A ar tïfel1 ffi Hf O i j SU WSE onherkenbaar FS tegen Bodegraven WSV I wint Krappe overwinning Data General Dames 2 walst over Standen Jeu de boules WADDINXVEEN - Voor de wintercompetitie is er weer een avond van 3 partijen gespeeld. Zowel boven- als onderin rommelde het wat en dit had wat verschuivingen in de stand tot gevolg. Alleen het midden bleef constant. Per 8 februari is de stand als volgt. I.Rob v.Dijken gespeeld 24 winst 20 saldo 109+; /Al F Flyers Dames onderuit tegen koploper Niels Pereboom in Nederlands team h sten Derde plaats Van Weringh van koploper UZSC heen 'A KCW Be Fair Dames I laat punten liggen Geen periodetitel voor Groeneweg I I I JrU I WOENSDAG 16 FEBRUARI 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 31 1 S 4 M as Ramsteijn wordt trainer Moerkapelle MOERKAPELLE - Andre Ramsteijn wordt in het vol gende seizoen de nieuwe trainer van de voetbalvereni ging Moerkapelle. De 46-jari- ge Zoetermeerder volgt Arie van der Laan op, die over enkele maanden vertrekt. Van der Laan gaat de zater- dag-voetballers van Argon in zijn woonplaats Mijdrecht trainen. Ramsteijn trainde voornamelijk Haagse clubs als SVPTT, Groen Wit, Was senaar en SV’35, maar wilde graag in een andere regio trainen. Moerkapelle koos juist voor een trainer uit een andere regio. Rene Storm- broek wordt de nieuwe assistent-trainer. mj ■tai r WSE kon de I ■W 7,;< ‘TT I’ F®***1' ij - >1 rr; ti pMJ rit IH 11 i NEDERLAN overtuigd dat ik nog heel veel kan leren van Bernard Koois- tra en Anne-Grethe Stormor- ken, de beide bondscoaches. Anne-Grethe was de eerste vrouw die namens Nederland als schutter deelnam aan de Olympische Spelen in Seoel, dus zij beschikt over heel veel ervaring. Maar ook van Dick Boschmann, die in de wereld- staand schieten. Na driekwart jaar bleken de resultaten van dien aard dat in deze ‘trai- ningsdiscipline’ ook een voor zichtig begin gemaakt werd met wedstrijden. Inmiddels ziet de jeugdschutter het schieten met het luchtgeweer inmiddels als zijn hoofddisci pline en op dit wapenonder- deel wil hij de spelen van 2008 halen. Om dit ideaal te kunnen bereiken traint Niels, naast zijn school, op dit moment circa 15 uur in de week. Niet alleen de schiet- technische zaken komen dan ruimschoots aan bod, maar ook fitness en conditietraining staan op het programma. „Gelukkig heb ik om mijn sport goed te kunnen beoefe nen de overstap naar een andere school kunnen maken. Eerst zat ik in Waddinxveen op het Coenecoop, maar daar hadden ze niet zo veel kaas gegeten van topsport", zo blik Niels terug in de tijd. „Op hetThorbecke Lyceum in Rotterdam is alles er op gericht om naast het school werk ook aan topsport te kunnen doen. Zo heb ik een aangepast rooster en kan ik op school mijn fitnesstraining doen. Maar ook het vrij krij gen voor belangrijke wedstrij den is hier veel beter gere geld." Kijkend naar zijn sportcarriè- re in combinatie met school vervolgt Niels dat hij het heel belangrijk vindt om in ieder geval z’n HAVO-diploma te halen. „Want geld verdienen met de schietsport is er niet echt bij, dus is het diploma best belangrijk", zo vervolgt hij. Naast de faciliteiten die hij op school heeft, meldt de jonge schutter dat hij ook heel veel te danken heeft aan zijn persoonlijke sponsor. „Al gedurende drie jaar word ik gesponsord doorWisseQ Automatisering uit Eindhoven. Wat ik perfect vind is dat de directeur van dat bedrijf, André Wisse, er niet alleen voor zorgt dat ik kan beschik ken over goede wapens, muni tie enz., maar dat hij ook altijd belangstelling heeft voor de resultaten en dat hij op gezet te tijden ook naar wedstrijden leren. Hij is mijn grote voor beeld en ik hoop ook dat hij in september naar Sydney mag. Want van alle ervaringen die hij daar opdoet kunnen wij met elkaar binnen de kernploeg weer heel veel leren". Kijkend naar de trai- ningsinspanningen merkt Niels Pereboom op dat het aantal trainingsuren in de week zal gaan stijgen tot circa 20 uur en vanaf september wordt het aantal selectieweekenden opgevoerd van één per maand naar twee per maand. „Dus drukker krijg ik het zeker, maar dat is niet erg hoor want ik weet waar ik het voor doe." De eerste grote wed strijd die de Waddinxveense junioren schutter met de nationale selectie zal afwerken is deze maand de Intershoot, een drie daagse internationale wedstrijd voor luchtgeweer en luchtpistool in Den Haag. Daarna volgt medio maart de ISAS, een grote internationale wedstrijd in Dortmund. WADDINXVEEN - De Wad dinxveense schutter Niels Pereboom is geselecteerd voor de Nederlandse nationa le selectie. De 16-jarige wist dat er een voordracht zou komen, maar dat het zo snel zou gaan had hij niet ver wacht. „Eigenlijk voor ik goed en wel besefte wat er nu eigenlijk allemaal gebeurde zat ik in de nationale ploeg", zo blikt Pereboom terug op het bericht van zijn selectie. „Ik trainde al een keer mee met de nationale selectie voor de olympische discipline lucht geweer, en toen heb ik gehoord dat er een voor dracht zou komen, maar dat dat allemaal zo snel zou gaan had ik echt niet verwacht", zegt de jonge schutter. „Maar neem maar van mij aan dat ik er hartstikke blij mee ben, hier heb ik de afgelopen jaren keihard voor gewerkt", zo voegt hij er aan toe. Vragend naar de ambities van de Wad dinxveense jeugdschutter hoeft hij niet lang na te den ken: „De olympische spelen van 2008, daar wil ik naar toe". Zo’n twee en een half jaar geleden begon Niels naast het schieten met een klein kaliber geweer ook met de discipline luchtgeweer. In eerste instan tie werd met de discipline luchtgeweer begonnen als goede training voor het Moerkapelle werd het na de thee 0-2 en vervolgens door Barry Kouer 1-2. Door twee doelpunten in kort tijdbestek werd de eindstand I -4. Overige uitslagen:WDS-Be Fair 4-4, Oudewater-Waddinxveen 0-3. Programma zaterdag: NBSW- Be Fair, Moerkapelle-SVOW (wedstrijd van de week), zon dag: WSE-RVC’33, Bergam- bacht-Groeneweg, Noorder kwartier-Waddinxveen. 2. Wout Versluis 30-20-66+; 3. Hans Cammeraat 30-19- 77+; 4.Arnold Janssen 27-18- 88+; 5.Piet v.d. Made 27-17- 97+;6.Toos Wubben 30-16- 13+; 7.Andries Roos 18-13- 80+; 8.Herman Wielinga 24- 13-18+; 9.Cees Voskuilen 27- I3-8-; lO.Peter Rubeling 30- I3-5I-. Inmiddels is ook de interne competitie 4 tegen 4 van start gegaan. Hiervoor heb ben zich 8 teams van 4 spe lers ingeschreven. Deze wed strijden worden op de eerste dinsdag van de maand gespeeld. In deze competitie spelen de teams in wisselen de samenstelling 7 partijen in de 3 gangbare spelvormen van het pétanque, tw. triplet- te I x), doubelette (3x) en tête-a-tête (3x). Na de eerste avond kwam de volgende rangschikking tot stand: I .Jan Kooistra/Bets Lanting/Hans Cammeraat/Piet v.d. Made 7- 7-58+; 2.lmca Matla/Luc v.Krieken/Arnold en Marco Janssen 7-6-23+; 3.ToosWub- ben/WoutVersluis/Stephan Tabben/Norbert Schifferling 7-5-31 4.Hans v.Wouden- berg/Peter Rubeling/Ton en Jopy Hulskamp 7-4-2+; 5.Wim v.Bockom Maas/Nel Oudijk/Fred en Rob v.Dijken 7-3-2-; ó.Corrie ’t Hart/Cees Voskuilen/Jan Lapair/Toon v.d. Velde 7-2-31 -; 7.Barend en Corrie Monster/Anja Leb- bing/Ron v.Dijken 7-1-23-; 8.RenéVersluis/Henry v.Wageningen/lneke v.Gils/ Hanna de Wilde 7-0-58-, ZEVENHUIZEN - Tegen de nummer 3 in de Ie divisie SoVoCo begon Data General gehandicapt aan de wedstrijd. Spelverdeelster Bijl bleek geveld door de griep en libe ro den Butter had zodanig last van buikgriep dat zij zich ook tijdens de wedstrijd regelmatig naar het toilet moest spoeden. Ook andere speelsters waren niet in opti male conditie, wat niet gezegd kon worden van SoVoCo, dat naar eigen zeggen na een periode van blessures en vormverlies eindelijk weer een goede wedstrijd speelde. Het wedstrijdverloop was wel spannend, maar toonde beslist geen hoogstaand vol leybal. Coach Visser begon met Karin Vermeulen op de mid den en zij debuteerde niet onverdienstelijk in de basis met goede blokkering en ser vices. Data General zette een goede blokkering en wist met krachtig aanvalsspel van Lucassen en Lafeber de tegenstander onder druk te zetten. Na de 15-9 setwinst in de Ie set verliep de 2e set aanmerkelijk minder. Er wer den veel servicefouten gemaakt en in de aanval wist nsa van de speelsters kreeg de wedstrijd technisch een bedenkelijk niveau. SoVoCo trok uiteindelijk de setwinst met 11-15 naar zich toe, waardoor een 5e set noodzakelijk was. Het publiek gaf Data General weinig kan sen meer op de eindoverwin ning, maar de selectie rechtte de rug en vocht zich weer in de wedstrijd. Libero den But ter wankelde af en toe op de benen, maar hield samen met de fanatiek vechtende Ver- brugge het achterveld op kranige wijze overeind. Enke le knappe serviceseries van Knap en Meijer brachten de passers van de tegenstander in grote problemen en blok- punten van Lafeber en Meijer brachten de passers van de tegenstander in grote proble men en blokpunten van Lafe ber en van der Maat deden de rest. Met 15-9 werd een moeizame maar verdiende 3- 2 overwinning gerealiseerd. Er wachten de selectie nu twee uitwedstrijden tegen Vrevok en degradatiekandi daat Rijswijk, waarna op don derdag 2 maart om 20.00 uur in Swanla de bekerwedstrijd tegen eredivisionist Facopa wacht. in topvorm. Leiden begon het beste aan de wedstrijd en druk te Flyers in de achtervolging. Een mindere periode halverwe ge de eerste helft zorgde ervoor, dat Leiden een voor sprong kon nemen en het hield deze vast tot het rustsignaal (22-30). De tweede helft liet zien waarom Flyers medekop- loper is. Binnen vijf minuten was de achterstand wegge werkt en tussen de tiende en veertiende minuut lukte het Leiden niet tot scoren te komen. Flyers daarentegen wel en nam een zestien punten voorsprong. Hierna werd het wat rommeliger. Leiden speelde meer tegen zichzelf en Flyers ging onnodig persoonlijke fou ten maken. Dit leidde ertoe, dat steeds meer spelers met vijf fouten naar de kant gingen. Uit eindelijk bleven er aan de zijde van Flyers nog drie over, maar onder aanvoering van de bril jant spelende Vincent Hageman sleepte Flyers de overwinning binnen. Eindstand 65-56. Tops- coorder:Vincent Hageman met 28 punten. A.s. vrijdagavond om 21.00 uur in de Duikelaar Dames 2 tegen BV Alphia. komt kijken. Dat is een enor me stimulans voor mij." Ook de diverse verenigings- trainers en zijn regiotrainer, Harry van Laviere, worden niet vergeten wanneer Niels Pereboom de positieve voor waarden voor een goede sportbeoefening memoreert. „Maar ook mijn ouders mag ik niet vergeten te noemen. Zij steken er ook heel veel uurtjes in, alleen al het halen en brengen naar trainingen en wedstrijden kost ook hun handen vol tijd, die ze ieder keer weer maken." Vragend naar zijn verwachtin gen voor de nationale selectie antwoordt de luchtgeweer schutter dat hij vooral uitkijkt naar de verdere verbetering van zijn techniek en de aan dacht die zal worden gegeven aan de tactiek van het wed strijd schieten. "Ik ben er van WADDINXVEEN - Afgelopen zaterdag 12 februari ontving Keukencentrum Waddinxveen Be Fair I de dames van VCV Veenendaal in sporthal de Groenswaard. Coach Gerard Lupgens startte met in de basis Wilma de Jong, Sabrina Noor- lander, Marcella Bos, Rita Slob, Antoinette Wijker en Jac queline van de Ruit. Laatstge noemde startte op de buiten positie in plaats van de midden positie. Aanvankelijk kende KCW Be Fair een sterke start. De pass werd goed gebracht en Be Fair kwam goed tot scoren. Wilma de Jong had in eerste instantie wat moeite met het aanspelen van de aanvallers. Een achters tand bleef niet achter. Na een prima serviceserie van Jac queline van de Ruit kwam KCW Be Fair terug in de wed strijd. Echter niet voldoende om de setwinst binnen te halen. De Ie set ging naar VCV Veenendaal met een stand van 11-15. In de 2e set bleef de opstelling ongewijzigd aan de kant van Be Fair. Be Fair nam een snelle voorsprong naar 6-0 maar liet - I ZEVENHUIZEN - Schaatser Rutmer van Weringh is bij de Nederlandse sprintkampioen- schappen in Utrecht bij de A- junioren op de derde plaats geëindigd. De Zevenhuizenaar liet het op de eerste dag op de 500 meter wat afweten met een zevende plaats in 38.98 sec. Op de 1000 meter herstel de hij zich met een tweede plaats in 117.-44. Op de twee de dag won Van Weringh de 500 meter in 39.44 sec. en werd hij derde op de 1000 meter in 1.18.71. WADDINXVEEN - Op de 22ste clubavond van WSV was de grote gebeurtenis de ont moeting tussen het bedenkelijk laag staande Ie team en een achttal van het Nieuw Rotter dams Schaakgenootschap Wil helm Steinitz. Dat achttal stond bij het begin van de wedstrijd bovenaan de ranglijst. Er was een partij door Peter de Louw vooruit gespeeld en remise gemaakt. De wedstrijd werd een groot succes voor de gast heren, die vier partijen wonnen en drie gelijke spelen maakten. Een partij ging verloren, zodat er in totaal 5 - 2 uit kwam. Daarmee zijn de kansen van WSV om in de eerste klasse te blijven veel beter geworden. In de onderlinge competitie behaalde Peter de Louw een verdiende overwinning op Jan van der Born van het tweede. Bert van der Knaap wist wel raad met een onvoldoende doordachte afwikkeling van Jaap Smit. Biniam David bouw de tegen Ton Kuiper ten koste van een geofferde pion met zijn twee lopers een stevige aanval op en liet het initiatief niet meer los. Albert Prins stond tegen Arie Kardol niet vol doende op scherp en maakte wat fouten, die vakbekwaam afgestraft werden. Jan Muit deed Nico Dannis in een stel ling, waarin zijn ontwikkeling al was achtergebleven, nog een stuk cadeau en verloor nadien kansloos. Kees Klaassen werkte zich tegen Adriaan van der Starre in een kansloos pionneneindspel en kreeg een nette demonstra tie in het winnen van een gewonnen stand. Joël de Roodt schoof zijn pionnen tegen Henk van Erk ver naar voren en kreeg daardoor gaten in zijn stelling. Zulke dingen moet je meemaken voor je ze afleert. Wim van Os, vroeger speler van het eerste, is al enige weken terug uit de Bondsrepu bliek, waar hij veel geschaakt heeft. Nu is hij weer lid van WSV. Uiteraard was hij voor John Vaessen veel te sterk. Stand aan de kop: I.Van Wou denberg, 2. Jansen, 3. R.Dannis, 4. De Louw, 5. H. de Roodt, 6. WHennink, 7. Goor, 8. Philipse, 9. Van der Knaap, 10. Van der Born. WADDINXVEEN/BOSKOO P - De opmars van Dames 2 werd vorige week even doorbroken door het verlies tegen Rapido ’82. Afgelopen zaterdag stond de uitwed strijd tegen UZSC I op het programma. Op papier zou den de Utrechters geen pro blemen moeten zorgen voor de Gouwestaetedames. De ploeg van coach Raimond van Duinen kon weer een beroep doen op routinier Marion van Hooft, zie weer volledig hersteld was van de Tenerife-griep. Na de verras sende openingsgoal van UZSC was het Gouwestaete dat liet zien dat zij het mees te recht hebben op het vooraanstaande kampioen schap. Met periode standen van (1-3), (1-6), (l-l I) en (I- 15) was het duidelijk dat UZSC niet echt voor tegen stand kon zorgen. De Gou westaetedames blijven zo goed op schema voor het kampioenschap. Doelpunten makers Heike Koglin (4x), Kim Middendorp (3x) Marion van Hooft (3x), Han- neke Kappen (2x), Karen Weerd (2x) en Erika Vlas- man. Dames I had vrijaf. Programma aanstaande zaterdag: Dames 2 speelt thuis om 20.10 uur tegen Proface/DAW. Dames I speelt om 17.00 uur tegen Nereus in Zaandam. beter dan een week tevoren tegen hekkensluiter Abbenes toen de wedstrijd wegens een blessure van de scheidsrechter moest worden gestaakt. Met een 2-1 voorsprong voor Abbe nes wordt later de wedstrijd uitgespeeld. Van MVKV verloor Moerkapelle met geflatteerde cijfers I -4. Bij de thuisclub ont braken Peter Zijderhand (geschorst) en Rob van Leeu wen (wintersport). Na een 0-1 ruststand en kansen voor WADDINXVEEN - Dames I begon de wedstrijd met de bedoeling om het Baros uit Rotterdam moeilijk te maken. Dit lukte aardig, zeker in het begin toen beide teams gelijk op gingen. Maar toch bleek al dat Baros niet voor niets kop loper is. Langzaam maar zeker nam Baros het initiatief en begon een voorsprong op te bouwen. Jammer was het, dat het scoren bij Flyers wederom niet goed was. Qua veldspel kan men aardig partij geven, maar bij Baros gaan de ballen er in en dat is hetgeen wat telt. Ruststand 17-30. De tweede helft ging het met scoren stukken beter en zo konden de toeschouwers naar een aardige wedstrijd kijken, want qua kijkspel was deze een dikke voldoende. Uiteindelijk werd de einduitslag 48-70. Topscoorder: Jolanda Geurts met 13 punten. Jongens Junioren I trad aan tegen medekoploper Leiden. De teams voeren de ranglijst aan met één verloren wed strijd. Het werd een van de mooiste wedstrijden van deze competitie. Beide teams waren Meijere. Bij WSE was Fouad Bel- kadi al in de plaats gekomen voor de geblesseerde Thijs van der Voort, later kwam Robert Horsman in de plaats van Tobias Wolfgram. Pleus en Belkadi strandden op doelman Den Elzen, aan de andere kant hield doelman Boekhorst de doorge broken Tenno van ’t Hoog tot tweemaal toe van een vierde Bodegraafse treffer af. Marco Parinussa kreeg de gele kaart van scheidsrechter Kees Zeltenrijch (Bergambacht) na een overtreding op aanvoerder Marcel van Dijk. Trainer Van Zoest („Scheids, dat kost weer dertig gulden”) was het er niet mee eens. WSE speelde met Boekhorst, Scharff, Van Dijk, Van der Voort, Van der Wal, Mulder, Sol.Wolf- gram, Schenk, Sterk, Pleus. „Het was dramatisch slecht. Ik ben erg teleurgesteld. We heb ben niet gebracht wat wij kun nen brengen. Van een elftal dat nog kans heeft op de tweede periodetitel verwacht je meer”, verklaarde na afloop trainer Milko Kruyssen de Waddinx veense tegenvaller. Kruysse, die aan het einde van het seizoen naar RVC/Rijswijk vertrekt waar de Gouwenaar jeugdtrainer wordt: „We hebben nu vier keer thuis verloren. In uitwedstrijden zijn we nog ongeslagen. Het lijkt wel of de - jongens met andere dingen bezig zijn”. matige pres- tatie tegen Bodegraven niet afwentelen op het ont breken van Peter Oosterom (vakantie) en Guido Hack (weer geblesseerd). Immers, aan Bode graafse kant werd de reserve bank louter bezet door de basis spelers, die net van de winter sport terug kwamen. Bodegraven, dat de laatste drie thuiswedstrijden geljk speelde, kan door de overwinning nog op een goede eindklassering hopen en de periodetitel van de toe komstige kampioen overnemen. De ploeg keek in Waddinxveen overigens na twintig minuten tegen een 1-0 achterstand aan. Na een vrije trap van Martijn Sol kreeg doelman Jan-Willem den alleen Lafeber regelmatig te scoren. De ploeg was te mat en Visser bracht Verbrugge in het veld voor meer vechtlust. SoVoCo wist serverend de lengte van de zaal goed te benutten en trok de stand gelijk met een setwinst van 12-15. In de 3e set met Meijer op de middenpositie golfde het spel heen en weer. Goed aanvalsspel werd afgewisseld met onnodige passfouten en de blokkering sloot onvol doende aan. Dankzij service- druk van van Zaanen en Knap trok Data General de setwinst met 15-12 naar zich toe. Omdat de middenaanval niet scoorde en ook de 3-meter aanvallen nauwelijks rende menten hadden speelde spel verdeelster Knap voorname lijk haar buitenaanvalsters aan. Het goede blok van de tegenstander had echter ruimschoots de tijd om zich hierop in te stellen en ook tactisch geplaatste ballen werden veelal achter het blok verdedigd. De arbitrage deelde in de malaise door het technisch niveau van de Ie set te laten schieten. Mede door de vermoeidheid t Door Bert Hertog WADDINXVEEN - WSE liet het in de thuiswedstrijd tegen Bodegraven volledig afweten. De Waddinxveense voetballers gingen met 1-3 ten onder. Bij winst had WSE nog een kans gehad op de tweede periodetitel, die nu naar SC Woerden ging. Hoewel de wedstrijden ESTO- RVC’33, Groeneweg-Haastrecht en Excelsior-Moordrecht nog moeten worden gespeeld zijn de Woerdenaren niet meer in te halen. WSE kwam nog wel op voorsprong. De bal rolt het doel in nadat Erwin Pleus het laatste tikje gaf. Hij vond de bal voor de voeten omdat de Bodegravense keeper de bal niet klemvast kreeg na een vrije trap van Martijn Sol. teruggebracht tot 5-5, waarop Sabrina Noorlander werd ingé bracht voor Antoinette Wijker. De routinespeelsters waren eruit en het was aan deze nieu we opstelling om te winnen. Thamar Kok had een prima servicebeurt die zelfs door een time out niet te stoppen was, zij scoorde direct met een ser vice ace! De stand werd terug gebracht tot I I -7. Het moment dat de servicebeurt overging naar VCV Veenendaal was het keerpunt in de wedstrijd. KCW Be Fair was niet in staat een nette pass af te leveren waar door VCV Veenendaal kon terugkomen in de wedstrijd. Uiteindelijk ging de 3e set ver loren en pakte VCV Veenendaal met 12-15 de setwinst binnen. Met 3-0 werd de wedstrijd gewonnen door VCV Veenen daal. De eerstvolgende wed strijd voor dames I van KCW Be Fair zal aankomende zater dag zijn. Dan gaat de ploeg op bezoek in Rijnsburg bij RW I. Het belooft een spannende partij te worden. ZEVENHUIZEN/MOERKAPEL- LE - De voetbalvereniging Groeneweg ver-speelde de kans op de tweede periodetitel door met 2-1 te verlie-zen van het Rotterdamse Excelsior. Na 0-1 maakte Jarno van Dorp in de eerste helft de gelijkmaker. In blessuretijd scoorde Excelsior I -2 waarna Leon van Vliet de lat raakte. Trainer Henny de Jong: „We kregen de betere kansen, maar verloren toch”. Moerka pelle speelde tegen MVKV VCV Veenendaal terugkomen tot 9-9. Op een stand van 13- 10 bracht coach Gerard Lup- gend Cora Bos in het veld voor Rita Slob. Cora Bos mocht direct de service waarnemen en deed dat prima. Op een stand van 14-14 lieten beide partijen de servicefouten toe. Rita Slob werd weer in het veld gebracht. Ondanks het enthou siasme aan de kant van de reservespeelsters en het publiek was het uiteindelijk VCV Veenendaal die de set winst naar zich toe wist te trekken met 15-17. In de 3e set bracht coach Ger ard Lupgens enkele wijzigingen aan. Jacqueline van de Ruit werd teruggeschoven naar de middenpositie en Marit van der Louw mocht op de buitenposi tie plaatsnemen. De set bracht al snel een achterstand van 2-5 toen coach Gerard Lupgens besloot een dubbele wissel toe te passen met Cora Bos en Thamar Kok voor respectieve lijk Rita Slob en Wilma de Jong. Op een stand van 3-5 werd Annemarie de Rooij ingebracht voor Marcella Bos. Deze scoor de prima en de stand werd is r toP meeschiet, kan ik nog veel Bondscoach Anne-Grethe Stormorken overhandigt Niels zijn "nationale" trainingspak. Elzen de bal niet klemvast waar na deze werd ingetikt door Erwin Pleus. Het was Pleus’ 300ste doelpunt voor WSE. Daarna werd de bijdrage van Pleus geminiseerd door Bode graver Sascha van ’t Hoog, die de gewiekste Waddinxvener weinig kans meer gaf. Bovendien kwam Bodegraven vijf minuten later al weer op gelijke hoogte toen Tenno van ’t Hoog na een pass van Jeroen de Meijere de stand op l-l bracht. Na een half uur schonk Olaf Oldenburg de Bodegravers een 1-2 voorsprong. Hij kopte de bal na een voorzet van Sander Peters fraai in. WSE probeerde voor de rust nog op gelijke hoogte te komen, maar John Mulder slaag de er niet in doelman Den Elzen in de problemen te brengen en ook een kopbal van Pleus ging naast. In de tweede helft beslist Bode graven na vijf minuten al de wed strijd toen De Meijere op aange ven van Oldenburg doelman Rene Boekhorst het nakijken gaf: 1-3. Daarna kon trainer Pieter van Zoest („ik had meer tegenstand van WSE verwacht”) met een gerust had de .wintersporters’ Robrecht Stoekenbroek en Elmer Kooy inbrengen voor San ders Peters en Jeroen de 1 w I -

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 31