WADDINXVE Situatie op N207 is sterk verbeterd OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELINGEN WEEK N° tót? Goede resultaten bij wedstrijden recreatiegym TOOS Boeken voor Woord Daad Overval in woning Wandeltocht voor senioren Jeugddisco het Zuidhonk Gemeenten nemen Ambulancedienst over 9 T E B E U R G E N R E K M E 624622 624767 624500 612570 de het gekozen. BEZWAAR MILLENNIUMAGENDA MILIEUZAKEN J I CARPOOLRUBRIEK BOUWZAKEN X AMBULANTE HANDEL GROEN GEMEENTELIJKE BELASTINGEN VERGADERINGEN PAGINA 3 WOENSDAG 16 FEBRUARI 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - Mozartlaan 46: het oprichten van Naam: Tel. privé/werk: (omcirkelen) Groot én klein werkten hun recreatiegym wedstrijden af. (Foto: Sjaok Noteboom.) k Postbus 400, 2740 AK COLOFON Eindredactie Gemeenterubriek: Publieksvoorlichting Gemeentehuis postadres telefax 08.30 - 14.00 uur 08.30- 12.30 uur 19.00 - 20.30 uur Sociaal raadsvrouw - uitsluitend op afspraak - maan dag tot en met donderdag van 09.00 tot 16.30 uur. WADDINXVEEN - Het afgelopen week einde zijn de onderlinge wedstrijden gehouden van de Waddinxveense Gym nastiekvereniging TOOS. Zo’n 250 recre atie jongens, meisjes, dames en heren lie ten in hun wedstrijden zien wat ze het afgelopen jaar leerden. Dit jaar werden deze wedstrijden gehouden in de gym nastiekzalen aan de Staringlaan en de J. Postlaan. Op vrijdagmiddag 11 februari begon het evenement met de wedstrijd van de jon gens in de zaal aan de J. Postlaan. In een goed bezochte gymnastiekzaal, streden de turners in de leeftijd tot 12 jaar in een vlotte wedstrijd voor de eerste prij zen. De jongens moesten hun wedstrijd tur nen op de toestellen: rekstok, trampoline en trampoline over de kast en drie bal- vaardigheidsonderdelen. Bij de jongens 2/3 haalde Rens Cornelisse de I e plaats, 2e: Pascal Bouwman; 3e: Jeroen Sonne- veld. Bij de jongens 4/5 werd Ruben van Duuren I e, 2e: Martijn van der Eijk; 3e Mats Kuystermans. Bij de oudste jongens groep 6/7/8 haalde Raynor v.d. Water de I e plaats. 2e: Stef Kleiweg; C-Roy Nimako 3e. Aansluitend werd vrijdag avond de wedstrijd gehouden voor de aspirant dames, dames en heren. Zij moesten hun wedstrijd turnen op de toestellen: lange mat, trampoline, grote trampoline en ringzwaaien. Deze toestel len waren door de deelnemers zelf uit De wedstrijd bij de aspirant dames werd nipt gewonnen door Maaike Willems met 35,0 pnt. Henriette Koolmees werd 2e met 34,9 pnt. 3e: Marjolein Wetsteen. Bij de dames werd Marije van Buuren I e. 2e: Do Witteman; 3e: Carola Zoutendijk. Als laatste kwamen vrijdagavond de heren in actie, deze wedstrijd werd gewonnen doorThijmen van Buuren. 2e: Arne Wolters. Zaterdag was het de beurt aan alle meis jes tot 12 jaar binnen de vereniging, de wedstrijden werden gehouden in de eigen zaal van TOOS, het gymnastieklo kaal De Staringlaan. In de eerste wedstrijd begonnen de meisjes 3/4. Zij turnden op de toestellen ongelijke brug, ringen zwaaien, trampo line en trampoline kast. In een druk bezochte wedstrijd met veel ouders en bekenden lieten de meisjes zien dat ze in het afgelopen jaar veel geleerd hebben. Voor veel van deze meisjes was het de eerste wedstrijd bij de Gymnastiek, dus best wel een beetje spannend. Maar met de steun van papa of mama en de leiding kwamen ze er wel doorheen. De wedstrijd werd gewonnen door Car men Venema. 2e: Caroline Flohil; 3e: Sifra Rozema. Na een korte pauze en een demonstratie van de keurgroep dames was het tijd voor de wedstrijden van de meisjes 5/6, de meisjes turnden op de toestellen; WADDINXVEEN - Einde lijk is het dan zover, vrijdag 18 februari start er weer een weergaloze jeugdisco in het Zuidhonk. Na ongeveer 8 maanden van verbouwing in en om het wijkgebouw in de wijk Zuidplas gaat de organisatie weer van start. Vrijdag 18 februari is als eerste de jeugddisco aan de beurt om de spits af te bij ten in de vernieuwde en op het geluid aangepaste disco- zaal van het Zuidhonk. De aanvang is om 20.00 uur en er wordt doorgegaan tot 23.00 uur.de toegangsprijs is 2,50 per persoon en dit is inclusief één consumptie- bon. De dj’s Henk en Mat hew zullen er alles aan doen om deze disco weer te voorzien van de nieuw ste hits van dit moment. SPREEKUREN Burgemeester en wethouders alleen na afspraak via de secretaresses. Telefonische informatie kunt u krijgen op (0182) 62 46 22 Geen WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN ontvangen? Bel O I 82 - 63 03 32 voorgeveldakvlak j van een bouw- iplex met woningen, win- en overig onttrek- In bezit van auto: ja nee Overige mededelingen: nomen. Uit de enquête blijkt verder dat de zichtbaarheid van borden en de oplichtende tekst ’U rijdt te snel’ goed is. De plaats van de radarkasten is bij veel (73 procent) regelmatige weggebruikers bekend. Verder blijkt 66 procent van de onder vraagde weggebruikers op de hoogte te zijn van de combina tie snelheid/rood licht bij Wad- dinxveen en 62 procent weet dat de snelheidscontrole in beide richtingen plaatsvindt. Over de effecten is ook al wat bekend. Een meerderheid van 66 procent van de weggebrui kers erkent dat de snelheid is afgenomen, 59 procent is van oordeel dat het hierdoor ook veiliger is geworden. Bijna iedereen houdt rekening met een mogelijke controle want 83 procent gaf aan vaart te minde ren. De gevolgen voor de reis tijd vallen nogal mee, slechts 20 procent van de ondervraagden meent dat hiervan wel sprake is. silo voor brug ongelijk, ringen zwaaien, trampoline en trampoline kast. In een vlotte wedstrijd werd Ineke Deg- reef le.2e: Jenny de Jong; 3e: Stephanie de Raadt. De laatste wedstrijd was voor de meisjes 7/8, deze meisjes turnden op de toestellen; brug ongelijk, ringen zwaai en, trampoline en trampoline kast. I e: Sanne Stuurman, 2e: Esther Stuurman; 3e: Eline Schinkelshoek. Alle turners en turnsters die een podi umplaats hadden gehaald kregen een medaille en alle andere turners en turn sters kregen een mooi diploma met hun puntentotaal.Tussen de wedstrijden op vrijdag en zaterdag door lieten de keur groep dames en heren mooie, demon straties zien. Behalve de prijzen die er per categorie te verdienen waren, waren er ook nog twee wisselbekers te verdienen, namelijk de Jeugdbeker voor de turnster/turner tot 13 jaar met het hoogste puntentotaal en de Jacobeker voor de turnster/turner van 13 jaar of ouder met het hoogste puntentotaal. Bij de turnsters en turners tot 13 jaar werd de Jeugdbeker door Sanne Stuur man gewonnen. Bij de turnsters en tur ners ouder als 13 jaar is de Jacobeker evenals de voorgaande 2 jaar gewonnen door Marije van Buuren. De Jazzdans- en TurnverengingTOOS kan terug kijken op geslaagde wedstrijden voor de recreatiegymnastiek. OPENINGSTIJDEN AFDELING PUBLIEKSZAKEN Balie voor Burgerlijke Stand, Burgerzaken, Reis- en Rijdocumenten: maandag tot en met donderdag vrijdag dinsdag- en donderdagavond OPENINGSTIJDEN GEMEENTEHUIS Alle afdelingen elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. In de middag kunt u alleen terecht op afspraak. OPENINGSTIJDEN AFVALSTATION, Zuidelijke Rondweg 250 Voor afgifte (grof)vuil en K.C.A. elke werkdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur. Raadhuisplein 1 (0182) 624624 624680 Voordeel van samengaan is voorts dat personeel en mate rieel beter worden ingezet, zodat de kwaliteit verbeterd kan worden. De ambulancediensten van het ISMH en Stoppelenburg Krim- penerwaard BV werken als sinds het afgelopen jaar inten sief samen. Indien nodig wer den ambulances en personeel onderling uitgewisseld. De ambulancedienst van het ISMH regelt met zes ambulances het ambulancevervoer voor de gemeente Gouda en de omlig gende gemeenten. Ambulance dienst Stoppelenburg Krimpe- nerwaard BV regelt met vier ambulances het ambulancever voer voor een aantal gemeen ten in de Krimpenerwaard. WADDINXVEEN - Op dinsdag 22 februari a.s. organiseert de afdeling seni- orenwerk van de Stichting Waddinxveens Welzijns werk. een wandeltocht. Vooraf is er gelegenheid om een kopje koffie/thee te drinken in de foyer van het Anne Frank-centrum (Jan van Bijnenpad). Om 10.30 uur gaat de groep met auto’s richting Ouderwater. Daar start de tocht van +/- 10 km door Oudewater en langs de Hollandse IJssel. Onderweg wordt een rust pauze ingelast bij de eethuis ‘den Waeghals'. Bij terug komst in Waddinxveen is er nog gelegenheid even met elkaar na te praten onder het genot van een kopje koffie/thee. De tocht gaat door indien het goed wan delweer is.Vooraf inschrij ven is niet nodig. Kosten voor deelname bedragen 4,- (inclusief 3 kopjes kof fie/thee).Voor meer infor matie over de wandeltoch ten: S.W.W.. telefoon (0182) - 615 555 of 631 932. WADDINXVEEN - In hun woning aan de Piasweg is woensdagavond 9 februari, een bejaard echtpaar over vallen. De 87-jarige man en zijn 76-jarige vrouw zaten rond half negen in de huis kamer toen vier onbekende mannen hun woning binnen kwamen. Vervolgens is het echtpaar door de daders vastgehouden en gekneveld met tape. Daarna doorzochten de daders de woning en heb ben ze een geldbedrag mee genomen. Beide slachtoffers hebben getracht om vrij te komen, hierbij hebben ze verwon dingen aan polsen en op het gezicht opgelopen. De poli tie neemt de zaak ernstig op en heeft direct een buurtonderzoek en een technisch onderzoek inge steld. Het onderzoek wordt voortgezet. i bedrag voor het bijwo- deskundigheidsbevorde- van begrotingsbedragen; i machtiging WADDINXVEEN/ZEVENHUI- ZEN-MOERKAPELLE - Het regionale comité van Woord Daad gaat in 2000 weer een aantal boekenmarkten organi seren. De opbrengst is bestemd voor projecten voor straatkin deren in India. Boeken, ook theologische boeken, en cd’s kunnen worden ingeleverd op onderstaande adressen. Even tueel kunnen ze ook worden opgehaald. Waddinxveen: J. Pauw, Koekoekdreef 13, tel. 0182-635 225, H.J. Zandee, Sweelinckhof 18, tel. 0182-619 294. Moerkapelle: J.P. Boevé, Moerdijkstraat 7, tel. 079-593 1375, J. van der Lee,Akkerweg 8, tel. 079-593 3007. Deze situatie duurt sinds 1997 met als doel de snelheid binnen de bebouwde kom en het rij den door rood licht (in Wad dinxveen) aan banden te leg gen. Vooral rond de bebouwde kom van Boskoop deden zich veelvuldig ongevallen voor door een te hoge snelheid. De 50 km bordjes werden massaal genegeerd. De onveiligheid en het aantal klachten van omwo nenden over geluidhinder was aanleiding tot de proef. Hoewel de cameraopstellingen een tijdelijk karakter hadden, staan ze er nog steeds. De ervaringen zijn zo goed dat de proef is verlengd. Afgelopen jaar is een enquête gehouden onder verkeersdeelnemers om hun mening te vragen. Een rap port hierover verschijnt bin nenkort, in het provinciale blad ’Verkeer en Vervoer’ zijn al wat resultaten gepubliceerd. Vooruitloped op het rapport mag al worden vastgesteld dat het aantal ongelukken is afge- Wanneer u vindt dat u rechtstreeks in de verlening van een kunt u binnen een ding/uitreiking van indienen bij het collegi andere procedure i kunt u krijgen bij de genoemde afdelingen. Heeft u de millenniumagenda niet ontvangen? Er is nog een beperkt aantal agenda's beschikbaar. U kunt deze agenda - zolang de voorraad strekt - afhalen bij de publieksvoor- lichtingsbalie. Traject: uw belang bent getroffen door - hiervoor genoemde - verleende beschikking, termijn van zes weken na de dag van verzen- de beschikking een gemotiveerd bezwaarschrift je van B W (tenzij in de publicatie een is vermeld). Informatie over de beschikkingen MILIEU-ESTAFETTESTOK 1999 Eenieder die in 1999 een opmerkelijke milieuprestatie heeft gele verd in Waddinxveen wordt opgeroepen zich aan te melden voor de milieu-estafettestok 1999. De milieu-estafettestok is een soort wis- selbeker die jaarlijks door het gemeentebestuur wordt uitgereikt om waardevolle initiatieven op milieugebied onder de aandacht te brengen. Aanmeldingen dienen het college van I 'Kandidaat milieu-estafettestok 1999'. Telefonisch aanmelden is ook m< 62 48 38. S.v.p. duidelijk naam melden. WADDINXVEEN/BOSKOOP - Verkeersdeelnemers en buurtbewoners vinden dat de situatie op en om de pro vinciale weg N207 (Waddinxveen, Boskoop, Alphen a.d. Rijn) is verbeterd sinds er vaste cameraopstellingen staan, gekoppeld aan waarschuwingsborden. COMMISSIE VAN ADVIES VOOR DE BEZWAAR- EN BEROEPSCHRIFTEN op donderdag 24 februari 2000, aan vang 19.30 uur. Op de agenda o.a.: - een bezwaarschrift tegen een besluit tot weigering vergunning t.b.v. het oprichten van een comf kelruimte, Kantoorruimte, inpandige parkeervoorziening bijbehoren op het perceel Zuidkade 6; - een bezwaarschrift tegen een besluit tot verlening van een kingsvergunning ingevolge de Huisvestingsverordening; - bezwaarschriften tegen besluiten tot toekenning van vervoersvoor zieningen, ingevolge de Wet voorzieningen gehandicapten. De op de bezwaarschriften betrekking hebbende stukken liggen tijdens kantooruren ter inzage bij het secretariaat van de commis sie. 1 voor 10 maart a.s. ingediend te worden bij burgemeester en wethouders, onder vermelding van logelijk bij de heer W. van Valen, n kandidaat en milieuprestatie ver- Platform Duurzaam Waddinxveen ^one -< Carpoolen heeft vele voordelen. Naast het financiële voordeel voor de carpoolers, leidt deze vorm van gezamenlijk autogebruik tot min der auto's op de weg en daarmee tot minder nies en milieubelasting. Alle reden- dus om carpoolen te stimuleren. Het Platform Duurzaam Waddinxveen plaatst daarom een speciale carpoolrubriek op de gemeentepagina. De carpoolrubriek is één van de actiepunten uit de Lokale Agenda 21 voor het jaar 2000. Bent u op zoek naar een carpoolpartner? Vul nevenstaande bon in en stuur deze zonder postzegel op naar: Platform Duurzaam Waddinx veen, Antwoordnummer 12, 2740 VB Waddinxveen. Uw bericht wordt daarna gratis geplaatst in de volgende carpoolrubriek. VERZOEK OM MEDEWERKING Burgemeester en wethouders hebben het voornemen medewerking te verlenen aan de volgende bouwplannen: 1 Henegouwerweg 19a: het oprichten van een silo voor de opvang van hemelwater 2 Jan Willem Frisoweg 2: het oprichten van een garage/berging en van een tuinmuur BINNENGEKOMEN BOUWAANVRAGEN/MELDINGEN De volgende bouwaanvragen/meldingen zijn ontvangen: - Willem de Zwijgerlaan: het oprichten van twee bruggen - Gerstakker 66: het plaatsen van een dakkapel op het voor- en op het achtergeveldakvlak - Kuyperhoeve 19: het plaatsen van een dakkapel op het achterge veldakvlak De aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar Register, dat op werkdagen tussen 08.30 uur en 12.30 uur ter inzage ligt bij de afdeling VROM. Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in over de definitieve besluitvorming. In dit stadium kunt u geen bezwaarschrift indienen tegen een voorgenomen bouw plan. Publieksvoorlichting Inst. Sociaal Raadslieden - Meldpunt discriminatie Afval; ophalen grofvuil, informatie en klachten Gouwebad "De Sniep" Sniepweg 13d Andere belangrijke telefoonnummers in de gemeentegids VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN Heemraadweg, 2 essen en 1 els in openbaar groen tussen nr. 33 en 35 (herplantplicht) - Mozartlaan voor nn 1, 1 es in openbaar groen (herplantplicht) Chopinlaan nabij Vivaldihof, 1 berk in openbaar groen (herplant- plicnt) Otto-erf 40, 2 bomen in voor- en zijtuin - G. van Dort Kroonweg 10, alle sparren voor het bedrijf i.v.m. bouw kantine en aanleg parkeerplaatsen - Noordkade 105, 1 ceder nabij de gevel - Noordkade 107, 1 naaldboom in de voor/zijtuin Het rooien van bovengenoemde bomen en houtopstanden heeft geen gevolgen voor aantasting van natuur-, landschap-, of dorp- schoon, als Bedoeld in artikel 5.4.2 van de APV. Voor informatie kunt u terecht bij de afdeling Beheer Openbare Ruimte. De verzoeken om medewerking te verlenen liggen m.i.v. 17 febru ari 2000 twee weken ter inzage bij de afdeling VROM, op werkda gen van 08.30 uur tot 12.30 uur. Gedurende deze termijn kunt u bij B W schriftelijk bedenkingen indienen. voor- en een dakkapel op het achtergeveldakvlak - De Akker 11het plaatsen van een dakkapel op het Wijziging eerder verleende vergunning van een kantoorgebouw r VERLEENDE STANDPLAATSVERGUNNINGEN - Mevrouw S. van der Heijden, voor de verkoop van bloemen en planten in de periode 1 februari 2000 t/m 31 januari 2001 op de vrijdagen, locatie winkelcentrum Zuidplas alsmede voor de ver koop van bloemen in dezelfde periode op de zaterdagen locatie winkelcentrum Groensvoorde (verlenging). BINNENGEKOMEN KAPAANVRAGEN De volgende kapaanvragen zijn ontvangen: Esdoornlaan 26 (SVS-gebouw), 20 elzen op het talud Zuidplaslaan 125, 1 berk, 1 eik en 1 ceder in de tuin Papaverveld 53, 2 grove dennen in de voor- en achtertuin C. Huygenslaan 1, 1 pinus in de voortuin Molenring 67,1 ceder Mauritslaan 40, 1 naaldboom in de voortuin Anna van Saksenstraat, 1 lijsterbes Anna van Hannoverstraat, 1 lijsterbes Fazantdreef 93, 1 ceder in de voortuin Peuleyen 192, 1 ceder in de tuin Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in over de definitieve besluitvorming. In dit stadium kunt u geen bezwaar schrift indienen tegen een voorgenomen veiling. Wel kunt u uw beden kingen kenbaar maken bij de afdeling Beheer Openbare Ruimte. GOUDA - Het Algemeen Bestuur van het Intergemeen telijk Samenwerkingsorganaan Midden-Holland ISMH, heeft na raadpleging van de veertien Midden-Holland gemeenten besloten de Ambulancedien sten Stoppelenburg Krimpe- nerwaard BV over te nemen. In het gebied Midden Holland is tot nu toe sprake van een tweetal ambulancediensten: de ambulancediensten van het Intergemeentelijk Samenwer kingsorgaan Midden-Holland (ISMH) en de Ambulancedienst Stoppelenburg Krimpener waard BV. Door het samengaan van beide ambulancediensten wordt de continuïteit van het ambulancevervoer in de Krim penerwaard gegarandeerd. DEURWAARDERS OP PAD MET DWANGBEVELEN Medio maart a.s. gaan de gemeentelijke deurwaarders op pad om dwangbevelen over de gemeentelijke belastingen te 'betekenen'. Het betreft de belastingjaren 1998 en 1999. Een dwangbevel wordt uitgevaardigd als de betaaltermijnen zijn verstreken en er ook op de aanmaning niet of niet volledig is betaald. Het is mogelijk dat u de betreffende aanmaning al in 1998 heeft ontvangen. Om een bezoek van de deurwaarder en de minimale kosten van ƒ50,- te voorkomen vragen wij u in uw administratie na te kijken of u een aanmaning heeft ontvangen en of deze door u is voldaan. Bij twijfel over het al dan niet betaald zijn van belastingaanslagen kunt u op werkdagen tussen 09.00 en 12.00 uur telefonisch contact opnemen met medewerkers van de afdeling Controlling, bereikbaar op de doorkiesnummers 62 45 66, 62 45 65 of 62 45 73. GEMEENTERAAD op woensdag 23 februari 2000, aan vang 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - voorstel tot een standpuntbepaling t.a.v. het rioleringsbeleid in het buitengebied en het te voeren ontheffingenbeleid van de zorgplicht riolering; - voorstef tot vaststelling van de vierde wijziging van de Subsidiever ordening project opheffing funderingsgebreken en woningverbete ring; - voorstel Lokaal gezondheidsbeleid; - voorstel middelen beschikbaar te stellen voor de realisering van korte-termijn verkeersmaatregelen Nesse en Zuidkade, voor zover gelegen tussen de hefbrug en de Jan Dorrekenskade-Oost; - voorstel tot het beschikbaar stellen van een bedrag van 387.783,- aan de stichting Kinderopvang Humanitas t.b.v. de realisatie van 46,2 opvangplaatsen voor buitenschoolse opvang; - voorstel inzake inschakeling extern bureau t.b.v. onderzoek en eva luatie maatregelen Wvg per 1 juli 1999; - voorstel tot het beschikbaar stellen van een bedrai nen van een themadag in het kader van ring; - voorstel machtiging tot overschrijving - voorstel tot het verstrekken van een machtiging voor het opne men/ uitzetten van kasgeld en aangaan en (vervroegd) aflossen van vaste geldleningen voor 2000; - voorstel tot benoeming van een lid in de commissie R.O.E.Z. en een plaatsvervangend lid in de vaste commissie van advies voor bezwaar- en beroepschriften en het algemeen bestuur van Bedrijvenschap Regio Gouda; - voorstel tot besteding van de decentrale gelden personeel voor 2000, 2001 en 2002; - begrotingswijzigingen. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeshoek van de publiekshal ter inzage. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunt u gebruikmaken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/MELDINGEN WAAR MEE INGESTEMD - Schuberthof 59: het plaatsen van een dakkapel op het achtergevel dakvlak - Thorbeckehoeve 20: het plaatsen van een dakkapel op het achter geveldakvlak - Heemraadweg 34: het plaatsen van een standaard dakkapel op het afdeling VROM. Opname in deze publicatie houdt uit< geen uitspraak in over de definitieve besluitvorming. In di plai O'

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 3