van Voorlichtingsavond over kinderloosheid Dü p- D66 niet bang coffeeshops fijlll Waterschap Wilck Wiericke bouwt waterschapshuis aan Tollenslaan sociale R - ill Wie wordt rondemiss wielerronde schoolbestuur lazmj 1111111111 i.uj Brief van Cursus kerkenraad aan dr.W Verboom hygiëne SWW WEEKBLAD-CARTOON VAN ELIAS JÉ GïoenTik Bingo in Zuidhonk Verkiezing van nieuw BW J F= GroenRijk De Bosrand Prinsen Schouw 1, 2394 CX ALPHEN A/D RIJN Telefoon (0172) 47 52 99, Fax (0172) 49 52 51 L: U vindt ons achter het BP station Kerk en Zanen. Ir PAGINA 21 WOENSDAG 26 JANUARI 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Wetten Brief Onderzoek r ELECTRONIC - c- Geen WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN VW.BAMK.NL. 100% AUTOMATISERING ontvangen? Bel 0182 - 63 03 32 we nog. B A N K J- DE 5 I 11 i c' A* ><- Bk” ^B HET RIJKE TU1NLEVEH Verkrijgbaar 1 (Foto: Archief - Sjaak Noteboom). I NGó II 7 7 Z’JN WELKOM geschikt voor een brede doel groep. De beoogde bouwlocatie is gelegen aan de Tollenslaan en is eigendom van de gemeente Waddinxveen. Het perceel - waar tot in 1994 een schoolge bouw in gebruik was waarin later de Vluchtelingenwerk en de Stichting Gered Gereed schap onderdak vonden - is 2.816 vierkante meter groot en ligt aan de rand van deVondel- HET ZUN ER WEL VEEL.. fen is dan veel beter beheersbaar en de handel in verboden middelen is dan veel beter aan te pakken." "Het is ook een hardnekkig misverstand dat een coffees hop criminaliteit zou aan trekken. Het tegendeel is eerder het geval en in dit verband is de ’drooglegging’ van Amerika in de jaren twintig een sprekend voor beeld", vindt Frans Bos. "Hoe langer de handel in softdrugs in het verborgene gebeurt (en het gebeurt in Waddinx veen gewoon!), hoe langer ook criminele figuren zullen proberen hun graantje ervan mee te pikken. Als de handel voor eigen gebruik geregu leerd in het openbaar gebeurt, zullen criminelen minder kansen krijgen". "De fractie van D66 in Wad dinxveen wil heel duidelijk zijn: harddrugs zijn verboden en gebruik en handel moeten krachtig worden bestreden. En tegen overmatig gokken en het overmatig gebruik van alcohol, tabak en softdrugs zijn en blijven goede voor- lichtings- en preventiepro gramma’s nodig". "Maar de politiek faalt hope loos als ze net blijft doen of er niks aan de hand is en een besluit steeds maar voor zich uitschuift. Dan werk je als politiek eraan mee, dat er allerlei zaken in het duister en het verborgene blijven gebeuren. En dat is een slechte zaak", aldus D66-fractievoorzitter Frans Bos. (V O WADDINXVEEN - "Een cof feeshop waar volgens helde re regels softdrugs worden verkocht, hoort in hetzelfde rijtje thuis als de slijterij, de tabakswinkel, de sportkantine en het café", aldus D66-frac- tievoorzitter Frans Bos. "In die zin zijn wij niet bang van de komst van een coffeeshop in onze gemeente". D66 heeft zich nogal gestoord aan de houding van de andere politieke partijen in de raadscommissie alge mene en bestuurlijke zaken, waar werd gesproken over een rapport over softdrugs- gebruik in Midden-Holland. "Natuurlijk zitten er lacunes in het rapport", zegt Frans Bos. "Maar dat wordt als een geschenk uit de hemel aange grepen om maar geen beslis sing over een coffeeshop in Waddinxveen te hoeven nemen. Het is bijna gênant te moeten constateren hoe WD, PCW, PvdA en CDA zich in allerlei bochten wrin gen om maar zo lang moge lijk te kunnen vasthouden aan de ooit omarmde nul optie." WADDINXVEEN - Al weer voor de 8e maal houdt de "Stichting Wieler ronde Waddinxveen" op Tweede Paasdag (maandag 24 april) de Ronde van Waddinxveen. Ook dit jaar belooft het opnieuw een wielerspekta kel te worden met vele bekende wielrenners aan de start. Er zal gestart worden in de categorieën: junioren, dames, sportklasse A en elite-neo’s.Tevens zal er ook voor de jeugd van Waddinxveen een Rabo dikke bandenrace worden gehouden. De wielerronde wordt al vele jaren moge lijk gemaakt door de gulle sponsering van hetWad- dinxveense bedrijfsleven. De stichting rekent er op, dat ook deze keer het bedrijfsleven weer bereid zal zijn dit spektakel moge lijk te maken. Overigens zoekt de "Stich ting Wielerronde Waddinx veen" voor Tweede Paasdag een waardig opvolgster voor Wendy Biesheuvel, de rondemiss van 1999. Wie zich aangetrokken voelt om als rondemiss en gastvrouw een dag lang uit te blinken in het eigen Gouwedorp, 18 jaar of ouder is en denkt voldoende uitstraling te hebben, wordt uitgeno digd een briefje en een pas foto te sturen naar Joke Bergisch, Noordkade 147a, 2741 EW Waddinxveen. cn X ■D "O g oj o o "Ik voorspel dat elke uit komst van elk onderzoek tot in lengte van jaren met een loep zal worden bestudeerd om vervolgens te kunnen constateren dat ’de behoefte nog niet is aangetoond’, ’het onderzoek op onderdelen nog niet geheel duidelijk is’, ’nadere bestudering gewenst is’ of ’nader regionaal overleg nodig is’, om een besluit over het al dan niet toestaan van coffeeshops in Waddinxveen zo lang mogelijk te kunnen uitstel len". D66 is om een aantal redenen niet tegen de ves tiging van een coffeeshop in Waddinxveen, aldus Frans Bos.Volgens hem speelt de beheersbaarheid van overlast daarbij ook een rol. Nu zijn er diverse aanwijsbare plaatsen waar wordt gedeald en waar regelmatig overlast voor de omgeving ontstaat. "Een coffeeshop, waar hel dere regels gelden", zegt de democraat, "maakt het onderscheid tussen soft drugs en verderfelijke harddrugs duidelijker. Gerommel in de marge en handel in onduidelijke stof- Volgens de provincie Zuid-Hol- land past bebouwing op die plek binnen de bebouwings- contourenvan van Waddinx veen en ligt het geheel gunstig ten opzichte van het NS-sta- tion Waddinxveen-Noord. De bouw van een kantoor daar betreft bovendien in planologi sche zin geen ingrijpende func tiewijziging en heeft dus ook WADDINXVEEN - Veel men sen hebben ongetwijfeld de bingo in het Zuidhonk gemist. Voor hen is er goed nieuws. Nadat alle activiteiten een half jaar stillagen door de verbou wing, starten de bingo-avonden weer op 29 januari. Er zijn weer mooie prijzen. Er worden 8 rondes en I superronde gespeeld. De totaalprijs voor alle rondes is 12,50. Aan het einde is er nog een loterij met een hoofdprijs van 50,00. Tevens is er een jackpot van ƒ25,00. Zaal open: 19.30 uur, aanvang: 20.00 uur. Jeugd alleen toegang onder begeleiding van volwassenen. WADDINXVEEN - De Beperkte Federatie Kerkenraad (BFK) van de Gereforemeerde Kerken en de hervormde Immanuëlkerk in Waddinxveen hebben de in het Gouwedorp wonende hervormd predikant en Leids universitair docent dr. W. Verboom (Beethovenlaan) aangesproken op zijn uitspraak dat de toekomstige Samen-op- Weg-kerk ’een heel zieke kerk’ zou zijn. Zijn bijzonder harde opmerkin gen werden eind vorig jaar niet alleen in het Nederlands Dag blad, maar ook in het Weekblad voor Waddinxveen gepubli ceerd. C. Huljgenstaan In verband hiermee zullen in een volgend stadium voorstel len worden gedaan met betrek king tot het gewenste kwlai- teitsniveau, de financiële rand voorwaarden en de planning. Daarna kan de architect aan de slag voor de definitieve uitwer king op basis waarvan verlening van het bouwkrediet kan plaatsvinden. WADDINXVEEN - In de Gehoorzaal van het Goudse Groene Hart Ziekenhuis (Bleulandlocatie) wordt dins dagavond 8 februari om acht uur een voorlichtingsavond gehouden over onvrijwillige kinderloosheid. Bezoekers van de voorlich tingsavond kunnen zich aanmel den bij het Bureau Patiënten service van het Goudse Groe ne Hart Ziekenhuis, tel. 0182- 566324. Hier is ook verdere informatie verkrijgbaaer over deze avond. worden gesproken over het gewenste kwaliteitsniveau. Daarna kan de uitwerking plaatsvinden tot een definitief bouwplan. WADDINXVEEN - De nieuw opgerichte Vereniging voor Protestants Christelijk Onderwijs te Boskoop en Waddinxveen houdt woens dagavond 2 februari om acht uur in de Koningin Beatrixschool (Zuidplashof) de eerste ledenvergadering. Op de agenda staat een bestuursverkiezing. In ver band met de besturenfusie en de hieruit voortgevloei de reorganisatie treden als bestuurslid af N. van Noor den (voorzitter), J.M. van Tol (penningmeester), W. Bobel- dijk, P.J. Huisman en H.Vuijk. Nieuw benoemd kunnen worden P. Spelt (voorzitter), J.D. Kluifhooft (penning meester),). Rozema.A.E. Lindhout, M.Valstar en G.J. Swart. Het bestuur van de nieuwe vereniging komt er als volgt uit te zien: voorzitter P. Spelt, secretaris C.Vos- Wardenaar, penningmeester J.D. Kluifhooft, algemeen adjunct J. Snel, R.A.M. Barends en J. Rozema (per- soneelsaken), H.A. Osna- brugge en A.E. Lindhout (commissie gebouwen en onderhoud), A.RC. v.d. Boom (lchthusschool),A.J.P. van Gorcum-Wezelenburg (Immanuëlschool), H. de Rijk (Rehobothschool), M. Valstar (Koningin Beatrix school), G.J. Swart (Konin gin Julianschool), vacant (Prins Willem-Alexander- school) en M. de Reuver- Schuurman (plaatsvervan gend voorzitter Rehoboth school). Wanneer een kinderwens onvervuld blijft, heeft dat ingrij pende consequenties voor een echtpaar. Het verdriet van kin derloosheid is veelal onzicht baar voor de omgeving. Vaak stuit men op onbegrip. WADDINXVEEN - In ver band met de gewijzigde Drank- en Horecawet orga niseert de Stichting Wad- dfnxveens Welzijnswerk, in samenwerking met het Opleidingscentrum Wad dinxveen, binnenkort weer een cursus Sociale Hygiëne voor vrijwilligers van buurt centra, speeltuin- en sport verenigingen in Waddinx veen. In het verleden was het voldoende als de beheerder van de bar of kantine in het bezit was van het diploma cafébedrijf. Vol gens de nieuwe wet dient er gedurende de gehele openingstijd van het clubge bouw, ongeacht de aard van de activiteit, tenminste één verantwoordelijk persoon daadwerkelijk aanwezig te zijn, die in bezit is van de 'Verklaring Sociale Hygiëne’. Indien er niet wordt vol daan aan deze eis, kan de gemeente besluiten een centrum of kantine te slui ten. Daarom is het van belang dat alle buurtcentra en verenigingen een aantal vrijwilligers hebben die een dergelijke verklaring bezit ten. Na drie succesvol ver lopen cursussen in 1998 en 1999, biedt de S.WW. vrij willigers opnieuw de moge lijkheid om het diploma te behalen. De cursus wordt gehouden in Het Nieuwe Trefpunt (Stationsstraat 18) op dinsdag 15, 22 februari, 7, 14,21 maart en 4 april a.s.van 19.30 - 22.00 uur. Op woensdag 5 april a.s. wordt het landelijk examen afgenomen. Dankzij een financiële bij drage van de gemeente bedraagt het cursusgeld voor vrijwilligers van buurt centra, speeltuin- en sport verenigingen 80,- (inclu sief lesmateriaal). De kosten voor het examen bedragen 125,-. Belangstellenden kunnen zich opgeven bij de S.W.W, Kerkstraat 13 in Waddinxveen, telefoon (0182) - 631 932. De opmerkingen van dr. Ver boom kwamen bij de vertegen woordigers van de beide ande re kerken in Waddinxveen hard aan. Hij kreeg dan ook een brief van de Beperkte Federatie Ker kenraad om te vragen of hij goed is aangehaald en zo ja of hij dan bereid is daarover van gedachten te wisselen met de beide kerkenraden. Per omgaande reageerde dr. Verboom door aan te geven dat de gewraakte zinsnede inderdaad onderdeel uitmaakte van een lezing over ecclesiolo- gie voor Utrechtse en Leidse studenten theologie, maar dat zijn harde woorden wel in een bepaalde context waren gezet. Zowel dr.Verboom als de ker kenraad van de beide Wad- dinxveense kerkelijke gemeen ten hebben afgesproken hier over met elkaar nader van gedachten te wisselen. Problemen en vragen rond de voortplanting zijn nog steeds een beladen onderwerp; niet alleen bij de direct-betrokke- nen maar ook in de politiek waar regels en wetten worden gemaakt die bepalen of mensen wel of niet recht hebben op vruchtbaarheidsbehandelingen. Onvruchtbaarheid heeft betrekking op mensen die geen kinderen kunnen krijgen, die pas na lange tijd in verwachting raken of bij wie dit alleen na medisch ingrijpen gebeurt. Het gaat hierbij zowel om vrouwen die voor de eerste keer zwanger proberen te wor den als om vrouwen die tever geefs proberen van een tweede of derde kind in verwachting te raken. Er zijn ook vrouwen die wel makkelijk in verwachting raken, maar herhaalde miskra men krijgen. Waddinxveen. Volgens het waterschap kan met betrekking tot de locatie aan de Boskoopse Linnaeusweg worden gezegd dat deze locatie qua herkenbaarheid en qua bouwkosten beter scoort dan de locatie Waddinxveen. Een nadeel is echter de onzeker heid over de toekomstige waterschapshuis wordt planologische ontwikkelingen in de nabije omgeving. Een zwaarwegend punt is bovendien dat een vlotte bestemmingsplanwijziging van het Boskoopse perceel niet waarschijnlijk is gelet op de artikel 19-procedure en de opstelling van de provincie. ‘Het is zelfs de vraag of een bestemmingswijziging über haupt mogelijk zal zijn. Het positieve van de locatie Wad dinxveen is dat snel met de bouw kan worden gestart*. ‘Langer uitstel is niet in het belang van het waterschap. Alles afwegend achten wij een keuze voor de locatie Wad dinxveen het meeste perspec tief bieden op een spoedige bouw van een adequaat watre- schapshuis', aldus de Waddinx- veense dijkgraaf ing. C.C. Kroes, wiens keuze wordt gedeeld door de ondernemers- raad van zijn schap. Uit de vergaderstukken van het waterschap blijkt dat Rogge veen Piso hebben gekozen voor een gecomprimeerd ont werp dat de indentiteit van het waterschap goed weergeeft. Bovendien sluit de attractieve schets, dat uitgaat van de toe passing van duurzame en onderhoudsvriendelijke mate rialen, goed aan op een functio neel gebruik door derden en is WADDINXVEEN - Het water schap Wilck Wiericke, dat nu nog tijdelijk is gevestigd aan de Noordkade, heeft er voor gekozen op de plek van de sinds 1997 leegstaande en inmiddels gesloopte prote- stants-christelijke Groen van Prinstererschool aan de Tol- lanslaan/Staringlaan in Wad dinxveen-Noord een nieuw waterschapshuis te bouwen. De ontwerper hiervan wordt het architectenbureau Rogge- wijk, veen Piso aan de Tweede Bloksweg in het Gouwedorp. Dit bureau werd na een beoor deling door Nova Bedrijfsma- kelaardij verkozen boven het architectenbureau Roos en Ros BV te Nieuw-Beijerland. De bouwplek is gekozen uit zeven locaties in Alphen aan den Rijn, Gouda, Zoetermeer, Boskoop en Waddinxveen. In Boskoop ging het om de loca ties Linnaeusweg (tussen het geen landschappelijke gevolgen, boezemgemaal) en het perceel De verwervingskosten van de Marchant (naast het gemeente- grond bedragen f 1139.500,-. huis) aan de Zijde, maar beide Met de bouw zelf zal zo’n vijf locaties vielen af ten gunste van miljoen gulden gemoeid zijn. Vooralsnog is er een aanvullend krdiet nodig van 1,5 miljoen gulden. De bouw van het kan toor past overigens geheel bin nen het Waddinxveense bestemmingsplan, zodat de nieuwbouw snel is te realise ren. Voor de bouw van het nieuwe een k In het midden van deze plattegrond de locatie voor het nieuwe waterschapshuis van het waterschap Wilck Wier icke op de plek van de vroegere Groen van Prinstererschool aan de Tollenslaan in Waddinxveen-Noord. De bouwlo catie, die is voorzien van 35 parkeerplaatsen, grenst aan de Staringlaan en de Herman Heijermanslaan. Omwonen den zijn blij met de nieuwe bestemming. PK bouwcommissie ingesteld waarin zitting hebben dijkgraaf ing. C.C. Kroes (voorzitter), K. Heinen (secretaris-directeur), een lid van het college dijkgraaf en heemraden, een lid van de Verenigde Vergadering (bij voorkeur uit de commissie financiën) en een lid van de ondernemingsraad. Voordat afspraken met de architect worden gemaakt zal het waterschap zich nader beraden op de vraag of het glo bale programma van eisen nog aanvulling behoeft. Verder zal met de architect Op deze vrij toegankelijke avond spreekt een aantal gas ten onder wie mevrouw M. van den Berg, polikliniekverpleeg- kundige gynaecologie, dr. H. Oosterhof, gynaecoloog in opleiding en mevrouw N.A.G. Dijklstra-Hazelhorst van de patiëntenvereniging voor vruchtbaarheidsproblematiek FREYA. Onderwerpen die onder ande re aan de orde komen zijn: wat is er nodig om zwanger te wor den, wat zijn de sociale conse quenties en wat kan de patiën tenvereniging betekennen. Uiteraard is er gelegenheid tot het stellen van vragen. Het waterschap Wilck Wiericke, een samenvoeging van de waterschappen Gouwelanden (Alphen aan den Rijn) en Meer en Woude (Zoetermeer) is nu nog tijdelijk gevestigd in het voormalige NKF-gebouw aan de Noord kade. dd Sf school i CD CD CD

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 21