BOVAG Een coffeeshop is geen bakker DE KLANKBORDGROEP Groen licht voor bouw Autoschade... KZS van waterschapshuis Als BOVAG-lid staan wij voor kwaliteit. Bijeenkomst over proefboring NAM Jaarlijkse collecte voor Reumafonds 12WADDINXVEEN - In Wad dinxveen zal er van I9-25 maart weer gecollecteerd wor den voor het Nationaal Reum afonds. Collectanten voor deze jaarlijkse geldinzameling kun nen zich aanmelden bij Irene Alberts, Jacob Catslaan I, tel. 0I82-6I2II2. •Camellia ill Concordia voor Radio West baby r WEEKBLAD-CARTOON VAN ELIAS /rOEPt Inloopmiddag in Gouda voor geëist voor doodschudden Zaterdag 4 maart jaarlijkse rommelmarkt De Gouwebloem G70en7ij<| slechthorenden Tweewielerbedrijf Wielaard GroenRijk De Bosrand I Prinsen Schouw 1, 2394 CX ALPHEN A/D RIJN Telefoon (0172) 47 52 99, Fax (0172) 49 52 51 r SCHADECENTER 1 V Alles wat BOVAG doet, doet u goed. is» Schadecenter van Leeuwen géi 7 Officieel dealer van o.a. Gazelle, Giant, Union etc. Dorpstraat 22 - 28 Tel. (0182) 61 20 09 Waddinxveen LEZERS SCHRIJVEN 7 PROFILE REPAIR TV ■Van 17.50 voor I flBifl BT Aanbieding deze week geldig of zolang de voorraad strekt. Het K i j k T u i n l e v e n PAGINA 13 WOENSDAG 23 FEBRUARI 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN ISO 9032 4 •Mg NU IN Knap vervelend en het komt altijd ongelegen. Geen auto tot uw beschikking en u had zich uw avond anders voorgesteld dan u te buigen over de administratieve afhandeling met de verzekeringsmaatschappij. Schadecenter van Leeuwen regelt het voor u. En u krijgt ook nog een perfect herstelde auto terug. We zitten in Waddinxveen op bedrijventerrein Coenecoop. Maar u kunt ook bellen: 0182-621831Vierentwintig uur per dag. Voor het geval u ergens staat met schade... I Wiebrand Dijksterhuis Voorzitter fractie PCW lenslaan volgende week zater dag niet alleen allerlei interes sante oude spullen verkocht worden, maar te koop zullen er ook zijn handwerken, hobby- materiaal en oliebollen. "De opbrengst van onze jaar- De keus is gevallen op de loca tie in het Gouwedorp. Eén van de redenen is, dat de bouw van een kantoor binnen De inschatting is, dat behou dens onvoorziene omstandig heden de realisatie van het waterschapshuis anderhalf tot twee jaar in beslag zal nemen. Coenecoop 250, 2741 PL Waddinxveen tel: 0182-621831, fax 0182-621841 email: info@vlcoenecoop.nl internet: www.vlcoenecoop.nl WADDINXVEEN - De Stich ting De Gouwebloem houdt zaterdag 4 maart van half tien tot drie uur weer haar jaarlijk se rommelmarkt in het eigen gebouw aan de Tollenslaan 161 in Waddinxveen-Noord. De rommelmarkt is een jaar lijkse activiteit van De Gou webloem, die zich onvermoei baar inzet voor mensen die door ziekte aan huis gebonden zijn of niet zo vaak op pad kun nen gaan. Er zal in het gebouw aan deTol- DEN HAAG/WADDINXVEEN - Een 41-jarige vrouw uit Wad dinxveen wordt beschuldigd van het doodschudden van een baby van haar buurvrouw.Voor de rechtbank in Den Haag is vorige week woensdag twaalf maanden gevangenisstraf, waar- wielaard yancautsra. WADDINXVEEN - De regionale radiozender Radio West heeft vorige week woensdagavond een opname gemaakt van de Waddinxveense muziekvereniging "Concordia" in de Ontmoe- tingskerk aan de Groensvoorde. Het is de eerste maal dat de muzikanten uit het Gouwedorp via deze zender uitgebreid te beluisteren zijn in het program ma waarin overigens wekelijks allerlei muziekverenigingen en koren uit het gebied van Radio West zijn te horen. foto:De Waddinxveense muziekvereniging "Concorcia" in actie voor Radio West. (Foto: Evert Hordendood). Het kwaliteitssysteem van de BOVAG-afdeling Tweewielerbe- drijfen (TWB) is begin dit jaar van start gegaan. Het houdt in dat elk bedrijf dat lid is van de BOVAG-afdeling TWB perio diek wordt gecontroleerd op het voldoen aan vastgestelde kwaliteitseisen. Om de objecti viteit te garanderen wordt het onafhankelijke beoordelingsbu- reau Viaborg uit Nieuwegein ingeschakeld dat kan bogen op een jarenlage ervaring in de mobiliteitssector. Het behalen van het certificaat van de BOVAG-afdeling TWB houdt voor de klant in dat hij een ruime keuze aan fietsen en betrouwbaar advies en deskun dig uitgevoerde reparaties mag verwachten. lijk, tegen deze oppasmoeder van drie kinderen geëist. De baby werd in november I997 opgenomen in het ziekenhuis met een hersenvliesbloeding. Daar overleed hij later. Volgens f'etitense atitechadé- hersteiief j ANWB, 4 4 van BOVAG ontvangen. De door het onafhankelijke beoor- delingsinstituut Viaborg uitge voerde schouwing resulteerde in een optimale score. Na een grondige schouwing bij Wielaard, waarbij onder andere werd gekeken naar zaken als inrichtingseisen van de werk plaats, bedrijfsactiviteiten en vakbekwaamheid, kwam Wiel aard uit de bus met een positief resultaat. „Wij zijn uitermate tevreden dat onze inspannin gen om onze kalnten altijd het beste te geven op deze manier worden erkend", aldus Wiel aard, eigenaar van het gelijkna mige tweewielerbedrijf. nader beraden of het globale programma van eisen voor de bouw van het waterschapshuis aanvulling behoeft. Verder zal met de architect worden WADDINXVEEN - De verenigde vergadering van het waterschap Wilck en Wiericke heeft in haar openbare vergadering van vorige week woensdag besloten voor een definitieve vestiging en bouw van het waterschapshuis in Waddinxveen. Het waterschapshuis zal worden gebouwd op de hoek van de Tollenslaan en de Staringlaan, op de plaats waar de protestants-christelijke Groen van Prin- stererschool heeft gestaan. Uitgangspunt voor de fractie is dat het gebruik van verslavende middelen als drugs en overma tig alcohol gebruik in strijd is met de bijbelse roeping van ieder mens om zijn Schepper te dienen. Het is ook slecht voor de samenleving als geheel als groepen mensen verslavende middelen gebruiken. In de Opiumwet is het gebruik van alle drugs verboden. De worden genezen. Voor het bestrijden van deze ziekte is wetenschappelijk onderzoek nodig. Vrijwel al dit onderzoek wordt gefinancierd door het Nationaal Reuma fonds, dat zelf voor zijn inkom sten afhankelijk is van giften door particulieren en bedrij ven. Vandaar ook de jaarlijkse collecte van het Nationaal Reumafonds om zowel weten schappelijk onderzoek als indi viduele hulp aan mensen met reuma te betalen, evenals het met voorlichting en informatie steunen van meer dan honderd Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. i plan noodzakelijk. Het is zelfs de vraag of een wijziging van het bestemmingsplan über- A GOUDA/WADDINXVEEN - Volgende week woensdagmid dag I maart van twee tot vier uur houdt de afdeling Midden- Holland van de Nederlandse Vereniging voor Slechthoren den (NWS, tel. 0182-519343 of 0I72-6I48I5) haar jaarlijkse inloopmiddag in de Jozef-loca- tie aan de Jan van Beaumont- straat van het Goudse Groene Hart Ziekenhuis. Op deze inloopmiddag, die voor iedereen (leden en niet- leden) gratis toegankelijk is, zijn vrijwilligers van de NWS aan wezig om de bezoekers te woord te staan. Er zijn ook gra tis brochures beschikbaar over vele aspecten van slechtho rendheid en hulpmiddelen. De NWS behartigt belangen van auditief gehandicapten in Nederland: slechthorenden, doofgewordenen, Tinnius-, Méniere- en cochleaire- implant-patiënten. De afdeling Midden-Holland is één van de ongeveer 50 regionale afdelin gen van de NWS. De inloop middagen zijn steeds op elke eerste woensdag van de maand. Voor D66 is een coffeeshop hetzelfde als een bakker of een slager. Dat vernamen we uit de mond van Frans Bos (fractie voorzitter D66), toen onlangs het drugsbeleid weer op de agenda van de commissie Alge meen Bestuurlijke Zaken (ABZ) stond. Voor de PCW- fractie ligt dit niet zo simpel. Hoe zat het ook al weer? In juli I997 kwam in de gemeente raad een regionale drugsnotitie aan de orde. De bedoeling was dat de gemeenten in de regio Hollands Midden in de toe komst een uniform drugsbeleid gaan voeren. Daardoor zouden gemeenten, justitie en politie slagvaardiger kunnen optreden. Uitgangspunt in de notitie was de handhaving van de status quo. Dat betekent onder meer dat er geen coffeeshops in de regio (nu 23) meer bij zouden mogen komen. Het betekent ook de mogelijkheid van sprei ding van coffeeshops in de regio: daar waar gemeenten veel coffeeshops hebben die ook worden bezocht door mensen uit naburige gemeen ten, zouden de pijn moeten worden verdeeld. Zo zou Wad dinxveen misschien een cof feeshop van Gouda (die er nu meerdere heeft) moeten ‘over nemen’. De PCW-fractie heeft als enige in de gemeenteraad tegen de notitie gestemd. Inmiddels hebben ook CDA en WD zich tegenstander van de vestiging van coffeeshops in Waddinxveen getoond. nieuw bouw snel te realiseren is. De andere mogelijkheden waren een perceel grond aan de Linnaeusweg en een perceel aan de Zijde in Boskoop. Voor beide locaties in het kwe- kersdorp bestaat onzekerheid Celstraf over de toekomstige planologi sche ontwikkelingen en is een overheid heeft het gebruik van softdrugs echter in feite gelega liseerd door daartegen onder voorwaarden niet strafrechte lijk op te treden. Dit tweeslach tige beleid had tot doel een scheiding aan te brengen tussen gebruik van harddrugs en soft drugs en anderzijds naar de internationale wereld de schijn op te houden dat drugs bij ons niet worden gelegaliseerd. In de regionale notitie wordt het rijksbeleid ook als uitgangspunt gehanteerd. De PCW wijst een dergelijk gedoogbeleid af om verschillende redenen: - principieel: het gaat niet aan gedrag formeel te verbieden en in de praktijk doelbewust toe te staan; dit komt de geloof waardigheid van een handha vende overheid niet ten goede; - inhoudelijk: een scheiding van de markten van hard- en soft drugs is nooit waterdicht. Ook softdrugs zijn verslavend en onderzoeken wijzen uit dat ze steeds verslavender worden. Het meest zichtbare effect van het gedoogbeleid is de opkomst van coffeeshops. Offi cieel dienen ze als vervanging van de straathandel in drugs. Uit een oogpunt van ordehand having zijn ze dan ook met instemming begroet. Het idee is dat je nu eenmaal beter con trole kunt uitoefenen op een aantal herkenbare winkels of cafés dan op loslopende hande laren die mensen op straat las tig vallen. Duidelijk is dat we dit stadium inmiddels voorbij zijn. Tal van gemeenten zoeken naar mogelijkheden om het aantal coffeeshops te beperken. Trou wens ook justitie heeft zijn gedoogcriteria aangescherpt Een ander bezwaar is dat gemeenten met de sores zitten. Zij kunnen via hun verordenin gen gebruik van drugs niet ver bieden, sterker nog ze moeten toestaan dat de door politie en justitie gedoogde coffeeshops een grote aantrekkingskracht WADDINXVEEN - Donderdagavond 9 maart om half acht wordt er in het gemeentehuis aan het Raadhuisplein in Wad dinxveen voor omwonenden en overige belangstellenden een informatiebijeenkomst gehouden over de proefboring van de Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM) aan de Henegou- werweg bij de rioolwaterzuiveringsinstallatie "Randenburg". Deze informatieve bijeenkomst zal worden voorgezeten door WD-wethouder MariaWientjens-van derVelden. De NAM zal een toelichting op het verzoek tot de proefboring geven. Daarna is er gelegenheid tot het stellen van vragen. De Nederlandse Aardolie Maatschappij heeft een principeverzoek ingediend bij het college van Burgemeester en Wethouders voor het uitvoeren van een proefboring op het terrein van de rioolwaterzuiveringsinstallatie "Randenburg” aan de Henegou- werweg. Het nabijgelegen terrein van de provincie zal als parkeerter rein voor de boring kunnen worden gebruikt. De proefboring zal ongeveer een jaar in beslag nemen. In ons land hebben meer men sen reuma dan wordt gedacht. Het zijn er zo’n anderhalf mil joen. Dat wil zeggen dat één op de tien Nederlanders reuma heeft. Toch weet men nog wei nig over de oorzaak en nog minder over hoe reuma kan gesproken over het gewenste kwaliteitsniveau. Daarna kan uitwerking plaatsvinden tot een patiëntenorganisaties. een kantoor binnen het definitief bouwplan. "Met reuma raak je veel kwijt: bestemmingsplan past zodat hobby’s, sport, liefhebberijen. Soms zelfs je baan, je toekomst, je zelfvertrouwen", aldus de Waddinxveense Irene Alberts, die zich inzet voor het welsla gen van de komende Waddinx veense collecte voor het Nationaal Reumafonds. Ze noemt Arjan (23) die zijn skeelers te koop aanbiedt, want wijziging van het bestemmings- hij zal er nooit meer op kunnen rijden, Petra (44) die nooit meer zal kunnen tennissen en Gerard (63) die zijn hobby tui- haupt mogelijk is. nieren moet opgeven. Voor de bouw van het nieuwe waterschapshuis hebben twee architectenbureaus schetsont werpen gemaakt. Door een onafhankelijk deskundige zijn deze schetsontwerpen beoor deeld. Ook heeft een onafhan kelijk bouwkundig adviesbu reau de kosten van realisatie globaal berekend. De beoorde- van drie maanden voorwaarde- ling en berekeningen hebben mede geleid tot de keuze van het Waddinxveense architec tenbureau Roggeveen Piso voor de bouw van het nieuwe waterschapshuis. Het waterschap zal zich nog de vrouw werd de baby ziek en moest hij spugen. Ze ontkent de baby geschud te hebben, maar volgens artsen kan zo’n bloeding alleen daarbij ont staan. HM «■«mm hebben op met name jeugdi gen. Een aantal elementen uit de notitie sprak ons wel aan. We moeten er alles aan doen om gebruik van softdrugs te voorkomen en de gevolgen ervan (verslaving) te bestrijden. De gemeente Waddinxveen is geen eiland als het gaat om het gebruik van drugs. De notitie stelde voor dat de GGD in de gemeenten onderzoek verricht naar het gebruik van drugs. Dit onderzoek is inmiddels ver richt. Het blijkt dat Waddinx veen inderdaad geen uitzonde ringspositie inneemt. Uit het onderzoek blijkt ook dat een coffeeshop de verkrijgbaarheid van drugs aanzienlijk vergemak kelijkt. Jammer genoeg zijn twee groepen jongeren in het onderzoek niet meegenomen: de 12-16 jarigen en de allocht onen. Dit zijn nu juist groepen waar landelijk gezien het gebruik van drugs toeneemt. De commissie ABZ heeft daar om terecht besloten de GGD te vragen ook naar deze groe pen onderzoek te verrichten. Tot zo lang neemt Waddinx veen geen besluit over de vesti ging van een coffeeshop. Samenvattend: een coffeeshop is bepaald geen bakkerswinkel. Een broodje verdooft de men selijke geest niet, een stickie marihuana of hasj wel. De scheidslijn met de nog veel gevaarlijken harddrugs is boter zacht. De PCW vindt dan ook dat de gemeentelijke overheid moet voorkomen dat de ver krijgbaarheid van dit spul gemakkelijker wordt.' Jans Wielaard van het gelijknamige tweewielerbedrijf ontving het BOVAG-kwaliteitscertificaat. (Foto: Archie f WvVV SJook Noteboom.) lijkse rommelmarfkt komt van Da Gouwphlnpm" alrln^ BOVAG onderscheiden van De Gouwebloem aldus secretaris A. Koetsier-Hooge- veen namens het stichtingsbe- WADDINXVEEN - Tweewie- stuur. lerbedrijf Wielaard heeft De Waddinxveners krijgen ook onlangs het kwaliteitscertificaat nog gelegenheid spullen die ze kwijt willen in te leveren aan de Tollenslaan en wel komende zaterdagmorgen 26 februari van negen tot twaalf uur. In ver band met gebrek aan voldoen de ruimte kan er dan geen meubilair worden afgegeven. Na afloop van dit jaar zal de installatie verwijderd worden. Na de informatiebijeenkomst zullen B. en W. zich beraden over de verlening van een tijdelijke bouwvergunning overeenkomst artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. E Verkrijgbaar in roze, rood of wit. f ZJ J fcMaat 40-60 cm. •'•WmillllllllMlmnm. U vindt ons achter het BP station Kerk en Zanen. tin

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 13