Uitstekende prestatie heren Gouwestaete tegen WVZ Badmintonfusies moeten leiden tot beter aanbod Moerkapelle dwingt helemaal niets af Dames wederom niet langs ZWV-Nereus Maarten Overdijk 2e op NK karten i A - n Drie maal goud voor TOOS-jongens. Geslaagd Drie Ronden Toernooi AdS&Ojy.. naar Redelijke vangst Loting 1/2 finale Beker Flyers dames 2 i geen loon werken Geen WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN ontvangen? Bel 0182 - 63 03 32 PAGINA 25 WOENSDAG 23 FEBRUARI 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN (Foto: Artistic Art, Liesbeth van der Vis.) daarna liep ZWV-Nereus verder uit naar 6-2, waarvan de laatste een viermeter. Begin derde periode werd het zelfs 7-2, hetgeen voor Gouwestaete het, wat late, sein was om een tandje hoger in de ver snelling te gaan. Zo stond het eind derde periode 7-4 door doelpunten van Ellen van derWeijden en de hard werkende aanvoerster van Gouwestaete, Mirjam Overdam.Toen begin vierde periode Ellen van derWeijden 7-5 scoorde, leek het nog een spannene affaire te worden. Doch een tweede viermeter voor Nereus deed in feite de hoop bij Gou westaete op een beter resultaat vervlie gen. Ellen van derWeijden scoorde nog wel 8-6, maar even later was het al weer 9-6.Tenslotte liet Mirjam Overdam de eindstand van 9-7 op het scorebord noteren. Dames 2 van Gouwestaete had, achteraf gezien, eigenlijk weinig moeite met het altijd lastige Proface/DAW uit Alkmaar. Met name in de tweede perio de stelden de Waddinxveensen orde op Heren 2 kon het niet bolwer ken tegen WVZ 2.Via de perio- destanden 0-1,0-1,0-3 en 1-3 werd de eindstand bepaald op 1-8. Alleen Michel Jongejan wist voor Gouwestaete te scoren. Volgende wedstrijden: Heren 2 reist af naar zwembad de Hoornse Vaart te Alkmaar voor de wedstrijd tegen Pro face/DAW 2; aanvang 20.00 uur. Heren I speelt om 21.00 uur tegen WSV I in zwembad De Kulk te Vlaardingen. Door Bert Hertog MOERKAPELLE - De voetbalvereniging Moerkapelle wacht na de winterstop nog op de eerste overwinning. Na de 4-1 nederlaag tegen MVKV ging ook de thuiswedstrijd tegen het lager geklasseerde SVOW uit Oude Wetering met 0-2 verloren. De badmintonclub Gouwe- slag gaat werken vanuit de jeugd. De nieuwe fusieclub telt 150 jeugdleden. (Foto: Marianko Peters.) WADDINXVEEN - Zaterdag j.l. viste de Hengelsportver- eniging Waddinxveen (HSW) haar zevende wedstrijd voor de wintercompetitie.Traditie getrouw werd deze, eerste wedstrijd na de winterstop, gevist in de Oude Rijn nabij Alphen.Tien deelnemers vin gen gezamenlijk ruim 26 kilo witvis, gezien de tijd van het jaar een redelijke vangst. Win naar werd R. Poldervaart met 3.630 gram, op de voet gevolgd door H. Kraan met 3.600 gram. De derde plaats was voor J.Verhoef met 3.350 gram. Met nog drie wedstrij den te gaan is de stand aan de kop: I.A. van Leeuwen 23.140 gram, 2. H. Kraan 19.640 gram, 3. M. Reichard 17.390 gram. Zaterdag volgt de achtste wedstrijd. Deze wordt gehouden in het Aar- kanaal.Vertrek van het station NS om 07.00 uur. zaken. Weliswaar opende Proface/DAW in de eerste periode de score, doch Kim Middendorp bracht in de laatste seconde de stand weer in evenwicht; l-l. In de tweede periode brachten Karen Weerd, Marion van Hooft en Erika Vlasman de stand op 4-1 en in de derde periode scoorde Hanneke Kappen 5-1. Erika Vlas man bepaalde de eindstand op 6-2, waar door het kampioenschap van dames 2 steeds dichterbij komt. Volgende wedstrijden. Aanstaande donderdag speelt dames I thuis in Gouwebad ’De Sniep’ de inhaal wedstrijd tegen Damixa/Ravijn uit Nij- verdal. De wedstrijd tegen de koploper begint om 20.00 uur. Aanstaande zondag speelt dames I eveneens thuis. Dan ont vangt het BZC Brandenburg uit Biltho- ven. Deze wedstrijd begint om 17.15 uur. De overige bondteams spelen a.s. zaterdag uitwedstrijden. Dames 2 moet om 19.15 uur aantreden tegen De Zijl/LGB I in zwembad de Zijl te Leiden. elkaar was bepalend voor de eerste puntenverdeling. Over dijk was hierin tweede, één honderdste achter de nummer één. Daarna volgde een kwalificatie die bepalend was voor de startopstelling. Ook hierin was de Waddinxvener snel. Hij had de één honderdste van de eer ste training omgebogen in niks. Hij had dus de eerste tijd, maar gedeeld. Om te bepalen wie eerste mocht starten, werd naar de tweede snelste tijd van Overdijk gekeken en daarin ZEVENHUIZEN - Na afloop van de wedstrijd tussen GeovéRZG/Vrevok en Cadenz.Nesselande werd de loting voor de halve finale van de nationale beker verricht door scheidend voorzitter van de bond Peter Boogerd. Maar eerst speelt Cadenz.Nesselande in de kwart-finale van de Nationale beker tegen streekgenoot Alcom/Capelle. Deze wed strijden zijn woensdag I maart om 20.30 uur in Capel- le (sporthal Schenkel) en op dinsdag 7 maart om 20.00 uur in hetTopsportcentrum Stad Rotterdam Verzekerin gen.Weten de Cadenz.Nesse- landers deze kwart-finale te winnen,. Dan nemen zij het op in de halve finale tegen de winnaar van GeovéRZG/Vre vok en Appeal/SSS. Deze wed strijden worden dan op woensdag 15 en zaterdag 18 maart gespeeld. was hij iets langzamer. De jeugdige coureur startte vanaf de tweede positie redelijk en behield zijn plaats. Toen hij de aanval op de eerste rijder opende, duwde de coureur achter hem Overdijk van de baan. Maar vanaf de vierde plaats kwam de Waddinxvener terug naar de tweede.Vlak ach ter de koploper kwam Maarten weer in een crash terecht. Dit maal had hij meer geluk en kon zonder stil te staan gelijk door rijden. De debutant zat daarna in een kopgroep van drie waar- hand werd de bal gestuit door ,het muurtje’ en Martin Lek- kerkerk zag zijn schot gestopt door doelman Kerkvliet. In feite dwong Moerkapelle veel te weinig af om eventueel aan-spraik op een puntende- ling, waarmee de ploeg van trai ner Albert van den Burg vooraf al blij zou zijn geweest, te kun nen maken. Scheidsrechter RJ. Ranft uit Den Haag leidde tot tevredenheid van beide partijen al moest hij wel eenmaal de grensrechter van SVOW tot de orde roepen. Dat zelfde gold voor Moerkapelles aanvoerder Rob van Leeuwen. Moerkapelle speelde met Huis man, Gert-Jan en Martin Lek- kerkerk, Hertog, Heijboer, Pols, Van der Loos, Noorland,Visser, Zuierveld.Van Leeuwen. werd in deze groep zevende. Voor Timo Gras en Lesley van Hof was het hun eerste uit wedstrijd in niveau 7D. Ze behaalden allebei een prima resultaat.Timo werd eerste en Lesley eindigde als tweede. Ronald Kok turnde als enige voor TOOS in niveau 6D en had 9 medestanders. Hij was van zijn groep de beste op de onderdelen voltige (9.1) en sprong (8.1) en zijn eindresul taat was goed voor zilver. De rest van de TOOS-turners waren later op de middag aan de beurt. In niveau 5C werd Wouter de Graaff tweede met 45.2. Daan Vermey eindigde als derde en Menno Versluis werd vijfde. Ook deze jongens kun nen terugkijken op een geslaag de wedstrijd. Sander de Graaff kan ook tevreden zijn met zijn derde plaats in niveau 6C. Michel Brand en Richard Nobel kwamen uit in niveau 3C (de vrije oefenstof). Michel scoor de, met uitzondering van de sprong, op alle onderdelen het hoogst en haalde goud. Richard werd derde. Anton Stoter, de senior van de groep, vindt het heel belangrijk om altijd telefo nisch bereikbaar te zijn en werd dan ook prompt tijdens de prijsuitreiking gebeld. Dit tot grote hilariteit van de mee gereisde toeschouwers. De volgende wedstrijd voor de TOOS-turners staat alweer voor de deur. Deze plaatsings- wedstrijd voor de komende Nederlandse kampioenschap pen wordt gehouden op zater dag 4 maart in Den Helder. WADDINXVEEN - Zaterdag 19 februari was voor de jon gens van TOOS een succesvol le dag. Bij turnvereniging DOS in Alphen a/d Rijn werden de regionale kampioenschappen gehouden van regio Zuid-Hol- land Noord. I^laar liefst 7 van de 11 jongens konden die dag een medaille mee naar huis nemen. Dennis van Hof, Timo Gras en Michel Brand wonnen goud en kunnen zich dan ook regionaal kam pioen noemen in hun niveau. Groot was de vreugde bij Den nis, die het in niveau 5D (de grootste groep van die dag) moest opnemen tegen 16 medeturners. Hij turnde een hele goede wedstrijd en werd dan ook met 51.9 punten terecht eerste. Bas van Agten in hij net derde werd, vier hon derdste achter de nummer één. Als je de punten van de dag bij elkaar optelde, was Maarten Overdijk tweede. De WAddinx- vener was dus terecht tevre den. Mede door mindere resul taten van de concurrenten is hij opgeklommen naar de vijfde plaats in het kampioenschap. De 14-jarige coureur had ook nog de 5e snelste tijd van de maand in Den Bosch. Overdijk heeft dus de goede smaak te pakken. een half puntje voor op Chris Jansen uit Arnhem, die kort geleden nog beslag wist te leg gen op de Ie plaats tijdens de Waddinxveense Schaaknacht. Na de afsluitende woorden van de wedstrijdleiding om 17.30 uur, waarbij alle schakers ook nog een leuke attentie ontvin gen, werd het toernooi beëin digd en kon er worden terug gekeken op een zeer geslaagde en gezellige happening. probleem vormt de groep recreanten, die aan het afne men is. Op wedstrijdniveau wil de nieuwe club hogerop.Visser: ciële ruimte voor trainingsfaci- liteiten.We zoeken daarom een sponsor voor de nieuwe club”. In Waddinxveen gingen Aeolus „We hebben de ambitie om in de landelijke competitie te spe len. Dat betekent dat je goede spelers moet hebben en finan- oppakte. Later redde Huisman uitstekend op een ineens geschoten bal van Walter Pen na een voorzet van Romano Alexander. In de tweede helft keek Moer kapelle al na tien minuten tegen een 0-1 achterstand aan toen Alexander Pecht na een fout in de verdediging scoorde. Prompt werd het vijf minuten later 0-2 door een doelpunt van Romano Alexander. Trainer Arie van der Laan bracht daarna Peter Zijderhand en Pedro Klomp binnen de lij nen voor Edwin Zuierveld en Marco van der Loos. Met de stevige wind in de rug viel Moerkapelle aan, maar het kwam niet tot uitgespeelde kansen. Noorland kopte over, na een vrije trap van Zijder- naar een 8-5 voorsprong door doelpunten van Myk Midden dorp (2x), Remko Overdam, Jaco de Jong en Wilfred Bontje. Het collectief werkte op volle toeren, de ’schoonheidsfouten’ werden door inzet en teamspel eenvoudig gecompenseerd. Trainer/coach Maarten Schou ten moet hebben genoten van zijn team in deze fase van de wedstrijd. In de derde periode wist Remko Overdam de voor sprong op 9-5 te zetten en leek het erop dat WVZ met grote cijfers ten onder zou gaan. De Gouwestaeteheren verzwakten echter. Plotseling werden de individuele fouten van Gouwe staete afgestraft met doelpun ten en had ook de goed kee pende Erik van Beek het nakij ken. WVZ vocht zich terug in de wedstrijd en kwam terug tot 9-8. De laatste periode moest de beslissing brengen. Lange tijd werd niet gescoord door beide ploegen en leek het erop op deze periode doelpuntenloos zou worden afgesloten. In de eindfase was de spanning te snijden, Gouwestaete had de organisatie na een slechte daggedeelte van het program ma waarin de andere twee ron den werden afgewerkt. De wedstrijdleiding onderbrak in dit middagprogramma het schaakfestijn door onder de deelnemers een heerlijke slag roomtaart te verloten. Aan het eind van het toernooi bleek dat er in een groot aantal groepen deelnemers op het zelfde aantal punten was geëin digd en derhalve moest met snelschaakpartijen de juiste rangorde per groep worden bepaald. Dit leidde tot leuke en met name ook spannende taf- relen rondom de schaakbor den. Uiteindelijk mochten de nummers I en 2 per groep een prijs uitkiezen van de goed gevulde prijzentafel. Winnaar van de hoofdgroep werd Ger ard van Ommeren van Schaak vereniging Moerkapelle met Kloos. Hij heeft een kijkopera tie aan de knie ondergaan. Peter Zijderhand was weer present, maar werd eerst in de tweede helft nadat SVOW een 0-2 voorsprong had genomen ingezet. In de achterste lijn deed de jonge Jeroen Hertog het overigens goed. Kievit en Jager lopen weer, maar zij zul len in deze competitie niet meer kunnen spelen. Daarente gen is Erik Noorland weer inzetbaar. Ook SVOW was niet volledig naar Moerkapelle gekomen. Naast de geblesseer de HennyTuck ontbrak Michel Obdam door een schorsing. Obdam is via Noordwijk bij SVOW terecht gekomen. Moerkapelle kreeg de eerste kans om de leiding te nemen. Na een pass van Jeroen Hertog leverde aanvoerder Rob van Leeuwen een gave voorzet af. Er was echter niemand op tijd meegekomen om de bal langs doelman Barry Kerkvliet te werken. De gasten waren gevaarlijk bij enkele vrije trap pen waarbij de eerste ontstond na terugspelen van verdediger Gert-Jan Lekkerkerk en doel man Mark Huisman de bal dige samenwerking, ligt voor de hand. Zeker met de oplopende huurprijzen in het verschiet. „Door er een vereniging van te maken ontstaat een bredere basis en kunnen we de leden meer speelavonden aanbie den”, vertelt Rob Boot, de voorzitter van Rijnland. „Het spelniveau van het eerste team moet omhoog waarbij wij gaan werken vanuit de jeugd. We hebben 150 jeugdleden”. In de juist afgesloten competi tie namen GBC en Rijnland resp. met zeven en vijf senio renteams deel. Gezamenlijk speelden er zeven jeugdteams in competitie. Na de samenvoe ging beschikt het nieuwe Gou- weslag over 400 leden. „Het samengaan biedt op langere termijn meer garantie dan dat we afzonderlijk doorgaan”, zegt Jacco Visser, voorzitter van GBC. „Bij andere clubs die fuseren is ledenverlies vaak de noodzaak. Dat is bij ons niet het geval. Wij zijn met 190 leden stabiel.Voor het aantrek ken van jeugdleden visten we echter in dezelfde vijver. Dat is niet de oplossing”. Visser verwacht dat het aantal jeugdleden zal toenemen. Een van landelijke topspelers min der bij Invictus zijn. Het zal ech ter een zware opgave worden om ons te handhaven. Flair uit Alphen aan den Rijn promo veerde afgelopen jaar naar de eerste divisie, maar is inmiddels weer gedegradeerd. Wij stre ven naar handhaving en verder naar een gelijkmatige opbouw van de overige teams”. Er zijn regelmatig fusies in de Nederlandse Badminton Bond, die in 1989 92098 leden telde, maar in 1998 bijna tienduizend minder nl. 82383. Vanuit het bondsbureau in Nieuwegein zegt bondsmedewerker W. de Bruyn: „Er zijn, vijf, zes fusies per jaar waarbij zo’n tien tot dertien verenigingen zijn betrokken. Op een totaal van 700 verenigingen vind ik het aantal fusies niet schokkend. Meestal krijg je sterkere clubs, die hun leden meer speelavon den kunnen aanbieden. Wij ondersteunen clubs die willen fuseren. Er is een boekje gepro duceerd met richtlijnen. Ook geven we juridisch advies. De zaalsporten staan onder druk door terugloop van kader en leden. Schaalvergroting kan tot een betere positie leiden”. derde periode weer aardig op orde en Jaco de Jong wist al eerste te scoren. WVZ deed nog wat terug, maar de wed strijd was gespeeld. Met nog 23 seconden op het scorebord en een 10-9 voorsprong wist iedereen dat Gouwestaete voor een verrassing zou gaan zorgen. In de zoemer bepaalde Jaco de Jong alsnog de eind stand op I I -9. Een mooie over winning voor de ploeg, die helaas de getoonde vorm niet continue kan vasthouden, maar in laatste thuiswedstrijden dui delijk laat zien waar het toe in staat is. Nog staat Moerkapelle in de vierde klasse A op de vierde plaats en behoudt uitzicht op de derde plaats, die eventueel van betekenis kan zijn voor een plaats in de nacompetitie. Maar Moerkapelle voelt de hete adem van Koudekerk in de nek. „We hadden veel meer moeten schieten, vooral uit de tweede lijn”, vond trainer Arie van der Laan, die aan het einde van het seizoen vertrekt en wordt opgevolgd door Andre Ramste- ijn (47) uit Zoetermeer. „Even als vorige week waren wij wel sterker, maar het leverde te weinig op. Het wordt moeilijk om de derde plaats te pakken.” Het is aan de voetballers van Moerkapelle om de twijfels bij hun trainer weg te nemen. Maar dan moet er wel een stukje beter worden gespeeld dan tegen het wilskrachtige SVOW, dat net zo’n stugge tegenstander was als de ijzige wind. Al kreeg Moerkapelle die in de tweede helft wel in de rug. Moerkapelle miste naast Ron Kievit, die in de uitwed strijd tegen SVOW een been breuk opliep, en Dennis Jager ook de geblesseerde Mark WADDINXVEEN - Ten gevol ge van het Basketball-Gala- feest afgelopen zaterdag was er maar een klein wedstrijd- programma. Dames 2 verloor onverdiend van BV Alphia. Jongens Junioren 2 stapt in de voetsporen van het eerste juniorenteam en won weder om. Jongens Adspiranten 2 verloor met klein verschil van Zoebas. Dames 2 begon aarzelend aan de wedstrijd, BV Alphia profi teerde hiervan en nam een voorsprong van tien punten. Hierna kwam Flyers beter in het spel en werd gelijkwaar dig aan de tegenstander. In de tweede helft ging het spelpeil van beide teams omhoog en de vele toeschouwers konden genieten van een mooie wed strijd. Flyers probeerde van alles om dichterbij te komen, maar BV Alphia gaf geen krimp. De opgelopen achters tand werd niet goed gemaakt. Uitslag 53-67.Topscoorder: Anne Crompvoets met 13 punten. Jongens Junioren 2 had in Dunkinn een niet zo’n lastige tegenstander. Flyers was iets beter en kon dit ook via de scores tot uitdrukking brengen. Steeds werd er een antwoord gevonden op het spel van Dunkinn en deWad- dinxveners bleven baas in eigen huis. Uitslag 86-67. Topscoorder: Wai-Hong T sang met 18 punten. Jongens Adspiranten 2 speel de een goede eerste helft en sloot deze af met een kleine voorsprong (30-28). De twee de helft echter liep het hele maal niet.Terwijl Zoebas er lustig op los scoorde, kreeg Flyers bijna geen bal door het netje en zo kon Zoebas de winstpunten mee naar huis nemen. Uitslag 48-60.Tops coorder: Mark Bajema met 13 punten. A.s. weekend zijn er weer veel competitiewedstrijden met als topper vrijdagavond 25 februari in de Duikelaar om 21.00 uur Heren I tegen mede-promotiekandidaat Blitz. Zaterdag 26 februari om 19.00 uur heren 2 tegen Woody Blues. en Florida twee jaar geleden samen in Invictus. „De fusie is geslaagd”, vertelt secretaris Jolanda Swart. „Het voortraject heeft lang geduurd, maar daar door groeiden we naar elkaar toe. De trainingen deden we al met elkaar en doordat we twee kleine clubs waren kende iedereen elkaar. De samenvoe ging is daardoor vlekkeloos verlopen. We hebben nu bijna 400 leden en zijn na Conquesto (Zoetermeer) de tweede ver eniging in grootte in Zuid-Hol- land”. Het eerste team van Invictus bestaande uit Joeri Kraayestein, Dennis Steen-land, Linda Wiegel, Marloes van Hee- teren en Corrine van Zijl werd kampioen in de tweede divisie. Dat betekent dat de Waddinx- veners volgend seizoen in de op een na hoogste klasse in Nederland gaan spelen. Jolanda Swart: „Het team blijft com pleet, ook de trainer Rob Kneefel en Lon Peters blijven al zal Kneefel door de coaching WADDINXVEEN/BOSKOOP - De Gou- westaetedames hebben nog steeds niet de vorm te pakken, die zo kenmerkend was voor de ploeg uit Waddinxveen tegen het eind van de competitie vorig jaar. Nu is dat nog geenszins te laat, omdat het er pas eind maart op aan komt. Maar toch, als supporter of in welke andere hoedanigheid dan ook, wil je de ploeg toch weer eens zien vlam men. Nu verkeerde ook ZWV-Nereus niet in blakende vorm en was de wed strijd in Zaandam derhalve navenant. Mede door de huldiging van Ingrid Leijendekker als topscoorster (97!) in het seizoen 1998/1999 en haar verkie zing als ’s-werelds beste all-round-speel- ster in 1999, begon de wedstrijd een half uurtje te laat. Gouwestaete nam via Mir jam Overdam een 0-1 voorprong, doch Nereus had aan het eind van de eerste periode de touwtjes toch al aardig in handen; 3-1. Begin tweede periode scoorde Mirjam Overdam nog 2-3, doch WADDINXVEEN - Zaterdag 19 februari was het Anne Frankcentrum aan het Jan van Bijnenpad de locatie waar voor de 46e maal het Drie Ronden Toernooi van de Waddinxveen se Schaakvereniging werd gehouden. In dit toernooi worden, zoals de naam al doet vermoeden, drie ronden gespeeld met een bedenktijd van I uur per per soon per partij. Dat dit een speeltempo is dat goed bevalt, blijkt uit de opkomst van bijna 90 schakers uit alle windstre ken. De organisatie van het toernooi had dit jaar wat wijzi gingen doorgemaakt en onder de beziedende leiding van Bart hold Jansen en Theo Goor werd na de openingswoorden om 10.15 uur gestart met de Ie ronde. Na de lunch werd om 12.45 gestart met het mid- WADDINXVEEN/BOSKOOP - De Gouwestaeteheren kregen WVZ uit Zoetermeer op bezoek. De uitwedstrijd werd kanloos verloren en WVZ is nog volop in de race voor het kampioenschap. De Gouwesta eteheren kunnen na het dubbe le verlies tegen De Dolfijn en SVH een klassering bij de bovenste drie wel vergeten en kunnen daarom vrijuit spelen. In de eerste periode hielden beide ploegen elkaar in balans. Remko Overdam, Jaco de Jong en Marc Faber zorgden voor een 3-3 gelijke stand na de eer ste periode. De toon was gezet, Het was al snel duidelijk dat Gouwestaete voor een verrassing zou kun nen zorgen. In de tweede periode liet Gouwestaete zien waartoe het in staat is. Het blijft een ’raar’ ploegje dat eer ste herenteam uit Boskoop/Waddinxveen. Zo gaan ze (terecht) ten onder tegen het lager geklasseerde SVH en zo spelen ze de sterren van hemel tegen titelkandidaat WVZ. In deze periode liep Gouwestaete eenvoudig uit WADDINXVEEN - Afgelopen zondag ging het NK indoor karten weer verder. Plaats van handeling: Den Bosch. De kart- baan Den Bosch is heel klein, maar heeft veel grip. Zaterdag was Overdijk ook al naar Bra bant geweest.Toen was hij al de snelste van de deelnemers die gingen trainen. Omdat Den Bosch een kleine baan is, werden i.p.v. twee trai ningen en twee wedstrijden, drie trainingen en één wed strijd gereden. De uitslag van de eerste twee trainingen bij Door Bert Hertog GOUDA/WADDINXVEEN - De daling van het ledental van de Nederlandse Badminton Bond heeft geleid tot een flink aantal fusies. In Waddinxveen gingen Aeolus en Florida twee jaar geleden samen in Invictus, in Zoetermeer werden Eridos en Aigis samengevoegd waar door Conquesto ontstond en in Gouda gaan dit jaar GBC en Rijnland samen en wordt Gou- weslag de nieuwe club. De ledenvergaderingen van beide Goudse clubs hebben intussen voor de fusie gestemd. Op de (gecombineerde) nieuw jaarsreceptie in de bar van de sporthal De Zebra werd zelfs al de nieuwe naam bekend gemaakt, Gouweslag. Daarvoor was een prijsvraag uitgeschre ven. In mei wordt een volgende vergadering gehouden. Dan worden beide verenigingen opgeheven en een nieuwe, Gouweslag, opgericht. GBC en Rijnland deden al diverse dingen samen op het gebied van toernooien en trai ningen op zaterdag voor de jeugd. Beide clubs spelen hun wedstrijden op zondag in De Zebra. Een volgende stap, volle- /■f'. 7 -43? IBs. 4 1

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 25