Gemeente gaat breng-station voor afvalstoffen realiseren Wederom teleurstellend verlies heren Keukens en kunst naast de A-12 Eerste paal kantoorvilla’s geslagen ED REUSKEN IM AL Koffie-ochtend Hervormd Disco in de Carpoolrubriek Avanti fiets- 0172 21 37 15 Tijdelijke afsluiting Dorpstraat/ Veenkade Paddestoel Centrum tochten Kandidaten gezocht voor milieu-estafettestok 1999 pnze programmering blijft óók gewoon publiek! Waddinxveen Recycling Zoetermeer jeugdsponsor Rowah 1 |H SpT ill’*' Uw specialist op het gebied van woninginrichting 4,0% 4,9% 5,9% Onze adviseurs nemen uw situatie zorgvuldig door. Wilt u écht een grondig en per soonlijk advies, bel dan snel variabel: 10 jaar: 20 jaar: VAN DER LOO HYPOTHEKEN CDA wil aan hangwagens beschikbaar stellen FA WOENSDAG 16 FEBRUARI 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 21 (Foto: Sjaak Noteboom.) De drie ondernemers van Kook en Kunst. ADVIES BEMIDDELING Openingstijden: Dinsdag t/m vrijdag 10.00-17.30 uur Vrijdagavond Zaterdag 19.00-21.00 uur 10.00-17.00 uur zomaar een keukenshowroom maar Kook Kunst heeft een meerwaarde. Mensen voelen zich hier echt op hun gemak", zegt Anita. Meisjes C van Rowah dragen vanaf nu shirts met spon- soropdruk. van Sharon Brouwer en Chan tal de Munnink bekwaam wer den gestopt door de HVOS- keepster. de derde periode was het stui vertje wisselen. Door doelpun ten van Jeroen van Tol en Mark Mommers gingen de heren met een 5-6 voorsprong de laatste en beslissende periode in. die aan het langste eind trok en met 9-8 de wedstrijd wist te winnen. Een zeer teleurstellend verlies voor de Gouwestaete- heren, die hiermee de goede lijn van de laatste weken defini tief lijken te hebben doorbro ken. Zij moeten aanstaande zaterdag tegen WVZ uit Zoe- termeer zeker uit een ander vaatje tappen, willen zij twee punten behalen. Heren 2 speel de niet. Galerij 2 2771 XJ Boskoop Tel. (0172)21 22 71 140 m2 per kantoorvilla. Aan het ont werp is met name aandacht geschonken aan de verschijningsvorm zodat er een markant gebouw in het Gouwedorp bij komt. De villa’s worden in het talud van de Gouwe ingegraven waarbij de mate rialen refereren aan een kademuur. De gevels aan de rivierzijde krijgen een open uitstraling met veel glas terwijl de gevels aan de Noordkade een meer gesloten karakter krijgen door het met selwerk. WADDINXVEEN - Alle jongens en meisjes in de leeftijdsgroep 9 tot en met 14 jaar opgelet! Vrijdag 18 februari is er weer zoals elke derde vrijdag in de maand, een gezellige disco- avond in de Paddestoel waar natuurlijk DJ Ed van de Drive-ln-DiscotheekThe Flying Dutchman al die leuke hits uit de top 40 draait. Om 19.15 uur gaat de deur open en kan er worden gedanst en geluis terd tot 21.30 uur. De entreeprijs is I gulden en 2 kwartjes. Iedereen die komt, krijgt een lot voor de gratis verloting die om 21.00 uur wordt gehouden. Hoofdprijs van deze week: een cd-single uit de top 40. Natuurlijk is er ook een troostprijs. Aan de bar is tegen een kleine vergoeding verschillende soorten snoepjes of frisdrank te koop. En voor wie het nog niet weet: roken, alcohol en wangedrag is niet toege staan. Adres: Lijsterbesstraat 18 in Waddinxveen. ZEVENHUIZEN - Donder dagochtend 17 februari is er weer een koffieochtend in het Hervormd Centrum aan de Dorpsstraat 156 in Zevenhuizen. Aanvang 9.30 uur tot 11.00 uur, vanaf 09.00 uur staat de koffie klaar. Reina vanYperen komt spreken, het thema is ’Maak je balans eens op’. Het doel is elkaar te bemoedigen en op te bou wen in het geloof. Dit is een initiatief van vrouwen uit verschillende kerken van Oud-Verlaat, Zevenhuizen en Moerkapel- le. Een volgende koffie-och tend is op 16 maart. WADDINXVEEN - Don derdag 2 maart vangt toer club Avanti aan met haar eerste fietstocht door het Groene Hart. Deze tocht zal ongeveer 30 a 35 kilo meter lang zijn en is afhan kelijk van het weer. De tocht gaat zeker door maar de lengte van de tocht kan nog aangepast worden. De snelheid is 17 a 18 kilome ter per uur.Vertrek: 10.00 uur vanaf het Praathuis aan de Bosweg 2 in Boskoop. Het Praathuis ligt in de Snij- delwijk vlak bij de overweg. Kosten: 1,00.Terug: onge veer 13.00 uur. Deze toch ten worden iedere donder dag georganiseerd en afhan kelijk van het weer zal de lengte toenemen tot 40 a 45 kilometer. WADDINXVEEN - In de week van maandag 21 t/m vrijdag 25 februari is de Dorpstraat afgesloten voor doorgaand autoverkeer in verband met werkzaamhe den aan het riool ter hoogte van Dorpstraat 60 en 66. De gemeente Waddinxveen start in de tweede week van februari met de aanleg van een hoofdriool en bouwwe- gen ten behoeve van de woningbouw achter de Dorpstraat en langs de Veenkade. Bij de aanleg van het hoofdriool hoort het maken van een rioolaanslui- ting op het bestaande riool in de Dorpstraat ter plaatse van de huisnummers 60 en 66 in de week van maandag 21 februari. In verband met deze werkzaamheden is de Dorpstraat in de week van 21 februari tijdelijk afgeslo ten voor doorgaand auto verkeer. Alle woningen en bedrijven blijven bereikbaar. Door middel van borden wordt er een verkeersom- leiding gemaakt en het één richtingsverkeer in de Dorp straat tijdelijk opgeheven. WONING PROJEKTSTOFFERING Kook en Kunst is te vinden aan de Bredeweg I 18 HI naast de A-12. In de tweede periode leek het erop dat de Gouwestaete orde op zaken ging stellen. Rody Vis ser, Jaco de Jong en Myk Mid dendorp brachten de Gouwe staete in de tweede periode op een 2-4 voorsprong. In tegen stelling tot vorige week, toen hard gewerkt werd voor elke meter was de wedstrijd tegen een SVH een zeer matte verto ning. Geen moment liet de ploeg zien waar zij toe in staat zijn gezien de stijgende lijn in de competitie. Het vergelijk kon worden getrokken met de slechte wedstrijden aan het begin van de competitie. De 2- 4 voorsprong verdween als sneeuw voor de zon en in dezelfde periode had SVH de stand weer gelijk getrokken. In WADDINXVEEN/BOSKOOP - Op papier zouden de heren van Z&PC geen problemen moeten hebben met het lager genoteerde SVH uit Rotterdam Hilgersberg. Thuis werden de Rotterdammers immers met gemak weggespeeld. De Gou- westaeteheren waren vooraf wel gewaarschuwd door trai- ner/coach Maarten Schouten voor de routine van SVH. Kat wijk liet zich vorige week ook verrassen door het trainerende spel van de Rotterdammers. De heren openden matig en tam, en keken door een aantal slordige fouten in de achter hoede al gauw tegen een 2-0 achterstand aan.Wouter Steller was de enige die in de eerste periode tot scoren kon komen. en Kunst levert alle A-merken en het nieuwste van het nieuw ste. Mijn pronkstuk is het SSV- werkblad. Een heel harde kunststof van drie millimeter die zo gelijmd wordt dat de naden vrijwel onzichtbaar zijn." Wie niet een hele keuken aan wil schaffen kan ook nog terecht voor pannen, messen of andere accessoires. En natuur lijk de kunst. In de toekomst willen de kersverse onderne mers hun deuren ook voor andere kunstenaars openen. De onlangs geopende zaak richt zich op de luxere keukens in de wat hogere prijsklasse. Keukenontwerper Willem Hol stein zegt zijn materialen van twintig leveranciers te betrek ken en zo enorm veel ideeën om te kunnen zetten in werke lijkheid. „Ik heb maar drie keu kens staan. Meer is niet nodig want één opstelling is goed voor tientallen mogelijkheden. Van klassiek tot trendy. Kook WADDINXVEEN - Het college van Burgemeester en Wethou ders roept iedereen in Wad dinxveen op zichzelf of een ander persoon of instelling aan te melden voor de milieu-esta- fettestok 1999. De milieu-esta- fettestok is een soort wisselbe- ker die jaarlijks wordt uitge reikt aan degene die een opmerkelijke milieuprestatie in Waddinxveen heeft geleverd. De gemeente wil met de esta- fettestok waardevolle initiatie ven op milieugebied in de gemeente stimuleren. De men sen die zich voor het milieu hebben ingezet worden voor het voetlicht gehaald. De kandi daat die de estafettestok heeft gekregen mag hem een jaar houden, waarna hij wordt doorgegeven aan degenen die het jaar daarna een bijzondere milieuprestatie levert. Zo ont staat een estafette van milieu prestaties. De achterliggende gedachte is nadrukkelijk niet die van een ‘prijs voor de beste’, maar die van waardering voor een opmerkelijke presta tie. Iedereen in Waddinxveen kan de komende weken zichzelf of een andere persoon of instel ling aanmelden voor de milieu- estafettestok 1999. Dat kan door voor 10 maart een briefje te sturen naar het college van Burgemeester en Wethouders, Postbus 400, 2740 AK Wad- WADDINXVEEN - Met een oud-Hol- landse heistelling sloeg wethouder Wientjens vorige week woensdag de eerste paal de grond in van drie kan toorvilla’s aan de Noordkade. Zij deed dat samen met de drie toekomstige eigenaren. Het nieuwe pand, een ontwerp van Vis ser en Wijtman Architecten, zal als eer ste de bezoekers vanuit Boskoop begroeten. Het gebouw bestaat uit drie kantoorvilla’s opgebouwd uit twee ver diepingen met een oppervlakte van ca. Angela de Heer en tweemaal Iris van Stel. Coach Hans de Heer was na afloop blij met de twee punten. Hij stak een pluim op de hoed van keepster Wendy Rijnsburger. Zij had de geblesseerde Joelle Hoogendijk prima vervangen. Een fanatiek spelende Lisette Boonstoppel en Paulien Baardolf troffen het houtwerk, terwijl de schoten dUUrZaam Door Huib Schouten ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE - Een uitgebreide rap portage over de afstoffeninzameling binnen de gemeente was onlangs de basis voor een uitgebreide discussie over dit onderwerp tussen de commissieleden van commissie 2. Het college had in de stukken aangegeven te willen starten met een brengstation naast de thans in gebruik zijnde manieren van afvalinzameling. HYPOTHEKEN j PENSIOENEN^ VERZEKERINGEN goed. Na 10 minuten hadden zij al een 0-4 voorsprong geno men door goals van Marjo de Schipper, Iris van Stel en twee maal Wendy van Velzen. Door enthousiaste aanmoedigingen van het thuispubliek kwam HVOS terug in de wedstrijd. De rust brak, na nog een treffer van Iris van Stel, aan met de score 3-5. Na de hervatting bleef de strijd volledig in even wicht zodat Rowah won met 7- 9. De goals in de tweede helft waren van Marjo de Schipper, WADDINXVEEN/ZEVENHUI- ZEN - De zussen Anita en Monica liepen al tien jaar met het idee om iets voor zichzelf te beginnen. Iets met kunst, bloemen, mooie dingen. Ze wisten het niet echt. Totdat de man van Anita, Willem Holstein een idee opperde. Holstein is keukenontwerper en het leek hem een goed idee een keu kenshowroom te beginnen waar klanten rustig met een kopje koffie konden rondkijken. De Zoetermeerse kunstenares Elly de Clou kreeg de mogelijk heid haar werk te exposeren en zo te verkopen. „Dat is wel apart. Het is niet Wel wilde men in de toekomst het ophalen van grof vuil gaan afbouwen en de extra uitge reikte grijze containers terug halen of er een extra jaarprijs van 275,- voor gaan bereke nen. Uitgerekend is dat de plaatselij ke inwoners voor de grootste hoeveelheid restafval in de regio zorgen en dat moet naar beneden. B&W wil dat mogelijk maken middels stimulering van de afvalscheiding bij de bron. Nu nog blijkt 30 van het oud papier de grijze bak in te gaan. „Dat kan op gemakkelijke wijze anders en dat zal moeten gebeuren”, aldus wethouder de Gooijer.’Eén grijze container is te kort voor mijn huis’ zal geen argument meer zijn voor een extra container. Het grof vuil Duidelijke vermoeidheidsver schijnselen aan de kant van SVH gaven aan dat de Gouwe- staeteheren de wedstrijd definitief naar zich toe moesten trekken, maar dat gebeurde niet. Gouwestaete bleef ’vech ten’ tegen zichzelf en bleef met name in de achterhoede fouten maken. Deze individuele fouten werden door SVH goed afge straft. In deze periode waren het Leon Groen en Wouter Steller die tot scoren kwamen, maar uiteindelijk was het SVH Programma aanstaande zater dag: Het talententeam Jongens A speelt thuis tegen LZ 1886 om 18.40 uur. Heren I treedt om 19.25 uur aan tegen WVZ uit Zoetermeer. Heren 2 sluit de avond af om 20.55 uur tegen WVZ 2. dinxveen, onder vermelding van "Kandidaat milieu-estafettestok 1999". Vermeld in de brief dui delijk de naam van de kandidaat en zijn of haar milieuprestaties. Ook telefonisch kunnen kandi daten worden aan gemeld bij de heer W. van Valen van de gemeente Waddinxveen, tel.624 838, eveneens voor 10 maart. De datum en de plaats van uitreiking van de estafette stok word bekend gemaakt zodra duidelijk is wie de win naar is geworden. De milieu-estafettestok kan worden uitgereikt voor allerlei milieuprestaties. De estafette stok 1992 had betrekking op de inzameling van oud papier door de vrijwilligers van Be Fair.Voor 1993 werd de estafet testok uitgereikt voor de ‘schoonmaakactie’ (verwijde ren van zwerfvuil op straat) van de heer de Mos. De estafette stok 1994 ging naar de Milieu- werkgroep van de (voormalige) Samenwerkingsschool voor de milieuactiviteiten die deze groep binnen de school onder neemt. In 1995 ging de estafet testok naar de Werkgroep Natuur-milieu-educatie, een groep vrijiwilligers die ieder jaar een groot aantal activitei ten verricht om de kinderen in Waddinxveen te betrekken bij natuur en milieu. In 1997, 1998 en 1999 is de milieu-estafette stok niet uitgereikt. dat opgehaald wordt na een telefoontje wordt voortaan aan de deur opgehaald en niet meer aan de weg. Reden is dat wanneer er ergens grof vuil klaar staat, andere buurtbe woners er ongewenst afval bij zetten en daar wil B W vanaf. Men haalt nu alleen nog maar dat op waar voor gebeld is. Goed nieuws is dat voor het grof vuil, dat naar het station wordt gebracht, geen kosten in rekening zullen worden gebracht. Het aanbieden van grof vuil zal plaats kunnen vin den op dinsdagavond, donder dagmiddag en zaterdagochtend. De hele operatie gaat de gemeente een voordeel van 80.000,- per jaar opleveren. Mevrouw v.d. Zwan van gemeentebelangen twijfelde er aan of er wel zo veel papier in de grijze bak kwam. De Jong van het CDA gaf aan het met alles eens te zijn zolang het maar een aanvulling op de bestaande situatie betrof. Hij wilde beslist geen afbouw van het ophalen van grof vuil. Ver der brak hij een lans voor het beschikbaarstellen van aan hangwagens die de bevolking mag gebruiken van de gemeen te voor het brengen van grof vuil. Wanneer immers aanhan gers door de burgers elders geleend moeten worden, komen zij ook vaak van buiten de gemeente. Het zal dan nog al eens gebeuren dat de aan hanger op weg naar ons dorp al geladen is en dat is niet in ons voordeel. Vente van de SGP steunde de verbetering van de scheiding van afval bij de bron. Hij pleite voor verbetering van de efficiëntie van het ophalen van vuil en vroeg aandacht voor een mogelijkheid plat glas in te leveren. Freeke van de RPF (Christen Unie) bekende zelf een afvaltoerist te zijn, waar het om de afvoer van blik ging. Hij wilde geregeld zien dat hij dit voortaan in de eigen gemeente kwijt kon. Als kenner wilde hij graag weten hoe de legitimatie bij het station gaat werken. Daar naast vroeg hij aandacht voor het chemisch afval en zei voor stander te zijn van gediffertieer- de tarieven. Mevrouw te Meij van de WD gaf aan voorstander te zijn van het principe ‘de vervuiler betaalt’. Ze vond dat de afvalin zameling minimaal budgetneu- traal moet werken. Daarnaast vroeg zij aandacht voor de indentificatie, compostverstek- king en de voorlichting naar de bevolking. Mebius van gemeen- tenbelangen was bezorgd dat bij geen goede bewaking het brengstation snel een regie functie zal hebben. Mevrouw Spekman van de PvdA had er de grootste problemen mee dat mensen die het grofvuil op moeten laten halen nu duurder uit zijn dan de brengers. Om te beginnen betaalt elk gezin zijn afvalstoffen-heffing en daar naast moeten de mensen die op laten halen nog eens 25,- per m betalen. Ze vondt dat die twee keer betaalden en vond dat helemaal niets. Daarnaast was ze bang dat de huidige rap portage nog maar het begin is van wat komen gaat ze ver wacht nog wel honderd paginas en verdacht B W er van dat die op dit moment meer infor matie hebben dan zij vrij willen WADDINXVEEN - Het opne men van een carpoolrubriek in één of meerdere weekbladen is één van de tien actiepunten uit de onlangs vastgestelde Lokale Agenda 21 voor het jaar 2000. De gemeente Waddinxveen en het Platform Duurzaam Wad dinxveen geven in de Lokale Agenda 21 aan hoe zij in 2000 gezamenlijk zullen werken aan een duurzame samenleving van Waddinxveen. De carpoolru briek is een idee van een inwo ner van Waddinxveen waar voor de gemeente een beloning heeft uitgereikt ter waarde van 100,00. De plaatsing van een carpoolrubriek bevordert het gezamenlijk autogebruik en daarmee een duurzaam leefge- drag. Minimaal één keer per maand is de carpoolrubriek op de gemeentepagina in het Weekblad voor Waddinxveen te vinden. In de rubriek kan men wensen voor een carpool partner kenbaar maken door een bon in te vullen. WADDINXVEEN - Het recy clingbedrijf Recycling Zoeter meer steunt het meisjes-C team van handbalvereniging Rowah. Recycling Zoetermeer heeft ambitieuze milieudoel stellingen, aldus haar bedrijfsdi recteur Jaap Roeters. Medio 2000 zal de omgebouwde fabriek gereed zijn om uit afval brandstof te produceren. Op die manier snijdt het mes aan twee kanten. Er is een nieuwe oplossing voor het afvalpro bleem, terwijl de geproduceer de brandstof geschikt is voor energieopwekking. Dhr. Roe ters vindt een bescheiden sportsponsoring een goede zaak voor de naamsbekendheid in de regio. Bovendien kan Recycling Zoetermeer op die manier een bijdrage leveren aan het sportplezier van deze Waddinxveense kinderen. De meisjes-C stelden hun sponsor afgelopen zaterdag niet’ teleur in de uitwedstrijd tegen HVOS uit Spijkenisse. Ondanks dat ze geen spranke lende wedstrijd speelden ble ven zij toch aan de goede kant van de score. Rowah begon (Foto: Sjaak Noteboom.) geven. Ook van het afschaffing van het ophalen van grofvuil wilde zij niets weten. Wethou der de Gooijer gaf aan dat het brengen als een aanvulling moet worden gezien op de bestaande situatie. Wel dacht hij er over het haal-systeem op den duur af te schaffen. Hij gaf aan dat het bij de omringende gemeenten ook geen probleem is. De wethouder zag het als ‘pure luxe’. Mocht de raad anders beslissen dan was hij bereid het te handhaven. Hij vond net als de andere com missieleden het idee van de Jong het beschikbaar stellen van aanhangers, niet slecht en wilde dat wel meenemen. De indentificatie had zijn aandacht, maar hij realiseerde zich ook dat het nooit helemaal water dicht te maken is. Hij stelde dat je via een kennis die in de bewuste gemeente woont overal kan gaan lossen. Hij gaf ook aan dat de rapportage niet het eindstuk is. Het beleid rond de afval-inzameling zal continue in beweging zijn. Ook wilde hij zich inzetten voor het bewust maken van de burger met betrekking tot de scheiding van het vuil. Hij eindigde met: „Immers, wanneer de afvalinzameling daardoor duurder wordt, moe ten de burgers dat toch echt zelf betalen”. 1

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 21