CDA mist daadkracht bij college B&W Burgemeester Schoots: Zevenhuizen-Moerkapelle bij stadsregio Rotterdam ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE - Afgelopen week zocht burgemeester Schoots van Zevenhuizen-Moerka pelle de publiciteit teneinde van zijn voorkeur blijk te ge ven voor opneming van zijn gemeente in een ’super- stads-regio’ Rotterdam. Hij kwam daar mee tegemoet aan de wensen van zijn partijgenoot wethouder Kom brink van Rotterdam die onlangs een plan lanceerde naast Zevenhuizen-Moerkapelle ook Dordrecht en Nieu- werkerk a/d IJssel bij de stadsregio Rotterdam te voegen. Introductiecursus bijen 2 Waddinxveners gehuldigd in Zoetermeer Bloemenveiling opent handelscentrum op ITC-terrein Soirée in Zoetermeer Fietstocht Open Cirkel Geheugen training Stoelmassage ïfy. W0ENSDAG8MAART 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 17 4 sportief op de kaart. WADDINXVEEN - De (rokers vereniging Hollands Midden or ganiseert ook dit jaar weer een cursus voor iedereen die wat meer wil weten over de won dere wereld van de bijen en het bijen houden. De cursus wordt gegeven in De Bijenkorf, op de Bijen- en Vlindertuin op het terrein van de Kinderboerderij in Gouda. kan zien of een ’moergoed’ is en wat het verschil in uiterlijk is tussen een werkbij en een dar. De imkers zullen bezoekers de geheimtaal van de bijen leren herkennen. Voor informatie en aanmelding: secretaris Engbert Folies, Bloe- mendaalseweg 45, 2803 AW Gouda, tel. 0182-531 383 en in het weekend in de Bijenkorf bij de Kinderboerderij in Gouda. neren, ze zijn klasgenootjes bij het Rotterdamse Thorbec- ke College, die speciale Top- sportklassen heeft. andere wegen behartigen.Tij dens een CDA bijeenkomst wisten velen van fracties bui ten Waddinxveen niet wat de ze gemeente wil.” Snel noemt ze nog een aantal voorbeelden op die wat haar partij betreft sneller kunnen: het afvalbrengstation, de be graafplaats, de verplichte rij- route. Ook het falen van de kringloopwinkel zit het CDA dwars. „De wethouder is niet enthousiast geweest, de strui kelblokken ‘locatie’ en ‘geld- verdeling’ hadden best over wonnen kunnen worden met meer daadkracht”, meent Gerts. Iedereen kent de SIRE-recIa- me waarschijnlijk wel; een ge zin op zondag aan tafel waar een netjes geklede man, het vlees verdeeld en één van de kinderen zich afvraagt: „Wie is toch die man die hier op zondag het vlees snijdt?". Ook zo druk in het werk, de kerk en de maatschappij? Dan is er weinig tijd voor echte aandacht. Dan beperkt het opvoeden zich tot het weekend of is beperkt tot de vrouw.Toch hebben kinderen ook behoefte aan een vader. Op de Open Cirkel avond van 15 maart 2000 zal Ger ard van der Schee, die be trokken is bij ‘Koers voor Ouders’, een organisatie voor opvoedingsondersteu ning, spreken over de vader lijke kant van het opvoeden. Iedereen, maar vooral (druk ke) vaders, is van harte wel kom in gebouw 'De Schaaps kooi’, achter de Brugkerk te Waddinxveen.Vanaf acht uur is de deur open, het pro gramma begint omstreeks kwart over acht. Op deze avond is er ook een boeken tafel met een ruime sortering aan opvoedkundige boeken aanwezig. WADDINXVEEN - Het inter actief besturen kan nog ver der gaan dat wat de gemeen te Waddinxveen nu doet. Dat zegt CDA-fractievoorzitter Dorenda Gerts terugkijkend op twee jaar beleid zonder de Christendemocraten.Verder is ze van mening dat er goede punten staan in het college programma, maar dat teveel zaken op de lange baan wor den geschoven en er te wei nig keuzes worden gemaakt. „Er is sprake van een ad-hoc beleid" en „sommige bestuur ders zijn niet vooruit te bran den”, meent Gerts. Voorbeeld van het ‘ad-hoc be leid’ is het gebrek aan be- heerplannen. De financiële positie van het Gouwedorp noemt ze ‘zorgwekkend’ maar er kunnen moeilijk keuzes worden gemaakt omdat het overzicht ontbreekt. „Bijvoor beeld de beschoeiingen. Er is niet bekend wat er aan on derhoud gedaan moet wor den, wanneer en al helemaal niet wat het gaat kosten. La ten we dat eerst eens op een rij gaan zetten zodat we dui delijke keuzes kunnen ma ken.” Want dat moet gebeu ren meent ze. „Het collegeprogramma heeft te veel ambities en moet wor den bijgesteld.” De multifunc tionele accommodatie vindt ze een goed voorbeeld van ‘goed idee maar niet reëel’. Mocht echter een andere par tij het geld op tafel willen leg gen, dan heeft het CDA geen bezwaren tegen de multifunc tionele accommodatie. „We hebben de ervaring met de Bonkelaar die te duur was. En met de multifunctionele ac commodatie zie ik niet zoveel verschillen. Buiten dat er, weer, veel onduidelijkheid is”, aldus Gerts. Dorenda Gerts kan zich daar entegen prima vinden in het beleid van de gemeente die de burger meer bij plannen wil betrekken. Oppositiepartij eigen echter, meent ze dat het nog verder kan. Het CDA zou graag een uitgebreide in spraakverordening zien. „Nu staan de rechten er in om schreven, ik mis de plichten van de belanghebbende, de positie van de ambtenaren en de initiatiefnemer. Het is sterk procedureel", aldus de fractie voorzitter. Daarnaast denkt de partij er over om de be trokkenheid van het dorp op alle mogelijke manieren te verstevigen. „Dat zou kunnen zijn met een folder aan de maatschappelijke organisaties waar wij ons in voorstellen, wat doen we, wat willen jullie, wie vragen heeft: bel ons", legt Gerts uit. Daarnaast pleit ze voor een 'bestuurlijke ver- kenningsronde’ voordat het college iets op papier zet. „Het hoeft niet diepgaand te zijn, gewoon even de haal baarheid peilen. Zo wordt mogelijk moeite bespaard." De ideeën heeft de CDA-af- deling Waddinxveen onlnags opgedaan tijdens het groot fractieberaad waarbij de CDA-fractievoorzitter in Amersfoort, mevrouw Boom Bovendien, er was een punt over de WVG, over de kosten van een onderzoek naar de effecten van de WVG-maatre- gelen. Dat moet toch door gaan? Het is een gevoelig punt en nu is er een vertraging om niets." Een zelfde lamlendigheid be speurt ze bij de gang van za ken rond de Westelijke Rond weg. „Daadkracht is heel belangrijk! De gemeente gokt nu op één kaart: het regionaal overleg. Die weg is goed, maar je moet wel door blijven gaan met netwerken waar het geld verdeeld wordt, het be lang van Waddinxveen ook via Niederrhein cup, Ie bij syn- chroonspringen bij de Duitse Ostsee pokal en bij de World Age Group Games in Zuid- Afrika I7e. Melvin neemt in WADDINXVEEN/ZOETER- MEER - Vrijdag I8 februari werden onder grote belang stelling in Zoetermeer een 100-tal sporters in de bloe metjes gezet, leder jaar deelt de wethouder van sportza ken van de gemeente Zoe termeer prijzen uit aan spor ters die bijzondere resulaten in het voorgaande jaar heb ben behaald en trainen bij Zoetermeerse verenigingen en sportclubs. Melvin Kok en Verona van de Leur trainen beide bij Pro Patria, Melvin bij de sectie trampolinespringen en Verona bij de sectie tur nen. De resultaten over 1999 van beide Waddinxveners liegen er niet om. Zo werd Verona bij de Nederlandse kam pioenschappen Ie bij de on derdelen sprong en brug, 2e bij balk en 3e bij de vloer. Bij de individuele meerkamp be haalde zij de 2e plaats en bij de Jeugd Olympische Dagen bereikte zij een eervolle 3e plaats achter Roemenië en Rusland. Ook bij de Engelse Honeywell Cup mocht Vero na de hoogste plaats op het erepodium betreden, zowel individueel als bij teams. Melvin werd eveneens I e bij de Nederlandse kampioen schappen, I e bij de Neder landse Grand Prix en 2e bij de Nederlandse kampioen schappen synchroonspringen met teamgenoot Peter van Zijverden. Ook Internationaal heeft Melvin zich laten gelden, zo werd hij Ie bij de Duitse WADDINXVEEN - Op dins dag 14 maart houdt de L.T.V. (Land en Tuinbouw Vrouwen) een bijeenkomst over geheu gentraining. Deze avond wordt verzorgt door Me vrouw van Niekerken-Land- wehr.Wie geïnteresseerd is: Iedereen is van harte welkom in Hotel Cafe Restaurant "De Unie", Kerkweg Oost 226, aanvang 20.00 uur te Wad dinxveen. Deze avond is voor leden gratis, niet-leden beta len 5,-. een toelichting gaf hoe die ge meente vorm geeft aan inter actief besturen. Fractievoorzitter Gerts gaat het persoonlijk te ver om ook het referendum een plaats te geven in het Gouwe dorp. „Ik ben er zelf niet zo’n voorstander van maar binnen het CDA zijn we er nog niet uit. Het is een heikel onder werp. Er zitten veel haken en ogen aan: veel problemen zijn niet terug te voeren tot een simpel ‘ja’ of‘nee’. Vaak wordt er gesimplificeerd." Een uitgesproken mening heeft ze wel over de snelheid die de gemeente hanteert bij het bestuur. „Dat een ge- meenteraadvergadering we gens een gebrek aan punten niet doorgaat, dat kan echt niet. Ik vind dat vreemd, we hebben drie wethouders en een burgemeester met ieder een behoorlijke portefeuille. Dan kunnen ze er toch voor zorgen dat er voldoende punten zijn? WADDINXVEEN - Vanaf vo rige week maakt De Vier- stroom in Gouda het moge lijk om van stoelmassage gebruik te maken. Stoelmas sage is ontwikkeld om de bloedsomloop te stimuleren. De spierspanning wordt doorbroken en het lichaam kan weer herstellen. Specifie ke zogenaamde drukpunten op hoofd, nek, schouders, ar men en rug worden behan deld. De behandeling, die 20 of 30 minuten duurt, vindt plaats in een speciaal ontwik kelde ergonomische stoel. DeVierstroom is hiervoor een samenwerking aangegaan met Alka Derks. Elke woens dag is zij aanwezig in de Thuiszorgwinkel/Meditheek te Gouda aan de Boelekade I om mensen op afspraak te behandelen. Leden van deVierstroom krijgen korting op de behan delingen. Geïnteresseerden kunnen voor het maken van een af spraak bellen naar de Thuis zorgwinkel/Meditheek te Gouda, tel. 0182-594 545. ZEVENHUIZEN - Tourclub Zevenhuizen’80 kondigt de volgende fietstocht aan: De Openingsrit op zaterdag 11 maart. Een leuke rit voor het sportieve gezin en ook voor de meest fanatieke fietser. Maar ook voor de rustige toer fietser. De routes zijn uitgepijld en bestaan uit de volgende afstanden: 25 kilo meter, starttijd tussen I0.00 en 13.00 uur, 50 kilometer, starttijd tussen 9.00 en 12.00 uur en 75 kilometer, starttijd tussen 9.00 en 12.00 uur. Starten en inschrijven in: Ca fe de Roerdomp,Tweemans- polder I2 in Zevenhuizen. wikkelingen in het vak. Het Plantariumgebouw is nodig voor faciliteiten en die komen er in toenemende mate. Dit jaar zal de logistieke functie verder worden uitgebouwd door samenwerking met ande re marktpartijen en er zijn al weer (voorzichtige) plannen voor uitbreiding van het ge bouw met nog eens 1,5 hecta re. Voor de Stichting Vakbeurs betekent samenwerking met de Bloemenveiling meer logistieke effici%ontie, inzet van kennis en deskundigheid. Dit mede door de inbreng van Pronk/Bentvel- zen transport. De vakbeurs zelf zal hier in zijn aanjagerfunctie ook het nodige aan toevoegen. Plantarium 2000 zal in het te ken staan van elektronisch on dernemen. Het voornemen is op de beursvloer een handels- plein in te richten waarop door allerlei organisaties en bedrij ven hun kennis op het gebied van ’E-commerce’ kan worden getoond. Om het handelskarak- ter van Plantarium nog meer te onderstrepen is, na overleg met de deelnemers, besloten de zondag als beursdag in te wis selen voorde woensdag. Planta rium 2000 wordt dus gehouden van woensdag 23 augustus tot en met zaterdag 26 augustus. De eerste drie dagen zijn typi sche vakdagen, op zaterdag is de beurs ook toegankelijk voor liefhebbers en die dag is gratis. Bijen leven in een buitenge woon interessante sociale ge meenschap. Hun belang voor mens en dier is bekend, maar nog lang niet alle geheimen van de bijenwereld zijn ontsluierd. Wie zich er eenmaal in gaat verdiepen raakt meer en meer Ven over de geschiedenis van dit stukje Nederland in Frank rijk verhalen. Vervolgens illus treert zij met dia’s enkele on derwerpen uit cursussen en reizen die het Chateau als ‘Centre Culture! Franco Néer- landais’ aanbiedt aan Nederlan ders die Frankrijk beter willen kennen. Zij voert de aanwezi gen mee naar o.a. tuinen in en om Parijs, zij vertelt over de problemen die de Parijzenaar vroeger had om aan een em mertje schoon water te ko men, zij staat ook stil bij de rol die de Seine sinds mensenheu-. genis voor de bevolking en stad speelde en speelt. Practische informatie over Méridon is op deze avond voorhanden. En tree: leden/cursisten gratis op vertoon van de carte nationale A.F., introducés 10,-. WADDINXVEEN/ZOETER- MEER - Alliance Francaise Bo skoop, Waddinxveen en Zoe termeer, organiseert, donderdag I6 maart een soirée in het Stedelijk College Zoe termeer, locatie Dr.J.W.Palte- laan IAanvang 20.15 uur. De zaal is open vanaf 20.00 uur. Het thema van deze avond is: Chateau de Méridon door Me- vr.drs.M.P. van de Ven-Janssen. De lezing wordt in het Neder lands gehouden. Chateau de Méridon een stukje Nederland in Frankrijk. Vanaf de eerste naoorlogse da gen werd het kasteel door on noemlijk veel Nederlanders be zocht, voor de meesten vormde het toen de eerste kennismaking met het buiten land. In het eerste gedeelte van haar lezing zal mevrouw van de Verona v/d Leur en Melvin Kok zetten Waddinxveen (Foto: Sjaak Noteboom.) rige Melvin moeten er hard voor trainen. Beiden brengen ze een groot aantal uren van de week bij Pro Patria door. Met hun middelbare school oktober van dit jaar deel aan kunnen zij dit prima combi- de Europese kampioenschap pen die in Eindhoven zullen plaatsvinden. De 14-jarige Verona en 13-ja- REGIO - Bloemenveiling Hol land heeft op het ITC-terrein een handelscentrum geopend, speciaal voor het aandeel boomkwekerijproducten dat een steeds grotere vorm aan- neemt.Tijdens een bijeenkomst in het Plantariumgebouw werd onlangs hiertoe een overeen komst getekend tussen de bloemenveiling, de Stichting Vakbeurs en groepsvervoerder Pronk/Bentvelzen. De veiling wil hiermee het aanbod in boomkwekerijproducten ster ker aan zich binden om te vol doen aan de toenemende vraag van haar klanten. De bloemenveiling richt zich op het ITC met name op het samenbrengen van vraag en aanbod van boomkwekerijpro ducten. Een gezamenlijk doel van de drie partijen is het ver beteren van de logistieke dienstverlening binnen de boomkwekerijsector ten be hoeve van de handel in sier teeltproducten. Vanuit het han delscentrum wordt de handel in boomkwekerijproducten be naderd. Specialisten in deze sector worden daar ingezet om producten te verhandelen, klanten te adviseren, relaties met boomkwekers op te bou wen en natuurlijk ook de marktplaats van de veiling uit te bouwen. Aan de logistiek wordt veel aandacht besteed. Binnen het De burgemeester stelde wel voorwaarden. Hij wil dat naast zijn gemeente ook Gouda en Moordrecht in deze superregio worden opgenomen. Hij legt hiermee een bom onder het In terregionaal Samenwerkings verband Midden Holland. Dit samenwerkingsverband be staande uit de meeste platte landsgemeenten gelegen in het groene hart, heeft bij terugtre- ding van voornoemde gemeen ten nauwelijks bestaansrecht meer. De lege kas van dit insti tuut en het feit dat met de overgang naar de stadsregio, ook Zevenhuizen-Moerkapelle van plattelandsgemeente in het groene hart ineens een onder deel van een stedelijk gebied wordt, zal Schoots ongetwijfeld op weg hebben geholpen. Door geen grond meer te verkopen aan Rotterdam, kan burge meester Schoots in de toe komst wellicht zelfs duizenden huizen gaan bouwen al moet hij dat dan wel doen om mede op vang te bieden aan woningzoe kende Rotterdammers. De burgemeester zegt zich be wust te zijn dat vele inwoners niet graag bij een grote stad gaan behoren.Teneinde dit te controleren, raadpleegde het Weekblad de fractie-leiders van de plaatselijke politieke partijen. De heer Van de Stee van deWD begon met te con stateren dat de burgemeester ’voor zijn beurt praat’. „Het be leid wordt niet door B&W, doch door de gemeenteraad bepaald." DeWD zal een even tuele discussie over dit onder werp ingaan met een lichte voorkeur voor aansluiting bij de stadsregio. Hij voorziet in zo’n geval versoepeling van het restrictieve beleid en daardoor meer mogelijkheden voor wo ningbouw en bedrijfsleven. Daarnaast zal omvorming tot een recreatieve gemeente bin nen het recreatieschap de Rot- temeren door financiële steun uit Rotterdam sneller en beter verlopen. Ook voorziet hij dat een samengaan en daardoor bescherming door Rotterdam een toekomstige annexatie voorkomt. Hij is voorstander van het zelfstandig blijven van Zevenhuizen-Moerkapelle. Mocht er in de toekomst spra ke zijn van een gedwongen her indeling dan graag met een ge lijksoortige gemeente als Bergschenhoek of Bleiswijk. De heer Freeke van de Chris tenunie heeft ook met verba zing kennis genomen van de handelscentrum wordt een lo gistiek centrum ingericht om de transportstromen tussen Boskoop en de veilingen in Naaldwijk en Bleiswijk zo soe pel mogelijk te laten verlopen. Dit gebeurt vier tot vijf keer per dag per lijndiensten. Daar naast biedt het logistiek cen trum op- en overslagvoorzie- ningen, ook voor fust en containers. J.R Teelen, algemeen directeur van de bloemenveiling, meldde in een toespraak het als zijn missie te zien om een goede marktplaats te organiseren voor productenten en handela ren in de sierteeltsector. ’’Bloe menveiling Holland ziet boom kwekerijproducten als een serieuze markt, waarbinnen nog legio groeimogelijkheden zijn. En dat er groeimogelijkhe den zijn, mag wel blijken uit de cijfers. De totale omzet van boomkwekerijproducten in I999 bedroeg 1,2 miljard gul den. Het aandeel van de ver enigde bloemenveilingen was toen 2I2 miljoen en daarvan heeft Bloemenveiling Holland 72,2 miljoen gerealiseerd. Een markt waar dus nog potentie ligt. We verwachten te groeien tot een omzet van 100 miljoen in 2002, een groei van 38 pro cent dus en daarmee is het eind nog niet in zicht.” Teelen gaf aan waar de belan gen van de kwekers kunnen lig- gen. "Kort en krachtig: u heeft interessante producten en wij beschikken over klanten die op zoek zijn naar uw producten. Kortom, hier liggen grote kan sen voor u. Onze veiling signal eert een toenemende vraag naar boomkwekerijproducten bij handelaren in sierteeltpro- ducten.Via tuincentra en bouw markten vinden steeds meer boomkwekerijproducten hun weg naar de consument. Die toenemende vraag leidt ertoe dat handelaren op zoek zijn naar een steeds breder en ge varieerder assortiment van boomkwekerijproducten. Mid dels het Handelscentrum Bo skoop wil onze veiling het aan bod in boomkwekerij producten sterker aan zich bin den om te voldoen aan die toe nemende vraag van onze klan ten. Wij zien het ook als onze taak om daarbij voor facilitei ten te zorgen.” De opening van het Handels centrum wordt door J. van de Bos, voorzitter van de Stichting Vakbeurs, gezien als een welko me aanvulling op alle activitei ten in en rond het Plantarium gebouw dat zich steeds meer ontwikkelt in de richting die de initiatiefnemers van destijds voor ogen stond. De Stichting Vakbeurs is niet alleen beheer der van het gebouw en organi sator van de vakbeurs maar ook aanjager van nieuwe ont- CDA-fractievoorzitter Dorenda Gerts vindt interactief besturen prima maar het kan nog verder meent ze. (Foto: Sjaak Noteboom.) uitspraken van de burgervader. Ook hij zegt dat het de ge meenteraad is die standpunten kan wijzigen en in zulke zaken de beslissingen neemt. Tot nu toe is uitgangspunt geweest, bij regio Midden-Holland te blijven behoren. „Publieke uitspraken door wie dan ook, voordat za ken aan de orde zijn, bevorde ren een eventuele discussie in de toekomst niet", aldus de heer Freeke. Ook de heer Bac van de SGP signaleert, dat het aan de plaatselijke politiek is om een standpunt te bepalen. Voor de SGP staat zelfstandig heid van de gemeente hoog in het vaandel. Daarnaast signal eert Bac dat Zevenhuizen- Moerkapelle al jaren op diverse terreinen samenwerkt binnen het ISMH. Hij zei dan ook ’na drukkelijk overtuigd te moeten worden van de meerwaarde die aansluiting bij een Rotter damse superregio tot gevolg zal hebben’. Mevrouw Spekman van de PvdA ziet deze meer waarde al. Zij vindt dat de ge meente het grote "boze" Rot terdam al veel te lang op afstand heeft gehouden Zij meent dat een eerdere aanslui ting had kunnen voorkomen dat Zevenhuizen-Moerkapelle grond en inwoners aan Rotter dam heeft moeten overdragen. In dat geval had Zevenhuizen- Moerkapelle in eigen beheer en op eigen grondgebied, in over leg met Rotterdam, duizenden woningen kunnen bouwen. Dan hadden eigen inwoners in de gemeente kunnen blijven wo nen. Voortzetting van het res trictieve beleid, (geen woning bouw) is een groot gevaar voor de leefbaarheid en het be staansrecht van de gemeente in de toekomst. De heer de Jong van het CDA signaleert, dat wanneer er discussie gevoerd gaat worden over toetreding tot de Rotterdamse regio, er gesproken zal moeten worden over de hele as van Dordrecht tot Gouda. Als basis zou kun nen dienen de onlangs versche nen startnotitie ’bestuurlijke positie gemeenten in Zuid-Hol- land’. De heer Mebius van Ge- meentenbelangen vind het niet logisch om bij de stadsregio te gaan behoren. Er dient een ab solute aanleiding te zijn.Tot die tijd is een zelfstandige gemeen te blijven, de basis voor elk be sluit. Ook wenst hij alvorens er inzake zo’n gevoelig onder werp, zulke belangrijke besliss ingen worden genomen, eerst het volk te raadplegen middels een referendum. Een heldere voorlichtings-campagne, waarin alle voors en tegens aan bod komen dient hieraan vooraf te gaan. Hij eindigt met „Een kan jer hoeft per slot van definitie niet groot te zijn". Het zal dui delijk zijn. De discussie over dit onderwerp is voorlopig nog niet gesloten. geboeid door dit wonder van de natuur. De cursus omvat drie theorie lessen op de dinsdagvonden 28 maart, 4 en 11 april en twee praktijkochtenden op nader af te spreken zaterdagochtend. Bij de theorielessen, die worden gegeven door ervaren imkers, wordt o.a. gebruik gemaakt van dia’s en videofilms, honing wordt geproefd en men kan kennismaken met andere bijen- produkten. Bij de praktijklessen kan men met eigen ogen zien hoe een bijenvolk leeft en groeit. Hoe nectar en stuifmeel verzameld wordt en opgesla gen in de raten. Hoe het broed wordt verzorgd en hoe men A f4 -■ r

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 17