Algeheel rookverbod gemeentehuis ingevoerd Ir Data General in kwartfinales nationale beker Korbis sterker dan TOP Ontdek de wereld Keukencentrum Be Fair zakt af van het circus Houtdraaien, van ambacht tot kunst Overdijk pakt punten op NK Nekletsel ni aanrijding M4ERKAPELLE - Zaterdag- midag 22 januari ontstond opie Bredeweg een aanrij- din tussen twee auto’s. Een 33-arige automobilist uit Zotermeer was net begon- nerfinks af een erf in te rij der toen hij juist op dat mo ent werd ingehaald dot een 22-jarige automo bile uit Den Haag. Barry Loef pakt opnieuw titel bij Kwiek de verwachtte volgorde te zien; winnaar Wim vanWageningen en Paul van der Hart als twee de. In poule 4 werd Dennis Pronkeerste en Kees Vos ein digde als tweede, na verlies in drie games van Dennis.In de kwartfinale won Paul van der Hart van teamgenoot Rob Kappè, RonaldVerboon van Dennis Pronk,Wim vanWage ningen van titelverdediger MartinLoef en Barry Loef van Kees Vos. op schaakclub Schijnbare stabilisatie Inloopochtend Pijn/Hoop kand in lelderboxen hoofletsel Sjoelen Utbreiding Reedijk agewezen Nek- en in v V.. - j WDENSDAG 26 JANUARI 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 25 van alles uit en daardoor krijgt iedereen vanzelf goede inval- Misschien staan de deelnemers aan de cursus over een aantal jaar ook ZO in het circus. (Foto: Even Hardendood.) ZEVENHUIZEN - Wat voor zichtig werd gehoopt maar niet hardop werd uitgespro ken, werd dinsdagavond 18 januari werkelijkheid op het centre-court in dorpshuis Swanla. Het damesteam van Data General versloeg eredi- visionist Longa uit Lichtevoor- de en drong daarmee door tot de kwartfinales van de nationale volleybalbeker. De wijze waarop de verdien de 3-2 overwinning tot stand kwam bracht de toeschou wers tot groot enthousiasme. Data General ging uitstekend van start en overrompelde Longa met moeilijke services en sterke blokkering. Floortje Kok was voor het eerst in de basis gestart en onderscheid de zich met hard en vlak geslagen services en verdien stelijke aanval en blokkering. Op de buitenkant scoorde Joske Lucassen vrijwel alles en de coach van Longa zag zich al bij 8-3 genoodzaakt tot een time-out die hij bij 19-8 her haalde. De Zevenhuizensen waren in deze fase echter niet te stoppen en haalden de Ie setwinst met 25-12 bin nen. Longa had echter goed geanalyseerd waar het meeste gevaar vandaan kwam en slaagde er de 2e set in Joske Lucassen aanvallend groten deels uit te schakelen.Vrijwel serviceseries van Olga van Zaanen en Hedda Meijer. Karin van der Maat, die de moegestreden Joske Lucassen had vervangen, bracht meer dynamiek in de ploeg en coach Visser bracht tweemaal een dubbele wissel in, waar door spelverdeelster Barbara Knap in het achterveld kwam. Bij 17-16 kwam de Zevenhui- zense ploeg op voorsprong die zelfs werd uitgebouwd tot 22-18 en meerdere match points. Enkele ongelukkige keuzes en de falende midden- aanval brachten Longa echter weer langszij, waarna het niet geheel verdiend de winst met 28-30 incasseerde. Een 5e set moest derhalve de beslissing brengen en daarin liep Data General een hope loos lijkende achterstand op. Bij 3-8 werd er van veld gewisseld en waren de ver wachtingen bij de toeschou wers in Swanla weinig opti mistisch. Zeker toen Longa de voorsprong uitbouwde naar 7-13 en 8-14, totdat Fanny Lafeber aan opslag kwam. Haar diepe service bracht de passers van Longa in de problemen en in de aanval beukte de goed her stelde Joske Lucassen de vij andelijke blokkering open. Op 10-14 nam de coach van Longa een time-out om zijn speelsters in te stellen op de service van Lafeber, maar deze scoorde ook hierna, waardoor de time-out op 12- 14 moest worden herhaald. De spanning brak Longa dui delijk op en het was alleen nog maar de vraag of Fanny Lafeber haar service kon hou den. Dit lukte haar op uitste kende wijze en tot uitzinnige vreugde van de op de banken staande supporters sloot zij haar, voor rally-point unieke serviceserie van 8 punten winnend af, waarmee de wed strijd volkomen verdiend met 3-2 naar Data General ging. De selectie van coach Jan Vis ser mag zich nu opmaken voor de wedstrijden in de kwartfinales tegen Facopa uit Weert dat boven in de eredi visie staat. De uit- en thuis wedstrijd zullen begin maart worden afgewikkeld. de hi Ctelrr lelde alle services werden op haar gericht en blok en veldverde- diging werden ingesteld op haar harde diagonale aanval. Ook de service van Data General had minder scherpte en de middenspeelsters kwa men niet tot scoren door slechte timing en onvoldoen de agressie. Longa haalde een voudig de 2e set met 12-25 binnen en meende de wed strijd onder controle te heb ben. De strijd in de 3e set verliep meer gelijkmatig. Coach Vis ser had de geroutineerde Aafke Verbrugge ingebracht, maar ook zij had moeite om de service van het nu verbe ten strijdende Longa onder controle te krijgen. De groot ste inbreng kwam van spel verdeelster Michelle Bijl, die zich onvermoeibaar ook ver dedigend onderscheidde, en de gedreven Fanny Lafeber, die haar gegroeide spelinzicht bewees door menige tactisch geplaatste bal. Data General bleef de hele set op voor sprong en sloot deze uitein delijk met 25-19 winnend af. Longa besefte dat het de wedstrijd dreigde te verliezen en trok alle registers open. Data General leek onder de druk te bezwijken, maar behield de aansluiting met ouderwets vechtvolleybal en Hobbyisten, geïnspireerd door enkele nog actieve ambachtelij ke houtdraaiers, zijn zich gaan toeleggen op deze vorm van vrijetijdsbesteding met opmer kelijke resultaten. De Gouwe Groep, onderdeel van de Lan delijke Houtdraaiers Vereniging Radius maakt dankbaar gebruik van de mogelijkheid om enkele voorbeelden van de houtdraai- kunst in de openbare biblio theek te laten zien. Voor nade re informatie kan, bij voorkeur ’s avonds, telefonisch contact met de vereniging worden opgenomen: 0182-372 195 of 0180-633 540. WADDINXVEEN - Er is op de ranglijst weinig veran derd. De spelers van het eerste kregen allen twee derde van hun eigen punten wegens het meedoen aan een uitwedstrijd op don derdag (tegen Hillegers- berg). Laat op de avond kwamen ze terug met een gelijk spel. Niet schitterend, maar beter dan met een punt verschil verliezen, zoals de vorige keer. Zo was de hoogst gekwalifi ceerde partij die tussen Ton Kuiper en Jan van der Born. Er werd vanaf het begin stevig aangepakt. Jan pro beerde een remise te krij gen, maar Ton wees dat eer volle aanbod af: hij dacht te kunnen winnen. Evenals de week tevoren kreeg hij het deksel op zijn neus. Stand aan de kop: I .Van Woudenberg, 2. Jansen, 3. WHennink, 4. R.Dannis, 5. H. de Roodt, 6. Van der Born, 7. Goor, 8. De Louw, 9. Kuiper, 10. Philipse. ZEVENHUIZEN - Donder dagmorgen 20 januari heb ben twee inwoonsters van Zevenhuizen nek- en hoofletsel opgelopen toen zij met hun auto tegen een boom langs de Noordelijke Dwarsweg reden. Volgens de 29-jarige bestuurster reed een bus, die haar tegemoet kwam, over de as van de weg. Hierdoor moest ze uitwijken naar rechts en kwam daarbij in de berm terecht waarop ze tegen de boom botste. De politie heeft de betreffende buschauffeur telefonisch gesproken. Hij kon zich het voorval niet herinneren. De politie gaat nog een getuige horen van het voorval. De beide vrou wen zijn overgebracht naar het Groene Hart-ziekenhuis in Gouda. WADDINXVEEN - Bij Tafelten nisvereniging Kwiek is afgelo pen vrijdag delaatste ronde gespeeld van de clubkampioen- schappen voor senioren, sei zoen 1999/2000. Barry Loef legde, na de Ger Teunissencup een week eerder, verrassend beslag op de titel. Negentien deelnemers telde het tournooi, waaronder kans hebbers als Wim vanWagenin- gen, Ronald Verboon, Kees Vos (team I) en de finalisten van vorigjaar Martin Loef (kam pioen) en zijn broer Barry. In vier poules werd de voor ronde gespeeld waarbij de nrs. I en 2 zichplaatsten. Dat gaf op zich verrassende uitslagen te zien. In poule I plaatste Rob Kappè zich als eerste, voor titelverdediger Martin Loef. Inpoule 2 verloor Ronald Ver boon (7 titels) van de vorige finalist BarryLoef. Poule 3 gaf omkeer van de wedstrijd leek in de lucht te hangen. Ondanks het goede spel kwamen de Waddinxveensen op eigen ser vice niet tot scoren. Be Fair keek tegen een steeds groter wordende achterstand aan en verloor het geloof in eigen kun nen. Er verscheen een 15-1 stand op het scorebord en de 3-0 neder laag was een feit. Dat de wed strijd met deze setstanden toch een uur duurde bewijst dat het side out spel van Be Fair beter verzorgd was. Wanneer de Waddinxveensen ook de servi- cedruk weer kunnen opvoeren moet een eind kunnen komen aan de nederlagenserie. Aan staande zaterdag zal Be Fair tegen VTC Woerden moeten laten zien dat het weer op de goede weg is. Om 16.30 uur klinkt het beginsignaal van deze wedstrijd in sportzaal Groens- waard. WADDINXVEEN - De volley- balsters van Keukencentrum Waddinxveen/ Be Fair zijn door de 3-0 nederlaag bij ASIA/Odijk naar de midden moot van de derde divisie gezakt. Een overwinning in Odijk had de volleybalsters in de top van de 3e divisie gehou den, nu moet het team voorlo pig genoegen nemen met een zesde plaats. De coaches Lupgens en Van der Meent konden deze wedstrijd niet beschikken over Annema- rie de Rooij. De negen reste rende speelsters waren extra gebrand op een overwinning na de slappe vertoning tegen DOS vorige week. Lupgens startte met spelverdeelster Cora Bos en aanvalsters Marit van der Louw, Marcella Bos, Thamar Kok, Jacqueline v.d.Ruit en Antoinette Wijker. In het eer ste deel van de I e set wist Be telings op voorsprong, maar geen van beide achttallen wis ten de voordelige marge van één doelpunt te vergroten. De stugge verdediging van deTOP- spelers zorgde ervoor dat het schotpercentage aan Korbis zijde aan de lage kant bleef. (7- 7 Ruststand.) Na de rust nam Korbis voor het eerst enige afstand van de Zeeuwse tegen stander (7-9). TOP kwam ech ter weer terug. Na het matige spel in de vorige competitier- onde tegen Bolnes bleef Korbis nu wel met veel inzet spelen en werd er gevochten voor de overwinning, die uiteindelijk ook op het scorebord ver scheen: 11-12. WADDINXVEEN - Op grond van de bepalingen in de Tabakswet en de Arbeidsomstandighedenwet hebben Burgemeester en wethouders van de gemeente Wad dinxveen besloten om het roken in gemeentelijke gebou wen te verbieden.Tot dusverre was het alleen niet toege staan in openbare ruimten te roken. Nu is ook het roken op de werkplek verboden. Ambtenaren kunnen nog wel terecht in speciaal daarvoor aangewezen rookkamers. Aanstaande zaterdag speelt Korbis een thuiswedstrijd. Tegenstander is Vitesse uit Barendrecht, de ploeg waar mee Korbis de tweede plaats deelt. Aanvang in sporthal de Dreef is 19.20 uur. WADDINXVEEN - Halverwe ge de competitie ziet de stand bij de Waddinxveense sjoelers er als volgt uit. Klasse A: ICees KuipOers 140.371 pnt, 2. André van Gemeren I 139.433 pnt, 3. Wim Slingerland jr. 137.471 pnt, 4. Jan Kersbergen 137.471 pnt, 5. Dirk Jan van Drunen 137.414 pnt. Klasse B: I.TeusVisser 192.986 pnt, klasse C: I. Corry ’t Hart 119.896 pnt, klasse D: ISimon den Oude 109.857 punten. Fair de servicepass netjes te verzorgen maar kwam de hoge buitenaanval niet langs de ster ke blokkering van Odijk. Toen de speelsters in de gaten had den dat de defensie van Odijk met snelle steekballen te slech ten was, kwam de servicepass onzuiver aan. Omdat de volley balsters bovendien verzuimden om druk uit te oefenen met hun service kwamen ze niet verder dan 3 punten. (3-15) Ook in de 2e set kreeg het basiszestal het vertrouwen van de coaches, individuele fouten en opnieuw een matige service en passing brachten Odijk opnieuw tot 15-3. In de derde set kwam Wilma de Jong de spelverdeling verzorgen en maakten Thamar Kok en Jac queline v.d.Ruit plaats voor Rita Slob en Sabrina Noorlander. Het Ie deel van de derde set leek Be Fair met snel spel het initiatief over te nemen en een VADDINXVEEN - Woens- dgavond 19 januari is een kiderbox van een flat met oderenwoningen aan de Zidplaslaan uitgebrand. Drie nastgelegen boxen liepen bandschade op. De brand wrd rond 19.15 uur ont- d <t. De brandweer had het vur rond 20.00 uur geblust. Erwas sprake van flinke rokontwikkeling. Een van d<bewoners is door ambu- lacepersoneel onderzocht oidat ze last had van inge- aemde rook. Het bleek niet ndig te zijn de vrouw over teörengen naar het zieken bus. De technische recher- ch van de politie Hollands Mlden stelt een sporenon- dézoek in naar de oorzaak va de brand. mers vier en vijf. De tweede training ging beter. De Waddinxvener trainde 7e. Bij de start deed de door Fra- mec bv gesponsorde coureur het weer goed, maar helaas startte andere rijders ook een hele hoop geduw lag Overdijk weer 7e, achter een leuk groepje. Toen kreeg hij onverwachts iemand re verrassende finale dus tussen Barry Loef (team 2) en Paul van der Hart(team 3). Barry Loef, vorig jaar tweede na verlies tegen zijn broer Martin,was extra gebrand op de winst. Vanaf het begin wist hij, met delijk 6e, vlak achter de snelaanvallend spel, verdediger Paul van der Hart achter zich te houden. Dewedstrijd werd in twee games beslist (21- 14/21-12) en Barry kon voor heteerst de kampioensbeker in ontvangst nemen.Wim van Wageningen eindigde als derde scherp. Na door met 21-12/21-19 van teamgenootRonald Verboon te winnen. WADDINXVEEN - Marc van den Broek uit Waddinxveen begint deze maand bij Kreater met cursussen ’Ontdek de wereld van het circus’, voor kinderen, tieners en iets ouderen. Uitvoerend kunstenaar en docent Van den Broek leert iedereen op een speelse manier allerlei circustechnie ken. In iedere les is er iets nieuws en uiteindelijk kunnen de cursisten samen een eigen circusvoorstelling maken.Ver- kleden, schminken, jongleren, hoepelen, ballopen, andere acts, trucs en vooral sportivi teit, samenwerking en creati viteit, met alle spullen en materialen om mee aan de slag te gaan, staan centraal. Marc van den Broek komt in heel Nederland met zijn Malle Balie Bus vol circusattri- cuten, waarmee hij overal cur sussen en work-shops geeft. „Het is hartstikke leuk om te doen", zegt hij. „We proberen ZEVENHUIZEN - In de afgelo pen 50 jaar heeft het vak hout draaien een grote omslag door gemaakt van gerichte ambacht tot kunst. Dat wil zeggen dat vroeger houtdraaien gebruikt werd voor het vervaardigen van gebruiksvoorwerpen, zowel voor de houtindustrie (o.a. wielen, trapbalusters) als voor huishoudelijk gebruik (o.a. borden, kommen, schalen en ook speelgoed). Vorige week zaterdag werd in de bibliotheek in Zevenhuizen een expositie geopend die voor iedereen open staat te bekijken. De expositie duurt tot 19 februari. Marc van den Broek en Esther Swart. De eerste: ’Ontdek de wereld van het circus’, is voor kinderen tussen zes en dertien jaar en begon vandaag. De cursus is iedere woensdag van vier tot vijf uur, duurt twaalf weken en kost 130 gulden per persoon. De circus workshops zijn bestemd voor de elf- tot en met zestienjarigen. Zij begon nen ook vandaag en worden gegeven van vijf tot half zeven. De kosten zijn 198 gulden per persoon. Oude ren kunnen meedoen aan ’Jongleren en andere circus technieken’. Deze cursus geeft Marc van den Broek met Eshter Swart is met ingang van vandaag van zeven uur tot half negen en kost 198 gulden. Opgaven en verdere informatie bij het secretariaat van Kreater, Kerkstraat 13, Postbus 399, 2740 AJ Waddinxveen, telefoon 0182 614 422. WADDINXVEEN - zondag 23 januari ging de NK indoor kar- ten verder in Roosendaal. Bij de trainingen merkte Maarten al dat de baan hem wel lag. Toch was een eerste plaats niet reëel. Daarvoor ontbreekt gewoon nog de ervaring. Met een uiteindelijk dagresultaat van 6e en 7e mag de coureur best tevreden zijn. De dag bestond uit twee trai ningen en twee wedstrijden. Bij de eerste training stelde de jeugdige Waddinxvener iets teleur met een tiende tijd. Bij de start van de eerste wed- te winnen. Wimvan Wageningen struikelde in de andere halve finale opnieuw over BarryLoef. Na zijn verlies in de finale van de Ger Teunissencup, een weekeerder, moest Wim opnieuw in Barry zijn meerde- strijd was de teleurstelling snel erkennen (13-21/19-21 ).Een weg. Maarten pakte gelijk twee plaatsen en in de tweede bocht wist hij weer plaatsen te win nen. Overdijk: „Ik koos twee keer de goede kant". De hele race had Maarten strijd met andere rijders en werd uitein- num- WADDINXVEEN - Afgelopen zaterdag heeft Korbis in Mid delburg een nuttige 11-12 overwinning geboekt tegen TOP uit Arnemuiden. In de tweede klasse, waar de krachtsverschillen niet zo groot zijn, neemt Korbis door deze zege wat duidelijker afstand van de degradatiezone. Na acht wedstrijden bezet Korbis nu de (gedeelde) twee de plaats op de ranglijst met slechts een paar punten ach terstand op koploper ONDO. Tijdens de heenwedstrijd in de eerste competitieronde bleek TOP in Waddinxveen al een las tige tegenstander: Korbis won ternauwernood met één doel punt verschil. Ook in het Zeeuwse had Korbis grote moeite om afstand te nemen. De Waddinxveners kwamen weliswaar op een 2-1 voor sprong, maar TOP kwam langs zij. Gedurende de eerste helft kwamen TOP en Korbis beur- naast zich in de bocht en dat kostte tijd. Overdijk: „Ik hield hem achter me, maar dat groepje voor me was weg". De rest van de race reed hij alleen, maar heel solide naar de 7e plaats. Maarten heeft nu met 22 pun ten de zevende plaats in het klassement ingenomen. Hij is van plan om als een ‘Alain Prost’ te rijden. Dat houdt in dat hij iedere wedstrijd punten wil pakken en geen alles of niets acties doen. Maarten wil nog veel trainen en als wie hem daarbij wil helpen door middel van sponsoring kan bellen naar tel. 0182-635 705. gehouden onder de gemeente lijke medewerkers om te kijken hoe enerzijds gevolg kon wor den gegeven aan de wettelijke bepalingen inzake het niet- roken en anderzijds aan de per soonlijke wensen van de mede werkers. Om tegemoet te komen aan de wensen van de rokers en het advies van de ondernemingsraad is er in ieder gemeentelijk gebouw een ruimte vrijgemaakt waarin het roken is toegestaan. De lucht in deze ruimte wordt acht keer per uur volledig gereinigd door een mobiele luchtreiniger, zodat de tabaksrook niet in het klimaatbeheersingssysteem van het gemeentehuis kan worden opgenomen. WADDINXVEEN-Woens dag 2 februari tussen 10.00 en 12.00 uur is er een inloopochtend voor mensen met chronische pijn. De inloopochtend wordt gehouden in het patienten- serviceburo op de Jozeflo- katie van het Groene Hart ziekenhuis in Gouda (ingang lan van Beaumontstraat). Wie vragen heeft kan bellen met Corrie Oosterom, tel. 0182-619725, ma-vrij tussen 10.00-12.00 uur en 15.00- 17.00 uur. En Andre Bandell tel. 010-4506264. len." Er zijn in Kreater drie cursussen met als docenten De gemeente is verplicht om burgers, bezoekers en mede werkers in gemeentelijke gebouwen tegen ongewenste overlast van tabaksrook te beschermen. Daarnaast heeft de gemeente de plicht om extra bescherming te bieden aan groepen als zwangere vrou wen, kinderen, carapatiënten, herstellenden van ziekten aan hart- en bloedvaten, etc. Om te voldoen aan deze wettelijke bepalingen heeft het college een rookverbod ingesteld in alle gemeentelijke gebouwen. Dit betekent ook dat bezoe kers van het gemeentehuis niet meer mogen roken bij vergade ringen en recepties.Enige tijd geleden is er een enquete WDDINXVEEN - Het Wddinxveense college van BW heeft het uitbreidings- vétoek van bouw- en aan- nèiersbedrijf Breedijk aan dfiloemendaalseweg afge- wten. De uitbreiding is vol- ges het college groter dan inset bestemmingsplan wrdt toegelaten. Btedijk wil op het terrein en loods laten bouwen. Trens wil het bedrijf een hk van drie meter hoog ^leggen en een stuk grond vrharden. Op de door het annemersbedrijf aangedra- jn tekening bespeurde het él lege ook nog een bedrijfs woning die in de tekst niet tordt genoemd. B en W burde de bouwaanvraag af mdat op grootschalige ïjze van het bestemmings- lan wordt afgeweken. Het lat om een bedrijfsgebouw an 225 m2 met een goot- oogte van 6,5 meter. Maxi mal volgens het bestem- aingsplan is toegestaan een sppervlakte van 172,5 m2 :n een goothoogte van 6 neten Bovendien is de voor ie aanvraag benodigde ;rond niet bedoeld voor jtbouwing, het te verharden jefeelte valt voor een groot gepelte in een gebied met eeragrarische bestemming. Eerklein deel zou volgens de pmeentelijke plannen zelf uit water moeten besian.Tenslotte meent de gerftente dat uitbreiding van het^edrijf op de huidige loeiie niet gewenst is. Dok de aanrijding die daar op olgde raakte de inzitten de an de Hagenaar gewond. Devrouw, met nog onbe- teide leeftijd, werd met Exletsel overgebracht naar fet Langeland Ziekenhuis in .oetermeer. De spanning is af te lezen van de gezichten van de Data/General-speelsters. De eerste divisieploeg won versloeg het favoriete Longa en plaatste zich voor de kwartfinales van de nationale volleybalbeker. (Foto: Artistic Art, Liesbeth van der Vis.) De eerste halve finale gaf een spannende wedstrijd te zien tussen RonaldVerboon (team I) en Paul van der Hart (team 3). De wedstrijd werd in drie- games beslist waarbij Paul de eerste game op zijn naam bracht (21-18),Ronald in de tweede game terugkwam (20- 22) maar Paul uiteindelijk des- terkste bleek door de derde game met ruim verschil (21-14)

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 25