Korbis zakt af naar middenmoot Lezing Ronald Naar bij ICW Anne Boreel naar kwartfinale Nationale Schaatsbond wil meer inzicht in ledentallen Teleurstellend verlies Gouwestaete dames Voorleeswedstrijd f Artsen zonder start met wen van Nu Van opmars voort TTV Kwiek grenzen bij NBvP/Vrou- Koppel- klaverjassen Woudenberg neemt afstand Thai Bo Kids bij Diana’s Aerobics gelijkspel Inloopmiddag Dames 2 tegen GZC I Dames 2 zet Alhoewel GZC schoot Korbis met een mooi 0 T PAGINA 25 WOENSDAG 2 FEBRUARI 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN telefoon 342660. Dit resulteerde echter niet in de gewenste ommekeer. Wel mingen. Meteorologen hiel pen de avonturier met het ontwerp van de windsche ma’s bij het plannen van de trip. In de praktijk was er weinig wind zodat er zich een voedselprobleem voordeed. Op Groenland kwam het uiteindelijk alle maal nog wel goed. Hoe anders zou het verlo pen op de Zuidpool. De sle des zouden geperfectio neerd zijn maar al snel begaf een van hen het door een scheur in het kunststof. Met een slee werd besloten toch door te zetten. Uitein delijk zou Naar het niet halen. Wel bereikte de expeditie het midden van de pool. Een schrale troost waar de Hagenaar het niet met zoveel woorden over heeft. De lezing gaf een goed beeld van wat er allemaal voor komt kijken om zo’n tocht te kunnen uitvoeren. Een journalist van een lan delijk ochtendblad was er destijds al ’live’ bij om de voorbereidingen te verslaan. De lezing maakte duidelijk dat de overtocht slechts een klein deel van de klus is. De toehoorders kregen daarmee een goed en span nend verhaal voorgescho teld van de man die een en ander goed illustreerde met zijn zelfgemaakte dia’s die hij onderbrengt bij een fotostockbureau en zodoende regelmatig opdui ken in gidsen, folders en boeken. Ronald Naar is auteur van diverse boeken over door hem georgani seerde expedities. WADDINXVEEN - Astrid de Jong zal na de ledenjaar vergadering van de afdeling Waddixveen van NBvP/Vrouwen van Nu op dinsdag 15 februari een met geprojecteerde computer beelden geïllustreerde lezing houden over het werk van en haar eigen ervaringen bij Artsen zon der grenzen. Tevens zal het gedurende de kerstavond ingezamelde bedrag voor Artsen zonder Grenzen worden overge dragen. De bijeenkomst begint om 20.00 uur in de Marchandzaal van Zorg centrum Souburgh. De ochtenbijeenkomst op woensdag I maart leidt naar het Asielzoekerscen trum (AZC) inWaddinx- veen. Het AZC begon in 1995 en zal tot 2001 in Waddinxveen gemeente blijven. Er wonen ongeveer vijfhonderd mensen uit 35 verschillende landen. Inlichtingen over NBvP/Vrouwen van Nu bij het secretariaat: Lia van Pruissen, tel. 0182-612 571. WADDINXVEEN/BOSKOOP - Gouwestaete Dames I had den zich de uitslag van de wed strijd tegen ZWV-Nereus wel anders voorgesteld. WADDINXVEEN - Stich ting Wijkwerk "de Zuidplas" organiseert op vrijdag 4 februari een koppelklaver- jasavond in het Zuidhonk aan de Zuidplaslaan 552. Aanvang 20.00 uur.Tijdens deze avond worden vier rondes gespeeld. Iedereen is welkom. Door Bert Hertog WADDINXVEEN/SCHOONHOVEN - De KNSB wil meer inzicht in de leden aantallen van de schaatsverenigingen en de ijsclubs. In het nieuwe jaar dienen door de clubs niet alleen de (kern)leden- tallen aan de bond te worden opgege ven, maar ook de adressen en de geboortedata. De schaatsenrijdersbond heeft deze gegevens nodig om het subsi diegeld van het ministerie van VWS (400.000 gulden per jaar) veilig te stel len. De subsidieverstrekker neemt niet lan ger genoegen met alleen aantallen. Ook wil VWS dat de financiële inbreng van de leden aan de bond groter wordt. De afdracht van de verenigingen aan de KNSB is sinds december van het vorige jaar drieënhalve gulden per lid per jaar. Daarvan gaat een gulden naar de gewes ten. In de toekomst zou de eigen inbreng naar tien gulden moeten. Dat is nu bij veel ijsclubs de jaarcontributie. Bondspenningmeester Hans de Boer maakte laatst in de jaarvergadering van het gewest Zuid-Holland in Kinderdijk duidelijk dat het tientje in de eerste plaats zal gelden voor zgn. kernleden. Dat zijn de ledentallen die aan VWS worden opgegeven. In de schaatsenrij dersbond bestaat geen verschil tussen leden van schaatsverenigingen, die weke lijks op de kunstijsbanen actief zijn en de leden van ijsclubs, die alleen in actie komen als er sterk ijs is. In winters met sterk ijs krijgen veel ijs clubs gelden binnen door de organisatie van schaatstochten, maar deze konden in de afgelopen twee jaar door het uitblij ven van ijswinters niet worden gehou den. De nieuwe contributie-inning zou op I januari 2000 ingaan. Er zijn in Nederland 800 verenigingen met in totaal 160.000 leden.Volgens De Boer zou dat aantal groter moeten zijn. De begroting van het gewest Zuid-Hol land voor het jaar 1999-2000 toont een tekort van 40.000 gulden. Dit wordt ver oorzaakt door het wegvallen van de licentiegelden van de leden, die op de kunstijsbanen in Haarlem, Amsterdam en Utrecht trainen en wedstrijden rijden. Het bestuur van de KNSB gaat van het standpunt uit dat de gelden toebehoren aan het gewest waar de kosten zijn gemaakt. Het tekort treft vooral de sectie hardrij den in Zuid-Holland. Vice-voorzitter Simon Smit, ook voorzitter van de gewestelijke technische commissie: „Als er geen oplossing komt zullen we taken moeten afstoten.Toch willen we dat rij- ders(sters) de concurrentie aankunnen met die uit andere gewesten. We leiden niet alleen jeugdige schaatsers op, maar staande bij het verhalen over de barre omstandighe den waar hij en de andere expeditieleden zich door heen moesten slaan, de pech die hem soms parten speelde en de onderlinge spanningen binnen het team. Zo was de Groenland oversteek een soort van generale repetitie voor het Zuidpoolproject. Naar en zijn expeditiegenoot hadden de beschikking over een speciaal ontworpen voer tuig. Een slee die zowel door mankracht als door middel van een parachute over het bevroren sneeuw landschap kon voortbewe gen. De Hagenaar werd met het ontwerp geholpen door studenten van de Techni sche Universiteit. Op Groenland gaf de slede wei nig problemen. Het weer des temeer. Aan de hand van sheets liet Naar zijn toehoorders schema’s zien met verwachte windstro- WADDINXVEEN - Op de clubavond van 27 januari ging de grootste interesse uit naar de krachtmeting tussen Barthold Jansen en Hans van Woudenberg. Hans had wit en opende met het damepaard, wat hij wel vaker doet. Barthold nam, zoals bij hem gebruike lijk, veel tijd voor het opbouwen van zijn stelling. Hans pakte de zaken ener giek aan en wist af te wikke len naar een toreneindspel met twee pionnen meer. Uiteraard was de technische afwerking geen probleem. Hij staat nu ruim honderd punten voor op Barthold en ongeveer 300 op andere concurrenten. Daarvan is Hennie Roodt nu belangrijk: verrassend won hij van Wim Hennink. Ronald Dannis was niet tevreden met remise tegen Eduard Philipse: hij had hem laten ontsnappen. Peter de Louw bracht Theo Goor op. Intussen speelde zich in een aparte hoek van de zaal het drama van het derde achttal af. Men meende, tegen Uni lever een serieuze kans te hebben. En bij een achters tand met 3-4 en een gunsti ge stelling aan bord vier leek dat te kloppen. Terecht vroeg de vierde man naar de stand en besloot, niet op herhaling van zetten te spe len, maar op winst. Dat zat er in, maar een enkele fout in niet eens zo hevige tijd nood en in de grote span ning van het moment bedierf de opbouw van ruim drie uur kundig wer ken: een vierde nederlaag, en dus ook een (vierde!) nederlaag voor het achttal. In de lagere regionen werd de haastig spelende Ryan den Drijver eenvoudig door Evert Hildebrand ingere kend. Frido Ritter had geen kind aan Henk van Erk. Johan van der Ree begint mee te tellen: winst op Frans Draaisma is niet niets. En Jaap van der Heiden poetste zijn blazoen op door Marc Hillers te mep pen. Aan de kop is door dit alles wel iets veranderd: I. Van Woudenberg, 2. Jansen, 3. H.de Roodt, 4. R.Dannis, 5.W.Hennink, 6. De Louw, 7. Van der Bom, 8. Goor, 9. Kuiper, 10. Philipse. eveneens als tweede geklas seerde Vitesse uit Barendrecht duidelijk een maatje te groot en de Waddinxveners liepen tegen een 10-16 nederlaag op. In de tweede klasse, waar de krachtsverschillen dit seizoen erg klein zijn, neemt Korbis nu op de ranglijst een positie in de middenmoot in. Korbis kende een goede start van de wedstrijd en produceer de het eerste doelpunt; Jaco Wineke benutte de eerste grote kans van Korbis direct: I - 0. Vitesse kwam weliswaar snel Begin derde periode wist de uitstekend keepende Francine Lankhuyzen een viermeter van de hand van Edmee Hiemstra te stoppen, doch ZWV-Nereus bleef het initiatief houden en vergrootte de voorsprong, via Fleur Veer, Ingrid Leyendekker en Diana Cozijnsen, naar 2-6. Wederom was het Natascha Baatje die eind derde periode voor Gouwestaete scoorde; 3- 6. In de vierde periode haalde Gouwestaete nog eens alles uit de kast. afstandsschot naar 2-1. Toch kreeg Korbis, dat eerder in de competitie de heenwedstrijd bij Vitesse met 10-11 gewonnen had, niet echt vat op de tegen stander. Vitesse combineerde soepeler en was duidelijk zui verder met afstandsschoten. Mede door de aanvuring vanaf de tribune, waar door de Kor- bis-jeugd vele decibellen wer den geproduceerd, bleven de Waddinxveners tot 6-6 in het spoor van Vitesse met doelpun ten van onder meer Mark van den Brink, Ineke Reichard en Yvonne Boomers. In de fase vlak voor de rust verspeelde Korbis door een aantal te geforceerde afstandsschoten de bal, waarna Vitesse wel met scherp schoot: 6-8. Na de rust wist Vitesse de De acht deelnemers hadden een dankbaar luisterpubliek. Anne Boreel van basisschool De Kameleon zou de halve finale winnen. (Foto:A. Fioole.) WADDINXVEEN - Maandag 31 januari was het zeer spannend in de aula van de Dick Brunaschool aan de Sperwerhoek. De openbare bibliotheek organiseerde een voorronde van de Nationale Voorleeswedstrijd, die gepre senteerd werd door jeugdbibliothecaris Janneke Hilhorst. WADDINXVEEN - De nieuwe lessen Thai Bo Kids zullen gege ven worden door Dave Zwa nenburg (rode band Tang so do). Hij zal de kinderen op een speelse manier leren wat Thai Bo inhoud. Dave heeft zijn cer tificaat Thai Bo instructor gehaald en wil dat nu overbren gen op de kinderen. Avonturier Ronald Naar doceerde ondernemers ICW over doorzettingsvermogen. (Sjaak Noteboom.) hebben en het prettig vinden hierover met lotgenoten te praten. Voor het geven van informatie, het beantwoorden van vragen of een gesprek zijn op deze middag Noortje van Wel en Coby Schuiling van het LCBB (Landelijk Contactor gaan Begeleiding Borstkanker- patiënten) aanwezig. Voor vragen over deze inloop- middag: Noortje van Wel, tele- respectievelijk foon 0182-617627 of Coby KOAG 5 (Krimpen aan den Ijs- Schuiling, telefoon 0182- sel) en Sagitta 5 (Ridderkerk). Immers, het team van trai- ner/coach Evert Baatje wekte de indruk geheel klaar te zijn voor dit eerste treffen in dit seizoen tegen de Zaansen. ’s- Middags hadden de teams nog gezamenlijk zitten kijken naar de weinig inspirerende wed strijd tussen Assuron/Donk en Damixa/Ravijn, waar een luste loze Goudse ploeg verrassend met 3-9 verloor. De wedstrijd tussen Gouwestaete en ZWV- Nereus was weliswaar levendi ger, maar zeker van de kant van Gouwestaete, erg nerveus. In de eerste periode werd het 1-0 door Ellen van der Weijden en hal verwege had Petra Meerdink de pech al tegen haar tweede p-tje aan te lopen en Gouwestaete tegen haar eerste tegentreffer; Linda Rijlaarsdam l-l. In de tweede periode scoorde ZWV-Nereus via Edmee Hiemstra twee doelpunten op rij en kwamen de Zaansen op 1-3. Natascha Baatje bracht Gouwestaete echter vlak voor de speelhelft- wisseling op 2-3. voorsprong nog wat verder uit te breiden tot een marge van vier doelpunten: 6-10. Dankzij Donja van Otterloo en Edwin Jansen verkleinde Korbis de achterstand tot twee keer toe (8-1 I), maar Vitesse slaagde er in het veldoverwicht in stand te houden met verzorgd spel. Toen het scoren van doelpun ten aan Waddinxveense zijde stokte, sloeg Vitesse toe en liep uit naar een min of meer beslis sende voorsprong: 8-14. Het kwaliteitsverschil qua spel en qua doelpuntenproductie kwam vooral in de tweede helft tot uitdrukking, hoewel Korbis zeker niet slecht speelde. Ondanks het feit dat Korbis nog wel twee keer scoorde (via Yvonne Boomers en Ineke Rei chard) kon het Waddinxveense WADDINXVEEN - Voor tafel tennisvereniging Kwiek is de winterstop voorbij. Vorige week is de competitie weer begonnen en is de eerste ronde, zowel bij de senioren als bij de jeugd, inmiddels gespeeld. Bij de senioren neemt Kwiek met vijftien teams deel aan de competitie. Het eerste team speelt in de regionale competi tie Holland West, een samen werking tussen de afdelingen Den Haag, Rotterdam, Dor drecht en Gouda. De afgelopen najaarscompetitie promoveer de het team naar de promotie klasse 5. De overige teams komen uit in de competitie van de afdeling Gouda, die begint bij klasse 2- promotie (team 2 en 3) en ein digt met team 15 in de laagste klasse (5-degradatie). De jeugd speelt, met vijf teams, ook in de competitie van Hol land West. Het eerste senioren team is de voorjaarscom petitie van start gegaan met een gelijk spel. Het team, afgelopen sei zoen gepromoveerd, ontving in de zaal aan de J.W Frisoweg het 3e team van Shot 65 uit Zwijndrecht. Kees Vos opende de competitie met een royale overwinning (21-13/21-15) op P. Kleijn. Door het verliezen van de drie volgende wedstrijden op rij keek Kwiek, bijna halverwege de wedstrijd, tegen een 1-3 achterstand aan. Wim van Wageningen bracht het team terug in de wedstrijd. In een uitermate spannende partij tegen Zwijndrechtenaar Kleijn bracht hij, met 2l-l8/20-22/22- 20, de stand op 2-3. Kees Vos won ook z’n tweede partij waarna invaller Paul van der Hart, met 21-17/21-16 tegen G. Fröberg, Kwiek op voor sprong zette. Wim van Wage ningen had ook tegen T. Fani drie games nodig om te win nen. Shot gaf de wedstrijd nog niet gewonnen en wist de eind stand van 5-3 toch nog op 5-5 te brengen. Voor Kwiek, nu uit komend in de promotieklaase 5 van de regionale competitie Holland West, in ieder geval een positieve start. WADDINXVEEN-GOUDA - In het patiëntenservicebureau op de Jozeflokatie van het Groene Hartziekenhuis in Gouda (ingang Jan van Beau- montstraat) wordt op woens dagmiddag 9 februari van 14.00 tot 16.00 uur een inloopmiddag voor borstkankerpatiënten gehouden. De middag is bedoeld voor vrouwen met borstkanker die voor, tijdens of na hun behan- bis-teams afgelopen zaterdag deling vragen en/of problemen meer reden tot juichen. Zo speelde Korbis 2 een hele goede wedstrijd tegen koplo per Fortis 3 (uit Oost Sou burg); door de 12-11 overwin ning blijven de Waddinxveners bovenin meedraaien. Ook Kor bis 3 kwam tot een duidelijke 9-17 overwinning tegen het Moordrechtse IJsselvogels 4. Korbis 4 en Korbis 5 bleven ook aan de goede kant van de score tegen achttal het door Vitesse gesla gen gat niet dichten en moest het uiteindelijk genoegen nemen met een 10-16 neder laag. Naast de nederlaag van Korbis I was er voor de overige Kor- De inhoud is gericht op: verde- digings-, aanval-, boks-, trap/stoot- en valtechnieken. De Nationale Voorleeswed strijd is een initiatief van Stich ting Lezen in samenwerking met Stichting CPNB (boekhan dels) en de Vereniging van Openbare Bibliotheken NBLC. pie’ van Jacques Vriens. Als voorleeskampioen ontving zij een speciale oorkonde. De andere twee voorlezers die doorgaan naar de kwartfinale zijn Anne van den Berg van de Immanuelschool uit Boskoop en Judith van Manen van CNS De Regenboog uit Reeuwijk.Zij lazen respectievelijk voor uit ’Sprookjes van overal’ van Mar- greet Bruijn en ’Kappenl’van Carry Slee. De drie voorlees- kanjers kregen als beloning ieder het nieuwste boek van Guus Kuijer ’Voor altijd samen, amen’. De kwartfinale vindt plaats op woensdag 8 maart in basis school Albatros te Gouda. De winnaar van die ronde gaat door naar de provinciale finale op 19 april in het Bibliotheek theater van de Gemeentebibli otheek Rotterdam en de lande lijke finale zal zijn op 24 mei in Muziekcentrum Vredenburg in Utrecht. Daar wordt bekend wie zich voorleeskampioen van Nederland mag noemen. Ook: conditie, lenigheid en kracht. Kortom een les waar aan de kinderen veel plezier zullen beleven. Op dinsdag 8 februari van 18.30-19.30 uur zal er een gratis les gegeven worden zodat uw kind kan kij ken of het wat voor hem/haar is. Iedereen is van harte wel kom, zowel jongens als meisjes. Inlichtingen: Diana Zwanen burg, Anna van Burenstraat 6 in Waddinxveen, tel.0182-612 958. Alhoewel GZC door knappe, doeltreffende afstandsschoten lang, doch op minimaal twee doelpunten afstand, in de race bleef, maakte de ploeg van coach Raimond van Duinen in de vierde periode korte met ten met GZC en won Gouwe staete met 15-5. De periode- standen waren 3-1I -13-2 en 8-1. Voor Gouwestaete scoor den de binnenkort op de Antil len stage lopende Erica de Jong en Heike Koglin ieder 4x, Erika Vlasman 3x, Kim Middendorp en Hanneke Kappen ieder 2x. Volgende wedstrijden: Komend weekend spelen de bondsteams van Gouwestaete uitwedstrijden. Zaterdagavond 5 februari speelt heren I om 18:00 uur in het Amsterdamse Sloterparkbad tegen De Dol fijn I Dames 2 speelt om 21:15 uur tegen Rapido’82 2 in het Haar lemse zwembad De Planeet. Heren 2 speelt hierna om 22:00 uur tegen de heren van Rapido'82 2. Zondagmiddag 6 februari speelt dames I om 15:00 uur tegen Damixa/Ravijn I in zwembad Het Ravijn te Nijverdal. scoorde Ellen van der Weijden WADDINXVEEN - Korbis is er 4-6, doch even later kreeg afgelopen zaterdag niet in Petra Meerdink haar derde p- geslaagd om de hoge positie op tje en bracht Ingrid Leyendek- de ranglijst te consolideren. In ker de marge weer op drie; 4- sporthal de Dreef was het 7.Toen Gillian van den Berg (5- 7) en de weer eens goed op dreef zijn de Natascha Baatje 6-7 scoorden leek een gelijk spel nog haalbaar. Ook deze keer had ’s-werelds beste speelster Ingrid Leyendekker het laatste woord; 6-8. Het tweede damesteam van Gouwestaete had geen kind aan GZC I uit Gouda. Al snel namen zij een 3-0 voorsprong, langszij, maar Maureen Kientz WADDINXVEEN - De Haagse avonturier Ronald Naar verzorgde vorige week dinsdagavond een lezing voor de leden van het Industrieel Contact Waddinxveen (ICW) in Bibelot. Naar beklom de Mount Everest op de grens Nepal-China, ondernam een oversteek op Groenland en een - mislukte - oversteek over de Zuidpool. Regelma tig verzorgt de man lezin gen over zijn expedities. De Hagenaar houdt er een vreemd gevoel voor humor op na en komt regelmatig bot over.Tijdens de lezing wisselt hij anekdotes over zijn belevenissen af met koele statistieken over de risico’s van het beklimmen van de Everest. Naar schet ste een beeld van het karakter dat nodig is om een dergelijke hachelijke onderneming te overleven. Als een oorlogsveteraan houdt hij zich met humor De acht deelnemers (uit groep 7 en 8 en afkomstig uit Boskoop, Moordrecht, Reeuw- ijk en Waddinxveen) waren ieder al voorleeskampioen op hun eigen school en lazen nu nogmaals voor om uit te maken wie van hen door mocht naar de kwartfinale. Aangemoedigd door hun fans, die prachtige spandoeken hadden gemaakt of een ’yell’ hadden bedacht, namen de deelnemers één voor één plaats in de voorlees- stoel op het podium. Met een gemak alsof het hun dagelijks werk was, lazen ze de 85 toe hoorders vervolgens een stukje voor uit hun favoriete boek. De jury, bestaande uit Vivian den Hollander (kinderboekenau teur uit Reeuwijk), Hettie Kolijn (jeugdbibliothecaris in Boskoop) en Theo Kuijpers (bestuurslid bibliotheek Moordrecht), hadden de moei lijke taak de drie winnaars aan te wijzen. Zij letten bij de beoordeling ondermeer op houding, verstaanbaarheid, snelheid en presentatie. Uiteindelijk werd Anne Boreel van de Waddinxveense basis school De Kameleon onder luid gejuich uitgeroepen tot winnaar. Zij las voor uit ’Het achtste groepie tegen het soe- moeten er ook voor zorgen dat zij lan ger op niveau hun sport kunnen beoefe nen. Rijders als Bart Veldkamp en Gianni Romme maakten de sprong uit het gewest naar de kernploeg. We hebben daarom hulp van buitenaf nodig en hopen dan ook een sponsor te vinden”. Van de gewestelijke selecties maken onder meer deel uit Eddy en Niels Stam (Bodegraven), Kees de Ruijter (Pols broek), Alfred de Bruin (Stolwijk), Jorrit Slaman (Bergambacht), Rutmer van Weringh (Zevenhuizen), Jaap Dik de Lugt (Benthuizen) en Elise Leyenhorst (Wad dinxveen). In de jaarvergadering zijn voor de orga nisatie van de gewestelijke kampioen schappen op natuurijs aangewezen: kor- tebaan: dames alle categorieën: ijsvereni ging Lekkerkerk, heren-seni-oren, neo- senioren en junioren A: ijsclub Numans- dorp, junioren BC: ijsclub De Molenhoek (Nieuw-Lekkerland), supersprint senio ren en junioren A:Ter Aarse Ijsclub, lan- gebaan heren-senioren, neo-senioren en junioren A: ijsclub Vooruitgang (Ammer- stol), junioren BC: ijsclub Pijnacker, dames alle categorieën: ijsclub Noord- wijk, 100 en 40 ronden: Ammerstol, 40 en 100 km:Ter Aar. De gewestelijke kam pioenschappen kunstrijden hebben op 5 en 6 februari op De Uithof (Den Haag) plaats. i.

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 25