c De Boog gaat weer bruisen Deze Week I Berichtgeving WVG blijft gemoederen bezig houden KOS gekort door gemeente I.ÖB00T Keuken Kampioen" EEN GEZELLIG DAGJE RIJNEKE BOULEVARD, DA’S ALTIJD DE MOEITE WAARD! Xpfcfyler 28 Dagen kampioensfeest BJ u ALLES VOOR UW OPEL... Van Elswijk b.v. Fancy-fair St.Victorkerk (BCoemen Modeshow Aanrijding met letsel Paul de Jong trainer WSE i Se&ers ORGELS-PIANO’S Volop keus Volop voordeel! Let op! TROSROZEN (in alle vestigingen) I 1 oplage 14.500 exemplaren Varkenshaas Frans Bauer Meidenclub De Hypotheker B! Knorr Wereld- 1O? Grillworst uit eigen oven diverse smaken 150 gram gerechten nu 3 pakken voor ÏARKrl Ir officieel Opel service-dealer Tel. (0172) 58 96 97 Dorpsstraat 257 Hazerswoude-Dorp J STAATSLOTEN Bij ons te koop t/m maandag 20 maart 18.00 uur voor de trekking van dinsdag 21 maart. PRIMERA GROENENDIJK Koninginneweg 11D Boskoop (0172) 23 07 17 Gekruid gehakt in diverse soorten _98 INhKh fr ILEVARD_ Volop keus in 26 winkels! Vlakbij in Zoeterwoude Rijndijk (afslag A4,volg de borden Rijneke Boulevard) 2*9 9®8 Rad van fortuin! Na Kaatsheuvel, Mijdrecht, Almere en Utrecht, voortaan ook in Delft, Numansdorp en Rotterdam. 3 bosjes ƒ6,00 Altijd veilingvers Nieuw in Delft, Rotterdam en Numansdorp 'LAATSTE i WEEK!, 1 Ka 2761 KB Jonge Goudse Uniekaas O9S addmx linxveen, Zevenhuizen en Moerkapelle Woensdag 15 maart 2000 500 gram Door Dave Heemskerk OO Astrid de Weerd van SWW gaat De Boog helpen nieuwe impulsen te ontwikkelen. (Foto: Artistic Art, Liesbeth van der Vis.) ZEVENHUIZEN - Op zaterdag V, U kunt ons vinden via Rijksweg A12 afrit 10. meer vast. Een substantiële bij drage van Waddinxveen voor jectsubsidie te worden uitge keerd. Met zijn standpunt neemt de wethouder een min derheidsstandpunt in binnen me ningsverschil is het eerste in Wij leveren alle merken inbouwappara- tuur. Voor in de keuken en de badkamer de mooiste accessoires. En alsof dat nog niet genoeg is. hebben wij voor u ook een prachtige collectie kunst, vervaardigd door kunstenares Elly du Clou. Openingstijden: di. t/m vrij, van 10.00 tot 18.00 uur, za. van 10.00 tot 16.00 uur en event, op afspraak. De voorman van de Christenu nie zei ’het wel een beetje ge makkelijk te vinden wanneer de gemeente op deze wijze voor- WADDINXVEEN - „Het is een uitdaging om weer iets helemaal opnieuw op te bouwen." Aan het woord is Astrid de Weerd die jaren de SWW-kinderactivi- teiten in het Kreater-gebouw organiseer de. Zij is sinds I januari de uitvoerster van het convenant dat de Stichting Wad- dinxveens Welzijnswerk en buurtcentrum De Boog vorige week woensdag sloten in het centrum aan de C.Huygenslaan 2. Volgens het convenant moet de SWW met De Boog zorgen voor een opbloei end wijkcentrum. „De Boog moet van nieuwe impulsen worden voorzien van daar deze overeenkomst. De afspraken tussen de besturen waren er al, nu zijn die alleen op papier gezet. Astrid de Weerd is bij ons in dienst en wij plaatsen haar bij De Boog om alles op poten te een vast stramien verlopen, is er een in leiding door een verklede Astrid, wordt er naar lieve lust geknutseld volgens het onderwerp van die dag en spelen de kin deren spelletjes. Plusmarkt. Opgeteld de beste! www.plusmarkt.nl Stationsplein Ic 2801 AK Gouda (naast ANWB kantoor) Maar er is nog meer. De Weerd: „Er is een meidenclub voor meisjes van tien tot en met veertien jaar die op iedere maandagavond bijeenkomt om te knutse len, spelletjes te spelen etc. en de cursus sen die ik ga organiseren voor ouders, grootouders of gewoon mensen die geïn teresseerd zijn in het actief bezig zijn met kinderen. 30 Maart is er al een. Dan WADDINXVEEN/WOER- DEN - De Waddinxveense kunstenares Corry Korver exposeert in hetWoerdense Hofpoortziekenhuis. Kre- ater-directeur A. Koremans opende vorige week don derdag de tentoonstelling. Korver is een leerlinge van Josiah Onemu die cursussen verzorgt bij het Waddinx- veens kunstzinnig centrum. Bel nu voor meer informatie en/of een afspraak telefoon: 0182 - 51 42 58 van de Sint Victorkerk. Voor in formatie: Angela Berkhoff, tel. 0182 - 614 502 of Magda Sirre, tel. 0182 - 615 137. O o I Deze week nergens goedkoper! KERKSTRAAT 2, BODEGRAVEN TELEFOON 0172} 612541 Bel GRATIS nor meer informatie over o.a. openingstijden en koopzondagen: 0800-1536 of surf naar www.keukenkampioen.nl de Kerngroep zeker bij aan de goede contacten met Rest. De contacten leveren weer infor matie en inzichten op zodat de groep beter kan werken aan voorlichting aan het onderwijs, GOUDA - Vrijdag 10 maart is een 18-jarige fietser uit Wad- Jong wordt de nieuwe trainer van de voetbalvereniging WSE. De Linschotenaar volgt aan het einde van het seizoen Milko Kruysse op, die als jeugdtrainer naar RVC/Rijswijk vertrekt. Momenteel is hij trainer van Stolwijk. de media, ook aan alle overige Waddinxveners. Een voorbeeld van informatievergaring is het bezoek dat Willem Toering bracht aan het Afrikaanse land. De Kerngroep zegt zich wel te kunnen vinden in het voorstel van wethouder Van Holsteijn. Hij is van mening dat de kern groep een waarderingssubsidie dient te krijgen van 12.000 wegens kosten overhead en be en daarnaast kilo #a WADDINXVEEN - De Kerngroep Ontwikkelingssamen werking Waddinxveen (KOS) is ’bijzonder teleurgesteld’ over het besluit van het college van B&W om de vaste bijdrage aan de Kerngroep sterk te verlagen en in plaats hiervan de eigen inkomsten van de groep te verdubbelen. Het college wil dat de Kerngroep eigen initiatief onder neemt om gelden te genereren. Het ’verdiende’ geld zou volgens het collegevoorstel door de gemeente worden verdubbeld tot een maximum van 38.000 gulden. Door Huib Schouten en Dave Heemskerk 25 maart wordt er in dorpshuis ZEVENHUIZEN-MOERKA- PELLE - Het artikel ’Wethou der betrapt op creatief boek houden’ van 2 februari blijft de politieke gemoederen bezig houden. De leden van commis sie I van de gemeente Zeven- huizen-Moerkapelle vroegen zich tijdens de rondvraag op 6 maart af of de wijze van reage ren van het college van B&W ook voor hen mogelijkheden biedt. maken en willen assisteren. Het is leuk werk voor henzelf maar ze doen het ook voor hun kinderen", meent De Weerd. Volgens de sociaal-cultureel werkster zijn de mogelijkheden iets op te zetten legio. „Iemand die gek is op brommers en techniek kan bijvoorbeeld een brommer- knutseluur voor jongeren op poten zet ten." Eigenlijk brengt De Weerd het convenant al een paar maanden in praktijk. „Ik ben al vanaf begin januari bezig in De Boog om zaken op orde te brengen. De eerste instuifactiviteiten waren er al in februari: de piratenmiddag, de circusmiddag en de indianenmiddag voor de kinderen van vier tot elf jaar. Die trokken ieder onge veer 25 kinderen maar stapsgewijs moe ten dat er meer worden", zegt De zetten", zegt SWW-directeur J. Korving. Weerd.Tijdens die middagen, die volgens De Weerd heeft daar voorlopig een jaar de tijd voor. Het uiteindelijke doel is dat er wijkcentrum ontstaat voor en door bewoners. Ideeën heeft zij genoeg om de 15 uur per week te vullen. Binnenkort wordt er een wijkkrant huis-aan-huis bezorgd met daarin informatie over de diverse activi teiten en cursussen die in De Boog zul len worden gehouden. In de krant wordt tevens een beroep gedaan op de buurt bewoners om zich voor het centrum in te zetten en om ideeën aan te dragen. „Ik kan het niet alleen. De ideeën moe ten ook worden uitgevoerd. Het zou leuk zijn als daarom mensen in commis sies zitting Willen nemen, de krant willen laat ik aan geïnteresseerden zien wat er met Pasen zoal geknutseld kan worden". De Boog is een goede locatie om de ac tiviteiten op te voeren. Er gebeurt al veel (zoals het koppelklaverjassen, de yoga, het koorzingen, de bingo) en peuter speelzaal ’t Boogje is er gevestigd. Met name de peuterspeelzaal kan zorgen voor een flinke en snelle aanwas van pu bliek. De kinderen kennen het gebouw, de ouders weten dat het goed is en broertjes en zussen van de peuter willen wellicht ook deelnemen aan de activitei ten. De omstandigheden voor de nieuwe im pulsen zijn dus goed. Maar zo grootscha lig als de activiteiten waren in het Kre ater-gebouw aan de Kerkstraat zal het nooit worden. „Alles wordt kleinschali ger. In Kreater kwamen soms 90 kinde ren, die kunnen we hier niet kwijt. Dat vind ik wel jammer want in Kreater is het nu dus afgelopen omdat ik nu hier zit." Directeur Korving zegt dat er goede re den zijn om de grote aanpak in het Kre- atergebouw te schrappen. „We doen nu even een stapje terug met alleen De Boog en de verplaatsing van Astrid, maar andere wijkcentra kunnen het concept natuurlijk kopiëren in samenwerking met de gemeente en SWW. Wij wilden af van één centrale plaats en de activiteiten ver spreiden over de hele gemeente, in alle wijken." Daarmee denken de gemeente en SWW een groter publiek te kunnen bereiken. De Boog is de eerste stap. EHHSSMBBÉHBSHSx De populaire zanger Frans Bauer trad afgelopen week end op in Zevenhuizen. Ruim duizend enthousiaste mensen luisterden naar de betere Hollandse tranen trekkers in de Zevensprong. In het voorprogramma steelde zangeres Hannie de show. Met haar zong hij een duet hoog de top-40 in. WADDINXVEEN - De Victor- Eventuele nieuwe Activiteiten-Commissie (VAC) van de Stichting tot behoud van de Sint Victorkerk organiseert in september een fancy- fair/rommelmarkt, onder het motto ’(V)activiteiten voor groot en klein, rond het Sint Victor-kerkplein’. Als voorbe reiding hierop kunnen op za- Swanla een ballet- en mode show gegeven. Er zal afwisse lend worden gedanst (door leerlingen van ballet) en ge showd (van kleding gemaakt op de knip- en naailessen). Tevens kan men op die avond quilts bewonderen die tentoon wor den gesteld. Aanvang 19.00 uur. Iedereen is welkom. taan kritiek gaat geven’. De heer De Jong van het CDA wees er op dat de politiek te genwoordig op ’voortreffelijke wijze’ in de krant komt. Daar naast stelde hij dat de reactie van het gemeentebestuur niet klopte met datgene wat werke lijk over tafel is gegaan. Ook nam hij het B&W bijzonder kwalijk dat in het stuk van de gemeente zijn naam werd ge noemd, zonder dat B&W daar over eerst contact met hem had gehad. In het communiqué staat: "Ook stelt het artikel dat commissielid De Jong eigen be rekeningen gemaakt zou heb ben waardoor de wethouder op creatief boekhouden be trapt zou zijn. De heer De Jong heeft echter geen enkele bere kening gemaakt maar heeft zich in de discussie volledig geba seerd op de gegevens van de evaluatienota De Jong wilde daarnaast nog weten namens wie het stuk ge publiceerd was. Hij vond dat ook hij tot de "gemeente Ze- venhuizen-Moerkapelle" be hoort, maar wenste niet met de reactie namens de gemeente geassocieerd te worden. De heer Van der Stee van de WD wilde zich absoluut niet bezig houden met wie er nou gelijk had. Hij vond dat wanneer een 54e jaargang nr. 2689 Tijdens de behandeling van de WVG eind januari had het CDA een eigen berekening ge maakt wat betreft de financiële situatie van de Wet Voorzienin gen Gehandicapten. De partij trok daaruit een geheel andere conclusie dan wethouder De Gooijer. De Jong zei tijdens die commissievergadering ’nog nooit zo’n creatieve boekhou ding als hier te hebben gezien’. In een communiqué op een ex tra, betaalde, gemeentepagina in een weekblad bestreedt het college de berichtgeving. De heer Freeke van de nieuwe Christenunie gaf in de rond vraag de voorzet. Hij vroeg aan burgemeester Schoots of wan neer politieke partijen zich te kort voelen gedaan, ook ruimte in de officiële gemeente ru briek kunnen claimen om zich te verweren. Freeke doelde daarmee op de berichtgeving van het slaan van de eerste paal van peuterspeelzaal ’t Hobbel paard waarbij diverse media nog al nadrukkelijk meldden dat de bouw destijds met slechts één stem verschil door de politiek was goedgekeurd. aanbiedingen geldig Deze week do, vrij, en zat. Plusmarkt Diwa W.C. Zuidplas Draai aan het rad en bepaal uw Gratis ‘bolle’ Bosch Gratis Amerikaanse koelkast Gratis inductie kookplaat Graniet 1/2 prijs Gratis montage Gratis combimagnetron 1.000,- korting Gratis vaatwasser Gratis gaskookplaat Gratis afzuigkap Gratis koelvriescombinatie 1500,- korting De goedkoopste ter wereld e.o.1 peil te kunnen houden. Dit zou betekenen dat er nauwelijks tot Kerngroep. Een vast bedrag van geen tijd en energie overblijft 38.000 per jaar dient als pro- om de feitelijke doelstelling te realiseren", laat de Kerngroep weten in een reactie op het voornemen van het college. de Dreef. De jongen kwam De Kerngroep vreest dat door het college van B&W. Het het plan van B&W de contac ten met de Ethiopische hulpor- het college sinds het aantreden. Maximaal kan KOS rekenen op ganisaties gevaar lopen, de hoe- 60.000 gulden van de gemeen- veelheid geld staat immers niet te. Volgens het voorstel van B&W blijft de Kerngroep na melijk wel de 12.000 gulden het Rest-project draagt volgens waarderingssubsidie en 10.000 gulden voor ontwikkelingspro jecten in Ethiopië. Nu nog krijgt KOS ƒ56.000,- (ƒ2,10 per in woner) zonder de straat op te hoeven. De Kerngroep meent de tijd wel beter te kunnen ge- verenigingen, donateurs en, via bruiken dan gelden te genere ren. „De eerste en belangrijk ste doelstelling van de Kerngroep is en is altijd ge weest in Waddinxveen te wer ken aan voorlichting en be wustwording ten aanzien van de situatie in en de problemen van mensen in ontwikkelings landen. Het voorstel van B&W zou de groep ertoe dwingen heel veel tijd en energie te ste ken in fondswerving om de bij- wustwording dinxveen op de Burgemeester drage aan de projectpartner op 10.000 wegens verdubbeling Jamessingel van achteren aan- peil te kunnen houden. Dit zou van de eigen inkomsten van de gereden door een bestuurder van een gele scooter. Op deze scooter zat ook nog een passa gier. Het ongeval vond plaats vlak voor de plaats waar hij wil de oversteken in de richting van ten val en hield hier een lichte hersenschudding, losse voor tanden, hechtingen in de bo venlip en neus, geschaafde han den en gekneusde kaak aan over. Van de bestuurder van de scooter en zijn passagier ont breekt nog ieder spoor. Zij zijn doorgereden over de Burge meester Jamessingel in de rich ting van Gouda. Eventuele nieuwe artikelen kunnen worden ingezet bij het Rad van Avontuur. De fancy-fair, die op zaterdag 9 september van 10.00-16.00 uur wordt ge houden, biedt een gevarieerd programma, zoals rommel markt, rad van avontuur, kin- derschminck, poffertjeskraam, kadokraam en balonnenwed- terdag 18 maart (van 09.00- strijd. De opbrengst komt ten I 1.00 uur) en zaterdag 15 april goede aan het restauratiefonds (van 14.00-16.00 uur) spullen worden ingeleverd op de pas torie aan de Zuidkade 176. De commissie vraagt vooral boe ken en kinderspeelgoed, uiter aard schoon en niet kapot. Elke vrijdag winkel- centrum Zuidplas. Elke zaterdag winkelcentrum Groensvoorde. w Kantoor kanaalstraat 10, 2741 HH Waddinxveen, Postbus 372,2740 AJ, Telefoon 0182- 63 03 32. Telefax 0182- 63 26 33. Weekblad voor ft Bredeweg 118 hl S Zevenhuizen f (0180)63 24 18 Wat kunt u bij ons aantreffen? De mooiste keukens handmatig gecreëerd door Keba design. de krant komt, het aan de per soon is om dit recht te zetten. De publicatieruimte voor de gemeentelijke mededelingen is niet het middel om je gelijk te krijgen. „Deze ruimte is er voor de informatie aan de bur ger en daar behoorde dit stuk niet toe", aldus de WD’er. Hij vond dit een te creatieve op lossing en zag in voorkomende gevallen indien nodig andere manieren om iets recht te zet ten. Mevrouw Spekman van de Pv dA had ook ernstige kritiek op de reactie van de gemeente. Ze vond ook dat het stuk niet na mens de gemeente doch na mens het college van B&W ge publiceerd had moeten worden. „De gemeente name lijk, dat zijn ook wij", aldus Spekman. Maar ten tijde van de publicatie van het communiqué wilde zij er even niet toe behoren want ze vond het schrijven van het college ’niet kloppen’. Burgemeester Schoots ant woordde dat het stuk namens het college was geplaatst. Hij gaf aan dat politieke partijen, wanneer zij in de krant komen op een manier die hun niet aanstaat, zij middels ingezonden stukken hun gram kunnen ha- kilo O a college- of raadslid niet goed in len. Hij gaf niet aan waarom in dit geval hier van was afgewe- WADDINXVEEN - Paul de ken, doch beperkte zich tot ’het college vond dit nodig’. De partijen SGP en Gemeentebe langen, beiden met een wet houder binnen het college ver tegenwoordigd, hielden zich buiten de discussie over dit on derwerp.

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 1