Gouwestaete Leuk bedrag voor Dierendal net niet naast Assuron/Donk Cadenz.Nesselande mist aanvalskracht een BLAD? Erbi Ethiopië-ganger Dagboek van Ot Sien Spectaculaire kinderkleding voordeeldag Twee nieuwe bewoners op Dierendal Oppasouders gezocht r/ M ■I Collecte Dieren- ambulance il I Vanavond film over Aletta Coming Out Weekend 30+ Info-dagen leerlingen Hooge Burch en Stichting Ursula Jacobs HL ■jp i i ƒ10,- ƒ15,- ƒ19,- ƒ25,- ƒ29,- ƒ35,- ƒ39,- ƒ45,- ƒ49,- enz. enz.. Dames I tegen BZC Brandenburg I In “Het Nieuwe Trefpunt”, Stationsstraat 18 te Waddinxveen Alléén Donderdag 16 MAART van 9.00 - 16.00 uur. Meer dan 2000 stuks merkkleding in de maten 62 t/m 176 voor jongens en meisjes. Allemaal het nieuwste van het nieuwste!!! Stoere jeans en sweaters, gave bermuda’s, T-shirts en tuinbroeken, leuke overgooiers, lieve babysetjes... Teveel om op te noemen!!! En omdat we rechtstreeks bij de fabrikanten kopen zijn de prijzen NERGENS LAGER!!’ Dames 2 tegen LZ I886 I msa hwi Bill In MAART halen, in april pas betalen!!! (bet. cheques) P.s. Neem een kledingstuk van uw kind mee om de juiste maat te kiezen. Natuurlijk mogen al uw aankopen geruild worden. (Ot Sien kinderkleding te Puttershoek, tel. (078) 67 64 465) Vaders en moeders in WADDINXVEEN en omgeving opgelet: DONDERDAG 16 maart zijn we er weer!!! Organiseert wederom een <7 WOENSDAG 8 MAART 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 19 hulp van Nesselande om uit te lopen naar een voorsprong die zelfs met 21 -24 tot een setpunt leidde. In deze fase zorgde de blokkering van Job Ebbelaar en de aanval van Kristian van der Wel ervoor dat Cadenz.Nesse lande weer in de race kwam en zelfs met de opslagbeurt van Joost van der Hoek op setpunt aankomst in Mekele was heel charmant. Een ontvangsthal was er niet en de koffers moes ten gewoon van het wagentje gegrist worden. Van het vlieg veld ging het over de stoffige wegen naaar het hotel. Een en thousiast geroep weerklonk bij het zien van de eerste karavaan met dromedarissen, later werd dit wel iets minder, 's maandags ging het met twee auto’s naar Door Willem Toering We werden enthousiast toege zongen door de kinderen met de nationale hymne, het gebrek van deugdelijk lesmateriaal was ook een klacht van het Abbiyi Addi College, vergelijkbaar met de Pabo in Nederland. Beide scholen hadden gemeenschap- gingen direkt een winkel in. In Warambo bezochten we een lagere school. Het deed som mige mensen pijn om te zien dat de kinderen op stenen za ten omdat er geen geld was om banken of stoelen te kopen. Het aanwezige les materiaal was minimaal. Ma. t/m vr. open van 09.00-17.00 uur De 2e zaterdag van de maand geopend van 09.30-15.30 uur WADDINXVEEN - Deze week houdt Dierenambu lance Gouda en omstreken haar jaarlijkse collecte. Da gelijks zijn er dieren in nood. De Dierenambulance Gouda en omstreken helpt ze allemaal. Om dit te kun nen blijven doen houdt de organisatie ook dit jaar weer een collecte in Wad dinxveen. WADDINXVEEN - Zater dag 11 en 25 maart zetten beide instellingen voor mensen met een verstande lijke handicap hun deuren open voor belangstellenden. Geïnteresseerden die tege lijkertijd willen leren en werken in de zorg kunnen kennis maken met de instel lingen en hun bewoners. Iedereen is van harte wel kom om kennis te maken met de instellingen en haar bewoners. Medewerkers vertellen over de zorg voor mensen met een verstande lijke handicap en rondlei ders gaan met bezoekers naar verschillende afdelin gen. Kantidaat leerlingen krijgen zo, voordat zij solli citeren, een breed beeld van de praktijk. Voor informatie over tijden en/of aanmelding kunnen geïnteresseerden zich wen den tot het secretariaat van de afdeling personeelszaken van Stichting Ursula: 0172- 535 739. De nieuwste trends in keuken- en wastafelbladen vindt u bij Erbi. Kom zaterdag 11 maart a.s. kijken in showroom de Connection en vraag hier deskundig BladAdvies. WADDINXVEEN - Woens dag 8 maart 2000 viert de Stichting Vrouwenraad Wad dinxveen de internationale vrouwendag met de verto ning van de film ‘Aletta Ja cobs, het hoogste streven’. Een bijzondere film, die zo wel documentaire als speel film is, over een bijzondere vrouw. Aletta Jacobs was haar tijd ver vooruit. Met haar vader, een huisarts te Sapeemeer als inspirerend voorbeeld schrijft Aletta op haar zeventiende een brief naar minister Thorbecke waarin ze vraagt om te mo gen toegelaten op de uni- versiteit. Na diens goedkeu ring was zij het eerste meisje dat in Nederland aan een universiteit studeerde. Na haar studiewerd zij de eerste vrouwelijke huisarts in ons land. Ook in politieke zin was Aletta Jacobs bij zonder actief. Zij streed voor het vrouwenkiesrecht en met succes. Op 9 sep tember 1919 wordt ‘de wet Jacobs’ aangenomen waar door vrouwen algemeen kiesrecht krijgen. Regisseur Noucka van Bra- kel koos voor een bijzonde re vorm: zij treedt op als in terviewster die het verhaal onderbreekt en Aletta's tijdgenoten ondervraagt. Zo komen Aletta's moeder, haar hoogleraren, haar echtgenoot en vriendinnen aan het woord. Op deze manier ontstaat een beeld van de stroom kritiek die Aletta Jacobs gedurende haar hele leven te verduren kreeg. Kritiek die haar ove rigens geen stap deed afwij ken van haar idealen. De Volkskrant scheef over deze film: "Moet zeker ge zien worden door minstens alle meisjesscholieren van Nederland" en het Alge meen Dagblad schreef: "Mooi, persoonlijk en bij zonder”. De avond begint om 20.00 uur en wordt gehouden in Kreater aan de Kerkweg- Oost te Waddinxveen Na afloop van de film is er ge legenheid tot napraten on der het genot van een hapje en een drankje. De toegang is gratis en iedereen is van harte welkom. WADDINXVEEN - Van vrijdag 31 maart t/m zon dag 2 april wordt door CHJC, vereniging van Christelijke Homo’s en Lesbiennes een Coming- Out-Weekend georgani seerd. Het is bedoeld voor iedereen van 30 jaar en ou der, die uit wil komen voor zijn/haar homo- of lebisch zijn. We zullen ons dit weekend bezig houden met thema’s als geloof/kerk en homo seksualiteit, sociale omge ving en samenleving, rela ties en seksualiteit. Afhankelijk van de mensen die meegaan wordt er ook gesproken over huwelijk en homoseksualiteit. Natuur lijk begint het weekend met kennismaking en wordt het ook heel gezel lig. Voor opgave en/of infor matie kan gebeld worden met Jan (0182-610995) of Marieke (024-3565818). wezig waren. Toch leek het op een beetje op een mierenhoop. De combinatie mens (de a.s. gebruikers) en machine geeft het beste resultaat volgens on ze gastheren. In Abbiyi Addi verbleven we in een eenvoudig pension, zonder warm water en ‘Franse’ toilet ten met handddoorspoeling. Onze aanwezigheid trok veel bekijks en we hadden steeds bedelaars, kinderen en vrou wen met peuters om ons heen. In Mekele gaf een van ons een vrouw I0 Birr (dit is bijna 2 daglonen), vervolgens werden we heel lang nagewuifd en ze 2 maart 2000/ 23 yekatif I992 Vanuit mijn hotelkamer uit Me kele om I 1.00 uur ‘s avonds: Dit is de dag van Adwa, waarbij de Ethiopiërs herdenken dat in I880 de Italianen werden ver slagen. Hierdoor is Ethiopië nooit een kololonie geweest. Overigens is het een gewone vrije dag zonder verdere festi viteiten. Uiteindelijk mochten we lopen zondag toch om 02.00 uur vertrekken. De reis ging vrij laag over het hooggebergte van Ethiopië. Wat opviel waren de vele droge rivierbeddingen. Het hele landschap was geel, met hier en daar groene oases. De kwamen (25-24). In deze span nende fase wist uiteindelijk Piet Zoomers aan het langste eind te trekken 29-31In de tweede set kwam Nesselande al snel op een grote achterstand (2-6), deze was niet meer in te halen en de Apeldoorners maakten dankbaar gebruik van de fouten die zich aan Nesselande zijde zich opstapelde en die uit mondde in een I7-25 setwinst voor Piet Zoomers. De derde set gaf weer een gelijk opgaan de strijd te zien, waarbij de Apeldoorners steeds aan de goed kant van de score bleven. Een achterstand opgelopen, door acties die voor tweeerlei uitleg vatbaar waren, maar ran Chr. Huijgensweg 2 Industrieterrein Molenwetering Alphen aan den Rijn Tel: 0172-46 01 30 www.erbi.nl WADDINXVEEN - Vrijdag 3 maart j.l. kreeg Cadenz.Nesse lande in het Topsportcentrum Stad Rotterdam Verzekeringen, de regerend landskampioen Piet Zoomers/Dynamo op be zoek. Ca. I 100 man publiek za gen een strijdend Nesselande met 3-0 verliezen van de Apel doorners via de setstanden 29- Piet Zoomers kreeg bij I7-I7 3I, I7-25 en 23-25. leuk duel zagen de Capellenaren kans om de wedstrijd met 3-2 te win nen. Via de setstanden 20-25, 25-20,25-18, 18-25 en 15-11. Coach Gert Timmer en zijn as sistent Guillermo Boogers zet te de volgende basis in het veld: Joost van der Hoek, Job Ebbe laar, Ferry van Hal, Twan van km van Mekele. Onderweg konden we de eerste resulta ten zien van projekten uitge voerd door REST en onder steund door de kerngoep en Novib. Overal kon je de nieuwe teras- sen zien op de bergwanden, aangelegd om erosie te vermin deren. Ook werd een dam be keken, ca I jaar in gebruik; bij het vorige bezoek werd er nog druk gewerkt. Later in de week werd er een dam bekeken die ongeveer drie kwart klaar was. Jammer ge noeg was er een vergadering, afge- waardoor er van de twaalfhon derd maar ca 300 mensen aan- WADDINXVEEN/BOSKOOP - De dames van Gouwesta ete gaan steeds beter spelen. Dit bleek al eerder in de wedstrijd tegen Damixa/Ravijn enkele weken geleden. Za terdag tegen Assuron/Donk benaderden de Waddinx- veensen het niveau van vorig jaar bij de play-offs. Het was niet alleen een uitstekende wedstrijd van beide ploegen, doch tevens reuze spannend. steeds in het nadeel van Nesse lande uitvielen, werd nog teniet gedaan 22-23. Maar de strijd was eigenlijk al gestreden en aan Mare Broere viel de eer te beurt om het karwei af te ma ken met 23-25. Voor Cadenz.Nesselande betekent dit dat de derde plaats nu de finitief is en dat de wedstrijd van aanstaande zaterdag I I maart in Assen tegen ECOsty- le/Sudosa daar geen verande ring in zal brengen. De nummer zes van de competitie, de te genstander van Cadenz in de eerste ronde van de play-offzal gaan tussen Remote IT/Zwolle, Alcom/Capelle en ECOstyle/Sudosa. De Gouwestaetedames moes ten winnen van BZC Branden burg om verzekerd te zijn van een vierde plaats in de ranglijst en dat deden ze. De eindstand werd 12-4. Keepster Mirjam de Meij verving Francine Lankhuy- zen, die al een tijdje aan haar linkerarm is geblesseerd, uitste kend. Zij stopte menig schot en zelfs een viermeter bij de stand van I 1-4. Verder kreeg ook Sandra Berckenkamp weer rust; zij was vorige week door haar rug gegaan. Zodoende had trainer/coach Evert Baatje ook een beroep gedaan op Hanne- ke Kappen, Malou van Duinen en Kim Middendorp uit dames twee die dan ook speeltijd kre gen. In de eerste periode lag de bal al binnen 12 seconden in het Bilthovense doel door een leep boogje van de breakende Gillian van den Berg. Erg ge schrokken leek Brandenburg niet, want in een tijd van een ‘ja en nee’ was het 1-2. Hierna nam Gouwestaete definitief het heft in handen. Achtereenvol gens scoorden Mijam Overdam (achterwaarts), Ellen van der Weijden (drukbal), Natascha Baatje (viermeter) en Petra Meerdink (boogbal) en was de stand 5-2 voor Gouwestaete. In de tweede periode scoorden Ellen van der Weijden en Gillian van den Berg. Pas in de derde periode kwam Brandenburg er weer even aan te pas met 7-3 en 8-4. Hiertussen had Marion van Hooft uit een overtalsitu- atie 8-3 gescoord. In de vierde periode scoorden wederom Gillian van den Berg, Ellen van der Weijden 2x en uit een bre ak bracht Petra Meerdink de eindstand op 12-4. Wedstrijden volgende week Dames I speelt uit. De laatste wedstrijd in de kampioenspou le is tegen Polar Bears I in De Peppel te Ede. Na afloop van deze competitie speelt dames I nog play-off-wedstrijden vol gens het ’best of three’-sys- teem. Mocht dames I hiervoor slagen dan volgt nog een com petitie om het landskampioen schap tussen de drie beste ploegen. Kuijk, Kristiaan van der Wel, Jo chem de Gruijter en als libero Coen Duiverman. De beide teams hielden elkaar goed in evenwicht, Nesselande wist veelvuldig door het midden aan te vallen en te scoren. Piet Zoomers had in Mare Broere weer een sterke hitter in huis. Het tweede team van Gouwe staete speelde tegen LZ 1886 I uit Leiden en beregoede wed strijd. Met snel en bij tijd en wijle sprankelende aanvallen werd uiteindelijk royaal met 7- 3 gewonnen, waardoor de Waddinxveensen zich schaar den bij de laatste vier in de strijd om de ManMeerl-beker. LZ 1886 I staat hoog geno teerd in de eerste klasse en da mes 2 van Gouwestaete stijf bovenaan in de tweede klasse A. Derhalve een prima moge lijkheid om tevens eens te kij ken hoe dames 2 er volgend jaar voor kan staan. Gouwesta ete opende via Hanneke Kap pen de score, doch vlak voor het einde van de eerste perio de kwam LZ 1886 langszij; l-l. In de tweede periode hield Gouwestaete het initiatief en trachtte door snel spel de Leid- se formatie niet in hun spel te laten komen. Dit resulteerde in doelpunten van Karen Weerd, Malou van Duinen en wederom Karen Weerd en een tussenstand van 4-1.Vlak voor het einde van de speelhelft scoorde LZ 1886 4- 2. Eind derde periode scoorde Heike Koglin 5-2 en kwam LZ 1886 nog eenmaal terug, waar door de derde periode werd afgesloten met 5-3 in het voor deel van Gouwestaete. In de vierde periode werd de enor me inzet en het betere spel van Gouwestaete beloond met doelpunten van Hanneke Kap pen en Karen Weerd. Een knap resultaat van dit jeugdige team en een bewijs dat het in de eer ste klasse thuishoort. Gouwestaete nam een 0-1 voorsprong via Ellen van der Weijden die via een fraaie intik- bal scoorde. Assuron/Donk sloot de eerste periode af met een 2-1 voorsprong door doel punten van Linda Weijermans en Marjan Op den Velde. In de tweede periode boogde Gillian van den Berg uit een overtal-si- tuatie 2-2, doch twee doelpun ten van Marjan Op den Velde brachten de stand halverwege op een 4-2 voorsprong voor de Goudsen. Begin derde periode kwam Gouwestaete goed terug en brachten Petra Meerdink en Natascha Baatje Gouwestaete weer langszij; 4-4. Een uiterst spannende fase brak aan. Eerst scoorde Lieneke van den Heu vel 5-4 voor Donk, doch even later maakte Mirjam Overdam de rebound goed af en was de stand weer gelijk; 5-5. In de laatste minuut van de derde pe riode scoorde Daniëlle de Bruijn 6-5 voor Assuron/Donk. In de vierde periode kwam As suron/Donk via Nienke Ingen- hoven wederom op twee doel punten verschil (7-5), doch doelpunten van Gillian van den Berg en Natascha Baatje bracht Gouwestaete weer op gelijke hoogte; 7-7. Nienke Ingenhoven scoorde wederom, deze keer uit een overtal-situatie 8-7, maar met minder dan twee mi nuten te spelen scoorde Mir jam Overdam 8-8 en leek de strijd onbeslist te eindigen. We derom kreeg Assuron/Donk het voordeel van een man meer, (Assuron/Donk zeven, Gouwestaete slechts twee), en scoorde Linda Weijermans de winnende goal. Eindstand 9-8. Aanstaande maandag vertrekt Assuron/Donk naar Grieken land, alwaar het deelneemt aan de finalewedstrijden voor de Europa-cup. Gouwestaete wenst Assuron/Donk veel suc ces. pelijk dat er teveel leerlingen zijn en onvoldoende opgeleide leerkrachten. In de loop van de week werden diverse waterprojecten, herbe bossing, een kliniek, wegen, tuinbouwprojekten, speciaal voor de vrouwen, en een kre dietbank bekeken. Veel trans port gebeurde hier met een ezel. Die kost ongeveer 300 Birr (ca fl 100) terwijl een boer ca 500-700 Birr per jaar ver diend. Heel interessant was ook het bezoek aan een van de 230 rotskerken. Rond 400 na Chr. in de rotsen uitgehouwen. Over uitgesleten en smalle bergpaadjes en hellingen moest de kerk bereikt worden, maar binnenin was het heel indruk wekkend, heel anders dan bij voorbeeld de St. Pieter in Ro me. Opvallend was dat steeds minder van ons enjerra aten wanneer er ook spaghetti ver krijgbaar was. Verschillende hadden en hielden maagklach ten ondanks vele voorzorgs maatregelen. WADDINXVEEN - Meer dan 200 kinderen worden dagelijks door oppasouders in Waddinx veen, Zevenhuizen-Moerkapel- le en Rijnwoude in huiselijke kring opgevangen. Gastouders bieden opvang in hun eigen huis, opvangouders bieden opvang bij de vraagou- ders thuis. Om aan de toene mende vraag te blijven voldoen wil het gastouderbureau graag in contact komen met mensen die voor één of meer dagen per week de zorg voor gastkinde- ren op zich willen nemen. Vooral de vraag naar opvang voor kinderen in de basis schoolleeftijd - tussen de mid dag en/of na schooltijd - neemt toe. Belangstellenden kunnen con tact opnemen met het gastou derbureau. Het kantoor is van ma t/m do bereikbaar van 08.30-17.00 uur, vrijdag van 08.30-12.30 uur en op dinsdag avond van 19.00-22.00 uur. Het telefoonnummer is 0182- 619591. WADDINXVEEN - De dieren op Dierendal zal het grotendeels ontgaan zijn, maar de vrijwilligers waren in hun nopjes. Zij konden uit handen van de Stichting Bedrijvensprotdag Waddinxveen 8500,- in ontvangst nemen. Het bedrag is een deel van de opbrengst van de bedrijvensportdag van 1999. de dag is een initiatief van de serviceclubs de Lions, Rotary,Tafelronde en Rotaract. Dierendal zal het bedrag aan wenden voor de verbetering en inrichting van de bijenstal en bijentuin. (Foto-.Sjaak Noteboom.) Ir.WillemToering is sinds ^fe bruari namens de Kerngroep Ontwikkelingssamenwerking Waddinxveen (KOS) met NO- VIB-medewerkers in Ethiopië. Tijdens zijn verblijf van drie we ken bezoekt de Waddinxvener organisaties die steun van KOS en NOVIB ontvangen. Via E- mail probeert Toering contact met het Weekblad te onder houden zodat lezers zijn bele venissen kunnen volgen. Omdat Abbiyi Addi, een dorp ca 100 er geen garanties zijn wat be- km van treft het vinden van een stop contact in het land, is deze se rie onder voorbehoud. WADDINXVEEN - Maandagmorgen 6 maart omstreeks 10.30 uur zijn er op Kinder boerderij Dierendal in Waddinxveen twee jonge geitjes geboren. Het is één geitje en één bokje. De moeder is Eddy, een Nederlandse Toggenburger geit. De twee geitjes zijn negen dagen eerder geboren dan verwacht. Moeder en jongen maken het prima. Eddy vat haar taak serieus op en maakt de kleintjes schoon. (Foto:Kinderboerderij Dierendal.) ®H«MPAO Q3 in T"

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 19