot succes geworden. De jongsten hebben horloges ingekleurd; de oude ren maakten de fantasievolste ontwerpen van klokken. Volwassenen stuurden verhalen in over hun leven of een De gemeente Waddinxveen wil het nieuwe centrum ontwikke len in nauwe samenspraak met de omwonenden. Dat geldt ook voor de verkeerssituatie rond om het nieuwe centrum. Er worden daarom een vijftal avonden georganiseerd waar voor de omwonenden huis- aan-huis een uitnodiging ont vangen. De eerste avond vindt plaats op maandag 17 januari. Doel van de avonden is om een open dialoog te voeren over ener zijds de gemeentelijke visie en de doelstellingen op het gebied van het verkeer en de ver keersvoorzieningen en ander zijds de wensen van de bewo ners ten aanzien daarvan. Het gaat bij dit proces niet om uitgewerkte of vaststaande plannen. De gemeente wil mid dels deze communicatiebijeen- OPENINGSTIJDEN AFDELING PUBLIEKSZAKEN Balie voor Burgerlijke Stand, Burgerzaken, Reis- en Rijdocumenten: maandag tot en met donderdag vrijdag dinsdag- en donderdagavond Bruintjes. Later beweert Bruin tjes echter dat de brief nooit bij zijn collega’s van de sector woningen terecht is gekomen. Zes van de zendmasten op het dak worden gebruikt voor tele foonverbindingen en een antenne is van de politie. De huismeester van het Anne- Frank Centrum is blij dat er bij hem geen antennes op het dak zijn gekomen. „Wij wilden geen masten op het dak hebben, omdat we bang waren voor problemen. Ze hebben het ons wel gevraagd, omdat wij het hoogste punt hebben in Wad- eniging ’Ons Aller Belang’, die de belangen van de bewoners van onder andere de Elzen horst behartigd heeft een brief geschreven met daarin onze klachten. Als antwoord kregen we te horen dat het besproken moet worden en vervolgens hoor je niets", weet mevrouw Treurniet te vertellen. Van’t Hof-Rijnland bevestigt dat de brief voor behandeling is door gestuurd naar Amvest. „De brief is in behandeling genomen door de sector woningen en het is nu wachten tot daar een antwoord op komt", aldus meestal ook de GGD (Gemeenschappelijke Gezond heidsdienst) Midden-Holland om advies gevraagd. Alleen wanneer een verhuizing naar een andere woning op de lan gere termijn de beste en goed koopste oplossing lijkt (en aan passing van uw woning dus te duur is) krijgt u in de regel een vergoeding van 5.320,00. Met de Waddinxveense gemeentelijk sociaal raads vrouw drs. Corrie de Bak ker kan telefonisch een afspraak worden gemaakt via telefoonnummer 0182- 624 767. (Van maandag tot en met donderdag.) OPENINGSTIJDEN GEMEENTEHUIS Alle afdelingen elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. In de middag kunt u alleen terecht op afspraak. OPENINGSTIJDEN AFVALSTATION, Zuidelijke Rondweg 250 Voor afgifte (grof)vuil en K.C.A. elke werkdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur. Vervolg van pagina I „We hebben overigens ook regelmatig storing aan de tele foon." Dokter Vroom uit Waddinx veen is niet bekend met de klachten. „Er is nog nooit iemand naar mij toegekomen met een dergelijke klacht. Wel weet ik dat sommige gezond heidsklachten in verband wor den gebracht met geplaatste antennes. Maar dat speelt lan delijk en niet specifiek in Wad dinxveen." „De huurdersver- WADDINXVEEN - De stich ting Jeugd- en Jongerenwerk Midden-Holland krijgt 120.000,- subsidie voor het aantrekken van een jongeren werker voor 15,5 uur per week. De functie geldt voor een maximale periode van drie jaar. Het college van B&W stelt dit voor aan de gemeenteraad. Er is voor gekozen om de jon gerenmedewerker onder te brengen bij de stichting Jeugd- en Jongerenwerk omdat die veel contact heeft met jonge ren op straat. De medewerker moet in over leg met jongeren afspraken maken over het schoonmaken van de jongerenontmoetings plaatsen (JOP’s), de jongeren aanspreken op hun gedrag en wijzen op de regels voor het gebruik van de JOP’s. De func tie behelst ook het meewerken aan accommodatiegebonden tiener- en jongerenwerk. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeshoek van de publiekshal ter inzage. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunt u gebruikmaken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. AUTOMATISCHE INCASSO VOOR OZB en RIOOLRECHTEN Medio februari 2000 ontvangt u de gecombineerde aanslag onroerende-zaakbelasting (OZB) en rioolrecht voor het jaar 2000. De aanslag OZB is voor huurders en eigenaren, de aanslag riool recht is alleen bestemd voor eigenaren van woningen of panden. Hoofdregel is dat u de aanslagen in twee termijnen (binnen drie maanden) betaalt. Met automatische incasso kunt u in acht maan delijkse termijnen betalen. Automatische incasso Als uw totale aanslagbedrag beneden 3500,- blijft, kunt u de aan slag in acht termijnen betalen als u de gemeente een machtiging tot automatische afschrijving verstrekt. Heeft u vorig iaar al een machti ging verstrekt hoeft u dit jaar niets meer te doen, de machtiging geldt tot wederopzegging. Als u vorig jaar geen machtiging tot automati sche incasso heeft afgegeven, maar u wilt dat dit jaar wel doen, kunt u een kaart afhalen bij de publieksvoorlichtingsbalie. U kunt de machtiging altijd weer intrekken. U moet dan uiteraard weer in twee termijnen betalen. Zalmsnip Ook in 2000 ontvangen gebruikers van een woning 100,- korting op hun aanslag OZB, de zogenaamde 'zalmsnip'. De korting staat afzonderlijk vermeld als een negatief aanslagbedrag. Kwijtschelding Er wordt bij de behandeling van uw aanvraag niet gekeken naar leeftijd, inkomen of vermogen. Het is wel heel belangrijk dat u een aanvraag indient en de beslissing afwacht, voordat<\!p» u een andere woning accepteert. Het VG- loket in het gemeentehuis is geopend op werkdagen van 8.30-12.30 uur. U kunt tijdens de openingstijden ook telefoni sche informatie krijgen via tele foonnummer: 624 715. De betaling van de aanslag kan voor veel mensen problemen ople veren. De gemeente Waddinxveen voert een ruim kwijtscheldings- beleid, veel mensen kunnen hierdoor in aanmerking komen voor kwijtschelding. Nog niet iedereen die hiervoor in aanmerking komt maakt gebruik van de regeling. Het aanvraagformulier kunt u afha len bij de publieksvoorlichtingsbalie, of telefonisch aanvragen via de telefoonnummers 624565 en 624566. Degene die in 1999 kwijtschelding hebben gekregen krijgen auto matisch het aanvraagformulier thuisgestuurd. - Mozartlaan 97, 1 beuk in de voortuin - Sportpad 2, 1 berk in de nog aanwezige plantsoenstrook naast de woning Het rooien van bovengenoemde bomen en houtopstanden heeft geen gevolgen voor aantasting van natuur-, landschap-, of dorp- schoon, als bedoeld in artikel 5.4.2 van de APV. Voor informatie kunt u terecht bij de afdeling Voorbereiding werken en Verkeer. Publieksvoorlichting Inst. Sociaal Raadslieden - Meldpunt discriminatie Afval; ophalen grofvuil, informatie en klachten Gouwebad "De Sniep" Sniepweg 13d Andere belangrijke telefoonnummers in de gemeentegids vinden plaats op vrijdag 31 maart, 9 24 november. U kunt ook uw KCA het Afvalstation. VOORBEREIDINGSBESLUITEN De gemeenteraad heeft op 22 december 1999 besloten dat een her ziening wordt voorbereid voor de volgende locaties: - de locatie van het Opleidingscentrum SVS aan de Limaweg 25 - een gebied gelegen tussen Noordeinde en de Eerste Tocht De besluiten treden in werking op 13 januari 2000. De voorberei- dingsbesluiten met bijbehorende tekeningen ligt op werkdagen tus sen 08.30 en 12.30 uur ter inzage bij de afdeling VROM. Tegen deze besluiten is geen bezwaar of beroep mogelijk. BINNENGEKOMEN KAPAANVRAAG De volgende kapaanvraag is ontvangen: - Onderweg 2a, 1 conifeer in de zijtuin Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in over de definitieve besluitvorming. In dit stadium kunt u geen bezwaarschrift indienen tegen een voorgenomen veiling. Wel kunt u uw bedenkingen kenbaar maken bij de afdeling Voorbereiding wer ken en Verkeer. Informatie Informatie over de aanslag kunt u tussen 08.30 en 12.00 uur opvragen via tel. 624813, 624814 of 624816. Informatie over de betaling, kwijtschelding of uitstel van betaling kunt u opvragen via tel. 624565 of 624566. Nadat de aanslagen zijn verstuurd zal er ongeveer een maand een medewerker 'belastingszaken', tussen 08.30 en 12.30 uur aan de publieksbalie in het gemeentehuis aanwezig. f BOUWSTOFFENBESLUIT Nieuwe regels voor het toepassen van bouwstoffen Onlangs is net Bouwstoffenbesluit in werking getreden. In dit besluit staat aan welke milieueisen bouwstoffen moeten voldoen om te voorkomen dat deze materialen verontreiniging van de bodem en/of het oppervlaktewater veroorzaken. Ook u kunt, wanneer u bouwplannen hebt, met deze nieuwe regels te maken krijgen. Alle steenachtige onderdelen van bijvoorbeeld een woning, die na een regenbui nat kunnen worden, of die in direct contact komen met de bodem, zoals dakpannen, bakstenen, cement, fundering, heipalen, etc. vallen namelijk onder het Bouwstoffenbesluit. In bepaalde geval len moet u bij de gemeente een meldingsformulier indienen. Dit for mulier moet beoordeeld worden voor u toestemming krijgt om de bouwstoffen toe te passen. Brochure Om u meer informatie te verschaffen over de nieuwe regels Bouwstoffenbesluit en wat deze in de praktijk voor u I— nen heeft de Milieudienst Midden-Holland een stoffenbesluif ontwikkeld, die u gratis kunt afhalen bij de voorlich- tingsbalie van het gemeentehuis. de verlening van een -. hiervoor genoemde - verleende beschikking, kunt u binnen een termijn van zes weken na de dag van verzen- ding/uitreiking van de beschikking een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van B&W (tenzij in de publicatie een andere procedure is vermeld). Informatie over de beschikkingen kunt u krijgen bij de genoemde afdelingen. Op vrijdag 28 januari a.s. kunt u weer het bewaarde klein chemisch afval (KCA) persoonlijk aan de chemocar afgeven. In de rubriek van volgende week treft u de tijden en waar de chemocar stopt. De volgende inzamelingen juni, 28 juli, 29 september en persoonlijk brengen naar Spelregels - bedrijven kunnen niet bij chemocar en Zuidelijke Rondeweg terecht; - u moet het KCA gesorteerd aanleveren. Injectienaalden moet u in gesloten verpakking aanbieden; - u mag het KCA absoluut niet vooraf bij de halteplaats zetten. Kin deren kunnen ermee gaan spelen en dit kan echt heel gevaarlijk zijn; - lege plastic flessen van chloor, ammonia, spiritus e.d. kunt u, nadat ze met water zijn omgespoeld, weggooien in de grijze container of in de vuilniszak. - Goed geleegde verfblikken kunt u in de blikbak gooien. Heeft u een inkomen van maximaal 110% van de netto bijstand- norm, dan kunt u bij de gemeente een éénmalige millenniumtoe- lage aanvragen. Een folder met aanvraagformulier is af te halen in het gemeente huis. U kunt ook even bellen - tussen 9 en 10 uur 's morgens - naar de afdeling Sociale Zaken en Arbeid. Uiterste inleverdatum van het aanvraagformulier is 1 februari 2000. Wanneer u vindt dat u rechtstreeks in uw belang bent getroffen door I Wj? i

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 3