Royal Arrow Teak en trends J WONEN IN MIDDEN-HOLLAND Huizengekte bedaart in Boskoop en Waddinxveen We gaan dit jaar kleur bekennen ED REUSKEN /SILCO JONGENEEL GORDIJNEN (0182) 61 68 78 Invloed van buitenaf L/w specialist op het gebied van woninginrichting Waddinxveen op uw behang Spanplafonds Kastenwanden Wandpanelen Systeemplafond Interieurbetimmeringen St. Victorstraat 54 W’veen f WT** Fl 1 PAGINA 15 WOENSDAG 23 FEBRUARI 2000 ijl c I Openingstijden: Dinsdag t/m vrijdag 10.00-17.30 uur Vrijdagavond Zaterdag 19.00-21.00 uur 10.00-17.00 uur Transparante materialen worden 2000 nog verder doorgevoerd. zijn debet aan de grote stijging van huizenprij zen in Boskoop en Wad dinxveen. (Foto: Edwin Hoogendoorn) Bij Royal Arrow Teak vindt u een keur aan schitte rende teakhouten meubelen en veel woon accessoires. Galerij 2 2771 XJ Boskoop Tel. (0172)21 22 71 Royal Arrow Teak, Henegouwerweg 37, Waddinxveen, telefoon 0182-613770. Voor meer informatie en vragen bel: (0182) 61 62 38 (0182) 61 14 19 Openingstijden: ma., di., wo. 13.00-17.30 uur do., vr. 10.30-21.00 uur za. 10.00-17.00 uur WONING PROJEKTSTOFFERING bij een keuze uit vijf a zes objecten. Mensen voor wie een koopwoning niet meer haalbaar is, vinden steeds vaker een goed alternatief in de huursector.Te meer omdat de huurprijzen het afgelopen jaar minder stegen dan voor heen. De oorzaken voor de aanhou dende prijsstijgingen en krapte op de markt zijn bekend: lage werkloosheid, een groot aan tal tweeverdieners, positief consumentenvertrouwen, lage hypotheekrente en se aanbod koopwoningen. De gemiddelde woonconsument is kapitaalkrachtig en steekt zijn geld het liefst in een woning van betere kwaliteit. Dergelijke woningen zijn ech ter schaars en worden door gemeenten te weinig gebouwd, constateert de NVM.Timo Smit, algemeen voorzitter van de NVM, ver woordt het als volgt: „De landelijke politiek is dat Noordkade 92A Waddinxveen (in pand Gebr. Bakker) maart-actie Bij aankoop van gordijnen .15% WADDINXVEEN - Aan de Hene gouwerweg is Royal Arrow Teak gevestigd. Hier vindt u een van meest uitgebreide collecties teak houten meubelen uit de regio. Royal Arrow Teak is breed gesor teerd, of het nu om binnenmeube len of tuinmeubelen gaat. Wie bin nenloopt komt direct in een sfeer van koloniale stijl en Engelse gran deur terecht. Royal Arrow Teak is een echte woonwinkel, waar je uren kunt rondneuzen. Veel van de meubelen van Royal Arrow Teak zijn unieke exempla ren. Geen massaproductie dus bij Royal Arrow Teak! Om aan zoveel mogelijk wensen te kunnen doen, zijn er bijvoorbeeld salontafels van 50 x 50 centimeter tot 4 x I meter! Om een idee te krijgen wat er allemaal mogelijk is om met teask- hout te combineren, heeft Royal Arrow Teak het assortiment uitge breid met onder andere Lloyd Loom, schapenlederen fauteuils en prachtige bankstellen in Spaans design. Maar ook voor andere accessoires, zoals windlichten, ser viezen en schemerlampen is het gezellig winkelen bij Royal Arrow Teak. Royal Arrow Teak is elke doorde weekse dag geopend van 11.00 tot 19.00 uur en op de donderdagse koopavond tot 21.00 uur. Zater dag is de winkel van 10.00 tot 17.00 uur geopend.Tot 20 maart is de zaak op dinsdag gesloten. De toenemende invloed van modetrends op ons interieur is duidelijk te signaleren. Nieu we interieurkleuren komen steeds vaker rechtstreeks van de catwalks in Milaan, Parijs, Londen en New York. Bijna alle grote namen op modegebied presenteren hun eigen ’home’ collectie. De in de mode heersende merkcultuur neemt ook voor het interieur toe. De nieuwe generatie ontwerpers kijkt echter verder en breder in 1999 gaan inzien en deelt nu de visie van de NVM dat daar iets aan gedaan moet worden. Gemeenten zijn nog niet zover. Die kijken te veel naar de lijst met woningzoe kenden en bouwen alleen voor die doelgroep. Dat bete kent nog meer eenvoudige en het schaar- vrij kleine woningen, dus meer van hetzelfde. Ons advies luidt: bouw duurdere kwali- teitswoningen, zodat de bezit ters van goedkopere huizen kunnen doorstromen en hun woningen vrijmaken voor star ters en mensen met een klei nere portemonnee.” In de regio Amsterdam stegen de huizen het hardst: 24,5 pro cent. Slochteren sloot die rij met een relatief lage stijging van 7,6 procent. BOSKOOP/WADDINXVEEN - Huizen in en om Boskoop en Waddinxveen zijn het afge lopen jaar 18,1 procent duur der geworden. Een stijging die groter is dan het landelijke gemiddelde: 16,3 procent. In zowel Boskoop als Waddinx veen zijn koopwoningen daar door onbetaalbaar geworden voor de meeste starters en alleenverdieners.Toch meent de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM) dat ook de huizen in Boskoop en Wad dinxveen over het hoogtepunt heen zijn. „De huizengekte van het afgelopen jaren is ietwat tot bedaren gekomen. De belangrijkste indicatie daar voor is de mindere prijsstij ging in het laatste kwartaal van 1999 en het feit dat koop woningen minder snel dan bij voorbeeld een half jaar terug worden verkocht.” Landelijk gezien kostte een woning in 1998 nog gemiddeld 298.000 gulden, vorig jaar bleef de teller uiteindelijk ste ken op 347.000 gulden. De prijzen van koopwoningen ste gen in 1998 met gemiddeld acht procent. In die drie maanden steeg de gemiddelde prijs, vergeleken met dezelfde periode in 1998, met liefst iX— 17,4 procent. In het vierde kwartaal van 1999 kwam de markt in een iets rustiger vaarwater. Voor het jaar 2000 voorspelt de NVM een prijsstijging van zo’n acht procent, een groei die vergelijkbaar is met 1998. De prijsstijging wordt even eens voor huizen in en om Boskoop en Waddinxveen ver wacht. Deze ontwikkeling is een reactie op de verminderde betaalbaarheid van koopwo ningen voor eenverdieners en huishoudens met een beschei den inkomen. Factoren die hierbij een belangrijke rol spe len zijn de stijgende hypo theekrenten en het groeiende aanbod koopwoningen in regio’s met grote nieuw bouwwijken, de zoge naamde vinexlocaties. r Waterrijk, de nieuwbouw in Boskoop, is geen vinex- locatie, maar is er wel debet aan dat de stijging hoger ligt dan het lande lijk gemiddelde. Het is namelijk een tendens dat nieuwbouwhuizen de eer- ste jaren harder in waar de stijgen dan bestaande bouw. De mogelijke groei van het aanbod wordt echter weer getemperd door het toenemend aantal geannuleer de bouwopdrachten, waar door het aantal voltooide nieuwbouwwoningen is afge nomen en het marktevenwicht onder druk blijft staan. Het aantal woningen waaruit een potentiële koper kan kiezen liep terug van drie in 1998 naar 2,5 in 1999. Van een marktevenwicht is pas sprake den geschilderd in hoogglans- verf gecombineerd met meu bels in pasteltinten. Het serene en soms ietwat steriele interi eur kan gaan vervelen. Deze tijd vraagt om frisse kleuren en gedurfde combinaties. De toepassing van kleuren ver schilt per woonsfeer: felle fluor’s en aqua’s worden afge wisseld met bijna kleurloze pastels en metaal, de warme kleuren van Zuid- en Midden- Amerika vormen een alliantie met het fris gewassen wit van Noord-Amerika. Na de opmars van het wit, witter, witste interieur ontstaat de behoefte aan diep donkere kleuren, van aubergine tot antraciet en als hoogtepunt gitzwart. De Rolling Stone’s wilden het al in de jaren zestig: ’I want to paint it black’. naar verwachting in In het interieur van 2000 is steeds meer mogelijk. De nieuwe woonmode is zeer gevarieerd in materi aalgebruik, vormen en de toepassing van kleuren. Kleur duikt overal weer op. De smetteloos witte, grij ze en naturelle leef ruimtes, die het afge lopen seizoen hoogtij vierden, worden ’doorbroken’ door kleur. J3== dan alleen mode. De invloed van videoclips, -games, inter netsites en andere interac tieve ontwikkelingen verrui men onze creatieve geest én kijk op interieur. De vaak computergeanimeerde beel den worden weer vertaald naar meer realistische woonvormen. Ook sport en ’outdoor’ activiteiten (kam peren, hiking, bergbeklimmen etc) zijn bronnen van inspira tie. De nieuwe materialen, belijningen en kleuren van de kleding en accessoires komen terug in de aankle ding van ons huis. Zowel op mode als op interieurgebied zijn golfbewegingen waar te nemen en soms zelfs een hevige en kortstondige ’vloedgolf’. Zo’n spontane rage of hype zie je dan plot seling overal opduikelen. Denk maar aan de plotselin ge wederopstanding van de zitzak en de plastic kuipstoel. We worden niet meer beperkt door één uniforme stijl maar kunnen diverse stijlen einde loos met elkaar combineren: design met antiek, sixties met hedendaags futurisme of mini malisme in fluorkleuren zijn slechts enkele varianten. De nieuwe materialen zijn prak tisch: de wasbaarheid, duur zaamheid en aaibaarheid gaan niet ten koste van het uiterlijk. Bijzondere visuele effecten zoals glans, metallic, transpa rantie, digitale - en driedimen sionale structuren inspireren tot een minder conventionele manier van wonen. Het feno meen ’kleur’ in het interieur is achter gebleven. De afgelopen jaren leek het erop dat alleen wit, naturel- en pastelkleuren in combinatie met strakke belijningen, vormherhaling en eenvoud het woonmodebeeld bepaalden. Het aanbod in de nieuwste collecties stoffen, meubels, accessoires en verlichting biedt echter een breed en gevarieerd beeld en geeft ons de mogelijkheid om kleur te bekennen! Kleur dringt ons interieur weer binnen, soms met een enkel accent, zoals bijvoor beeld een oranje karpet in een verder naturel interieur, soms gaat het roer rigoureuzer om en zien we felgekleurde wan- Binnen alle woonsferen zien we verrassende combinaties; felle fluor’s tegenover zwemen van pastels en bruistablet- kleurtjes met frisse aqua ’s. Licht en ruimte zijn peilers voor de meeste woonkamers. Hoewel we nog niet toe zijn aan vlie gende auto’s en robots die ons aankleden, is het geautomatiseerde huis dichterbij dan ooit. De snelheid en het gemak waarmee we huishoude lijke taken met behulp van Strakke belijningen zijn weer helemaal terug. Echter, strak geautomatiseerde syste- is niet meer koel, maar frivool, men kunnen vergemakke lijken is ongelooflijk. Leve het comfort en de vrijheid om te wonen en leven. S3* - «r

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 15