Schaaknachttitel voor Chris Jansen. Ondanks blessures winst Data General Groeneweg kent geen geluk tegen koploper L Bert Koetsier van ijs gehaald Be Fair op weg terug Rustige derde ronde Rapid Invictus houdt clubkampioenschappen Verbree trainer van Floreant Drie Gouwe- staete masters: 9 maal goud Makkelijke overwinning Flyers Geen punten voorWSE MR f. a i j ik PAGINA 31 WOENSDAG 2 FEBRUARI 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN ft bal van Bart Scheffers, die een gele kaart kreeg van scheids rechter Klos, naast en miste ook invaller Van Vliet de juiste richting. Groeneweg speelde met Haan, Terpstra, Zieck, Bevaart, Van Dam, Wijnveldt, Hoogeveen, Scheffers, Van Dorp, Leon van Vliet, Gorissen. WEISSENSEE - De schaatser Bert Koetsier heeft de ronde van Oostenrijk, een toer tocht over 200 kilometer op de Weissensee, niet uitgere den. De Waddinxvener, die samen was gestart met de Moerkapellenaar Jan de Knegt, werd na 105 kilome ter vanwege de regenval van het ijs gehaald. Bert Koetsier vanuit hotel St. Leonard: „We begonnen al een half uur te laat omdat de baan sneeuwvrij moesten gemaakt.Toen we om half acht ’s morgens begonnen te rijden begon het te regenen en het is niet meer droog geweest. Jan en ik hebben 105 kilometer gereden. Hele maal doorweekt zijn we van het ijs gehaald. Ik had geen droge draad meer aan mijn lijf. Mijn startkaart ben ik kwijt geraakt. Er waren 1700 toerrijders gestart, maar vol gens mij heeft niemand de tocht uitgereden.” verloor. Nummer 2 en 3 werden Meüs van der Poel en Ron Droog met respec tievelijk 2 en I punt. In de laatste poule zaten zes spe lers. Stefan Rensen won al zijn partijen, gevolgd door André Corpeleijn. Henk Doornheim en Patrick Stam haalden twee punten. Hek kensluiters waren Marian van Elteren en Sjaak Kouwenho- ven. Met nog I ronde te gaan staat Dick Bac vrij riant eer ste gevolgd door een grote groep spelers die elkaar niet veel ontlopen. De laatste ronde kan dus nog voor ver rassingen zorgen. Aanstaande zaterdag speelt Moerkapelle I om 13.00 uur in Dorpshuis Op Moer voor de derde klasse KNSB. Moerkapelle staat derde, één plaats boven tegenstander Zeist. Supporters zijn van harte welkom bij dit topduel. deelnemers huiswaarts. Het eerstvolgende toernooi wat georganiseerd wordt door WSV zal plaatsvinden op zater dag 19 februari. WADDINXVEEN - Op het 10e Old Dutch internatio nale master zwemtournooi in Breda haalden drie mas ters van de zwemclub Gou- westaete 100% rendement uit de onderdelen waarop zij hadden ingeschreven. De voor de Gouwestaete debuterende rug- en vlin derslag specialist Edwin van Houten (leeftijdsgroep 30- 34 jaar) won, al was het soms met handslag, in 29.86 de 50m rugslag, in 1.04.28 de lOOm rug en in 28.55 de 50m vlinderslag. In de masterwereld was wel bekend dat Nic Geers en Mark ter Braake moeilijk zijn te verslaan en dat de andere Gouwestaete mas ters eveneens hun manne- tje/vrouwtje staan, maar de entree van Edwin deed een official zich nu afvragen waarom Gouwestaete mas ters vrijwel nooit verliezen. Nic Geers (60-64) werkt toe naar de wereldkam pioenschappen welke komende zomer in Mün chen plaatsvinden. Zijn voorbereidingen lopen naar wens. Hij won in 1.06.07 de lOOm vrijeslag, in 2.27.38 de 200m vrij, in 1.23.52 lOOm rugslag en in 5.21.91 de 400m vrij. Bovendien stem de zijn nieuwe nationale record op de lOOm vlinder slag in 1.21.07 vorige week in Zwolle tot tevredenheid. Sprinter Mark ter Braake (30-34) eiste tenslotte indrukwekkend de 50m vrije slag en de 50m school slag voor zich op in de scherpe tijden van 25.24 en 30.91 sec. Door Bert Hertog ZEVENHUIZEN - In de wedstrijd Groeneweg-SC Woer den was nauwelijks te zien welke voetbalploeg bovenaan staat in de vierde klasse en welke een bescheiden rol ver vult in het rechterrijtje. Koplopers hebben vaak een tik keltje meer geluk en dat liet ook Woerden (0-1) niet in de steek. WADDINXVEEN/BOSKO OP - KeesVerbree wordt in het nieuwe seizoen de trai ner van de zaterdag-selectie van de voetbalvereniging Floreant. In Boskoop volgt hij Rene van Beek op.Tot vorig jaar was de Waddinx vener Verbree trainer van Moerkapelle waar hij samenwerkte met Bert Kouer uit Zevenhuizen. Met Kouer traint Verbree dit seizoen de Rotterdamse voetbalscheidsrechters op Varkenoord in Rotterdam. Kouer, ook assistent-trainer in Moerkapelle, gaat met Verbree mee naar Floreant. WADDINXVEEN - Het eerste herenteam van Fly ers begon de wedstrijd met vijf invallers. Ondanks dit begon Flyers sterk en geconcentreerd en drukte direct een stempel op de wedstrijd.Via een hoog tempo werd snel een geruststellende voorsprong opgebouwd. Ruststand 39- 22. In de tweede helft ging het nog beter en Lokomo- tief kwam er niet meer aan te pas.Vooral de vele steals en de daaruit voortvloeien de breaks liepen gesmeerd en een ruime overwinning was Flyers deel. Uitslag 90- 44. Topscoorder: Coen van Wilgen met 26 punten. Het incomplete Dames I begon niet erg hoopvol aan de uitwedstrijd tegen het hoger geklasseerde Niels Stensen. De eerste helft ging aanvankelijk gelijk op. Maar de krappe bankbezet- ting begon toen al op te spelen en tegen het einde van die helft sloeg Niels Stensen toe en nam een ruime voorsprong. Rust stand 18-34. De tweede helft bleef Flyers knokken en dankzij een flinke dosis inzet werd de tweede helft nog winnend afgesloten. Al met al toch een goede wed strijd van de Waddinxveen- se dames. De opgelopen achterstand van de eerste helft kon echter niet goed gemaakt worden. Uitslag 51-65. Chris Jansen van GOVA uit Arnhem was het best bestand tegen de nachtelijke schaakinspanning en (Foto: Evert Hardendood.) In het Anne Frankcentrum (Jan van Bijnenpad) zal dan voor de 46e maal Het Drie Ronden- toernooi plaatsvinden. Inschrij ven hiervoor kan bij Theo Goor Tel 0182-619750 of Bart hold Jansen 0182-610 009. Of via E-mail:cdw014@wxs.nl WADDINXVEEN - Zaterdag 29 januari speelde dames I van keukencentrum Be Fair tegen VTC Woerden thuis in een zaal vol met enthousiast publiek. Na een aantal verloren wedstrijden moest Keukencentrum Wad- dinxveen Be Fair aan het werk om degradatiegevaar te voor komen. Overige uitslagen: WSE-Soccer Boys 0-2. De wedstrijden van Be Fair,Waddinxveen en Moer kapelle werden afgelast. Pro gramma zaterdag: Be Fair-De Zwervers, Abbenes-Moerkapel- le, zondag: Excelsior-WSE, ESTO-Groeneweg, Waddinx- veen-GSV. Het beslissende doelpunt viel in de tweede minuut na de rust. Doelman Gert Haan van Groeneweg blunderde bij een vrije trap van Alex Streefland. Via de handen van de doelman verdween de bal in het Zeven- huizense doel. Aan de andere kant voorkwam doelman Jaco Baelde, die ooit als invaller een wedstrijd in het eerste elftal van FC Utrecht keepte, met goede ingrepen de gelijkmaker van Groeneweg. Eenmaal had de Woerdenaar het geluk aan zijn zijde toen Reinier Gorissen na een vrije trap van aanvoer der Sander Zieck tegen de paal kopte. Ook in de slotfase kreeg de thuisclub nog een goede kans, maar invaller Maurice van Vliet schoot in vrije positie over het doel van Woerden. Trainer Henny de Jong zat er behoorlijk over in dat Groene weg een punt was misgelopen. „We doen niets voor de koplo per onder. Maar evenals in de uitwedstrijd tegen Woerden toen het vijf minuten voor tijd 2-1 werd, ontgaat ons een gelijkspel. Zij hebben een doel man die er twee ballen gewel dig uithoudt, bij ons rolt hij er zo in. Het is niet te geloven. We moeten nu weer naar onderen kijken”. In de basisopstelling stonden Cora Bos, Marcella Bos, Sabrina Noorlander, Rita Slob, Antoi nette Wijker en Jacqueline van de Ruit. Drie wijzigingen ten opzichte van de uitwedstrijd, gespeeld in het begin van de competitie. Sabrina Noorlan der begon in de basis opstelling en liet mooi aanvallend spel zien op de middenpositie. Jac queline van de Ruit was voor de gelegenheid naar de buiten positie gezet. Cora Bos nam in deze wedstrijd de spelverdeling voor haar rekening in plaats van Wilma de Jong. De eerste set werd goed gestart met goede services en veel variatie in de aanval van Be Fair. Na een gelijk opgaande strijd trok Be Fair aan het lang ste eind en won de set met 15- 12. De tweede set nam Keu kencentrum Be Fair al in het drie set met 15-7, 10-15 en 15- 10. In de heren B stonden Henk van Boxtel/Cor Grim en Chris Voerman en Jeroen van Boxtel. Beide koppels kwamen in de finale na ongelooflijk spannen de halve finales. De finale ech ter werd met 15-7 en 15-10 gewonnen door Chris en Jeroen. De dames A finale ging tussen Maaike vd Weij/Corrine van Zijl en Liesbeth van Berge- ijk en Marloes van Heteren. Na twee uitermate spannende sets - 13/15 en 15/13 - volgde een derde set die eenvoudig werd gewonnen door Maaike en Corrine. De dames B finale zeer aantrekkelijk verloop. Jolanda Swart en Esther Hof fmann streden tegen Meta vd Weij en Wendy Hoogerbrug. Jolanda en Esther wonnen de eerste set met 15-13 maar ver loren de tweede met 10-15. In een buitengewoon hectische laatste set werd er in een ver lenging gewonnen door de underdog: Meta en Wendy, die zodoende clubkampioen in de B werden. begin van de set een voor sprong naar 8-3. Cora Bos maakte een goede service beurt waar mee de voorsprong werd vergroot naar 11 -3. Dit konden door de dames van VTC woerden niet meer wor den ingehaald. Bij de stand 14-6 werd Wilma de Jong gewisseld en maakte de set af met een ace. Dit had zij eerder aan het einde eerste set gepresteerd. Ook de derde set begon de zelfde basisopstelling. Met veel enthousiasme, goede service beurten, afwisselend aanvals- spel en een goed werkende verdediging lieten de dames van Keukencentrum Be Fair zien wat zij kunnen. De derde set werd een gelijk op gaande strijd die tot 14-14 gelijk op bleef gaan. Be Fair drukte door en met opnieuw een wissel van Wilma de Jong voor het laatste punt werd de wedstrijd gewon nen door de dames van Be Fair met 3-0. Coach Gerard Lup- gens: „Dis was de wedstrijd van de serverende hitters”.Volgende week neemt Keukencentrum Be Fair het op tegen de dames van Sovicos in Den Haag en hopen zij opnieuw drie punten mee naar huis te kunnen nemen. MOERKAPELLE - Bij schaak vereniging Moerkapelle werd afgelopen vrijdag de derde ronde van de Rapid competi tie afgewerkt. De opkomst was matig te noemen. In groep I zaten Dick Bac, Jesse van Elteren, Wim Vroe- gindeweij en Arno Luinen- burg. Dick verloor alleen van Wim. Jesse daarentegen kon slechts één winstpartij note ren tegen Wim in een zinde rend tijdnoodduel. De ande re twee verloor hij knullig. Wim haalde een goede 2 uit 3 en Arno scoorde evenals Jesse I en 3. In de tweede poule had Hugo van Elteren een makkie en scoorde 100%. De andere drie (Arie Hoogduijnjan Blok en Michiel Rensen) wonnen ieder één partij. Cees van Vuuren won poule 3 met 2. Hij speelde één remise tegen Boudewijn Weijermans die de overige twee partijen Woerden en Groeneweg gaven elkaar weinig toe. Ook deze bal zal niet achter de doel lijn belanden. De Woerdenaren, in de gestreepte shirts, wonnen met 1-0. (Foto: Walter Planeije.) WADDINXVEEN - Na een mager puntje bij Nieuwerkerk 0-0was 31 januari Soccer Boys de tegenstander. Met aardig wat publiek langs de lijn werd er om 14.00 uur afgetrapt. De eerste helft kende een op en neer gol vend spelbeeld. Soccer Boys, fysiek sterk, nam toch een wat verdedigende houding aan. Zo nu en dan wistWSE dit kor don te doorbreken en werden er wat kansjes gecreëerd. Ver dedigend was WSE echter soms wat slaperig. Soccer Boys-spits Jansen loerde daardoor op een kans om hiervan gebruik te maken. Voor rust kreeg hij er zowaar ook nog een en rondde meteen prima af. WSE moest hierdoor op zoek naar de gelijkmaker. Er werd hard gewerkt en tot aan het 16- meter gebied ging het goed, maar vanaf daar greep Soccer Boys in. Soms wat hard zelfs, maar alleen Van Ankum werd bestraft met geel. Voor rust redde Wolfgram vanaf de doel- het spel bijdroeg. Spelverdeel- ster Knap benutte regelmatig de Ie tempo aanval en daar naast sloten van Zaanen en Meijer goed aan op het buiten- blok. De Limburgse service werd vrijwel volledig geneutra liseerd door libero den Butter, die zich wederom met dappere verdedigingsacties in het ach terveld onderscheidde. Met goed gecontroleerd spel werd de 2e set met 15-6 binnenge haald en restte alleen de vraag of de Zevenhuizensen de con centratie konden vasthouden. Dit lukte zondermeer, want met de service van Meijer en Knap werd direct een 5-0 voorsprong opgebouwd. Visser bracht met een dubbele wissel aanvalster Kok en spelverdeel- ster Bijl in, die op knappe wijze enkele minder nauwkeurige passes wist om te zetten naar goede aanvalsposities. Verbrug- ge met wonderschone tacti sche geplaatste ballen en Lucas- sen met mokerhard geslagen smashes maakten de tegenstan der moedeloos. Hun proteste ren bij de scheidsrechter werd bestraft met een gele kaart, wat tegenwoordig ook direct een tegenpunt oplevert. Enkele attente reacties van het mid- denblok op te diep geplaatste passes van HHC deden de rest, waarna ook de 3e set met 15-8 werd gewonnen. Data General handhaaft zich met deze 3-0 overwinning in de top van de Ie divisie en loert op een fout van koploper Set Up’65. Komende zaterdag wacht de lastige uitwedstrijd tegen VCL in het verre Land graaf. werd de prijsuitreiking afge werkt en mochten alle deelne mers een prijs in ontvangst nemen. De organisatie kan terugkijken op een bijzonder geslaagd evenement waarbij er ook bij de deelnemers een grote mate van tevredenheid was over de opzet en gang van zaken tijden het toernooi. Onder dankzegging aan de vrij willigers van Het Zuidhonk werd het toernooi om 08.00 uur afgesloten en gingen de lijn en kon WSE gaan rusten met een 0-1 stand. Na de thee speelde WSE wat verzorgder. De combinaties lie pen beter en er werd, vooral in de beginfase, veel op de helft van Soccer Boys gespeeld. Horsman was met een goede kopkans dicht bij de gelijkmaker. Ook al stond Soccer Boys onder druk en bres in de verde diging werd niet geslagen. Na een goede ingreep van keeper Boekhorst trok WSE weer ten strijde. Halverwege het tweede bedrijf kreeg Schenk, in het veld gekomen voor Koek een grote kans op de l-l. Maar ook hem lukte het niet doelman Meyer te passeren. En zoals het meestal gaat volgens een ongeschreven voetbalwet, ging het nu ook, wie verzuimt de doelpunten te maken, krijg zelf de deksel op de neus. De treffer viel, maar in het WSE-doel. In ’t Veen besliste hiermee de wedstrijd en liet de Oranjelustbewoners met een kater achter, en puntloos. ZEVENHUIZEN - Met drie wegens griep en knieletsel niet- inzetbare speelsters op de bank ving de damesselectie van Data General de op papier niet eenvoudige wedstrijd aan tegen HHC uit het Limburgse Horn. De tegenstander staat immers op een voor een debutant mooie vijfde plaats en coach Visser zag zich door de bles sures genoodzaakt een ander spelconcept toe te passen. Vooral de afwezigheid van Lafe- ber vormt aanvallend en in de service een flink gemis. Met Verbrugge en van der Maat in de basis werd echter veel spe linzicht en agressie toegevoegd. Voor goed gevulde tribunes ging Data General toch moei zaam van start en keek het door matig serveren en aarze lende aanval al snel tegen een I -5 achterstand op. Visser riep zijn speelsters voor een time-out naar de kant en wees ze op de zwakke plekken van de Limburgers. Dit hielp, want de service werd scherper (van Zaanen) en door sterke blokkering en Lucassen en Meijer werd de achterstand ingelopen. De Limburgse coach probeerde bij 10-8, met een time-out het tij te keren, maar ook aanvallend was de ploeg uit Zevenhuizen niet meer te stop pen.Vooral van der Maat op de buitenkant en Lucassen door het midden vanachter de 3- meter lijn scoorden regelmatig. Met 15-8 werd de Ie set win nend afgesloten en deze lijn werd in de 2e set doorgetrok ken. Opvallend was de wijze waarop het midden zowel blokkerend als aanvallend aan nemen van z’n achtervolgers Janse (CIOB Groothoofd), v/d Laar (Alphen), Van Veen (Capel- le), Markus (Capelle) en Jesse van Elteren (Moerkapelle). Na de 2e pauze werd om 03.45 uur gestart met het laatste, en zwaarste gedeel te van de Schaak- nacht. Tijdens deze periode valt het op dat veel schakers er moeite mee heb ben om de con centratie vast te houden. Zo ook bij Chris Jansen die zijn opge bouwde voor sprong zag ver dwijnen door 2 verliespartijen tegen respectie- werd eerste, velijk Oscar van Veen en Jese van Elteren. In de 22e en laatste ronde echter verloor medekanshebber Jan Jaap Janse en dat betekende dat de schaker uit Arnhem voor de 3e maal de titel in de wacht wist te slepen. De 3e plaats is voor Clement van der Laar uit Alphen a/d Rijn en verder: 4. Oscar van Veen Capelle), 5. Aernout Markus (Capelle), 6.Maarten Stolte (Den Haag), 7. Jesse van Elteren Moerkapelle), 8. Richard Ammerlaan (Capelle) 9. Stefan Ammerlaan (Capelle) en 10. Barthold Jansen, die daarmee tevens de best geklasseerde WSV’er werd. Van de drie vrouwelijke deelne mers werd de hoogste positie ingenomen door Lilly Suomalai- nen. Zij eindigde als 29e. Hek- kesluiter werd Rein Kreuk, die er als thuisschaker toch nog in slaagde om van de 22 partijen er 5 te winnen. Tijdens het gezamenlijk ontbijt WADDINXVEEN - De 7e schaaknachttitel is een prooi geworden voor Chris Jansen van schaakvereniging GOVA uit Arnhem. Hij wist de kampioen van 1999 Jan Jaap Janse van schaakvereniging CIOB Groot hoofd uit Dordrecht achter zich te houden. In wijkgebouw Het Zuidhonk waren 54 schakers aanwezig op vrijdag 28 januari om te strij den om de eerste schaaknacht titel van dit millennium. Het toernooi werd overschaduwd door het bericht van overlijden van een gewaardeerd lid van WSV, dhr. J.J. van der Haven. Na de minuut stilte die er in acht werd genomen, opende WSV- voorzitterTon Kuiper het toer nooi. In zijn openingswoord haalde hij aan dat met genoe gen geconstateerd kan worden dat het schaken in Waddinx- veen goed in de lift zit, getuige de opkomst tijdens de schaak nacht en gezien de positieve leden ontwikkeling bij WSV. Om 20.30 uur werd aangevan gen met de Ie speelronde. Na 7 speelronden werd er gepau zeerd en konden alle deelne mers zich tegoed doen aan het buffet wat door de vrijwilligers van Het Zuidhonk was opge teld. Op de ranglijst was op dat moment al te zien dat de pinch mogelijke kanshebbers zich al in de top van het klassement hadden genesteld. In de speel periode van 24.00 uur tot 03.15 uur waarin opnieuw 7 ronden werden gespeeld, wist Chris Jansen redelijk afstand te F kwam Katinka sterk terug en won met 8-11. Ook in de derde set werd er om elk punt gestreden. Marloes bleek uit eindelijk het sterkste en won met I 1-8. In de dames B was de finale een stuk minder spannend. Sabine vd Poel won met 11 -1 en I I -1 van Cynthia Maan. Chynthia had door de finale te halen toch een knappe prestatie gele verd aangezien ze nog niet zo lang aan badminton doet. Bij de mini’s speelden jongens en meisjes door elkaar. In de finale kwamen Rick van Tol en Femke Mathot tegenover elkaar te staan. In een zeer spannende finale won Rick met 16-10 van Femke. Derde werd Annemieke Huising. In de mix A speelde de koppels Raymond Smits/Claudia van Tol en Robert Doone/Katinka van Soest tegen elkaar. Robert en Katinka wonnen met 15-11 en 15-7. In de mix B finale speelde Louis Jansen/Christel vdWal en Vincent Mathot en Lianne Maan. Louis en Christel bleken hier de sterkste, ze wonnen met 15-3 en 15-8. Op 30 januari speelden de seni oren om het dubbel kampioen schap. In de heren A finale ston den, zoals verwacht, de koppels Tjeerd Hillerts/Joeri Kraaijes- tein en Dennis Steenland/Rémon van Geme ten. Tjeerd en Joeri wonnen in een zeer spannende finale in WADDINXVEEN - Zaterdag 29 januari is bij badmintonver eniging Invictus het Jeugd-club- kampioenschap enkel en mix gehouden. 52 Deelnemers stre den in verschillende klassen om het kampioenschap wat leidde tot vele hele mooie strijdtafe- relen. In de heren enkel A kreeg men de verwachtte finale tussen Robert Doone en Raymond Smits. In de eerste set ging het zeer gelijk op tot 10-10, maar toen kreeg Raymond last van z’n arm en kon niet veel meer te weeg brengen. Hij verloor deze set met 15-11 en de tweede set met 15-0, waardoor Robert het kampioenschap opstreek. Erik Kraanendonk werd knap derde. Bij de heren B werd een zeer mooie en spannende finale geleverd door Louis Jansen en Rick Luyendijk. Rick kwam snel voor, maar Louis kon van een grote achterstand terug knok ken tot 14-14 en won de eer ste set zelfs met 17-14. In de tweede set had Louis veel meer de overhand en won met 15-8. Achteraf bleek dat Rick letterlijk blaren op zijn handen had gespeeld. In de dames A kon het publiek ook genieten van een zeer spannende finale. Marloes Oskam en Katinka van Soest troffen elkaar daar. Marloes won de eerste set vrij eenvou dig, maar in de tweede set Een pleister op de wonde voor Groeneweg is dat Bergambacht en RVC’33, die onder de Zevenhuizenaars op de ranglijst staan, eveneens verloren. Woerden was in de beginfase van de wedstrijd de betere ploeg, maar de beste kans in de eerste helft was na 35 minuten voor Groeneweg. Na een pass van Jarno van Dorp verscheen Reinier Gorissen alleen voor doelman Baelde. Menigeen langs de lijn hield er al rekening mee dat Gorissen zou scoren, maar de bal verdween naast hetWoerdense doel. Nadat Woerden na de pauze een voorsprong had genomen kreeg de thuisclub twee moge lijkheden om langszij te komen. Eerst pareerde doelman Baelde een hard genomen vrije trap van Reinier Gorissen, daarna schoot Klie van Dam na een voorzet van Jarno van Dorp naast. Later kopte Gorissen tegen de paal. Bij Groeneweg werden Jarno van Dorp en Rogier Wijnveldt vervangen door Jeroen Hoogendijk en Maurice van Vliet. Doordat verdediger Marco Terpstra de bal van de doellijn haalde bleef Groene weg uitzicht behouden op een gelijkspel. Daarna ging een kop-

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 31