Souburgh haalt de lente alvast in huis Prima internationaal debuut van Niels Pereboom Reeuwijker en Waddinxvener redden drenkeling uit Weissensee Definitief geen Kringloopwinkel met kerken nationale titel Van Weringh deelt Vosko Netwerking heeft nieuw onderkomen Groeneweg stelt teleur Platform Armoede bestrijding vergadert Gemeente wil meer contact iBP i IS Perfect ijs Op een ijsschots Langs de Gouwe- loop eerste voor jaarsklassieker Geen WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN ontvangen? Bel 0182 - 63 03 32 H.'1 1 PAGINA 23 WOENSDAG 23 FEBRUARI 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN (Foto: SJaak Noteboom.) uitbreiding van beide Vosko’s te krap werd, is een nieuwe vleu gel aan de achterzijde van het pand aangebouwd. De officiële opening van het gebouw is verricht door de heer F.A. Nijkerk, Holding Directeur. op die ijsschots en durfde me niet te verroeren. Als tweede haalden ze mij daar toen weg. Het is overigens een vreemde gewaarwording dat je iemand red en zelf ook nog gered moet wor den uit je benarde positie. Mensen uit een nabijgelegen woning hebben ons toen onder een warme douche gezet en Rommy naar het hotel gebracht. Wat er verder op het ijs gebeurd is weet ik niet, maar al snel kwam alle professionele hulp op gang. Ik vind het vreselijk voor de organisa tie wat er gebeurd is. Ik heb dan ook alle bewondering voor deze mensen, dat ze na dit drama en het verlies van een vriend, het hele evenement zo hebben afgewerkt. Die 24 uur rouw- periode was nodig en ook de wijze waarop de 200 kilometer op vrijdag kon worden gereden was perfect. Mensen klagen er wel eens over ze maar hiermee hebben ze voor mij bewezen als professionals te kunnen handelen”, aldus Dammes. ”De dag daarna heb ik Rommy gesproken en dat was goed. Want ik had helemaal niet meer gehoord hoe het verder met haar was. Samen heb ben we er over kunnen praten en dat helpt zeker bij het verwerken van geheel werd afgedekt met een mosachtig dekje. De Dagverzorging in Souburgh is alle dagen van de week open alles. Het viel me op hoe sterk ze was op dat moment, hoewel ze natuurlijk ook aangeslagen was”, vertelt Dam mes. Hoe je het ook wendt of keert, dit gebeuren zal altijd de geschiedenis van de Alternatieve Elfstedentocht op de Weissensee blijven beïnvloeden. Een zwarte bladzijde in de geschiedenis als stil monument voor Wim jeremiasse. Op vrijdag 4 februari 2000 begonnen ruim 1400 deelnemers aan de 200 kilometer. Het had in de nanacht flink gevroren en dat leverde een prachtige stevige ijsvloer op. Ijsmeester Norbert Jank en zijn medewerkers veegden de baan schoon waardoor de scheuren beter zichtbaar waren. Deze scheuren zorgden voor de nodige valpartijen en verwondingen. Ook toen de zon hoog aan de hemel stond hield het ijs zich goed. Leo Moerings moet na 100 kilo meter duidelijk afzien door de weinige training van de afgelopen maanden. De groep Hans Vergeer, Cor Streng, Cor Witteman, Marcel Mathot, Leo Verbeij en A. Snabel maakt het goed en houdt er lekker de gang in. Ook Nic van WADDNXVEEN - De Langs de Gouweloop op zaterdag 4 maart in Wad dinxveen is de eerste weg wedstrijd voor de atleten in het nieuwe jaar. Het pro gramma is verder: 11 maart: Rottemerenloop in Zeven huizen, zondag 12 maart: Twintig van Alphen, 18 maart: Flassenloop in Reeuwijc, I april: Parkloop in Schoonhoven. ZEVENHUIZEN - Schaatser Rutmervan Weringh is bij de NK :uper-sprint op de Utrechtse kunstijsbaan bij de A-juiioren op de gedeel de eerste plaats geëindigd. Nadat twee 100 meter en een 30* meter waren ver reden sond de Zevenhuize naar op de tweede plaats achter je Fries Arjan Samp- lonius. De tweede 300 meter ‘eed Van Weringh beduicfend beter dan zijn Friese concurrent. Zijn tij den wtren: 10.34, 10.15, 25.02 kn 24.73 (pr). WADDINXVEEN - Op don derdag 18 februari heeft Vosko Networking BV en Vosko IT Services BV hun nieuwe, 2200 m2 grote pand aan de Limaweg 51 in Waddinxveen officieel in gebruik genomen. Aangezien de beschikbare ruimte door de Door Kate Spijker WADDINXVEEN/BOSKOOP - Mede dankzij de schaatsers Bert Steenber gen uit Waddinxveen en Dammes Bun- nik uit Reeuwijk kon Rommy van der Wal uit de auto van Wim Jeremiasse gered worden die door het ijs was gezakt op de Weissensee. De eerste keer dat we Dammes met zijn vrouw tegen komen is anderhalf uur na het ongeval. Hij is dan zwaar aangeslagen. Ook twee dagen later was dit nog het geval hoewel hij dan inmiddels al een gesprek heeft gehad met Rommy. Hoewel Dammes zeker een heldhafti ge rol heeft gespeeld besluiten we, om privacy redenen, er niet over te schrij ven. Zijn vrouw Ria denkt daar, een maal terug in Nederland, anders over en vindt dat haar man zeker een plaatsje in de krant verdient. Blij dat Dammes inmiddels is bijgekomen van alle schrik en emoties geven we daar gehoor aan. Dammes en Bert schaatsten nog een laatste trainingsrondje toen zij op geruime afstand de auto onder het ijs zagen verdwijnen. Bert besloot naar een andere auto van een official te rij den maar Dammes schaatste snel naar de plaats van het ongeval en vergat de slechte kwaliteit van het ijs buiten de afzetting. Ook hij ging er door maar kon als eerste door een andere toege snelde schaatser met een ladder en een klos touw weer op het ijs worden getrokken. ”lk kreeg het pas koud nadat we Rommy uit het water had den gehaald. Zij was uit de auto gekr open en hing op de rand van het ijs”, vertelt Dammes. De tweede wedstrijddag begon voor de jonge Waddinxvener desastreus. De druk na de goede prestatie van de eerste dag bleek te groot en eiste zijn tol. Het eerste wedstrijdschot verliet de loop en werd een zeven, direct gevolgd door een acht. In twee schoten al vijf punten ‘kwijt’. De eerste serie werd uiteindelijk afgesloten met een bedroevend resultaat van 89 punten. Ferdinand Maus uit België kende hetzelfde pro bleem, na de zilveren medaille van de eerste dag was ook bij hem de druk te groot en schoot hij in z’n eerste serie een schamele 88 punten. „Een schrale troost”, zo blikt Niels Pereboom terug. „Ik had het koppie er gewoon bij moeten houden, maar ja, dat is achteraf gepraat”, zo evalueerde de Waddinxvener op realistische wijze de tweede dag. voor de altijd hongerige vogels, stelden een aantal dames hun bloemstukjes samen. In oasis werden met zorg takjes en narcisssen gestoken. Het In een brief aan de gemeente en twee politieke partijen schreef de officieel ontbonden Denktank SOW deze week dat ambtelijke instanties van hen geen medewerking of initiatie ven meer hoeven te verwach ten. „Het is een enorme gemis te kans. Weinig organisaties komen met een plan én het geld om het plan te verwezen lijken", zegt A.Broer, de advi seur van de Gereformeerde Gemeente, namens de Denk tank. „De gemeente liep 0,0 procent risico, daar hadden we voor willen tekenen!" De Denktank werd, hoewel sinds december 1999 opgeheven, nog een maal benaderd door de gemeente om mee te doen aan een Kringloopwinkel. Zij hoorden de gemeente aan en overlegden met de achterban die negatief besliste. De Denk tank hief zichzelf eind vorig jaar op nadat de gemeente Wad dinxveen acht maanden zonder contact voorbij liet gaan sinds het laatste gesprek met wet houder Van Holsteijn in maart 1999 over de mogelijkheden van een Kringloopwinkel. Van Holsteijn nam destijds de por tefeuille van Neele wegens omstandigheden waar. „We konden het niet langer meer aan onze achterban verkopen dat er geen actie werd onder nomen. De kerken kwamen langzamerhand in de proble men bij het organiseren van de bazaars en rommelmarkten", aldus Broer. De tevens aanwe zige secretaris H.van Leeuwen en voorzitter B.Klik van de Denktank SOW knikken. Van Leeuwen vanachter een impo sant vuistdik dossier. Bij het laatste overleg kwamen weer dezelfde eisen van de gemeente op tafel: brede open stelling, vrijwilligers en betaalde krachten in de Kringloopwin kel. Bovendien zou het beheer niet alleen meer vallen onder de twee kerken maar ook onder kringloopbedrijf De Sluis en Duurzaam Waddinxveen. „Dat was voor ons onaccepta bel. Wij riepen bovendien al vijf jaar dat we alleen met vrijwilli gers willen werken en welis waar geen brede openingstij den zouden hanteren, maar dat we die tijden wel ruim onder de aandacht zouden brengen", zegt Broer. „De gemeente kende ons standpunt daarin, en dan toch weer dezelfde eisen. Ik denk dat het vooral een poli tiek gebaar was", meent Broer. Souburgh. Bezoekers en ZEVENHUIZEN - Voetbal club Groeneweg stelde teleur door met I -0 bij Bergambacht te verliezen. Voordat de Bergambachte naren tien minuten na de rust scoorden door Arjan Bezemer hadden Jarno van Dorp, Reinier Gorissen en Klie /an Dam kansen gemist voor de Zevenhuizenaren. WSE verloor op eigen veld met 1-2 van RVC’33. De wedstrijden van Be Fair en Waddinxveen werden afge last. Programma zaterdag: Be Fair-Jodan Boys (wed strijd van de week), RVC/Rijswijk-Moerkapelle, zondag: Woerden-WSE, G roeneweg- Moord recht, Waddinxveen is vrij. voor bewoners van de eigen zorgafdeling en voor inwoners van Waddinxveen, die worden gebracht en gehaald door fami lie of door het aanvullend WADDINXVEEN - De kogel is door de kerk. Na een klei ne vijf jaar met het idee van een Kringloopwinkel aan het werk te zijn geweest, hebben de Gereformeerde Gemeente Waddinxveen en de Immanuël Gemeente besloten definitief af té zien van een Kringloopwinkel. Vorige week was het voorjaar in de huiskamer van de Dagverzorging in Zorgcentrum bezoeksters maken fleurige lentestukjes. WADDINXVEEN - Op donderdag 24 februari a.s. vindt de eerste vergadering plaats van het Platform Armoedebestrij ding Waddinxveen in het nieuwe jaar. Dit platform wordt gevormd door een grote groep organisaties en instellingen die gezamenlijk de strijd zijn aangegaan tegen de ’stille’ armoede in de gemeente Waddinxveen. Het is helaas nog steeds zo dat de toename van de ’welvaart’ aan een deel van de mensen voorbijgaat. Zij hebben nog steeds moeite om financieel gezien ’de eindjes aan elkaar te knopen’. Het platform heeft zich als doel gesteld de mensen te wijzen op de financiële mogelijkheden die er zijn om hun situatie te verlichten en de regelingen en informatie daarover toegankelijker te maken. Daarbij wordt het platform bijge staan door de cli_ntenraad van uitkeringsgerechtigden. Naast de financiële regelingen wil het platform ook werken aan de eenzaamheid van mensen, de 'sociale armoede’. Tijdens de vergadering van 24 februari zal informatie worden gegeven over de resultaten van de Millenniumactie van de afdeling Sociale Zaken en Werkgelegenheid en kunnen de leden reageren op het advies dat het platform heeft uitge bracht aan burgemeester en wethouders van de gemeente Waddinxveen over het ’toekenningsfonds’, een fonds dat naar de mening van het platform het Sociaal Cultureel Fonds kan vervangen. Iedereen is welkom bij de openbare vergadering van het armoedeplatform. De vergadering vindt plaats aan de Kerk straat 13 en begint om 19.30 uur.Voor nadere informatie over de werkzaamheden van het Platform Armoedebestrijding Waddinxveen: het secretariaat van het platform, de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk, telefoon 0182-631 932. de eerste serie van 10 schoten afgesloten. De eerste voorzich tige schreden op het interna tionale toneel waren gezet en ogenschijnlijk leek de nervosi teit onder controle. Dat de spanning onderhuids toch aan wezig was, toonden de volgen de twee series. Met scores van respectievelijk 94 en 93 punten bleef de Waddinxvener twee a drie punten onder zijn normale doen. Nog steeds was er zicht op een score zoals vooraf gewenst. Via tweemaal een serie van 95 en een goede afsluitende serie van 97 punten werd de finish bereikt met een score van 570 punten. De primaire doelstel ling werd hiermee gehaald, maar bovenal zette Niels Pere boom een nieuw persoonlijk wedstrijdrecord neer. Met de score bereikte hij een verdien stelijke tiende plaats. Eerste werd uiteindelijk kernploeglid Jack Tijssen uit Bemmel met een score van 592 punten, het geen tevens een nieuw Neder lands juniorenrecord beteken de. (Foto: KS) bus om richting Nederland te rijden. Tot slot nog de tijden zoals deze op de officiële lijsten staan vermeld. Inmiddels is gebleken dat deze niet altijd juist zijn. Gelukkig weten de schaatsers zelf hun juiste tijd want het gaat tenslotte om de individuele pres tatie. Uit Waddinxveen: L.J. Bloem met 8.20.39, B.E. van den Bosch 4.4815,A. Broer 3.42.25, J.L. Broer 10.14.49, J.M. Broer 5.59.52, M.A. Broer van Tol 8.33.54, G.C.M. Steenbergen 3.49.06, H.A.Tuin van Tol 4.08.07, P.G.M. de Waal 7.24.46, Uit Zevenhuizen: J. Eindhoven 7.36.43, D.R. de Graaff 8.39.24, C.T. van der Ham 7.09.34, H. Hogebrug 9.19.15, S.J. Knijnenburg 8.11 42, G. Slobbe 8.43.40, L.Verweij 9.37.07, P.Verweij 8.39.21. Uit Moerkapelle: P. Lelieveld 9.19.18, P.J.Verschoor 9.17.34 Uit Boskoop: N. van Bemmel met 5.24.38, S.van Bemmel 6.48.38, S.G.M. Boersen met 9.02.09, P.A. Hunink 6.36.13, M.C. de Jong 6.45.57, S.M. de Jong 6.45.44,P.W Kant 7.16.29, G.J. van der Loos 9.19.22, M.T.J. Mathot 7.53.31L.J. Moerings 6.10.09, A.J. Sna bel 8.46.4l,W.J. Streng 6.59.02, H.Ver geer 8.38.59, C.L.M. Witteman 9.02.13, P. Zeeuw 7.25.32. ”Op mijn buik ben ik naar haar toege kropen en heb haar uit het wak gevist. Ze vertelde me dat er nog iemand in de auto zat. Gelukkig kon ik haar ervan overtuigen dat we voor hem helaas niets konden doen. Eerst moest zij naar een veiliger plek. Samen met de anderen, die een bal aan een touw gooiden, hebben ze haar naar dikker ijs gesleept. Ik ben eerst blijven zitten Dat hij het koppie er wel weer bij kreeg, bleek tijdens de twee de serie toen er een prima score van 98 punten op het scorebord verscheen. Uiteinde- Alles overziend denken Klik, Broer en Van Leeuwen dat de gemeente al die jaren op twee gedachten hinkte. „Eerst was er het overleg met een commer ciële organisatie, later het afwachten op de uitkomst van het regionale Gemeenschappe lijke VuilverwerkingsBedrijf Midden-Holland. Steeds weer terug komen met dezelfde eisen", zegt Broer. „Een grove blunder was het weggeven van de aanvankelijke lokatie naast het afvalbrengstation aan het Muzikanten Colectief.We zou den de hele schuur krijgen maar dat bleek uiteindelijk nog maar de helft te zijn", aldus de adviseur. De Kringloopwinkel wilde alle activiteiten, het aan voeren en repareren alsmede de opslag en verkoop van de goederen vanuit één centraal punt uitvoeren. „We kregen het niet doorgaan van die loca tie offcieus te horen toen we ons businessplan aan de achter ban lieten zien. Nota bene; het plan was gemaakt op basis van de hele schuur, en de gemeente wist dat!", zegt Broer vol vuur. Na zeven maanden kwam de VOLVO-locatie in de Coene- coop aan de orde maar ook dat werd niets. De Denktank SOW vond het gebouw met een huur van ongeveer 100.000 gulden per jaar te duur en keek weer tegen de eisen van de gemeen te aan. „Uit overleg werd ook steeds duidelijker dat er binnen het college geen politiek draag vlak te vinden was. Het college wilde dat de winkel collectief gedragen werd en niet door de kerken. Een foute gedachte want wij waren bereid om het bestuur uit niet alleen kerkge- zinde mensen te laten bestaan", zegt Klik. „Neele nemen we niets kwalijk, hij had dat hoog uit wat eerder mogen zeggen. Wij steken onze nek uit en maakten kosten." Inmiddels zijn de voorbereidselen voor een Kringloopwinkel in het kader van de Lokale Agenda 21 aan de gang. De voormalige Denk tank wenst de winkel het beste. „Ze zullen het moeilijk krijgen en het zal subsidie kosten. Er is in de omgeving, in tegenstelling tot vijf jaar geleden, veel con currentie met Moerkapelle en Moordrecht. Ons is in ieder geval de toezegging gedaan door wethouder Neele dat er geen problemen met de ver gunningen voor de rommel markten zullen ontstaan", zegt Broer. ten greep hij net naast het ere metaal. Met z’n verdienstelijke vierde plaats nestelde Niels Pereboom zich tussen de Zweedse juniorenschutters die de plaatsen twee, drie en vijf bezetten. Ook onze zuiderbuur Ferdinand Maus bleek zich na de slechte tweede wedstrijddag op de laatste dag hervonden te hebben en pakte de eerste plaats met een score van 590 punten. „Ik ben waanzinnig tevreden over hoe ik in Den Haag pres teerde, maar het smaakt naar meer en nog beter. Ik weet wat me te doen staat in de komen de trainingsperiode”, zo blikt de jonge Waddinxvener voor zichtig vooruit. „De volgende internationale wedstrijd waar ik naar toe ga, is de ISAS in Dortmund. Daar is echt de hele Europese jeugdtop dus moeilijk wordt het zeker. Maar ik hoop daar in maart ook lekker te presteren. Niet dat ik er nu meteen een podiumplaats kan pakken, maar ik hoop wel dat ik daar een score kan realiseren van zo rond de 570 punten.” lijk bereikte de Waddinxveense Havo-scholier op de tweede wedstrijddag een negende plaats met een score van 568 punten. Bemmel houdt er samen met zijn dochter aardig de vaart in. De dames De Jong hebben het wat moeilijken maar dankzij de goede ver zorging onderweg zetten ze een fraaie tijd neer. Nog altijd met zijn baas als sponsor rijdt ook Ger Jan van der Loos zijn rondjes samen met zijn vrienden van de mutsenclub. Piet Zeeuw, die graag een beetje knokt tegen de elementen, schaatst de tocht in een goede tijd op zijn slofjes maar wel met veel plezier. Kortom een perfecte zonnige dag als afsluiter van het jaarlijkse Weissensee feest. Een kleine toegift is er nog op zaterdag. Dan rijden de A-rijders nog hun rondjes. Degenen die toch nog niet naar huis gingen waren als toe schouwers aanwezig. Velen stapten De groep Boskopers met Vergeer, Streng, Witte man c.s. tijdens een ver- echter die zaterdag weer in de auto of zorging op de Weissensee. De derde wedstrijddag werd de wedstrijd een uur uitgesteld. Door transportproblemen, de bus kwam niet opdagen, bleken diverse schutters niet in staat om op tijd in de sporthal aan wezig te zijn. Dat ene extra voorbereidingsuur bleek op de Waddinxveense jeugdschutter, die de sporthal wel wist te bereiken, een prima uitwerking te hebben. Vol overgave en op en top geconcentreerd begon hij aan z’n derde wedstrijddag. Net als de eerste dag startte hij met series van 96, 94 en 93 punten. Een korte door de jeugdschutter zelf ingelaste pauze bracht de ommekeer. In de laatste dertig schoten wer den nog slechts vijf punten ver loren, met de laatste drie series van 97, en tweemaal 99 punten verbaasde hij vriend en vijand. Met een daverend persoonlijk wedstrijdrecord van 578 pun- openbaar vervoer (AOV). Er komen der tien tot vijftien bezoe kers per dag. ’s Och tends leest men samen de krant, zingt, doet spelletjes en is bezig met geheugentraining. Eens in de veertien dagen komt een vrij williger piano spelen en dan blijkt hoeveel oud-Nederlandse lied jes bij de groep bekend zijn. Na de middagmaaltijd uit de Souburghkeu- ken en een korte sië sta zijn er opnieuw activiteiten. Rond vier uur gaan de eerste bezoekers naar huis. Anderen blijven tot een uur of zes en eten in de Dagverzorging een avondboterham. Enkele malen per jaar is er een thema met ondersteuning van de biblibotheek-organisa- tie Pro Biblio. „Ons laatste thema was Speelgoed van vroe ger", vertelt Arrida Bennik. „Een groot succes, want bij dat oude speelgoed komen tal van herinneringen boven bij de bezoekers." WADDINXVEEN - Buiten scheen de zon en in de gezellige huis kamer van de Dagver zorging in Zorgcen trum Souburgh was het afgelopen vrijdag middag al volop lente. Begeleidsters Arrida Bennik en Sonja van der Hammen hadden een flinke hoeveelheid bloembollen en ander materiaal ingeslagen en in de tuin rond Souburgh allerlei al voorzichtig uitlopende takjes geplukt. De bezoekers en bezoek sters van de Dagver zorging gingen daar enthousiast mee aan de slag. Eén van de heren, tien tallen jaren boomkwe ker, liet onderwijl een klein kasje met buxus- stekjes zien. Hij wilde ook wel even aan een bloemstukje werken. Vier andere bezoekers keken met stijgende verbazing naar hun eigen prestaties. Aan een andere tafel, bij en raam en met uitzicht op het terras met kistjes vol kleurige primula’s en snoeren pinda’s WADDINXVEEN - Het bezosk van het ICW aan het gemeentehuis vorige weel maandag was zo geslaagd dat de gemeente Waidinxveen overweegt in de toekomst meer van der- gelike bezoeken door orga nisaties te plannen.Was het bejoek van de industriëlen nog op initiatief van henzelf, in het kader van het ICW- ccntactuur, toekomstige kikjes in de keuken van de gemeente Waddinxveen ouden door de bestuur- cers van het Gouwedorp noeten worden geregis seerd. Volgens de gemeente is het een goed middel gebleken om in contact te komen met een groep in de samen leving. „Het blijkt dat veel organisaties nog niet weten wat de gemeente precies voor hen duurt en hoe alles achter de schermen werkt", aldus wethouder Neele. Mensen of verenigingen die nen wel een verzoek in en moeten vervolgens een tijd wachten, maar wat de amb tenaren tussentijds ermee doen, is vaak onbekend. „Ik kan me voorstellen dat bij bezoeken van organisaties de afdeling waar zij meestal mee te maken hebben, wordt bezocht. Eventueel kunnen we ook de aanwezi ge audio-visuele middelen gebruiken die ons ter beschikking staan", zegt de wethouder. In het geval van het ICW hakte het college van B&W de groep in delen voor een rondleiding. WADDINXVEEN - Twee weken na zijn selectie voor het Nederlandse team heeft Niels Pereboom, de 16-jarige lucht geweer schutter uit Waddinx veen, zijn internationale debuut gemaakt op de Intershoot in Den Haag. Dit jaarlijks terugke rend evenement kan, na de NK, beschouwd worden als het grootste evenement voor luchtgeweer en luchtpistool in Nederland. Toch wel gespannen voor de dingen die zouden gaan komen, begon de Waddinxvener aan zijn missie. In de eerste plaats moesten de drie wedstrijdda gen scores opleveren die lagen tussen de 560 en 570 uit de maximaal haalbare 600 punten. En misschien, als het één dag echt lekker liep, was er wellicht zicht op de verbetering van het persoonlijk wedstrijdrecord dat, voor hij aan de Intershoot begon, op 568 punten stond. Uiterst geconcentreerd maakte Pereboom op de eerste wed strijddag een begin met z’n wedstrijd van 60 schoten. Met een score van 96 punten werd Ss r - L j -J< W e J 1 - -> i F

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 23