ANBO viert het tweede lustrum 30 Ruud Visser: e-commerce Restaurant "Bibelot" serveert Japans Wagyuvlees VAN STRAATEN Gratis rijtesten voor 50-plussers kan beurs niet vervangen ED REUSKEN ED REUSKEN bij ons géén gepeperde rekening CDA-discussie over centrum en Triangel J Leden- Peuter- Genootschap problemen Nationale 0172 21 37 15 vergadering Historisch speelzalen verkeren in Expositie van Theo den Boon AUTOSPUITERS en VOORBEWERKERS (m/v) VERZEKERINGEN Boomfeestdag 9g misschien zonweringproblemen? naam telefoon Uw specialist op het gebied van woninginrichting z Wij declareren^ on-ze vulpenvullingen niet! Onze adviseurs nemen uw situatie zorgvuldig door. Wilt u écht een grondig en per soonlijk advies, bel dan snel! Gordijnen Vitrage Tapijt Houten vloeren Marmoleum vloeren Uw specialist op het gebied van: Heeft U Van Straaten Autoschade is een jong en dynamisch bedrijf dat sterk groeiende is VAN DER LOO korting tot Gedurende de maand MAART maken wij het extra aan trekkelijk voor u, want van 1 maart t/m 31 maart 2000 krijgt u bij aankoop van binnenzonwering 10% korting. JA! Ik wil een forse korting op de bruto premie! Voor iedere zonzijde van uw huis of kantoor is er een oplos sing, zowel praktisch als decoratief. Kom naar Ed Reusken Woning- en Projectstoffering en laat u informeren over de verschillende mogelijkheden op het gebied van binnenzon wering. 1 - v - =1 WOENSDAG 15 MAART 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 17 (Foto: Horeca Bulletin - Martijn Standaart) ADVIES U BEMIDDELING A U T O P R E M I E A A N B O D knip uit en stuur op zonder postzegel (bellen mag natuurlijk ook!) Van der Loo Verzekeringen Antwoordnummer 20111 2740 WG Boskoop Van Straaten Autoschade kent: een eersteklas Arbo-werkomstandigheid, een uitstekende salariëring, een eventuele reiskosten vergoeding. Heb je ambitie, dan bestaat de mogelijk heid je bij ons verder te ontplooien. Ervaring met bovengenoemde functies heeft de voorkeur, maar is niet vereist. Groei met ons mee! Wij zijn op zoek naar In die periode heeft de ANBO zich laten kennen als een strijd bare organisatie. De belangen van de ouderen werden en wor den waar mogelijk in Waddinx- veen en Boskoop en daarbuiten verdedigd. Dat gebeurt met goe de ideeën en met standvastige bijdragen in woord en op papier. De aandacht voor ouderen is daardoor zeker ook bij de loca le en regionale politiek gegroeid. onmisbare schakel in het zaken doen niet kunnen vervangen. Openingstijden: Dinsdag t/m vrijdag 10.00-17.30 uur Vrijdagavond Zaterdag 19.00-21.00 uur 10.00-17.00 uur Waddinxvener Ruud Visser, directeur van Axis-Aandrij- vingen BV op het bedrij venpark Coenecoop. den. De koeien krijgen overigens een speciale behandeling. Ze worden namelijk gemasseerd en krijgen sake (rijstwijn) en bier te drinken, wat de kwaliteit van het vlees ten goede komt. De koeien hebben voldoende bewegingsvrijheid, omdat ze in de wei kunnen lopen". "Bibelot" is een modern restaurant, waar volgens de Franse mediterrane keuken 10.00-17.30 uur 19.00-21.00 uur 10.00-17.00 uur gekookt wordt. Daarnaast zijn er invloe den uit de Oosterse keuken. In hetWad- dinxveense restaurant zwaait chef-kok John de Bruijne de scepter in de keuken. Het restaurant, waarvoor plannen be staan om de entree te vergroten, be schikt over een terras, een partyruimte voor 250 mensen en beheert de trouw locatie "Huize Reigersburgh" aan de Pias weg in Waddinxveen. reserve fonds. Namens het CDA zitten Do- Galerij 2 2771 XJ Boskoop Tel. (0172)21 22 71 Je werkt binnen ons bedrijf samen met enthousiaste collega's. Ben je klantgericht en 18 jaar of ouder neem dan contact op met dhr. H. Bijkerk, tel. (0182) 374 555. WONING PROJEKTSTOFFERING -AUTOSCHADE B.V.— WONING PROJEKTSTOFFERING WADDINXVEEN - De Waddinxveense kunstschil der Theo den Boon (Dorp straat) exposeert schilderij en in Galerie Année aan de Jacobijnenstraat in Haar lem. De tentoonstelling, die tot en met zaterdag I april duurt, werd zaterdagmid dag 12 maart officieel geo pend. Het werk van Theo den Boon wordt samen met beelden van André van der Linden geëxposeerd. In de stockruimte van de Haar lemse galerie, die is geo pend op woensdag, don derdag, vrijdag en zaterdag van 12.00-17.00 uur, zijn ook schilderijen in olieverf te zien van Richard Lee Barton. stemde oplossingen bedenken", aldus Ruud Visser. De directeur van Axis-Aandrij- vingen BV is van plan op de Utrechtse beurs met een intri gerend perpetuum mobile aan wezig te zijn. "Ook zoiets vindt u niet op internet", reageert de Waddinxveense ondernemer, die hoopt dat ook zijn zakenre laties hierover zo zullen den ken. ZEVENHUIZEN-MOERKA- PELLE - Mevrouw Kruithof, bestuurslid van peuterspeel zaal Dikkie Dik uit Oud Ver laat maakte van het spreek recht in commissie I gebruik om duidelijk te maken dat zonder verhoging van de ge meentelijke subsidie, een sluiting van de peuterspeel zaal aanstaande was. Ze zag het als een belangrijke taak voor de peuterspeelzalen kinderen op jonge leeftijd reeds met elkaar om te le ren gaan. Door overheidsre gels is de vergoeding van de leidsters verhoogd tot het minimumloon. Daarnaast maken veel kinderen die fei telijk in Rotterdam wonen gebruik van de speelzaal. Rotterdam geeft daar echter niet de benodigde subsidie bij. Kruithof vroeg de poli tiek met meer middelen bij te springen. De heer Bac van de SGP stelde het peuter- speelzaalwerk niet onderuit te willen halen, maar had duidelijk zijn bedenkingen. Hij was bang dat de kinde ren binnen zo’n speelzaal wellicht woorden kunnen le ren die men thuis niet hoort. Hij concludeerde wel erg achter te lopen met de commissieleden, daar geen van allen ooit als kind zo’n zaal bezocht heeft. Ook sig naleerde hij dat burgemees ter Schoots bij het opsom men, van wat een dorp leefbaar houdt, eerder op de avond, niet de peuterspeel zaal daar bij gehoord te heb ben.Volgens Bac gaat niets boven de nestwarmte van een gezin met daar bij de moedermelk. Freeke van de Christenunie zag juist voor delen in vergroting van de woordenschat. Hij vond het niet wenselijk dat Rotter damse kinderen gesubsi dieerd worden. CDA-er De Jong wenste onderscheid te maken tussen peuterspeel zaal en kindercrèche. Wan neer ook de ouders een gangbaar tarief willen beta len, mag de subsidie wat hem betreft omhoog. Brand van deWD noemde de be leidsnotitie te weinig con creet Hij is absoluut tegen een inkomensafhankelijke bij drage. Hij voeg zich in dat verband af hoe lang het nog duurt voor de prijs, die je voor een kilo suiker moet betalen, afhankelijk is van wat je verdient. Mebius van Gemeentebelangen wil even als nu 30 van de loonkos ten subsidiëren. De rest is voor de ouders volgens Me bius. Grote hilariteit bij de com missieleden veroorzaakte SGP-erVente met de vraag of hij voor zijn kinderen op de peuterclub in Zevenhui zen niet meer betaalde dan elders in de gemeente. Col lega Bac was zichtbaar ver baasd dat zijn partijgenoot de kinderen in zo’n ’zondige omgeving’ laat vertoeven. misschien uitkomst brengen. In het afgelopen jaar zijn voorstel len om de landelijke contributie met drie gulden per adres te verhogen mede door de activi teiten van de ANBO in Wad dinxveen en Boskoop verijdeld. Het inkomensgerelateerde con- tributieniveau was er al de oor zaak van dat het ledental in bei de gemeenten beneden de 300 kwam. De nieuwe ANBO-voor- zitter Arie Both treedt aan na een zoektocht voor het bezet ten van deze functie van bijna een jaar. Hij volgt Leo van Velzen op, die de statutaire periode van vier jaar volmaakte met zijn voorzitterschap. frqactievoorzityter) penningmeetser) en Leferink in de gemeenteraad. Het CDA maakt geen deel meer uit van het college van B.edn E.AIs dus-raadsleden wo- Openingstijden: Dinsdag t/m vrijdag Vrijdagavond Zaterdag Nieuw is dat Axis-Aandrijvin- gen in samenwerking met Ned- ap BV in Groenlo een compac te DC motorreductor heeft ontwikkeld voor de aandrijving van een doseersysteem in een automatische voedereenheid waarmee 25 tot 30 koeien indi vidueel gevoerd kunnen wor den. WADDINX VEEN - Het Waddinxveense restaurant ’Bi belot’ aan de Limaweg heeft een primeur met het serve ren van Japans Wagyuvlees. Dat meldt de pas verschenen nieuwe editie van het Horeca Bulletin. In dit magazine wordt door Frank Bouman (tekst) en Mar tijn Standaart (foto’s) een kleurrijke schijnwerper gericht op het eethuisje van Ton en Caro line Ververs. Het exclusieve Japanse Wagyu vlees heeft Ton Ververs kort geleden ont dekt bij een delicatessen slager in Am sterdam. Het gaat om zeer mals rundvlees dat als het ware smelt op de tong.Volgens de Waddinxveense res taurateur een echte specialiteit. "Ik ben waarschijnlijk het eerste restaurant in Zuid-Holland dat dit vlees uit Japan op de menukaart heeft staan", denkt Ton Ververs. "Heel bijzonder is overigens, dat voor het braden van dit vlees geen olie of vet gebruikt behoeft te worden. Het kan in zijn eigen vetten gebakken wor- Middelblok 144a 2831 BR Gouderak (grens Gouda) WADDINXVEEN/BOSKOOP - De ANBO-afdeling Wad-- dinxveen en Boskoop houdt ter gelegenheid van het 10- jarig bestaan op woensdagmiddag 22 maart vanaf drie uur in de Marchantzaal van zorgcentrum Souburgh aan de Prins Bernhardlaan in Waddinxveen een feestelijke al gemene ledenvergadering. GOUDA/WADDINXVEEN - De afdeling Gouda en Reeuwijk van de vereniging Veilig Verkeer Nederland (WN) gaat in de Goudse regio weer rijvaardig- heidsritten voor 50-plussers houden, waaraan ookWaddinx- veners mee kunnen doen. Be langstellenden kunnen zich hier voor aanmelden bij het WN-secretariaat aan het Wil lensplein 109 in Gouda, tel. 0182-515002. De deelname is kosteloos en niemand hoeft bang te zijn dat hij of zij zijn of haar rijbewijs kwijt raakt. Het kan volgens de organisatoren nooit kwaad van tijd tot tijd de eigen rijvaardigheid eens onder de loep te nemen. Dat geldt voor iedere automobilist. Maar speciaal voor 50-plussers is het een verstandige zaak. Zij hebben waarschijnlijk al vele jaren een rijbewijs en zijn ervaren en ge- routineerd.Veelal is er ook spra ke van een eigen rijstijl. In de laatste 25 jaar is het verkeer be hoorlijk veranderd. Het is druk ker geworden op de wegen en complexer op kruispunten. Wie kent nog alle, soms ook weer veranderde, verkeersregels en verkeerstekens. In december is bijvoorbeeld veranderd dat bromfietsers binnen de be bouwde kom op de gewone weg mogen rijden en binnen- Op deze bijzondere ledenverga dering van de bond voor 50- plussers ter viering van het tweede lustrum staan niet alleen enkele huishoudelijke zaken op het programma, zoals de verkie zing tot voorzitter van Arie Both in de plaats van de vertrokken Leo van Velzen, maar zal er ook sprake zijn van een feestelijke te rugblik, zang en muziek door Paul Sellers en een door de AN BO aangeboden lopend buffet. De jarige ANBO in Waddinx veen en Boskoop richt voortdu rend de aandacht op het wo ningbouwbeleid van de gemeente. Het bouwen van le- vensloopbestendige en aanpas bare huizen blijft een dringende wens van de bond voor 50-plus sers. In gemeentelijke werkgroe pen wordt meegewerkt aan een locaal ouderenbeleid, die er nu toch schijnt te komen. Punt van zorg is ook het inkrimpen van het openbaar vervoer, waardoor een groter aantal mensen in een isolement komen te verkeren. Intergemeentelijke samenwer king op het gebied van locaal openbaar vervoer kan hierin ser, directeur van het op het bedrijvenpark Coenecoop ge vestigde Axis-Aandrijvingen BV. De actieve Waddinxveense on dernemer neemt dit jaar weer met zijn bedrijf deel aan de beurs Aandrijftechniek 2000 die in september in het Utrechtse Jaarbeurscomplex weer zal worden gehouden. "Een enkeling binnen ons vak- 13.30- gebied waagt het om zich af te vragen of een beurs in dit e- commerce tijdperk nog wel zin heeft", schrijft Ruud Visser in de column van zijn bedrijfsuitgave voor aandrijven, besturen en regelen. "We surfen immers net zo makkelijk op internet naar de belangrijke fabrikanten toer dus waarom nog een beurs be zoeken? Onzin natuurlijk. Bo vendien, als we alleen meer surfen op internet, zou het za ken doen wel eg kil worden. Juist het persoonlijk contact en de kennisuitwisseling tussen ongemerkt ingeslopen verkoper en inkoper is een haast onmisbare schakel in het zaken doen. En juist voor dat persoonlijke contact bezoeken we beurzen". "Dit ook omdat het zoeken en vinden van de beste aandrijving veel kennis en ervaring vereist. Die ervaring vind je niet op in ternet, maar bij professionele bedrijven die een breed pro ductenprogramma voeren en over deskundige en creatieve medewerkers beschikken die optimaal op de toepassing afge- Galerij 2 (tegenover hefbrug) 2771 XJ Boskoop Tel. (0172)21 22 71 nen Hugo van berkesteijn, Jan beekman, Pietger Oudenaarden en Tjtitte prins in principe het fractieberaad bij en voeren eveneens in betreffende raads- commisssies het woord. Het CDA-afdelingsbestuur werd in het afgelopen jaar ge vormd door H. van Berkesteijn (voorzitter), J. Kluifhooft vice- voorzitter), T. van berkel (pen ningmeester), D. Steensma-Ver- kampen (secretaris), M. van der Aa (tweede secretaris) en M. Versluis (lid). R WADDINXVEEN - Het elek- kort gaan de voorrangsregels in tronisch zaken doen (e-com- die zin gewijzigd worden dat merce) zal het persoonlijk con- voortaan ook fietsers en brom- tact en de kennisuitwisseling fietsers van rechts op kruisingen tussen verkoper en inkoper als van gelijkwaardige wegen voor rang hebben. Maar ook de ou dere verkeersdeelnemers zelf Dat is de mening van Ruud Vis- veranderen. De rijvaardigheids- ritten voor 50-plussers van de WN-afdeling Gouda en Reeuw ijk zijn samengesteld uit twee onderdelen, namelijk een theo- riebijeenkomst in zalencentrum ’De Brug’ in Reeuwijk-Brug en een praktijktest in de eigen auto in de eigen vertrouwde omge ving. De theorie is klassikaal en kan worden gevolgd op maan dagmiddag 3 april van 16.00 uur of dinsdagmorgen 4 april van 9.00-12.00 uur. Bij aan melding kan men zijn of haar voorkeur aangeven. Op woens dag 5 april krijgen de deelne- ABR Journaal. ABR staat mers de gelegenheid een uur lang de rijvaardigheidsrit te ma ken. In een ontspannen sfeer kan men zichzelf testen onder begeleiding van een speciaal op geleide ritadviseur. Men rijdt daarvoor in de eigen auto. Na dat men heeft deelgenomen aan de rijvaardigheidsrit krijgt men een ritverslag met zonodig per soonlijke adviezen waarmee men foutjes in de eigen routine kan verbeteren. AUTOPREMIE AANBOD korting tot 30% Bel mij voor een vrijblijvende offerte: Ton en Caroline Ververs van restaurant "Bibelot" waar sinds kort Japans Wagyuvlees wordt ge serveerd. c HYPOTHEKEN j C PENSIOENEN j VERZEKERINGEN WADDINXVEEN - Op woens dag 22 maart is het weer de Nationale Boomfeestdag, met dit keer als thema Bomen voor eeuwen. Zoals gebruikelijk kunnen de kinderen van groep 8 ’s mor gens deelnemen aan de planac- tiviteit. De werkgroep Natuur- en Milieu (NME) organiseert die middag voor alle kinderen van groep 4 t/m 8 een speur tocht in het Warnaarplantsoen. In dit plantsoen zijn verschillen de bomen versierd. De kinde ren moeten met behulp van aanwijzingen op de betreffende bomen versierd. De kinderen moeten met behulp van aanwij zingen op de betreffende bo men raden om welke boom soorten het gaat. Om 14.00 uur worden de kinderen verwacht in kinderboerderij Dierendal in het Warnaarplantsoen. Diezelfde middag zal er om on geveer 15.15 uur een bijzonde re boom in het Warnaarplant soen worden geplant, waarbij iemand van het college van B&W aanwezig zal zijn. WADDINXVEEN - De algeme- kwam neer op 830 gulden. Bij ne ledenvergadering van het het CDA in Waddinxveen ging Christen-Democratisch Appel in 1999 zo’n 3.500 gulden om. (CDA) in Waddinxveen wordt Hiervan ging 1.500 gulden in de maandagavond 20 maart om reserve van het verkiezings- acht uur gehouden in de Ont- moetingskerk aan de Groens- voorde. De vergadering wordt renda gerts (fractievoorzit- gecombineerd met het groot ster), drs. Wout Neutel (vice- fractieberaad. frqactievoorzityter) en Na de behandeling van eên aan- penningmeetser) en Brigitte tal huishoudelijke zaken zal er door de christen-democraten uitgebreid aandacht worden geschonken aan de plaatselijke en tegenvallende ontwikkelin gen rondom het centrum en de nieuwe woonwijkTrianhgel tus sen spoorlijn,Tweede Bloksweg en Zuidelijke Rondweg. Het CDA in Waddinxveen telt 98 leden. De contributie-in- komsten bleven vorig jaar 200 gulden achter. Droegen de le den in het afgelopen jaar 2.076 gulden bij, de fractiebijdrage WADDINXVEEN - Over een kleine twee weken komt het kwartaalblad uit van het Histo risch Genootschap Waddinx veen, met daarin weer een aan tal interessante artikelen over de geschiedenis van ons dorp. Over die geschiedenis publi ceerde het Historisch Genoot schap in januari van dit jaar een ’Kadastrale Atlas 1832’, die in middels bijna uitverkocht is. Op de jaarvergadering van het Ge nootschap, op dinsdag 18 april, zullen twee medewerkers van het Streekarchief Hollands Midden tekst en uitleg geven over de achtergronden van het kadaster met betrekking tot de geschiedenis van Waddinxveen. Vragen: inleveren tot 10 april bij het secretariaat van het His torisch Genootschap, tel. 0182- 615 698. Deze vragen zullen dan in een case behandeld worden. De in oktober 1999 uitgegeven munt, het zogenaamde Millen- niumvijfje is geheel verkocht. Er zijn alleen nog enkele zilveren exemplaren te koop. Tot I mei a.s. kan met de munt nog be taald worden in diverse win kels.

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 17