Langs de Gouweloop in problemen Sfeershoppen bij Zon Schaduw Voetbalbond mikt op jonge scheidsrechters Mc. Eerste Waddinxveense bridgemarathon succesvol Verkeersmaatregelen Zuidkade en Nesse r Bijeenkomst van Oud Militairen Indië Kinder carnaval in het "Zuidhonk" Van der Linden behoort tot dealertop Concordia bij Radio West Onderlinge wedstrijden TOOS .WÊa Getraind W WOENSDAG 9 FEBRUARI 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 17 Zee’ Peinzende gezichten tijdens de twaalf uur durende bridgemarathon in het Anne Frank Centrum. (Foto. Sjook Noteboom.) den door een begeleiding in de twee, drie wedstrijden als zij van de cursus afkomen. Ook is het een goede zaak dat jonge beginnende scheidsrech ters lid worden van de Goudse nemen dan kennis van de erva ring van oudere geroutineerde steld en beoordeeld, red.). Ik kan me echter voorstellen dat de clubs hun verenigings- bewust een limiet gesteld aan het maxi maal aantal deelnemers om niet te ver zanden in een te groot en daardoor onpersoonlijk toernooi. De bridgemarathon werd gespeeld in de eigen speellocatie van de bridgeclub, het Anne Frank Centrum. Na de eerste (voor)ronde van 24 spellen werd een splitsing gemaakt voor de verdere dag. De paren, die zich bij de eerste 28 plaat sten gingen door naar de z.g. sterklasse. De overigen gingen met elkaar de strijd aan in de rest- of B-klasse. De 2e en 3e zitting werden topintegraal gespeeld: alle deelnemers kregen in zes ronden van elk vier spellen dezelfde spellen te spelen. Er deed zich gedurende de dag een zeer bijzonder voorval voor. Alle spellen waren z.g. door de computer geselec teerde spellen. In de derde zitting bleek echter dat één spel geheel identiek was aan een spel dat eerder op de dag was gespeeld. Met andere woorden: de com puter had tweemaal hetzelfde spel gese lecteerd. Niemand, zelfs niet een inder haast door de aanwezige arbiter geraad pleegde bondsarbiter die normaliter op internationaal niveau als arbiter optreedt, had dit ooit meegemaakt. De kans op het winnen van de hoofdprijs in REGIO - Op dinsdag 15 februari houdt de Vereniging van Oud Militairen Indiëgan- gers (VOMI) haar jaarlijkse ontmoetingsmiddag in deze regio. Deze middag wordt gehouden in gebouw "De Bron" te Alphen aan den Rijn, Troubadourweg 2. Aanvang 14.00 uur, zaal open 13.30 uur. De belangrijkste doelstel ling van deze vereniging is: het behartigen van de ideële, materieële en immaterieële belangen van de oud militai ren die in Indonesië gediend hebben. Ook niet leden zijn hartelijk welkom. Deze mid dag hoopt de heer Bijsmans namens de Oorlogsgraven stichting een lezing te verzor gen, aangevuld met videoma teriaal. Deze stichting ver zorgt o.a. de erebegraafplaat sen van in Indonesië gesneu velde soldaten. Het belooft opnieuw een middag te wor den die zeer de moeite van een bezoek waard zal zijn. In de pauze zal er een verloting gehouden worden, ter bestrij ding van de gemaakte kosten. Prijsjes hiervoor ter aanvul ling zijn zeer welkom. Bij aan komst staat de koffie klaar. Meer informatie: 0172-474 483,0182-630 264 of 0172- '213 524. de staatsloterij lijkt in vergelijking hier mee kinderlijk eenvoudig. Het voorval bracht de mensen echter niet van hun stuk. Momenten van grote concentratie werden afgewisseld door gelach, gepraat en het analyseren van de gespeelde spellen. Gelet op het grote niveauverschil van de deelnemers waren er de meest vreemdsoortige uitslagen, zeker in de ogen van een aantal meespe lende "toernooitijgers". Het mocht de pret niet drukken, de sfeer was goed en de inzet was groot.Tijdens de pauzes tussen de zittingen was er gezorgd voor een prima lunch en in de namiddag voor een heerlijke Hollandse stamppot boe renkool of hutspot. Dankzij de gedegen voorbereiding van dit toernooi door de Activiteitencommissie kon de voorzitter van de bridgeclub aan het eind van de dag met gepaste trots de diverse compli menten in ontvangst nemen voor het welslagen van het evenement. Om half elf 's avonds werden de prijzen uitgereikt door de heer Kerkvliet, directeur van de Waddinxveense ING-bank. Beste van de marathon werden in de A-/Sterklasse de heren Van Deelen-Moree (65,06 In de B- of restklasse won het echtpaar Oole (62,04%). WADDINXVEEN - VERMIST: Deze week geen opgave. Een dier gevonden of een dier kwijt, bel Stichting Amivedi, tel.0182-630481. Geen WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN ontvangen? Bel 0182 - 63 03 32 WADDINXVEEN - Zoals elk jaar organiseert stichting wijk- werk de Zuidplas in samen werking met carnavalvereni ging de Gouweslobbers een weergaloos kindercarnaval in het Zuidhonk. Dit zal gebeu ren op 12 februari om 15.00 uur en is om 16.30 uur afge lopen. Ook zoals elk jaar is er weer een prijs voor het leukst verklede meisje en jon gen. De kosten zijn 2,50 per persoon, dit is inclusief I con- sumptiebon en een lootje voor de loterij waar bezoe kers één van de tien prijzen kunnen winnen.Voor de muzi kale omlijsting zal discotheek "Happy Sound" verantwoor delijk zijn, dit is de huisdisco- theek van de "Gouweslob bers". Dus wie een middag wil hossen en dansen met een echte prins, moet zaterdag 12 februari in het "Zuidhonk" zijn. Natuurlijk willen ouders helpen een leuke outfit te maken, zoals een prinses, een bakker, een boer of boerin de melkboer of een clown. Tot ziens op het kindercarnaval in het "Zuidhonk" aan de Zuid- plaslaan 552 in Waddinxveen, tel.0182-611 324.Vragen? Bel naar Cees Meiderwijk, tel.0182-612 237. WADDINXVEEN - Hyundai- dealer Autobedrijf van der Linden uit Waddinxveen heeft de jaarlijkse Excellent-trofee ontvangen. Deze prijs wordt door importeur Greenib Car uitgereikt aan de tien beste dealers van Nederland. De heer Van der Linden van het autobedrijf is uitermate tevre den met het behaalde resul taat "Het bewijst dat wij een dealerbedrijf zijn dat hoge kwaliteit levert". Om in aan merking te komen voor de Excellent-trofee worden de Hyundai-dealers beoordeeld op punten als verkoopaantal- len, presentatie van de pro ducten en de relatie met de klanten. De jury kijkt vooral heel kritisch naar het contact met de klant "Het is goed om te weten dat er aan ons pro duct niets mankeert De klant baseert zijn keuze voor een bedrijf grotendeels op service en benadering. Daarom wer ken we het hele jaar door keihard aan dat persoonlijke contact". AutobedrijfVan der Linden ziet het als een uitda ging om de prestaties het komende jaar te verbeteren. "Wij doen er natuurlijk alles aan om deze mooie prijs nog een keer in de wacht te sle pen!", verzekert de heer Van der Linden. "Daarom werken wij constant aan verbetering van kwaliteit en klanttevre denheid". WADDINXVEEN - Zaterdag 5 februari is de eerste ING-bridgemarathon gehou den. De toernooidag begon ’s morgens om tien uur en eindigde ’s avonds om half elf. Na een periode van twaalf jaar de Nacht van Waddinxveen georgani seerd te hebben, besloot het bestuur van de bridgevereniging vorig jaar dat "de Nacht" vervangen zou worden door een toernooi overdag. De animo voor het spelen van drie ron des van elk 24 spellen van 's avonds 8 uur tot de volgende morgen 8 uur liep sterk terug. Aan de laatste Nacht van februari 1999 jaar deden nog maar 25 paren mee. Dat het bestuur een juiste keuze heeft gemaakt door het tijdstip te vervangen, blijkt uit het grote aantal deelnemers. In totaal 76 paren deden mee aan deze door de ING-bank gesponsorde bridgemarathon. Iets meer dan de helft van de deelnemers waren lid van de Bridgeclub Waddinxveen. Uit de aanmeldingen bleek dat veel deelnemers van buiten de vereniging ook al meege daan hadden aan de 2e Waddinxveense Kroegentocht in september 1999. Mede door het succes van die kroegentocht was al ruim voor het einde van de inschrijftermijn de inschrijving vol. Er was voorbeeld is Bas Lubbers uit Reeuwijk”. De COVS doet er alles aan om zijn leden te binden. Dat ver klaart ook dat er zoveel oud- scheidsrechters lid zijn van de vereniging. Van Rooijen: „Vorig we een onder scheiding ingesteld, de Pluim van Verdienste, voor leden die WADDINXVEEN - Woensdag 16 februari zal Radio West een opname maken van een con cert wat de harmonie van Con cordia die avond in de Ont- moetingskerk zal geven. Radio West zendt het concert uit in het programma Muzikaal Zuid- Holland op zaterdag 19 febru ari tussen 18.00 - 19.00 uur. (Radio West is te vinden op 88.4 FM). De onderlinge meerkampen, de Gouwebosloop, de Snertrace etc., bij allen spelen de vrijwilli gers een grote rol. Van Wens- veen: „Vroeger was het allemaal geen probleem. Ouderen von den het leuk om bij de club betrokken te blijven maar uit eindelijk moeten de jongeren het wel over gaan nemen. Het is ook ons beleid: een functie mag maximaal acht jaar worden bekleed. Doorstroming moet. Maar er zit een gat tussen de tieners en dertigers." Van Wensveen geeft als andere belangrijke reden op dat men sen het te druk hebben. Graag refereert ze aan de SIRE-cam- pagne ’De maatschappij, dat ben je zelf. „We zijn een vrij kleine vereniging met 300 leden waar van de helft jeugd. Als mensen bij zo’n vereniging lid worden dan moeten ze ervan uit gaan dat ook op hen een beroep wordt gedaan." Toch denkt de secretaris dat het allemaal wel weer goed komt. „We hebben wel vaker problemen gehad en die zijn allemaal opgelost. Als de scheidsrechters naar de cursus te krijgen. Van Rooijen: „Je hoort dan vaak dat de clubs grote kaderproblemen hebben. Ook zouden we graag wat meer (gekwalificeerde) rappor teurs zien. Er zijn scheidsrech ters die klagen dat zij zo weinig of helemaal niet worden gerap porteerd. Oud-scheidsrechters zouden goed kunnen rapporte ren. Een mooi voorbeeld is Dick Lagerweij. Nadat hij als scheidsrechter was gestopt is strijden bij de jeugd zijn gaan fluiten. Ook in het district West IV zijn enkele cursussen getraind onder leiding van Cle mens Govers (Bodegraven), Dick Lagerweij (Gouda) en Patrick Vetwei (Vlist). Er is sprake van weinig verloop, wel van vergrijzing. Van Rooijen: „We proberen verjonging in het bestuur aan te brengen, in de commissies dat al aardig gelukt. Volgend jaar bestaat de vereniging 65 jaar. Dat is geen kroonjaar, maar omdat we veel oudere scheidsrechters tellen willen we toch een jubileum- feestavond houden. Die is op bijpassende zonwering”, vertelt commercieel directeur Jos Hennequin. „Vrijwel iedere interieurstijl hebben wij in de veertien huisjes verwerkt, zodat de klant ook zelf kan bepalen wat het beste bij zijn of haar interieur past.” Alle huisjes zijn voorzien van een schuifpui of openslaande deuren en ook het terras is gezellig met tuinmeu belen ingericht. „Het terras is zo uitnodigend, dat de klanten zelf op hun gemak kunnen uit proberen hoe het is om op het terras onder een bepaalde zon wering te zitten. De een kiest bewust voor een zonnescherm, een ander kiest voor de roman tische charme van een markies. Door onze ruime winkel kun- WADDINXVEEN - Het college van B&W stelt 85.000 gulden beschikbaar voor verkeersmaat regelen op de korte termijn aan de Nesse en de Zuidkade. De aanpassingen zijn een uitvloeisel van hetVerkeers Circulatie Plan en dienen ondermeer om het sluipverkeer tegen te gaan. Het verkeer rijdt volgens de omwo nenden bovendien te hard door de straten, hetgeen vooral tij dens de zomer, wanneer de ter rassen geopend zijn, voor gevaarlijke situaties kan zorgen. Het geld moet worden gebruikt voor het instellen van éénrich tingsverkeer in zuidelijke rich ting voor het gedeelte van de Zuidkade tussen de hefbrug en de Jan Dorrekenskade-oost. De Zuidkade krijgt een trottoir ter warm worden gemaakt voor het echte scheidsrechterswerk. Van Wim van den Berg heb ik begrepen dat ook geworven wordt onder jongeren in het voortgezet onderwijs. In plaats van zakken vullen bij Albert Heijn kunnen zij op zaterdag middag ook jeugdwedstrijden Wekelijks wordt er op dinsdag avond in het Groenhovenpark wedstrijd Wimbledon-Arsenal wordt bezocht. Het is een privé-activiteit van scheids rechter Ferdy Kolster, dat ech ter door de KNVB niet zo op prijs wordt gesteld omdat de voetbalbond in dat weekeinde een aantal arbiters mist. Door Bert Hertog GOUDA/REGIO - De KNVB kan wekelijks voor het leiden van de voetbalwedstrijden beschikken over 8652 scheids rechters. Een aantal dat in het afgelopen jaar voor het eerst sinds tien jaar niet afnam, maar iets toenam. Ook in het district West IV waartoe de voormalige afdeling Gouda sinds 1996 behoort is sprake van een toename van (jonge) scheidsrechters. „Het dering van maandag 21 februari afgelopen jaar is er door het terugtreedt, vormen de hele land een cursus geweest voor jongeren tussen de 16 en 18 jaar voor junior-scheids- rechter. Het zijn jongens die, na Belangstellenden die genoemd concert live willen bijwonen zijn van harte welkom om op woensdagavond naar de Ont- moetingskerk te komen aan de Groensvoorde te Waddinx veen. Aanvang concert: 20.00 uur tot +/- 21.30 uur. De zaal is open vanaf 19.30 uur. Iedereen wordt verzocht om op tijd aanwezig te zijn. GOUDA - Het is wellicht nog wat vroeg om over na te den ken, maar toch zal het voorjaar niet lang meer op zich laten wachten. Hoog tijd dus om alvast de voorbereidingen voor huis en tuin te treffen. De bui tenboel moet weer netjes in de verf en ook het zonnescherm is aan een drastische opknapbeurt toe. Sinds afgelopen week is Gouda een zonweringparadijs rijker. Toen werd namelijk de grootste speciaalzaak in zonwe ring Zon Schaduw geopend. Aan de Kampenringweg 38 treft de consument 1500 m2 zonwe ring aan, zowel voor binnen als voor buiten, jaloezieën, rol- en vouwgordijnen. Zon Schaduw is niet zomaar een megastore WADDINXVEEN - Aanstaande vrijdag I I en zaterdag 12 febru ari worden de onderlinge wed strijden gehouden van de Wad dinxveense Jazzdans- en turn vereniging TOOS. De wedstrij den op vrijdag zijn in het gym lokaal aan de J.Postlaan, de wedstrijden op zaterdag zijn in het eigen "home" van TOOS aan de Staringlaan. De onge veer 150 recreatiegymnastiek meisjes, dames, jongens en heren kunnen dan in hun wed strijden laten zien wat ze het afgelopen jaar hebben geleerd. Behalve de prijzen die er per categorie worden uitgereikt, zijn er ook nog twee bekers te verdienen, namelijk de Jeugdbe- ker voor de turnster/turner tot 13 jaar met het hoogste pun tentotaal en de Jacobeker voor de turnster/ turner van 13 jaar of ouder met het hoogste pun tentotaal. Deze prijzen zullen na de laatste wedstrijd worden uitgereikt. Bij deze wedstrijden is het natuurlijk hartstikke leuk voor de kinderen als er veel toeschouwers komen om ze aan te moedigen, dus komt allen, de toegang is vrij. De wedstrijden worden vol gens onderstaand schema gehouden: Jongens vrijdag I I februari van 16.00 - 18.00 uur in de J. Postlaan. Aspirant damesvrijdag I I februari van 18.45 - 21.00 uur in de J. Post laan. Dames Herenvrijdag 11 februari van 18.45 - 21.00 uur in de J. Postlaan. Meisjes I zater dag 12 februari van 12.15 - 14.00 uur in de Staringlaan. Meisjes II zaterdag 12 februari van 14.15 - 16.00 uur in de Sta ringlaan. Meisjes III zaterdag 12 februari van 16.15 - 18.00 uur in de Staringlaan. De afdeling Gouda van de COVS telt 220 leden van wie er 95 week in, week uit fluiten. met een uiterst breed assorti ment. Bij Zon Schaduw is het echt sfeershoppen.Wie de win kel betreedt, zal ogen tekort komen. Men zal zich midden in een gezellig straatje in een wil lekeurig pittoresk dorpje wanen. Aan weerszijden staan compleet ingerichte eensge- zinswoningen, compleet met een eerste verdieping en punt daken. Via een slingerend wan delpad loopt men door de huis jes heen, die ieder in een ande re stijl zijn ingericht. De raam- decoratie en buitenzonwering completeren het geheel. „Het is een uniek concept waarvoor wij hebben gekozen. Op deze manier maken we een bepaalde stijl van wonen visueel met een WADDINXVEEN - Het tekort aan vrijwilligers is zo nij pend dat de jaarlijkse Langs de Gouweloop mogelijk geen 34e editie zal kennen. Dat staat in de Antiloper, het club blad van SC Antilope. De run is een jaarlijks evenement van de atletiekvereniging die dit jaar op 3 maart voor de 33e keer zal worden georganiseerd. De wedstrijdcommis- sie die enkele jaren geleden nog zes personen telde, bestaat straks nog maar uit twee leden. Dat is te weinig om een dergelijk evenement, waaraan ongeveer 350 lopers aan meedoen, te organiseren. fluiten en wat bijverdienen”. Uiteraard moet worden afge wacht hoeveel jonge scheids rechters straks de volgende stap zetten en toetreden tot het „echte” arbiterskorps van de KNVB. De vooruitzichten daarop zijn na de ervaringen met de zgn. B-scheidsrechters niet zo geweldig. Secretaris Henny Antonisse: „Door de jaren heen zijn honderden zgn. B-scheidsrechters opgeleid. Dat zijn scheidsrechters die alleen wedstrijden bij hun club volgen. Er zijn er maar heel hoogte van de nummers 8 en 22 en er komt een parkeerverbod voor beide zijden van de Zuid kade tussen de nummers 12 en 22 en de westzijde van de Nesse. Verder zal de gemeente verkeersremmende maatrege len aanbrengen. Ter hoogte van de Basismarkt komt een weg versmalling. Bij de Nesse 16 komt er naast een versmalling ook een punaise, een lage bol vormige drempel. Zo’n zelfde drempel wordt aangelegd ter hoogte van de Zuidkade 6 en 10. De gemeente versmalt de rijbaan bij Zuidkade 3 en legt er tevens drie parkeerplaatsen aan. De weg tussen Nesse 40 en Zuidkade 22 wordt een 30 kilo meterzone terwijl het tunneltje een bromfietspad wordt. Het voltallige team van Zon Schaduw gaat ervoor en brengt de lente dichterbij. (Foto: Marianka Peters) vormen scheidsrechters die van de A- cursus afkomen een druppel op een gloeiende plaat. „In Rotter dam was dit jaar een cursus van het volgen van de cursus, wed- vijftien personen van wie er negen zijn geïnstalleerd”. Wel hoopt de KNVB dit kleine aan- enkele cursussen tal van mogelijk beter gemoti- hij gaan rapporteren. Een ander geweest”, vertelt Jan van Rooij- veerden langer aan zich te bin- en, voorzitter van de Goudse scheidsrechtersvereniging, ook wel afdeling Gouda van de COVS geheten. „Docenten waren onder meer André van Egdom en Wim van den Berg uit Bodegraven. In principe gaan scheidsrechtersvereniging. Zij jaar hebben de geslaagde jongeren wedstrij den bij hun vereniging fluiten. Maar de bedoeling is dat zij arbiters.Van Rooijen: „Als je lid zich gedurende veel jaren posi- bent van onze vereniging blijf je tief ten opzichte van het langer fluiten”. scheidsrechteren hebben opge steld. Op de nieuwjaars-recep- tie is deze prijs voor het eerst uitgereikt aan Hans van Dooye- waard uit Moordrecht.” Een groep scheidsrechters gaat begin april weer een weekeinde naar Londen waar de voetbal- nen wij ook vrijwel onze gehele collectie etaleren, zonder dat de klant hun keus uit een cata logus moet bepalen”, stelt Hen nequin. De megastore in Gouda is de eerste vestiging van Zon Schaduw, maar op termijn wil len de eigenaren jos Hennequin en Ico Meijer 35-40 megastores in binnen- en buitenzonwering verspreid over heel Nederland opzetten. „Wonen wordt steeds belangrijken Dat zie je op TV en ook de woonmagazi- nes staan er vol van. Raamdeco- ratie en buitenzonwering maken tegenwoordig een wezenlijk onderdeel uit van het gehele interieur”, meent Hen nequin. „Daarnaast wordt de montage van buitenzonwering steeds specialistischer. Het is nu eenmaal niet mogelijk zomaar in iedere steensoort gaten te boren. Dit moet uiterst vakkun dig gebeuren.” Zon Schaduw heeft een eigen onderhouds- en montageteam, die alles voor de klant regelen, vanaf het opme ten tot aan het afmonteren. Daarnaast profileert Zon Schaduw zich in de markt door een zeer herkenbare uitstraling middels naam en professionele formule. Daaraan gekoppeld de unieke presentatie, de concur rerende prijsopbouw, kwaliteit en korte levertijd maakt dat Zon Schaduw de megastore bij uitstek is voor binnen- en buitenzonwering en raamdeco- ratie. Om de klant kennis te laten nemen van de nieuwste winkel in binnen- en buitenzon wering, heeft Zon Schaduw de komende maand tal van inte ressante voorjaarsaanbiedingen. „Het is een probleem dat zich bij vrijwel alle verenigingen doet gelden. Mensen zijn niet meer zo bereid om zich als vrijwilliger aan te melden. En al helemaal niet als het gaat om doorlopen de functies als voorzitter, com missielid etc.", zegt Monique van Wensveen, secretaris van SC Antilope. Desgevraagd schetst ze een beeld van de leuke histo rie van het evenement. „Het record voor de mannen staat op naam van Bert van Vlaande ren, 29 min. 05 sec. en voor de vrouwen op naam van de Russi sche Nadia Presath, 31 min. 54 sec." Hoewel de deelnemers doorgaans uit de regio komen, doet er een enkele keer een topatleet mee. „Sporters uit Oost Europa trainen hier voor bijvoorbeeld de Olympische Spelen en doen dan aan wed strijden als deze mee. Ze zien het als trainingsloopje en hoe wel het prijzengeld niet zo veel is, betekent het voor hen toch een leuk bedrag", aldus Van Wensveen. Maar bekendheden of niet, het gebrek aan vrijwilli gers brengt de Langs de Gou- nood het hoogst is, is de redding weloop wel in gevaar. En met die nabij. Mensen zien niet graag dat loop nog meer evenementen, hun evenement wordt afgelast." weinig doorgestroomd naar de 25 maart in Amicitia in Reeuw- categorie A-scheidsrechters ijk”. De Goudse COVS houdt (de scheidsrechters die door jaarlijks een rondje langs de de voetbalbond worden aange- verenigingen uit de Goudse streek. Daarin wordt gespro ken over knelpunten. Ook wor- clubs hun verenigings- den de clubs aangesproken op scheidsrechters niet graag zien hun medewerking om aspirant- vertrekken. Maar daardoor blijft de aanwas voor A-scheids- rechter minimaal”. Volgens bestuurslid Leo van der Want, die in de jaarverga- iST ■WT'.' ii

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 17